Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Peru : Brazílie - 22. června 2019   21:00

0:5
(0:3)
Brazílie
Brazílie
12' Casemiro   • 19' Firmino   • 32' Everton   • 54' Dani Alves   • 90' Willian  (Everton)
Peru
Gallese – Advíncula, Araujo, Abram, Trauco – Tapia – Polo, Cueva (67. Ballón), Yotún (46. E. Flores), Farfán – Guerrero (C) (56. Gonzáles).
Rapallini (ARG) – Maidana (ARG), Cardozo (PAR)
Arena Corinthians (São Paulo, São Paulo)
Brazílie
Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Silva, Luís (57. Sandro) – Arthur, Casemiro (70. Allan) – Jesus, Coutinho (77. Willian), Everton – Firmino.

Děkujeme za pozornost, mějte se krásně.
Brazílie deklasovala Peru poměrem 5:0. V zápase prakticky dominovala. Výsledek zápasu ovlivnily chyby peruánského brankáře Galleseho při druhém a třetím gólu. Brazílie i díky nim postupuje do čtvrtfinále z prvního místa. V základní skupině navíc neinkasovala. Venezuela porazila Bolívii 3:1. Peruánci tak padají na třetí místo. Při pasivním skóre se jim ještě může stát, že nepostoupí mezi osmičku nejlepších. Budou tak čekat na zítřejší zápas Katar – Argentina a utkání Ekvádor – Japonsko, které se hraje 25. června.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 21:16.
90+5'
90+4'
Jesus (Brazílie) ji stejně nedal, poslal na levou stranu do pravé ruky Galleseho, který zaznamenal zřejmě svůj nejlepší zákrok večera.
90+3'
O tomhle by se daly vést dlouhé debaty. Jesus přepadl na levé straně přes Galleseho. Hodně přísná penalta...
90+2'
Gallese protestuje, co to jde. Ale nic to nemění na tom, že uvidíme penaltu.
90+2'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Brazílie právě vstřelila branku!
Tak to byla paráda! Brazílie rozehrála roh zleva nakrátko. Everton přihrál pod sebe WILLIANOVI, ten vyhrál jeden na jednoho s Gonzálesem a pravačkou na vzdálenější tyč pokořil skákajícího Galleseho.
90'
Willian roztáhl hru na levou stranu k Sandrovi, jehož centr uklidil Jesus na přední tyči do připraveného obránce. Ale Brazílie ještě kope roh.
89'
Brazílie kontroluje závěr zápasu a nevypadá to, že by se Peru dnes dočkalo vstřeleného gólu.
88'
Everton pokazil zpětnou nahrávku z pravé strany na Alvese, ale Brazilci se krátce na to dostali zpět k míči.
87'
Everton nahrál prvním dotekem na levou stranu Firminovi, ten se neprosadil. Navíc si posléze Advíncula vynutil faul vítěze posledního ročníku Ligy mistrů.
86'
Willian centroval. Obléhání vápna skončilo tvrdou střelou Alvese z pravé strany do obránce, následovat bude roh.
85'
Advíncula poslal k zemi Jesuse na levé straně u svého vápna. Druhou žlutou kartu ovšem nedostane.
85'
Allan byl faulovaný v pravé části vlastní poloviny. Následně kombinují domácí obránci.
83'
Everton je na nohou a měl by tohle utkání dohrát.
82'
Ale Everton si sahá do oblasti kolene. Trenér Tite je pořádně naštvaný a bůhví, jestli není Everton zraněný.
81'
Advíncula (Peru) zkosil na levé straně zezadu Evertona. Trefil jej do paty. Tohle muselo bolet. Advíncula také neprotestuje.
80'
Tahle nahrávka Williana byla lepší. Mezi dva obránce. Jeho spoluhráč si už pokládal brankáře a chystal zakončit do prázdné branky. Ale byl mávaný ofsajd.
79'
Willian se chopil míče na pravé straně a zaznamenal jeden ze svých prvních doteků v zápase, následně zapsal nepřesnou nahrávku.
78'
Žlutou kartu dostává Thiago Silva (Brazílie).
78'
Silva vyskočil a fauloval z levé strany. Alisson bude čelit standardní situaci.
77'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Willian.
76'
