EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Německo - 27. června 2017   18:00

Anglie
Anglie
41' Gray  • 50' T. Abraham (Hughes)
2:2
(1:1)

3:4 (PEN)

Německo
Německo
35' Selke  (Toljan) • 70' Platte  (Arnold)
Anglie
Pickford – Holgate (106. Iorfa), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse (C), Hughes (86. Swift), Chalobah (65. Jacob Murphy), Gray (73. Redmond) – L. Baker, T. Abraham.
Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva)
Německo
Pollersbeck – Toljan, G. Jung (79. Kehrer), Kempf, Gerhardt – Haberer (102. Kohr) – Philipp, Meyer, Arnold (C), Gnabry (87. Amiri) – Selke (63. Platte).
Schwäbe, Vlachodimos – Anton, Stark, Dahoud, Platte, Klünter, Kehrer, Weiser, Amiri, Öztunali, Kohr.

Tak to byl parádní fotbal! Němci zaslouženě postupují do finále ME U21!

Jako první šlo zápasu mužstvo v černém, kdy po centru z pravé strany zakončil na přední tyči Selke. Angličané srovnali Grayem, který poslal odražený míč ve vápně soupeře pod víko.

Lépe vstoupili do druhého poločasu Angličané, když na malém vápně dostal míč k levé tyči Abraham. Následně si ovšem na roh z levé strany naskočil Platte.

Skvělý výkon podal pravý bek německého mužstva Toljan. Ale právě po jeho přihrávce nezakončil v obrovské šanci na zadní tyči Amiri. Ten ovšem rozhodl pokutové kopy střelou pravou nohou k levé tyči a poslal tak Německo do finále, ve kterém se Němci střetnou s vítězem druhého semifinále Španělsko – Itálie!
V penaltovém rozstřelu zvítězilo Německo.

NADIEM AMIRI nejprve v prodloužení selhal v zakončení na zadní tyči po centru Toljana z pravé strany, následně ovšem proměnil penaltu k levé tyči. Německo vyhrává penaltový rozstřel poměrem 4:3 a je ve finále ME U21!
Redmond mířil pravou nohou do levé poloviny německé branky, ale Pollersbeck vyrazil balon a Německo je tak ve finále!
Amiri dostal míč levé tyči, Pickford vystihl stranu, ale nebylo mu to nic platné!
Ward-Prowse trefil krásně pravou nohou pravý roh německé branky!
Meyer poslal míč k levé tyči, taktéž do protipohybu brankáře.
Chilwell dostal míč levou nohou k levé tyči do protipohybu brankáře.
Phillipp proměnil penaltu do pravého rohu anglické branky, Pickford vystihl směr!
Abraham ovšem špatně umístěnou střelou pravou nohou trefuje brankáře Pollersebcka!
Gerhardt posílá míč levou nohou do levé poloviny branky soupeře, ale Pickford vyráží míč!
Baker dostal míč pravou nohou k pravé tyči do protipohybu Pollersbecka!
Arnold poslal míč levou nohou doprostřed branky Pickforda!
Německo začne penalty, Arnold proti Pickfordovi!
Střílení penalt začíná.
Fantastické semifinále končí remízou 2:2. Němci měli navrch, pro Angličany je penaltový rostřel takové malé vítězství. Německo bylo aktivnější. Amiri mohl v prodloužení rozhdnout, ale po centru Toljana z pravé strany nedosáhl na míč na zadn tyči. To byla jednoznačně největší šance.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Baker málem ztratil míč na levé straně, poté nepřesně centroval.
120'
Po výkopu Pickforda prohrál Abraham hlavičkový souboj, následně se ovšem neprosadil Amiri vinou špatného zpracování dvacet metrů od anglické branky!
119'
Amiri a Arnold byli u míče, Amiri to vzal na sebe a trefil anglickou zeď.
118'
Mawson podrazil Philippa na levé straně, nějakých dvacet metrů od branky soupeře budou mít Němci zajímavou standardní situaci z levé strany.
117'
Už to vypadalo, že Gerhardt ztratí míč na levé straně, nakonec přišel centr do ohně, kdy se k balonu nedostal na penaltě Platte.
116'
Po centru z pravé strany nebyl Pickford zrovna jistý, ale neinkasoval. Nicméně – Německo drží v tlaku svého soupeře.
116'
Amiri to celé začal na levé straně, Gerhardt poté svojí aktivitou vybojoval rohový kop z levé strany.
