Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Frankfurt - 25. února 2023   15:30

Lipsko
6' Werner (Forsberg) • 40' Forsberg (Werner)
2:1
(2:0)
Frankfurt
61' Sow  (Buta)
Lipsko
Blaswich – Henrichs (90+1. Simakan), Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg – Laimer, Kampl (69. Schlager) – Szoboszlai, Forsberg (70. Haidara) – Poulsen (60. Nkunku), Werner (69. Silva).
Nyland – Clark, Raum.
Brych – Kempter, Siewer – Welz.
Red Bull Arena, Lipsko
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe (88. Alario), Smolčić – Knauff (60. Buta), Sow, Rode (60. Jakić), Max (60. Lenz) – Lindström, Kamada (79. Borré) – Kolo Muani.
Ramaj – Ndicka, Aaronson, Alidou.

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný zbytek víkendu a všem Lilianám ještě dnes vše nejlepší k svátku!

Fauly: 11:12
Druhý poločas byl opravdu strhující, protože hosté před ním našli potřebnou motivaci k tomu, aby se pokusili ještě výsledek zvrátit. Vytvořili si řadu šancí a jednu z nich i po zásluze využili, takže chvíli se vyrovnání zdálo být na spadnutí. Domácí však nakonec největší nebezpečí odvrátili, závěr utkání dohráli především na útočné polovině a nechybělo mnoho, aby svůj náskok zase zvýšili. Vítězství Lipska je tedy zasloužené a Red Bulls se alespoň momentálně dostávají na 4. místo Bundesligy.
90+5'
90+4'
Dvakrát ještě hosté stihli poslat balón vzduchem před Blaswichovu bránu, už jsou to ale pouze zoufalé pokusy bez šance na úspěch.
90+3'
Lipsko sice už Kevina Trappa neohrozilo, ale drží soupeře daleko od vlastní brány, což je zásadní.
90+2'
Konrad Laimer ke konci zápasu pracuje pro svůj tým opravdu naplno, nyní doběhl míč těsně před čarou na útočné polovině a vybojoval rohový kop.
90+1'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Mohamed Simakan.
90'
Centr z levé strany však úspěch nepřinesl, balón se dokutálel za bránu Janise Blaswiche, který díky tomu bude odkopávat.
88'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Lucas Alario.
88'
Eintracht se konečně zmocňuje míče a zdá se, že by se mohl ještě dostat dopředu.
87'
Hostům utekla spousta času a místo tlaku pro vyrovnání je teď zachránil Kevin Trapp skvělým zákrokem proti prudké hlavičce Andrého Silvy.
86'
Hra se každopádně v posledních minutách odehrává na polovině Frankfurtu, kterému se nedaří po zisku míče rozvinout kombinaci.
85'
Konrad Laimer vyplaval úplně volný na pravé straně šestnáctky, v jasné gólové šanci ovšem poslal míč šíleně nepřesně mimo bránu. Aby to ještě domácí tým nakonec nemrzelo.
84'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Konrad Laimer).

