Admira - Sparta | ONLINE | 2.8.2012 21:05 | Evropská liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili na hřišti Admiry 2:0 a zajistili si výbornou pozici do odvety.

První branku si do vlastní branky vstřelil domácí středopolař Mevoungou, shodou okolností nakonec zřejmě nejlepší fotbalista Admiry v dnešním utkání. Druhou branku přidal v závěru úvodní hodiny hry Leonard Kweuke a výraznou měrou tak přispěl v pohodlnému náskoku do odvety.

Z Trenkwalder Areny se loučí Tomáš Kohlmann a těším se na přečtenou u odvetného zápasu na pražské Letné. Výkop je stanoven na dvacátou hodinu.
Konec zápasu.
90+4
Domácí se ještě dvěma centry snažili ohrozit sparťanskou branku, poté neprocedil svojí střelu přes zahuštěnou obranu Sabitzer.
90+4
Závěrečnou nastavenou minutu rozehrávají Sparťané s míčem na svých kopačkách a bez potíží míří k výborně pozici před odvetou.
90+2
Sparťané se vydali zaútočit do otevřené obrany, Kadlecovi běžel v tandemu Přikryl, tomu ale poslal nepřesnou přihrávku.
90+1
Švédský arbitr Hansson k dnešním devadesáti přidává čtyři nastavené minuty. Překvapivě vysoké množství vzhledem k minimálním prodlevám v průběhu hry.
90
Hosiner se řítil za sparťanskou obranu vstříc další vyložené příležitosti, ovšem výborným zákrokem jeho snahu zlikvidoval Vaclík! Po odražení míče mu ještě výraznou měrou pomohl včasným odkopnutím před dotírajícím Schwabem Švejdík.
89
Sparťané ještě jednou střídají, Ladislava Krejčího, který už je několik desítek sekund na sparťanské lavičce v péči týmového lékaře, nahradil Tomáš Zápotočný.
88
V době, kdy Sparťané hrají v deseti, si domácí připravili ještě dvě velké šance! Nejdříve aktivní Mevoungou po rychlé akci k pokutovému území předložil míč osamocenému Hosinerovi, jehož parádním zákrokem vychytal Vaclík a o pár sekund později sám Mevoungou napřáhl z osmnácti metrů a jen těsně přestřelil branku!
87
Krejčí byl atakován na hranici pokutového území, poté se pravděpodobně jeden z domácích fotbalistů prošel po jeho ruce, za níž se Krejčí drží a vyběhl za postranní čáru. Hlavní arbitr Hansson nechal ve hře pokračovat.
86
Sparťané měli k dispozici dva rohové kopy, po tom druhém míč propadl k poněkud překvapenému Jarošíkovi, od kterého se míč odrazil vedle Tischlerovy svatyně.
85
Nový muž na hřišti, Přikryl, se zbavil na křídle Webera a přesným centrem připravil zajímavou příležitost pro Kadlece, ten však střelou bez připravy nedokázal namířit míč na domácí branku.
84
Mevongou se rozběhl středem hřiště, v dostatečné dáli od pokutového území však byl zastaven taktickým faulem a domácí budou pouze rozehrávat z místa.
82
Seebacher se marně probíjel po levém křídle a brankář Vaclík bude vykopávat od své svatyně.
82
Fanoušci Sparty by si dle svého skandování přáli ještě další branku v síti Admiry, fotbalisté v bílém se ale tentokrát musí bránit při útočné snaze Admiry.
80
Druhé střídání Letenských, Tomáš Přikryl vbíhá do hry místo Kadeřábka.
79
Admira se po něm ubránila, ovšem míč dlouho neudržela a domácí si čím dál častěji pomáhají ostrými zákroky výrazně nad rámec pravidel. Schwab tentokrát atakoval Kweukeho a nutno podotknout, že domácí ofenzivní fotbalista už jednu žlutou kartu má. Teď naštěstí pro něj vyvázl bez další.
