Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Mainz - 19. února 2023   19:30

Leverkusen
32' Amiri (Azmún) • 58' Schick (Wirtz)
2:3
(1:2)
Mainz
26' Caci   • 45+4' Barreiro  (I Čä-song) • 82' Ingvartsen
Leverkusen
Hrádecký /C/ – Kossounou (46. Frimpong), Tapsoba, Tah, Sinkgraven (56. Wirtz) – Demirbay (84. Hložek), Andrich, Amiri (56. Schick) – Hudson-Odoi (46. Hincapié), Azmún, Adli.
Pentz – Bakker, Mbamba, Palacios.
Schröder – Kleve, Günsch
BayArena, Leverkusen
27 002 diváků
Mainz
Dahmen – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa (74. Widmer), Barreiro, Stach (90+5. Barkok), Caci (74. Martín) – I Čä-song (64. Kohr), Ajorque (64. Ingvartsen), Onisiwo /C/.
Zentner – Leitsch, Hack, Mustapha.

Strhující bitva v Leverkusenu končí druhou hořkou porážkou domácího Bayeru poměrem 2:3 v jediném týdnu. Po Monacu si vezou tento výsledek domů proti proudu Rýna také fotbalisté Mohuče.
V nadsázce se dá říct, že hosté vyhráli penaltový rozstřel. Zatímco na dva mohučské góly ze hry dokázali domácí najít vždy odpověď, svou (dost přísně nařízenou) penaltu neproměnili, když selhal Tapsobo.
V nastavení první půle po gólu do šatny na 1:2 sudí rozhodl další hraniční okamžik opět pro domácí a odvolal po zásahu VAR původně nařízenou penaltu pro Mohuč.

První bundesligový gól po zranění slavil po dvou minutách na hřišti Patrik Schick, jenže v 80. minutě už nebylo co řešit a kromě penalty měl Adliho zákrok dohru i v červené kartě. Ingvartsen se ze značky pokutového kopu nemýlil a rozhodl zápas pro Mohuč. V oslabení domácí potřetí neudeřili. Mohuč vyhrála venku po čtyřech zápasech, naopak Leverkusen prohrál čtvrtý soutěžní zápas z pěti.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:20.
90+6'
90+6'
Poslední nákop posílá do vápna Mohuče domácí brankář Hrádecký, ale hosté se ubránili i tomu.
90+5'
Hosté využili volnějšího prostoru, po centru od levé lajny hlavičkoval prudce Ingvartsen, na čáře to neměl k míči daleko Hrádecký a zasahuje s jistotou.
90+5'
Taktické střídání Mohuče:
ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Aymen Barkok.
90+3'
Bayeru v deseti nezbývá než nakopávat a čekat, jestli se některý z dlouhých míčů ujme. Další hlavičkovaná ve vápně končí v koši brankáře Dahmena.
90+2'
Dahmenovi vypadl z rukavic nakopávaný vysoký míč, ale stačil ho zalehnout včas.
90+1'
Hložek ztratil odražený míč po několika marných nákopech do šestnáctky a do brejku se okamžitě rozběhl Stach. Postupoval sám na bránu, ale neměl nejvyšší rychlost a zakončoval z plného běhu nad břevno.
90+1'
Trestný kop Leverkusenu, vše se stěhuje do šestnáctky.
90'
Piero Hincapié odkopává do útoku míč přes hlavu, oslabení červenočerní vybojovali alespoň aut.
88'
Vášně už zatemňují hráčům rozum, jinak si nelze vysvětlit, proč na rozhodčího řval Robert Andrich (Leverkusen) po úplně jasném faulu českého hráče a vykoledoval si také žlutou kartu.
88'
Adam Hložek (Leverkusen) si vysloužil žlutou kartu za útočný faul loktem proti Barreirovi.
87'
Po Wirtzově trestném kopu popadalo v šetnáctce hned několik hráčů, tohle rozhodčímu nelze závidět. Po přepočítání záznamu vidím, že skončili na trávníku v různých soubojích hned čtyři...
