Meret – Adjapong (81. Zaniolo), Mancini, Bastoni, Dimarco – Barella, Mandragora (C) (57. Tonali), L. Pellegrini – Orsolini (46. Kean), Cutrone, Chiesa.
Stadio Renato Dall'Ara (Boloňa)
Polsko
Grabara – Fila, Wieteska, Bielik, Bochniewicz, Pestka – Jagiełło (55. Michalak), Żurkowski, Dziczek, Szymański – Kownacki (C) (76. Buksa).

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 25:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí překvapivým vítězstvím Polska, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Poláci dnes předvedli velice bojovný výkon, neboť se proti italské reprezentaci celou dobu pouze bránili, avšak k překonání brankáře Grabaray ani jednou nedošlo. Italové si přichystali celou řadu střeleckých možností, nicméně chybělo tomu také patřičné štěstí. Polsko tak rozhodně překvapilo, navíc pořádně zamíchalo pořadím své skupiny.
90+4'
90+3'
Italové se celkem snadným způsobem dostali na útočnou polovinu, což je tradiční obrázek. Do konce zápasu nezbývá zrovna moc času.
90+2'
Szymanski to u postranní čáry provedl znamenitě, vybojoval totiž autové vhazování. Jeho celek určitě nebude s rozehrávkou spěchat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Je tu další žlutá karta, tentokráte jí vyfasoval polský hráč Buksa.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Polsko stále vede o jednu branku, ještě můžeme počítat s nastavením.
88'
Grabara se jako první dostal k míči, načež výhozem oslovil kolegu Szymanskiho. K němu se včas vrátil protihráč, který sáhl k dalšímu faulu.
87'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (Itálie).
87'
Do volného prostoru si seběhl Szymanski, kterému vůbec nevyšlo zpracování padajícího míče. Mezitím se Bastoni postaral o autové vhazování.
86'
Do kombinace se zapojil také Chiesa, který to zkoušel centrem levou nohou, avšak ten narazil pouze do Bielika. Jeho celek bude vhazovat.
85'
Zaniolo si potáhl míč k šestnáctce, načež oslovil vedle stojícího Dimarca. Jeho prudká rána směřovala daleko vedle branky, Grabara nezasahoval.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Italové sice mají velkou územní převahu, avšak žádný velký počet vyložených šancí jsme neviděli.
81'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Claud Adjapong, přichází Nicolò Zaniolo.
79'
Byl to právě Kean, který přihrával pod sebe na Cutroneho, jehož okamžitá rána směřovala vedle branky. Grabara pouze zkontroloval tento projektil.
78'
Adjapong se dostal až k hranici pokutového území, kde ještě spolupracoval s Keanem. Druhý jmenovaný se celkem snadným způsobem nechal obrat.
77'
Cutrone spadl v pokutovém území, avšak ani tentokráte to dle sudího není nedovolený zákrok. Italové mají velký tlak, jenomže obrana soupeř stále odolává.
76'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Dawid Kownacki, přichází Adam Buksa.
75'
Chiesa si počkal na náběh Keana, který to zkoušel okamžitou střelou. Aby toho nebylo málo, tak se do míče opřel Pellegrini, který orazítkoval brankovou konstrukci.
74'
Dimarco si počínal na hraně pravidel, avšak mu to nakonec u rozhodčího prošlo. Tentýž hráč centroval z levé strany, Bielik přihrával do moci Grabary.
73'
Cutrone se dostával do vzduchu, avšak hlavní sudí mu nakonec odpískal útočný faul. To znamená, že se brankář Grabara ujme dalšího odkopu.
72'
Ani další pokus o centr nenašel kýženého adresáta, Polsko se tak opět ubránilo. Posléze to zkoušel Kean, jenž pro změnu našel kopačku Bochniewicze.
71'
Wieteska to zkoušel dalekonosným nákopem, avšak ten skončil až u brankáře Mereta, jenž ihned rozehrál do strany. Italové neúnavně buší do obrany soupeře.
70'
Chiesa kouzlil s míčem u hranice pokutového území, avšak nakonec trefil nohu protihráče. Aby toho nebylo málo, tak si Chiesa pomohl taktickým faulem.
69'
Zurkowski to zkoušel hodně překvapivým řešením, ihned po zisku míče chtěl překvapit brankáře Mereta, avšak míč se stočil daleko vedle branky.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Polsko stále drží nadějný výsledek, navíc v posledních vteřinách sledujeme hru plnou nepřesností.
63'
Tonali dokázal vybojovat, načež si jeden z hráčů polské reprezentace pomohl faulem. Rychlá rozehrávka přinesla centr Dimarca, který blokoval Fila.
62'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost Dimarco, který to zkoušel prudkou střelou doprostřed branky, avšak i v tomto případě Grabara dokázal zasáhnout.
61'
Kean upadl těsně za pokutovým územím, na pořadu dne bude velice nebezpečná standardka pro Itálii. Určitě se bude jednat o přímý projektil.
