Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Chile : Peru - 4. července 2019   02:30

0:3
(0:2)
Peru
Peru
21' E. Flores  (Carrillo) • 38' Yotún  (Carrillo) • 90+1' Guerrero  (Tapia)
Chile
G. Arias – Isla, Medel, Maripán (89. Castillo), Beausejour – Arturo Vidal, Pulgar, Aránguiz – Fuenzalida (46. Sagal), E. Vargas, Alexis Sánchez.
Wilmar Roldán – Alexander Guzmán, Wilmar Navarro
Arena do Grêmio, Pôrto Alegre
Peru
Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia, Yotún – Carrillo (72. Polo), Cueva (80. Ballón), E. Flores (50. Gonzáles) – Guerrero.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:17.
Je konec! Peru po 44 letech postupuje do finále Copy America, když senzačně, ale naprosto jednoznačně a zaslouženě vyhrálo nad Chile 3:0.
Hosté byli od úvodního výkopu lepším aktivnějším týmem, který táhl za jeden provaz a po pár náznacích se ve 21. minutě prosadil Edison Flores. Chilané první půli předváděli obrovský počet chyb a tu jednou velkou předvedl také brankář Arias, po které zvýšil vedení Peru Yoshimar Yotún.
Do druhé půle sice vlétlo Chile po hlavě a vytvořilo si pár šancí, ovšem Peruánci tlaku odolali a následně byl stejný obrázek jako z prvního poločasu. V 90+1. minutě definitivně rozhodl o výhře hostů Guerrero. Těsně před koncem alespoň mohl snížit a trochu zkorigovat výsledek Vargas, ovšem ten penaltu zahodil.
Ve finále tak čeká na Peru hlavní favorit celého turnaje z Brazílie.
90+5'
90+5'
Tak tohle je vrchol zmaru a finální obrázek tohoto semifinále, kdy se k pokutovému kopu postavil Vargas, který chtěl zakončit panenkou, ale Gallese si ho vychutnal a chytil míč!
90+4'
No pozor! Nakonec se hlavní rozhodčí šel podívat na video a ukázal na pokutový puntík!
90+3'
Charles Aránguiz si chtěl vymodlit penaltu, ale sudí ukázal, že to bude odkop od brány.
90+2'
Domácí se sice dostali ke střele, ale Gallese byl opět připraven.
90+1'
Peru právě vstřelilo branku!
O druhém finalistovi je rozhodnuto, jelikož hosté vedou už 3:0! PAOLO GUERRERO dostal parádní přihrávku Tapia mezi obranu, které nevyšla ofsajdová past, následně si vychutnal brankáře Ariase a zakončil do prázdné chilanské svatyně. Asistence: Tapia.
90'
Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.
90'
Na Peruánce se nyní dívá parádně, kdy si dělají se soupeřem ve středu hrací plochy úplně cokoliv a u toho jsou odměňováni hlasitým povzbuzováním svých fanoušků.
89'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Nicolas Castillo.
89'
Peru dobrou minutu drželo míč na polovině soupeře, ale následně se hosté dopustili faulu.
88'
Charles Aránguiz poslal laciný nákop do vápna soupeře, který našel pouze osamoceného gólmana Pedra Gallese.
87'
Peru se nijak nezatahuje, ale stále hraje na celé hrací ploše, což Chilanům nevyhovuje od první minuty a stále si s tím neví rady.
86'
Sagal úplně zbytečně dohrál protihráče a dostal tak lacinou žlutou kartu.
85'
Pedro Gallese si šel pro míč po centru z pravé strany a dnes je to jeho zápas. Peru je čím dál blíže a na stadionu Pôrto Alegre to vře.
84'
Posléze se Peruánci sice dostali do vápna soupeře, ale tam přišel jen faul z hostující strany a Chile tak může zvýšit svůj nápor ke konci základní hrací doby.
83'
Peru nyní drží míč na polovině soupeře a nikam nespěchá, jelikož vede o dva góly a finále je velice blízko.
82'
Sánchez si zpracoval míč na hranici vápna a vypálil směrem k levé tyči, ovšem Pedro Gallese předvádí další famózní zákrok!
