Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Augsburg - 11. února 2023   15:30

Mainz
21' I Čä-song (Ajorque) • 24' Onisiwo (Barreiro) • 52' I Čä-song (Hanche-Olsen)
3:1
(2:1)
Augsburg
28' Demirović
Mainz
Dahmen – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes (90+2. Hack) – da Costa, Barreiro, Stach, I Čä-song (80. Barkok), Caci – Onisiwo /C/ (90+2. Weiper), Ajorque (70. Ingvartsen).
Rieß – Leitsch, Kohr, Martín, Gruda.
Jablonski – Koslowski, Beitinger
Mewa Arena, Mohuč
25 504 diváků
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw /C/, Uduokhai, Veiga (62. Čolina) – Maier (62. Yeboah), Engels (62. Dorsch), Rexhbecaj, Demirović – Beljo (46. Jensen), Berisha.
Koubek – Bauer, Caligiuri, Baumgartlinger, Sarenren-Bazee.

Fotbalisté Mohuče přispěli k dnešním oslavám „Fastnachtu“ neboli místního masopustu v pestrých čtyřbarevných dresech důležitým vítězstvím nad tabulkovým sousedem. Z předchozích devíti utkání vyhráli jen jednou, o to jsou dnešní tři body cennější.
Nutno dodat, že tak trochu karnevalové byly i góly, které si po hrubých chybách nebo zmatených zákrocích nechali dát hráči Augsburgu. Ti skórovali pouze z penalty, k níž jim dopomohl VAR, a okamžitě reagovali na dva slepené góly. Ve druhém poločase však nechali poprvé v kariéře zažít dvougólový bundesligový zápas I Čä-songa, zatímco VAR jim naopak jeden původně na hřišti uznaný gól sebral.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:6.
90+4'
90+4'
Mohuč mohla v závěru zasadit čtvrtý úder, po trestném kopu zprava hlavičkoval čerstvý Hack z bezprostřední blízkosti jen do nohou hostujícího brankáře.
90+3'
Dorostenec Weiper začal neohrabaně, při úniku po pravém křídle zapomněl míč za sebou.
90+2'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Nelson Weiper,
ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Alexander Hack.
90'
Barkok se provinil útočným faulem na Yeboaha, hosté spěchají s rozehrávkou.
90'
Dnešní utkání sleduje 25 504 diváků.
88'
Po přímém kopu se hlásí hosté o další rohový, jako by jich neměli dost. Rozhodčí však ukazuje, že míč přešel čáru po odrazu o Yeboaha.
87'
Barkok z rychlého výpadu hledal stříleným centrem na malé vápno Ingvartsena, tomu však míč odskakuje do zámezí.
86'
Mohuč se snadno ubránila, Onisiwo přešel do brejku, jenže Dorsch si ho pohlídal.
85'
Záplava rohů Augsburgu pokračuje a po dlouhém autu na střed pokutového území je jich již dnes deset.
83'
Domácí rázně zakopávají míč přes celé hřiště až ke Gikiewiczovi.
82'
Skluzem z malého vápna odvrací další útočnou vlnu šedočerných na další roh domácí Bell.
80'
Druhé střídání Mohuče:
ze hřiště odchází dvougólový hrdina zápasu I Čä-song, nahradí ho Aymen Barkok.
79'
Onisiwu se snažil prosadit jeden na jednoho na pravém křídle, odcentroval sice přes obránce, ale jen do území nikoho.
77'
Hlavička Felixe Uduokhaie po rohu míří přímo do náruče brankáře Dahmena.
77'
Po Jensenově zblokované hlavičce je tu další příležitost k rohovému kopu pro hosty.
76'
Místo ze středového kruhu tak provede výkop z malého vápna Finn Dahmen.
74'
Augsburg právě vstřelil branku!
Berishův roh prodloužil hlavou Demirović a FREDRIK JENSEN nadvakrát doslova procpal míč vleže za záda Finna Dahmena, který ho nedokázal na čáře udržet. Radost hostů však byla předčasná, tentokrát v jejich neprospěch zasahuje VAR a branka neplatí.
73'
Yeboah pronikl po pravé lajně a vybojoval již osmý roh Augsburgu.
72'
Hostující Berisha si zpracoval dlouhý míč, ale halfvolej posílá výrazně mimo tři tyče.
70'
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Marcus Ingvartsen.
69'
Pěkná souhra Mohuče, po sérii krátkých přihrávek si Barreiro naběhl na Ajorqueho dloubák, ale ukvapeným zakončením minul.