79
Sparťané už dobrou půlminutu hrají s míčem u útočného rohového praporku a Kweuke následně vybojoval proti domácím zadákům rohový kop.
78
Admira zároveň musela sáhnout do své formace, na post pravého obránce se stáhl jiný novic na hřišti, Rene Seebacher, naopak Schick se představí ve středu pole.
77
Poslední střídání domácích, Plassnegera nahradil Thomas Schick.
75
Kadlecovu ránu ztlumil blokující Drescher a usnadnil tak Tischlerovi zákrok.
75
Kadlec si u postranní čáry zasekl míč, posunul Krejčímu, jenž při následném průniku mezi dvěma protihráči byl ostře zasažen, ale co je důležité, tak nová mladá hvězda Sparty bude v pořádku.
74
Vaclík si při rozehrávce vyměnil míč se Švejdíkem a před dotírajícím Hosinerem stačil odkopnout míč na útočnou polovinu.
72
Kadeřábek u postranní čáry svedl důrazný souboj s Weberem, úspěšněji z něj vyšel domácí obránce.
71
Střídání domácích, za potlesku fanoušků odchází Patrik Ježek, na hřišti jej nahrazuje Rene Seebacher.
70
Krejčí rozehrál standardní situaci v hloubi útočné poloviny přetaženým centrem na vzdálenější tyč, Kweuke v obtížné pozici ještě dokázal posunout míč před branku Kadlecovi, ten se k zakončení neprodral.
70
Ve výborné kondici však jsou na začátku sezóny sparťanští fanoušci, ti vytahují z rukávu jeden chorál za druhým a neutichají ve své podpoře.
69
Utkání mírně ztratilo z náboje a tempa, které mělo v prvním poločase. Sparťané jsou samozřejmě se současným vývojem spokojeni a domácím chybí dostatečná kvalita na to, aby dokázali zaměstnávat sparťanskou branku po celý zápas.
67
Domácí se na chvíli usadili na útočné polovině, v závěru akce se ale Schwab neúspěšně snažil prostrčit míč přes sparťanskou obranu na Hosinera.
65
Hosinerovi unikl Kadeřábek a domácí fotbalista si poté musel pomoct stažením soupeře bez jakékoliv snahy odehrát míč. Tentokrát už Hansson s vytažením žluté karty neváhal.
64
Švejdík velmi nepovedeným zpracováním míče nabídl možnost k útočné akci Hosinerovi, jenž ale byl zdvojen sparťanskými obránci a k nevoli místních fanoušků sudí Hansson nechal píšťalku v klidu.
62
Krejčí z osmnácti metrů trefil pouze zeď sestavenou z hráčů domácího celku.
61
Windbichler si těsně před pokutovým územím nedovoleně naskočil na Kadlece a Spartě nabízí možnost velmi zajímavé standardní situace.
61
Domácí lodivod Dietmar Kühbauer poprvé sáhl do své jedenáctky, stahuje z ní Ouédraoga, kterého nahrazuje před zápasem vzpomínaný Phillip Hosiner.
60
Domácí po rychlé útočné akci vybojovali rohový kop, ovšem Sparťané je postupně vytlačili až k brankáři Tischlerovi.
59
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťanští fanoušci bouří podruhé! Pamič podél boční hranice pokutového území vysunul Krejčího, ten z brankové čáry načechral přesný centr na hlavu LEA KWEUKEHO, jenž přesnou střelou nedal brankáři Tischlerovi šanci zasáhnout!
58
Po sparťanském rohovém kopu se z hranice dvaceti metrů pořádně opřel do míče Hušbauer a brankář Tischler měl plné ruce práce aby jeho ránu vyrazil!
57
Nadále také pokračuje řada Kweukeho soubojů s domácími stopery, v dalším z nich se ve středovém kruhu nedovoleně provinil Windbichler.
