Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Mainz - 13. května 2023   15:30

Frankfurt
19' Kamada  • 40' Buta (Tuta) • 59' Kolo Muani (Kamada)
3:0
(2:0)
Frankfurt
Trapp – Touré (80. Hasebe), Tuta, Ndicka – Buta (85. Chandler), Rode (C) (71. Dina Ebimbe), Sow, Lenz – Kamada (85. Aaronson), M. Götze – Kolo Muani (71. Lindström).
Ramaj – Knauff, Wenig, Gebuhr.
Brych – Borsch, Lupp
Commerzbank-Arena, Frankfurt
50 000 diváků
Mainz
Zentner (C) – Fernandes, Hanche-Olsen, Bell – Martín (64. Caci), I Čä-song (65. Barkok), Stach (81. Shabani), Ingvartsen (60. Burgzorg), da Costa – Onisiwo, Ajorque (81. Weiper).
Dahmen – Mustapha, Hack, Laux.

Eintracht Frankfurt již během první půle výrazně vykročil k zisku dlouhodobě očekávaných tří bodů po trefách Kamady z penalty a Buty. Těsně před uplynutím hodiny hry přidla třetí branku Kolo Muani.

Své šance ješta navíc nedokázali proměnit Kamada a na straně mohuče i střídající Burgzorg.

Eintracht Frankfurt díky dnešní výhře přeskočil svého soupeře na osmé místo v bundesligové tabulky.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:10.
90+2'
90+1'
Karim Onisiwo mohl zaznamenat aspoň čestný úspěch jenže z dobré pozice dokázal vyslat pouze propagačníá střelu která mířila jen do rukavic brankáře Trappa.
88'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Eniss Shabani).
87'
Dnešní utkání sleduje velmi početná návštěva 50 000 diváků!
85'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Aurélio Buta, přichází Timothy Chandler,
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Paxten Aaronson.
84'
Útočník Mohuče Onisiwo se nyní prezentoval pouze útočným faulem.
83'
Přesný centr našel nv pokutovém území nejvýše vyskočivšího Djibrila Sowa, jenže ten nedokázal umístit míč do prostoru tří brankových tyčí.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Eniss Shabani,
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Nelson Weiper.
80'
ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Makoto Hasebe.
78'
Hráči Eintrachtu Frankfurt i nadále mají otěže dnešního utkání jasně ve svých rukou.
76'
Dobrou možnost ke snížení stavu utkání měl zakončující Burgzorg, ale skvělým zásahem se blýskl brankář Kevin Trapp!
72'
Hráči Mohuče jsou již dle svého pohybu na hřišti jednoznačně smířeni s dnešní porážkou.
71'
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Jesper Lindström,
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
70'
A nyní se již chystají první změny v kádru mužstva jenž míří k jasnému vítězství.
69'
Již jen něco málo přes dvacet minut i s případným nastavením zbývá hráčům Mohuče ke korekci nepříznivého skóre.
67'
Většina statistik je logicky ve prospěch Eintrachtu Frankfurt včetně počtu střel.
66'
Velmi dobrou příležitost ke zvýšení pohodlného náskoku měl na své kopačce Dajči Kamada, ale svou příležitost nedokázal dotáhnout do gólového konce.
65'
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Aymen Barkok.
64'
ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Anthony Caci.
62'
Mohuč nedokázala zdramatizovat utkání a není divu, že se chystá další změna v kádru tohoto týmu.
60'
ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Delano Burgzorg.
59'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Po pěkné individuální akci se povedeným zakončením do právé části branky prezentoval frankfurtský kanonýr RANDAL KOLO MUANI a zvyšuje stav utkání již na 3:0! Asistence. Dajčí Kamada.
59'
Lenz se vrací zpět na hřiště a zapojuje se do kombinace Eintrachtu Frankfurt.
58'
Christopher Lenz si žádá lékařské ošetření na hrací ploše.
56'
Marcus Ingvartsen se sice snažil hrát jako první míč, ale zároveň se dopustil nedovolené hry.
55'
Tuta velmi nebezpečně vlétl do osobního souboje a vůbec se nemohl divit, že mu byl odpískán faul.
52'
Nákop Stefana Bella se nedá považovat za kvalitní centr a velmi rychle končí za koncovou čárou.
50'
Mario Götze pěkně obalamutil svého bránícího protihráče a jeho následná střela minula tyč branky Mohuče.
48'
Mohuč se snaží co možná nejaktivněji vstoupit do druhého poločasu a smazat dvojgólové manko.
46'
Ani jeden tým neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu ve svém kádru.
46'