Jesus posunul míč z pravé strany pod sebe rozběhnutému Coutinhovi, jeho zakončení z jedničky srazil obránce.
75'
Jesus si navedl míč zprava na střed a levou nohou po zemi střílel k levé tyči brankáře, ten si připsal zákrok rukama.
73'
Coutinho nedokázal zpracovat balón na středu, jinak mohl nahrávat na levou stranu do druhé vlny a před hráči Brazílie by se rýsovala vyložená šance.
72'
Už ne. Může za to faul Evertona u levé lajny. Ten s rozhodnutím rozhodčího příliš nesouhlasí a dává to najevo.
72'
Jesus ukázal skvělou práci s míčem, nahrál pod sebe Alvesovi a dlouhá brazilská kombinace tak trvá dál.
71'
Brazílie nyní nepůjčuje Peru balón.
70'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Allan.
69'
Vynikající skluz Sandra z pravé strany. Útočícího Ballóna ještě k tomu chytla křeč.
69'
Alves poslal míč na pravou stranu Jesusovi. Ten z pohybu centroval do malého vápna pouze na nohu obránce, který si dokázal nevstřelit vlastní branku.
68'
Brazílie si pokryla malé vápno, Alves odhlavičkoval míč pryč z vápna a navíc někdo z Peruánců fauloval.
68'
Alves zasáhl z pozice pravého beka, bude se kopat roh. Rozehraje jej Trauco.
67'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Cueva, přichází Josepmir Ballón.
66'
Brazílie jako už poněkolikáté dobře presovala a nedala vůbec prostor Peru k nějaké ideální rozehrávce.
65'
Coutinho to nemyslel zle pasem po levé straně, ale Firmino se k balonu přes obránce nedostal.
64'
Po rohu Coutinha naservíroval Casemiro míč pod sebe a rána z jedničky skončila vedle levé šibenice.
63'
Jesus si stáhl míč k noze na pravé straně a balón poté propadl až do levé části vápna, kde si Everton nachystal obstřel, který obránce zablokoval vedle zadní tyče na roh.
62'
Arthur byl zatahaný za dres na levé straně, Brazílie tak mohla z poloviny hřiště rozehrát nakrátko.
61'
Pohyb je atribut, ve kterém mají domácí fotbalisté jasně navrch.
60'
Teď už se píská trestný kop proti hostům, a sice po nedovoleném zákroku Advínculy.
60'
Coutinho chtěl viditelně faul na středu, ale rozhodčí mu jeho snahu nezbaštil. Následně neuspělo Peru po levé straně.
59'
Jesus zatopil soupeři na pravé straně, vystřelil přes beka do malého vápna, kde zakročil rukama Gallese.
58'
Jako kdyby Luis opustil hřiště v místě, kde to měl nejblíž. Rozhodně si nepodal ruku se Sandrem při střídání. To je mimochodem jedna z novinek, která má začít platit ve fotbalových pravidel, tak aby se zamezilo zdržování.
57'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Filipe Luís, přichází Aléx Sandro.
56'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Paolo Guerrero, přichází Christofer Gonzáles.
54'
V první fázi útoku po pravé straně se míč se štěstím vrátil na kopačku DANIHO ALVESE. Ten si poté naběhl na zpětný pas za posledního obránce a bombou z velkého vápna pod horní tyč postavil brankáře do role diváka. Brazilci teď zcela rozebrali obranu protivníka a Peru pije kalich hořkosti až do dna.
53'
Gallese se natáhl v malém vápně a zlikvidoval zakončení hladového Firmina z levé strany. Brankář Peru dobře použil svou pravou ruku.
52'
Firmino zkrotil balón a zapojil své spoluhráče do kombinace na pravé straně, následně však nepochopil sklepnutí Jesuse hlavou do vyložené šance. Gallese byl rukama u balonu podstatně dříve než kdokoliv ve žlutomodrém.
51'
Alisson se přesunul ke své pravé tyči zřejmě proti Guerrerovi a chytil balón bez problémů do rukou.
51'
Jesus nahrál proti noze při rozehře, ale následnou střelu z pravé strany v podání rozběhnutého Tapii zablokoval bek.
