Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Augsburg - 29. října 2022   15:30

Stuttgart
15' Guirassy (Sosa) • 90+1' Anton (Tomás)
2:1
(1:1)
Augsburg
4' Niederlechner  (Jensen)
Stuttgart
F. Müller – Ito, Anton (90+5. Stenzel), Zagadou – Silas (66. Tomás), Führich (76. Egloff), Endo (C), Ahamada, Sosa – Pfeiffer (90+5. Karazor), Guirassy.
Bredlow – T. Coulibaly, Kastanaras, Nartey, Perea.
Stieler – Gittelmann, Borsch
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Augsburg
Koubek – Jensen, Bauer, Gouweleeuw (C), M. Pedersen (79. Uduokhai) – Vargas (25. Petkov, 90+2. Caligiuri), Gruezo (90+2. Maier), Rexhbecaj, Demirović – Niederlechner, Berisha.
Klein – Baumgartlinger, Framberger, Winther, Zehnter.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 23:6. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:12.
Prostřednictvím druhé výhry v sezoně se Stuttgart posunul před Leverkusen na patnácté místo. Augsburg počtvrté v řadě nevyhrál a je třináctý.
Týden po prokaučovaném vedení 3:0 nad Lipskem utrpěl Augsburg další bolestivou ztrátu. Niederlechner mu ve čtvrté minutě vystřelil vedení, které zanedlouho smazal Guirassy. Do přestávky už se skóre nepohnulo. Ve druhé půli Stuttgart zabral a disponoval drtivým tlakem. Bavorský tým spoustě šancí odolal a kapituloval až z té poslední. Tři body Švábům zajistil vytažený obránce Anton.
90+6'
90+6'
Dost možná poslední nákop. Z půlky hřiště ho distribuoval Koubek až do rukavic Müllera, který si udělal místo přes stopera Zagadoua.
90+5'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Luca Pfeiffer, přichází Atakan Karazor.
90+5'
ze hřiště odchází Waldemar Anton, přichází Pascal Stenzel.
90+5'
Stieler neměl trpělivost s pomalým střídáním. Luca Pfeiffer se loučí se žlutou kartou.
90+2'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Lukas Petkov, přichází Daniel Caligiuri.
90+2'
ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Arne Maier.
90+1'
Stuttgart právě vstřelil branku!
V nastaveném čase už to domácím vyšlo a vzhledem k vývoji předchozí čtvrthodiny zcela zaslouženě vedou! Tiago Tomás rozbil obranu, když Ahamadovu přihrávku patičkou prodloužil do běhu WALDEMARA ANTONA. Tvrdá střela křížem už byla nad Koubkovy síly.
90'
To je neuvěřitelné, co jsou domácí schopni nedat! Jensen nestíhal Egloffa, který hrál pod sebe. Pfeiffer místo toho, aby uklidil míč do prázdné většiny brány, napálil levou ruku Tomáše Koubka.
88'
Extrémní tlak Koubek na pár sekund přerušil přerušil lapením centru Sosy od rohového praporku.
87'
Ani teď se stav nemění! Tomáš Koubek se vyznamenal těžkým zákrokem. Na základě dalšího centru vytáhl míč zpod břevna hlavičku Antona.
86'
Roh Sosy a hlavička Pfeiffera, ze které zacinkalo břevno. Itovu dlouhou dorážku ovlivnila teč, míč vyplaval vedle brány.
85'
Guirassy z posledních sil pláchnul Bauerovi. Namířil si to do poměrně složitého úhlu a ani nadvakrát nevystřelil skrz Gouweleeuwa.
84'
Stuttgart hraje dobře, ale stále častěji dojíždí na velmi nepřesná zakončení. Další měl na svědomí Wataru Endo.
83'
Lilian Egloff u praporku vyvinul tlak na Bauera. Jensen bude muset vhazovat z nejméně výhodného prostranství.
82'
Ještě jeden menší příspěvek od Guirassyho. Hrudí sklepl míč před sebe. Egloff si ho vzal a bez větších příprav vystřelil hodně mimo. Dalekonosná rána totiž měla opačnou faleš.
81'
Sehrou Guirassy v těchto minutách na hřišti kraluje. Nyní si ve středovém kruhu vynutil faul Fredrika Jensena.
80'
Borna Sosa si připravil exekuci standardní situace od levé lajny. Dlouhou nohou se po míči natahoval Zagadou. Ideální podmínky k zakončení neměl a Koubek chytat nemusel.
