Copa America - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Chile - 14. června 2021   23:00

Argentina
Argentina
33' Messi
1:1
(1:0)
Chile
Chile
57' E. Vargas
Argentina
E. Martínez – Montiel (85. N. Molina), Martínez, Otamendi, Tagliafico – de Paul, Paredes (68. Palacios), Lo Celso (67. Di María) – Messi (C), Lautaro Martínez (81. Agüero), N. González (81. Correa).
Roldán – Guznám, León (všichni COL)
Estádio Nilton Santos, Rio de Janeiro
Chile
Bravo (C) – Isla, Medel (84. Roco), Maripán, Mena – Arturo Vidal (85. Alarcón), Pulgar, Aránguiz – Meneses (90+3. Galdames), Palacios (77. Brereton), E. Vargas (77. Pinares).

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 14:19.
Argentina ani letos nezahajuje Copu Américu výhrou, navíc si proti Chile připisuje třetí remízu za sebou. Argentinci to přitom neměli vůbec špatně rozehrané, protože si v první půli vybojovali jednobrankové vedení, které i dlouho v klidu drželi. Ve druhém poločase však v pokutovém území fauloval Nicolás Tagliafico, takže přišel pokutový kop pro Chile. Ten sice Arturo Vidal nevyužil, ale stejně se následně prosadil Eduardo Vargas, který tak stanovil finální výsledek. Favorit dnešního duelu se pak neprosadil ani v závěrečném tlaku a dnes se tak musí smířit s jedním bodem.
90+10'
90+9'
Joaquín Correa byl o míč obrán možná nedovoleným způsobem, hlavní rozhodčí si tak zkontroloval video, ale penalta to nebude.
90+8'
Ángel Di María svým posledním centrem žádného spoluhráče nenašel, vzápětí ale pronikl do šestnáctky Joaquín Correa, který ještě získal aspoň roh.
90+7'
Argentinci podnikají jeden ze svých závěrečných útoků, ale nevypadí to moc slibně. Chile je zataženo hluboko ve svém vápnu a rozhodně nehodlá inkasovat.
90+5'
Chilané poprvé v nastavení něco vymýšlí na útočné polovině. Tam se ale hlavně soustředí na získání cenných vteřin, protože remíza je pro ně úspěchem.
90+4'
Ángel Di María se sice válí na trávníku po tvrdém souboji, ale paradoxně fauloval on, takže Chile si po delší chvíli bude moci oddechnout.
90+3'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Jean Meneses, přichází Pablo Galdames.
90+2'
Argentina byla neskutečně blízko k druhému gólu! Po dalším vzdušném pasu totiž míč poskakoval v málem vápnu, ale obránci Chile ho včas dokázali uklidit na roh!
90+1'
Nastavuje se sedm minut.
90'
Lionel Messi může opět skórovat z přímého kopu, protože zase má k dispozici velmi slibnou pozici. Tentokrát ale centruje, což se moc nevyplatilo, protože Sergio Agüero hlavou pálil příliš vysoko.
89'
Exequiel Palacios byl velmi rychle u odraženého míče, díky čemuž donutil protihráče k nedovolenému zákroku a jeho spoluhráč tak může rozehrávat.
88'
Základní hrací doba se rychle blíží ke svému konci, ale určitě nás ještě čeká vydatné nastavení, protože se opravdu často přerušovalo. Argentina tak ještě nemusí příliš spěchat.
86'
Ángel Di María předvedl výborné zpracování vzdušné přihrávky, následně se ve vápnu pokusil o přesnou střelu, která se ale neujala.
85'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Nahuel Molina.
85'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Arturo Vidal, přichází Tomás Alarcón.
84'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Enzo Pablo Roco.
84'
Chile však bez problémů přímý kop soupeře odvrátili a následně ihned vystartovali do protiútoku, při kterém Erick Pulgar proběhl s míčem půlku hřiště, ale nakonec jen nepřesně přihrál.
83'
Argentina má na trávníku opravdu silnou útočnou sílu, ale stále to nevede k vytouženému gólu. Nyní aspoň získala další standardku.
81'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Joaquín Correa.
81'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Sergio Agüero.
80'
