Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Peru - 6. července 2021   01:00

Brazílie
Brazílie
35' Paquetá (Neymar)
1:0
(1:0)
Peru
Peru
Brazílie
Ederson – Danilo, Marquinhos, Silva (C), Lodi (85. Militao) – Fred (85. Fabinho), Casemiro – Everton (70. Ribeiro), Paquetá (90+2. Douglas Luiz), Richarlison (85. Vinícius Júnior) – Neymar.
Tobar (CHI) – Schiemann (CHI), Ríos (CHI)
Estádio Nilton Santos, Rio de Janeiro
Peru
Gallese (C) – Ch. Ramos (46. R. García), Santamaría, Callens – Corzo (75. Lora), Peña, Tapia (89. Távara), Yotún, Trauco (46. López) – Cueva (81. Ormeño) – Lapadula.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:16.
Utkání je u konce a Brazílie svůj těsný náskok uhájila. Po přestávce ale měla v obraně hodně práce, neboť Peru přidalo na tempu a vypracovalo si několik zajímavých příležitostí. Jenže v brance stál jistý Ederson a ten zvládl zkrotit jak střelu Lapaduly, tak i pokus Garcíi. A když hlavou mířil mimo i Callens, skončil zápas výsledkem 1:0 pro Brazílii a ta tak postupuje podruhé v řadě do finále Copa América. V něm se střetne s lepším z dvojice Argentina – Kolumbie.
90+6'
90+5'
Při pokusu o útok přehnal důraz Sergio Peña a skluzem fauloval Thiaga Silvu.
90+4'
Do lehce rozhozené obrany Peru se dostal Vinícius Júnior, přiklepl na Neymara, tomu se ale s míčem nepovedlo otočit a nevystřelil.
90+3'
U rohu pokutového území se Lapadula střetl s Militaem a rozhodčí mu odpískal úder rukou do tváře brazilského hráče. Lapadula s tím nesouhlasí, verdikt ale nemá šanci změnit.
90+2'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Douglas Luiz.
90+1'
Paquetá nebude moci pokračovat, na lavičce se tak chystá rychlé střídání.
90'
Rozhodčí přidá pět minut.
90'
Žlutá karta i na straně Peru, faulován byl Paquetá, potrestán byl Marcos López.
89'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Martín Távara.
89'
Žlutá karta na straně Brazílie, za přišlápnutí soupeře ji dostal Vinícius Júnior.
87'
Neymar na útočné polovině vybojoval autové vhazování, Brazilci teď chtějí držet míč co nejdále od Edersona.
86'
Přiklepnutí míče na Edersona, ten má spoustu času a prostoru na rozehrávku.
85'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Éder Militao.
85'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Fred, přichází Fabinho.
85'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Vinícius Júnior.
84'
Na straně Brazílie se chystá střídání a to hned trojité.
83'
Vhazování pro Brazilce, ti s tím vůbec nikam nepospíchají.
82'
Brazílie v tuto chvíli pouze brání těsný náskok a nechává soupeře kombinovat.
81'
Na centr z přímého kopu si v pokutovém území naběhl Callens, předskočil všechny ostatní hráče a těsně před Edersonem hlavičkoval. Jenže mimo branku! Každopádně Brazilcům muselo zatrnout.
81'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Cueva, přichází Santiago Ormeño.
80'
Peru obléhá pokutového území soupeře, Brazilci teď mají docela dost práce vířící hráče uhlídat.
79'
Nenápadný, ale pro Galleseho i tak nebezpečný centr od Lodiho, míč totiž nepříjemně padal do branky a gólman Peru si musel dávat velký pozor.
78'
Pokus o signál nevyšel, centr na nabíhající hráče byl hned u hranice šestnáctky odvrácen.
77'
Faul na Neymara při jeho kličkované mezi obránci, je tu přímý kop z pravé strany.
75'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Aldo Corzo, přichází Jhilmar Lora.
74'
Roh i pro hráče Peru, vysoký centr si Ederson pohlídal a zvládl jej vyboxovat. Při pokusu o druhý centr gólmana nedovoleně atakoval Corzo.
72'
A ten obrana Peru bez větších potíží odvrátila.
71'
Po dlouhé Neymarově přihrávce se k míči tlačil Richarlison, po střetu s Corzem v šestnáctce upadl, rozhodčí ovšem penaltu nepískal, pouze ukázal k rohovému praporku.
70'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Everton, přichází Éverton Ribeiro.
