Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Ekvádor : Chile - 22. června 2019   01:00

1:2
(1:1)
Chile
Chile
8' Fuenzalida   • 51' Alexis Sánchez  (Aránguiz)
Ekvádor
Alexander Domínguez – Velasco, Arboleda, Achilier, Ramírez – Méndez (60. A. Valencia), Orejuela, Gruezo – Mena (82. Preciado), E. Valencia (C), Romario Ibarra (69. Carcés).
Patricio Loustau (Argentina)
Arena Fonte Nova (Salvador)
Chile
G. Arias – Isla, Medel (C), Maripán, Beausejour – Aránguiz, Pulgar, Arturo Vidal (90+2. G. Jara) – Fuenzalida (70. P. Díaz), E. Vargas (86. P. Hernández), Alexis Sánchez.

Fotbalisté Chile zvládli také druhý zápas na Copě América a postupují do čtvrtfinále tohoto turnaje. Navíc se osamostatnili na prvním místě skupiny C před Uruguayí a stejně jako Kolumbie zůstávají stoprocentní.

Utkání načal gólem v 8. minutě záložník Fuenzalida. Ve 26. minutě se poprvé na turnaji prosadili Ekvádorci, Enner Valencia proměnil penaltu a vyrovnal stav. Ekvádor měl sice na konci první půle více ze hry, ale další branku z toho nevytěžil. Po pauze se trefil Alexis Sánchez a poslal Chile podruhé v utkání do vedení. Závěr si už obhájci triumfu pohlídali skvěle a nedovolili Ekvádoru nic.

Ekvádor nemá na svém kontě žádný bod a bude muset spoléhat na dva výsledky, jestli se chce dostat ze skupiny dál. Musí porazit v závěrečném utkání Japonsko a musí spoléhat na remízu Kataru s Argentinou. Chile má společně s Kolumbií, Uruguayí, zřejmě i Brazílií a Peru jistotu postupu.