114'
Toljan (Německo) hraje prostě fantasticky! Nyní nasadil na pozici pravého beka jesličky soupeři, následně na zadní tyči se nedostal k míči zřejmě Amiri! Ten by jinak poslal balon do prázdné branky.
114'
Swift měl hodně místa na levé straně, nahrál Redmondovi, nakonec Ward-Prowse nebyl faulovaný zezadu, když jeden ze soupeřů byl důrazný v souboji s kapitánem Anglie.
113'
Jeden z německých hráčů nepřihrál přesně po pravé straně, a tak budou Angličané vhazovat.
112'
Redmond si na levé straně pomáhal tělem, nakonec Arnold (Něměcko) vidí kartu zřejmě za protesty.
112'
Redmond víceméně odevzdal míč soupeři. Ale ani Němci už nejsou tak aktivní, tak odvážní směrem dopředu jako tomu bylo třeba na konci normální hrací doby.
111'
Abraham sice na polovině hřiště vyhrál hlavičkový souboj, ale jsou to momentálně Němci, kdo drží míč.
110'
Meyer sice na pravé straně hrál rukou, ale Abraham ztratil míč celkem jednoduše vinou špatného zpracování balonu těsně za polovinou hřiště.
110'
Ward-Prowse hledal pravou nohou z levé strany Chamberse na zadní tyči, ale pro balon si došel brankář Pollersbeck.
109'
Philipp (Německo) fauloval Redmonda na levé straně a Angličané tak budou mít volný přímý kop z poloviny hřiště.
108'
Po centru na zadní tyči skončil míč na hlavě Chamberse, Pollersbeck byl hodně nejistý, ale Anglie se neprosadila.
108'
Kempf (Německo) zastavil kontr soupeře umýslnou hrou rukou a vidí kartu.
107'
Abraham přerušil útok německého mužstva a do útoku tak jdou Angličané.
106'
Iorfa centroval z pravé strany na Swifta, který na penaltě zakončoval hlavou vedle levé tyče.
106'
Angličané měli rozehrávku druhé poloviny prodloužení. Následně mužstvo v bílém kombinuje, ale zatím bez střely na branku.
106'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Mason Holgate, přichází Dominic Iorfa.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První polovina prodloužení nabídla optický tlak německého mužstva. Zejména závěr první patnáctiminutovky byl hektický. Penalty už nejsou tak daleko.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Odražený balon si po centru z pravé strany našel Gerhardt, jeho první rána byla zablokovaná, po centru z levé strany poté na zadní tyči střílel jeden z Němců vedle pravé tyče.
105'
Od Chamberse (Anglie) šel míč na rohový kop z pravé strany, který si bere na starost kapitán Arnold.
105'
Toljan (Německo) šel do souboje s Chambersem na pravé straně, Němci chtěli pokutový kop po údajné ruce anglického beka, ale sudí Mažeiky se neodohdlal k penaltě.
104'
Arnold (Německo) byl faulovaný Swiftem, Němci mohou postupovat do útoku po pravé straně.
104'
Gerhardt si pomohl rukou v souboji s Holgatem, a tak Pickford rozehrál na levou stranu, kde Anglie ztratila balon.
103'
Chilwell byl rychlý při akci po levé straně, střídající Kohr mu ovšem vypíchl ve skluzu balon. Anglický bek si myslí, že to nebylo čisté a dal trošku projevit své emoce...
102'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Dominik Kohr.
101'
Tento duel se ovšem hraje ve velice špatné atmosféře. Opravdu komorní kulisa při utkání o finále mezi Anglií a Německem.
101'
Na lavičce německého mužstva se chystá střídání.
101'
Tohle semifinále má vynikající úroveň. Parádní fotbal. Hlavně první poločas, to byla naprostá paráda!
100'
Meyer tvořil hru na levé straně, nakonec míč získal Swift a poté Kempf fauloval Abrahama.
99'
Amiri se strašně jednoduše, rychle a přímočaře dostal na levé straně k centru na bližší tyč, tam ovšem kooperoval Chambers.
99'
Držení míče 66%:34% pro Němce!
97'
Mužstvo v bílém se lacino zbavilo míče. I v prodloužení platí, že Německo je mnohem více aktivní směrem dopředu.
97'
Haberer šlapákem zastavil Warda-Prowse, k tomu ještě loktem zasáhl obličej anglického kapitána. Vše se ovšem obejde zřejmě bez karty.