69'
Neymar leží na trávníku s bolestivou grimasou, přes koleno jej atakoval Santamaría.
68'
Na lavičce Brazílie se chystá první změna, na svůj nástup netrpělivě čeká Éverton Ribeiro.
66'
Centr od rohového praporku si vzal na starost Neymar, našel ale pouze Galleseho rukavice.
66'
Tečovaná střela od Freda, Brazílie bude rozehrávat rohový kop.
65'
Neymarova střela postrádala přesnost, Gallese se už chystá k rychlé rozehře od své branky.
64'
Další pas na Richarlisona, ten se dostal i do pokutového území, kde po střetu upadl. Rozhodčí byl blízko a ihned dal najevo, že tohle na penaltu nebylo.
63'
Po delší době tu byl náznak rychlé akce Brazílie, přihrávka mířila na Richarlisona, jenže ten byl pod důkladným dozorem obrany Peru.
62'
Zasahoval i na druhé straně Gallese, u něj se však nejednalo o tak obtížný zákrok.
60'
Ederson se ve druhé půli rozhodně nenudí, nyní jej střelou zpoza šestnáctky protáhl García a gólman Brazílie musel vytáhnout těžký zákrok.
58'
Je to teď fotbal bez tempa, na trávníku se hodně přitvrdilo. Yotúna nyní fauloval Paquetá.
58'
Paquetá se nedostal k přihrávce do běhu, míč skončil u rohového praporku.
56'
Vznikl ale protiútok Brazilců, který hasil Yoshimar Yotún faulem na Richarlisona a dostal za něj žlutou kartu.
56'
Peru pokračuje ve zlepšeném výkonu, poslední minuty se odehrávají takřka pouze před Edersonem.
54'
Lapadula leží na trávníku a nebylo to vinou faulu. Při pokusu vybojovat míč podklouzl a kotník se mu nepříjemně zvrtnul. Přesto to pokouší rozběhat.
52'
A další pokus hráčů Peru. Teď vystřelil zpoza vápna čerstvý García a jen o kousek minul.
50'
Ten už pro branku Brazílie nebezpečný nebyl, přesto tým Peru ukázal, že se rozhodně nevzdal.
49'
Teď to bylo ze strany Lapaduly o mnoho lepší, po dlouhém pasu do běhu se kličkou uvolnil na střed a prudkou ranou protáhl Edersona! Po uklizení míče obranou je tu roh.
47'
Jako první se do útoku dostali hráči Peru, celá akce však skončila útočným faulem Gianlucy Lapaduly.
46'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Miguel Trauco, přichází Marcos López.
46'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Ramos, přichází Raziel García.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 2:06.
Je za námi první poločas, který přinesl fotbal na jednu branku. Brazílie byla od úvodních minut aktivní, předváděla rychlé kombinace, u vápna ale zhusta tato snaha končila. Blízko gólu byl po bombě z přímého kopu Casemiro, zblízka pak Galleseho nepřekonali Neymar s Richarlisonem a neúspěchem skončily i další výpady. Brazilci se dočkali až ve 35. minutě, kdy po Neymarově přihrávce skóroval Lucas Paquetá a od té doby vede favorit utkání 1:0. Peruánci nepředvedli prakticky nic a pokud chtějí uvažovat nad případným obratem, musí po pauze hodně přidat.
45+5'
45+5'
Po přihrávce na pravou stranu přilétl centr na nabíhajícího Freda, jeho hlavičce ale scházela razance a hlavně přesnost.
45+3'
Před koncem poločasu tu máme ještě jedno přerušení, lékařské ošetření potřebuje Paquetá.
45+1'
Brazilci u pokutového území až možná příliš často předvádí parádičky a narážečky, ty však obránci soupeře zvládají přerušovat.
45'
Bude se nastavovat pět minut.
43'
Paquetá chtěl Neymarovi vrátit gólovou přihrávku, cpal pas do pokutového území, duo obránců Peru ale tento záměr přečetlo a útočníka Brazílie pokrylo.
43'
Trochu se nám na trávníku přitvrdilo a to zejména ze strany hráčů Peru. Nyní to na vlastní kůži pocítil Renan Lodi.
42'
Christian Cueva se probíjel pravou stranou do pokutového území, při pokusu o zakončení ale pohořel a míč skončil mimo. Ederson byl zase bez práce.
40'
Malá domů na Edersona, ten se tak po hodně dlouhé době mohl alespoň na chvíli pomazlit s míčem.
