Pollersbeck – Stark, Kempf, Toljan, Haberer (83. Kohr), Gerhardt – Weiser, Meyer, Arnold (C), Gnabry (80. Amiri) – Philipp (87. Öztunali).
Stadion Cracovia, Kraków
14590 diváků
Španělsko
Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, J. Castro (51. Gayá) – Saúl Ñíguez, M. Llorente (83. Mayoral), D. Ceballos – Asensio, Sandro Ramírez (71. I. Williams), Deulofeu (C).

Němci berou zlato z ME U21 v Polsku. Do finále nastoupili Španělé profesorsky. Možná až namyšleně. Mysleli si, že to půjde samo, jenže ono nešlo. O vítězi rozhodla trefa ze 40. minuty. Po centru Toljana z pravé strany se na přední tyči nechal Vallejo předskočit Weiserem, který hlavou po pravé ruce brankáře Pollersbecka zajistil německému mužstvu nejcennější kov. Německo ve druhém poločase skvěle bránilo, a tak jak se dal možná čekat tlak soupeře v závěru duelu, tak ten nepřišel.
Německo je vítězem mistrovství Evropy do jednadvaceti let! Španělsko porazilo ve finále 1:0.
90+4'
90+4'
Ještě bude Arrizabalaga rozehrávat, nějakých deset sekund do konce nastavení.
90+4'
Těžiště hry se přesouvá na pravou stranu, posléze zkusil Niguez nůžky ve vápně Německa, ale na zadní tyči se k míči nedostal Deulofeu.
90+3'
Stark ukázal přehled o hře na pozici stopera, nebyl zbrklý. Následně bude aut z levé strany, který si vezme Deulofeu.
90+3'
Němci lehce pošetřili čas, následně si zahraje Arrizabalaga, ten ovšem jen nepřesně nakopl balon na polovinuě Německa!
90+2'
Amiri chtěl kolmicí po levé straně zrychlit hru. Následně z levé strany centroval Williams do náruče Pollersbecka!
90+1'
Po faulu na Ceballose nechal sudí Bastien Španělsku výhodu. Následně přišel nákop směrem dopředu, pro který si ovšem došel brankář Pollersbeck.
90+1'
Už ani ne čtyři minuty dělí Němce od titulu mistrů Evropy'
90'
Williams šel až příliš důrazně do hlavičkového souboje s kapitánem Německa Arnolda. Muž s páskou na levé ruce samozřejmě zůstává ležet na zemi.
90'
Němci zase natáhli čas, posléze nepřišlo nic podstatného po nákopu Pollersbecka.
89'
Vallejo (ESP) faulval zřejmě Weisera po ztrátě míče a dostává kartu.
89'
Williams se pustil do čtyř hráčů, tomu poslednímu nasadil jesličky. Němci skvěle brání, Španělé v posledních minutách neměli žádnou větší šanci.
88'
Vallejo fauluje, a tak nastává maximální snaha Německa o šetření času na polovině Německa!
88'
Jenže Španělé za posledních deset minut neměli větší šanci, nyní to zrychlení hry bylo až moc velké a Williams neměl šanci v útočné fázi.
87'
Trenér Kuntz pošetřil čas střídáním.
87'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Levin Öztunali.
87'
Němci rozehráli nakrátko, Asensio následně byl důrazný v souboji s Meyerem. Je tady výkop Arrizabalagy.
86'
Meyer podržel míč a navíc vybojoval faul na pravé straně. Němci se snaží pošetřit čas po faulu, jehož autorem byl Gaya.
86'
Ale nic podstatného se nestalo. Nicméně zcela zbrkle odevzdalo Španělsko míč protihráči.
85'
Gaya šel zcela nesmyslně na levé straně do dvou hráčů. Němci šli po pravé straně do útoku, který přerušil Vallejo. Aut pro Němce!
84'
Němci se prezentují aktivním presinkem, i proto se nemohl prosadit Bellerín po pravé straně, tam bek Arsenalu neměl šanci v souboji jeden na jednoho.
84'
Do kombinace se zapojil také Arrizabalaga, ale tohle teď Španělsko rozhodně nepotřebuje.
83'
Teď už je to pouze o tom, jestli Němci ubrání závěrečný tlak Španělska. To momentálně kombinuje na polovině hrací plochy.
