Ospina – S. Medina, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – J. Cuadrado, Barrios, Uribe (67. Cardona) – James Rodríguez, Falcao (C) (77. D. Zapata), R. Martínez (81. Díaz).
Néstor Pitana (Argentina)
Arena Corinthians (São Paulo)
Chile
G. Arias – Isla, Medel (C), Maripán, Beausejour – Arturo Vidal, Pulgar, Aránguiz – Fuenzalida (75. Pavez), E. Vargas, Alexis Sánchez.

Fotbalisté Chile se stávají třetím postupujícím týmem do semifinále a i nadále mohou snít o zlatém hattricku z jihoamerického šampionátu. Dnes porazili Kolumbii zaslouženě i přesto, že se nakonec šlo do penaltové loterie. Nešťastníkem utkání se stal levý obránce Kolumbie Tesillo, který jako jediný svou penaltu neproměnil. V páté sérii se tak stal hrdinou Alexis Sánchez. Zkušený hráč nezaváhal a poslal Chilany dále. O soupeři Chile v semifinále se rozhodne mezi dvojicí Uruguay – Peru. Utkání startuje dnes ve 21:00.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a těším se na vás zase příště.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 19:21.
Alexis Sánchez penaltu proměnil a dává postupový gól fotbalistů Chile.
Tesillo při své penaltě selhal a nabídl Chilanům mečbol. Bránu vůbec netrefil, přestože brankáře poslal na opačnou stranu.
Je až neuvěřitelné, s jakým přehledem Chile penalty kope. Aránguiz opět vymetl šibenici.
Stoper Yerry Mina poslal Ariase na druhou stranu a bez potíží poslal balón k pravé tyči.
Erick Pulgar zamířil doprostřed a penaltu proměnil suverénně. 3:3.
Juan Cuadrado si pořádně oddychl. Zamířil k tyči, ale Arias byl kousek od toho, aby se radoval. Míč však chilský brankář vytěsnit nedokázal.
Eduardo Vargas kopl penaltu úplně stejně jako Vidal a dokázal srovnat stav penalt na 2:2.
Edwin Cardona zamířil po zemi k tyči. Gól padl, přestože si Arias na míč sáhl.
Arturo Vidal parádně vymetl šibenici a tvrdou dělovkou nedal Ospinovi nejmenší šanci.
Zkušený James Rodríguez zamířil do protipohybu Ariase a první penaltu proměnil.
Střílení penalt začíná.
Vše je připraveno. Penalty za malý okamžik začnou.
Více než 90 minut je za námi a utkání končí remízou 0:0. O třetím postupujícím do semifinále Copy tak rozhodnou penalty. Více tento průběh zápasu musí mrzet Chilany, neboť byli lepší a navíc vsítili dvě branky, které ale uznány nebyly.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Závěr nastaveného času sudí Pitana ještě protahuje. Za každou chvíli však zřejmě odpíská konec.
90+3'
Alexis Sánchez zalepil na svou hruď vysokou přihrávku a posunul míč na levou stranu. Následně ale došlo k útočnému faulu a balón připadl do moci Kolumbie.
90+2'
Vidalova přihrávka byla velmi nepřesná. Medina byl v těchto pozicích úplně sám a měl možnost k rozehrávce.
90+1'
Nastavovat se budou opět 4 minuty. Penalty se blíží.
90'
K zahrání přímého kopu se postavil opět Aránguiz a centrem hledal před bránou své spoluhráče. Mina však ukázal, že ve vzduchu hraje skvěle a hlavičkář je to vynikající.
89'
Žlutou kartu dostává James Rodríguez (Kolumbie).
88'
Alexis Sánchez ztratil rovnováhu a při přebrání míče spadl.
87'
Vargas se dostal v pokutovém území k odraženému míči a spadl na zem. Útočník Chile si chtěl vymodlit penaltu, ale píšťalka Pitany zůstala němá.
86'
Alexis Sánchez byl dvakrát ostře atakován Medinou. Kolumbijský bek si musí dávat pozor, neboť už jednu žlutou kartu dostal.
85'
Pulgarova hlavička špatná nebyla, ale přesto minula zhruba o metr horní tyč.
85'
Vidal při své střele z velké dálky trefil stopera Sáncheze a získal pro svůj celek další roh.
84'