50'
Brazilci se dostali do ofsajdu nahrávkou na pravé straně.
50'
Brazilská jistota při držení míče je viditelná.
48'
Coutinho poslal roh zleva na první tyči, kde Gallese vyběhl proti Allanovi. Nicméně skóre se neměnilo.
46'
Everton běžel po levé straně až do velkého vápna, kde padl k zemi. Coutinho chtěl penaltu, ale hlavní rozhodčí jeho přání nesplnil.
46'
Brazílie snad ještě nepůjčila míč svému soupeři.
46'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Yoshimar Yotún, přichází Edison Flores.
46'
Jestli si někdo myslel, že Peru může pomýšlet na výhru ve skupině, tak se mýlil. Brazilci v prvním poločase dominovali. Hráli s obrovskou lehkostí. Měli silnou levou stranu a byli jasně lepší. Peruáncům navíc vůbec nepomohla druhá i třetí inkasovaná branka, která jde na vrub brankáři Gallesemu. Zejména druhá trefa, při které při rozehrávce nastřelil Firmina obletí svět. Peru se zatím vaří v pekle. Vypracovalo si jednu větší šanci, ale na konci poločasu podržel Alisson svůj tým zákrokem na přední tyči.
45+1'
45+1'
Ruka to nebyla. Nyní už rozhodčí pískl do píšťalky, takže už se nemůže ani k dané situaci vrátit.
45'
Peru reklamovalo ruku po zakončení hlavou v podání zřejmě Guerrera. Sudí nechal hru pokračovat.
44'
Cueva naznačil centr na levé straně, místo toho přihrál kolem Alvese a následnou bombu na bližší tyč vyrazil skvělý Alisson na roh. Tohle byla největší šance Peru v tomto poločase.
43'
Peru presovalo bez úspěchu. Když už hořelo při brazilské rozehrávce, tak si domácí pomohli ze středu Alissonem.
42'
Coutinho přihrál patou Luísovi. Ten zase Evertonovi na levé křídlo. Everton si narazil se spoluhráčem, ale poté jej už dostoupil bek a balón skončil za bránou Peru.
42'
Firmino nemohl dosáhnout na nahrávku na levé straně a Gallese tak drží míč ve svých rukavicích.
41'
Brazílie kombinuje na půli.
40'
Casemiro si pohybem na pravé straně vynutil držení protihráče a Brazílie rozehrála nakrátko z vlastní poloviny.
40'
Centr z levé strany skutečně neohrozil zatím znuděného Alissona a brankář Liverpoolu může vykopnout od své branky.
39'
Diváci si tenhle zápas užívají. Peruánci se vaří v pekle.
38'
Útok Peru nevypadal špatně, ale po nepřesné přihrávce ze středu na pravou stranu jsou u míče domácí hráči.
37'
Nahrávku po pravé lajně kontroloval Casemiro a nyní tak v poklidu rozehrává se svými spoluhráči.
36'
Coutinho poslal míč na přední tyč, kde si vyskočil Casemiro a hlavičkoval vedle levé konstrukce.
35'
Coutinho přenesl hru na pravou stranu k Jesusovi, ten si dost dovolil ve velkém vápně, kde také zrychlil. Následný míč do předbrankového prostoru srazila obrana na roh.
32'
Pro Galleseho je tenhle poločas zlým snem. EVERTON si zpracoval nahrávku spoluhráče na levé straně, navedl si balón na pravačku a skákavou střelou na přední tyč překonal peruánského brankáře. Gallese nebude mít ani nyní čisté svědomí. Tohle se rozhodně dalo chytat.
32'
Rozhodčí nařizuje standardní situaci proti Peru po faulu na Coutinha na ose peruánské poloviny.
31'
Guerrero měl proti sobě několik hráčů na levé straně a jen trefil pravou nohou jednoho z nich v době, kdy to zkoušel z hranice šestnáctky.
30'
Série odrazů na brazilské polovině. Nakonec jsou na míči obránci Peru, kteří mohou hrát pod sebe s Gallesem.
29'
Firmino napadal rozehru soupeře a fauloval zezadu. Vzápětí odkopl balón směrem ke Gallesemu.
28'
Brazílie hezky přenesla hru k Luísovi na levou stranu. Následně však Peru nepovolilo výměnu míče mezi Evertonem a jeho spoluhráčem.
27'
