EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Německo - 24. března 2021   21:00

0:3
(0:0)
Německo
Německo
61' Nmecha  (Baku) • 66' Baku  (Raum) • 73' Baku
Maďarsko
Bese – Bolla (C), Balogh, Mocsi, Deutsch – Kata, Mezei (78. Kovácsréti) – Palincsár (60. Hinora), Szendrei, Kiss (78. Skribek) – Szőke (60. Bíró).
Fernandez – Prieto, Naranjo (ESP)
Sóstói Stadion - Szekesfehervar
Německo
Dahmen – Vagnoman, Pieper, N. Schlotterbeck, Raum (67. Jakobs) – Baku, Dorsch (75. Janelt), Maier (C) (75. S. Özcan) – Burkardt (67. Krüger) – Nmecha, M. Berisha (75. Klimowicz).

To už je z tohoto utkání vše. Přeji hezký zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 1:6. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:9.
Fotbalisté Německa potvrdili roli favorita, když na úvod malého EURA přehráli domácí Maďary 3:0. Pořadatelská země vsadila na tuhou defenzivu a takhle taktika vycházela přesně hodinu hry. Pak se však po centru Bakua prosadil hlavou Lucas Nmecha, čímž se Němci uklidnili a na trávníku už jasně dominovali. Hlavním hrdinou zápasu byl Bote Baku, který po asistenci na Nmechův gól sám dvakrát skóroval.
90+2'
90+2'
Baku ještě vysunul na pravém křídle zapomenutého Joshu Vagnomana. Ten byl v pozici, která volala po centru nebo nějakému nástřelu před bránu. Nakonec to ale zkusil z úhlu přímo a Bese musel zasahovat nohama.
90+2'
Už se jen dohrává. Zápas je rozhodnutý a oba týmy čekají na konec.
90+1'
Tak ještě dvě minutky.
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Rozhodčí nebude mít důvod k nějakému většímu nastavení.
88'
Márk Kovácsréti využil podklouznutí Jakobse a dostal se s míčem hluboko na útočnou polovinu. Zkusil dalekonosnou střelu, která skončila nad břevnem.
87'
Centr Bakua byl zablokovaný. Němci budou vhazovat.
86'
Stále se hraje na maďarské polovině. Němci totiž mají chuť do hry i za tohoto stavu.
84'
Další střela na maďarskou bránu. Z dálky to zkoušel Josha Vagnoman, který poslal míč do koše Beseho.
82'
Z rohového kopu už Němci nic nevytěžili. Po změně stran každopádně naplno ukazují svou sílu.
81'
Zhruba z 20 metrů vypálil Salih Özcan a jeho rána směřovala téměř do šibenice. Skvělý zákrok předvedl Balázs Bese, který balón vyškrábl na roh!
80'
Vagnoman nyní poslal před domácí bránu centr, po němž hlavičkoval mimo Lucas Nmecha.
79'
Mateo Klimowicz převzal míč na hranici šestnáctky a zkusil to z otočky. Bese balón ztlumil v rukavicích.
78'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Szabolcs Mezei, přichází Márk Kovácsréti.
78'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Tamás Kiss, přichází Alen Skribek.
77'
Domácí si připsali díky Bencemu Bíróvi alespoň střelu mezi tyče. Spíše propagační pokus pokryl Dahmen.
75'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Vitaly Janelt.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Salih Özcan.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Mateo Klimowicz.
73'
Německo právě vstřelilo branku!
A teď už se Němci mohou potřetí radovat! Smůlu měl nejprve opět Mërgim Berisha, kterého vysunul Lucas Nmecha a hráč Salzburgu trefil podruhé v rozmezí minuty břevno. Odražený míč si však našel BOTE BAKU, jenž ho uklidil do prázdné brány a zapisuje si druhý gól v utkání.
72'
Německo se po vstřelených gólech uklidnilo a nadále herně dominuje. Nádherný fotbalový moment teď předvedl Mërgim Berisha, který z nějakých 22 metrů orazítkoval břevno!
69'
Po dalším rohu Německa se balón odrazil k novicovi na trávníku Ismailovi Jakobsovi, který ho z dálky napálil na bránu. Myslím, že mířil dobře, ale v šestnáctce se míči postavil do cesty bránící hráč.
67'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Florian Krüger.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází David Raum, přichází Ismail Jakobs.
66'
