Hannover si dnešním vítězstvím již zajistil postup ze skupiny L. Tři body za německým týmem se nachází španělské Levante, které dnes porazilo 3:0 Twente a postup má také na dosah. S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím. Děkuji za pozornost a přeji dobrou a nerušenou noc!
Tak druhý poločas byl nakonec velmi dramatický. Hned v jeho úvodu zvýšil svým druhým gólem na 2:0 pro Hannover Diouf a zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí se však uklidnili až příliš a jejich bohorovnost byla potrestána trefami Djurdiće a Bedoyi. Když už se zdálo, že si oba týmy body rozdělí, fauloval Atta střídajícího Sobiecha a Hannover dostal možnost zahrávat penaltu. Krom toho byl Atta vyloučen a do sprch spolu s ním odešel i protestující Larsson. Pokutový kop s velkým štěstím proměnil Huszti a rozhodl tak o vítězství favorizovaného německého týmu.
90+6
Stále se hraje.
90+4
Ještě střídání hostí. Accam nahrazuje Lindströma.
90+2
Bedoya se pokusil o zázrak, domácí bránu však netrefil.
90+1
Sudí nastaví tři minuty.
90+1
Hannover právě vstřelil branku!
Hostující brankář Hansson měl obrovskou smůlu! Vystihl totiž směr, kam SZABOLCZ HUSZTI pokutový kop zahraje, sáhl si na míč rukou, ale ten stejně doputoval za jeho záda. Hannover tak strhává vedení na svou stranu.
89
Rozhodčí vyloučil i Larssona za řeči!
88
Hosté protestují, ale sudí už své rozhodnutí zpět nevezme. Atta zezadu sestřelil čerstvého Sobiecha a krom penalty dostává obránce hostí i červenou kartu.
88
Domácí budou kopat penaltu!
87
Poslední střídání domácích. Místo střelce obou branek Dioufa nastoupil Sobiech.
86
Na trávníku zůstal ležet domácí Schulz. Bude muset opustit trávník kvůli ošetření.
84
Hosté podruhé střídají. Uronena nahradil Hanstveit.
83
Eggimann hrudí sklepával míč na brankáře Zielera a ten měl co dělat, aby byl u balónu dříve než dobíhající hráči Helsingborgu.
82
Schlaudraff posílal do vápna zajímavý míč na Dioufa. Hosté ho až k adresátovi nepustili.
82
Domácí jsou po soupeřově vyrovnání opravdu v křeči. Nedaří se jim nic.
81
Po rohu Pandera se hosté v klidu ubránili.
80
Cherundolo vybojoval roh pro Hannover.
79
Djurdić si nabíhal za obranu na dlouhý nákop, ale míč doputoval až k Zielerovi, který na něho číhal na hranici své šestnáctky.
79
Domácí působí nervózně a ve středu hřiště kazí jednoduché přihrávky.
77
Gashiho pokus přenést hru na nabíhajícího Lindströma skončil v autu. Vhazuje Hannover.
75
Bedoya ve vzdušném souboji důrazně dohrál brankáře Zielera a dostává za to žlutou kartu.
73
Další střídání. Rausche nahradil Pander.
71
Domácí trenér Mirko Slonka reaguje střídáním. Ya Konan dohrál, nastupuje Jan Schlaudraff.
70
Hosté neskutečně ožili! Z pozice uvnitř šestnáctky pálil Álvaro Santos a jen skvělý reflexivní zákrok Zielera uchránil Hannover od další pohromy.
67
Helsingborgs právě vstřelili branku!
Outsider dokázal dotáhnout dvoubrankové manko! Andersson nakopl míč do šestnáctky, kde se balón dostal až k ALEJANDROVI BEDOYOVI a Američan, který do Helsingborgu přišel před sezónou z Glasgow Rangers, nedal z bezprostřední blízkosti Zielerovi šanci.
66
Lars Stindl viděl žlutou kartu a příští zápas EL tak bude Hannoveru chybět.
64
V ofsajdu, který ovšem s největší pravděpodobností nebyl, lapen Djurdić.
63
Stindl měl na pravé straně dost volného prostoru, jeho centr ale hostující obránci odvrátili.