38'
Už je zase vše připraveno ke hře, oba hráči budou schopni pokračovat v utkání.
37'
Na trávníku jsou lékaři obou celků, neboť ve vzdušném souboji se hlavami střetli Paquetá a Santamaría.
35'
Brazílie právě vstřelila branku!
Teď už se ale Brazílie dočkala a dává úvodní gól! Velký kus práce odvedl Neymar, ten unikl levou stranou, jesličkami se zbavil Callense, přihrál do druhé vlny, kde byl naběhnutý LUCAS PAQUETÁ a ten ranou z první překonal Galleseho – 1:0.
33'
Náznak rychlého kontru Brazílie, Casemiro byl tvrdě atakován, přesto ještě zvládl přihrát na Richarlisona, tomu však střela moc nesedla a po teči skončila v rukavicích Pedra Galleseho.
32'
Peru si dalo rohový kop, Yotúnův centr ale celkem v poklidu odhlavičkoval Casemiro.
30'
Everton je na pravé straně hodně aktivní a nutí soupeře si na něj dávat velký pozor. Obrana Peru jej opravdu těsně brání, mnohdy na hranici regulérnosti.
29'
Everton ukazoval, že byl přidržen Traucem a nemohl tak běžet za míčem, sudí ale nereagoval a pokračovalo se tak ve hře.
28'
Everton hledal z pravé strany nabíhající spoluhráče, jeho táhlý centr ovšem pouze prolétl nad jejich hlavami. Peru situaci zvládlo uhlídat.
26'
Po rychlém průniku za peruánskou obranu přišla klička brankáři, neúspěšné naskočení Neymara na hlavičku a poté i prudká střela Evertona, kterou ovšem trefil pouze ležícího Callense.
25'
Tapia sklepával míč na Lapadulu, ten to však měl na dlouhou nohu a míč na hrací ploše nestihl.
23'
A skutečně. Po odraženém centru přišla střela z dálky, ta byla tečována a Ederson si u své levé tyče musel dávat pozor. Míč prolétl těsně vedle a jelikož teč přišla od hráče Peru, není z toho ani roh.
22'
Peru si dá přímý kop po Neymarově faulu, na přímé ohrožení je to ale v nevýhodném úhlu. Dá se tak čekat centr na nabíhající hráče.
20'
Gallese však při zákroku schytal míčem do obličeje a je teď otřesen. Probíhá jeho ošetřování.
19'
Hned dvojitá šance Brazílie na gól! Po centru z pravé strany si na míč naběhl zcela volný Neymar, jenže Gallese jeho střelu zblízka vyrazil, stejně jako Richarlisonovu dorážku!
18'
Už se zase hraje na polovině Peru, hráči ve žlutém se zatím nikam zběsile neženou a v poklidu hledají cestu k vápnu.
16'
Po dlouhé době se Peru dostalo na útočnou polovinu, držení míče však mělo velice krátké trvání a hráči Brazílie již vhazují.
14'
V dalším útoku se míč dostal na pravou stranu k Evertonovi, ten si seběhl na střed a ranou po zemi vyzkoušel Galleseho připravenost. Ten si připsal další úspěšný zákrok.
13'
I když to bylo z velké dálky, tak se Casemiro rozhodl pro přímou střelu a svou dělovkou gólmana Galleseho rozhodně vystrašil. Ten míč napoprvé nezkrotil a musel tak ještě čelit hrozbě dorážky. Druhým pokusem už pod sebou míč skryl.
11'
Teď se už pískalo, Christian Ramos se dopustil nedovoleného zákroku na Neymara.
10'
Na trávníku leží po střetu s Callensem Lucas Paquetá, nedovolený zákrok se ale nepískal. Peruánci zakopli míč, aby rozhodčí mohl hráče zkontrolovat.
9'
Peru se zatím velice dobře brání, pomáhá si hlavně rychlým přistupováním k soupeři.
8'
Mezi obránce si naběhl Richarlison, udělal i kličku brankáři, jenže se dostal z úhlu a musel volit přihrávku pod sebe na Neymara. Ten zakončil z první, jenže vysoko nad branku.
7'
Zatím je to jen o jednom týmu, Brazílie vytrvale kombinuje a cpe se před Galleseho branku.
6'
Brazílie rozehrála první rohový kop, po centru do pokutového území sklepával pod sebe Richarlison, spoluhráče ovšem nenašel.
