Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Mainz - 11. března 2023   15:30

Hertha Berlin
18' Ngankam
1:1
(1:0)
Mainz
57' Ajorque  (Barreiro)
Christensen – Uremović, Kempf, Dárdai – Richter (72. Kenny), Tousart, Ciğerci (64. Šunjić), Serdar (89. Kanga), Plattenhardt (C) – Ngankam (72. Lukebakio), Niederlechner (64. Jovetić).
Ernst – Rogel, Mittelstädt, Boateng.
Cortus – Heft, Grudzinksi
Olympiastadion, Berlín
41 689 diváků
Mainz
Zentner (C) – Fernandes, Bell, Hanche-Olsen – Caci (46. Martín), Stach, Barreiro (80. Kohr), da Costa (58. Widmer) – I Čä-song (58. Barkok), Ingvartsen (58. Onisiwo) – Ajorque.
Dahmen – Leitsch, Hack, Weiper.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:15.
Druhý poločas nabídl více možností než první dějství, ale padla pouze jedna branka, zato lahůdková!

Jedenáct minut po zahájení druhé části hry se z otočky parádně pod břevno trefil Ludovic Ajorque! Davcet minut před koncme utkání po centru z rohu halvička Kempfa skončila pouze na břevně!

Čtvrthodinu před koncem jen těsně minul levou tyč Lukebakio a v samotném závěru utkání střelu Onisiwa zlikvidoval výtečný Chriistensen.