79'
ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Felix Uduokhai.
78'
Jensen nerozvinul postupný útok a přidělal práci Rexhbecaj, jenž viděl za podražení čerstvého Egloffa žlutou kartu.
76'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Lilian Egloff.
75'
Další poplach v rozhozené obraně Augsburgu. Koubek měl štěstí, že Guirassyho podařené nůžky letěly nad břevno.
74'
Utkání postupně graduje. S možnostmi Enda se probudili i diváci, kteří teď viděli přestřelenou šanci Guirassyho.
72'
Pedersen byl sestřelen skluzem Tomáse. Stieler faul neviděl, ale kvůli vzniklé potyčce hru přesto přerušil.
70'
Útočník Florian Niederlechner zachránil v rozmezí minuty už dva góly. Po dalším rohu na brankové čáře opět zastavoval tutovku Enda! Koubek byl pouze divákem, na hlavičku do protipohybu neměl sebemenší nárok.
69'
Osmělil se i Stuttgart. Zagadou prodlužoval Sosův roh na zadní tyč, kde Endo neprocedil střelu zblízka skrz Niederlechnera.
68'
Z hezky zakrouceného Berishova centru zády bráně hlavičkoval Demirović. Balon prosvištěl kousek vedle Müllerovy levé tyče.
67'
Elvis Rexhbecaj si vymodlil standardní situaci. Augsburg jich měl k dispozici už mnoho. Ani teď to na přímou střelu ale není.
66'
ze hřiště odchází Silas, přichází Tiago Tomás.
66'
Endo byl pětačtyřiceti tisíci diváky vybízen k zakončení zpoza vápna. Po chvilce váhání skutečně přišla, ale Koubkova brána byla japonskému hráči malá.
65'
Rychlé rozehrání po faulu na půlce. Vstříc Müllerovi kvaltoval Petkov, jenže si překdopl míč za koncovou čáru.
64'
Bavorský tým v tomto období udává tempo. Neustále je ve hře Pedersen. Teď posílal zásilku Berishovi, kterému se nepodařila střela z otočky.
63'
Držení míče: 54 % – 46 %.
62'
Za pravou nohu se drží Rexhbecaj. Na vině je Silas a jeho šlapák, který ekipa sudích patrně přehlédla.
61'
Strůjcem rohu byl tradičně Mërgim Berisha. Na přední tyči hraný míč rozvlnil síť pouze z vnější strany.
60'
Pokutový kop Augsburg k dispozici nemá. S dalším útokem přispěchal Pedersen. Demirovićova hlavička byla sražena na roh.
59'
Petkov sklepl přetažený pas do ruky Sosy. Rozhodčí čeká na názor kolegů u videa. Byla by to velmi přísná penalta.
57'
Mads Pedersen měl chvíli volněji na levé straně. Další úmysl mu přečetl Ito a znovu se bude jenom vhazovat.
56'
Přenesení na Sosu ukradl Petkov. Domácí rychle přepli do defenzivy a míč se ani neobjevil v okolí velkého vápna.
55'
Maximilian Bauer se zbavoval míče pod tlakem. Odkop za pomezní čáru měl za následek domácí aut od střídaček.
53'
Ahamada nechytil přihrávku k levé postranní čáře. Poklidnější start pokračuje vhazováním Jensena.
52'
Ito se vydal na útočný výlet. To samé dělal obránce Anton, jenže přihrávku mezi těmito dvěma hráči jeden z hostů překazil.
51'
Floriad Müller kontroloval Rexhbecajovu střelu z necelých třiceti metrů. Švábové pomalu rozehrávají odzadu.
50'
Koubkovi uletěl nákop mimo hřiště. Domácí rychle rozehráli, nicméně Guirassimu nedovolil převzetí balónu Bauer.
49'
Z opačného konce hřiště házel míč do pokutového území Mads Pedersen. Jakékoliv drama zamítl japonský obránce Hiroki Endo.
48'
Dlouhatánský aut Jensena pře domácí bránou škody nenapáchal. Wimmerovi svěřenci se vysvobodili odkopem ke Koubkovi.
47'
Pedersen přijal míč od Demiroviće. Centr mu Anton zastavil rukou, takže došlo na standardní situaci. Müller ji vyrazil za protější postranní čáru.