55
Dnes často omílaná souhra Kadeřábek - Kweuke opět zafungovala. První jmenovaný si zaběhl k rohovému praporku, odkud vymyslel přesný centr pro svého kamerunského spoluhráče, ten však hlavou minul vzdálenější tyč domácí branky.
54
Sparťanský trenér Vítězslav Lavička připravil první střídání, místo Andreje Keriče vbíhá do hry Václav Kadlec.
53
Drescherův pas byl pro Ježka příliš dlouhý. Český středopolař v rakouských službách ještě ale dokázal udržet míč na kopačkách svého týmu a to především díky nedorozumění Švejdíka s Vidličkou o odkopnutí míče.
52
Na hranici sparťanského pokutového území si Schwab k obehrání Jarošíka pomohl dalším nedovoleným zákrokem.
50
Domácí kapitán Windbichler si v běžeckém souboji s Kweukem pomáhal rukama, sudí Hansson však viděl až posléze faul sparťanského útočníka.
49
V souboji dvou dvaadvacítek Hušbauera po odehrání míče ostře atakoval Schwab a stává se prvním žlutým hříšníkem dnešního duelu.
47
Po následné akci Admiry jemný oblouček Schachnera zamířil přímo do rukavic brankáře Vaclíka.
46
A stejně jako to dějství předchozí, domácí začínají sympatickou útočnou snahou. Ouédraogo ale v pokutovém území nedokázal udržet míč v souboji s oběma sparťanskými stopery.
46
Druhé dějství rozehrály oba celky v základních sestavách.
46
Začal druhý poločas.
Po pětačtyřiceti minutách vede Sparta v Maria Enzersdorfu nad vídeňskou Admirou 1:0. O jedinou branku zápasu se svým centrem postaral Vlastimil Vidlička, zakončení už si nešťastně vzal "na starost" domácí středopolař Mevoungou, jenž prudkou hlavičkou překonal svého spoluhráče v brance Tischlera.

Nutno ale podotknout, že úvodních pětadvacet minut měli pevně ve svých rukou domácí. Sparťané nejen, že se nedostali k žádnému ohrožení Tischlerovy branky, ale především museli čelit velikým příležitostem domácích. S první vážnou šancí Ouédraoga ve třetí minutě si poradil Vaclík, o chvíli později osamocený Sabitzer těsně minul jeho brankou a krátce před první brankou zápasu sparťanská obrana úplně zapomněla na osamoceného Ouédraoga, jenž akrobaticky branku přestřelil.
Po vstřelené brance už Sparťané začali mít na hřišti převahu, ovšem Kweukemu v zakončení po výborném Kadeřábkově centru v poslední chvíli zabránil Drescher. Další podobná souhra Kadeřábek - Kweuke pak skončila hlavičkou kamerunského útočníka nad branku.
První poločas skončil.
45
Plassnegerův centr přeletěl všechny fotbalisty před sparťanskou brankou. Ouédraogo poté ještě obrovskou snahou stačil míč dostihnout těsně před rohovým praporkem, v těžké pozici už jej však nedokázal posunout žádnému ze svých spoluhráčů.
44
Admira se rychlým přechodem do útoku prosadila k další útočné akci, z níž nakonec vytěžila rohový kop. Po Ježkově centru od rohového praporku se do odraženého míče z dvaceti metrů opřel Schachner, sparťanskou branku však vysoko přestřelil.
43
Kweuke od rohového praporku přízemním centrem hledal Keriče, ten však byl odblokován z dosahu míče domácími obránci a Admira se této akci poměrně bezpečně ubránila.
41
Souhra Krejčího s Hušbauerem skončila na boční hranici pokutového území, kde získal míč Windbichler, okamžitě rozehrál rychlý brejk Admiry. Středem hřiště jej vedl Schachner, za středovým kruhem posunul míč do křídla Ježkovi, jenž křižnou střelou minul sparťanskou branku a ještě moc nechybělo Schwabovi s Ouédraogem, aby jeden z té dvojice míč doběhl a posunul už do takřka odkryté sparťanské svatyně!
