Ml. Boleslav - Akureyri | ONLINE | 19.7.2012 19:00 | Evropská liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne vše, budu se těšit u dalšího online přenosu. Dobrý večer.
Víc už se toho nestane. Zcela podle očekávání dnes vítězí Mladá Boleslav. V prvním poločase to proti dobře organizovanému soupeři měla těžké, ve druhé půli už se přeci jen rozjela na vyšší obrátky, ačkoli paradoxně dala o gól méně než v první půli.
Konec zápasu.
90+3
Jako první na nohou Martin Nešpor (MBL) a rovnou vidí (zcela po právu) žlutý kartonek. Hilmarsson je zatím odváděn do prostoru střídaček, kde je ošetřován.
90+2
Nešpor ve výskoku zpracovával letící míč nohou. Měl ji přitom dost vysoko a zasáhl jí Hilmarssona, který se v bolestech svíjí na zemi. Leží i Nešpor, ale tomu se nemohlo nic stát.
90+1
Jan Bořil to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jako obvykle ve druhé půli - míč míří nad.
90+1
Rozhodčí nastavují 3 minuty. Obecenstvo již děkuje svému týmu.
89
Chramosta z dobré pozice přestřeluje! Ze hřiště se po předchozím souboji s Nešporem ztěžka zvedá novopečený kapitán Aevarsson.
88
Další závar před Rajkovičem, který Boleslav neodkázala využít. Celou akci ukončil lehce akrobatickým zásahem míče Nešpor.
87
Poslední střídání hostů. Kapitán Sveinn Elias Jónsson odevzdává kapitánskou pásku Armannu Aevarssonovi a odchází střídat za Balovina Olafssona.
86
Žlutá karta pro Lukáše Mageru (MBL), zřejmě za nějaké protesty.
86
Hannessonovi spadl míč na nohu a tak ho odkopl vně šestnáctky.
85
Boleslavští tlačí dál. Rohový kop.
85
Ščuk zcela sám před Rajkovičem hlavičkuje mimo!
83
No Jěžiš... Nešpor utíkal, přenechal Kúdelovi. Ten míč jenom zadrbal pod vlastníma nohama. Nakonec ho přeci jen posunul doleva na Chramostu, který zakončil, ale nepovedeně.
82
Střela Chramosty z poza vápna končí v náručí Rajkoviče.
81
Žlutí se i před očima hráčů Thóru, respektive před Giuseppem Funicellem. Ital u postranní čáry fauloval Šírla.
80
Ojedinělá střela na Šedu po akci Thóru. Gólman s ní však neměl sebemenší trable.
79
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Po rozehraném kopu spadl míč k JASMINU ŠČUKOVI, který to zkusil propálit červenou hráz. S menší tečí soupeře se mu to povedlo - 3:0!
79
Jakub Mareš si jde sednout na lavičku, nahrazuje ho Martin Nešpor.
78
Nebezpečný boleslavský brejk zastaven - rohový kop pro domácí.
77
Pan Borg právě dokazuje, že karty přeci jen má. Ale nemusel to dokazovat zrovna teď. Myslím, že to byl Hilmarsson, který při průniku do Bořila spíše narazil než že by ho boleslavský hráč nějak ostře fauloval. To již nikdo nezmění - Jan Bořiů (MBL), žlutá karta.
76
Hezká předávka Mareše na nastartovaného Bořila, který centroval. Míč našel jakoby poněkud překvapeného Mageru, od jehož ramene se kulatina odrazila k Ondřejkovi - jeho střela míří hodně vysoko.
75
Vrenko dobře zahrál tělem. Nepustil k míči Chramostu, posunul na Rajkoviče, který nakopává dopředu do relativního bezpečí.
73
Smejkal přeskočil útočníka Thóru, hlavou sklepl míč Kúdelovi. Ten nastartoval Chramostu, jenž po sprintu ještě posouval Marešovi. Centr na Ondřejku nakonec zpacifikovala obrana Akureyri.
72
Hilmarsson fauluje Bořila. Diváci dávají hlasitě najevo, že se jim to nelíbí. Ani tady ale rozhodčí kartu z kapsičky tahat nebude.
70
Aj, tak teď byl Magera blízko hattricku! Ze zhruba 22 metrů technicky vystřelil. Tenhle krásný "banán" plachtil, plachtil, ale o centimetry minul horní růžek brány!
70
Šírl dostal míč, dával ho na střelu Ondřejkovi, který si ještě míč píchl vedle obránce, obkroužil ho a jakoby z druhé vlny vypálil. Nebezpečný projektil zblokoval islandský val.
69
Mareš byl v soubojích s Kristjánssonem a Björnssonem pevným, jenže míč mu utekl až na boleslavskou střídačku.