Nicolás González zahazuje další velkou příležitost! Lionel Messi mu totiž přímo na hlavu poslal načechraný centr, ale argentinský útočník nedokázal zakončit ani mezi tři tyče!
79'
Claudio Bravo byl při rozehrávce pod tlakem, kvůli čemuž rozehrál jen na protihráče, takže z toho byl rychlý argentinský protiútok, který však nepřesným pasem pokazil Rodrigo de Paul.
78'
Argentina pořád útočí zejména přes pravou stranu, kde to táhne zejména Ángel Di María, který ale tentokrát neuspěl v souboji a daroval soupeři aut.
77'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Eduardo Vargas, přichází César Pinares.
77'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Carlos Palacios, přichází Ben Brereton.
75'
Ángel Di María těží ze své čerstvosti a vymyslel tak další centrovaný balón, ke kterému se tlačil Nicolás González, ale ten se k němu po bloku protihráče nedostal.
74'
Eduardo Vargas opouští trávník na nosítkách a dnešní utkání tedy pro něj skončilo. Chile tak za chvíli bude střídat.
73'
Ángel Di María byl pořádně vidět na pravé straně hřiště, kde si našel cestu kolem třech protihráčů k centru, kterému ale scházela přesnost.
72'
Další z hráčů se svíjí v bolestech, tentokrát to je Nicolás Otamendi, kterého sestřelil Arturo Vidal, jenž by měl být hodně opatrný, protože má na kontě žlutou kartu.
71'
Posledních dvacet minut základní hrací doby zahájila aktivněji Argentina, ale ta nic nevytěžila ani z rohu a vzápětí přišla o míč.
70'
Lionel Messi se po delší době opět ukázal, z hranice pokutového území se pokusil o technické zakončení, ale to bylo sražené pouze na roh.
69'
Přímý kop tentokrát rozehrávali i Chilané, ale jejich centr letí přímo do rukavic argentinské brankáře, který v naprostém klidu rozehrává.
68'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Exequiel Palacios.
67'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Ángel Di María.
67'
Argentina tak měla výhodu další standardní situace, díky které přišla hlavička Nicoláse Tagliafica, který ale svůj penaltový zákrok neodčinil.
66'
Po dalším souboji musí být ošetřován Carlos Palacios, se kterým to nevypadá příliš dobře. Po chvíli se ale přece jen postavil na své nohy, ale stejně si chvíli odpočine za postranní čárou.
65'
Chile má po vyrovnání jednoznačně navrch, další nebezpečnou kombinaci na poslední chvíli zastavil až ve vápnu Gonzalo Montiel.
63'
Skoro pořád máme přerušeno, nyní se opět píská faul, o který se tentokrát postaral jeden z Chilanů.
62'
Lautaro Martínez šel do souboje vystrčenými kolíky, tudíž protihráče dost nepříjemně zasáhl, takže je za své počínání odměněn žlutou kartou.
61'
Argentinci se tak směrem dopředu opět musí snažit, o druhý gól se vzápětí pokoušeli z rohu, ale centr jistě pokryl Claudio Bravo.
59'
Argentina je ale teď nespokojená kvůli možná hře rukou, ale hlavní rozhodčí ji po kontrole u videa neodpískal, takže začínáme od nuly!
57'
Chile právě vstřelilo branku!
Arturo Vidal sice penaltu neproměnil, ale Emiliano Martínez zvládl míč vyrazit pouze do břevna, od kterého se odrazil přímo před odkrytou bránu, čehož dokonale využil EDUARDO VARGAS, který balón napálil hlavou do sítě.
57'
Arturo Vidal neproměňuje pokutový kop.
56'
Pokutový kop pro Chile!
55'
Hlavní rozhodčí míří k monitoru, nechce nic ponechat náhodě. Uvidíme, jestli z toho bude první pokutový kop utkání.
53'
Tak už je tady obrovská šance Chilanů! Eduardo Vargas totiž dostal výtečnou přihrávku za obranu, ale v úniku napálil míč přímo do gólmana! Následovala ještě dorážka Artura Vidala, který byl ale poslán k zemi a Chile si žádá penaltu!
52'
Chile přece jen dostává soupeře pod tlak, takže na vyrovnaní rozhodně může pomýšlet. Přes obranný val soupeře ale zatím marně hledá cestu.
51'
Charles Aránguiz z přímého kopu centruje do pokutového území, ale tam to měli Argentinci velmi dobře pokryté, takže o nějakém gólovém zakončení nemohla být ani řeč.