Z mé strany je to vše. Těším se na vás zase příště. Na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:22.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Pedro Pablo Velasco (Ekvádor).
90+5'
K zahrání přímého kopu se postavil Alexis Sánchez, jehož střela těsně minula horní tyč.
90+4'
Sánchez ušetřil cenné vteřiny a navíc si vykoledoval faul. Chile bude mít navíc zajímavou příležitost ke vstřelení gólu, neboť bude mít k dispozici přímý kop zhruba z dvaceti metrů.
90+4'
Dlouhý pas z pravé strany propadl k brankáři Ariasovi.
90+3'
Ekvádor se zmocnil míče a má jednu z posledních možností k nějakému kloudnému zakončení. Chile se ale dobře brání a teď má navíc i hráčskou převahu.
90+2'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Gonzalo Jara.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Achilier loktem sestřelil Artura Vidala a vysloužil si červenou kartu. Ekvádor tak ani druhý zápas na tomto turnaji nedohraje v jedenácti lidech.
90'
Červenou kartu dostává Gabriel Achilier (Ekvádor).
89'
Beausejour napálil balón do ekvádorského hráče a vybojoval pro Chile autové vhazování.
88'
Ofsajd Ekvádoru znamená, že míč opět připadne do moci Chilanů. Závěrečné minuty si zatím obhájci titulu dobře hlídají.
86'
Arturo Vidal tvrdě sestřelil Velasca a viděl také žlutou kartu. Nyní se však jednalo o důležitý faul, neboť by pravý bek Ekvádoru mířil do otevřené obrany.
86'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Eduardo Vargas, přichází Pablo Hernández.
85'
Ze zakončení však sešlo, neboť argentinský sudí viděl útočný faul. Odkopávat tak bude Gabriel Arias od své svatyně.
84'
Ekvádor už hru zjednodušil a snaží se nakopávat míče před bránu. Z jedné nepřehledné situace si teď řekl o rohový kop.
82'
Hlavní rozhodčí kartami nešetří. Nyní za šlapák ji inkasoval chilský obránce Mauricio Isla.
82'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Ángel Mena, přichází Ayrton Preciado.
82'
Sánchezův přesný centr si na zadní tyči našel hlavičkující Pulgar. Byl ale už v nekomfortní pozici a trefil pouze boční síť.
81'
Žlutou kartu dostává Carlos Gruezo (Ekvádor).
80'
Enner Valencia si sice míč skvěle zpracoval, ale mířil pouze osamocen mezi tři obránce. Není tak divu, že se ke střele nedostal.
79'
Chvíli se zase nehrálo. Došlo k dalšímu ošetření jednoho z hráčů Chile.
78'
Žlutou kartu dostává Robert Arboleda (Ekvádor).
78'
Opět aktivní Vargas. Tentokrát příliš neváhal a okamžitě jak mohl, tak vypálil. Bránu ale vysoko přestřelil.
77'
Alexis Sánchez se rozběhl a hru trochu zastavil. Přesto našel na hranici vápna volného Vargase, jehož pobídku spoluhráči nepřečetli.
75'
Ramírezův nadýchaný centr nedoputoval až k útočníku Valenciovi. O následný centr se postaral Mena, ale ten přetáhl balón až příliš na zadní tyč.
74'
Hráči ve žlutých dresech rozjeli postupnou kombinaci. Snaží se co nejvíce otevřít dosud pevnou obranu Chile.
73'
Sánchez parádně uvolnil Vargase, který se sice k zakončení dostal, ale praporek pomezního byl nahoře.
72'
Ekvádor zřejmě bude v posledních minutách vše tlačit do útoku, neboť minimálně bod potřebuje k možnosti postupu do čtvrtfinále získat.
70'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází José Fuenzalida, přichází Paulo Díaz.
70'
Fuenzalida zbytečně ztratil míč a toho využil Mena. Tentokrát si navedl míč z druhé strany, ale střela pro něj moc dobře nedopadla.
69'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Romario Ibarra, přichází Carlos Carcés.
68'
Hrací plochu opustil v bolestech Ibarra. Uvidíme, jestli ve hře bude za pár chvil pokračovat.
67'
Ángel Mena se snažil dostat mezi obránce Chile, ale nakonec vypálil z velké vzdálenosti. Střela to sice špatná nebyla, ale přesto nemířila mezi tři tyče.
66'
Ekvádor se nyní ubránil tlaku a získal míč do své moci. Snaží se o rozehrávku.
65'
Dlouhý aut od postranní čáry propadl do vápna, kde se k razantnímu zakončení protlačil Pulgar. Domínguez ale vytasil brilantní zákrok a udržel Ekvádor ve hře o body.
64'
Chile sice z rohu nic nevytěžilo, ale přesto stále zůstává na polovině Ekvádoru.
63'
Vargas si opět počkal na dlouhou přihrávku a zpracoval si ji dokonale. Poté pravačkou vystřelil do bránícího hráče a získal pro Chile roh.