Oba soupeři se tak podělí o bod po remíze 1:1. Utkání skončilo tedy naprosto totožným výsledkem jako první vzájemný záaps těchto soupeřů hraný v Mohuči.
90+3'
90+3'
Hra se odehrává pouze v oblasti středového kruhu.
90+2'
Následně marně zádal Tousart žlutou kartu pro Stacha za úder loktem v osobním souboji do svého obličeje, byť možná trochu tuto situaci přifilmoval.
90+1'
Kempf zblokoval přihrávku na rohový kop pro Mohuč.
89'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Wilfried Kanga.
89'
Další možnost brejku nedotáhl do konce hráči Herthy BSC.
88'
Kenny propadl v souboji proti Stachovi, z čehož těžil nejvíce Onisiwo, ale ten dokázal propálit v pokutovém území obranou hradbu těl v modrobílých dresech, ale za nimi skvěle zasáhl brankář Christensen!
87'
V sérii vzdušných soubojů lépe uspěli hráči Herthy BSC.
86'
Střela Onisiwa byla nepřesná, ale dle všeho tečována – rohový kop pro 1. FSV Mohuč 05.
85'
Po pádu mezi dvěmi protihráči sudí rozpažuje ruce – "hrajte dál" z čehož těží pro svou ofenzívu Mohuč.
84'
Ve středu hřiště se taktického faulu dopustil Ludovic Ajorque.
83'
I těsně před koncem utkání má lepší držení míče tým z Mohuče 56%:44%!
81'
Lukebakio měl smůlu když neobral Kohra o balon, následně se velmi rozčiluje lavička Mohuče kvůli domnělému bránění ve hře na Onisiwa ve středu hřiště.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Dominik Kohr.
79'
Centr Plattenhardta skončil pouze u brankáře Zentnera.
78'
Po prohraném souboji se spoluhráčem musel technického Tousarta nehezky faulovat Barreiro a může být velmi rád, že rozhodčí Cortus nevytáhl žlutou kartu.
77'
Odražený míč skončil pouze na kopačce Lukebakia jeho střelu se štěstím srazil na rohový kop bránící Stefan Bell.
76'
Střídající hráči Herthy jsou o poznání aktivnější než je tomu tak u jejich soupeře.
75'
Dodi Lukebakio to vzal sobecky dost na sebe, nenahrál Jovetićovi, nicméně zasekávačkou se zbavil obránce a jeho střela pouze těsně minula vzdálenější levou tyč!
73'
Lukebakio svou aktivitou vytěžil hned po svém příchodu na hřiště rohový kop pro Herthu BSC.
72'
ze hřiště odchází Jessic Ngankam, přichází Dodi Lukebakio,
ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Jonjoe Kenny.
71'
Následně byl odpískán jednomu z hráčů Mohuče ofsajdové postavení.
70'
Domácí hráč se dopustil ve středu hřiště nedoovleného zákroku.
69'
A po pěkném centru po orhu z levé strany hřiště posílá utěšenou hlavou Marc-Oliver Kempf balon přímo do břevna!
68'
Nebezpečný centr Richtera odvrátil jeden z bránících hráčů Mohuče hlavou na rohový kop pro Herthu BSC.
66'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Lucas Tousart) za faul.
66'
Barkok ztratil míč a v následném, sveřepém souboji udělil lekci z karate Tousart, který jasně na body porazil Stacha, naštěstí ho nijak nezranil.
65'
Přímý kop Mohuče bude kousek před svým pokutovým územím rozehrávat brankář Zentner.
64'
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Stevan Jovetić,
ze hřiště odchází Tolga Ciğerci, přichází Ivan Šunjić.
64'
Po odpískání faulu mají možnost k provedení k signalizovanému střídání.
63'
Dvojnásobné střídání chystá trenér Herthy Berlín Sandro Schwarz.
62'
Nebezpečný centr Onisiwa musel hasit svou hlavičkou na rohový kop obránce Filip Uremović.
61'
Cigerci svým nákopem nazdařbůh marně hledal pouze někde vepředu tušícího Niederlachnera.
60'
Vyrovnání Ajorqueho bylo opravdu ukázkové, hráči berlínského klubu jsou naprosto v šoku.
58'
ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Silvan Widmer,
ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Karim Onisiwo,
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Aymen Barkok.
57'
Mohuč právě vstřelila branku!
Po centru Barreira neskutečnou orientaci a přehled uplatnil LUDOVIC AJORQUE, když se obtočil kolem zkoprnělého obránce a nechytatelnou střelou pod břevno nedal žádnou šanci Christensenovi zasáhnout – 1:1! Asistence: Leonardo Barreiro.
55'
Pro dlouhý nákop si přesvědčivě doběhl brankář Christensen.
54'
Podél levé postranní čáry byl do ofsajdové pasti chycen Marcus Ingvartsen.
53'
Lavička Mohuče chystá dallí změnu ve svém kádru.
52'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Andreas Hanche-Olsen) za faul.
52'
Hanche-Olsen doslova ukázkově si vyskočil na záda nicnetušícího Ngamkama. Sudí dlouhou chvíli váhal, neaonec žlutou kartu přeci jen zaslouženě udělí.
50'
Rozháraná hra pokračuje i na začátku druhého poločasu.
49'
Po kterém velmi nebezpečně vypadal hlavička Lucase Tousarta, ale míč následně pouze proletěl pokutovým územím.
49'
Po autovém vhazování Richtera, které mířilo až do pokutového území, budou následně hráči berlínského klubu rozehrávat rohový kop.
48'
Nestíhající a následně zakopnuvší Fernandes musel k zemi nedovoleně poslat pronikajícího Suata Serdara.
47'
Kempf prohrál a následně byl bolestivě dohrán v hlavičkovém souboji Marcusem Ingvartsenem.
46'
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Aaron Martín.
46'