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Makoto Hasebe).
83'
Tam byl ovšem až příliš aktivní Amadou Haidara, jehož faul přerušuje útok Lipska.
82'
Na polovině Frankfurtu naopak Aurélio Buta fauloval Konrada Laimera, domácí mají možnost z volného kopu poslat balón rovnou do vápna.
81'
André Silva uprostřed trávníku neúmyslně podkopnul Tutu, celkově se dost přitvrdilo.
79'
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Rafael Borré.
78'
Hosté zahrávali rohový kop z levé strany, ten ale letěl příliš daleko, ohrožení brány Lipska nepřinesl.
77'
Lindström si potřetí za druhý poločas šikovně posunul míč na levačku a mířil střelu na bližší tyč. Rána byla tečována, takže před Blaswichem nepříjemně skočila, ale domácí gólman předvedl veledůležitý zákrok.
76'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Djibril Sow).
75'
Jeden z domácích hráčů byl uprostřed hřiště nepříjemně faulován, takže dokonce vyžaduje ošetření.
73'
Střídání hru zdrželo a značně opadl ten tlak Frankfurtu, který jsme sledovali ještě před několika minutami.
72'
Domácí dělají vše proto, aby utkání dohráli v klidu a nepouštěli již hostující tým k Blaswichovi.
70'
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Amadou Haidara.
69'
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází André Silva,
ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Xaver Schlager.
68'
Nepříjemnou zprávou pro domácí tým je zranění Emila Forsberga. Ten se zničehonic svalil na trávník, vypadá to na populárně nepopulární problém s hamstringem.
67'
Lipsku po delší době zafungoval protiútok, Konradu Laimerovi však skákající míč v pokutovém území vůbec nesedl.
66'
Jesper Lindström se krásně uvolnil na pravé straně ze souboje s Kevinem Kamplem, střelu levačkou musel vyrážet Janis Blaswich.
65'
Lipsko nyní vůbec nezvládá udržet míč, hráči hostů jsou zkrátka všude.
64'
Protiútok se Lipsku vůbec nevydařil, akci rychle zastavuje ofsajd.
63'
K hlavičce se v šestnáctce dostal Hvoje Smolčić, ale o kousek bránu přestřelil, míč dopadl na vrchní část sítě.
62'
Hosté pokračují v tlaku, Dajči Kamada na pravé straně vybojoval rohový kop.
61'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Na centr z levé strany těsně nedosáhl Kolo Muani, napravo ale míč doběhl Aurélio Buta. Ten ihned vracel balón do vápna, kde ho zachytil DJIBRIL SOW, který po odskočení balónu nekompromisně vypálil do horního rohu. Asistence: Aurélio Buta.
60'
ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Aurélio Buta,
ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Kristijan Jakić,
ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Christopher Lenz.
60'
ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Christopher Nkunku.
58'
Halstenbergův rohový kop vyboxoval Kevin Trapp přesně zpět do rohu k Marcelu Halstenbergovi. Ten se kličkou chtěl dostat za Jespera Lindströma, jenže ho neobelstil a následně fauloval.
57'
Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Sebastian Rode).
56'
Tuta doběhl míč nalevo těsně před Forsbergem, takže stihl odklidit balón do zámezí.
55'
Domácí si uvědomili hrozbu, a tak raději uklidňují hru trpělivou kombinací.
54'
Kolo Muani se přetlačoval s Willim Orbánem už uvnitř pokutového území. Rozhodčímu se zdálo, že hostující útočník fauloval, takže akci přerušil, o nedovolený zákrok však zřejmě nešlo.
53'
Následoval rohový kop, který se snesl přesně do rukavic domácího gólmana.
52'
Konečně se frankfurtští nebojí střílet. Randal Kolo Muani udržel míč mezi několika soupeři a také střílel levačkou. Tentokrát to byla ještě lepší střela, která mířila do horních pater brány, Janis Blaswich ale míč vyškrábl nad břevno.
51'
Jesper Lindström si zprava nakopnul míč na střed uvnitř šestnáctky a levačkou vypálil celkem solidně.
50'
Domácí prošli po levé straně až do rohu, přihrávka na osu hřiště ovšem zamířila k obránci Frankfurtu.
49'
Sudí Felix Brych ještě musel hráčům vysvětlit své rozhodnutí, neboť šlo o spornou situaci.
48'
Philipp Max přišel o míč na útočné polovině, rozhodčí to vyhodnotil tak, že právě Max fauloval jednoho ze soupeřů.
47'
Frankfurt stejně jako v prvním poločase začíná dost ledabylým bráněním. Domácí se snadno dostali až k pokutovému území, nakonec to však nevykombinovali až ke střele.
46'
Výkop druhé poloviny patří domácímu Lipsku, ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke střídání.
46'
Dnešní zápas byl otevřen rychlým gólem, když domácí v 6. minutě využili počáteční rozpačitosti obrany Frankfurtu a po Forsbergově asistenci skóroval Timo Werner. Po zbytek poločasu se hrálo spíš v blízkosti brány Lipska, jenže hosté toho nevyužili a celkově si nevytvořili téměř žádné šance. Zato taktika domácích byla zcela očividná, bylo to spoléhání na protiútoky. Ve čtyřicáté minutě jeden z nich proměnila znovu dvojice Werner – Forsberg, tentokrát byl zakončujícím švédský záložník.
45+1'
45+1'
Domácí ještě stihli jednou dovést míč k Trappově bráně, takže zřejmě dohrají poločas právě tam.
44'
Frankfurt po druhé obdržené brance působí bezradně, o přestávce bude potřeba jeho hráče zase namotivovat.
43'
Domácí už v klidu nechávají soupeře kombinovat, protože jim funguje přesně to, co chtějí: protiútoky.
42'
Werner byl znovu na útočné polovině zcela volný, míč se k němu ale snášel z velké výšky, takže mu trvalo zpracování a obránci ho doběhli.