96'
Amiri na levé straně na jednoho ze spoluhráčů, ale jeho centr si s přesností vůbec nepotykal. Výsledkem je snadný zisk míče pro Angličany.
96'
Swift byl tím, kdo ztratil míč na pravé straně, a tak pokračuje stejný scénář, který vidíme již valnou část zápasu – velký tlak německého mužstva,
95'
Němci byli hodně nejistí, museli si pomoci s brankářem Pollersbeckem, který radši odehrál míč na autové vhazování pro Anglii.
94'
Trošku připomíná dnešní semifinále obranu Chelsea v Lize mistrů 2012. Angličané nesmírně pasivní směrem dopředu.
93'
Murphy propadl v obraně, následně podél pravé nohy Holgata zakončil z levé strany vedle pravé tyče jeden z Němců.
93'
Ale hlavně aktivnější směrem dopředu. Otázkou je, jak dlouho jejich tlak Anglie vydrží.
92'
Postupný útok Němců zakončil Arnold střelou ze střední vzdálenosti nad branku Anglie. Němci jsou trpěliví. To je asi hlavní znak jejich hry.
92'
Na druhé straně hledal Redmond na polovině soupeře ze středu spoluhráče na levé straně, ale Němci budou mít autové vhazování.
91'
A vše začíná tak, jak skončila normální hrací doba. Němci se postupným útokem snaží prosadit.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Němci budou mít rozehrávku prodloužení.
Němci měli ve druhém poločase více ze hry. Ale utkání bude ještě pokračovat minimálně půl hodiny hracího času. Anglie sice šla do vedení poté, co na malém vápně zakončoval Abraham k levé tyči. Následně přišlo srovnání. Když se prosadil Platte. Německo je lepší, ale nestačí to. Hlavně ke konci Anglie šlapala vodu, prostě už jen čekala na prodloužení. Nutno podotknout, že Anglie přišla vynuceně o Chalobaha, Německo poté tím samým způsobem o Selkeho.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Arnold střílel mimo tři tyče ze střední vzdálenosti. Výkop pro Pickforda.
90+5'
Němci drží míč, Angličané už pouze čekají na prodloužení, jsou statičtí.
90+4'
Po centru Toljana dostal míč alespoň do autu Chambers. Právě on odkopl také centr Meyera z levé strany.
90+4'
Po centru z pravé strany rozehrál německou akci brankář Pollersbeck. Zase sledujeme to, co vidíme víceméně celý druhý poločas – tlak Němců.
90+3'
Němci bez větších problémů kombinují. Tohle je obraz, který vidíme povětšinu druhého poločasu.
90+2'
Platte (Německo) byl zcela volný ve vápně, ale neposlal Němce do finále. Předtím na levé straně dobře pracoval Amiri.
90+1'
Dva volní Němci byli na zadní tyči, ale sudí Mažeika by případnou branku ani neuznal, jelikož viděl útočný faul.
90+1'
Amiriho sražená rána z dvaceti metrů znamená, že Němci budou mít roh z pravé strany.
90+1'
Do německé kombinace se zapojil také Pollersbeck, Němci jsou v posledních minutách lepším mužstvem.
90'
Jeden z Němců hledal Toljana na pravé straně, ale ten nemohl dosáhnout na míči, aut pro Angličany.
89'
Toljan (Německo) centroval po přihrávce Platteho z pravé strany přes Redmonda. Angličané momentálně šlapou vodu.
89'
Arnold (Německo) tvořil hru na pozici středního záložníka, Angličané jsou poměrně hluboko v obranném bloku.
88'
Toljan (Německo) přihrával po pravé straně, následně Mawson fauloval Platteho. A tak kombinují Němci na vlastní polovině.
87'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Nadiem Amiri.
87'
Po přihrávce z pravé strany utekl Chilwelllovi balon na pozici levého beka do autu.
86'
Holgate (Anglie) vhazoval na ravé straně, ale Angličané velice snadno ztratili míč, velice jednoduše získali Němci balon.
86'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Will Hughes, přichází John Swift.
85'
Redmond si na levé straně navedl míč na pravou nohu, zbavil se bránícího hráče a zakončil z hranice vápna rychlou střelou vedle levé tyče.
85'
Arnold (Německo) chtěl centrovat z levé strany na hlavu Platteho, ale jeden z Angličanů odvrátil míč z vápna hlavou.