83'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Dominik Kohr.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Borja Mayoral.
82'
Vše chtěl vyřešit Williams na levé straně, ale Němci pokračují ve vynikající obraně.
81'
Po výkopu Pollersbecka přišel faul na Valleja. A je to tady zase! Španělé kombinují a drží míč, co to dá.
81'
Jeden ze Španělů chtěl překvapit Pollersbecka střelou snad z poloviny hřiště, ale míč končí nad německou brankou.
80'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Nadiem Amiri.
80'
Bellerín drží míč na pozici pravého beka. Zatímco Němci už chtějí využít svého prvního střídání v zápase.
79'
Španělé měli standardní situaci z ceklem zajímavé pozice z pravé strany, jenže Asensio napálil zeď.
78'
Žlutou kartu dostává Max Meyer (Německo).
78'
Asensio sice dostal balon, ale nebyl jistý v práci s míčem. Španělé i tak získali balon, ale po centru Williamse z pravé strany se hrá na přední tyči neprosadil.
77'
Čas ubíhá velice rychle pro favorita finále. Němci nemají daleko ke zlatu.
76'
Po rohu, jehož autorem byl Deulofeu, vyboxoval balon Pollersbeck, aktivní byl poté třeba Ceballos. Ovšem německá defenziva stále drží čisté konto.
76'
Bellerín si narazil míč v rychlosti s Williamsem, ale pravý bek Španělska se nedostal k balonu.
75'
Němci se ubránli a zatím je jejich hlavní doménou v dnešním finále koncentrace. Skutečně 75 minut hry je outsider souboje o titul maximálně koncentrovaný!
75'
Starka zajímalo, jestl jej bude Williams faulovat, což se nestalo. Ale Španělé ani nevystřelili na branku.
74'
Německo se zbrkle zbavilo míče, bez větší námahy se k balonu dostali španělští hráči. Vše začíná od Arrizabalagy.
74'
Vynikající poziční obrana jednoho z Němců proti Asensiovi. Následně Deulofeu byl v ofsajdu a Německo bude rozehrávat z vlastní poloviny.
73'
Bellerín začal akci Španělska po pravé straně. Následně Španělům nevyšel centr z levé strany.
73'
Což ovšem neplatilo o poslední šanci. Ceballos se zbavil dvou soupeřů a z dvaceti metrů ze středu zakončil těsně vedle levé tyče.
72'
Španělům schází odvaha v soubojích jeden na jednoho. A určitě jednoduchost ve finální fázi.
72'
Španělsko sice hraje s třemi útočníky, ale třeba takový Deulofeu toho moc v útočné fázi zatím neukázal.
71'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Iñaki Williams.
71'
Otázkou pouze je jako dlouho ta kombinace bude Španělsko bavit, repspektive, kdy mužstvo v červeném zjednoduší hru.
70'
Deulofeu zkusil přihrávku křížem na levou stran. Nicméně, platí, že Španělé už nejsou tak nesoustředění jako při konci druhého poločasu, příp. na začátku druhého dějství.
69'
Teď se Španělsko prezentuje stylem á la Barcelona ve středu hřiště.
69'
Toljan se na pravé straně neprosadil. Druhý poločas zatím nabízí celkem hodně faulů.
68'
Deulofeu málem ztratil balon, ale Španělé i tak udrželi hrací předmět.
67'
Španělsko je trpělivé v kombinaci. A určitě se dá očekávat, že tlak mužstva v červeném se bude ještě stupňovat.
66'
Vallejo, který se nechal předskočit při prvním gólu udělal chybu v rozehrávce, následovala přímočará akce Německa, Weiser ovšem z penalty nezakončil přesně!
65'
Španělsko kombinuje i s Bellerínem na pravé straně, toho ovšem napadá jeden z Němců.
64'
Asensio chtěl překvapit Němce centrem na pravou stranu na Nigueze, ten ovšem nedosáhl na balon. Španělsko má územní převahu ve druhém poločase.
64'
Kempf fauluje Nigueze na polovině Německa. Němci ale nehrají špatně v posledních zhruba pěti minutách.
63'
Weiser se dotkl balon na pravé straně, vše zakončil Gnabry střelou ze střední vzdálenosti daleko vedle pravé tyče.
62'
Španělé lehce ztratili balon, a tak mohli Němci kombinovat, jenže tenhle stav netrvalo dlouho.