40'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hosté se opravdu snažili o vyrovnání, ale namísto toho přichází tvrdá rána. Timo Werner opět ukázal, jak nebezpečný při protiútocích umí být, doběhl balón na levé straně, rychle ho poslal doprava, a tam už dobíhal EMIL FORSBERG. Pro něj byla situace jednoduchá, oba domácí hráči si tedy vyměnili role oproti úvodnímu gólu. Asistence: Timo Werner.
38'
Po několika minutách se zase na chvilku domácí dostali blíž ke Kevinu Trappovi, po centru z pravé strany míč skákal před pokutovým územím. Žádná šance pro Red Bulls z toho ale nebyla.
37'
Lipsko nicméně nemá jak uklidnit hru, napadání ze strany hostů nepolevuje.
36'
Rohový kop Frankfurtu opět nevyšel, Blaswich zatím moc práce neměl, přestože se hraje v jeho blízkosti.
35'
Exekuce se ujal Philipp Max, jehož levačka kroutila míč přes zeď. Ta však dobře vyskočila a Yussuf Poulsen odhlavičkoval balón za bránu.
33'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Willi Orbán).
33'
Randal Kolo Muani si navedl míč až na hranici vápna, kde ještě posunul míč svému spoluhráči doprava. Při tom ho fauloval Willi Orbán, takže hosté budou rozehrávat volný přímý kop z velmi dobré pozice.
32'
Domácí proto chtějí zatlačit na hostující obránce, aby je zdrželi daleko od Blaswichovy brány. Eintracht však kombinuje úspěšně.
31'
Wernerův pas z levé strany útočné poloviny skončil na kopačkách hostujících obránců, Frankfurt má v posledních minutách ze hry o dost více.
30'
Kolo Muani je čím dál aktivnější, na útočné polovině pracuje opravdu naplno. V pravém rohu mu ale chyběl krok, aby stihnul míč před čárou.
29'
Randal Kolo Muani dostal za obranu domácích dobrou přihrávku, ale sám byl v ostrém úhlu, takže to na střelu neměl. Chtěl proto míč vracet po zemi na střed, kde byl připraven Joško Gvardiol.
28'
Nakonec se domácí museli vrátit na vlastní polovinu, kde tedy poklidně kombinují a plánují postupný útok.
27'
Po outovém vhazování už Frankfurt dlouho míč neudržel, domácí v bílých dresech se opět řítí směrem k brance Kevina Trappa.
26'
Po krátké rozehrávce chtěl Jesper Lindström poslat do vápna klasický centr, jenže hned první obránce, který stál v cestě, odrazil míč do zámezí.
25'
Ani protiútok hostů nyní nevypadal špatně, bude z toho rohový kop.
24'
Lipsko pospíchalo vpřed s dalším nebezpečným protiútokem, Konrad Laimer tentokrát zkusil situaci vyřešit kompletně sám. Prudká střela zprava mířila doprostřed brány, kde byl připraven Kevin Trapp.
23'
Domácí mohli využít okna v obraně hostů, Wernerova střela ani několik dorážek ale na bránu neprošly.
22'
Trpělivá postupná kombinace hostů je ukončena nepřesností, kvůli které se míč kutálí k Janisi Blaswichovi.
21'
Domácí se nemohou dostat z vlastní poloviny, protože Eintracht už přidal v napadání.
20'
Janis Blaswich nahrál středem hřiště Dajčimu Kamadovi, který chtěl okamžitě najít mezi obránci schovaného Kolo Muaniho. Pozorný Konrad Laimer přihrávku na poslední chvíli zblokoval.
19'
Hosté se rychle míče zbavili, čehož Lipsko využívá k uklidnění hry na vlastní polovině.
18'
Velmi pozorný teď musel být na druhé straně Kevin Trapp, protože k němu mířil balón, a to znamená i Timo Werner. Hostující gólman vyběhl až k hranici pokutového území včas, takže před domácím rychlíkem těsně míč ukradl.
17'
Kolo Muani byl tentokrát cílem prudkého nákopu z velké dálky, jenže na něj nedosáhl. Míč sbírá Janis Blaswich.
16'
Frankfurtu se nicméně otevřel úplně volný prostor k protiútoku ve třech proti jedinému obránci, jenže Randalu Kolo Muanimu se míč zapletl pod nohama, takže následovala zbytečná ztráta.
15'
Hosté jsou nedůrazní na celém hřišti, nyní zase nechali dost prostoru soupeřovým útočníkům. Wernerův centr zleva však mířil přesně k Hasebemu.
14'
Lipsko úplně v klidu kombinuje v zadních řadách a nikam nepospíchá, neboť soupeř vůbec nepresuje.
13'
Z akce nakonec nic nebylo, Lipsko zase posouvá hru doprostřed trávníku.
12'
Frankfurtu konečně vyšel dlouhý nákop do levého rohu, kde vybojovali vhazování.
11'
Hra se uklidnila, týmy si ochotně předávají míč přes půlicí čáru.
10'
Na hráčích Lipska je vidět vysoké sebevědomí, za které vděčí pravděpodobně několika faktorům: středeční remíze v Lize mistrů proti Manchesteru City, dnešnímu domácímu prostředí a především vstřelenému gólu.
9'
Eintracht se snaží o vlastní útočnou akci, zatím se však k bráně Janise Blaswiche nedostal.
8'
Kevin Kampl byl příliš tvrdý v souboji s hostujícím kapitánem Sebastianem Rodem.
6'
Obrana hostů opravdu nemá nejlepší den. Forsberg vybojoval míč uprostřed útočné poloviny a ihned vysunul dopředu TIMA WERNERA. Ten už měl před sebou jen gólmana Trappa, sice zaškobrtnul, ale dokázal ho obstřelit přesně k tyči. Asistence: Emil Forsberg.
5'
Lipsko rychle převzalo iniciativu a drží míč na svých kopačkách kolem poloviny hřiště.
4'
Poulsen zase nebyl dostatečně bráněn, tentokrát na hraně šestnáctky posunul míč doleva Emilu Forsbergovi, jehož levačka poslala balón vedle brány kolem vzdálenější tyče.
3'
Timo Werner byl u půlicí čáry faulován, domácí budou zahrávat přímý kop.
2'
Zato hostující obrana se zaskočit nechala. Yussuf Poulsen lehce pronikl po pravé straně, odkud i vystřelil. Kevin Trapp vyrazil míč k Marcelu Halstenbergovi, který měl spoustu času, aby si balón nachystal, jenže pak z jasné šance minul bránu!
1'
Frankfurt hned na začátku nakopnul míč daleko dopředu, ale domácí obrana se nenechala zaskočit. Druhý pokus hostů končí ofsajdem.
1'