Fauly: 5:9
Jediný zajímavý moment, který rozhodl o skóre prvního poločasu se odehrál v šestnácté minutě, kdy byl po dlouhém zkoumání nařízen pokutový kop po hře rukou Barreira, který následně proměnil Ngankam.
45+4'
45+3'
Po souboji dvou jednadvacítek s Plattenhardtem je na tom podstatně hůře da Costa. Jenž inkasoval ránu loktem.
45+3'
Hertha Berlín se snaží dohrát nastavený čas na své útočné polovině hřiště.
45+2'
Richter se pod tlakem nechal zahnat dvojicí soupeřů až k rohovému praporku, kde velmi chytře získal pro svůj tým rohový kop.
45+1'
Centrovaný míč z přímého kopu končí pouze v připravených rukavicích brankáře Zentnera.
44'
Niederlachner se sice jal atakovat obránce v nouzi, ten si poradil a napálil míč přímo do něj, což značí pouze výkop brankáře Zentnera od své branky.
43'
Hráči Mohuče neví a nemají kudy proniknout k blízkosti pokutového území soupeře skrz přehuštěný střed hřiště a soustředenou obranu protivníka.
42'
Tvrdý souboj ve středu hřiště byl posouzen ve prospěch hráčů 1. FSV Mohuče 05.
41'
Obránce Hanche-Olsen velmi důrazně, ale čistě uklidil míč z moci Suata Serdara.
40'
U pravé postranní čáry rychlonohého Lee I Čä-songa zastavil nedovoleně kapitán Marvin Plattenhardt.
39'
Da Costa srazil míč na další rohový kop pro Herthu Berlín.
38'
Bomba z přímého kopu skončila pouze na dobře postavené zdi a následný pokus po odraženém balonu byl taktéž zablokován.
37'
Kiks svého korejského kolegy musel velmi rychle faulem řešit Stach na pronikajícího Niederlechnera.
36'
Odkop Christensena sice končí až na druhé polovině hřiště, ale pouze v obklíčení hráčů v červených dresech.
35'
Dlouhé přenesení hry Caciho na pravou stranu hřiště dokázala obrana Herthy snadno přečíst.
34'
Caci sice dobře vhodil balon na nabíhajícího LeeČä-songa, ten již následně nedokázal přesně odcentrovat.
33'
Fernandes výborně pokryl svým tělem míč mířící za postranní čáru. A balon se tak stěhuje na kopačky hráčů Mohuče.
32'
Ošklivým šlapákem na hranici pokutového území zajel Tousart do bránícího Bella.
31'
Ve středu hřiště výbornou práci předvedl záložník Herthy Berlín Marco Richter.
30'
V průměrné první těřetině utkání byla zatím k vidění zásluhou proměněné penalty Ngankama jediná branka.
29'
Caci se dostal až k rohovému praporku, kde ho však o míč obrala dvojice protihráčů.
27'
Hráči Mohuče jsou sice po inkasované brance více na míči, ale pouze ve středu hřiště či na své polovině.
26'
Florian Niederlechner je dnes velmi neviditelný, nyní si připsal na své konto pouze odpískaný faul jehož se dopustil.
24'
Po odvráceném míči obráncem následný projektil Stacha ze střední vzdálenosti mířil pouze do brankáře Christensena.
23'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Tolga Ciğerci) za faul.
23'
Ve středu hřiště byl velmi tvrdě a nekompromisně dohrán Barreiro.
22'
Další centrovaný míč končí pouze v rukavicích brankáře Christensena.
21'
Zvyšující se tlak zdůrazní zahráním rohového kopu zleva Anthony Caci.
20'
Hráči Mohuče musí po inkasované brance z penalty mnohem více otevřít svou hru.
18'
Hertha právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je JESSIC NGANKAM, když při rozběhu jasně zpomalil, brankář Zentner skočil k levé tyči a útočník Herthy poslal míč po zemi k pravé tyčce – 1:0!
16'
Sudí šel nakonec k obrazovce a po shlédnutí jasně ukazuje pokutový kop pro Herthu za hru rukou v pokutovém území Barreira!
15'
Sudí ještě řeší situaci před střelou při níž údajně Barreiro při bránění zahrál rukou v pokutovém území.
15'
Centr Tousarta byl zblokován v pokutovém územím bránícím Barreirem.
14'
A opět střela Suata Serdara skončila a prosvištěla těsně kolem pravé tyče.
12'
Ajorgue se jal řítit se zcela sám na brankáře Christensena, ale přeci jen byl odpískán jeho faul v předcházejícím souboji proti Marca-Olivera Kempfa.
11'
Pas z pravé strany vyslaný Marco Richterem před branku byl na poslední chvíli díky zásahu vracejícího se hráče sražen na rohový kop pro Herthu Berlín.
10'
Po odehraném míči ve středu hraci plochy předvedl tvrdý faul Barreiro.
9'
Ngankam při hlavičkovém souboji s Bellem dostal ránu loktem do obličeje, proto jeho spoluhráči odehráli míč raději do zámezí, aby mohl být ošetřen.
9'
Střela Suata Seradra ze střední vzdáleností mířila pouze doprostřed branky přímo do rukavic brankáře Zentnera.
8'
Po centru z přímého kopu byl balon odehrán obranou Mohuče na rohový kop pro Herthu Berlín.
7'
Centr Serdara se před pozorného obránce nedostal do pokutového území protivníka.
5'
Koresjký reprezentant byl chycen do ofsajdu při útočné snaze týmu Mohuče.
4'
Po ubráněném rohu trychlého brejku velmi nebezpečně zahrozil Ngankam, když na jeho pas ve skluzu před brankou nedosáhl spoluhráč Niederlechner.
3'
Vyslanou přihrávku Lee Čä-songa po teči Uremoviće zachytil až za koncovou čárou brankář Christensen – rohový kop pro Mohuč.
2'
Jasného držení protihráče se v souboji poblíž oblasti středového kruhu dopustil Stefan Bell.
1'
Hráči obou týmů se zatím potýkají s velkou dávkou nepřesností co se týče kombinací a nahrávek spoluhráčům.
1'
Hertha BSC bude hrát v pruhovaných bílomodrých dresech. Hráči Mohuče by měli hrát v červených dresech.