86'
V následné hromadné strkanici si vysloužil kartu také Jonathan Tah (Leverkusen)
86'
Žlutou kartu za skluz na Frimponga přes kotníky dostává Dominik Kohr (Mohuč).
85'
Wirtz nakopává z půlící čáry na Schicka, brankář Dahmen měl však k míči blíže a výhodu dlouhých rukou.
84'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Adam Hložek.
83'
A za oplácení vzápětí vidí žlutou kartu také Jeremie Frimpong (Leverkusen). Navíc si spletl v chumlu hráče a strčil do zcela nevinného Barreira.
83'
Za zatahání za dres dostává žlutou kartu Marcus Ingvartsen (Mohuč).
82'
Mohuč právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu posílá hosty potřetí do vedení MARCUS INGVARTSEN, domácí brankář skákal na opačnou stranu. Bayer navíc ve zbývajících minutách bude hrát v oslabení.
80'
Za Adliho ragbyovou skládku zezadu na Widmera je navíc nařízena penalta pro Mohuč!
80'
Červená karta pro Bayer Leverkusen (Amine Adli).
80'
Následný Demirbayův přímák si stahuje ze vzduchu Dahmen.
79'
Adliho driblink se marně snažili taháním za dres či skluzem rozhodit tři hostující hráči, nakonec to za cenu faulu a žluté karty provedl až Leonardo Barreiro (Mohuč).
77'
Azmún už se dostával za obranu, Bell mu však míč vypíchl zezadu riskantně a zároveň tak šikovně, že se po odrazu o domácího útočníka kope od brány.
76'
Aaron Martín trefil předloktím do obličeje Schicka, což zcela ušlo pozornosti rozhodčího. Český útočník se zlobí, ale míč má soupeř.
75'
Widmer se rozběhl s chutí za dlouhým nákopem, proti přesile se ale nakonec neprosadil.
74'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Aaron Martín,
ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Silvan Widmer.
73'
Dnešní utkání sleduje 27 002 diváků.
72'
Míč létá pokutovým územím Mohuče tam (Demirbay) i zpátky (Frimpong), ale končí v zámezí.
71'
Andrich využil podklouznutí protihráče a přihrál Hincapiého, po jeho tečované střele budou domácí kopat další roh.
70'
Da Costa odhlavičkoval ostrý centr od přední tyče. Domácí vracejí míč před bránu, kde si ho našel Schick, zády k bráně však odchovanec pražské Sparty hlavičkoval jen do Dahmenovy náruče.
69'
Další roh Bayeru se ještě odkládá, než se uklidní strkanice před bránou.
66'
Hincapié přesměroval hlavičkou na přední tyči Demirbayův centr mimo zařízení.
65'
Odkopnutý míč ohnul rohový praporek až k zemi, rozhodčí si mohli vybrat a pomezní ukazuje na rohový kop pro Leverkusen.
64'
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Marcus Ingvartsen,
ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Dominik Kohr.
64'
Domácí šli do protiútoku, na půlící čáře byl drobně faulován Wirtz.
63'
Po trestném kopu a zblokované hlavičce Ludovica Ajorquea bude pokračovat nápor Mohuče rohovým kopem.
62'
Žlutou kartu dostává Piero Hincapié (Leverkusen).
61'
Po da Costově načechraném centru hlavičkoval prudce I Čä-song, po dalším bravurním zákroku Hrádeckého doráží Onisiwo velmi nepřesně.
60'
Po rohu hlavičkoval prudce o zem Onisiwo, míč mířil pod břevno, ale Hrádecký ho skvělým mrštným zákrokem na čáře vyškrabuje.
59'
Mohuč se okamžitě po výkopu ze středového kruhu vrhla do útoku a vybojovala roh.
58'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Další obrovský závar už hosté neustáli. Hincapié servíroval přetažený centr Frimpongovi, který pálil zblízka do brankáře. Azmúnova dorážka otřásla tyčí, pak míč sklepl hrudí Wirtz a druhou dorážkou napnul síť po dvou minutách na hřišti PATRIK SCHICK.