62'
Antonio Valencia se hned zapojil do hry a zkusil potáhnout míč po pravé straně, Následně si chtěl přehodit obránce, ale na něj už nevyzrál.
61'
Vargas se vydal za dlouhým míčem, jenže u něj byl blíže Domínguez a postaral se o daleký odkop.
60'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jhegson Méndez, přichází Antonio Valencia.
59'
Přízemní centr propadl až k brankáři Ariasovi, který se svým výkopem rozhodně spěchat nebude.
58'
Ekvádor se po pravé straně prokombinoval před šestnáctku, ale Medel zakopl míč do zámezí.
57'
Vidal zkusil vystřelit z poměrně velké dálky, ale tento pokus si za rámeček záložník Barcelony nedá. Zařízení minul o mnoho čísel.
57'
K akrobatickému zakončení se snažil dostat kapitán Gary Medel, ale odražený míč vůbec netrefil.
56'
Standardní situace ve prospěch Chile. Skoro všichni hráči se přesouvají do pokutového území Ekvádoru.
55'
Atmosféra na stadionu v Salvadoru je rázem mnohem lepší. Jak už bylo řečeno, v hledišti je drtivá převaha fanoušků Chile.
54'
Ekvádor se hned po inkasování dostal na polovinu Chile a vybojoval rohový kop. Roh sice zakončený byl, ale hlavička byla velmi nepřesná.
53'
Žlutou kartu dostává Jean Beausejour (Chile).
51'
Chile právě vstřelilo branku!
Největší hvězda Chilanů ožila v pravou chvíli a postarala se o nádherný gól. ALEXIS SÁNCHEZ si počkal na zadní tyči na centr Aránguize a parádně z voleje umístil míč k zadní tyči. Domínguez si sice na míč sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal. 1:2. Asistence: Charles Aránguiz.
51'
Eduardo Vargas si pohlídal ofsajdovou past a chybělo mu dostat se před stopera Arboledu, který jej zastavil výtečným skluzem.
50'
Další faul. Hra je dnes často velmi rozkouskovaná.
49'
Chile se ubránilo a vydalo se k brejkové situaci. Arturo Vidal celou akci táhl, ale byl nedovoleně zastaven.
48'
Ekvádor rozehraje rohový kop. Na trávníku zůstal mezitím ležet Fuenzalida, ale zdá se, že brzy bude v pořádku.
47'
Druhá půle začala opatrně. Ani jeden z celků se nežene dopředu. Hraje se kolem středového kruhu.
46'
První půle je u konce. Viděli jsme v ní dvě branky. V úvodu byli Chilané jednoznačně lepší a v osmé minutě se zaslouženě trefil Fuenzalida. Druhá polovina první půle však patřila Ekvádoru. Do hry se dostali díky penaltě, kterou proměnil Enner Valencia. Do kabin se jde za nerozhodného stavu a jestliže chce Chile dnes uspět, tak musí výrazně přidat.
45+6'
45+6'
Beausejour si zbytečně nekomplikoval situaci a těsně před útočícím hráčem zakopl balón do autu.
45+5'
Achilier zastavil průnikovou přihrávku, která mířila mezi stopery Ekvádoru. Nyní tak můžeme říct, že de facto svůj tým zachránil od pohromy.
45+4'
Domínguez se při rozehrávce dostal pod tlak Vargase, a tak raději odkopl míč do zámezí.
45+3'
Druhá polovina prvního poločasu jednoznačně patří Ekvádoru. Chile zatím nepodává vůbec dobrý výkon.
45+2'
Faul Ekvádoru znamená, že míč připadne na nohy Chilanů. Ti tak rozehrají od vlastní brány.
45+1'
Nad rámec základní hrací doby v prvním poločase se bude nastavovat 6 minut.
45'
Z přímého kopu Ekvádor nevytěžil nic.
44'
Argentinský sudí posoudil situaci jako faul, ale vytáhl kartu žlutou. Dalo by se říct, že se jedná o kompromis pro obě strany, přestože by rozhodčí měli vytahovat kartu červenou za faul brankáře na útočícího hráče.
43'
Dle opakovaných záběrů možná k minimálnímu kontaktu došlo. Pro hlavního rozhodčího je tohle velmi složitá situace.
42'
Rozhodčí se půjde podívat na video a pokud by tato situace byla posouzena jako faul, tak bude muset hlavní rozhodčí vytáhnout červenou kartu pro brankáře Chile.
40'
Ještě bude celá situace konzultována s videorozhodčím. Na verdikt si musíme počkat.
39'
Arias vystartoval z brány a Ibarra si balón až moc předkopl. Brankář Chile měl zřejmě štěstí a přestože byl u míče jako druhý, tak soupeře nezasáhl.
38'
Velasco velmi dobře nacentroval do pokutového území, jenže nešikovnost útočícího hráče Ekvádoru zapříčinila hvizd sudího. Hrálo se totiž rukou.
37'
Brankář Ekvádoru vyslal dlouhý nákop vpřed. Skvělou práci odvedl na pravé straně Velasco a vybojoval autové vhazování.
36'
Slabá hlavička Vargase neměla brankáře Domíngueze jak ohrozit.