81'
Chile získalo autové vhazování na polovině soupeře a po menší strkanici se může pokračovat.
80'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Cueva, přichází Josepmir Ballón.
79'
Sánchez se místo soustředění na hru stále baví s hlavním rozhodčím a potvrzuje tak jen svůj bídný výkon v tomto utkání.
78'
Po centru z rohu přišla hlavička Vidala, ale ta letěla pouze doprostřed brány, kde byl připraven Gallese.
77'
Centr Chile z pravé strany zblokoval peruánský hráč a následuje tak rohový kop.
76'
Následně přišla další tvrdá rána Chilanů, ale ta jen zaduněla o reklamní bloky v zámezí.
75'
Obrovskou chybu předvedlo Peru, po které se do velké šance hnal Eduardo Vargas, ale Gallese vypíchl excelentní zákrok a to je přesně ten dnešní rozdíl mezi oběma týmy.
74'
Ke konci základní hrací doby se nám přiostřuje a nyní uviděl kartu žluté barvy také Pulgar.
74'
Chile se sice snaží něco vymyslet, ale takový výkon je na semifinále prostě strašně málo. Výkon tohoto obhájce je polomrtvý a nejhorší na tomto turnaji.
73'
Eduardo Vargas šel po odraženém míči do razantní hlavičky, ale tu poslal jen vedle levé tyče.
72'
Advíncula šel do souboje s Vargasem tvrdě a je tak první potrestaným hráčem žlutou kartou v tomto duelu.
72'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází André Carrillo, přichází Andy Polo.
71'
Hra je nyní přerušena, jelikož další křídelník Peru André Carrillo utrpěl zranění a je ošetřován mimo hrací plochu.
70'
Vidal se dostal do zakončení po rohu, ale to tentokráte nic nepřineslo.
69'
Jean Beausejour poslal z voleje skvělou střelu, ale Pedro Gallese byl připraven a následuje rohový kop!
68'
Hostující hráč se dostal přes dva obránce Chile, ale nakonec své zakončení poslal vedle brány a Gabriel Arias tak má odkop od své svatyně.
67'
Peru předvádí také ve druhém poločase velice soustředěný a disciplinovaný výkon a stále tak zaslouženě vede 2:0 a to mohlo jít po velké šanci ještě do většího vedení.
66'
Jen to zahučelo v ochozech, když se dostal ke střele Charles Aránguiz, ale jeho pokus nakonec skončil půl metru vedle pravé tyče.
65'
Vargas nyní získal pro Chile volný kop, ovšem ten následně nic velkého nepřinesl a míč skončil v moci brankáře Pedra Gallese.
64'
Christian Cueva to zkusil z dálky a jeho rána nebyla vůbec špatná, ovšem nakonec skončila těsně nad bránou Chile.
63'
Chilani dnes snad až podcenili soupeře, jelikož těch chyb co předvádí je nespočet a od takových světových hvězd by se to určitě nemělo stávat.
62'
Nakopávaný míč Peru tentokrát nepřinesl nic velkého a skončil jen v moci brankáře Ariase.
61'
Ángelo Sagal poslal Cuevu k zemi nedovoleným zákrokem, což hlavní rozhodčí viděl a odpískal faul.
60'
Tak tohle je velká zahozená šance Peru, které mohlo jít už do tříbrankového vedení! Po rohovém kopu domácích se hosté dostali do protiútoku, kdy naprosto rozebrali obranu soupeře, ale finální zakončení Yoshimara Yotúna letělo jen nad bránu!
60'
Aránguiz to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop Chile.
59'
Tentokrát ale Jean Beausejour poslal střílený centr z levé strany, se kterým si ovšem Peruánci poradili bez problému.
58'
Úvodní tlak Chile opadl a nyní je k vidění podobná hra, která se děla v prvním poločase, kdy si Chilani byli častěji u míče, ale dopředu se dostávalo hlavně Peru.
57'
Peruánci se opět dostali do rychlého protiútoku, ale míč byl čistě odebrán, ovšem posléze o balón přišel také Vidal, kterému se dnes vůbec nedaří.