57'
Wirtz se prosmýkl z obklíčení, narazil si s Andrichem a vybídl Demirbaye, jehož střela byla zblokována. A pak už to létalo, další střelu do obránce vyslal Schick a další Demirbayova dorážka po zemi končí těsně vedle.
56'
Další dvojité střídání Bayeru Leverkusen:
ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Patrik Schick,
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Florian Wirtz.
55'
Za protesty dostává žlutou kartu Andreas Hanche-Olsen (Mohuč).
55'
Stalo se po bodyčeku domácího Sinkgravena, který měl být rozhodně pískán jako faul. Až teď zakopávají domácí míč do autu.
54'
Protiútok Mohuče zastavují domácí v zárodku a pokračují ve hře, i když na zemi klečí da Costa.
52'
Frimpongovi však při postupu po pravé postranní čáře utíká míč do zámezí.
51'
Ajorque si pomohl v souboji o dlouhý nákop nedovoleně, je to míč pro domácí.
48'
Po střetu Caciho s Frimpongem si žádají domácí další pokutový kop, ale sudí vrtí hlavou a ani VAR neviděl zákrok jako potenciálně penaltový.
48'
Rozběhnutý Azmún padá těsně před šestnáctkou, sudí tentokrát nechává hru plynout dál a vhazovat budou nakonec hosté.
46'
Se dvěma změnami nastoupil do druhé půle Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Piero Hincapié,
ze hřiště odchází Odilon Kossounou, přichází Jeremie Frimpong.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 65% – 35%, střely na bránu 4:3, střely mimo 2:0, rohy 1:2, ofsajdy 1:1, fauly 8:10.
Nesmírně vzrušující poločas porýnského derby v Leverkusenu přiblížil nečekaný úspěch fotbalistům Mohuče. Hosté cítí křivdu, když rozhodčí na radu VAR dvakrát prohlížel video a zatímco spornou penaltu pro domácí odpískal (Tapsobovi ji ovšem Dahmen chytil), v závěru nastavení naopak pokutový kop ve prospěch hostů odvolal.
Převaha se otáčela jako na houpačce, záhy po chycené penaltě otevřel skóre Caci, po hrubé chybě Fernandese však rychle vyrovnal Amiri. V nastavení se trefil na 1:2 Barreiro.
45+9'
45+9'
Callum Hudson-Odoi trefuje trestným kopem jen ze zdi dobře vystoupivšího I Čä-songa.
45+8'
Hra se znovu otáčí a za faul nedaleko rohu šestnáctky vidí žlutou kartu Stefan Bell (Mohuč), kterého příští zápas čeká nucená stopka.
45+7'
Za protesty vidí na lavičce žlutou kartu mohučský trenér Bo Svensson.
45+7'
VAR i podruhé potěšil domácí, zatímco penaltu pro ně potvrdil, tu pro hosty nyní odvolává! Oba verdikty jsou více než sporné, posuďte sami ze záznamu.
45+5'
Trenér Bayeru Xabi Alonso dostává za řeči žlutou kartu, přitom si je klidně mohl ušetřit, rozhodčí míří ještě k videu.
45+5'
Leverkusen dál pije z kalichu hořkosti. Hned po výkopu ze středového kruhu domácí ztrácejí míč, načež Onisiwův brejk zastavuje v šestnáctce podražením Andrich. Penalta pro Mohuč!
45+4'
Bleskurychlý direkt do šatny. Dlouhý nákop sklepl I Čä-song v plném běhu a v obklíčení skvěle hlavou a z voleje napnul síť LEONARDO BARREIRO.
45+3'
Mohuč má třetí nejvyšší úspěšnost rohových kopů v bundeslize, z tohoto však nezahrozila. Odilon Kossounou nezaviněně dopadl plnou vahou ze souboje na Hanche-Olsena, sudí nakrátko přerušil hru, ale Nor je v pořádku.
45+2'
Trestný kop od pravé lajny zahrál Stach a po zásahu Kossounoua bude akce Mohuče pokračovat rohem.
45+1'
V soupeřově pokutovém území si zpracoval míč rukou Demirbay.