Je tu druhý gól Německa! Po rohu Rauma balón vyboxoval brankář Bese. Hrací předmět se pak odrazil před pokutové území, odkud ho napálil na bránu Arne Maier. Bese ještě výtečně zasáhl, ovšem k vyraženému míči se dostal David Raum, který odcentroval a před bránou vyplaval zcela volný BOTE BAKU, jenž maďarského gólmana už bez problému překonal – 0:2.
65'
Zakončení Lucase Nmechy zablokoval Attila Mocsi. Němci mají k dispozici roh.
65'
Německo ale zatím pokračuje ve své aktivitě. Nadále kombinuje na polovině soupeře.
63'
Němci tedy konečně vstřelili vytoužený gól. Maďaři teď budou muset změnit přístup k zápasu, jen defenzivní pojetí jim už nebude stačit.
61'
Němci po hodině hry konečně našli recept na obranu soupeře! Mërgim Berisha přebral a udržel míč v pokutovém území a pak ho posunul doprava na Boteho Bakua. Ten poslal do předbrankového prostoru přesný centr, na který si naskočil LUCAS NMECHA, jenž balón umístil za záda bezmocného Beseho. Maďarský brankář mohl jen bezmocně rozhodit rukama.
60'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Martin Palincsár, přichází Kristóf Hinora.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Adrián Szőke, přichází Bence Bíró.
58'
Tamás Kiss to přehnal v souboji s Dorschem. Dostal za to žlutou kartu.
58'
Tentokrát z pravé strany centroval Bote Baku. Bese si míč opět stáhl do rukavic.
57'
Schlotterbeck nacentroval z pravé strany míč do rukavic brankáře Beseho.
55'
Brankář bundesligové Mohuče Finn Dahmen si sáhl na balón po dlouhém nákopu Maďarů. Jinak moc práce nemá.
54'
Další útočná snaha Německa skončila nepovedeným centrem Dorsche, po němž mohli domácí pustit míč za brankovou čáru.
53'
Nmecha z první pouštěl balón na Mërgima Berishu. Útočník rakouského Salzburgu ho ale nedokázal doběhnout před brankovou čarou.
52'
Martin Palincsár přistrčil na půlce Jonathana Burkardta. Míč pro Německo.
50'
Raumův centr na bližší tyč našel jen prvního bránícího hráče. Ten balón odehrál do bezpečí.
50'
Mërgim Berisha získal pro Němce rohový kop...
49'
Bote Baku nedokázal obejít Lászla Deutsche. Levý obránce Maďarska uzmul míč a vyváží ho do bezpečí.
48'
David Raum opět centroval ze své levé strany. Podobně to mnohokrát zkoušel i v první půli, i teď si s tím domácí poradili.
46'
Adrián Szőke v hlavičkovém souboji přistrčil Amose Piepera. Nebylo to nic strašného, sudí Fernandez však dal jasně najevo, že nebude takové zákroky tolerovat a udělil maďarskému fotbalistovi žlutou kartu.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 28 % : 72 %
Střely na bránu – 0:0
Střely mimo – 0:3
Rohy – 0:3
První poločas moc zábavy nepřinesl. Němci byli týmem, který diktoval tempo hry a většinu času držel míč na kopačkách. Přes maďarskou obranu se však v podstatě nedostali do žádné šance a dokonce ani jednou netrefili bránu soupeře. Ani Maďarsko směrem dopředu nic podstatného nepředvedlo a logickým vyústěním je tedy bezgólový stav.
45+1'
45'
Standardní situace Rauma. Jeho centr odvrátil do zámezí Norbert Szendrei.
43'
Němci opět roztáhli hru na Rauma, který centroval od levé postranní čáry. Maďaři balón dostali do autu.
42'
Schlotterbeckův nákop Němcům nic nepřinesl. No, němečtí fotbalisté už začínají být trochu bezradní. Obrana Maďarska funguje dobře.
41'
Rozhodčí si k sobě volá Niklase Dorsche, kterému něco důrazně vysvětluje. Německý fotbalista si před tím zřejmě pustil pusu na špacír.
39'
Rozehrával ji Raum. Míč mířil na vzdálenější tyč, kde spadl Amos Pieper. Rozhodčí však hned ukazoval, že na penaltu to ani náhodou nebylo.
38'
Lucas Nmecha obcházel Katu, který ho přibrzdil rukama. Standardní situace pro Německo.
37'
David Raum nyní svůj centr pokazil. Míč poslal až za bránu.
36'
Němcům chybí nějaký větší moment překvapení. Hodně se snaží centrovat, s tím si však obrana soupeře ví rady.
34'
Maďaři teď předvedli slušnou výstavbu hry. Mihály Kata přenesl těžiště na levou stranu, kde operoval László Deutsch. Ten s míčem popoběhl k šestnáctce a zpětnou přihrávkou hledal Tamáse Kisse. Ten ale balón promáchl.