56'
Ángelo Sagal vybojoval pro Chile alespoň autové vhazování, ale domácí jsou nyní natlačeni do šířky hřiště, kde toho moc nevymyslí.
55'
Centr Peru do vápna skončil u brankáře Gabriela Ariase, který vyboxoval míč, ale přibral do cesty také Medela.
54'
André Carrillo se snažil dostat po pravé straně, ovšem Jean Beausejour jej poslal k zemi a následně ještě přišla menší slovní potyčka.
53'
Sánchezovi se nepodařilo najít Vidala, ovšem Chile posléze získalo míč na své kopačky a drží Peru pod tlakem.
52'
Peruánci to budou mít ještě hodně těžké, jelikož Chile do druhého poločasu nastoupilo jako vyměněné a tlačí svého soupeře.
51'
Skvělý centr letící do vápna prodloužil Eduardo Vargas, ale jeho hlavička skončila pouze na tyči! Peru tak přežilo první velkou šanci soupeře.
51'
Miguel Trauco poslal Sagalu k zemi a Chile tak získalo volný kop z pravé strany, o který se opět postará Charles Aránguiz.
50'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Edison Flores, přichází Christofer Gonzáles.
49'
Chile nyní získalo autové vhazování na své polovině a bude tak moct pokračovat něco vymyslet.
48'
Edison Flores se nyní zranil a je ošetřován na hrací ploše. Moc dobře to s ním ovšem nevypadá a nakonec je odnesen na nosítkách.
47'
Jak se očekávalo, tak Chile vstoupilo do druhé půle po hlavě a Sánchez se dostal ke střele, ovšem dopustil se také faulu.
46'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází José Fuenzalida, přichází Ángelo Sagal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 03:34.
První poločas je u svého konce a Peru překvapivě, ale naprosto zaslouženě vede nad Chile 2:0. Hosté jsou od úvodního výkopu lepším aktivnějším týmem, který táhne za jeden provaz a po pár náznacích se ve 21. minutě prosadil Edison Flores. Chilané tuto půli předváděli obrovský počet chyb a tu jednou velkou předvedl také brankář Arias, po které zvýšil vedení Peru Yoshimar Yotún. Druhá polovina tohoto semifinále tak bude ještě velice napínavá a stále není nic rozhodnuto.
45+3'
45+3'
Těch chyb je na domácí straně spoustu a Chilané mohou být rádi, že nepřišel další nebezpečný protiútok soupeře.
45+2'
Chile po druhé obdržené brance sice zvýšilo obrátky, ale stále to není ani z daleka to, co se od něj očekávalo.
45+1'
Ovšem centr Aránguize opět nepřinesl nic velkého a Peruánci se dostali k balónu.
45'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
45'
Domácí mužstvo nyní získalo další rohový kop a může vstřelit snižující branku do šatny.
44'
Fantastický zákrok peruánského brankáře Pedra Gallese, který si skvěle poradil se střelou Fuenzalidy a následuje tak rohový kop Chile!
43'
Arturo Vidal poslal do vápna nadýchaný centr, ovšem ten odhlavičkovala obrana Peru do zámezí a následuje rohový kop.
42'
Dobrý míč do pokutového území, kde se k němu dostal Charles Aránguiz, ale jeho následné zakončení letělo vedle brány.
41'
Centr Chile z pravé strany opět nepřinesl nic vážnějšího a Peru se tak opět ubránilo.
40'
Chile v prvním poločase předvádí obrovský počet chyb a nepřesností a dá se očekávat, že v šatně o přestávce to bude pořádně vřít.
38'
Tak tohle je nepochopitelná hrubka chilského brankáře a Peru jde do dvoubrankového vedení! Gólman Gabriel Arias šel ven z brány, až mimo svou šestnáctku, kde chtěl získat míč po nákopu na Carrilla, ale byl u něj pozdě a tak peruánský hráč poslal okamžitý centr na hranici vápna, kde si jej zpracoval YOSHIMAR YOTÚN a následně zakončil do prázdné svatyně. Asistence: André Carrillo.