60'
I tak jsme se dočkali autového vhazování v podání Pestky. Krátka spolupráce se Szymanskim nakonec nabídla velice nepovedený centr.
59'
Kownacki spadl po kontaktu s Barellou na hrací plochu, avšak nakonec z toho je žlutá karta za simulování. Standardní situace to tedy nebude.
59'
Pellegrini našel na levém křídle Dimarca, kterému se centr vůbec nepovedl. Italové stále marně tápají, Grabara se bude pokoušet o další rozehrávku.
58'
Pellegrini v těžké pozici odklízel míč do bezpečí, jenomže Polsko chvíli kombinovalo na útočné polovině. Wieteska ale vyprodukoval zpětnou nahrávku.
57'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Sandro Tonali.
56'
Grabara si nakonec rychlou rozehrávku rozmyslel, místo toho vykopl přesně na Kownackiho, který za přispění Dimarca vybojoval autové vhazování.
55'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Filip Jagiełło, přichází Konrad Michalak.
55'
Hlavní sudí si k sobě přivolal dva protihráče, kterým udělil razantní domluvu. Jednalo se o Keana a Kownackiho, každopádně je tu další rohový kop.
54'
Mandragora dokázal parádním pasem najít naběhnuvšího Chiesu, jehož ránu dokázal Grabara zneškodnit. Po rohu zakončoval Bastoni vysoko nad.
53'
Na zadní tyči se Cutronemu ještě podařilo přihrát pod sebe na Pellegriniho, jehož rána z otočky nebyla nejpřesnější. Ani tentokráte Grabara nezasahoval.
52'
Hodně prostoru měl kolem sebe kapitán Mandragora, kterému se rána z pětadvaceti metrů moc nepovedla. Výsledkem je střela daleko vedle branky.
51'
Kean to zkoušel vzít sám na sebe, avšak si nasadil až moc velké sousto. Nakonec zasahoval Bochniewicz, který nekompromisním způsobem odklízel do bezpečí.
50'
Grabara se ujal odkopu od své branky, který poslal daleko na druhou polovinu. Tam se k přízemní nabídce dostal Szymanski, jenž našel pouze soupeře.
49'
Žlutou kartu dostává Patryk Dziczek (Polsko).
49'
Brankář Meret vyhazoval balón do strany na Dimarca, který ihned přeposílal na Pellegriniho. Italové se celkem snadným způsobem dostali na druhou stranu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k provedení autového vhazování postavil Fila, který si pro spolupráci vybral Kownackiho, jenž dokázal uspět.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzali na starost hráči Polska, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Moise Kean.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Směrem dopředu byla jednoznačně aktivnější Itálie, avšak ani jedna šance neskončila za brankářem Grabarou. Polsko se celou dobu bránilo, avšak poté udeřilo z ojedinělé šance, o což se postaral obránce Bielik. Polsko mělo velkou kliku i v koncovce prvního poločasu, soupeř se totiž dočkal vyrovnávací branky, avšak tu sudí nakonec neuznal kvůli ofsajdu.
45+2'
45+1'
Orsolini to tentokráte zkoušel nebezpečným centrem do malého vápna, kde na něj nedosáhl Cutrone. Grabara si vyzkouší další rozehrávku.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
To jsou věci! Italové se totiž radovali z vyrovnávací branky, o kterou se postaral Orsolini, avšak hlavní sudí jí po poradě s videorozhodčím neuznává.
43'
Ihned po rozehrávce si Itálie vybojovala rohový kop, který na zadní tyči hasil zadák Bochniewicz. To znamená, že bude následovat další rohový kop.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tříi minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Polsko právě vstřelilo branku!
To jsou věci, Polsko jde totiž z ojedinělé šance do vedení! K rozehrávce přímého kopu se postavil Kownacki, který trefil pouze jednoho z protihráčů, což v konečném důsledku hodně pomohlo. Míč se totiž odrazil ke KRYSTIANU BIELKOVI, na jehož ránu brankář Meret sice dosáhl, avšak vyrazil jí pouze do tyče, od které se balón odrazil do sítě.
39'
Celkem zbytečný nedovolený zákrok vytasil právě Barella, který nepochopitelným skluzem přijel pod nohy Zurkowskiho. Standardka pro Polsko.
38'
Italové tak dlouho obléhali pokutové území, až si míč ke střele přichystal Barella, který ani tentokráte nemířil přesně. Grabara tak bude vykopávat.
36'
O další zakončení se tentokráte postaral Barella, který to zkoušel levou nohou. Ta vyprodukovala nepřesnou ránu, která Grabaru nikterak nevylekala.
35'
O jeho rozehrávku se nakonec postaral Pellegrini, který ho dokázal zakrouti na hlavu Manciniho, jenž z hranice malého vápna mířil zhruba metr vedle tyče.
34'
O přihrávku si opět řekl Chiesa, jehož centr byl hodně nebezpečný. Nakonec ho ještě ve vzduchu tečoval protihráč, na řadu tak přijde rohový kop.
33'