33'
Němci sice mají velkou převahu v držení míče, ale zatím se zmohli jen na několik nepřesných střel. Prostor mezi tyčemi ještě netrefil ani jeden z týmů.
31'
Maďaři to zkusili dlouhým nákopem na Szőkeho, který si pohlídala obrana Německa. Pro domácí je jistě velká škoda, že na zápasy nemohou z pochopitelných důvodů diváci. Maďarští fanoušci by jistě vytvořili skvělou atmosféru.
30'
Němci opět drží balón a přibližují se k bráně soupeře.
28'
Bote Baku připravil míč na střelu pro Arneho Maiera. Německý kapitán mířil tak z 20 metrů vysoko nad.
27'
Ojedinělý výpad Maďarů. Centr Deutsche z levé strany však pokryla obrana a Tamás Kiss pak ve snaze vrátit balón do ohně hrál až do zámezí.
26'
Nyní si to oba hráči vyměnili. Raum hledal Burkardta, kterého ale v šestnáctce nepustil do zakončení Balogh.
25'
Jonathan Burkardt poslal míč proti noze Davidovi Raumovi. Ten vypustil sice tvrdou střelu, balón však chytil opačnou rotaci a vytočil se poměrně daleko vedle vzdálenější tyče.
25'
Němci v podstatě nepůjčují soupeři balón. Nyní zklidňují hru přihrávkami ve středu hřiště.
23'
Držení míče – 25 % : 75 %
21'
Teď se úplně neshodli Botond Balogh s brankářem Balázsem Besem. Gólman Maďarska vybíhal proti dlouhému míči, Balogh mu chtěl balón hlavou sklepnout a udělal to tak, že Beseho pořádně prohnal. Ten musel skočit na balón před atakujícím Lucasem Nmechou.
20'
Maďaři se snažili zahrozit po dlouhém míči na Adriána Szőkeho. Toho si však pohlídal Nico Schlotterbeck, stoper Unionu Berlín.
20'
Zleva odcentroval David Raum. Balón odhlavičkoval do autu Balogh.
19'
Obléhání Maďarské šestnáctky pokračuje. Němci se snaží hodně centrovat, teď zaměstnal obranu soupeře Bote Baku.
18'
Právě Raum je zatím výhradním exekutorem německých standardek. I po tomto jeho rohu se Maďarsko ubránilo.
17'
Po zblokovaném centru Davida Rauma budou Němci zahrávat další rohový kop.
16'
Lucas Nmecha pronikl do domácí šestnáctky, kde se snažil balón přenechat spoluhráčům. Ti ho ale předběhli a před z druhé vlny dobíhajícím Arnem Maierem zasáhl obránce.
15'
Akce Němců po levé straně skončila centrem Berishi z levé strany. Maďaři dokázali míč odklidit.
14'
Zápas se zatím podle očekávání odehrává převážně na útočné polovině Německa. Domácí Maďaři se snaží dobře bránit a vyčkávají na brejky.
12'
První nebezpečnější situace, kterou si vytvořili hráči Německa. Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Niklas Dorsch, jehož přízemní pokus tak o metr minul bližší tyč Beseho svatyně.
11'
Raum posílal míč do běhu Jonathanovi Burkardtovi, který narazil na stopera Botonda Balogha. Ten šel včas do čistého skluzu a odehrál balón do autu.
10'
Standardní situaci z pravé strany rozehrával Raum. Jeho centr přizvedl jeden z obránců. Míč si pak ještě našel Mërgim Berisha, jenž ale těžil z ofsajdového postavení.
9'
Arne Maier skončil na zemi po nepříjemném skluzu Lászla Deutsche. Píská se proti Maďarům.
7'
Bendegeuz Bolla se snažil dostihnout míč u postranní čáry. To se mu nepovedlo a jak byl rozhozen soubojem s Niklasem Dorschem, skončil až v reklamních bannerech. Naštěstí se vše obešlo bez zranění.
6'
Spoluhráči teď trochu zatopili brankáři Finnovi Dahmenovi. Ten byl po malé domů napadán hned dvěma hráči domácího celku a měl co dělat, aby před nimi míč odehrál.
5'
Byly z toho dva rohové kopy Němců, oba zahrával Raum. Maďaři se dokázali ubránit.
4'
David Raum se dostal k centru z levé strany. Dobře zasáhl bránící Mocsi, který míč odehrál na roh.
4'
Maďaři si musejí dávat velký pozor na ofenzivní sílu Němců. Trojice Nmecha, Burkardt a Berisha má velkou kvalitu.
3'
Maďaři se musejí na turnaji obejít bez očekávané brankářské jedničky Patrika Demjena. Ten měl krátce před šampionátem pozitivní test na Covid.
2'
Fotbalisté Německa hrají v úvodu utkání s míčem na kopačkách.
1'

