EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Belgie - 19. června 2019   18:30

Španělsko
Španělsko
7' Olmo (Soler) • 89' Fornals (D. Ceballos)
2:1
(1:1)
Belgie
Belgie
24' Bornauw
Španělsko
Sivera – Martín, J. Vallejo (C), Meré, Firpo – Soler (46. Fornals), D. Ceballos, Merino, Oyarzabal (69. Pedraza) – Olmo – B. Mayoral (69. Mir).
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (vš. LVA)
Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia, Itálie
Belgie
De Wolf – D. Cools, Faes, Bornauw, Cobbaut – Mangala (58. Amuzu), Heynen (77. De Sart), Schrijvers (C), Bastien – Lukebakio, Mbenza (69. Leya Iseka).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno! Belgičané prohrávají na malém EURU i druhé utkání ve skupině, naopak Španělé, po porážce v prvním utkání, dnes konečně zabrali a po zásluze získali plný počet bodů. Cesta k nim nebyla snadná, i přes velkou převahu, kterou Španělé měli... Belgičané se dobře bránili, občas při nich stálo i štěstí a nakonec je i podržel výborně chytající gólman.
90+4'
90+3'
Španělé se ženou dopředu, středem hřiště... Dani Ceballos svůj průnik ukončil ve vápně pádem.
90+1'
Sudí nastavil čtyři minuty.
90+1'
Siebe Schrijvers (Belgie) rozehrál přímý kop, branku Španělska ale přestřelil.
90'
Pablo Fornals (Španělsko) fauluje před vlastním vápnem Schrijverse, zajímavá standardka pro Belgii!
89'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Tak přece jenom se Španělé dočkali vedoucí branky! Nenápadnou akci zakončil parádní střelou zpoza vápna PABLO FORNALS, který se z levé strany trefil parádně ke vzdálenější tyči, Ortwin De Wolf byl bez šance.
87'
Dani Ceballos (Španělsko) rozehrál roh z levé strany, ale Španělé branku soupeře neohrozili.
86'
Žlutou kartu dostává Alexis De Sart (Belgie).
86'
Siebe Schrijvers (Belgie) vystrašil příznivce Španělska, svou střelou zpoza vápna zpoza vápna, s níž si ale Antonio Sivera (Španělsko) dokázal poradit.
85'
Dodi Lukebakio (Belgie) rozehrál volný kop, míč na hranici šestnáctky odkopává bránící Rafael Mir.
84'
Mikel Merino (Španělsko) fauluje na své polovině, Belgičané pomalu, ale jistě, vystrkují růžky.
83'
Siebe Schrijvers (Belgie) rozehrává roh z levé strany, míč ale končí v rukavicích Antonia Sivery.
82'
Elias Cobbaut (Belgie) se dostal ke střele uvnitř vápna, jeho pokus ale zablokoval obránce soupeře!
80'
Pablo Fornals (Španělsko) a poté Dani Ceballos rozehrávali roh z levé strany, ale gól se Španělům vstřelit nepodařilo.
79'
Nepovedlo, míč získává obránce Španělska, který hned hru otáčí a rychle rozehrává.
78'
Belgičané postupují dopředu po levé straně, povede se jim ohrozit branku soupeře?
77'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Bryan Heynen, přichází Alexis De Sart.
76'
Samuel Bastien (Belgie) zachytil míč při kombinaci soupeře a hned ho nakopl dopředu, kde se Aaron Leya Iseka (Belgie) snaží dostat do brejku, vyběhnuvší Sivera mu ale míč sebral.
74'
Akce Španělů končí nepřesným pasem Alfonsa Pedrazy, z levé strany, míč končí v autu, Belgičané vhazují.
73'
Španělé opět na polovině soupeře, Belgičané se pozorně brání.
71'
Sudí opět dopřává oběma mužstvům přestávku k osvěžení u laviček.
70'
Žlutou kartu dostává Júnior Firpo (Španělsko).
69'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Isaac Mbenza, přichází Aaron Leya Iseka.
69'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Rafael Mir.
69'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Alfonso Pedraza.
