EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Anglie - 31. března 2021   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
90+1' D. Bradarić (Majer)
1:2
(0:1)
Anglie
Anglie
12' Eze   • 74' Jones  (McNeil)
Chorvatsko
Kotarski – Šverko (86. Musa), Vušković, Franjić, D. Bradarić – Ivanušec, Moro (C), Babec (64. Žaper), Bistrović (76. Majer) – Vizinger (86. Divković), Špikić (64. Čolina).
Harm Osmers (GER) – Eduard Beitinger (GER), Dominik Schaal (GER)
Bonifika, Koper (Slovinsko)
Anglie
Ramsdale – Aarons, Tanganga, Wilmot, Kelly – Gallagher (72. Cantwell), Skipp, Eze – Jones, Nketiah (C) (72. Brewster), McNeil (89. Z. Sessegnon).
Bursik, Griffiths – Cantwell, R. Sessegnon, Z. Sessegnon, Brewster, Madueke.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:16.
Je dobojováno. Angličané měli v závěru duelu náskok o dva góly a v tu chvíli by postupovali ze druhého místa. Snažili se o to, aby neinkasovali, ale nepovedlo se. V první nastavené minutě hry se totiž prosadil Domagoj Bradarić a s Anglií to nevypadlo vůbec dobře. I když se snažila znovu náskok pojistit, Chorvaté to už nedovolili a po závěrečném hvizdu se tak mohli začít radovat z postupu ze skupiny. Naopak pro Anglii, překvapivě, Euro 21 hráčů do jednadvaceti let, končí.
90+8'
90+8'
Jones nyní inkasuje od hlavního sudího žlutou kartu, a protože je to dnes už jeho druhý kartónek této barvy, vidí i tu červenou.
90+7'
Míč je uprostřed hřiště a vypadá to, že se duel už jen dohrává, sudí už kouká na hodinky a každým okamžikem zápas ukončí.
90+6'
Ještě se hraje dál, Chorvaté odvrátili další útočnou akci Anglie a už to pro ně vypadá hodně nadějně.
90+5'
Jsme v poslední nastavené minutě a Kotarski odkopává míč od své branky. Chorvaté se už nikam neženou a hru kontrolují.
90+3'
Angličané jsou nastěhováni v pokutovém území Chorvatska a po zahrání volného kopu se snažili znovu navýšit svůj náskok, ovšem soupeř byl proti.
90+1'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je pro Anglii velká komplikace. Ta ztratila dvoubrankový náskok a opět by tak mohla být ze hry o postup. DOMAGOJ BRADARIĆ v pokutovém území vystřelil a balon pověsil do sítě anglické branky – 1:2. Asistence: Lovro Majer.
90'
Žlutou kartu dostává Oliver Skipp (Anglie).
90'
Nastavuje se ještě pět minut navíc.
89'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Zeze Steven Sessegnon.
87'
Žaper podrazil soupeře, a to nečistě. Od hlavního sudího tak inkasuje žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marin Šverko, přichází Petar Musa.
86'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dario Vizinger, přichází Marko Divković.
84'
Angličané se vraceli rychle zpátky před vlastní branku, aby pomohli svému brankáři, před ním se totiž rodila další akce Chorvatů.
83'
Nyní bylo pískáno, Bradarić byl faulován soupeřem a Chorvaté jsou u balonu a snaží se s ním dostat co nejblíže brance svého soupeře.
81'
Další hráč Anglie je s bolestivou grimasou po kontaktu s protihráčem na zemi. A je ošetřován. Jedná se o Dwighta McNeila.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, dá se očekávat, že se ještě nějaká ta minuta navíc nastaví. Anglie se snaží držet hodně slibný náskok, o který by rozhodně přijít nechtěla.
78'
Chorvaté se nastěhovali na území Anglie, kde Šverko střílel z pravé strany, ale míč nohou zachytil jeden z hráčů Anglie. Následně pak akce pokračovala a je tu rohový kop pro Chorvatsko.
77'
Anglie se opět dostávala na polovinu Chorvatů, tam ale došlo ke zranění Curtise Jonese a je ošetřován přímo na hrací ploše. Dokonce se u něho v obličeji objevila krev.