Eduardo Vargas málem dokonale přelobboval Ospinu. Zkušený kolumbijský brankář ale natáhl ruce a dokázal celou situaci vyřešit. Chile ale opět vystrkuje růžky.
83'
Další ofsajd. Tentokrát se za obrannou linií na druhé straně objevil Alexis Sánchez.
82'
Zapata si počkal na balón, ale stál v ofsajdu. Útočná akce Kolumbie tak musela být rozhodčím zastavena.
81'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Roger Martínez, přichází Luis Díaz.
80'
Z rohového kopu se nic vážného nevytvořilo a Kolumbie se s přehledem ubránila.
79'
Na Aránguizův centr si na zadní tyči vyčkal Vidal, ale míč nakonec promáchl. Přesto budou Chilané díky teči Kolumbijců kopat roh.
78'
Nyní je to boj ve středu hřiště. Chile je ale v posledních minutách aktivnější a více se tlačí před bránu soupeře.
77'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Duván Zapata.
76'
Před bránou Ospiny bylo opět rušno. Kolumbie se díky štěstí dokázala ubránit.
75'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází José Fuenzalida, přichází Esteban Pavez.
74'
Po krátké přestávce kvůli přezkoumání na videu se pokračuje ve hře až nyní.
71'
Vidal vsítil další branku Chile, ale gól ani tentokrát neplatí. Maripán si při zpracování míče pomohl rukou a sudí Pitana se o celé situaci šel přesvědčit k videu. Bohužel pro Chile, situace opět nedopadla gólově.
70'
Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Kolumbie).
69'
Cardona se ihned po vstupu na hřiště zapojil do rozehrávky standardní situace a nekopl ji vůbec zle. Arias však i s přispěním beků zapracoval dobře.
68'
Utkání je v těchto chvílích velmi nervózní. Jde vidět, že ani jedno mužstvo nechce jít do penalt a bude se snažit zápas rozhodnout v základní hrací době.
67'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Mateus Uribe, přichází Edwin Cardona.
66'
Arturo Vidal rozjel útočnou akci, která ale byla pozastavena. Přesto Chile kombinuje na polovině soupeře.
65'
Alexis Sánchez je dnes výtečně bráněn a nyní byl zdvojen. Přesto zkusil efektní patičku.
64'
Barrios nemyslel své rychlé přenesení hry zle, avšak s přesností si nerozuměl. Míč propadl do autu a vhazovat budou Chilané.
63'
Hra se přenesla na útočnou polovinu Kolumbie. Žlutí teď zkouší kombinovat na pravé straně.
61'
Mina po kontaktu s Vargasem teatrálně spadl na zem a vymodlil si faul. Nyní se možná Pitana unáhlil se svým rozhodnutím.
60'
Alexis Sánchez si naběhl za obranu Kolumbie a zakončil těsně vedle bližší tyče. Pomezní rozhodčí sice akci nechal dohrát, ale nakonec zvedl praporek nad hlavu.
59'
Žlutou kartu dostává Arturo Vidal (Chile).
59'
Vidal dobře vybojoval míč ve středu hřiště a přesně přihrál Sánchezovi. Druhý jmenovaný hráč ale svou kličkovanou nezvládl.
58'
Útočný faul Martíneze zapříčinil zastavení akce. Odkopávat bude Arias.
58'
Rozehrávka se ale nepovedla dle představ, ale i přesto zůstává na balónu Kolumbie.
57'
Na pořadu dne je standardní situace Kolumbijců.
56'
Cuadrado teď předvedl úžasnou kombinaci s Jamesem. V pádu dokázal přehodit míč přes hlavu a uvolnil svého spoluhráče. Nakonec se prvně jmenovaný hráč dostával do zakončení, ale obránci v červených dresech byli zase rychlejší.
54'
Cuadrado točil míč do vápna, ale obránci Chile zafungovali skvěle. Hlavičkou odvrátili míč do zámezí.
53'
Dopředu se zase dostala Kolumbie. Sledujeme fotbal, který se přelévá ze strany na stranu.
52'
Aránguizova jedovka z velké vzdálenosti pořádně protáhla Ospinu, který musel střelu likvidovat až napodruhé.
51'
Fanoušci si tento zápas velmi užívají a stadion v São Paulu zažívá skvělou atmosféru. Navíc je téměř zaplněn.
49'
Kolumbie vstoupila do druhé půle bez respektu a vlétla na soupeře. Chile se jen brání v těchto chvílích.