61'
Stoper Španělska měl velice špatný dotek s balonem, jednomu z Němců vyšla kolmice, kdy Gnabry zakončoval obstřelem k pravé tyči, ale Arrizabalaga zasáhl nohou!
60'
Niguez ztratil balon na polovině Španělska. Němci s na pár sekund oddychli, ale mužstvo v bílém už opět musí čekat nátlakovou hru španělského mužstva.
60'
Snad poprvé se Němci dostali k zakončení ve druhém poločase, po akci po pravé straně byl ovšem pokus Meyera z vápna zablokovaný Niguezem.
58'
Tohle byla možná největší šance španělského mužstva v zápase! Saul Niguez se zbavil Kempfa na dvaceti metrech a ze středu střílel levou nohou k levé tyči, Pollersbeck vytasil důležitý zákrok!
58'
Deulofeu centroval na penaltu, Němci byli sotva osm vteřin u balonu a už jsou zase pod tlakem.
57'
Deulofeu aktivní a snaží se tvořit hru, kapitán Španělska bude kopat další roh.
57'
Asensio kopal roh z levé strany, ale Němci odvrátlil centr na přední tyč. U míče momentálně Deulofeu na pravé straně.
56'
Deulofeu zaslouží pochvalu za tah na branku na pravé straně, za rychlost a práci s míčem. Španělé drží svého soupeře pod tlakem.
55'
Celkem dost faulů ve druhém poločase. Oba týmy to s tou agresivitou v osobních soubojích přehání.
54'
A zase frustrace jde ven! Llorente (ESP) dostává kartu za protesty.
54'
Weiser se ukličkoval při kotnru, ale neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů.
53'
Zřejmě první dotek střídajícího hráče Španělska s balonem. Gaya centroval z levé strany. Následně Asensiova střela byla zablokovaná.
53'
Ale Španělsko nevstoupilo zle do druhého poločasu, ale na držení míče se fotbal nehraje.
52'
Krásná rotace Španělska na polovině Německa, ale Němci vynikající obranou zaítím nepustili svého soupeře k větší šanci na srovnání.
52'
Sudí Bastien rozdává karty, co to dá. Stark (GER) dohrál soupeře na polovině Německa a za faul na Ceballose si prohlédl žlutou kartu.
51'
Deulofeu je hodně frustrovaný, jeden z nejméně koncentrujících se hráčů na hřišti.
51'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Jonny Castro, přichází José Gayá.
51'
Haberer (GER) dostává kartu za faul na Llorenteho na polovině Německa!
50'
Zatím hraje Španělsko hlavně přes Bellerína na pravé straně, ale Němci se zas až tak moc nenadřou na svojí defenzivní činnost.
49'
Viděli jsme nepřesný nákop jednoho z Němců za obranu soupeře, ale Španělé neměli rychlou první fázi kontru. Německo už je za balonem.
48'
Bellerín nezrychlil hru po pravé straně, ale Deulofeu ztratil balon a zase nechal projevit negativní emoce. Koncentrace, to je prostě rozdíl mezi oběma celky.
48'
Bellerín byl v prvním poločase na pozici pravého beka aktivní, nyní se spoluhráč Petra Čecha zapojil do španělské kombinace.
47'
Arnold (GER) vidí kartu za dohrání Sandra Ramíreze. Kapitán Německa se diví, přitom zasáhl nohu španělského soupeře.
46'
Dva Němci byli vedle Ramíreze, to byl tenhle hlavní důvod proč vhazovalo a následně kombinovalo na vlastní polovině mužstvo v černobílých dresech.
46'
Ramírez zbrkle odevzdal míč Němcům, ale Gnabry neměl ideální asi druhý dotek s balonem.
46'
Začal druhý poločas. Nikdo nesáhl ke změně.
46'
Po prvním poločase mají k titulu evropských šampionů do jednadvaceti let Němci. Po centru z pravé zakončil ve 40. minutě hlavou na přední tyči po pravé ruce Arrizabalagy Weiser a v tu chvíli vedl outsider finále 1:0. Španělsko zaostává za tím, čeho je schopné. Nefunguje mu tolik levá strana, nemá takový tah na branku. Němci jako kdyby více chtěli tohle finále vyhrát. Španělé se hledají. Jsou frustrovaní a si bude nyní ve španělské kabině bouřka.