84'
Gerhardt (Anglie) odchází z trávníku, ale určitě bude v pořádku a bude v zápase pokračovat.
83'
Holgate (Anglie) fauloval jednoho ze svých soupeřů v hlavičkovém souboji na pravé straně a dostává žlutou kartu. Obránce Anglie zasáhl loktem obličej Gerhardta.
83'
Gnabry (Německo) to zkusil z levé strany z dvaceti metrů, ale střílel asi dva metry vedle levé tyče.
82'
Držení balonu – 63:37 (v procentech z pohledu Němců)-
82'
Ward-Prowse (Anglie) centroval z pravé strany na penaltu, kde se k míči nedostal Mawson.
81'
Gnabry (Německo) držel Murpyho na polovině Německa, a tak dostává žlutou kartu.
80'
Angličan Pickford vykopl míč na levou stranu, Angličané momentálně kombinují i se svým brankářem na vlastní polovině.
79'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Gideon Jung, přichází Thilo Kehrer.
79'
Abraham (Anglie) dostal od svého trenéra jakýsi tahák. Že by něco podobného, co měla Karolína Plíšková od kouče Kotyzy na letošním Roland Garros?
78'
Felix Platte (Německo) se radoval z branky po centru z pravé strany a hlavičce k levé tyči, jenže gól není správně uznaný pro postavení hráče v ofsajdu!
77'
Toljan (Německo) byl aktivní na pravé straně, ale Arnoldův pokus z pětadvaceti metrů ze středu dopadl vedle levé tyče.
76'
Murphy (Anglie) si pohlídal Gnabryho, dobrou prácí tělem jej nepustil k míči. Pickford bude vykopávat.
75'
Po rohu Arnolda (Německo) z pravé strany si Meyer navedl míč na levou nohu, ale jeho střela z pravé strany byla zablokovaná.
74'
Bakerova školácká chyba dostala Němce do obrovské šance! Po centru z pravé strany měl Gnabry (NĚM) strašně času na zakončení, ale Pickford mu zmenšil úhel a vychytal ho!
73'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Nathan Redmond.
73'
Arnold (Německo) nebyl podle soudu sudího Mažeiky fulovaný, a tak Toljan našel Philippa na pravé straně, jehož zakončení pravou nohou křížem skončilo těsně vedle levé tyče!
71'
Zřejmě Chilwell (Anglie) fauloval jednoho z Němců na pravé straně. Ale ta srovnávací branka Platteho je zcela zasloužená.
70'
Německo právě vstřelilo branku!
Hráč, který vystřídal Selkeho, srovnává na 2:2! Po rohovém kopu kapitána Arnolda z levé strany si Mawson nepohlídal soupeře na přední tyči. FELIX PLATTE posléze zakončoval hlavou z výskoku do levé poloviny anglické branky!
70'
Po přihrávce Toljana (Německo) střílel Haberer z pravé strany křížem vedle levé tyče, jeho rána byla sražena na roh.
69'
Murphy (Anglie) se na pravé straně zbavil Gnabryho, ale poté byl již s míčem v autu. Takže budeme sledovat výkop brankáře Pollersbecka.
68'
Po rohu Arnolda sledujeme centr kapitána německého mužstva do náruče Pickforda. Němci jsou ve druhém poločase lepší, ale Anglie má k finále blíže.
68'
Krásné zrychlení hry jednoho z německých hráčů na pravé straně, ale Gray poslal míč v souboji s Toljanem do autu na roh.
67'
Toljan (Německo) centroval z pravé strany, ale Angličané si vše pohlídali. Toljan hraje na pozici pravého beka výborně a patří k nejlepším hráčům semifinále.
66'
Pickford (Anglie) rozehrál nakrátko, ale Angličanům nevyšel nákop za obranu soupeře, takže kombinuje Německo na vlastn polovině.
65'
Angličan Chalobah musel odstoupit pro potíže se stehenním svalem. Další vynucená ztráta v tomto semifinále.
65'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Nathaniel Chalobah, přichází Jacob Murphy.
64'
Gerhardt nestihl balon na hrací ploše na levé straně po zrychlení hry jednoho ze spoluhráčů.
64'
Chilwell (Anglie) nahrál po levé straně Hughesovi, do toho trošku zajel Arnold, ale sudí Mažeika posoudil tento zákrok jako povolený.
63'
Je tady vynucená změna v německém mužstvu. Tohle je velká ztráta pro tým v černých dresech.