48'
James Rodríguez svou levačkou zakroutil míč na bránu, ale trefil pouze boční síť. I tak se jednalo o solidní vzruch před chilskou svatyní.
47'
Martínez se sice pěkně prokličkoval až k vápnu, jenže následný centr se mu vůbec nevyvedl. Přesto akce pokračovala a Kolumbie vybojovala zajímavou standardní situaci.
47'
Kolumbie bude vhazovat aut u pravé postranní čáry. O jeho přesnost se postará Medina.
46'
První půle je za námi. Sledujeme zajímavý zápas, který nám sice moc střel nenabídl, ale za to vzrušující momenty rozhodně ano. Chilané dokonce vsítili branku, která po tříminutovém přezkumu na videu uznána nebyla. Kolumbie má sice menší územní převahu, ale před bránou soupeře byli rozhodně nebezpečnější hráči v červených dresech. Druhý poločas nám odstartuje zhruba za patnáct minut. Zůstaňte s námi.
45+5'
45+4'
Na trávníku zůstal sedět Aránguiz. Nyní je ošetřován týmovými lékaři.
45+3'
Alexis Sánchez si při zpracování míče pomohl rukou a míč opět připadne do moci Kolumbie.
45+3'
Ariase nevystrašila ani rána Cuadrada z velké dálky. Chilský brankář bez potíží schoval balón v rukavicích.
45+2'
Falcao byl schovaný za obranou Chile, ale nakonec byl u míče až jako druhý. Obrana Chile je zatím aktivní a funguje velmi kompaktně.
45+1'
Nastavovat se budou 4 minuty.
45'
Poslední minutu základní hrací doby prvního poločasu kontrolují hráči Kolumbie.
44'
Maripánův centr letěl do míst, kde nikdo nebyl. Ospina tak bude odkopávat od své svatyně.
44'
Žlutou kartu dostává Stefan Medina (Kolumbie).
43'
Medel u lajny tvrdě přibrousil kolumbijského hráče. I tentokrát Pitana kartu nevytahuje.
43'
Aránguiz se dostal k hranici velkého vápna a pokusil se o přízemní centr. Skvěle ze své pozice vystoupil Mina a dokázal zažehnat nebezpečí.
42'
Chilané zase hru mírně zklidnili. Opět kombinují okolo půlící čáry.
41'
Další vzruch před bránou Kolumbie! Rychlé přenesení hry z pravé strany oslovilo Alexise Sáncheze, jenž následně vyzval Vidala ke střele. Střední záložník Chile levačkou těsně minul zadní tyč.
40'
Tesillovi se centr z levé strany nepovedl a Arias neměl problém míč lapit do rukavic.
39'
Isla vyslal parádní a zároveň prudkou přihrávkou k zakončení Vargase. Útočník Chile ale nezakončil ideálně a navíc Davinson Sánchez zapracoval dobře.
38'
Jamesův centr, který mířil na přední tyč, nebyl dokonalý. Chilané neměli s odvrácením míče žádný problém.
37'
Už se však hraje na druhé straně a tentokrát rohový kop rozehraje Kolumbie.
37'
Nyní je Chile mírně lepší. Dokáže teď sbírat míče ve středu pole a zjevuje se u brány Ospiny stále častěji a častěji.
35'
Chile rozehrálo roh na krátko a k centru z levé strany se dostal Beausejour. Maripán nám předvedl své výškové přednosti a dostal se k míči jako první. Jeho pokus ale bránu netrefil.
34'
Beausejour je dnes velmi aktivní na levé straně a nyní se zapojil také do útoku. Jelikož trefil bránícího hráče, tak vybojoval rohový kop.
33'
Chvíli se nehrálo, ale nakonec celou situaci vzali Mina s Vidalem sportovně. Podali si ruku a bude se pokračovat ve hře.
32'
Na trávníku se začíná přiostřovat. Obě mužstva se dostaly do potyčky a sudí Pitana má plné ruce práce.
31'
Na trávníku zůstal v bolestech ležet Arturo Vidal. Známý tvrďák z Barcelony ale bude ve hře pokračovat.
30'
Aránguiz svůj centr do vápna pořádně přetáhl a hra tak pokračovala až u levé postranní čáry.
29'
Chile předvedlo pěknou souhru na pravé straně a Sánchez následně vybojoval roh.
28'
Vidal nedovoleně seslal na zem Cuadrada a sudí si toho všiml. Rozehrávky se tak ujme Kolumbie.
27'