38'
Posléze se rozčiloval Vidal, ovšem sudí mu jeho faul odpískal a hra je tak přerušena.
37'
Nyní toho k vidění moc není. Chile se snaží něco vymyslet, ale ve středu hrací plochy se děje, až moc nepřesností a míč tak stále mění majitele.
36'
Peruánci dvakrát získali balón, ale vždy o něj rychle přišli a nedostali se tak do rychlého protiútoku.
35'
Sánchez následně dostal přihrávku na levou stranu, ale tam byl okamžitě zdvojen a odebrán o balón.
34'
Chilané se poprvé v tomto zápase dostali na nějakou dobu blíž k šestnáctce Peru, ale zatím jsou k vidění pouze přihrávky.
33'
Další centr ale už tak nebezpečný nebyl a Peru odkoplo míč, až k brankáři Gabrieli Ariasovi.
32'
Centr Sáncheze byl velice chytrý a mířil na první tyč, kde Paolo Guerrero musel odkopnout míč do zámezí, který se stáčel do brány.
31'
Sánchez předvedl výpad do vápna soupeře a vybojoval pro Chile první rohový kop.
30'
Půl hodina hry je u konce a zatím vidíme více, než překvapivý fotbal, jelikož Peru je jasně lepším týmem a zaslouženě tak vede 1:0.
29'
Peru hraje ve skvělé pohodě a málem z toho byla světová kombinace, když Paolo Guerrero si vyměnil míč se svým spoluhráčem patičkou, ale následně obrana Chile nenechala soupeře vystřelit.
28'
Alexis Sánchez, který na tomto turnaji předvádí skvělý výkon, si nyní nestačil zpracovat míč a ten tak skončil jen v moci brankáře Pedra Gallese.
27'
Chilanům se stále nedaří vymyslet nějakou klidnou kombinaci po zemi a jsou napadání Peruánci už u své šestnáctky.
26'
Edison Flores měl před sebou otevřený prostor a tak to zkusil ránou z dálky, která ale skončila jen vedle brány.
25'
Následný centr ovšem skončil pouze na hlavě peruánského hráče a hosté se tak ubránili nějakému náznaku šance.
24'
Hosté se dopustili faulu na své polovině a o exekuci volného kopu se postará Charles Aránguiz.
23'
Mauricio Isla si naběhl za obranu soupeře, kde následně dostal centr, ovšem jeho prodloužený míč před bránu nenašel žádného spoluhráče.
22'
Vidal byl ještě ošetřován, ale vypadá to, že i on bude nadále pokračovat v tomto napínavém semifinále.
21'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává outsider z Peru! Centr z pravé strany prodloužil ve vápně Carrillo a na zadní tyči zakončil k pravé tyči EDISON FLORES. Peruánci tak potvrzují, že na začátku utkání jsou lepším týmem a tohle je velký budíček pro Chile. Asistence: André Carrillo.
20'
Skvělá přihrávka hostujícího hráče vymíchala hned tři hráče a Edison Flores se tak dostal do zakončení, které bylo sraženo do zámezí a následuje roh.
20'
Chilanům se nedaří projít přes polovinu hřiště a máme tady tak další autové vhazování hostů naprosto zadarmo.
19'
Tentokráte nákop Peruánců do vápna nepřinesl nic nebezpečného a Chile si tak na chvíli může oddychnout od tlaku svého soupeře.
18'
Opět je hra pozastavena, protože další chilský hráč má zdravotní problémy a je ošetřován lékaři.
17'
Hosté parádně kombinovali na hranici vápna soupeře, ale nějaká střela nakonec nepřišla, protože Chile postavilo hradbu ve své šestnáctce.
16'
Opět velice krkolomná rozehrávka Chile a dopředu se už tak řítí Peruánci.
15'
K balónu se sice dostalo Chile, ale Vidalova unáhlená přihrávka nic nepřinesla a míč tak skončil v moci hráčů Peru.
14'
Posléze Peruánci získali také autové vhazování na pravé straně a úvod utkání jim patří.