63'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Felix Platte.
62'
Po centru Haberera (Německo) z pravé strany si odražený míč na levé straně našla levá noha Junga. Anglická obrana ovšem zablokovala pokus německého obránce.
61'
Selke (Německo) opustil hřiště poté, co špatně dopadl. Zřejmě bude muset odstoupit ze zápasu.
61'
Gnabry (Německo) podklouzl na levé straně, ale i tak Němci tlačí svého soupeře. Anglie se dostává na polovinu Německa sporadicky.
60'
Arnold (Německo) centroval z pravé strany levou nohou na penaltu, u míče byl ještě spoluhráč Meyer. Německo tlačí Anglii, ale zatím bez úspěchu.
59'
Chillwell (Anglie) vidí kartu za podražení jednoho ze soupeřů. Trošku faul z frustrace anglického obránce.
58'
Baker nahrál z levé strany pod sebe na Chilwella, ale jeho křižný centr míří do autu, takže Pollersbeck (Německo) bude vykopávat.
57'
Gnabry (Německo) podklouzl, následn přišel centr z levé strany na zadní tyč, kde pravý obránce Toljan ve velké šanci poslal míč z jedničky vedle pravé tyče.
57'
Soustavný tlak německé reprezentace pokračuje dá, ale zatím bez jakéhokoliv střeleckého pokusu na branku Pickforda.
56'
Mawson (Anglie) pouze odevzdal míč Němcům. Jako kdyby měli Němci více sil.
56'
Meyer (Německo) rozehrál rohový kop z levé strany, ale Angličané zablokovali hlavičku Selkeho na bližší tyči. I tak se musí Anglie nadále bránit.
55'
Po faulu na Meyera přišla výhoda pro Němce, Německo přeneslo hru na levou stranu, kde byla sražena rána Haberera z dvaceti metrů na roh.
54'
Dva Němci si v rychlosti na levé straně narazili balon, ale na bližší tyči chytil přizemní centr Pickford (Anglie). Nicméně, Německo se snadno dostalo k míči.
54'
Gray (Anglie) fauloval Philippa při akce Německa po pravé straně.
53'
Po centru an zadní tyč se Němci neprosadili. Ve druhém poločase zatím asi více drží balon, ale je jim to k ničemu.
53'
Němci kombinují na polovině Anglie, Toljan dostal přihrávku od Meyera.
52'
Gray (Anglie) na Hughese, ale tomu utekl balon vinou špatného prvního doteku s balonem.
52'
Centr z pravé strany, který měl jít na penaltu sebral ze vzduchu Pickford.
50'
Anglie právě vstřelila branku!
Jeden z Angličanů nahrál po pravé straně na Hughese, dobře pracoval poté Gray. Nakonec Hughes mezi nohama Kempfa přihrál na malé vápno, kde TAMMY ABRAHAM zakončil k levé tyči. 2:1.
49'
Ward-Prowse (Anglie) rozehrával z levé strany, ale Pollersbeck (Německo) vyboxoval balon do bezpečí. U míče je momentálně na vlastní polovině Anglie.
48'
Pickford (Anglie) rozehrál křížem na levou stranu, celou akci zakončil Gray z levé strany. Jeho rána byla sražena na roh.
48'
Arnold (Německo) vhazoval z levé strany, ale k míči se dostal na polovině Anglie Jung. Vše skončilo po nepřesném centru Gerhardta.
47'
Arnold (Německo) nenašel centrem z levé strany Selkeho na penaltě. Ale Německo zůstává u balonu.
46'
Pickford (Anglie) vyboxoval míč mimo vápno, nakonec brankář Anglie chytil do náruče střelu Meyera (Německo) z levé strany.
46'
Německo bude mít roh z levé strany, konkrétně Meyer.
46'
První poločas nabídl skvělou podívanou. Angličané byli lepší v úvodu zápasu, ale do vedení šel soupeř. Toljan našel z pravé strany na přední tyči Selkeho, který hlavou poslal míč k pravé tyči anglické branky. Německo přidalo, mělo navrch. Jenže odražený balon si na pravé straně vápna našel Gray a střelou pod víko srovnal na 1:1. Ale hraje se skutečně prvotřídní utkání plné šancí.
45+1'
45'
Špatný nákop Angličanů po levé straně sebral Pollersbeck (Německo).
45+1'
Německo poté sportovně vrací balon Anglii, vše začíná od Pickforda.