62
Hosté se snaží. Bedoya vytvořil střeleckou pozici pro Mahlangua, který měl dost času zamířit. Jeho přízemní pokus z 20-ti metrů se však mezi tyče nevešel.
61
Diouf už byl s míčem ve vápně a chystal se ke střele. Byl mu však odpískán nedovolený zákrok.
59
Z ničeho nic přichází snížení! Lindström vrátil od brankové čáry pohotově míč před bránu a NIKOLA DJURDIĆ hlavou z malého vápna uklidil kulatý nesmysl do volné části brány.
58
Tentokrát hlavičkoval tak o třicet centimetrů vedle Diouf.
57
Domácí hrozí ze vzduchu. Po centru Husztiho poslal míč nad břevno Ya Konan.
56
Domácí chybovali ve středu hřiště a nabídli soupeři protiútok. Ten ale zakončil zbrklou střelou nad Lindström.
55
Uronen našel jen rukavice domácího brankáře.
55
A ještě jeden.
54
Andersson adresoval do domácího vápna dlouhý aut. Nakonec je z toho roh.
51
Hosté mohli okamžitě odpovědět. Tvrdou střelu Djurdiće ale zneškodnil hokejovým rozklekem Zieler.
50
Domácím vyšel také nástup do druhé půle. Po pěkné spolupráci s Cherundolem vtrhl do šestnáctky Stindl a přesným centrem našel hlavu MAMEBIRAMA DIOUFA, který balón zatloukl do téměř prázdné brány. Druhý gól Senegalce v dnešním utkání.
48
Přihrávka na Ya Konana mířila do ofsajdu, který byl také odmáván a odpískán.
47
Nový muž na trávníku Álvaro si chtěl říct o faul teatrárním pádem, ale to mu u rozhodčího Fautrela neprošlo. Domácí kopou od brány.
46
Hosté nastoupí do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Na hřišti je Álvaro Santos, který se do sítě Hannoveru trefil před dvěma týdny a místo mu uvolnil Bouaouzan.
46
Helsingborg neměl za první poločas ani jeden střelecký pokus. To domácí třikrát trefili prostor mezi tyčemi a jednou z toho byl gól.
Dá se říci, že v prvním poločase hrál Hannover, co potřeboval. Německý celek se ujal vedení hned ve 3. minutě zásluhou senegalského útočníka Dioufa. Poté se domácí nikam nehnali, ale soupeře k ničemu nepustili a to jim prozatím bohatě stačí.
45
Stindl z hranice šestnáctky trefil pouze spoluhráče Dioufa, který stál před ním.
44
Pokus Mahlangua byl zablokován domácí defenzivou.
42
K zakončení se ve vápně tlačil Ya Konan, hosté ho nakonec připravili o balón a tím i o možnost.
39
Schmiedebach opět povalen hostujícími hráči a opět se píská proti Hannoveru. Zajímavé rozhodnutí rozhodčího...
38
Bouaouzan osedlal Schmiedebacha, kopat se ale bude proti domácí bráně.
37
K hlavičce se dostal Stindl, scházela mu však přesnost.
37
Huszti z velké dálky vysoko nad.
37
Rohový kop zahrával Stindl, nic převratného z toho ale nebylo.
36
Roh pro domácí celek.
34
Těžko říci, zda Ya Konan střílel nebo centroval. Každopádně míč z jeho kopačky se vykroutil asi metr vedle hostující brány.
32
Rozehrával Uronen, obrana Hannoveru ale odvrátila.
31
Gashi faulován Hagguiem a hosté mohou kopat z poměrně zajímavé pozice.
30
Ke střele se odhodlal Manuel Schmiedebach, z dálky zamířil nad.
28
Lindström ostře zajel do Rausche a vidí žlutou kartu.
27
Rozehrával Huszti. Jeho centr skončil u Hanssona.
27
Domácí rozehráli nakrátko a vybojovali roh.
26
Po faulu na Dioufa se bude kopat proti bráně Helsingborgu.
25
Centr Anderssona skončil v rukavicích Zielera, který si tak vůbec poprvé v utkání sáhl na balón.
24
Ya Konan se pokusil zaskočit hostujícího brankáře pohotovým volejem z 25-ti metrů. Mířil však vysoko nad.