39
Sparťané už na hřišti dominují! Kadeřábek si u rohového praporku našel místo k jedovatému centru a neatakovaný Kweuke prudkou hlavičkou těsně přestřelil domácí branku.
39
Po následném centru Krejčího hlavičkoval Kweuke výrazně mimo rakouskou branku.
38
Krejčí si posunul míč od postranní čáry směrem do hřiště, kde jej poslal k zemi Schachner.
36
Po rohovém kopu Hušbauera Sparťané soupeřovu branku neohrozili, ba naopak k rychlému brejku se vydali domácí. Ježek utekl po levém křídle, přízemním pasem napříč dvěma třetinami hřiště nalezl Sabitzera, do jehož střely však vstoupil Pamič a míč zablokoval do bezpečí.
35
Na parádní Kadeřábkův centr si nabíhal Kweuke, ovšem v poslední chvíli před ním v těžké pozici dokázal odhlavičkovat míč Drescher. S Admirou už mohlo být zle nedobře nebýt zákroku jejího stopera.
35
Kadeřábkovi při chystaném průniku podél pravé postranní čáry zablokoval cestu Weber.
34
Kweuke ve středovém kruhu zboural k zemi Windbichlera a dostává pořádně domluveno od sudího Hanssona.
33
Další sparťanskou snahu po pravém křídle uťali švédští rozhodčí, kteří viděli Kadeřábkův faul na Webera.
32
Rakušané sice zaplnili Trenkwalder Arenu, ovšem narozdíl od Sparťanů jediný projev jejich podpory k vlastnímu týmu je skupina hudebníků, ne nepodobná té, která objíždí české stadióny se střízkovskými Bohemians.
31
Po dlouhém pasu Schachnera směrujícím k rohu pokutovému území Sabitzer hlavou pouze prodloužil míč do Vaclíkovy náruče.
29
Sparta právě vstřelila branku!
Zvýšená aktivita Sparťanů v posledních desítkách sekund vede ke střeleckému úspěchu! Vidlička zasprintoval po pravé straně hřiště, předložil centr před branku, který byl pro Keriče příliš krátký. To však bylo nakonec k dobru, neboť PATRICK MEVOUNGOU už nestačil zastavit svůj pohyb a razantní hlavičkou nechytatelně překonal vlastního brankáře Tischlera!
27
Po následném Kadeřábkově rohovém kopu na přední tyč jeden ze sparťanských fotbalistů prodloužil míč před branku, kde Kerič byl u míče dříve než domácí brankář Tischler a ke štěstí Rakušanů mířila jeho hlavička těsně nad branku.
26
Až po pětadvaceti minutách se Sparťané probili ke střeelckému pokusu, Hušbauerova tečovaná rána však skončila vedle domácí branky.
25
Domácí měli blízko k další brance! Celou akci začala Kweukeho zbytečná ztráta míče na útočné polovině a následoval bleskový úprk domácích ke sparťanské brance. Mevoungou po zisku míč rozehrál do běhu na pravé křídlo Sabitzerovi, do jehož centru se akrobaticky položil Ouédraogo a krásnou střelou jen těsně přestřelil sparťanskou branku!
24
Kadeřábek se neprobil do pokutového území a po rychlém přenesení hry domácích na útočnou polovinu budou moci pokračovat prostřednictvím autového vhazování.
23
Do rozehrávky domácího celku zasáhl Hušbauer a kromě míče vybojoval i faul Schachnera.
21
Domácí nadále mají velkou střeleckou převahu, o další pokus vedoucí k ohrožení Vaclíkovy svatyně se postaral sám český křídelník působící v rakouských barvách, ovšem Ježek sparťanskou branku vysoko přestřelil.
20
Aktivní Kadeřábek se u postranní čáry neprobil kolem Webera, vhazovat navíc budou Rakušané, konkrétně právě levý obránce domácích.
