ČFL - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dobrovice : Ústí n/O - 27. září 2017   16:30

Dobrovice
Dobrovice
18' Peljak  • 76' Volf  • 88' Nágl(vl.)
3:0
(1:0)
Ústí n/O
Ústí n/O
Dobrovice
Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Peljak – Eliáš (68. Fotr), Žaloudek, Tvaroha (75. Krystan), Osvald (88. Husenský), Bernát (60. Kostka) – Volf (84. Miškovský).
Bartoš – Skuhravý, Husenský
Plzák – Vaňkát, Klupák
Husova 627, Dobrovice
185 diváků
Ústí n/O
J. Krátký – Coufal (85. Pinkava), Strnad (68. Habrman), Chleboun, Langer – Opina (65. Kukla), Nágl, Falta, Smejkal (65. Nikodem) – Vaňous, Souček.
Truhlář, M. Krátký, Mareš

90'
Konec zápasu. Domácí připisují zasloužené tři body, Ústí nad Orlicí toho dnes ve městě cukru mnoho neukázalo a celé utkání bylo jen otázkou skóre.
90'
A už to mohlo být 4:0. Kostka utekl a odcentroval úplně stejně jako před chvilkou, na malém vápně byli dva dobrovičtí hráči úplně sami, z voleje vypálil Krystan, ale jeho ránu Krátký zázračně vyráží.
88'
Dobrovice právě vstřelila branku!
Když to v posledních minutách nešlo domácím, předvedli jim hosté, jak se má trefovat brána. Kostkův přízemní centr napálil z 10 metrů do vlastní sítě ADAM NÁGL.
87'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Osvald, přichází Husenský.
87'
Brejkové příležitosti domácích pokračují. Přečíslení vyšperkoval Osvald přesnou přihrávkou volnému Fotrovi, ten však zakončuje křížně vedle orlickoústecké tyče.
85'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Coufal, přichází Pinkava.
84'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Volf, přichází Miškovský.
83'
Fotr se u praporku prosadil proti přesile, jeho přihrávku letící prakticky podél celé brankové čáry, však nikdo nedokázal dorazit.
82'
Domácí jsou dále při chuti, Krystan našel krásným obloučkem za obranou Kostku, ani on ale netrefil míč hlavou ideálně a Krátký bez potíží kryje.
81'
Krystan vystihl rozehrávku hostů a uprostřed pokutového území našel úplně volného Osvalda, jemuž ovšem střela nesedla a Krátký ji v pohodě chytá.
79'
Brankář Krátký vyrazil sprintem mimo vápno a čistým skluzem odkopl míč až do pole od nohy pronikajícího Kostky.
78'
Nikoli, Volf ho kopl špatně přímo do zdi.
77'
Luxusní přímý kop pro Dobrovické v ose tyče metr od velkého vápna. Vytěží z něj domácí konečně gól?
76'
Miroslav Routek nakopl míč dopředu téměř z půlící čáry a ve vápně se prosazuje hlavičkou přes špatně postaveného gólmana MAREK VOLF.
75'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Tvaroha, přichází Krystan.
74'
Nikodemův centr byl pro spoluhráče příliš vysoký, černožlutí se musejí zase honem vracet.
72'
Fotr dobře našel volného Volfa, který ale nejlepší okamžik prováhal a když se odhodlal ke střele, vložil mu do ní nohu Coufal.
71'
Tvarohova střela přeletěla hostující bránu, ochrannou síť i ohradu a skončila na parkovišti.
70'
Ještě na jaře dobrovický kapitán Petr Lukáš burcuje od zábradlí své bývalé spoluhráče, jejichž projev se mu právem začíná zdát poněkud mdlý.
68'
Oba trenéři současně střídají: u domácích odchází Eliáš a na trávník vbíhá Fotr.
V mužstvu Jiskry Ústí nad Orlicí je stažen z trávníku Strnad, na jeho místo míří Habrman.
67'
Do voleje se po centru z rohu položil Falta, jenže ránu místo na bránu směroval jen rovnoběžně s brankovou čarou.
67'
Jiskra musí útočit a po zblokované střele snižuje poměr rohů na 8:2.
65'
Dvojnásobné střídání Jiskry Ústí nad Orlicí: ze hřiště odcházejí Opina a Smejkal, místo nich nastupují Kukla a Nikodem.
64'
Žlutou kartu dostává Osvald (FK Dobrovice) za taktické přerušení protiútoku.
64'
A zase odhlavičkovali hosté, kteří mají výškovou převahu na své straně.
64'
Závar v malém pokutovém území vyústil v další odkop na roh.
63'
Exekuce se metr od šestnáctky chopil Osvald, domácí získávají pouze další z řady rohových kopů.
62'
Strnad postrčil Volfa, lepší pozici pro trestný kop ještě domácí dnes neměli.
60'
Kostka se postavil na hrot útoku, Volf přešel na levý kraj zálohy a hned rozjel po křídle nebezpečný útok, který hosté odvrátili na další roh.
60'
Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Bernát, přichází Kostka.
58'
Pátý dobrovický roh kopl Osvald, hosté odkopávají přes celé hřiště až k Dědkovi.
57'
Souček si při brejku zasekl míč před velkým vápnem a točenou střelou poprvé donutil k ostrému zákroku dobrovického brankáře Dědka.
57'
Slibně rozjetou akci zazdil nepřesnou přihrávkou Bernát.
54'
Bernát rozehrál přímý kop do strany Osvaldovi, na jeho centr naskočil Peljak a hlavičkoval těsně vedle. Gól by stejně neplatil, rozhodčí píská znovu útočný faul.
52'
První dobrou příležitost mělo Ústí nad Orlicí. Vaňous vysunul Součka, který z levé strany mířil na bránu bok po boku s obráncem, vypálil však nepřesně.
51'
Na zadní tyči si domácí počínali nedovoleně, píská se proti jejich bráně.
50'
A obránce Jiskry se musel rychle přesouvat na druhou stranu, Osvaldovu zpětnou přihrávku na malé vápno uklidil na roh.
49'
Přímý kop pro hosty, hlavičkující Strnad však stál v postavení mimo hru.
49'
Dnešní utkání sleduje 185 diváků.
46'
"Picava" rychle získala přímý kop, Osvaldův centr vyboxoval Krátký před sebe a v přehuštěném prostoru na malém vápně domácí nedokázali procpat míč za jeho záda.
46'
Začal druhý poločas. Pokračuje se v zahajovacích sestavách.
45'
První poločas skončil. Dobrovice má jasnou převahu, i když vyložených šancí až tolik nebylo. Nováček se nedostal vůbec k ničemu a ve druhé půli bude muset hodně přidat, pokud chce pomýšlet na bodový import.