68'
Domácí fotbalisté odvracejí roh za postranní čáru a následný aut zakopávají až k brankáři Gikiewiczovi, který zrychluje rozehrávku.
67'
Dobře provedený nákop odhlavičkoval Fernandes za sebe na roh.
66'
Bell ve výskoku udeřil do zátylku Berishu a kope se proti domácí bráně, ke které je to ale z místa přestupku dobrých 35 metrů.
66'
Gikiewicz včasným vyběhnutím nepustil k centrovanému míči Caciho.
64'
Čtvrtý roh bavorského celku po změně stran odvracejí domácí z pokutového území a míří do rychlého protiútoku.
62'
Trojité střídání v mužstvu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Renato Veiga, přichází David Čolina,
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Kelvin Yeboah,
ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Niklas Dorsch.
61'
Gikiewicz však jeho centr vyboxoval a Fernandes z dálky napálil míč vysoko na tribunu.
61'
Rohový kop pro Mohuč získal u praporku Stach.
59'
Danny da Costa se opřel do odraženého míče, sice ho netrefil naplno, ale po dvou odrazech o trávník byl jeho pokus velmi nebezpečný a Gikiewicz ho vyškraboval s námahou do strany.
59'
Převaha je jasně na straně pestrobarevných dresů, Augsburg se teď delší souvislé kombinaci brání jen odkopem do autu.
57'
Karim Onisiwo byl dnes již počtvrté nachytán do ofsajdové pasti.
55'
Onisiwo zachytil Caciho přetažený centr a z úhlu prudkou ranou přestřelil augsburskou bránu.
52'
Mohuč právě vstřelila branku!
Dlouhý nákop Hancheho-Olsena propadl za Gumného, odrazil se o rameno I ČÄ-SONGA a Korejec nabídnutou příležitost využívá střelou kolem strnule stojícího Gikiewicze. Někteří fanoušci v hledišti dnes přišli za masopustní maškary, ale počínají si rozumněji než fotbalisté Augsburgu při bránění.
51'
Další roh Augsburgu však končí v Dahmenových rukavicích.
51'
Andreas Hanche-Olsen se nedohodl s Dahmenem a odpálil z malého vápna na roh míč, který by domácí brankář jinak snadno zachytil.
50'
Domácí odhlavičkovali soupeřův roh daleko za velké vápno, kam se pro míč vrací Elvis Rexhbecaj a hosté zůstávají na míči.
49'
Gikiewicz rozehrál nepřímý kop dost hluboko v poli, míč převzal Veiga a sérií kliček zajistil Augsburgu roh.
47'
Po rohovém kopu přiťukl Uduokhai míč hlavou brankáři Gikiewiczovi.
46'
Hanche-Olsen vysunul po pravé straně Onisiwa, který po 25 vteřinách hry vybojoval roh.
46'
Augsburg o přestávce jednou střídal:
ze hry byl stažen Dion Drena Beljo, přichází Fredrik Jensen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
Statistiky prvního poločasu:
Držení míče 52% – 48%, střely na bránu 4:1, střely mimo 3:2, rohy 2:3, ofsajdy 3:0, fauly 5:4.
Po poměrně opatrném úvodu se masopustní zápas v Mohuči pořádně rozjel a během sedmi minut padly tři branky. Nakonec se to mohlo stát i v kratším časovém úseku, ještě dvě minuty ze zmíněných sedmi se totiž čekalo, než potvrdí VAR penaltu pro hosty za ruku. Demirović z ní snížil na 2:1 a dal hostům z Bavorska ještě naději do druhé půle.
45+2'
45+2'
Rohovému kopu se hosté ubránili.
45+2'
V závěru nastavení ještě vybojoval rohový kop z rychlého protiútoku domácí Onisiwo, jehož střelu skluzem zblokoval Uduokhai.
45'
Na druhé straně mířil daleko vedle brány pokus Arneho Maiera z 20 metrů.
45'
Ludovic Ajorque byl tísněn Gouweleeuwem a z úhlu nenasměroval svou střelu mezi tyče.
43'
Mohl to být další kuriózní gól po mylném vyběhnutí brankáře Gikiewicze. Na brankové čáře však zablokoval jeden z obránců Ajorqueho střelu z otočky z bezprostřední blízkosti.
42'
Na trávníku se přitvrdilo, driblujícího Stacha ze strany podrazil Beljo.
40'
Také tento přímák Augsburgu však přichází vniveč po špatném provedení na kopačky domácího Caciho.