68'
Další parádní zákroky gólmana Ortwina De Wolfa (Belgie), který v tuto chvíli dvěma zákroky podržel svůj tým. Nejprve po střele Olma, následně i proti pokusu Júniora Firpa!
67'
A k tomu také došlo, na konci útočné akce Belgičanů je zablokovaná střela Amuzua, dobrou práci odvedl bránící Jesús Vallejo.
66'
Dani Olmo (Španělsko) nedokázal odcentrovat z pravé strany, míče se chopil Isaac Mbenza (Belgie), který by tak mohl založit útočnou akci svého mužstva.
65'
Elias Cobbaut (Belgie) vybojoval míč na levé straně, ale vzápětí o něj opět přišel a útočí soupeř.
63'
Útočící Mikel Oyarzabal (Španělsko) fauluje Sebastiaana Bornauwa (Belgie), míč získávají Belgičané.
62'
Belgičané se na krátkou chvíli dostali na polovinu soupeře, ale byla to opravdu jen krátká epizoda.
61'
Velký důraz nyní předvedl Dani Ceballos (Španělsko), který se prodral přes obránce do vápna, vystřelil, ale branku těsně přestřelil.
60'
Je za námi hodina hry, stav je stále nerozhodný, ale velký tlak mají Španělé, kterým se však zatím nedaří vstřelit vedoucí branku.
58'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Francis Amuzu.
57'
Siebe Schrijvers (Belgie) odkopává míč raději do autu, Španělé vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.
56'
Tlak Španělů nabírá na intenzitě, Belgičané se nedostávají přes půlící čáru.
55'
Dani Ceballos (Španělsko) z přímého kopu orazítkoval břevno, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru! Následně se k odraženému míči dostal Borja Mayoral, jehož hlavičku ale zastavil bránící Sebastiaan Bornauw.
54'
Žlutou kartu dostává Wout Faes (Belgie).
53'
Mikel Oyarzabal (Španělsko) poslal další centr z pravé strany, míč ale vápnem Belgičanů jen prolétl.
52'
Tato akce Španělů již měla gólové parametry, kdy se Pablo Fornals dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře, po centru z pravé strany, nicméně nasměroval míč přesně do míst, kde stál pozorný Ortwin De Wolf.
51'
Ortwin De Wolf (Belgie) chytá přízemní střelu Pablo Fornalse.
49'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Španělsko).
48'
Žlutou kartu dostává Dani Olmo (Španělsko).
48'
Mikel Oyarzabal (Španělsko) rozehrál roh z levé strany, míč dolétl do vápna, kde ale zaúřadovala obrana Belgičanů.
47'
Dion Cools (Belgie) zablokoval pokus Oyarzabala, míč míří mimo branku, je z toho roh pro Španělsko.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Pablo Fornals.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Je za námi prvních pětačtyřicet minut, které vítěze nepřinesly. Nicméně sledujeme velmi pohledný fotbal, zejména zásluhou Španělska, které je lepší a aktivnější. Belgičané převážnou část první půle bránili výsledek, kdy se jim podařilo ve 24. minutě srovnat skóre na 1:1. I přes další šance se pak již skóre neměnilo, ku škodě velmi aktivním Španělům.
45+3'
45+3'
V poslední nastavené minutě ještě sledujeme roh Španělů z levé strany, který ale Belgičané dokázali ubránit.
45+2'
Španělé se drží před pokutovým územím soupeře, Belgičané se urputně brání.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Borja Mayoral (Španělsko) to zkusil z dálky, branku Belgičanů ale netrefil.
43'
Nyní se nehraje, po faulu Valleja na Mangalu.
41'
Probíhá poslední pětiminutovka první půle, Jesús Vallejo (Španělsko) fauluje Mangalu na své polovině, volný kop pro Belgii.
40'
Isaac Mbenza (Belgie) rozehrál roh z levé strany, míč ale končí v rukavicích Antonia Sivery, skóre se tak nemění.
39'
Na opačné straně vybojoval Dodi Lukebakio (Belgie) rohový kop pro svůj tým.
38'
Carlos Soler (Španělsko) střelou zpoza vápna prověřil pozornost gólmana soupeře, Ortwin De Wolf předvedl další spolehlivý zákrok.