44'
Sinkgravenův nákop odvrací z vápna Bell, z druhé vlny se do míče opřel Demirbay a dost dlouhé pásmo by bylo potřeba, kdyby chtěl někdo změřit, o kolik jeho pokus minul bránu.
43'
Adli vysunul do volného prostoru Hudsona-Odoie, který si naběhl až do šestnáctky a vypálil, jenže pouze do chráničů couvajícího da Costy.
42'
Caciho ostrý přízemní centr si srazil patou dost nebezpečně za sebe Tapsoba, naštěstí pro záložníka z Burkiny Faso byl Hrádecký na místě.
41'
Hra pokračuje míčem rozhodčího, domácí hrají zatím bez Amiriho, který ještě čeká na povolení návratu za postranní čarou.
40'
Po rohovém kopu rozhodčí přerušuje hru, na zemi leží jeden z červenočerných.
39'
Nezdálo se, že o I Čä-songovu přízemní přihrávku má někdo zájem, nakonec míč v poslední chvíli odvrací skluzem na roh před Ajorquem penaltový pešek Tapsoba.
38'
Kerem Demirbay nasadil kravatu Cacimu, autor vedoucí branky Mohuče se musí vzpamatovat na zemi, než hosté rozehrají přímý kop.
37'
Adli snad hledal střílenou přihrávkou Demirbaye, který mu však míč přeběhl a kope se od mohučské brány.
36'
Bell vyřešil zakřižováním Adliho náběh do pokutového území na křížnou přihrávku po zemi.
34'
Domácí po vyrovnání ožili a šturmují obranu soupeře.
32'
V pozici posledního kiksnul Edimilson Fernandes a jeho dřevácké zpracování trestá po Azmúnově přihrávce naprosto volný NADIEM AMIRI. Domácí postupovali tři na jednoho, Dahmen padal pod nohy, ale Amiri zakončil zblízka zkušeně pod břevno.
31'
Kerem Demirbay zakroutil trestný kop z dálky přímo do rukavic brankáře Dahmena.
29'
Domácí se ale při premiéře od rohového praporku neprosadili.
28'
Amiriho tečovaná střela z 20 metrů těsně vedle pravé tyče znamená první roh pro Leverkusen.
26'
A právě presinkem získané vhazování stálo na počátku gólové akce. Dvěma hlavičkami prodloužený aut nešťastně zasáhl domácí Kossounou a za jeho nechtěnou přihrávku v šestnáctce poděkoval přesnou střelou ANTHONY CACI.
26'
Hosté dostali důrazným napadáním Bayer pod tlak a Sinkgraven raději zakopnul míč do autu.
25'
Trestný kop Mohuče zhatil správně odmávaný těsný ofsajd.
24'
První přímou střelu Mohuče vyslal Barreiro přímo do náruče Lukáše Hrádeckého.
23'
Edmond Fayçal Tapsoba (Bayer Leverkusen) neproměňuje pokutový kop. Špatně provedenou penaltu Finn Dahmen s jistotou chytá.
23'
Rozhodčí však překvapivě nezměnil verdikt ani po dlouhém prohlížení záznamu, přísná penalta platí.
21'
VAR je zřejmě stejného názoru a přivolává hlavního sudího k obrazovce.
20'
Trestný kop sice odrazila mohučská zeď, po odraženém míči šli špičkami bot současně Stach a Azmún, kterého možná domácí hráč lehce trefil do boty, každopádně penalta, kterou nařídil sudí Schröder, je nesmírně přísná až necitlivá.
19'
Azmún se neprokličkoval do šestnáctky, v souboji o odražený míč však Amiriho strčil do zad na pokutovém oblouku Caci a zavinil velmi nebezpečný přímý kop.
18'
Postupnou kombinací si domácí otevřeli prostor na levém křídle, centr Hudsona-Odoie podběhl Bell, ale situaci pro Mohuč pojistil Fernandes.
16'
Následný Fernandesův trestný kop do tlačenice odhlavičkoval z domácí šestnáctky Tapsoba.