76'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Kristijan Bistrović, přichází Lovro Majer.
74'
Anglie právě vstřelila branku!
A nyní se tak stává, Angličané jdou do důležitého vedení 2:0. Rhian Brewster nejprve centroval do obránce Chorvatska, míč se k němu dostal znovu, poté ho už poslal do vápna. Tam ho získal McNeil a přiťukl ho CURTISI JONESOVI, který dělovkou umístil balon k protější tyči. Kotarski se tak už jen marně natahoval. Asistence: Dwight McNeil.
73'
Angličané z vlastní poloviny na nic nečekají a snaží se znovu co nejrychleji dostat se s balonem na chorvatskou polovinu.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Todd Cantwell.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Rhian Brewster.
70'
Hráči Anglie mají o co hrát, jejich zvyšující se aktivita je patrná a pokud by totiž zvítězili minimálně o dva góly, postoupili by ze skupiny ze druhého místa.
69'
Faul na Curtise Jonese a u balonu je zase Anglie, která rychle postupuje směrem před branku Chorvatska. Tam je už připraven v brance Dominik Kotarski.
67'
Chorvaté to nevzdávají a znovu se dostali před branku Anglie, kde zakombinovali, ale pokus Vizingera z úhlu šel jen k brankáři Ramsdalemu.
66'
Aaron Ramsdale byl znovu pozorný, když zastavil pokus soupeře, který nebyl vůbec špatně proveden.
64'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Hrvoje Babec, přichází Mihael Žaper.
64'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dario Špikić, přichází David Čolina.
62'
Za svůj faul na soupeře nyní inkasoval žlutou kartu Dario Špikić.
62'
Gallagher se pustil do slovní potyčky s protihráčem, vše si ale oba vyříkali a pokračuje se ve hře.
60'
Hodina hry je za námi, Anglie stále drží svůj těsný náskok. Už ale mohla několikrát vedení pojistit, ale fantastický Dominik Kotarski jim to nedovolil.
59'
Angličané se čím dál více tlačí před branku Chorvatska, ale Kotarski byl opět proti jejich střele. Míč má ve své moci a bude následovat odkop od jeho zařízení.
58'
Ben Wilmot se prodral až před velké vápno, kde ale nedokázal zakončit proti vyběhnutému brankáři Chorvatska.
56'
Na druhé straně si nepočínal špatně Marin Šverko, jenž si nabíhal z pravé strany, ale dobře mu sekundoval soupeř a nakonec ho o míč i připravil.
54'
Edward Nketiah se zjevil ve velké šanci. Po tom, co dostal přihrávku od Dwighta McNeila vystřelil kousek před chorvatskou brankou a poté vytasil další přesný zákrok Kotarski!
53'
Hlavičkový souboj na území Chorvatů svedli dva hráči, nakonec pak získal míč Jones a poslal ho nad břevno. Bylo to ale za pomoci brankáře Kotarskiho, takže je z toho rohový kop.
51'
Japhet Tanganga z výskoku hlavou poslal balon jen vysoko na chorvatskou branku. Následuje tak pouze odkop od ní.
49'
Dominik Kotarski si pohlídal místo u své levé tyče, kde chytil doráženou střelu soupeře. Následovala další akce a po ní si Kotarski zapsal další zákrok.
48'
Žlutou kartu dostává Curtis Jones. Anglický záložník ji obdržel za nafilmovaný pád.
47'
Anglie zahrávala volný přímý kop, McNeil si naskočil na centr v pokutovém území, ale neúspěšně.
46'
Střely na branku: 2 – 1
První poločas je u konce. Po něm vedou hráči Anglie 1:0, když nařízenou penaltu přetavil ve vedoucí branku Eberechi Eze. Chorvaté se snažili o vyrovnání, ale to zatím nepřišlo. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 19:05.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Domagoj Bradarić (Chorvatsko).
45+3'
Bradarić byl také v šanci před brankářem Ramsdalem, ale i jeho pokus se neujal. První část hry tak pomalu, ale jistě končí.