Statistiky první půle – střely na bránu 2:0, střely mimo 6:1, rohy 3:1, ofsajdy 1:0, fauly 1:5.
44'
Jediný dnešní úspěšný střelec Peljak zabrnkal domácím příznivcům na nervy, když ztratil míč před vlastní bránou. Opinův centr však naštěstí pro Dobrovické mířil přímo na kopačky domácího Žaloudka.
43'
Útočný faul je ve strkanici na malém vápně odpískán domácím.
42'
Osvald poslal míč do uličky Volfovi, jeho pokus zablokoval skluzem orlickoústecký obránce za cenu rohu.
40'
Hosté urputně brání každý metr trávníku a většinou se jim daří centry a kolmé přihrávky do vápna odrážet do zámezí. Teď se dostali i k protiútoku, který táhl po levé straně Smejkal, jeho přízemní centr však na zemi v pohodě pokryl Lukáš Dědek.
37'
Odražený míč napálil znovu vedle hostující brány Routek.
35'
Žlutou kartu dostává Strnad (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí), který doslova zboural unikajícího Tvarohu a za tuhle barvu může být hodně vděčný.
35'
Bernátův přímý kop z dálky chytá do koše brankář Krátký.
33'
Hosté nedokázali odkopnout míč z pokutového území, Eliáš ho přiťukl zcela volnému Osvaldovi a ten z 10 metrů minul poloodkrytou bránu.
31'
Z velké dálky vystřelil domácí Miroslav Routek. Rychlost jeho pokus měl, směr už nikoli.
30'
Třetina zápasu je za námi, ani po obdrženém gólu se nic nemění na naprosté pasivitě hráčů Ústí nad Orlicí. Na trávníku existuje v podstatě jen jedno mužstvo.
26'
Ve vzduchu vyskočil nejvýše subtilní Osvald a prudce hlavičkoval těsně nad břevno.
25'
Eliášův centr je sražen na další roh.
24'
Bernátův střílený centr po nakrátko rozehraném rohu stahuje ze vzduchu Jakub Krátký.
23'
Bernát si v tlačenici zpracovával na prsou centrovaný míč, při pokusu o střelu však promáchl. Z pokračujícího tlaku získává Dobrovice alespoň roh.
22'
Teď musel mít rozhodčí před očima zatměno. Domácí brankář Dědek chytil míč do rukou před dotírajícím Vaňousem venku z pokutového území, hra přesto pokračuje dál.
21'
Teprve ve 21. minutě píská rozhodčí první faul, provinili se hosté.
18'
Domácí byli už dlouho nastěhováni před brankou Ústí nad Orlicí a svůj tlak nakonec využili. Novákovu střelu ještě hostující obrana zablokovala, k dorážce se ale dostal DENIS PELJAK a tvrdou ranou z velkého vápna napnul síť.
16'
Dobrovice dlouho kombinovala kolem pokutového území soupeře, po několika nezdařených pokusech o centr vypálil přes obránce levačkou vysoko nad Bernát.
14'
Domácí Peljak výborně zapracoval u čáry, čistě sebral míč dvojici hostujících fotbalistů.
12'
Opina obral na dobrovické půlce hřiště o míč Žaloudka, situaci zachránil Marek Sedláček, který se dokázal vrátit a zblokovat nebezpečný Vaňousův centr.
9'
Dobrovice mohla otevřít skóre. Tvaroha hezky dloubl míč Osvaldovi, který mu ho zleva vrátil centrem před bránu. Pro Tvarohovu umístěnou střelu skočil brankář Krátký po své levé ruce a dokázal ji vyškrábnout. Volfova dorážka do sítě už přišla z ofsajdu.
6'
Křížná střela domácího Bernáta z 20 metrů proletěla neškodně vedle branky Ústí nad Orlicí.
5'
Hra se vyrovnala, pokusy domácích o přízemní kombinaci obrana Jiskry zatím dokáže zachytávat.
1'
Na zadní tyči zakončoval přetažený centr Zdeněk Vaňous, jeho volej měl však opačnou faleš.
1'
Už po 25 vteřinách mají hosté první roh, po souboji s Náglem se míč odrazil od Sedláčka.
1'
-1'
Obě mužstva vycházejí z útrob spíše méně zaplněné tribuny, domácí fotbalisté nastupují v modrobíle pruhovaných dresech, hosté mají žluté dresy a černé trenýrky.