16'
Stach se otáčel kolem Demirbaye, který ho zastavil jen faulem.
15'
A pro změnu krátkou akci hostů utnul útočný faul Barreira.
14'
Dlouhý nákop nachází Sardára Azmúna v ofsajdu.
13'
Bojuje se o střed hřiště, oba celky se vystřídaly v držení míče, ale na dostřel se nedostaly.
11'
Andrich nedovoleně srazil k zemi Stacha, míč dostává Mohuč.
11'
Rychlý výpad podnikl Hudson-Odoi a křížnou přízemní střelou protáhl Dahmena.
10'
Bayer se vrací k trpělivé výměně míče uprostřed hřiště a zatím nenachází skulinku v mohučské obraně.
7'
První střelu vyslal domácí Amiri, z dálky ovšem mířil jen doprostřed brány.
6'
Leverkusen kombinuje neúčelně a Andrichova nepochopená přihrávka končí v autu.
4'
Dahmenův odkop prodloužil da Costa do běhu Hanche-Olsenovi, který si však proti Sinkgravenovi pomohl útočným faulem.
3'
V úvodu utkání si oba celky vystřídaly nedotažené útoky, kdy míč skončil volně v moci soupeřova brankáře.
1'
Adli si pomohl rukama v hlavičkovém souboji s Barreirem, rozhodčí po 15 vteřinách píská trestný kop pro hosty.
1'
Domácí hrají v červených dresech a černých trenýrkách, hosté celí v bílém.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba, Tah, Sinkgraven – Demirbay, Andrich, Amiri – Hudson-Odoi, Azmún, Adli.
Náhradníci: Pentz – Hincapié, Bakker, Frimpong, Mbamba, Palacios, Wirtz, Hložek, Schick.
Trenér: Alonso

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Stach, Caci – I Čä-song, Ajorque, Onisiwo (C).
Náhradníci: Zentner – Martín, Leitsch, Hack, Widmer, Barkok, Kohr, Ingvartsen, Mustapha.
Trenér: Svensson

Rozhodčí: Schröder – Kleve, Günsch.
Z posledních pěti zájezdů do Leverkusenu přivezla Mohuč pouze bod, také srpnový duel 4. kola probíhající sezóny s Bayerem doma hladce prohrála 0:3, když všechny góly padly během 12 minut před přestávkou. Dvakrát se trefil Frimpong a hosté výhru uhájili i v devíti bez vyloučených Hincapiého a Bakkera.
1. FSV Mohuč 05
Na hřištích soupeřů vybojovala Mohuč z posledních čtyř zápasů jen bod, zato doma po dobrých výkonech porazila Bochum 5:2 i Augsburg 3:1. Díky nahraným bodům z úvodu sezóny je ale na dvanáctém místě poměrně v klidu, daleko od sestupových vod. Kvůli potížím se zády chybí brankářská jednička Zentner, zraněný je také útočník Burkardt.

Střelci: 8 – Onisiwo, Ingvartsen, 6 – I Čä-sung.
Bayer Leverkusen
Po porážkách bez vstřelené branky s Dortmundem a Augsburgem se Bayeru podařilo navázat na předchozí pětizápasovou vítěznou sérii na hřišti trápícího se Hoffenheimu. Jedním gólem přispěl k vítězství 3:1 i Adam Hložek. Zraněný je nejlepší střelec Diaby, záložník Aránguiz a brankář Luňov. Naopak při čtvrteční porážce 2:3 od Monaka v Evropské lize už poprvé od konce října odehrál pár posledních minut Patrik Schick.
K opakování evrospké účasti nemá momentálně Leverkusen z devátého místa tak daleko, jak se zdá, ale i v případě, že Německý pohár vyhraje někdo z elitní šestky, zabojuje už nejspíš jen o nejnižší Konferenční ligu.
Na sedmý Wolfsburg ztrácí tři body se zápasem k dobru, na šestý Frankfurt už jedenáct.

Střelci: 10 – Diaby, 5 – Frimpong, 4 – Hložek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.