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg – Laimer, Kampl – Szoboszlai, Forsberg – Poulsen, Werner.
Náhradníci: Nyland – Simakan, Haidara, Clark, Schlager, Raum, Nkunku, Silva.
Trenér: Marco Rose.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe, Smolčić – Knauff, Sow, Rode, Max – Lindström, Kamada – Kolo Muani.
Náhradníci: Ramaj – Buta, Lenz, Ndicka, Jakić, Aaronson, Alario, Alidou, Borré.
Trenér: Oliver Glasner.

Rozhodčí: Brych – Kempter, Siewer – Welz.

Eintracht Frankfurt

O Frankfurtu lze napsat téměř to samé jako o Lipsku – po opětovném rozjetí soutěží dokázal remizovat s Bayernem, celkově se v německé lize propadl o dvě místa, ale zároveň ještě hraje vyřazovací fázi Ligy mistrů. V Bundeslize má 38 bodů, je tedy o jediný bod za Lipskem na 6. místě, přičemž ztráta na čtvrtou příčku zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů činí pouhé dva body, na úplné čelo Frankfurt ztrácí bodů pět – ani to není velká propast. Oproti Lipsku se ale Eintrachtu první osmifinálový duel Ligy mistrů nepodařil. S Neapolí doma prohrál 0:2, navíc útočník Randal Kolo Muani dostal červenou kartu, takže si v odvetě nezahraje.

RB Lipsko

Lipsko strávilo zimní pauzu na třetím místě, hned prvním jeho soutěžním zápasem v lednu ale byl těžký souboj s Bayernem Mnichov. Remíza 1:1 v něm rozhodně nebyla žádným propadákem, nicméně nedlouho poté přišla remíza i s Kolínem nad Rýnem a především prohra v důležitém střetnutí s Unionem Berlín. To už se v našlapaných horních patrech tabulky projevilo, Lipsko se posunulo na 5. pozici, kde se nyní drží se 39 body. Ve středu však uhrálo cennou remízu 1:1 v osmifinále Ligy mistrů proti Manchesteru City, což lze rozhodně brát jako povzbuzení.

[LM] Lipsko – Manchester City 1:1
[BUN] Wolfsburg – Lipsko 0:3
[BUN] Lipsko – Union Berlín 1:2
[BUN] Kolín nad Rýnem – Lipsko 0:0
[DFB Pokal] Lipsko – Hoffenheim 3:1
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu! Dnes tady máme slibný souboj o páté místo Bundesligy, možná dokonce o pozici v první čtyřce – zápas mezi RB Lipskem a Eintrachtem Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.