45'
Ve vápně Německa zůstává po souboji s Arnoldem (Německo) ležet Arbaham (Anglie).
44'
Baker (Anglie) zvolil přihrávku pod sebe na Chilwella, ale jeho centr z levé strany nenašel nikoho ze spoluhráčů ve vápně Německa.
43'
Hughes (Anglie) našel Graye křižným pasem vzduchem, Gray si naběhl za obranu Německa, ale špatný první dotek s balonem znamená, že Pollersbeck (Německo) má za sebou snadný zákrok.
42'
Arnold (Německo) dostal míč na pravou stranu na Toljana, ten ovšem nenašel přihrávkou po pravé straně Gnabryho.
41'
Ward-Prowse rozehrál rohový kop z pravé strany, jeden z Angličanů trefil bránícího hráče na levé straně z vápna Německa, posléze DEMARAI GRAY napálil balon z pravé strany křížem pod břevno!
40'
Po vhazování Holgata (Anglie) na pravé straně byl agilní na přední tyči Mawson (Anglie), následovat bude roh z pravé strany.
40'
Abraham (Anglie) nejprve získal balon v souboji s Kempfem, ale poté se vrátil Gerhardt.
39'
Philipp (Německo) centroval z pravé strany na bližší tyč, kde se k zakončení hlavou nedostal spoluhráč Selke.
38'
Arnold (Německo) přihrál dozadu, kde Německo kontroluje bez větších problímů dění na hřišti.
37'
Meyer (Německo) nahrál po pravé straně, posléze po přihrávce jednoho z Němců zakončoval Gnabry (Německo) pouze do bránícího Chamberse (Anglie).
37'
Vzhledem k dění na hřišti v posledních minutách je to zaslouženě vedení pro Německo.
35'
Toljan si vyměnil balon se spoluhráče na pravé straně se spoluhráčem, následně přišel centr na bližší tyč, kde Holgate pozdě přistoupil k soupeři. DAVIE SELKE tak zakončoval do pravé poloviny anglické branky nad levou rukou Pickforda!
34'
Němci mají v posledních minutách herně navrch.
34'
Philipp (Německo) se na pravé straně zbavil bránícího hráče a poslal míč levou nohou mimo tři tyče.
33'
Toljan (Německo) se objevil na pozici pravého beka, zbavil se Hughese, zakončoval levou nohou do pravého rohu branky soupeře, kde ovšem zasáhl Pickford Z následného rohu se Němci neprosadili.
32'
První centr Gerhardta (Německo) z levé strany byl zablokovaný, posléze ten druhý odvrátil Angličan Chalobah.
31'
Arnold (Německo) našel Meyera na levé straně, ale skvěle vystoupil z obrany Chalobah (Anglie).
30'
Nákop za obranu Anglie sebral bez větších problémů Pickford (Anglie). Jeho spoluhráči to zkusili po pravé straně, ale Gray byl v ofsajdu.
30'
Holgate (Anglie) byl celkem důrazný v souboji na polovině Německa, ale Anglie se musela bránit. Jenže Selke (Německo) nenašel spoluhráče křižnou přihrávkou na levé straně.
29'
Ztráta Haberera (Německo) znamená, že Chalobah (Anglie) může nahrát Mawsonovi.
28'
Philipp (Německo) nahrál z pravé strany pod sebe, nakonec jeden z Němců zakončil z hranice vápna mimo tři tyče.
28'
Faul Warda-Prowse (Anglie) na Haberera (Německo) znamená, že z vlastní poloviny budou rozehrávat Němci.
27'
Po centru z pravé strany prodlužoval balon na přední tyči zřejmě Philipp (NĚM), posléze se k míči na zadní tyči nedostal Haberer (Německo).
26'
Od Bakera (Anglie) šel míč na rohový kop z pravé strany pro Německo.
25'
Arnold (Německo) nahrál Toljanovi na pravou stranu, ale Němci se zatím trpělivou kombinací na polovině soupeře nedostali k zakončení.
24'
Abraham (Anglie) byl tísněný dvěma soupeři, a tak mohl hru tvořit Arnold (Německo) přihrávkou na pravou stranu na Toljana, hráč Hoffenheimu zakončoval křížem nad branku Anglie.
24'
Němci v poklidu kombinují, ale nakonec jim nevychází akce po levé straně, kde dobře pracuje Holgate (Anglie).
23'
Pro aut na bližší tyč si došel Pollersbeck (Německo), který rozehrál akci Němců.