Hertha BSC: Christensen – Uremović, Kempf, Dárdai – Richter, Tousart, Ciğerci, Serdar, Plattenhardt (C) – Ngankam, Niederlechner.
Náhradníci: Ernst – Rogel, Lukebakio, Kenny, Mittelstädt, Kanga, Šunjić, Boateng, Jovetić.
Trenér: Sandro Schwarz

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Fernandes, Bell, Hanche-Olsen – Caci, Stach, Barreiro, da Costa – I Čä-song, Ingvartsen – Ajorque.
Náhradníci: Dahmen – Martín, Barkok, Leitsch, Onisiwo, Widmer, Kohr, Hack, Weiper.

Mustapha (nespecifikované zranění)
Hertha BSC má úplně jiné starosti. Situaci komplikuje nepřehledný fakt, že o dvě sestupová místa +1 znamenající baráž s třetím týmem 2. Bundesligy se v současné době pere hned pět týmů (Stuttgart, Hoffenheim, Schalke, Bochum), které jsou na rozdílu pouze jediného bodu.

Hertha BSC po katastrofálním lednu 0 – 0 – 4, zapla na vyšší obrátky a ze čtyř utkání vytěžila šest bodů díky domácím výhrám 4:1 Mönchengladbach a 2:0 Augsburg. Jestliže bílomodří zopakují výkony z těchto utkání mohou získat nějaké body i proti rozjeté Mohuči.
1. FSV Mohuč 05 vzhledem ke své aktuální formě oprávněně šilhá po případné možné účasti v evropských pohárech. Poslední porážka vznikla v února taktéž na berlínské půdě proti Unionu Berlín 1:2. jenže od té doby Mohuč připsala ze čtyř zápasů plný bodový zisk 12 bodů se skórem 11:3! Mohuč navíc neinkasovala branku již 212 minut v řadě. Poslední dvě utkání tedy zvládla odehrát bez inkasované branky 4:0 Mönchengladbach a 1:0 Hoffenheim.
Hertha BSC (14) bude bojovat na svém stadionu o důležité body v záchranářské misi co se týče záchryny v Bundeslize i pro příští rok proti rozjetému soupeři 1. FSV Mohuč 05 (7). Soupeř ze střední části Německa má o patnáct bodů více než tým z hlavního města.