Na opačné straně to přihrávkou za sebe zkoušel Pestka, který našel pouze hlavu Manciniho. Následné přenesení hry na Chiesu skončilo pouze v zámezí.
32'
I v další šanci měl prsty Chiesa! Tento šikovný křídelník dokázal velice přesnou přihrávku najít naběhnuvšího Mandragoru, jehož zakončení nebylo přesné.
31'
Nakonec to sám na sebe vzal velice aktivní Chiesa, který si potáhl míč na levou nohu, načež vypálil doprostřed branky, což bylo snadné sousto pro brankáře.
30'
Szymanski se vydal středem hrací plochy, avšak při tom narazil do jednoho z protihráčů, který zasáhl čistě. Italové se okamžitě ženou na druhou stranu.
29'
Grabara se postaral o odkop od své branky, který poslal kousek za polovinu hřiště. Fila se s míčem dostal do zámezí, výrazně tomu pomohl také Bastoni.
28'
Adjapong si dokázal na pravé straně narazit s Orsolinim, načež jeho centr proletěl až ke vzdálenější konstrukci, kde Chiesa trefil pouze Grabaru.
27'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na první branku stále čekáme. Italové jsou pochopitelně aktivnější, avšak soupeř se bráni zodpovědně.
26'
Penalta to skutečně nebude, hlavní sudí si je svým verdiktem jistý. Chiesa stále leží na trávníku, kam se vydal také lékařský personál Itálie.
25'
Chiesa se po kontaktu v pokutovém území ocitl na zemi, avšak dle sudího se o faul nejednalo. Dost možná se situace nebude ani zkoumat u videa.
20'
Chiesa si navedl míč na levou nohu, jenomže jeho centr dokázal odklidit protihráč. Jako první se k balónu dostal Pellegrini, jehož rána se stočila mimo branku.
19'
Adjapong nezasáhl zrovna přesvědčivě, avšak jeho kolegové z obrany to dokázali napravit. Navíc vypomohl také Meret, který odklidil hrací předmět.
18'
Aby toho nebylo málo, tak se pro míč chtěl natáhnout zatím nenápadný Cutrone, který rovněž fauloval. O rozehrávku se postaral polský zadák Bochniewicz.
17'
Naopak na zemi se ocitl jeho kolega Jagiello, který si vymodlil nedovolený zákrok. Polsko ihned rozehrálo po zemi, soupeř se dokázal včas zformovat.
16'
Grabara nyní raději přihrál na vedle stojícího Wietesku, který pro změnu našel u středového kruhu volného Zurkowskiho, jenž se daleko nedostal.
15'
Dimarco okamžitě posílal míč zpět na hrací plochu, což přineslo kombinaci na útočné polovině. Pellegrini dlouho váhal, nakonec si vybral volného Chiesu.
14'
Snad poprvé se k míči dostal italský brankář Meret, který ihned konstruktivně rozehrál do strany. Jeho celek má problémy s přechodem vpřed.
13'
Polsko se až nyní dostalo k souvislejšímu držení míče, přičemž se do problémů dostal záložník Dziczek, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku.
12'
Mandragora se otočil s míčem a poté za obranou zkoušel najít Cutroneho, před kterým zasahoval Bochniewicz. Následně si faulem pomohl napadající Barella.
11'
Fila se rozhodl trochu uklidnit hru, s provedením autového vhazování si dával celkem načas. Nakonec si obrannou povinnost splnil pozorný Pellegrini.
10'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop pro reprezentaci Itálie. Rozehrávku obstaral Orsolini, jehož prudká nabídka našla náruč brankáře Grabary.
9'
Jeho odkop od branky skončil pouze za postranní čárou, což znamenalo autové vhazování pro Dimarca. Jeho nabídka směřovala na Barellu.
8'
Chiesa si potáhl míč směrem k pokutovému území, načež šajtlí hledal své spoluhráče u malého vápna, kam jako první přispěchal brankář Grabara.
7'
Zpětná přihrávka směřovala až na kopačku Bastoniho, který ho velice přesně přenesl na Orsoliniho, jehož centr proletěl kompletně celou šestnáctkou.
6'
U postranní čáry čekal na přihrávku Pestka, který poté ještě zkoušel oslovit Dziczeka, jenž se ocitl na zemi. Polsko si vybojovalo autové vhazování.
5'
Grabara si připsal první zákrok, avšak se nejednalo o nic moc nebezpečného. Pellegrini to zkusil slabě ze střední vzdálenosti, našel pouze náruč brankáře.
4'
Dalekonosné přenesení i tentokráte směřovalo na Orsoliniho, který pro změnu trefil protihráče před sebou. Další centr tentokráte odvracel Bielik.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali centrovanou nabídku v podání Orsoliniho, kterému to vůbec nevyšlo. Grabara tak bude rozehrávat od branky.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Itálie, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Itálie: Meret – Adjapong, Mancini, Bastoni, Dimarco – Barella, Mandragora (C), L. Pellegrini – Orsolini, Cutrone, Chiesa.
Náhradníci: Audero, Montipò – Bonifazi, Calabresi, Gi. Pezzella, Romagna, Locatelli, Murgia, Tonali, Zaniolo, Kean, Bonazzoli.