19
Patrik Ježek je i ve svých pětatřiceti letech pořádně rychlý, nepřesné přenesení hry od Plassnegera však bylo i pro něj příliš dlouhé.
17
Domácí se snaží útočit ve velkém počtu, i v další akci ve čtyřech hráčích atakovali pokutové území Sparty, Ouédraogo se však tentokrát ke střeleckému zakončení neprosadil.
17
Po Vidličkově pasu byl přistižen v postavení mimo hru Leonard Kweuke.
16
Sparťané uvolnili celý prostor mezi obrannou a středovou formací, čehož mínil využít Schachner rychlou akcí směřující k sparťanskému pokutovému území, tam už ale byl čistě zastaven Švejdíkem.
14
Vidličkův centr s přehledem pokryl brankář Tischler.
12
O třetí střelecký pokus domácích se postaral Ouédraogo, z dvaceti metrů však mířil pouze do připraveného Vaclíka.
11
Kweukeho osobním strážcem pro dnešní zápas zřejmě bude Daniel Drescher. Ač stoper, tak s Kweukem vystupuje až k postranním čarám. Drescher uspěl i v druhém souboji s kamerunským hromotlukem.
10
Hušbauer vybojoval míč v hloubi útočné poloviny a driblérsky se snažil projít zahuštěnou částí hřiště, ovšem proti kvantitativní přesile se neprosadil.
8
Tentokrát se Sparťané pokusili zaútočit po opačné straně, ovšem hned v zárodku akce Kweukemu ukopl míč do zámezí Drescher.
7
Sparťanskou akci po levé straně hřiště hatí pomezní sudí Andrén, který viděl Krejčího s míčem v zámezí a domácí budou vhazovat.
5
Před brankou Sparty je nadále velmi horko! Bernhard Schachner parádní přihrávkou vysunul do obrovské šance Sabitzera, pravé křídlo domácí sestavy ale křižnou ránou těsně míjí Vaclíkovu branku!
4
Od úvodních minut předvádí výbornou podporu sparťanskému týmu její fanoušci, kteří si zde dosud udělali domácí prostředí a jsou velmi hlasití.
4
Z následného rohového kopu už domácí sparťanskou svatyni ohrozit nedokázali.
3
Začíná se pořádně zostra, Schachner parádní kolmicí za sparťanskou obranu uvolnil Ouédraoga, ten mohl kvapit osamocen na brankáře Vaclíka, ovšem posunul si míč příliš do křídla a poté už Vaclíka překonat nedokázal. Ale je to první vážné ohrožení pro sparťanskou defenzivu.
2
První sparťanskou akci táhl individuálním průnikem středem hřiště Hušbauer, v závěru svého snažení si ale předkopl míč příliš daleko a přišel o něj. Naopak ještě nechtěně skluzem atakoval Dreschera.
1
Domácí se od úvodních sekund nesměle pustili do ofenzivy, na pravém křídle se ale společnou souhrou neprobili k centru Plassneger se Sabitzerem.
1
Domácí fotbalisté, hrající celí v červeném, rozehráli ve středovém kruhu.
1
Utkání právě začalo.
Už se tak stalo a všechny hlavní aktéry dnešní bitvy máme na kvalitně připraveném pažitu takřka vyprodané dvanáctitisícové Trenkwalder Areny.
Hráči už jsou po rozcvičení v útrobách stadiónu a čeká se, až je přivede sestava švédských rozhodčích. Té bude vládnout jednačtyřicetiletý vášnivý myslivec a rybář z Holmsjö Martin Hansson, na čarách mu budou pomáhat pánové Nilsson a Andren.
Jak také hlasatel zápasu na úvod svého předzápasového projevu hlasatel zmínil, Admiru dle místních fanoušků čeká zápas zápasů. Sparta má v Rakousku stále velký zvuk a příznivci domácího celku, v očekávání pozice jasného outsidera, si chtějí zápas především užít. Přeci jen ještě předloni hráli až druhou nejvyšší domácí soutěž.