45+1'
45+1'
Kapitánovi Německa nevyšla spolupráce s pravým bekem Bellerínem.
45'
Němec Weiser nebyl podle soudu sudího Bastiena faulovaný na polovině Německa, u míče Deulofeu na pravé straně.
45'
Němci daleko více soustředěni na hru, to Španělsko jako kdyby možná tohle finále podcenilo.
44'
Po ztrátě míče vybuchl Deulofeu na pomezního rozhodčího. Tohle byla možná věc zralá na kartu.
44'
Ceballos fauloval celkem zbytečně na polovině soupeře a posléze se rozčiloval.
43'
Niguez (ESP) fauloval, držel Arnolda ihned po ztrátě míče a sudí Bastien vytáhl poprvé v zápase žlutou kartu.
42'
Španělský kapitán Deulofeu vhazoval z prarvé strany, ale vše skončilo faulem záložníka Saula Nigueze na kapitána Německa Arnolda.
42'
Ramírez neměl start na balon špatný na pravé straně, ale Pollersbeck byl u míče dříve a přerušil akci Španělska!
40'
Německo právě vstřelilo branku!
Německá aktivita přináší první branku zápasu. Toljan vyhrál souboj na pravé straně s Ceballosem. Ten byl nedůrazný. Spoluhráč Pavla Kadeřábka odcentroval na přední tyč, kde Vallejo na pozici stopera prohrál souboj s MITCHELLEM WEISEREM. Ten hlavou do levé poloviny španělské branky poslal Němce do vedení ve finále ME jednadvacítek!
39'
Němci si o něco více věří v soubojích jeden na jednoho. Daleko více funguje Německu levá strana.
38'
Jeden z Němců neměl přehled o hře, a tak získal balon Llorente, následně podklouzl na levé straně Gnabry.
38'
Gnabry celkem jistou přihrávkou na Toljana pokračuje v německé kombinaci. Jako kdyby se Němci inspirovali barcelonským stylem.
37'
Arnoldův centr z pravé strany levou nohou neměl potřebnou výšku. Ale zase se posléze ukazuje, že Německo je mužstem, které ve finále zatím více drží balon.
36'
Německo zatím přímočařejší v útočné fázi a lepší na levé straně. Momentálně byl faulovaný kapitán Arnold.
36'
Bellerín byl sice na pozici pravého beka jako první u míče, ale je to Německo, kdo získal hrací předmět a pomohl si s gólmanem Pollersbeckem.
35'
Po centru na zadní tyči sklepl Ramírez balon hlavou spoluhráči, jehož pokus mířil nad branku Německa.
35'
Bellerín našel na pravé straně Deulofeua, toho krásně stínoval Gerhardt, kapitán Španělska získal roh.
34'
Možná kdyby Ceballose zajímala více hra, než odpískaný faul, tak by Španělsko pokračovalo v kombinaci. Ale takhle je u balonu Německo.
33'
Niguez střelou z dvaceti metrů trefil Starka, posléze fauloval zezadu Asensio.
32'
A opět! Německo kombinuje a Španělsko se musí bránit. Postupný útok Němců je věc typická pro dnešní finále.
32'
A je to tady! Gnabry se dostal k míči na pozici levého záložníka, ale Německo může mrzet, že nevybojoval ani roh, ba dokonce ani nevystřelil.
31'
Deulofeu centroval z pravé strany, nerozehrál roh nakrátko, ale Saul Niguez to měl složité a v době, kdy couval, tak hlavičkoval mimo tři tyče.
30'
Deulofeu centroval z pravé strany na přední tyč, kde Bellerín v souboji s Weiserem vybojoval roh pro Španělsko.
30'
Chyba Toljana znamenala, že směrem dopředu mohl pádit Deulofeu, ale španělský kapitán se ukličkoval a zhruba dvacet metůrů od branky Německa ztratil balon.
29'
Teď trošku taková hluchá pasáž finále, která nabízí především kombinaci Německa. A nyní také nepřesný centr z levé strany, jehož autorem byl Gerhardt.
28'
Němci v posledních minutách nepouští Španělsko k aktivní hře směrem dopředu. Jako kdyby chtělo Německo uspat favorita zápasu.
27'
Jenže tato akce končí ztrátou a chybou španělského hráče v podobě faulu.