46'
Stuttgart na svém stadionu čisté konto ani dnes neudrží. Jasno o tom bylo už ve čtvrté minutě, kdy strašidelné bránění Zagadoua potrestal Niederlechner. Odpověď domácího týmu na sebe nenechala dlouho čekat. Od Guirassyho vyrovnání hlavou a zranění Vargase se hrálo převážně u Koubka. K obratu ve skóre každopádně nedošlo.
45+3'
45+3'
Endovi se nalevo přihlásil Sosa. Nebezpečný pas na Pfeiffera Koubek vyrazil směrem k dorážejícímu Silasovi. Ve velké šanci českého gólmana zastoupil Pedersen.
45+2'
Anton běžel po boku stínujícího Pedersena a zařídil Stuttgartu alespoň roh, Führich centroval mimo hlavní balík, Endo si však místo na zakončení neudělal.
45'
Mërgim Berisha zahrál svou nejlepší standardku. U přední tyče se k hlavičce vyšplhal Bauer, leč balon pod břevno nevtěsnal.
44'
Augsburg už delší dobu neprodukuje žádnou kvalitní ofenzivu. Po práci na pravém křídle to může změnit rohový kop.
42'
Český gólman podstoupil drobné ošetření. Pokračovat ale bude bez omezení.
41'
Guirassy nezalepil centr Silase. Zleva pokračoval Führich. Koubek střílenou přihrávku obětavě vyrazil navzdory útočnému faulu Pfeiffera.
40'
Po ztrátě míče zůstal Augsburg v šesti lidech nastěhovaný u pokutového území. Zagadou si to ulehčil vysvobozujícím odkopem.
38'
Koubek si křikl a Sosův roh vyrazil. Úplně přesvědčivé to od něj nebylo, nicméně se mohl spolehnout na poblíž stojícího parťáka z obrany.
37'
Berishovu přihrávku na střed vystihl Guirassy a hned se zapojil do rychlého brejku. Autor první branky kličkou akci zpomalil. Následovala přihrávka do druhé vlny na Führicha. Zakončení bylo ztečováno na roh.
36'
Borna Sosa u praporku spolupracoval s Führichem, kvůli jehož centru se hostující obrana moc nezapotila.
35'
Sosa ještě nedostal povolení k exekuci rohového kopu. Hlavní rozhodčí bude dávat lekci o slušném chování v pokutovém území Guirassymu a Gouweleuwovi.
34'
Opět byl v nabídce Pfeiffer. Teď získal pro domácí barvy rohový kop.
33'
Sosa urazil kus cesty na levé straně. Měl k sobě Lucu Pfeiffera, který si narovnal míč na pravou nohu. Technicky obstřel na zadní tyč byl o nějaký ten metr nepřesný.
32'
Ahamada setřásl Rexhbecaje. Pravačkou hned vystřelil z dálky, ale míč se sotva dokutálel k ležícímu Koubkovi.
31'
Držení míče: 63 % – 37 %.
30'
Gruezo zezadu podťal Enda. Příště už by se do podobných věcí pouštět neměl, od třinácté minuty už hraje se žlutou kartou.
29'
Gouweleeuw nadýchaný nákop Ito podběhl. Na převzetí míče za ním nebyl připraven ani Petkov, čehož využil Müller.
27'
Pfeiffer nebyl dostatečně důrazný, když se sápal po centru Sosy. Bauer hasil požár na poslední chvíli.
26'
Demirovićův zákrok na Antona nebyl v souladu s pravidly. Hra se kvůli různému polehávání dost kouskuje.
25'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Lukas Petkov.
24'
Vargas opakovaně zůstává sedět na hrací ploše a je si vědom toho, že bude muset být vystřídán.
21'
Oba trenéři už musí šedivět z toho, jak jsou jejich zadní řady prostupné. Hostující obrana nechala projít jednoduchou kombinaci až do palebné pozice. Luca Pfeiffer ji nezužitkoval, neboť zakončoval nepřesně.
20'
Po nákopu Bauera zůstal Müller venku z branky. Rychle se ale vracel na nohy, protože potřeboval zlikvidovat Berishův chytře zamýšlený lob.
19'
Guirassy se snažil předskočit Bauera. Souboj neustál, takže se nemohl řítit úplně sám na Tomáše Koubka.
18'
Sudí Stieler se optal kolegů u videa na reklamovanou ruku Jensena v pokutovém území. K provinění proti pravidlům nedošlo.
17'
Zagadou v úvodu zápasu hoří. Nyní špatně reagoval na kratší centr a asi si hodně oddechl, když Niederlechnerův volej zmizel v autu.