45+2'
Dario Vizinger si naskočil na centr, ale mezi tři tyče balon neusměrnil.
45+1'
Chorvaté v závěru prvního poločasu zahrávají rohový kop a uvidíme, zda se z této standardní situace prosadí.
45'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
45'
Žlutou kartu dostává Lloyd Kelly, jenž chorvatského hráče zasáhl loktem.
44'
Ze své poloviny po nepřesné akci Chorvatů šli do útoku zase Angličané, ale byli zastaveni ještě na jejich polovině. Soupeř to tedy ještě zkoušel před Aaronem Ramsdalem.
43'
Dlouhý nákop na branku Anglie byl pro Aarona Ramsdaleho lahůdkou a pohodlně ukryl míč do rukavic. Poté ho hned poslal svým spoluhráčům.
42'
Odkop od své branky měl chorvatský gólman Dominik Kotarski, míč pak šel na spoluhráče, kteří zakládají další akci a míří na polovinu anglického celku.
41'
Zdá se, že jsou oba hráči v pořádku a budou moci pokračovat dále.
40'
U obou jsou už lékaři obou týmů a uvidíme, zda budou moci pokračovat ve hře.
39'
Rohový kop zahrál Eberechi Eze, poté se při výskoku o míč srazili dva hráči hlavami a oba leží v pokutovém území. Zřejmě bude potřeba jejich ošetření.
37'
Curtis Jones si naběhl na levou stranu, poté obešel obránce soupeře a zakončil levačkou, balon pak zaletěl jen těsně vedle protější tyče.
36'
Ivanušec vyslal na brankáře Anglie povedenou střelu, kterou vyboxoval do bezpečí Aaron Ramsdale. Chorvaté tak potvrdili vzrůstající výkon.
34'
Dario Vizinger se předvedl v pěkné akci, ale ta byla ofsajdová, což neuniklo postrannímu sudímu, který svůj praporek okamžitě zdvihl.
33'
Bradarić hlavičkoval v pokutovém území, avšak nakonec se nedostal k pořádnému zakončení před Aaronem Ramsdalem.
31'
Až nyní Dario Špikić v pokutovém území vystřelil, ale jeho pokus byl hodně zbrklý a zamířil jen vysoko nad branku Anglie.
30'
Půlhodina hry je minulostí, Anglie po proměněné penaltě má stále náskok o jednu branku. Chorvaté zatím před Aaronem Ramsdalem nic pořádného nevymysleli.
29'
Autové vhazování pro Anglii, které rozehraje Max Aarons.
28'
Vušković na pravé straně poslal přízemní střelu na branku soupeře, ale Aaron Ramsdale byl pozorný.
27'
Kotarski zapsal další zákrok a hned poslal balon směrem dopředu. Jeho spoluhráči se tak dostali do útoku a snaží se ohrozit Ramsdaleho.
26'
Max Aarons udržel míč na kopačce a poté podél levé postranní čáry přenášel hru znovu na chorvatskou polovinu, avšak tam ho v rozletu zastavil Mario Vušković.
24'
Hlavičkový souboj uvnitř velkého vápna vyhráli hráči Anglie a dlouhým nákopem poslal míč až na opačnou stranu hřiště.
23'
Chorvaté se neprodrali po levé straně blíže pokutovému území. Po zpětném zisku balonu pak znovu pokračovali, ale marně před Ramsdalem dobývali jeho svatyni.
22'
Eward Nketiah začal akci Anglie, ale obrana Chorvatska ho nejprve zastavila. Nakonec se to povedlo a sám Nketiah pak zakončil těsně před Kotarskim, jenž jeho pokus kryje.
19'
Ben Wilmot si naskočil na vzdušný centr, ale nakonec na balon nedosáhl a slibná akce Anglie velmi brzy skončila.
17'
Na pravé straně měl prostor Curtis Jones, ale jeho nákop před soupeřovu bránu mu nevyšel a míč končí v moci Dominika Kotarskiho.
15'
Angličané od vedoucího gólu více ožili a tlačí se čím dál častěji před chorvatskou branku. Dominik Kotarski tak musí být opět v pozoru.