23
Hostům nechybí snaha, ale dosud se s míčem nedostali ani do šestnáctky. Obrana Hannoveru vždy jejich akce přeruší v bezpečné vzdálenosti od Zielera.
21
Eggimann poslal Cherundolovi příliš těžkou přihrávku a míč skončil v autu.
19
Podobná akce jako při gólovém okamžiku. Zleva opět centroval Huszti, ovšem Dioufova hlavička tentokrát zdaleka tak přesná nebyla. Míč skončil nad bránou.
18
Hostující akci přerušil pomezní rozhodčí, který viděl postavení mimo hru.
17
Od vedoucího gólu Hannoveru jsme ani na jedné straně neviděli žádnou další příležitost.
16
Domácí se snažili dlouhým pasem poslat do úniku Mame Dioufa. Obrana Helsingborgu si s ním poradila.
14
Husztimu zapískán útočný faul.
12
Husztiho centr zastavila ve vápně ruka hostujícího stopera Larssona. Sudí Fautrel ale neviděl důvod k odpískání pokutového kopu.
11
Po riskantní rozehrávce Helsingborgu se snažil vybojovat míč Diouf. Byl mu však odpískán nedovolený zákrok.
10
Stindl vybojoval aut pro domácí tým.
9
Larsson fauloval u půlící čáry Dioufa, domácí budou rozehrávat.
7
Švédové se zatím drží na polovině soupeře. Uvidíme, zda jim domácí defenziva něco dovolí.
5
Hosté se snaží podržet míč, aby uklidnili hru a vzpamatovali se ze šoku, který utrpěli rychle inkasovaným gólem. Helsingborg to dnes bude mít hodně těžké.
3
To je rychlý začátek! Huszti našel centrem z levé strany hlavu MAME BIRAMA DIOUFA, na kterého obrana hostí zcela zapomněla a domácí útočník suverénně uklidil míč za záda bezmocného Hanssona.
2
Zdálo se, že Ya Konan se již dostal s míčem za brankovou čáru, ale rozhodčí si toho nevšimli a domácí tak můžou vhazovat.
1

Hannover 96: Zieler - Cherundolo (C), Eggimann, Haggui, Rausch - Stindl, Schmiedebach, Schulz, Huszti - Ya Konan, Diouf.

Helsingborgs IF: Hansson (C) - C. Andersson, Larsson, Atta, Uronen - Lindström, Mahlangu, Gashi, Bouaouzan - Djurdić, Bedoya.

Rozhodčí: Fautrel - Capelli, Ocak - Turpin, Millot..
Pojďme se blíže podívat na první vzájemný zápas těchto celků, který se hrál před dvěma týdny ve Švédsku. Bylo to pěkné utkání, ve kterém oba týmy hrály velmi ofenzivně. V první půli měl více šancí Hannover a hned ve 12. minutě šel do vedení zásluhou Mame Dioufa. Další příležitosti zůstávaly dlouho nevyužité. S blížícím se koncem zápasu začali hrát fotbalisté Helsingborgu ještě více na riziko a soupeře dostali pod tlak. Za své úsilí byli odměněni v 90. minutě, kdy se o vyrovnání postaral střídající Álvaro Santos. Jenže alespoň na bod domácí nedosáhli. Ve druhé minutě nastaveného času totiž strhl vítězství na stranu Hannoveru Ya Konan.
Hannover ze tří utkání v základní skupině nasbíral 7 bodů za dvě vítězství a remízu. Zástupce německého fotbalu začal cennou remízou 2:2 na půdě nizozemského Twente a poté doma udolal španělský celek Levante 2:1. Stejným poměrem pak Hannover zvítězil i v duelu na trávníku Helsingborgu.

Helsingborgs na úvod svého snažení padl 1:0 na Levante, poté si doma připsal bod za remízu 2:2 s Twente a o prohře 1:2 s Hannoverem již byla řeč výše.
Zdravím všechny fanoušky dobrého fotbalu. Ve čtvrtek pokračuje Evropská liga čtvrtými zápasy v základních skupinách. Ve skupině L přivítá její lídr Hannover 96 švédský Helsingborgs, který je v tabulce naopak poslední s jediným získaným bodem. Favorit utkání je tak jasný a pokud se Hannoveru podaří tato očekávání naplnit, bude německý tým již velmi blízko postupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.