27'
Jeden z Němců neměl přehled o hře a pokazil křižnou přihrávku. A tak může hrát na pozici pravého beka Bellerín.
26'
Německo kombinuje, přihrává si ve stylu španělské Barcelony. Ale Španělsko na druhou stranu nebrání zle.
25'
Finále skutečně nenudí. Německo přímočaré směrem dopředu, to se týká hlavně Gnabryho na pozici záložníka.
25'
Němci aktivní, moc se s tím v útočné fázi nezdržují. Od Bellerína šel míč do autu.
24'
Castro v debatě s Albertem Celadesem. Posléze se španělský hráč nechává ošetřit za lajnou. Španělsko bude hrát chvíli o desíti.
23'
Jenže svěřenci Alberta Celadese ztratili celkem jednoduše balon. A tak kombinují Němci i s Toljanem, který zatím není tak vidět jako v semifinále s Anglií.
23'
Deulofeu nepřešel bránícího soupeře na pravé straně, ale mužstvo v červeném zůstává u balonu a momentálně diktuje tempo hry.
22'
Španělsko se snaží řešit fotbalově své akce. Umí hrát pod ltakem. Někteří hráči mají techniku a práci s míčem na úrovni futsalisty.
21'
Po centru Arnolda z levé strany byla střela Gnabryho zablokovaná, následná dorážka neměla potřebnou razanci a gólman Arrizabalaga měl jednoduchou práci.
20'
Gnabry se pustil do souboje jeden na jednoho s Llorentem, kterého si poté k pohovoru mezi čtyřma očima povolal francouzský sudí Bastien.
19'
Teď to zkusili Němci přes pravou stranu, kde nedosáhl na balon Toljan. Ale nedá se říci, že Německo vytěžuje více pravou stranu.
19'
Technika, vedení míče, držení balonu, přímočarost, tah na branku. To jsou věci, které by účastníkům finále malého mistrovství Evropy mohly závidět české kluby.
18'
Roh španělského kapitána patří k těm přetaženým, další roh, který mířil na zadní tyč z nohy hráče mužstva v červeném.
18'
Deulofeu trošku uspal svého bránícího soupeře, následně se jej v rychlosti zbavil a z levé strany střílel na přední tyč. Španělé mají roh z levé strany.
17'
Němci pohybliví, ale Španělé ukázali přesnou a konstruktivní rozehrávku, ačkoliv byli pod tlakem.
16'
Toljan to měl složité na pozici pravého beka, a tak bude vhazovat Jonny.
16'
Ale i tak se Němci dostali k zajímavé šance, Gnabry si na levé straně zpracoval balon a druhým dotekem levou nohou trefil boční síť.
15'
Meyer směřoval na zadní tyč, ale Španělsko nepustilo Německo k zakončení a aktivním presinkem a dobrým pohybem dělá problémy svému soupeři.
15'
Gnabry je faulovaný Saulem Niguezem, a tak Španělsko má standardní situaci z pětadvaceti metrů.
14'
Ale zatím úroveň finále není vůbec špatná. Ten souboj o titul není nějak takticky svázaný, Němci asi chtěli vletět na Španělsko.
13'
Gnabry celkem dobrý v práci s míčem, z Bellerína udělal diváka, německý hráč byl přímočarý a i díky němu drží Německo míč na polovině soupeře.
12'
Asensio centroval na zadní tyč, následně poslal míč do ohně z pravé strany Ceballos, Bellerín se dostal z pozice pravého beka do vápna a zakončil hlavou mimo tři tyče.
12'
Od Toljana šel míč na rohový kop z levé strany.
11'
Bellerínova laxní rozehrávka dostala Němce velice snadno k míči, Gnabry agresivní, což ovšem platilo i o Llorentem, který díky důrazu odstavil Gerhardt.
11'
Arnold a Španěl Sandro Ramírez si jasně a stručně pověděli o svém pohledu na faul zmiňovaného kapitána na polovině Španělska. Rozhodčí Bastien zasáhl do této diskuse.
10'
Španělé disponují parádní technikou. Celkově jsme v úvodu zápasu neviděli moc špatných prvních doteků s balonem.
10'
Úvod zápasu patřil po kombinační stránce Španělsku, nicméně i Německo ukázalo svojí sílu směrem dopředu.