68
Zápasu přihlíží 3867 diváků. Tak přeci jen se tribuny těsně před zápasem stačily zaplnit.
67
Chaos před Rajkovičem. Ať dělal, co dělal, Magera se k míči nedostal a to už ho červení odkopávají pryč.
66
Koubek poprvé střídá. V ostrém zápase se domácímu publiku poprvé představí letní posila Václav Ondřejka. Je to post za post, ze hřiště je totiž stažen Matej Sivrič.
65
Kristjánsson to vedle půlícího kruhu udělal hezky, obhodil si soupeře, ale pak nepřesně přihrával za obranu Björnssonovi.
63
Mareš po akci zůstal chvíli v píči fyzioterapeutů, ale už se zase chystá vrátit na hřiště. Mezitím Šírl napálil míč ze střední vzdálenosti, ale jako by ho nabral na lopatu, poslal ho hodně nad.
62
Kúdela nyní na polovině hřiště nepřesně na Mareše. Svou bojovností ale míč vybojoval zpátky a k Marešovi ho přeci jen dostal. Další postup této dvojice ukončil soupeř dopravením míče do zámezí.
61
Baló po cnentru zleva propadl před vápno. Z dlouhého rozeběhu ho napálil Kúdela, slovutný to ostrostřelec, leč tentokrát se šeredně mýlil, když kulatinu poslal vysoko do ochozů.
60
Mladá Boleslav se pouští do odvážnějšího pressingu, chce ještě jeden gól.
59
Halldor Orri Hjaltason má dnes odpracováno, na place ho nahrazuje Kristinn Björnsson.
58
Sivrič táhl míč, vedle vápna si ho vyměnil se Šírlem a zdárně se ho pokusil procpat na Mareše dovnitř pokutového území. Mareš ještě zkoušel patičku na Sivriče do míst, kde Sivrič nebyl.
56
Rolko před kapitánem Jónssonem hlavou uklízí míč do bezpečí za autovou čárou.
56
Mareš nedostihl míč, Hilmarsson bude vhazovat aut.
55
Šeda odkopává od brány.
54
Ale ve vápně se vůbec nedostali k míči. Musí začínat od píky na vlastní polovině hřiště.
54
Ten si Boleslavští po prvním nezdařeném pokusu zopakují.
53
Mareš dobře vysunul Bořila, který mu po krátkém sprintu vrátil míč pod sebe. Mareš nacentroval, ale míč přetáhl. I tak Sivrič hlavou posouval do ohně Magerovi, před kterým obrana Akureyri odklidila balón na rohový kop.
51
Smejkal zahlédl vpředu Sivriče, kterému adresoval dlouhý pas. Nedolétl však ke zmíněnému záložníkovi, ale k Magerovi, který ho na Sivričovi do běhu hlavou postrčil. Sivrič byl přitom zasažen noho do oblasti břicha, za které se také chytl, ale sudí nepíská. Koneckonců, vypadá to, že nešlo o nic vážného. Chramosta pokračoval v akci, z úhlu zakončoval, jen do připraveného Rajkoviče.
50
Všechno dopadlo v pohodě pro domácí.
49
Přetažený centr zprava nový muž na hřišti Hilmarsson stihl na hrací ploše. Pak byl ale zezadu povalen Bořilem a je z toho nepřímý kop Thóru.
48
Sivrič se probíjel obranou Thóru - marně.
47
Roh Boleslavi se snesl k nohám Magery, jehož nebezpečné zakončení zblokoval kdosi v červeném dresu.
46
Ještě před poločasem probíhá první střídání zápasu. Odešel Atli Jens Albertsson, jeho pozici v obraně zaujímá Ingia Freyr Hilmarsson.
46
Začal druhý poločas.
Na jižní tribuně je vyvěšené logo druholigového islandského celku. U občerstvení před zápasem jsem měl možnost potkat ani ne deset obyvatel Akureyri, kteří se vydalo přes oceán do středních Čech na výlet.
Tak za sebou máme úvodních pětačtyřicet minut. Nebyla to ze strany Mladé Boleslavi žádná krása. Obě branky padly po víceméně nevypracovaných šancích. Spousta kombinací vázla, ale to můžeme přičítat nerozehranosti z nadcházející sezóny. Doufejme, že se motor středočeského klubu promaže a hra se bude jen zlepšovat. Oproti tomu Thór hrál výborně. Takticky vyspěle, disciplinovaně a soustředěně. Když měl tu šanci, nedal Boleslavi mnoho času pro rozehrávku, přitom se při soupeřově postupu na vlastní polovinu stačil v bloku zasouvat k (a do) pokutovému území. Druhá půle začne přibližně ve 20:01.
První poločas skončil.
45+1
Nastavená minuta se dohraje v blízkosti půlícího kruhu.