5'
Everton neprošel po pravé straně, kousek od vápna byl čistě odstaven od míče.
4'
Neymar si seběhl pro míč hluboko do pole a sám se pak snažil prokličkovat středem. Rázně jej od míče odstavil Sergio Peña.
3'
Na opačné straně se o kličky a uvolnění snažili Richarlison a Neymar, oba skončili ve vápně ještě před střelou.
2'
Další útok peruánských fotbalistů skončil po zvednutém praporku asistenta sudího – ofsajd.
1'
Peru se hned v úvodu cpalo do brejku, po zisku míče se o únik snažil Lapadula, byl však při přechodu přes obránce nekompromisně zastaven.
1'

Brazílie: Ederson – Danilo, Marquinhos, Silva (C), Lodi – Fred, Casemiro – Everton, Paquetá, Richarlison – Neymar.
Náhradníci: Weverton, Alisson – Ribeiro, Douglas Luiz, Vinícius Júnior, Fabinho, Sandro, Militao, Ortiz, Firmino, Emerson, Gabriel.

Peru: Gallese (C) – Ch. Ramos, Santamaría, Callens – Corzo, Peña, Tapia, Yotún, Trauco – Cueva – Lapadula.
Náhradníci: Cáceda, Carvallo – Iberico, R. García, Lora, López, Abram, Távara, Cartagena, Araujo, Valera, Ormeño.

Rozhodčí: Tobar (CHI) – Schiemann (CHI), Ríos (CHI).
Oba celky jsou již na hrací ploše, na řadě jsou hymny a hned poté začne samotný zápas.
Brazílie:
Brazilci jsou tradičně favoritem turnaje. Jsou také obhájci trofeje z posledního šampionátu před dvěma lety, který sami hostili. Nejinak je tomu i letos. Kanárci vyhráli svou skupinu, když ze čtyř utkání získali deset bodů. Postupně přehráli 3:0 Venezuelu, 4:0 Peru a 2:1 Kolumbii. Na závěr pak remizovali 1:1 s Ekvádorem. Ve čtvrtfinále Brazílie zdolala 1:0 Chile gólem Lucase Paquety z úvodu druhé půle. Situaci pak domácím zkomplikoval útočník Gabriel Jesus, který se nechal vyloučit za karatistický kop do hrudi protihráče, k vyrovnání toho však Chilané využít nedokázali.

Trenér Tite má k dispozici silný kádr se všemi hvězdami včetně Neymara. Chlubit se Brazilci mohou třeba mimořádně silnou brankářskou dvojicí Ederson – Alisson.
Peru:
Fotbalisté Peru byli v poslední dekádě na Copě úspěšní. V letech 2011 a 2015 byli třetí, před dvěma lety se pak posunuli dokonce až do finále, v němž padli právě s Brazílií. S Brazilci se výběr kouče Ricarda Gareci utkal i v zahajovacím utkání letošního turnaje, což skončilo vysokou porážkou 0:4. Pak se však Peruánci zvedli, když dokázali zdolat Kolumbii 2:1, remizovat s Ekvádorem 2:2 a na závěr skupinové fáze přehrát 1:0 Venezuelu. Nakonec z toho tedy bylo druhé místo v tabulce skupiny B. Štěstí se na Inky usmálo i ve čtvrtfinále, v němž sehráli nesmírně dramatickou partii s Paraguayí. Po gólu Yoshimara Yotúna vedli v 80. minutě 3:2, ale jejich soupeř v poslední minutě vyrovnal. O postupu Peru tak nakonec musely rozhodnout až penalty (prodloužení se na Copa América nehraje).

Kádr Peru je tvořen převážně hráči z domácí ligy či borci, kteří působí na americkém kontinentu. V italském Beneventu pak kope útočník Gianluca Lapadula, záložník Renato Tapia nastupuje za španělskou Celtu Vigo, francouzskou Ligue 1 za St. Étienne hraje krajní obránce Miguel Trauco. Posledním z fotbalistů, kteří mají angažmá v Evropě, je stoper Miguel Araujo z nizozemského Emmenu.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Kromě ME v těchto dnech vrcholí také šampionát zemí z Jižní Ameriky, tedy Copa América! V prvním semifinálovém utkání, které se hraje v noci z pondělka na úterý, se utkají domácí Brazilci s Peru. Kanárci samozřejmě mají jediný cíl, kterým je celý turnaj opanovat. Peruánci se ale určitě nevzdají bez boje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.