Šest Brazilců bylo ve zdi, pravačka Guerrera však zakončila vedle brány.
26'
Casemiro, který už má žlutou kartu, trefil Cuevu před brazilským vápnem do nártu. Vyloučení to nebude.
25'
Hlavní rozhodčí musí uklidnit dvojici Luís – Guerrero. Oba hráči si podali ruku. Zdálo se, že jako první začal provokovat Luís.
24'
Brazílie si dělá, co chce. Hraje si s Peru. Nyní dlouho držela míč na levé straně až v závěru nevyšla Evertonovi klička ve velkém vápně.
23'
Rozběhnutý Everton přetlačil obránce a tlačil míč z levé strany na zadní tyč, trajektorii balónu si však pohlídal Gallese.
22'
Navíc se dostavila peruánská frustrace po odpískaném faulu. Cueva je naštvaný, stejně tak Farfán. Farfán strhl Arthura a poté ještě došlo k souboji u lajny.
22'
Brazilci prakticky dominují a zatím nepouštějí Peru vůbec k ničemu.
19'
Obrovská minela Galleseho. Rozehrávající brankář Peru trefil z velkého vápna presujícího a vyskakujícího ROBERTA FIRMINA. Od Firmina se poté odrazil balón do pravé tyče. Firmino vzápětí udělal kličku bezmocnému brankáři a levačkou do prázdné branky zvyšuje na 2:0. Tenhle gól ovšem obletí svět.
19'
Coutinho si nezpracoval dlouhou nahrávku na středu a navíc se provinil proti pravidlům.
18'
Coutinho nechal standardní situaci Alvesovi, ten nenašel spoluhráče na vzdálenější tyči. Navíc bylo pískáno proti domácím.
16'
Peruánec Yotún podrazil Arthura na pravé straně a vyfasoval žlutou kartu.
16'
Brazílie zatím kontroluje dění na hrací ploše a Peru se k ničemu nedostalo.
15'
Faul na Luíse na levé straně po odehrání míče. Obránce v dresu Brazílie poté rozehrál nakrátko.
14'
Hlavní rozhodčí ještě debatoval s kolegou u videa, ale ani se nešel podívat na monitor. Platí tedy, že Brazílie vede 1:0.
12'
Coutinho kopl roh zleva pravačkou a po prodloužení míče na zadní tyč dorážel CASEMIRO prakticky z brankové čáry hlavou do zcela prázdné branky.
12'
Alves prošel na pravé straně snad přes čtyři hráče, ale nahrávku do velkého vápna přečetla obrana. Nicméně Brazílie ještě bude kopat roh Coutinhem.
11'
Guerrero se nedohodl se spoluhráčem na levé straně a Alisson tak vykopl nakrátko na kopačku rozehrávajícího Silvy.
10'
Casemiro (BRA) zasáhl ve středovém kruhu pravou nohu Farfána a hned dostal žlutou kartu.
9'
Cueva podržel míč na levé straně, vyměnil si jej s Farfánem. Následně si Peruánci přihrávají také na půli.
8'
Advíncula napřáhl pravačkou na ose hřiště ze střední vzdálenosti, jenomže branku vysoko přestřelil.
7'
Cueva vystartoval na pomezního rozhodčího a hlavní musí bránit svého kolegu a jasně vysvětlit Cuevovi, že takhle si jeho chování na hrací ploše nepředstavuje.
7'
Everton byl zastavený čistě, následovala ztráta Peru na polovině hrací plochy, po které se hosté dopustili nedovoleného zákroku.
6'
Polo byl podtržený na pravé straně. Ačkoliv se to Evertonovi moc nelíbí, tak hlavní argentinský rozhodčí svůj výrok nezmění.
5'
Marquinhos neměl kolem sebe nikoho při rozehře, nahrál na pravou stranu, kde také kombinují jeho spoluhráči.
4'
Cuevova standardka přes Evertona proskákala k zadní tyči, kde se po balonu natahoval jeho spoluhráč před poloodkrytou brankou.
3'
Guerrero si došel na levé straně pro faul, nakonec byl zasažený vystupujícím Marquinhosem.
2'
Sudí přerušil hru kvůli problémům jednoho z Peruánců po souboji s Firminem.
1'
Evertonovi se nepovedla narážečka se spoluhráčem na levé straně, krátce na to byl faulovaný Luís.
1'
Peru mělo výkop.
1'
Brazílie a Peru si to rozdají o první místo ve skupině. Brazilcům stačí remíza, Peruánci musí vyhrát.