45
Sivrič si zběhl doprostřed hřiště, kde předal Marešovi. Jeho střela ze stoje nebyla umístěná ani tvrdá - Rajkovič chytá.
44
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
I když to v podání domácích není žádná hitparáda, přeci jen se jim daří vsítit druhou branku. Mareš trefil tyč. Balón se odrazil k LUKÁŠI MAGEROVI, jehož nepříliš razantní dorážku Rajkovič dokázal vyrazit, ale ne mimo tři tyče - míč zapadl k jedné z nich. 2:0, znovu Lukáš Magera.
42
Teď to v rohu malého vápna zkoušel Chramosta, ale Borg mu to nespolkl.
41
Jónsson fauluje Sivriče, který se v pozici plodu zhroutil na zem, snaže se tak vymodlit pro soupeře kartu. Neuspěl, po nějaké době se zvedl a pokračoval dál. Nicméně faul pískán byl.
40
Centr na Chramostu, který u levé tyče stačil přeskočit Andriho Albertssona, ale už neodkázal přesněji zakončit.
39
Tak teď Kristjánsson pro změnu na pravé straně útoku nepřesně přihrával Hannessonovi a Thór ztrácí míč.
37
Magera nepříjemně dojel Kristjánssona. Zřejmě nejdřív zasáhl míč, protože sudí Borg kartu neuděluje. Zvláštní je, že mladý islandský hráč se v tu dobu nacházel hluboko vzadu na pozici levého obránce. Častěji se pohybuje v prostoru levé zálohy a do svého útočného prostoru míří jen pokud se jeho tým dostane s míčem na soupeřovu půlku.
36
Tak teď to bylo buď laxní zakončení nebo nepřesný pokus o vysunutí z boleslavského pohledu. Míč totiž míří za brankovou čáru.
36
Boleslavský zámek, před nímž se červená zeď stahuje do šestnáctky.
35
Orri Freyr Hjaltalín (THR) vidí žlutou kartu. To už Rolko kombinuje s Šírlem. Dvojice v bílých dresech ale nemá moc času, protože protivník napadá.
32
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Přeci jen je tu gól. A postaral se o něj LUKÁŠ MAGERA, když hezkým lobem hlavou prodloužil autové vhazování. Míč zapadl k překvapení soupeře přesně k zadní tyči.
32
No ale! Kúdela unikal po levé straně do vápna. Trochu zaškobrtnul, když si ne ideálně posunul míč, a tak posouval za sebe na řítícího se Chramostu. Ten měl těžkou pozici a tak trefil pouze vybíhajícího brankáře. Míč se dostal zpět ke Kúdelovi, jehož střela míří hodně nad.
31
Roh Boleslavi a konečně balón našel hlavu Magery, který ale z dobré pozice zakončuje mimo!
30
Thór Akureyri hraje skvěle takticky, zodpovědně v obraně. Boleslavští nemají mnoho prostoru pro kombinaci středem pole. A tak to zkoušejí po stranách. Centr zprava odklízel vedle vlastní tyče jeden z beků v červeném.
28
Ale, ale. Chramosta předvedl to, co ho zdobí. Tryskem doběhl Atli Albertssona, který kontroloval míč před Rajkovičem. Tomu ale pod tlakem vyklouzl z rukou a Chramosta se k němu málem dostal. Zakročit však stačil zmíněný obránce Albertsson.
27
Nepřímý volný kop Boleslavi. Trojice dlouhánů Rolko-Smejkal-Magera před bránou na zakončení, ale soupeř byl v početní přesile a nedovolil zakončení.
26
Sivričova střela trochu zaplavala, ale protože mířila doprostřed brány, gólman Thóru si jí pohlídal.
25
Dlouhatánský míč od z Rajkovičovy nohy spadl na hlavu Aevarsona, odtud ale putoval v poklidu do Šedovy náruče.
24
Bořil předvedl rychlý sprint za míčem, který dostihl u rohového praporku, odkud nacentroval. Kulatina propadla jak Vrenkovi, tak i naneštěstí Marešovi. Dopředu může postupovat islandský celek.
23
No ale nutno říci, že když už se naskytne příležitost, Thór se vysune a nebezpečně presuje boleslavskou rozehrávku.
23
Boleslav se ubránila standardce, ale protiútok jí nevyšel, u balónu obrana v červených dresech.
22
Tuším, že to byl Kúdela, kdo teď z úhlu zakončoval nějaké dva metry mimo. Rajkovič věděl, že míč nesměřuje mezi tři tyče a ani nezasahoval.
21
Thór se bez problému ubránil mladoboleslavskému rohovému kopu.
20
Fotbalisté Akureyri jsou při soupeřově držení míče disciplinovaně zatažení v blízkosti svého pokutového území. Jediným hráčem nahoře zůstává Hannesson, útočník Kristjánsson se přitom hodně zatahuje dozadu (zřejmě nemá takové rychlostní předpoklady).