Své zápasy už v třetím kole Evropské ligy hrají i zbývající dva české týmy, Plzeň už tedy před pár sekundami dohrála svůj zápas v polském Chorzówě a veze si domů vítězství 2:0, které ji jednou nohou posílá do závěrečného předkola. Mladá Boleslav pak urputně všemi silami ubránila v nizozemském Enschede bezbrankovou remízu po úvodním poločase proti místnímu Twente.
Ve Vídni doznívá horké počasí, přes den tu bylo vysoko přes třicet stupňů a k třiceti se určitě bude blížit teplota i v těchto chvílích, kdy do začátku zápasu zbývá zhruba 15 minut.
Sparťany přijelo podpořit na 300 fanoušků, kteří vyprodali sektor určený letenským příznivcům.
V domácí sestavě vidíme jedno velké překvapení, neboť jen mezi náhradníky "rozehraje" zápas loňský objev nejvyšší rakouské soutěže Phillipe Hosiner, místními považován za největší klubovou hvězdu. Také byl v uplynulé sezóně nejlepším střelcem Admiry.
Vítězslav Lavička sliboval až dvě změny v základní sestavě oproti zápasu na Dukle a skutečně tak učinil. Místo obránce Pablo Gila se na pravém kraji defenzivní formace představí Vlastimil Vidlička a skutečně dochází ke změně rozestavení, kdy na lavičce náhradníků začne zápas Grajciar, jen místo Kadlece dostává příležitost na hrotu chorvatský útočník Andrej Kerič.
Tomáš Kohlmann přeje všem fotbalovým fanouškům příjemný zážitek při sledování přenosu z letošní pohárové premiéry pražské Sparty. Ta se uskuteční zde v Trenkwalder Areně na vídeňském předměstí Maria Enzersdorf, kde má své sídlo třetí tým loňského ročníku rakouské ligy Admira Wacker.

Zatímco Sparta byla po administrativním vyřazení Olomouce zařazena přímo do třetího předkola druhé nejprestižnější klubové soutěže v Evropě, Admira už má za sebou dvojzápas s litevským Žalgirisem. Po remíze ve Vilniusu 1:1 Rakušané v domácím prostředí deklasovali soupeře 5:1. Rakušané doslova, neboť narozdíl od mnoha evropských týmů v týmu Admiry jsou pouze tři cizinci a jinak je celý tým složený z domácích fotbalistů.

Jedním ze zmiňovaného tria cizinců je zkušený český záložník Patrik Ježek, jenž původně do druholigové Admiry pouze přišel "dohrát" svojí kariéru, ale s tímto malým klubem se mu v sezóně 2010/11 podařilo postoupit do nejvyšší soutěže a hned rok na to i do evropských pohárů. Pětatřicetiletý levý záložník už má za sebou i půlroční působení právě v týmu pražské Sparty, kam si mezi zahraničmími angažmá přišel odskočit před devíti lety a odehrál v jejím dresu 11 ligových zápasů.

Sparťany potkala před sezónou velká nepříjemnost, když si dlouhodobé zranění přivodil kapitán a špílmachr v jedné osobě, Marek Matějovský, a trenér Lavička musí ve středu zálohy improvizovat. Proti Dukle před obranným štítem Holkem nastoupili Grajciar s Hušbauerem. Pro dnešní zápas se spekuluje, že by Holek měl hrát ve středu zálohy s Hušbauerem a kamerunského šutéra Kweukeho by v takovém případě mohl na hrotu doplnit Kadlec.

Trenkwalder Arenu už má Sparta osahanou, neboť v roce 2008 zde v přípravném zápase během letní přípravy uhráli cennou remízu 0:0 s tehdejším tureckým mistrem Fenerbahce Istanbul, které sem přijelo podpořit tisíce žluto-modrých fanoušků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
Články odjinud