35'
Centr od rohového praporku byl zajímavý, jenže Ekvádor se stačil ubránit. Chile ale zůstává na míči a žene se dopředu.
34'
Rychlá rozehrávka hledala Alexise Sáncheze. Ekvádor se ubránil, ale červení budou mít k dispozici rohový kop. Ten první proměnili.
34'
Žlutou kartu dostává Ángel Mena (Ekvádor).
33'
Sánchez přihrál přesně na nohu Vidala, který zkusil přihrát na pravou stranu patičkou. Jeho myšlenku ale dokonale Ekvádorci přečetli.
32'
Kapitán Ekvádoru Valencia zůstal ležet na zemi. Ještě předtím vybojoval aut pro svůj tým a Chile se tak bude muset opět bránit.
31'
Velasco zkusil vypálit z velké vzdálenosti, ale trefil pouze chilské hráče postavené ve zdi.
30'
Enner Valencia obral Pulgara a hnal se dopředu. Nakonec byl faulován a vymodlil standardní situaci pro svůj celek.
29'
Orejuela se provinil útočným faulem a balón putuje k moci chilských fotbalistů.
28'
Ekvádor je jako politý živou vodou a žene se kupředu. Chile je nyní až moc pasivní.
26'
Ekvádor právě vstřelil branku!
Z ničeho nic je vyrovnáno! Ekvádor dostal jako na stříbrném podnose možnost zahrávat pokutový kop, který proměnil ENNER VALENCIA s přehledem. Arias skočil na pravou stranu ze svého pohledu, ale útočník Ekvádoru zamířil doprostřed pod břevno. 1:1.
25'
Arias fauloval Méndeze a Ekvádor bude kopat penaltu!
24'
V těchto chvílích se moc pohledný fotbal nehraje. Ekvádor drží míč, ale vůbec nic zatím nevymyslel. Naopak Chile čeká na příležitosti k brejkům.
23'
Gruezo přečetl rozehrávku Chile a vydává se dopředu. Nemá však dostatečnou podporu spoluhráčů.
21'
Vargas dostal míč na kopačku a snažil se rozběhnout Sáncheze. Mezitím byl hrotový útočník Chile faulován a akce byla pozastavena.
20'
Nyní se hraje opět na středu hřiště. Chile se oproti začátku zápasu mírně zatáhlo.
19'
Argentinský arbitr žlutou kartu dodatečně neudělil a můžeme tak pokračovat ve hře.
18'
Pulgar atakoval Ibarru. Křídlo Ekvádoru zůstalo ležet na trávníku a reklamuje žlutou kartu pro soupeře. Rozhodčí se zřejmě půjde podívat na video a poté rozhodne, zda-li Pulgar kartu dostane.
17'
Ekvádorci kombinují okolo půlící čáry a vysluhují si pískot fanoušků. V Salvadoru je dnes velká převaha diváků v červených dresech.
15'
Ekvádor se za úvodních patnáct minut dostal na půli soupeře jen zřídka. Naopak Chile se prokombinovalo na levé straně až k centru, který však lapil Domínguez do svých rukavic.
14'
Fuenzalida získal míč a řítil se po pravé postranní čáře vpřed. Přízemním centrem hledal spoluhráče, ale Vargas nebyl tam, kde být měl.
13'
Rozehrávky standardní situace se ujal Mena a z poměrně velké vzdálenosti to zkusil střelou na bránu. Arias si tak připsal první úspěšný zákrok.
12'
Velasco vystihl rozehrávku Chile a okamžitě uvolnil Valenciu. Ekvádorci se následně dostali na polovinu Chile a vybojovali faul.
11'
Fuenzalida se rozběhl na pravé straně, ale byl zastaven levým bekem Ekvádoru. Červení ale zůstávají na balónu.
10'
Ekvádor je už všech míčů zatím později. Hráči ve žlutých dresech už tak pětkrát faulovali.
8'
Favorit se ujímá vedení už na začátku. Rohový kop sice byl odražen, ale z druhé vlny se dostal k zakončení z voleje JOSÉ FUENZALIDA. Pravý záložník Chile dokázal míč tvrdě napálit k tyči, od které se balón do brány odrazil. Bez asistence. 0:1.
8'
Chilané vybojovali svůj první roh. Jejich kombinace se dostala až k velkému vápnu. Ekvádor se díky Ramírezovi ale stačil ubránit.
7'
Po Pulgarově pobídce si naváděl míč ke střele Vargas, jenže k zakončení se neprotlačil. Byl zastaven pohotovým stoperem.
6'
Začátek utkání je velmi ostrý. Hlavně fotbalisté Ekvádoru jsou zbytečně příliš důrazní.
5'
Hra už pokračuje a míč je pod kontrolou chilských fotbalistů.
4'
Na hrací plochu už přiběhli lékaři, aby dali Aránguize do pořádku.
3'
Méndez dostává po necelých třech minutách hry žlutou kartu, neboť jeho faul zezadu na Aránguize byl velmi ostrý.
2'
Isla byl faulován na středu hřiště a rozehrávky se ujal stoper Maripán.
1'
Úvodní výkop měli červení, udrželi míč na kopačkách zhruba 30 sekund, ale Ekvádor se následně k balónu dostal.
1'
Ekvádor do utkání nastupuje ve žlutých dresech, zatímco hráči Chile navlékli barvy červené.