Fauly: 2:7
První poločas vyzněla lépe pro Eintrahct Frankfurt, když se gólově prosadili z penalty Kamada. A následně po pěkné akci a po asistenci Tuty zakončující Buta. Další možnost po střele Sowa zlikvidoval brankář Zentner.
45+1'
45+1'
Hráči Frankfurtu si krátké nastavení s přehledem pohlídali.
44'
Po delší době mohou být spokojeni s výkonem svého družstva fanoušci Eintractu Frankfurt.
42'
Druhá branka v prvním poločase vede k uklidnění mezi domácími hráči jenž mají k dispozici dvojgólový náskok.
40'
Po centr Tuty dokázal velmi utěšeně trefil balon přímo do sítě soupeře zakončující AURÉLIO BUTA – 2:0! Asistence: Tuta.
38'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Andreas Hanche-Olsen) za faul.
38'
Hanche-Olsen nepřestal se svou hrou na hraně fotbalových pravidel a proto musí být napomínán žlutou kartou.
36'
Navíc byl posléze odpískán útočný faul vytáhlému hrotu Mohuče Ludovicu Ajorquemu.
36'
Edimilson Fernandes rozhodně nerozehrál rohový kop svého týmu příliš povedeně.
35'
Marcus Ingvartsen ihned poté co obdržel přesnou přihrávku od spoluhráče, se nerozpakoval s pohotovou koncovkou a jen díky zásahu blokujících hráčů Frankfurtu to bude rohový kop pro Mohuč.
33'
Zvýšená aktivita Eintrachtu Frankfurt je potvrzena opět rohovým kopem, k jehož zahrání se chystá opět Mario Götze.
31'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Tuta) za faul.
30'
I na straně Eintrachtu Frankfurtu bude udělena žlutá karta.
29'
Úvodní půlhodinku utkání uzavřel rohový kop Frankfurtu rozehraný Götzem.
28'
Držení míče je zatím poměrně vyrovnané 52%:48% ve propsěch Eintractu Frankfurt.
26'
Djibril Sow vypálil nebezpečný projektil, který zlikvidoval brankář Zentner svým zásahem na rohový kop.
24'
Smolař Hanche-Olsen jenž zavinil pokutový kop nyní v osobním souboji nedovoleně podrazil protihráče.
22'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Stefan Bell).
21'
Stefan Bell bude s největší pravděpodobností prvním hráčem v tomto utkání, který spatří zblízka od rozhodčího první žlutou kartou.
19'
Autorem branky z pokutového kopu je DAJČI KAMADA s velkým štěstím, jelikož si na míč šáhl brankář Zentner, ale brance již nedokázal zabránit – 1:0!
18'
Hanche-Olsen se dopustil prohřešku ve svém pokutovém území sudí Brych gestem ukazuje na bílý puntík, což značí pokutový kop pro Eintracht Frankfurt!
15'
Centr Götzeho dokázala odvrátiit obrana Mohuče mimo své pokutové území.
13'
Velmi tvrdý zákrpk na protihráče předvedl útočník Mohuče Karim Onisiwo a ihned zazněla píšťalka rozhodčího Brycha, znamenající faul.
12'
Po standartce Eintrachtu Frankfurt se hra vrátila opět pouze do oblasti mezi obě pokutová území.
10'
Odvrácený míč mimo pokutové území se pokusil svou střelou dostat do sítě japonský legionář ve službách Frankfurtu Dajči Kamada, jenže jeho pokus mířil pouze doprostřed branky, kde nalezl připraveného brankáže Zentnera.
8'
Sražený míč končí prvním rohovým kopem Frankfurtu, který bude rozehrávat zkušený záložník Mario Götze.
7'
Hráči Eintrachtu Frankfurt se zatím marně snaží přejít přes velmi dobře organizovanou defenzivní hru Mohuče.
5'
Hra se odehrává především v oblasti středového kruhu.
3'
Přímý kop Eintrachtu Frankfurt z velké vzdálenosti byl snadnou kořistí obrany hostujícáho družstva.
1'
Hráči Mohuče po úvodním výkopu udržují míč na svých kopačkách v oblasti středu hrací plochy.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Touré, Tuta, Ndicka – Buta, Rode (C), Sow, Lenz – Kamada, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Hasebe, Chandler, Dina Ebimbe, Lindström, Aaronson, Knauff, Wenig, Gebuhr.
Trenér: Oliver Glasner

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Fernandes, Hanche-Olsen, Bell – Martín, I Čä-song, Stach, Ingvartsen, da Costa – Onisiwo, Ajorque.
Náhradníci: Dahmen – Barkok, Caci, Mustapha, Burgzorg, Hack, Shabani, Weiper, Laux.

Barreiro, Kohr (oba žluté karty)

Frankfurt se potýká s velmi nevyrovnanou formou. Eintracht si úspěšně vede pouze v DFB Pokalu kde postoupil přes VfB Stuttgart 3:2 až do finále.

V Bundeslize je to o poznání horší. Eintracht Frankfurt zvítězil naposledy v půlce února nad Werderem Brémy 2:0. Od té doby Frankfurt neuspěl již v deseti zápasech po sobě. Tudíž je nejvyšší čas zvítězit za tři body.
1. FSV Mohuč má za sebou perfektní sérii deseti zápasů bez porážky od 11. února. Jenže tato série skončila prohrou s Wolfsburgem 0:3 a následně i doma se Schalkem 2:3.

Navíc Mohuč nedokázala porazit šestkrát za sebou ve vzájemných zápasech svého soupeře Frankfurtu.
Ve 32. kole Bundesligy se bude odehrávat velmi zajímavý duel dvou sousedů z tabulky a zároveń také soupeře kteří jsou geograficky nedaleko sebe cca 40 km. Tudíž derby se vším jak má být. Eintracht Frankfurt (9) se střetne s 1. FSV Mohučí 05 (8). Oba soupeře dělí pouze dva body.