13'
Chorvaté se pokusili ohrozit branku soupeře, ale nepovedlo se, ztratili míč a s ním se už dostávají na polovinu Chorvatska zase hráči Anglie.
12'
Míč na značku pokutového kopu si postavil EBERECHI EZE, poté se pomalu rozběhl, na chvíli zastavil a poté nekompromisně poslal míč do protipohybu chorvatského brankáře – 0:1.
12'
Žlutou kartu dostává Luka Ivanušec, který nesouhlasil s výrokem sudího ohledně nařízené penalty, něco ostřejšího mu řekl a byl tedy potrestán.
11'
Po faulu na hráče Anglie v pokutovém území sudí nařídil penaltu pro Anglii!
10'
Následovala další šance Angličanů, střelu z hranice vápna vyboxoval Kotarski.
9'
Tak jsem to asi přivolala a nyní už se Anglie předvedla pěknou akcí, kterou zakončil Curtis Jones, jenž ze střední vzdálenosti poslal střelu obloučkem a orazítkoval břevno chorvatské brány!
8'
Zatím nesledujeme příliš pohledný fotbal, oba týmy vyčkávají a zatím jsme neviděli žádnou větší šanci, která by mohla skončit vedoucí brankou.
7'
Max Aarons zahrál autové vhazování a Anglie mohla jít dopředu, ale Domagoj Bradarić soupeři sebral míč a tím postupný útok Anglie ukončil.
6'
Domagoj Bradarić se z vlastní poloviny uvolnil, nabral rychlost a protáhl balon na území Anglie, avšak nakonec z toho opět nebylo vůbec nic.
5'
Ten poslal do vápna Anglie nepříjemný centr, nikdo ze spoluhráčů však na míč nedosáhl, aby ho poslal do sítě.
4'
Gallagher zastavil nohou soupeře a je pískán faul, Chorvaté tak zahrají volný kop z pravé strany, konkrétně Kristijan Bistrović.
3'
Ben Wilmot táhl akci středem hřiště, ale skrze obranu Chorvatska se dále nedostal. Následuje tak rychlý protiútoku Chorvatů.
2'
Další pokus o akci před chorvatskou brankou skončil pro anglické fotbalisty zmarem a po zisku míče pak hru na druhou stranu otáčejí Chorvati.
1'
Angličané se hned na začátku zápasu dostali na polovinu Chorvatska, ale v kombinaci před brankářem Kotarskim neuspěli.
1'

Chorvatsko: Kotarski – Šverko, Vušković, Franjić, D. Bradarić – Ivanušec, Moro (C), Babec, Bistrović – Vizinger, Špikić.
Náhradníci: Šemper, Nevistić – Čolina, Erlić, Nejašmić, Kulenović, Majer, Žaper, Krizmanić, Divković, M. Vuk, Musa.

Anglie: Ramsdale – Aarons, Tanganga, Wilmot, Kelly – Gallagher, Skipp, Eze – Jones, Nketiah (C), McNeil.
Náhradníci: Bursik, Griffiths – Cantwell, R. Sessegnon, Z. Sessegnon, Brewster, Madueke.

Rozhodčí: Harm Osmers (GER) – Eduard Beitinger (GER), Dominik Schaal (GER).
CHORVATSKO U21 vs ANGLIE U21

Chorvatsko U21 je zatím ve skupině na druhé pozici. Před posledním zápasem tak zatím zabírá postupovou příčku. První zápas sice prohrálo – 1:0 proti Portugalsku, následně ale dokázalo zvítězit nad Švýcarskem 3:2. Se třemi body je na tom sice bodově stejně jako právě Švýcarsko, ovšem díky vzájemnému zápasu pak o příčku výše. Musí ale zabrat, protože druhé místo rozhodně nemusí být konečné.

Anglie U21 je zatím na turnaji zklamáním. ve dvou zápasech nebodovala, ova prohrála a dokonce ani nevstřelila gólů. Je tak až na spodu tabulky. Šance na postup je hodně teoretická, prakticky téměř nulová. Přesto ji dnes sázkové kanceláře pasují do role favorita.