Ekvádor: Alexander Domínguez – Velasco, Arboleda, Achilier, Ramírez – Méndez, Orejuela, Gruezo – Mena, E. Valencia, Romario Ibarra.
Náhradníci: Banguera, P. Ortíz – Arreaga, B Caicedo, Carcés, Chicaiza, Intriago, Renato Ibarra, A. Mina, Preciado, A. Valencia.

Chile: G. Arias – Isla, Medel, Maripán, Beausejour – Aránguiz, Pulgar, Arturo Vidal – Fuenzalida, E. Vargas, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Urra, Cortés – P. Díaz, G. Jara, Lichnovsky, Opazo, Pavez, Valdés, Castillo, Fernándes, P. Hernández, Sagal.

Rozhodčí: Patricio Loustau (Argentina).
EKVÁDOR

Nejlepším umístěním Ekvádoru na Copě Américe byly dvě čtvrtá místa z let 1959 a 1993. Maličká země u pobřeží Tichého oceánu prohrála svůj úvodní duel s Uruguayí taktéž 0:4. Jestli chce parta okolo kapitána Antonia Valencii uspět a postoupit ze základní skupiny, tak musí dnešní utkání zvládnout minimálně na remízu. Seniorská reprezentace Ekvádoru navíc bude chtít napodobit své mladší kolegy, kteří pár dní zpět vybojovali na MS do dvaceti let stříbrné medaile, což je největší historický úspěch Ekvádoru ve fotbale.
CHILE

Chile, jakožto vítěz dvou posledních mistrovství Jižní Ameriky, vstoupilo do turnaje dobře. V úvodním duelu si bez větších potíží poradilo s Japonskem, které zdolalo vysoko 4:0. Chilská reprezentace již několik let spoléhá na služby dvou hvězdných es. Arturo Vidal patří na klubové úrovni slavné Barceloně a Alexis Sánchez zase Manchesteru United. Chile zvítězilo na Copě América celkem dvakrát, a to v letech 2015 a 2016, v obou případech zdolalo ve finále Argentinu po penaltové loterii. O nynější reprezentaci Chile se dá tak mluvit, jakožto o nejlepší v historii této země.
Skupina C:

1. Uruguay, 2 zápasy, 4 body
2. Chile, 1 zápas, 3 body
3. Japonsko, 2 zápasy, 1 bod
4. Ekvádor, 1 zápas, 0 bodů.
Krásné sobotní ráno při sledování online přenosu z jihoamerického šampionátu Copa América. Ekvádor se v rámci druhého kola základních skupin střetne s reprezentací Chile. Utkání začíná v 1:00. Přeji vám příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.