Mina se vyšplhal do vzduchu. Míč sice zasáhl, ale svou hlavičku nenasměroval na bránu.
27'
Kolumbijci budou mít k dispozici rohový kop, který rozehraje James.
26'
Cuadrado si výborně počíhal na Sáncheze a vyfoukl mu míč. Poté se vydal vpřed, ale patičkou celou souhru zabrzdil.
25'
Falcao se dostal k volnému míči a neváhal se střelou z dvaceti metrů. Jeho pokus slabší levačkou byl nedůrazný a brankáři nedělalo problém zasáhnout.
24'
Medel dostal Ariase pod tlak a zbytečně mu nahrával nohou vzduchem. Chilský brankář raději odkopl balón do autu.
23'
Sánchez si seběhl pro míč až k obráncům a poté se rychle vydal mezi beky. Třetího hráče už neobešel a míč nakonec ztratil.
22'
Islova zpětná klička byla už zbytečná, ale přesto zůstanou hráči v červených dresech na míči. Nyní se postarají o autové vhazování.
21'
Kolumbijcům se rozehrávka nepovedla, a proto balón opět doputoval až k brankáři Chile. Kolumbie je ale na polovině soupeře častěji.
20'
Arias se vrhl Martínezovi pod nohy a byl u míče jako první. Chilský brankář se teď pokusí o rozehrávku.
18'
Branka nakonec opravdu neplatí! Chile se radovalo marně a stav zápasu zůstává bezbrankový.
17'
Ale pozor! Branka ještě zdaleka nemusí platit, jelikož hlavní rozhodčí komunikuje s videorozhodčím, jestliže se před celou situací nejednalo o ofsajd.
16'
Chilané vsítili branku! Aránguiz se dostal k odraženému míči a dopravil míč do sítě.
14'
Alexis Sánchez se ve velké rychlosti řítil do obrany Kolumbie, ale byl tvrdě sestřelen. Sudí Pitana teď trochu překvapivě žlutou kartu nevytáhl.
13'
David Ospina předvedl dva vynikající zákroky. Nejprve vychytal tvrdou hlavičku Aránguize z bezprostřední blízkosti a o pár chvil poté vytáhl pokus Fuenzalidy na roh.
12'
Roger Martínez si navedl míč na pravačku a zhruba z dvaceti metrů natáhl ke střele. Rána se mu ale vůbec nepovedla a Chile nemělo problém s odvrácením.
11'
Kolumbie nyní darovala Chilanům aut. Zbytečně se pustila do přihrávek na vlastní polovině.
10'
Vargas se řítil do otevřené obrany, ale kolumbijští stopeři se stačili vrátit a dokázali útočníkovi Chile míč sebrat.
9'
Rozehrávky se ujal James, ale trefil pouze dobře postavenou zeď. Chile se dokázalo ubránit.
8'
Žlutou kartu dostává Charles Aránguiz (Chile).
8'
Falcao se blýskl parádní kličkou a těsně před pokutovým územím byl faulován. Jeden z chilských hráčů navíc dostane žlutou kartu. Kolumbie bude mít zajímavou možnost na vstřelení první branky.
7'
Chile se zase trochu uklidnilo a získalo míč na své kopačky. Červení zatím nikam nespěchají, zatímco Kolumbie do toho šlápla už od začátku.
6'
Roger Martínez se dostal ke střele z hranice vápna, jenže trefil pouze prvního bránícího hráče.
5'
Jamesův centr ale doputoval pouze k Vidalovi, jehož hlavička byla důrazná a osvobodila Chile.
5'
Standardní situaci Kolumbie rozehraje James Rodríguez.
4'
Rychlý protiútok Kolumbie nebyl přesný. Falcao byl u dlouhého míče až druhý a Chilané si pomohli malou domů.
3'
Kolumbijci byli ve vlastním vápně nedůrazní a nechali míč proskočit až na hranici malého vápna. Chile se ale k zakončení nedostalo.
3'
Poprvé se na míči ohřálo také Chile. Zatím však kombinuje jen u půlící čáry.
2'
Centr z pravé strany propadl za pomocí chilských beků do zámezí. Kolumbie bude vhazovat.
1'
Kolumbie hned v úvodu dostala Chile pod tlak a z levé strany se prokombinovala až před vápno. Jamesova přihrávka ale přesná nebyla.
1'
Oba národní celky navlékly své tradiční barvy dresů. Kolumbie nastupuje v barvách žlutých, zatímco Chilané budou červení.
Obě mužstva už dorazily na hrací plochu. Ještě před úvodním výkopem si vyslechneme hymny obou týmů.