22'
Chilwell (Anglie) zrychlil hru přihrávkou na Graye po levé straně, Angličané budou poté vhazovat.
22'
Střelecky zatím aktivnější Anglie poměrem 7:3.
21'
Phillip (Německo) centroval z pravé strany na přední tyč, kde byl Selke, útočník Německa zakončoval do pravé poloviny branky soupeře, ale Pickford podržel Anglii.
20'
Angličan Baker ztratil míč, následně jeho krajan Holgate fauloval zezadu Němce Gnabryho.
19'
Selke (Německo) dostává kartu za faul na polovině hřiště.
18'
Šance střídá šanci. Ward-Prowse (Anglie) centroval z pravé strany, kdy měla Anglie k dispozici přímý kop na hlavu Arbahama. Ten hlavičkoval doprostřed branky, kde víceméně trefil brankáře Pollersbecka.
17'
Selke (Německo) nahrál Meyerovi, následně Němci kombinovali na polovině Anglie až Arnold centroval na hlavu Gnabryho, který ve velké šanci hlavičkoval vedle pravé tyče! Největší šance Německa v zápase.
16'
Holgate (Anglie) se nedostal k balonu, a tak bude vhazovat Německo z levé strany, konkrétně Gerhardt.
16'
Držení míče 60%: 40%.
15'
Angličané jsou zatím lepším mužstvem, více drží balon a mají územní převahu.
15'
Po aktivitě Graye (Anglie) na levé straně vhazovali Angličané z levé strany, vše ukončil Ward-Prowse (Anglie) střelou ze středu z dvaceti metrů vedle pravé tyče.
14'
Gray (Anglie) nahrál křížem na Hughese, Angličané kombinují na polovině soupeře.
14'
Arnold (Německo) je v pořádku poté, co je rukou do obličeje zasáhl Ward-Prowse (Německo).
13'
Gray (Anglie) se rozhodl pro nahrávku dozadu na Warda-Prowse z pravé strany, na zemi zůstává ležet Arnold (Německo).
12'
Chambers (Anglie) měl problémy se Selkem na pozici stopera, německý hráč se málem dostal do brejku.
12'
Angličané jsou aktivní při presinku rozehrávky soupeře, a tak si musí protivník pomoci přihrávkou brankáři Pollersbeckovi (Německo).
11'
Arnold (Německo) hledal svým přímým kopem z pravé strany Selkeho, ale sražený míč znamená, že Pickford (Anglie) bude vykopávat.
10'
Hughes (Anglie) fauloval jednoho z německých soupeřů zhruba třicet metrů od branky Angličanů. Je z toho karta pro anglického hráče.
9'
Gray (Anglie) nezpracoval míč na pozici pravého záložníka ideálně a hlavně proto budou mít němečtí soupeři k dispozici výkop brankáře Pollersbecka.
9'
Chilwell (Anglie) začal akci Anglie po levé straně, ale poté se rozhodl pro přihrávku dozadu, německá obrana je už připravena.
8'
Angličané mají v úvodu zápasu navrch. Hughes (Anglie) poslal balon po pravé straně na Graye, jehož první střelu zblokoval jeden z německých obránců, následoval zákrok brankáře Pollersbecka pravou rukou!
7'
Pickford (Anglie) hledal svým nákopem Graye, ten byl ovšem v ofsajdu, i tak musel Pollersbeck (Německo) z branky a chtěl si pomoci nohama stylem á la Manuel Neuer!
6'
Ward-Prowse (Anglie) rozehrál pravou nohou roh z levé strany, jeho spoluhráč Chalobah zakončil hlavou nad branku Německa z malého vápna!
6'
Arnold (Německo) má za sebou diskusi s rozhodčím Mažeikou!
5'
Gray (Anglie) je aktivní na hrotu útoku, Chilwell po ztrátě Hughese na levé straně vybojoval roh z levé strany pro Angličany!
5'
Atmosféra na stadionu v Tychy zatím velice komorní!
5'
Angličané se posléze neprosadili rohovým kopem z pravé strany, jehož exekutrem byl kapitán Ward-Prowse.
4'
Hughes (Anglie) obešel na pravé straně snad dva, nebo tři soupeře, posléze centroval před prázdnou branku Abrahamovi, který v jasné šanci nezakončil přesně!
3'
Ward-Prowse (Anglie) ztratil míč, ale poté se ohnal po soupeři, vše se obejde bez karty.