39'
Bell objal oběma rukama Mërgima Berishu a srazil ho zápasnicky k zemi.
38'
Demirović asi nechtěně přišlápl v souboji Fernandese, který si musí upravit obuv a stulpnu.
37'
Stefan Bell hlavičkoval po rohu trestuhodně nepokrytý z malého vápna, jenže příliš skloněnou hlavou do země a míč se odráží těsně vedle levé tyče. Barreiro se po dorážce natahoval marně.
37'
Rohový kop pro Mohuč.
35'
Veiga si vzal na starost trestný kop, přetáhl ho však až do zámezí.
34'
Žlutá karta vzápětí také pro 1. FSV Mohuč 05. Anton Stach uprostřed hřiště skosil Engelse.
33'
Žlutá karta pro FC Augsburg. Snad za řeči nebo jiný přestupek v době, kdy míč nebyl ve hře, je napomínán Robert Gumny.
33'
Gumnému je pískán špatně vhozený aut a vhazují domácí. To se na téhle úrovni příliš často nevídá.
30'
Dlouhá kolmice po zemi se stává kořistí vybíhajícího Gikiewicze.
28'
Z pokutového kopu umístil míč k pravé tyči ERMEDIN DEMIROVIĆ, domácí brankář skákal k opačné.
27'
Po krátkém shlédnutí videa rozhodčí nařizuje penaltu pro Augsburg za ruku Leonarda Barreira!
26'
Po rohu hosté opět obklopili rozhodčího Jablonského, protože Demirović havičkoval o ruku jednoho z domácích. Tentokrát je sudí vyslyší, i když spíše svého kolegu u videa, a jde se podívat na obrazovku.
25'
Hosté hned po výkopu vybojovali rohový kop.
24'
Zřejmě součástí probíhajícího mohučského masopustu byla situace ve velkém vápně, kde brankář Gikiweicz pěstí a několik hráčů hlavou zkoušelo míč vystřelit do co nejvyšší výšky. Jako poslední hlavičkoval KARIM ONISIWO a objevil správný směr do sítě.
22'
Hosté sice protestují proti údajnému faulu, ale mnoho nezmohou.
21'
Veigovo angažmá v bundeslize nezačalo šťastně, při rozehrávce mu míč vypíchl I ČÄ-SONG a uháněl sám na brankáře, kterého vyšachoval narážečkou s Ajorquem. Oba si pak mohli chvíli dávat přednost před prázdnou bránou, do níž nakonec zašoupl korejský hráč.
20'
Beljo ostře srazil Caciho, který potřebuje kratší ošetření.
19'
Z dobré pozice centruje do země nikoho Anthony Caci. Tudy cesta nepovede, odkop od brány si chystá Gikiewicz.
17'
Pomezní signalizuje zdviženým praporkem ofsajd Karima Onisiwa.
16'
Jestliže první desetiminutovka patřila hostům, teď převzali iniciativu domácí, ale žádnou šanci si zatím nevytvořili.
14'
Křížný pas z pravé strany posílá Onisiwo, který se uvolnil přes Gumného, jen do zámezí.
12'
Hra pokračuje, kosovský záložník se oklepal a nemusí střídat.
11'
Po srážce čelo na čelo s Bellem zůstal na trávníku ležet otřesený Rexhbecaj a na trávník musí zdravotnická pomoc z lavičky Augsburgu.
10'
Rafał Gikiewicz včasným vyběhnutím přerušil útočnou akci Mohuče.
7'
Do protiútoku mířil Onisiwu, jeho falšovanou střelu či střílený centr si ovšem pokryl dobře postavený Gikiewicz.
6'
A Augsburg si vzápětí rohový kop zopakuje, ze závaru raději hlavičkoval za sebe Caci.
5'
Beljo se dostal na pravém křídle za domácí obranu, jeho centr odhlavičkoval Bell na roh.
3'
Ve spolupráci s Cacim zalehává nakopávaný míč domácí brankář Dahmen.
1'
Před zápasem se drží minuta ticha za oběti zemětřesení v Turecku a Sýrii.
Obě mužstva nastupují za doprovodu žáčků na hrací plochu před poměrně spoře zaplněné ochozy, alespoň na bundesligové poměry. Domácí budou hrát v masopustně pestrých červeno-bílo-modro-žlutých dresech, hosté v šedočerných.
Domácí trenér Bo Svensson udělal po porážce v Berlíně jednu změnu v sestavě, v níž Kohra nahradil Stachem.
Augsburský kouč Maassen postavil zbrusu novou posilu na levý kraj obrany, teenagera Renata Veigu ze Sportingu Lisabon. Po karetním trestu se vrací Demirović, který by měl operovat před ním na kraji zálohy, naopak ze základní sestavy vypadli Dánové Pedersen a Jensen.