FK Dobrovice: Dědek – Novák, Routek, Sedláček, Peljak – Eliáš, Žaloudek, Tvaroha, Osvald, Bernát – Volf
Náhradníci: Bartoš – Skuhravý, Krystan, Miškovský, Kostka, Husenský, Fotr

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Coufal, Strnad, Langer, Souček, Vaňous, Nágl, Falta, Chleboun, Smejkal, Opina
Náhradníci: Nikodem, Kukla, Truhlář, M. Krátký, Pinkava, Habrman, Mareš

Rozhodčí: Plzák – Vaňkát, Klupák..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Fotbalisté Dobrovice se i po osmi odehraných kolech ČFL vyhřívají nečekaně vysoko na třetím místě tabulky s 16 body a skóre 13:8.
Sérii zápasů s nováčky ukončí ve středečním vloženém kole doma proti Ústí nad Orlicí.
Jedenáctka Východočechů po postupu z divize zatím nasbírala 11 bodů při skóre 7:11 a tak jí sluší současná 11. příčka.

Oba soupeři o víkendu hráli bez branek. Dobrovice vyhrála penaltový rozstřel nad Převýšovem 3:2, zatímco Orlickoústečtí prohráli na penalty v Domažlicích 3:5.
Absence vyloženého střelce zatím trápí jedny i druhé. Domácí Volf, Bernát, Osvald, Fotr a Sedláček se stejně jako hostující Souček a Vaňous letos trefili dvakrát, víc přesných tref nikdo nezaznamenal.

Obě mužstva se v letech 2012-2015 potkávala v divizi C, z výsledků vyplývá, že Ústí čeká na výhru už čtyři zápasy:

podzim 2012 Ústí nad Orlicí – Dobrovice 2:0
jaro 2013 Dobrovice – Ústí nad Orlicí 0:1
podzim 2013 Ústí nad Orlicí – Dobrovice 1:2
jaro 2014 Dobrovice – Ústí nad Orlicí 0:0
podzim 2014 Dobrovice – Ústí nad Orlicí 3:0
jaro 2015 Ústí nad Orlicí – Dobrovice 1:2