9'
Pravý bek Toljan tvořil hru, Arnold chtěl poslat Německo do vedení, ale jeho dalekonosná střela z třiceti metrů šla vedle levé tyče.
8'
Arrizabalaga hraje zatím především nohama, zapojuje se do španělské kombinace. Favorit finále si svojí aktivitou vynutil faul Německa na polovině Španělska.
7'
Po centru z levé strany byl na přední tyči Max Meyer, Arrizabalaga jistil trajektorii balonu u své levé tyče, míč šel mimo branku Španělska.
7'
Arnold si narazil míč se spoluhráčem po rozehrávce nakrátko, ale po centru na přední tyč nemusel zasahovat Arrizabalaga.
6'
Weiserova střela z levé strany míří na první rohový kop německého mužstva v zápase.
6'
Němci kombinují, ale nejsou nějak agilní směrem dopředu, není tam snaha o souboj jeden na jednoho.
5'
Jenže Španělé byli aktivní po ztrátě míče, rychlí a hlavně přesní. Nicméně, míč drží momentálně Německo.
5'
Zhruba dvě minuty drželi svěřenci Alberta Celadese balon na polovině soupeře, na hrotu útoku se k míči nedostal Deulofeu.
4'
Technika a vedení balonu je skutečně na úrovni favorita finále naprosto na světové úrovni. Němci se vůbec nemůžou dostat k míči.
4'
Španělsko je nesmírně jisté v práci s míčem, Němci jsou zatím pohybliví, u míče Asensio na levé straně.
3'
Roh byl rozehraný nakrátko, rána Ceballose z levé strany byla zablokovaná, ale mužstvo v červených dresech zůstává u míče na polovině bílého celku.
3'
Španěl Asensio vybojoval svojí aktivitou na levé straně první rohový kop z levé strany v tomto finále.
2'
Také svěřenci Stefana Kuntze si pomohli přihrávkou gólmanovi, hru posléze na pozici záložníka tvořil Saul Niguez. Jonny ovšem na levé straně nebyl faulovaný.
2'
Němci se neprosadili po pravé straně, a tak si poprvé zahrál nohama Arrizabalaga, následně bude útok Španělska pokračovat vhazováním obránce Bellerína.
1'
Němci ze začátku disponují kombinací na vlastní polovině, jeden ze Španělů napadá rozehrávku soupeře zatím bez úspěchu, a tak si Německo může pomoci přihrávkou gólmanovi Pollersbeckovi.
1'
Německo mělo rozehrávku zápasu. Jdeme do zápasu. Finále ME jednadvacítek začalo!
1'
Německo v bílých dresech a černých trenýrkách.
Někteří fanoušci vypískali německou hymnu...
Poslechneme si hymny.
Na hřiště nastupují základní jedenáctky obou mužstev. Španělé budou hrát v červených dresech a modrých trenýrkách.

Německo: Pollersbeck – Stark, Kempf, Toljan, Haberer, Gerhardt – Weiser, Meyer, Arnold (C), Gnabry – Philipp.
Náhradníci: Schwäbe, Vlachodimos – Anton, G. Jung, Dahoud, Selke, Platte, Klünter, Kehrer, Amiri, Öztunali, Kohr.

Španělsko: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, J. Castro – Saúl Ñíguez, M. Llorente, D. Ceballos – Asensio, Sandro Ramírez, Deulofeu (C).
Náhradníci: Blanco, Pau López – Gayá, Mayoral, Denis Suárez, Merino, I. Williams, Odriozola Arzallus, Oyarzabal, Soler, Hernández, González.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani (všichni FRA).
Španělsko

Úplně odlišnou jízdu kvalifikací zažili Španělé. Ti se po nepřesvědčivých výkonech ocitli až na druhém místě za Švédském, což znamenalo, že si o účast na mistrovství Evropy zahráli proti Rakousku. Obě střetnutí byla velmi vyrovnaná a obě dokonce skončila smírně! Nicméně díky brance Španělska na hřišti soupeře vyneslo právě zemi z Pyrenejského poloostrova do skupinové fáze mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let!