13'
Domácí se snaží něco vymyslet z klidné kombinaci na své polovině, ovšem Peru velice dobře a aktivně napadá a dělá svému soupeři velké problémy.
12'
Posléze rozhodčí Wilmar Roldán přerušil hru, jelikož na hrací ploše zůstal ležet tvrďák Gary Medel, ale vypadá to, že "pitbull" bude moct pokračovat.
11'
Peruánci se po pravé straně dostali do vápna soupeře, ale zakončení tentokrát nepřišlo a Chile se opět ubránilo.
10'
Hosté dělají Chile problémy a okamžitě je napadají při rozehrávce.
9'
Jean Beausejour dostal při klidné kombinaci na své polovině špatnou přihrávku a následuje tak pouze autové vhazování pro Peru.
8'
Famózní akci předvedlo Chile a po pár ťukancích se dostal do zakončení z první uvnitř vápna Charles Aránguiz, ale jeho pokus letěl těsně kolem levé tyče!
7'
Arturo Vidal si neporadil se skákavým míčem a dopředu tak jde opět Peru. Následně je to ale pouze autové vhazování pro Chilany.
6'
Centru z volného kopu se ujal Yoshimar Yotún, ale jeho míč odvrátila hlavou obrana Chile. Poté mělo Peru ještě autové vhazování, ale následně přišel jen jejich faul.
5'
Hráč chilského celku zahrál rukou a hostující mužstvo tak získalo volný kop z pravé strany. Peru je zatím překvapivě lepším týmem v úvodních minutách.
4'
Opět to jsou Peruánci, kteří se dostávají dopředu nákopem, ale posléze přišli o balón a následuje autové vhazování domácích.
3'
Už ve třetí minutě si Peru vytvořilo velkou šanci, která ale nekončí gólem! Paolo Guerrero dostal přihrávku do vápna, kde posunul balón na Christiana Cuevu, ale ten posléze minul, když vystřelil vedle pravé tyče!
2'
Chile se snažilo projít středem hrací plochy, ovšem kombinace nevyšla a u balónu jsou hosté.
1'
O úvodní výkop tohoto velkého utkání se postarali Peruánci, ovšem ti se následně provinili faulem.
1'

Chile: G. Arias – Isla, Medel, Maripán, Beausejour – Arturo Vidal, Pulgar, Aránguiz – Fuenzalida, E. Vargas, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Cortés, Urra – Castillo, P. Díaz, Fernándes, P. Hernández, G. Jara, Lichnovsky, Opazo, Pavez, Sagal, Valdés.

Peru: Gallese – Advíncula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia, Yotún – Carrillo, Cueva, E. Flores – Guerrero.
Náhradníci: Álvarez, Cáceda – Araujo, Ballón, Callens, Corzo, Gonzáles, Polo, Pretell, Ruidíaz, Santamaría.

Rozhodčí: Wilmar Roldán – Alexander Guzmán, Wilmar Navarro.
Chile ve skupině C skončilo na druhém místě se šesti body a skóre 6:2. V prvním zápase si poradilo s Japonskem jasně 4:0. V dalším zápase vyhrálo také nad Ekvádorem, ovšem tentokráte jen 2:1. V posledním utkání skupiny ale Chilané prohráli s Uruguay 0:1. Ve čtvrtfinále Chile narazilo na Kolumbii a rozhodovaly až penalty, které vyhráli Chilané 5:4.
Peru skončilo ve skupině A na třetí pozici se čtyřmi body a skóre 3:6. V prvním utkání se utkalo s Venezuelou, ale zápas skončil 0:0. Následně vyhrálo nad Bolívii 3:1. Posléze ale přišel debakl s Brazílii a to prohrou 0:5. Ve čtvrtfinále Peru porazilo Uruguay na penalty.
V semifinále turnaje Copa America se proti sobě utkají týmy Chile a Peru. Naposled se spolu tato mužstva utkala v minulém roce v přátelském utkání, kdy Peru vyhrálo 3:0. Dnes se ovšem bude hrát na stadionu Arena de Gremio v Porto Alerge. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Roldan. Úvodní výkop je naplánován na 02:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.