Polsko: Grabara – Fila, Wieteska, Bielik, Bochniewicz, Pestka – Jagiełło, Żurkowski, Dziczek, Szymański – Kownacki (C).
Náhradníci: Lis, Loska – Gumny, Jończy, Jóźwiak, Michalak, Piotrowski, Płacheta, Wdowiak, Buksa, Świderski, Tomczyk.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bulharsko).
Průbězná tabulka skupina A

1. Itálie – 3 body, skóre 3:1, 1 zápas
2. Polsko – 3 body, skóre 3:2, 1 zápas
3. Belgie – 0 bodů, skóre 2:3, 1 zápas
4. Španělsko – 0 bodů, skóre 1:3, 1 zápas
Polsko

Polsko mělo také dobrý vstup do turnaje. V prvním zápase porazilo Belgii 3:2 a posunulo se tak na druhé místo skupiny A. Proti Itálii to však bude mnohem zásadnější zápas, výherce totiž dost pravděpodobně postoupí přímo do play-off. A postup se pro sebe pokusí urvat jak Poláci, tak Italové.

První zápas ve skupině A
Polsko vs. Belgie – 3:2
Itálie

Itálie si lepší vstup do domácího šampionátu nemohla přát. Na úvod jasně porazila Španělsko 3:1, díky čemuž vévodí skupině A. Dnes se však odehraje důležitější zápas, pravděpodobně se bude rozhodovat o tom, kdo postoupí do play-off z prvního místa, protože Poláci své první utkání také vyhráli.

První utkání ve skupině A
Itálie vs .Španělsko – 3:1
Zdravím všechny fanoušky mládežníckého fotbalu. V rámci ME U21 se nám dnes představí týmy Itálie a Polska. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.