Kolumbie: Ospina – S. Medina, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – J. Cuadrado, Barrios, Uribe – James Rodríguez, Falcao (C), R. Martínez.
Náhradníci: A. Montero, C. Vargas – Arias, Borja, Lucumi, C. Zapata, Cardona, G. Cuéllar, Lerma, Díaz, D. Zapata.

Chile: G. Arias – Isla, Medel (C), Maripán, Beausejour – Arturo Vidal, Pulgar, Aránguiz – Fuenzalida, E. Vargas, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Cortés, Urra – P. Díaz, G. Jara, Lichnovsky, Opazo, Pavez, Valdés, Castillo, Fernándes, P. Hernández, Sagal.

Rozhodčí: Néstor Pitana (Argentina).
Začátek utkání by měl být o pár desítek minut opožděn. Údajně kvůli dopravním komplikacím. Nové informace přineseme včas.
KOLUMBIE:

Kolumbijci propluli základní skupinou suverénně a ve třech utkáních ani jednou neinkasovali. Kolumbie se tak hned zařadila mezi užší seznam favoritů a dnes musí udělat důležitý stupínek při snaze postoupit do bojů o medaile. Výběr kolem hvězd Falcaa, Ospiny nebo Jamese nyní figuruje na třináctém místě žebříčku FIFA. Kolumbie doposud jednou vyhrála Copu, a to konkrétně na domácím šampionátu v roce 2001, na minulém turnaji v roce 2016 brala bronz, když porazila v boji o třetí místo domácí USA.
Zápasy Kolumbie na turnaji:

Argentina – Kolumbie 0:2
71. R. Martínez (James Rodríguez), 86. D. Zapata (Lerma)

Kolumbie - Katar 1:0
85. D. Zapata (James Rodríguez)

Kolumbie - Paraguay 1:0
31. G. Cuéllar (Arias)
CHILE

Fotbalisté Chile postoupili ze skupiny C na Copě América z druhého místa za první Uruguayí. Systém turnaje jim ve čtvrtfinále přidělil velmi těžkého protivníka, a to zatím suverénní Kolumbii. Tento zápas by však měl být dle předpokladů vyrovnaný a vítěze ani zdaleka nemusíme poznat po devadesáti minutách. Reprezentace Chile, která figuruje na 16. místě žebříčku FIFA, se může už několik let spolehnout na opory v podobě Alexise Sáncheze nebo Artura Vidala. Chile navíc obhajuje triumf z předchozích dvou jihoamerických šampionátů, takže se jistě nebude chtít loučit už po čtvrtfinálovém utkání.
Zápasy Chile na turnaji:

Japonsko – Chile 0:4
41. Pulgar (Aránguiz), 54. E. Vargas (Isla), 82. Alexis Sánchez (Aránguiz), 83. E. Vargas

Ekvádor – Chile 1:2
26. E. Valencia (pen.) – 8. Fuenzalida, 51. Alexis Sánchez (Aránguiz)

Chile - Uruguay 0:1
82. Cavani (Jonathan Rodríguez)
Krásné brzké sobotní ráno při sledování online přenosu z jihoamerického šampionátu Copa América. V této fázi turnaje už jde do tuhého, základní skupiny jsou za námi a národní týmy Kolumbie a Chile čeká čtvrtfinálový zápas. Utkání začíná v 1:00 a k našemu textovému přenosu jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.