Peru: Gallese – Advíncula, Araujo, Abram, Trauco – Tapia – Polo, Cueva, Yotún, Farfán – Guerrero (C).
Náhradníci: Cáceda, Álvarez – Zambrano, Callens, Carrillo, Corzo, Pretell, Gonzáles, E. Flores, Ballón, Santamaría, Ruidíaz.

Brazílie: Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Silva, Luís – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho, Everton – Firmino.
Náhradníci: Ederson, Cássio – Fagner, Militao, Paquetá, Sandro, Willian, Neres, Allan, Richarlison, Miranda.

Rozhodčí: Rapallini (ARG) – Maidana (ARG), Cardozo (PAR).
Od vyřazení v loňském čtvrtfinále MS Brazílie neprohrála následujících deset zápasů, inkasovala pouze dvakrát (jednou mj. v Praze proti českému nároďáku). Brazílie je pořadatelem mistrovství Jižní Ameriky vůbec popáté. V uplynulých čtyřech případech (1919, 1922, 1949 a 1989) dokázala také turnaj opanovat. Tým trenéra Titeho tak nemůže mít jiný cíl než vítězství ve finále v Riu de Janieru. Hrát se bude 7. července. Tite má k dispozici dva vítěze letošní Ligy mistrů (Allison, Gabriel Jesus). V nominaci najdeme i Coutinha z Barcelony, který přestoupil do Španělska z Liverpoolu. Po duelu s Venezuelou však dal najevo, že odchod z katalánské metropole rozhodně není pasé.
Brazilci čekají na zlato z velké akce už hodně dlouho. S Neymarem v sestavě triumfovali na domácích letních olympijských hrách v Riu de Janieru před třemi lety. Nicméně Copu Americu si podmanili naposledy v roce 2007. Na zlatou medaili ze světového šampionátu nedosáhli Brazilci sedmnáct let a jisté je, že nedosáhnou dvacet let. Další mistrovství světa se totiž koná v roce 2022. Hostit jej bude Katar. Na posledním MS vypadla Brazílie před rokem s Belgií, která si následně došla pro bronz. Před pěti lety z toho bylo nepopulární čtvrté místo na domácím turnaji. Za zmínku stojí hlavně semifinálová prohra s Němci 1:7. Vzápětí v souboji o bronzovou medaili podlehli Brazilci Nizozemcům.
Na mistrovství Jižní Ameriky startuje letos dvanáct mužstev. Hraje se ve třech skupinách po čtyřech. Do čtvrtfinále postoupí první dva celky z každé skupiny a dva nejlepší týmy ze třetích míst. „Divokou kartu“ obdržel od pořadatelů Katar a Japonsko.
Brazilcům chybí Neymar. V přátelském střetnutí s Katarem si totiž poranil kotník a Copa America se tak hraje letos bez něj. Neymar zažívá hodně špatnou sezonu. Letos toho více promarodil než odehrál. V lednu si při utkání se Štrasburkem v barvách PSG obnovil zranění pravé nohy. Zajímavostí také je, že v posledních dnech se spekuluje o návratu hvězdného Brazilce do Barcelony. Přitom PSG za něj kdysi vysázelo šest miliard korun. Neymarův přestup se stal tím vůbec nejdražším v historii fotbalu.
Domácí Brazilci jsou podle mínění sázkových kanceláří největším favoritem na zlato. Nicméně jejich výkony mají k ideálu daleko. Pokaždé je zatím při poločasové pauze doprovázel pískot. Nejprve porazili Bolívii poměrem 3:0. Všechny branky ovšem padly ve druhém poločase, když se prosadili dvakrát Coutinho a jednou Everton. Vzápětí Brazílie zapsala bezbrankovou remízu s Venezuelou.

To Peru zatím nepůsobí vůbec špatným dojmem v Jižní Americe. Se ziskem čtyř bodů se v tabulce skupiny A drží vinou inkasovaného gólu o skóre za svým dnešním soupeřem. Ve svém úvodním duelu remizovalo Peru s Venezuelou 0:0, posléze si poradilo s Bolívií 3:1 po trefách Guerrera, Farfana a Florese.
Nominace Peru:

Brankáři: Patrício Álvarez (Univer. D.), Carlos Cáceda (FBC Melgar), Pedro Gallese (Univer. SM).

Obránci: Luis Abram (S. Cristal), Luis Advíncula (Vallecano), Miguel Araujo (CA Talleres), Alexander Callens (NY City), Aldo Corzo (Univer. D.), Miguel Trauco (CR Flamengo), Carlos Zambrano (FC Basilej).

Záložníci: Christian Cueva (Santos FC), Christofer Gonzáles (S. Cristal), Paolo Hurtado (Konyaspor), Jesús Pretell (S. Cristal), Anderson Santamaría (Atlas G.), Renato Tapia (Willem II), Yoshimar Yotún (Cruz Azul).

Útočníci: André Carrillo (Al Hilal FC), Jefferson Farfán (Lokomotiv M.), Édison Flores (M. Morelia), José Paolo Guerrero (Internaci.), Andy Polo (Portland), Raúl Ruidíaz (Seattle S.).