50'
Následoval nákop dopředu, kde zkoušel míč vybojoval Lautaro Martínez, ale ten byl od něj čistým způsobem odstaven.
49'
Argentina se ve druhém poločase dostává k míči až nyní. Potřebuje tak uklidnit vhod, takže ji faul soupeře přijde vhod.
47'
Pořád to bude hodně tvrdé, protože se faulem prezentoval Nicolás Tagliafico, který tak způsobil protihráči nemalé bolesti.
46'
Chile podniká první útok druhé půle, který ale skončil velmi rychle, protože se dobrým obranným zákrokem prezentoval Nicolás Otamendi, který uklidil míč do zámezí.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém Argentina potvrdila roli favorita. V úvodu sice hru kontrovalo Chile, ale to moc dlouho netrvalo. Pak už útočili jenom Argentinci, kteří si tak vytvořili spoustu gólových příležitostí, ale využili jen jedinou. Postaral se o to nádherným gólem z přímého kopu Lionel Messi, který se ve druhém dějství bude pokoušet o uklidňovací trefu.
Druhý poločas začne přibližně v 0:04.
45+4'
45+3'
Ještě jedno útočné snažení Argentiny ukončuje nedovolený zákrok, vzápětí tak přijde na řadu kýžená přestávka.
45+2'
Chilané ještě přece jen něco zkouší, ale Eugenio Mena neudržel míč u rohového praporku, protože mu v souboji utekl mimo hrací plochu.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Chile už si jen tak přihrává na vlastní polovině a vyčkává na přestávku. V kabině totiž potřebuje nutně probrat taktiku, se kterou půjde do druhé půle.
44'
Emiliano Martínez po delší době pomáhal svým spoluhráčům s rozehrávkou, ale to se mu příliš nepovedlo, protože jeho nákop skončil jen u obránců protivníka.
43'
Rozhodčí ruku nepřiznal, takže rozehrává Claudio Bravo, který ale svým dlouhým nákopem nenašel správného adresáta.
42'
Tak nakonec si hlavní sudí situaci ověřuje u videa, takže je ve hře potencionální penalta pro Argentinu!
41'
Pro změnu fauluje také jeden z Argentinců, ale ti okamžitě reklamují ruku soupeře, kterou ale hlavní rozhodčí neviděl, takže bude hrát Chile.
40'
Chile bylo při napadání příliš tvrdé, takže se dopustilo dalšího nedovoleného zákroku. Vzápětí přišel po rozehrávce soupeře další faul.
38'
Nyní už se Argentina mohla prosadit podruhé, ale Lautaro Martínez v tutové pozici selhal! Lionel Messi ho uvolnil přímo uprostřed šestnáctky, ale útočník Interu Milán netrefil míč ideálně a daroval tak brankáři soupeře odkop!
37'
Argentinci už chtějí první půli dohrávat v co největším klidu, na útočné polovině tak opatrně kombinují a k zakončení se příliš nehrnou.
35'
I po první brance se pokračuje v tvrdé hře. Nicolás Otamendi se totiž nepříjemně střetl s Carlosem Palaciosem, za což se hned musel pomstít Artuto Vidal, jenž také vidí žlutou kartu.
33'
Argentina právě vstřelila branku!
Faul Ericka Pulgara byl nakonec klíčový, protože díky němu se Argentina dostává do vedení! LIONEL MESSI totiž měl výbornou pozici z přímého kopu, takže samozřejmě rovnou pálil. Střela mu sedla na výbornou, protože míč přeletěl zeď a následně zamířil přímo k pravé tyči. Claudio Bravo si sice na míč sáhl, ale nedokázal ho zastavit.
32'
Se žlutými kartami se roztrhl pytel. Ericku Pulgarovi totiž proklouzl Giovani Lo Celso, což řešil až těsně před pokutovým územím skluzem, který byl až příliš tvrdý.
30'
Také první argentinský hráč vidí žlutou kartu, konkrétně to je Lucas Martínez, který docela bezdůvodně dohrával souboj a fauloval.
29'
Lionel Messi se do hry příliš nedostává, pas na něj ale občas míří. Nyní se však k němu seskupili tři protihráči, kteří mu absolutně nic nedovolili.
28'
Jean Meneses nepředvedl zrovna ideální zpracování přihrávky, což zkusil ihned napravit, avšak kvůli této snaze fauloval a definitivně tak připravil své spoluhráče o míč.
27'
Chile se po delší době také ozvala, postaral se o to individuálním průnikem Jean Meneses, jehož pokus ke vzdálenější tyči skončil jen vedle.