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa, Barreiro, Stach, I Čä-song, Caci – Onisiwo (C), Ajorque.
Náhradníci: Rieß – Leitsch, Hack, Kohr, Martín, Barkok, Gruda, Ingvartsen, Weiper.
Trenér: Svensson

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Veiga – Maier, Engels, Rexhbecaj, Demirović – Beljo, Berisha.
Náhradníci: Koubek – Bauer, Čolina, Caligiuri, Jensen, Baumgartlinger, Dorsch, Yeboah, Sarenren-Bazee.
Trenér: Maassen

Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Beitinger.
Vzájemné zápasy

Srpnové utkání v Augsburgu vyhráli hosté gólem I Čä-songa z 93. minuty 2:1 a nejvíce si oddechl Aaron Martín, který předtím za stavu 1:1 neproměnil penaltu.
Loni oba kluby udržely výhodu domácího prostředí. Mohuč ukončila předchozí šňůru šesti porážek výhrou 4:1, v Augsburgu pak podlehla 1:2.
FC Augsburg

Bavorský klub zažil černou osmizápasovou sérii bez vítězství od začátku října až do prvního zápasu po zimní přestávce. Dvě domácí nejtěsnější výhry nad Mönchengladbachem i Leverkusenem však Augsburgu pomohly vzdálit se pásmu sestupu, na barážovou příčku má k dobru pět bodů. Po podzimním záskoku, kdy odchytal pět zápasů v řadě a celkem 14x inkasoval, se český brankář Tomáš Koubek vrátil na lavičku a naposledy za Augsburg chytal 29. října.

Střelci: 6 – Demirović, Berisha, 5 – Niederlechner.
1. FSV Mohuč 05

Fotbalistům Mohuče se sice vydařil minulý domácí zápas s Bochumí, kterou smetli 5:2, ale bylo to také jejich jediné vítězství z posledních devíti soutěžních utkání. Minulý týden měli ovšem nejtěžší soupeře – nejdříve vypadli z Německého poháru s Bayernem Mnichov (0:4) a pak těsně prohráli 1:2 na hřišti krátkodobého bundesligového lídra Unionu Berlín, když sice v závěru zápasu vyrovnali z penalty, ale hned nato inkasovali rozhodující gól v 84. minutě.

Střelci: 8 – Ingvartsen, 7 – Onisiwo, 4 – I Čä-song.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.