2'
Již druhá ztráta Angličana Holgata znamená, že si nezahraje Abraham. Při následném kontru po levé straně byl zřejmě podražený Selke (Německo), ale sudí Mažeika odmítl odpískat pokutový kop.
2'
Snadný zisk balonu, zahrál si také Pickford (Anglie), jenže Němci se ubránili akci po pravé straně. Následně ovšem drží balon Angličan Mawson na pozici stopera.
1'
Holgate (Anglie) se vůbec poprvé na pozici pravého beka dotkl balonu, ale vhazovat bude tým Německa z levé strany.
1'
Baker na Hughese na polovině hřiště, posléze si zahrají obránci anglického mužstva.
1'
Chilwell zasáhl po rozehrávce Německa proti první akci soupeře.
1'
Německo obléklo dresy černé.
Zazněly hymny obou soupeřů. Angličané nastoupí v bílých dresech.
Základní jedenáctky obou mužstev nastupují na hrací plochu.

Anglie: Pickford – Holgate, Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse (C), Hughes, Chalobah, Gray – L. Baker, T. Abraham.
Náhradníci: Gunn, Mitchell – Stephens, Redmond, Targett, Jacob Murphy, Swift, Holding, Hause, Iorfa, Grealish, Woodrow.

Německo: Pollersbeck – Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt – Haberer – Philipp, Meyer, Arnold (C), Gnabry – Selke.
Náhradníci: Schwäbe, Vlachodimos – Anton, G. Jung, Dahoud, Platte, Klünter, Kehrer, Weiser, Amiri, Öztunali, Kohr.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva).
Hezký večer, je tady semifinále mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let. To se letos koná v Polsku. Český tým mezi nejlepší čtyři týmy ME nepostoupil, ale my budeme moci dnes sledovat první souboj o finále mezi Anglií a Německem. Utkání začíná v 18:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Brankář Odisseas Vlachodimos je jediným hráčem Německa, který nehraje v Německu, ale je na soupisce českého soupeře za základní skupiny. Němci nominovali na evropský šampionát do Polska třeba Niklase Starka, spoluhráče Vladimíra Daridy z Herthy Berlín. Jeremy Toljan a Nadiem Amiri oblékají na klubové úrovni dres Hoffenheimu, kde působí český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek.
Angličané mají na své soupisce hráče pouze z Premier League. Najdeme zde dva spoluhráče Petra Čecha z Arsenalu – Caluma Chamberse a Roba Holdinga. Největší zastoupení ovšem má Southampton (čtyři hráči).
Německé výsledky ve skupině:
Česká republika 2:0
Dánsko 3:0
Itálie 0:1
Zmiňovaný triumf v roce 2009 byl pro Němce tím vůbec jedním na ME U21. Německo hrálo semifinále ME U21 celkem třikrát a zatím s pozitivní bilancí 2:1.
Anglické výsledky ve skupině:
Slovensko 2:1
Polsko 3:0
Švédsko 0:0
Angličané vyhráli ME hráčů do jednadvaceti let dvakrát, a sice v roce 1982 a 1984. Dnešní semifinále s Německem bude pro Angličany devátým semifinále na evropském šampionátu jednadvacítek. Anglie má zatím negativní bilanci 3:5.
Vzájemné zápasy
Německo se s Anglií na evropském šampionátu hráčů do jednadvaceti let utkalo naposledy v roce 2009. A to hned dvakrát. Nejprve v základní skupině ve švédském Halmstadu. Po gólech Castra v páté minutě a Rodwella ve 30. minutě z toho byla remíza 1:1.

Lepší vzpomínky na toto mistrovství Evropy ve Švédsku mají ovšem Němci. Ti porazili Angličany ve finále jednoznačně 4:0. Jednou se prosadila také dnešní hvězda londýnského Arsenalu a spoluhráč Petra Čecha Mesut Özil.

Dnešní soupeři se na ME U21 potkali celkem šestkrát. Německo vyhrálo dvakrát, zatímco Anglie šestkrát.
Delegace
Tohle semifinále mezi Anglií a Německem se pochopitelně neobejde bez rozhodčích. Jako hlavní sudí dnešní zápas rozhodovat Gediminas Mažeika z Litvy. Role jeho asistentů se poté zhostí krajané Vytautas Šimkus a Vytenis Kazlauskas. Čtvrtým rozhodčím bude polský arbitr Michal Obukowicz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.