26'
Lionel Messi z následného přímého kopu samozřejmě centroval, přičemž na bližší tyči hledal Nicoláse Otamendiho. Ten ale pod tlakem nedokázal zakončit.
25'
Nicolás González přebíral míč ve vysoké rychlosti, což by se mu i povedlo, avšak do něj zajel Mauricio Isla, který se tak bude muset smířit se žlutou kartou.
24'
Leandro Paredes hledal nákopem Lionela Messiho, což se mu vůbec nepovedlo, protože místo toho našel jen Rodriga de Paula, který alespoň ještě může pokračovat v útoku.
23'
Pořád se hraje zejména na polovině Chile, které je zatažené hluboko ve své ulitě. Aktuálně tak jen přežívá a vyčkává na nějakou šanci z protiútoku.
22'
Je tady další tvrdý zákrok, který se ale nebude počítat, jelikož Jean Meneses přebíral míč v ofsajdu. Balón tak zůstane Argentině.
21'
Arturo Vidal byl v souboji na středu hřiště příliš tvrdý, což odnesl Lautaro Martínez, který se musí ze země chvíli sbírat.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut střetnutí, po kterých má jednoznačně navrch Argentina, která nevyužila spoustu šancí. Stále tak platí bezbrankový stav.
18'
Nicolás González je opravdu namlsaný a chce skórovat! Po výborném pasu se totiž objevil v úniku a na Claudia Brava mířil sám. Brankář však včas vyběhl a nedovolil mu gólové zakončení!
17'
Nicolás González měl další šanci při následném rohovém kopu, ale i tentokrát ho vychytal Claudio Bravo, který drží svůj tým nad vodou.
16'
Claudio Bravo má první výtečný zákrok! Giovani Lo Celso totiž šikovnou patičkou uvolnil na hraně šestnáctky Nicoláse Gonzáleze, který z první pálil k levé tyči, ale chilský gólman tam byl včas!
16'
Lucas Martínez nebyl při obraně centru zrovna nejjistější, protože míč nechtěně srazil přímo na svého brankáře, který byl ale pozorný a velmi jistě zasáhl.
15'
Chile má výhodu prvního rohového kopu, o centr se postaral Charles Aránguiz, který hledal Artura Vidala, jenž ale při zpracování neuspěl.
14'
Argentina už pomalu začíná potvrzovat roli favorita. Přišel tak další náznak šance, tentokrát to byl centr a zakončení hlavou, ale to také nebylo úspěšné.
12'
Giovani Lo Celso vymyslel parádní přihrávku za obranu, kterou si našel Lautaro Martínez a mohl tak zakončoval, ale pod tlakem protihráče mířil pouze mimo!
11'
Chile se poprvé v utkání nemůže dostat k míči a v posledních minutách se jenom brání. To sice zvládá dobře, ale ztrácí kontrolu nad duelem.
10'
Claudio Bravo si nějakou chvíli podržel míč na své kopačce, následně zničehonic nakopl dopředu, ale tímto způsobem žádného spoluhráče nenašel.
8'
Nicolás Tagliafico zkusil poprvé v zápase zapojit do hry také Lionela Messiho, což se mu povedlo, protože se ostřílený snajpr dostal do zakončení, které se ale nevešlo mezi tři tyče.
7'
Arturo Vidal měl zničehonic docela dost prostoru ve středu hřiště, ale ihned k němu přistoupil jeden z obránců, který mu nedovolil ani přesnou přihrávku.
6'
Giovani Lo Celso sice dobře bojoval o míč, ale nakonec ho jen zakopl za postranní čáru, takže se musí smířit s tím, že ho nezískal.
5'
Emiliano Martínez musel vybíhat mimo své pokutového území, čímž ukázal svou duchapřítomnost, protože tak zabránil jakémukoliv nebezpečí.
4'
Argentinci si poprvé také užívají s míčem, ale na rozdíl od soupeře si dávají poměrně naspěch. Vzápětí tak přišel nákop po pravé straně, který ale nebyl úspěšný.
3'
Leandro Paredes docela tvrdě fauloval Carlose Palaciose, což samozřejmě hlavního rozhodčího nenechalo klidným a argentinský hráč může být rád, že neviděl žlutou kartu.
2'
Argentina sice poměrně aktivně napadá, ale k zisku míče to stále nevede. Ten se tak pořád drží na polovině Chile.
1'
Úvodní výkop patří hráčům Chile, kteří zápas zahajují klidnou kombinací na vlastní polovině. Opatrně tak zjišťují, co si mohou dovolit.
1'