37'
Belgičané se brání odkopem míče, ale ten končí u soupeře, který se znovu bleskově vrací zpět.
36'
Žlutou kartu dostává Bryan Heynen (Belgie).
35'
A Belgičané mohli opět inkasovat, po přihrávce Carlose Solera vypálil uvnitř vápna z první Dani Ceballos, ovšem Ortwin De Wolf (Belgie) se blýskl parádním reflexivním zákrokem!
34'
Byla to již pátá střela Španělů v tomto zápase, naproti tomu Belgičané vystřelili pouze dvakrát, i zde je vidět převaha Španělů.
33'
Dani Ceballos (Španělsko) to zkusil šikovně z levé strany, zpoza obránce, ale branku těsně netrefil.
32'
Mikel Oyarzabal (Španělsko) rozehrál roh z pravé strany, Belgičané se ale ubránili. Nicméně u míče zůstávají Španělé.
31'
Martín (Španělsko) vybojoval roh pro svůj tým.
30'
Je za námi první půl hodina hry, stav je opět nerozhodný, Belgičané zásluhou Bornauwa dokázali před několika minutami vyrovnat a vzhledem k tomu, co oba týmy předvádějí na hřišti, můžeme se ještě nějakého gólu do poločase přestávky dočkat.
29'
Borja Mayoral (Španělsko) fauloval v souboji ve vápně, s obráncem a zasahujícím gólmanem soupeře.
28'
Již se hraje, Španělé se drží na polovině soupeře.
26'
Rozhodčí dává oběma mužstvům krátkou přestávku u laviček.
25'
Španělé vybojovali rohový kop z levé strany.
24'
Belgie právě vstřelila branku!
Belgičané dokázali skórovat po rohovém kopu! Dodi Lukebakio poslal míč z pravé strany před branku, tam jeden z útočících hráčů hlavičkoval na branku, před ní ještě míč lehce hlavou zasáhl SEBASTIAAN BORNAUW a míč se dostal krátce za brankovou čáru. Byť se Španělé snažili co nejrychleji dostat míč z branky, sudí odpískal gól, správné rozhodnutí.
23'
Belgičané získali míč a po rychlé akci, po pravé straně, vybojovali rohový kop, jmenovitě Isaac Mbenza.
22'
Španělé před pokutovým územím soupeře, sledujeme krátké přihrávky, míč jde rychle z nohy na nohu.
21'
Prvních dvacet minut nabídlo svižný fotbal, v němž jsme viděli hned dva góly, nicméně ten první, do sítě Španělů, neplatil. Naopak platil gól Španělska, které se v 7. minutě dostalo do vedení zásluhou Dani Olma.
19'
Isaac Mbenza (Belgie) poslal míč z pravé strany do vápna Španělů, kde ale odkopává bránící Júnior Firpo.
18'
Belgičané kombinují u půlící čáry, následuje dlouhý nákop na pravou stranu, který dostihl Isaac Mbenza.
17'
Dani Ceballos (Španělsko) zahrál rukou ve vápně soupeře, takže Belgičané mohou rozehrát.
15'
Orel Mangala (Belgie) fauluje na polovině soupeře, Belgičané tak ztrácí míč.
14'
Útočná snaha Belgičanů končí ofsajdem, v němž se opět ocitá Dodi Lukebakio.
13'
Dani Ceballos (Španělsko) to zkusil přímo na branku, kterou ale netrefil, hrát tak mohou Belgičané.
12'
Volný kop pro Španělsko, z nějakých pětadvaceti metrů bude rozehrávat Dani Ceballos.
10'
Belgičané zatím doslova hoří v defenzivě, Borja Mayoral (Španělsko) se také dostal ve vápně ke střele, branku ale těsně přestřelil.
9'
Carlos Soler (Španělsko) poslal z levé strany míč před branku, tam si ale prostor udělal gólman, který míč lapil.
8'
A aktivita Španělů neutuchá, získávají další roh z levé strany.
7'
Tvrdá rána pro Belgii, Carlos Soler poslal z pravé strany míč do vápna, kde to z voleje zkusil DANI OLMO, který to trefil parádně k tyči, Ortwin De Wolf (Belgie) byl naprosto bez šance.