Maďarsko: Bese – Bolla (C), Balogh, Mocsi, Deutsch – Kata, Mezei – Palincsár, Szendrei, Kiss – Szőke.
Náhradníci: Auerbach, Kovács – Varju, Huszti, Skribek, Tamás, Hinora, Bárány, Csonka, Kovácsréti, Bukta, Bíró.

Německo: Dahmen – Vagnoman, Pieper, N. Schlotterbeck, Raum – Baku, Dorsch, Maier (C) – Burkardt – Nmecha, M. Berisha.
Náhradníci: Schubert, Grill – Moukoko, S. Özcan, Ambrosius, Thiaw, Stach, Krüger, Leitsch, Janelt, Jakobs, Klimowicz.

Rozhodčí: Fernandez – Prieto, Naranjo (ESP).
Obě země se v kategorii do 21 let utkaly v přípravném zápase v roce 2017. Maďaři zvítězili na hřišti soupeře 2:1. Za Německo tehdy nastoupili třeba Jonathan Tah, Lukas Klostermann, Gian-Luca Waldschmidt nebo brankář Alexander Nübel. Za Maďarsko chytal tehdy 19 letý Patrik Demjen, který figuruje i v současném výběru.
Maďarsko:
Fotbalisté Maďarska si naposledy zahráli ME do 21 let v roce 1996, kdy byli vyřazeni ve čtvrtfinále. Od té doby končili už v kvalifikaci, v jednom případě pak v play-off o postup. Tentokrát jim jako jednomu z pořadatelů už nemohla účast uniknout.

Maďarský výběr má na starosti bývalý výborný reprezentant Zoltán Gera, který si udělal dobré jméno v Anglii během působení ve WBA a Fulhamu. Ten má k dispozici kádr složený převážně z hráčů domácích klubů. Jedinou výjimkou je 18 letý obránce italské Parmy Botond Balogh. Zajímavým jménem na soupisce je rozhodně útočník Palkó Dárdai, který v lednu přišel do Fehérváru z berlínské Herthy a v nižších věkových kategoriích reprezentoval Německo. Jeho otec, Pál Dárdai, je klubovou legendou a současným trenérem Herthy, a někdejším maďarským reprezentantem.
Německo:
Německo je dvojnásobným evropským šampiónem v této věkové kategorii. Tradiční fotbalová země se radovala v letech 2009 ve Švédsku a 2017 v Polsku. Na posledním ME v Itálii pak obsadila druhé místo po finálové porážce se Španělskem. Na letošní EURO se Němci kvalifikovali úspěšným tažením ve skupině 9, v níž předčili druhé Belgičany. S těmi přitom v obou zápasech prohráli, ovšem Belgie pak nedokázala bodovat ani v jednom z dalších venkovních duelů, zatímco německý výběr byl jinak stoprocentní.

Na koho se v německém kádru na šampionátu zaměřit? V Bundeslize pravidelně sbírá starty za Union Berlín stoper Nico Schlotterbeck, který je kmenovým hráčem Freiburgu. Důležitou postavou týmu jistě také ofenzivně laděný pravý obránce Wolfsburgu Bote Baku. Střed zálohy by měli obsadit pravidelní bundesligoví starteři Salih Özcan z Kolína a Arne Maier, jenž hostuje v Bielefeldu z berlínské Herthy. Největší přetlak má však kouč Stefan Kuntz v ofenzivních řadách. Tam se bude chtít ukázat Mërgim Berisha z rakouského Salzburgu, jenž už své kvality předváděl v Lize mistrů, Jonathan Burkardt z Mohuče či kmenový hráč Manchesteru City Lukas Nmecha, který v této sezóně působí v belgickém Anderlechtu. Uvidíme, zda svůj prostor na hřišti dostane i šestnáctiletý supertalent z Dortmundu Youssoufa Moukoko.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve středu startuje evropský šampionát hráčů do 21 let, který společně hostí Maďarsko a Slovinsko. Právě jeden z hostitelů této sledované akce z Maďarska se utká na úvod turnaje se silným Německem. To bude chtít zopakovat medailové úspěchy s předchozích dvou mistrovství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.