To, co se nepovedlo Španělsku v kvalifikaci, dokonale odčinilo ve skupině tohoto turnaje. Spanilá jízda skupinou znamenala tři výhry a pouze jediný inkasovaný gól. Hned úvodní představení přineslo pět branek v síti Makedonie, hattrickem se dokonce blýskl klenot Realu Madrid Marco Asensio. Druhý zápas sliboval už o dost těžšího protivníka – Portugalsko. Tedy celek, se kterým si to Španělsko mělo rozdat o první příčku skupiny B. Ačkoliv si Portugalci vytvořili více střeleckých příležitostí, byli to právě Španělé, kteří byli nesmírně produktivní a díky výhře 3:1 si jako první celek tohoto mistrovství zajistili postup do vyřazovací fáze. Tento fakt znamenal i šetření opor právě pro důležitější zápasy a do posledního zápasu nastoupilo Španělsko se spousty změnami v základní sestavě. I přesto zůstali Španělé stoprocentní, neboť si v tomto posledním utkání poradili se Srbskem nejtěsnějším možným způsobem 1:0!

Na řadu přišlo semifinále, kde číhala nevyzpytatelná Itálie. Španělsko se po skupinové fázi rázem stalo favoritem celého turnaje a nebylo tomu jinak ani v tomto zápase. První poločas tomuto faktu ale neodpovídal a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0. To, co jsme neviděli v prvním dějství, to jsme si náramně vychutnali v tom druhém. Nejprve se střelou zpoza šestnáctky prosadil Saúl a pro Italy bylo o několik minut později ještě hůře, neboť se hloupě nechal vyloučit Gagliardini. Španělsko bylo na koni, zdálo se být o postupujícím už jasno. Jenomže Itálie udeřila z ojedinělé akce, když se tečovanou střelou prosadil Bernardeschi. Španělé se ale touto brankou nenechali zaskočit a o pár minut později se parádní brankou blýskl Saúl. Tentýž hráč ještě přidal další branku a zkompletoval tak hattrick. Španělsko tak po výhře 3:1 postoupilo do finálového souboje s Německem, zároveň se záložník Atlética Madrid díky tomuto hattricku vyhřívá na první příčce nejlepších střelců tohoto Mistrovství!
Německo

Němečtí mladíci si v kvalifikaci o toto mistrovství Evropy počínali náramným způsobem – deset výher z deseti možných zápasů při skóre 35:8 je neskutečnou vizitkou. Na tomto turnaji se ve skupinových bojích setkali s reprezentacemi Itálie, Dánska a Česka.

Úvodní střetnutí proti České republice přineslo očekávané vítězství v poměru 2:0. Ani další utkání svěřenců Stefana Kuntze nebylo z kategorie těch složitých, neboť si hladce poradili s Dány 3:0. Závěrečný zápas této skupiny měl rozhodnout o konečné podobě týmů, které se střetnou ve vyřazovacích bojích. Německo vstupovalo do toho utkání v nejlepší možné pozici, k postupu z prvního místa mu za jistých okolností stačil i pouhý bod. Italové ale ukončili německou šňůru neporazitelnosti a navíc díky výhře 1:0 rozhodli o tom, že to budou právě oni společně s Němci, kdo postoupí z této skupiny. Slovenské reprezentaci tak zbyly oči pro pláč, neboť cítila křivdu a především "domluvený" výsledek 1:0, který poslal naše sousedy domů.

Semifinále přisoudilo k boji s Němci anglickou reprezentaci. A utkání to bylo skutečně vzrušující! Po necelých třiceti minutách hry otevřel skóre Davie Selke a němečtí fanoušci byli na koni. Jenomže do konce prvního poločasu vyrovnal Demarai Gray a aby toho nebylo málo, tak obrat dokonal Tammy Abraham. Německo tak bylo v úplně jiné situaci – na pokraji vypadnutí a pouze s vidinou boje o třetí pozici. Nicméně touha a především trpělivost přinesly vyrovnání, o které se zasloužil Felix Platte a šlo se do prodloužení. Ani třicet minut hry v prodloužení branku nenabídlo a na řadě byly pokutové kopy – ano pokutové kopy, které nejsou Angličanům souzené. Souzené nebyly ani v tomto případě. V poslední sérii neuspěl na straně anglické reprezentace Nathan Redmond, což znamená, že si Anglie zahraje o bronzovou medaili, ba co víc, pokutové kopy budou i nadále prokleté!
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let vrcholí a my budeme společně sledovat finálové utkání mezi Německem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.