Argentina: E. Martínez – Montiel, Martínez, Otamendi, Tagliafico – de Paul, Paredes, Lo Celso – Messi (C), Lautaro Martínez, N. González.
Náhradníci: Marchesín, Armani – G. Rodríguez, Correa, Agüero, Palacios, Di María, Acuňa, Lisandro Martínez, N. Molina, Pezzella, Á. Correa.

Chile: Bravo (C) – Isla, Medel, Maripán, Mena – Arturo Vidal, Pulgar, Aránguiz – Meneses, Palacios, E. Vargas.
Náhradníci: G. Arias, Castellón – Núñez, Alarcón, Vegas, Mora, Brereton, Roco, Baeza, Montes, Pinares, Galdames.

Rozhodčí: Roldán – Guznám, León (všichni COL).
Chile

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Chile, kterému se v posledních zápasech zrovna moc nedaří. Chilané totiž v kvalifikační skupině o MS okupují až sedmou pozici, což by na postup na šampionát nestačilo. Chile má na svém kontě pouze šest bodů, přesto se v případě vítězství klidně v tabulce může posunout na čtvrtou příčku, kde Uruguay má pouze dvoubodový náskok. Chile ovšem na výhru čeká poměrně dlouhou dobu, naposledy se mu to povedlo v listopadu. Od té doby přišly na řadu tři zápasy, které nabídly dvě remízy a jednu porážku.
Argentina

Fotbalisté Argentiny se v kvalifikační skupině o MS nacházejí na druhé pozici, přičemž se jim ze šesti zápasů povedlo získat dvanáct bodů. Manko na vedoucí Brazílii je tak v tuto chvíli šestibodové, naopak náskok na třetí Ekvádor tříbodový. Argentina z posledních čtyř duelů vyhrála pouze jedinkrát, ve zbylých případech se pokaždé jednalo o nerozhodný výsledek. Naposledy se Argentina utkala proti Kolumbii, proti které sice vedla o dvě branky, přesto brankou ze čtvrté nastavené minuty nakonec utkání skončilo nerozhodným výsledkem 2:2.

Nominace Argentiny na Copa América:

Brankáři: Franco Armani (River Plate), Emiliano Martinez (Aston Villa), Agustin Marchesin (Porto), Juan Musso (Udinese).

Obránci: Gonzalo Montiel (River Plate), Nicolás Otamendi (Benfica), German Pezzella, Lucas Martínez Quarta (oba Fiorentina), Nicolas Tagliafico, Lisandro Martinez (oba Ajax), Marcos Acuna (Sevilla), Cristian Romero (Atalanta), Nahuel Molina Lucero (Udinese).

Záložníci: Leandro Paredes, Ángel Di Maria (oba Paris Saint-Germain), Guido Rodriguez (Betis), Giovani Lo Celso (Tottenham), Exequiel Palacios (Bayer Leverkusen), Nicolas Gonzalez (Stuttgart), Rodrigo De Paul (Udinese), Alejandro Gómez (Sevilla), Ángel Correa (Atletico Madrid), Nicolás Domínguez (Bologna).

Útočníci: Lionel Messi (Barcelona), Lautaro Martinez (Inter Milán), Joaquin Correa (Lazio), Lucas Alario (Bayer Leverkusen) a Sergio Aguero (Barcelona).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství Jižní Ameriky má na programu další ročník, my budeme společně sledovat skupinový zápas mezi Argentinou a Chile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.