15'
Na startu patnácté minuty je vedení Augsburgu minulostí! Borna Sosa dokonale sladil načasování centru s náběhem SEHROUA GUIRASSYHO. Ten se objevil mezi Bauerem s Pedersenem a prudkou hlavičkou zblízka nedal Koubkovi reálnou šanci k zásahu.
13'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Carlos Gruezo).
13'
Gouweleeuw si kličkou přehodil balon na pravou nohu. Ambiciózní střela z velké dálky Müllera z klidu rozhodně nevyvedla.
12'
Berisha předchozí nezdar neodčinil. Mizerný přízemní centr na přední tyč má za následek pouze vhazování Pedersena.
11'
V jedenácté minutě se v záběrech kamer poprvé ocitl Tomáš Koubek. Spolehlivě si stáhl centrovaný míč a založil protiútok, jenž bude vrcholit rohovým kopem.
10'
Diváci už jsou krajně nespokojení. Po tvrdém souboji s Endem se tentokrát nezvedá Ermedin Demirović.
9'
Berishova standardka se do historie nezapsala. V zárodku domácí protiakce došlo k faulu na Enda.
8'
Rexbecaj dostal na lajně naloženo od Antona. Do vzniklé standardky se už zase zapojí i Vargas.
7'
Augsburg bude nějaký čas v deseti. V nejbližší době i bez míče, protože si Berisha nepohlídal ofsajd.
6'
Problémy zdravotního rázu má Vargas. Na hřiště byl povolán zdravotnický štáb bavorského celku.
4'
Augsburg právě vstřelil branku!
Uběhlo sotva 230 sekund a Müller musí lovit míč z domácí sítě! Zagadou školácky vypustil souboj s FLORIANEM NIEDERLECHNEREM, jenž si převzal Jensenovu přihrávku z půlící čáry. Zprava pronikl do šestnáctky a těsně před gólmanem vymyslel originální zakončení k bližší tyči.
4'
Přímočaře to vzal i Augsburg, jenže nepřesné koncovce Vargase předcházel ofsajd.
3'
Zastřelovací pokus Guirassyho. Po nákopu Ita si v souboji s vytáhlým útočníkem bohorovně počínal Bauer.
2'
Zahajovací výkop absolvovali domácí, kteří nastupují v bílém. Augsburg je v převážně červených dresech.
1'

VfB Stuttgart: F. Müller – Ito, Anton, Zagadou – Silas, Führich, Endo (C), Ahamada, Sosa – Pfeiffer, Guirassy.
Náhradníci: Bredlow – T. Coulibaly, Karazor, Kastanaras, Nartey, Perea, Stenzel, Tomás, Egloff.
Trenér: Michael Wimmer

FC Augsburg: Koubek – Jensen, Bauer, Gouweleeuw (C), M. Pedersen – Vargas, Gruezo, Rexhbecaj, Demirović – Niederlechner, Berisha.
Náhradníci: Klein – Baumgartlinger, Caligiuri, Framberger, Maier, Petkov, Uduokhai, Winther, Zehnter.
Trenér: Enrico Maaßen

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch.
Vzájemné zápasy 2021/22

19.03.2022 Stuttgart – Augsburg 3:2
31.10.2021 Augsburg – Stuttgart 4:1.
Augsburg prožil výtečný nástup do sezony. Forma ho ale opustila a nyní je tři zápasy bez vítězství. Mrzuté bylo především minulé kolo. Bavorský tým doma vedl 3:0 nad Lipskem. Pak se ale nechal dětinsky vyloučit Iago, Tomáš Koubek v závěru třikrát kapituloval a zápas skončil remízou. Enrico Maaßen má těžkou hlavu s tvorbou sestavy. Na marodce je brankářská jednička Gikiewicz. Z pole chybí vykartovaný Iago a dále Dorsch, Hahn, Oxford, Strobl a Gumny.
Stuttgart čekal na první výhru až do desátého kola, kdy porazil Bochum 4:1. Předtím posbíral pět remíz a s osmi body mu v tabulce náleží barážová šestnáctá pozice. Po odchodu Saši Kalajdžiće do anglické Premier League v Bádensku-Württembersku chybí někdo, kdo by pravidelně skóroval. S nikterak převratnými třemi góly je nejlepším střelcem týmu konžský útočník Silas. V porovnání s Augsburgem má Stuttgart velkou výhodu. Na marodce má pouze obránce Vagnomana.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvanáctého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Stuttgartem a Augsburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.