6'
Dodi Lukebakio (Belgie) se dostal za obranu soupeře a dostal i míč do branky, gól ale neplatí pro ofsajd.
5'
Další španělský roh, tentokrát z levé strany rozehraje Carlos Soler.
4'
Dani Ceballos (Španělsko) rozehrál z levé strany, ale míč končí v rukavicích Ortwina De Wolfa (Belgie).
3'
První rohový kop rozehrají Španělé, a to z levé strany.
1'

Španělsko: Sivera – Martín, J. Vallejo (C), Meré, Firpo – Soler, D. Ceballos, Merino, Oyarzabal – Olmo – B. Mayoral.
Náhradníci: Simón, D. Martín – Aaron Martín, Núñez, Ruiz, Lirola, M. Vallejo, Zubeldia, Pedraza, Mir, Roca, Fornals.

Belgie: De Wolf – D. Cools, Faes, Bornauw, Cobbaut – Mangala, Heynen, Schrijvers (C), Bastien – Lukebakio, Mbenza.
Náhradníci: Jackers, Teunckens – Bushiri, Schryvers, Wouters, De Norre, De Sart, Omeonga, Saelemaekers, Verschaeren, Amuzu, Leya Iseka.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (vš. LVA).
BELGIE
Belgičané byli v kvalifikaci na EURO podobně suverénní, jako Španělé. Na rozdíl od nich ale v deseti kvalifikačních duelech ani jednou neprohráli a šestou kvalifikační skupinu ovládli s bilancí osmi výher a dvou remíz. Na druhé Švédsko měli Belgičané náskok šesti bodů.
Na EURU byli Belgičané nalosováni do přetěžké skupiny A, kde ze čtveřice Itálie, Belgie, Polsko a Španělsko může postoupit opravdu kdokoliv. Že to i pro Belgičany bude těžký oříšek, dokázal hned první duel šampionátu, v němž se postavili mladým Polákům. Ti sice od 16. minutě, po gólu Aarona Leya Iseky prohrávali 0:1, ale hned za deset minut srovnali Zurkowskim a po přestávce strhli vedení na svou stranu zásluhou Bielika. Belgičané pak usilovali o vyrovnání, ale místo toho přišla pohroma v podobě třetího inkasovaného gólu z kopačky Szymanskiho. Naději na alespoň na bod sice vykřesal v 84. minutě Cools, ale Poláci si cenné vítězství již pohlídali a Belgičané tak, stejně jako Španělé, jsou po prvním zápase základních skupiny bez bodu.
ŠPANĚLSKO
Španělé prolétli kvalifikací na závěrečný turnaj velmi svižně a s bilancí devíti výher a jediné prohry si se ziskem sedmadvaceti bodů zajistili pohodlný postup z prvního místa druhé kvalifikační skupiny, se sedmibodovým náskokem před druhým Severním Irskem a devítibodovým náskokem před třetím Slovenskem.
Do EURA však Španělé nevstoupili zrovna šťastně, v prvním utkání s mladými Italy se sice ujali hned v 9. minutě vedení, když se trefil hvězdný Dani Ceballos, nicméně Italové ještě do přestávky vyrovnali Federicem Chiesou a tentýž hráč se gólově prosadil i v 64. minutě, kdy strhl vedení na stranu Italů. Definitivní podobu skóre dal v 82. minutě Lorenzo Pellegrini, který se prosadil z pokutového kopu.
Evropský šampionát hráčů do 21 let hostí Itálie a utkání Španělska s Belgií se odehraje na Stadio Città del Tricolore v městě Reggio Emilia. Zápasem provedou litevští sudí, jako hlavní Andris TREIMANIS, kterému budou na čarách asistovat Haralds Gudermanis a Aleksejs Spasjonnikovs. Čtvrtým rozhodčím je Izraelec Orel Grinfeld, videorozhodčím pak Němec Christian Dingert, jeho asistentem pak krajan Tobias Stieler.
Vítejte u online přenosu utkání fotbalového ME hráčů do 21 let, v němž se v rámci základní skupiny A utká ŠPANĚLSKO s BELGIÍ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.