19
Bořil pronikl zprava až k brankové čáře. Zahlédl Ščuka, kterému pod sebe posílal balón. Příhře učinila přítrž vystrčená noha obránce Thóru.
18
Hraje se na polovině hřiště.
17
Boleslavský útok zakončoval Chramosta v podstatě totožně, jako před malou chvílí.
16
Rolko na zadní tyči míč nedoskočil, přesto mohl z první ze vzduchu zakončovat Chramosta - levačkou poslal míč nad.
16
Marešova střela z před šestnáctky zblokována na roh.
15
Mareš se dostal z levé strany do vápna. Zasekl míč před Vrenkem a vystřelil. No, vystřelil, byl to spíš takový centr do náruče Rajkoviče.
13
K Magerovi se nějakých 20 metrů před bránou dostal míč. Vytáhlý hráč Boleslavi ho ze vzduchu trefil necelý metr mimo vzdálenější tyče. První nebezpečná střela zápasu.
13
Hannesson dostal míč po lajně, nacentroval. Těsně před Aevarssonem sebral míč Šeda. Záložník Thóru do českého brankáře ještě trochu trkl, za což mu rozhodčí vynadal.
12
Hjaltason se pral, pral, ale přesilu nepřepral.
11
Magera bránil ve výkopu brankáři, který ho nakopnul míčem, což vyvolalo malé pozdvižení. Nicméně hraje se bez problému dál.
10
Protiútok Boleslavi trochu zbrzděný přenesením hry doleva na Sivriče. Ten ještě posouval na Šírla. Celá akce ale skončila u brankové čáry, kde si na hráče Boleslavi vyšlápl jeden z islandských obránců.
9
Thór se dostává dopředu. Bude vhazovat aut.
7
Šírl ho rozehrál nakrátko s Chramostou. Mladý útočník mu míč vrátil, Šírl ho ještě posunul tuším na Sivriče, jehož centr nenašel Mareše. Nepřesvědčivě zahraná standardka.
6
Centr z pravé strany uklizený červeno-černými za brankovou čáru - rohový kop pro Boleslav.
6
Domácí poprvé v zápase dostávají soupeře pod krátký tlak.
5
Chramosta znovu rychle napadal Rajkoviče, který stihl nakopnout míč vpřed. Hannesson ho taktak nedostihl.
5
Magera na polovině ve výskoku fauloval Vrenka. Tohle bylo hodně přísně odpískáno...
4
Fotbalisté z Akureyri se dostali na polovinu soupeře, budou vhazovat od rohového praporku.
3
Po pár odrazech před vápnem mohl jít sám na brankáře Chramosta, avšak zastavil ho ofsajd.
3
Rajkovič si před napadajícím Chramostou dovolil kličku u své pravé tyče a rozehrál v klidu dopředu.
2
Další dlouhý míč, za kterým startoval Hannesson, ale Rolko byl pozorný.
2
Opět aut pro Thór ze stejného místa.
1
Boleslavští se rychle dostali dopředu. Magera posouval do strany na Bořila, ale přihrávka byla moc dlouhá, její adresát ji jen zkontroloval pohledem. Aut pro hosty.
1
Ihned po islandském výkopu následoval dlouhý nákop dopředu. bořil zkontroloval míč, který skončil za autovou čárou.
1
Utkání právě začalo.
Borci obou mužstev nastupují na travnatou plochu. Domácí po vzoru Bílého baletu oděni čistě do bílé, hosté mají červené dresy a černé šortky.
Stadion není zdaleka zaplněný, návštěvu odhaduji maximálně na 3000 lidí.
Na Městském stadionu v Mladé Boleslavi panují ideální fotbalové podmínky. Vyjasnilo se, teplota se pohybuje těsně nad 20°C. Jen trochu fouká vítr. Doufejme, bude foukat tak, že zanese nějaký hezký gól do sítě Islanďanů.
Až na srbského brankáře Rajkoviče, italského obránce Funicella a slovinského záložníka Vrenka nastupuje Thór s islandskými hráči (na lavičce je ještě připraven americký brankář Wicks). Co jsem měl možnost dohledat, všichni tito fotbalisté pochází z města Akureyri.
Mladá Boleslav nastupuje v očekávané sestavě, která trenéru Koubkovi vykrystalizovala během přípravy. Sestava Thóru je totožná z předkola proti Bohemians. Islandské rozestavení bude zřejmě 4-5-1 s tím, že v útoku by měl být osamocený Kristjánsson, o němž už byla řeč. Na stoperu nastoupí Andri a Atli Albertssonové, Vrenko by měl být štítovým záložníkem, na stranách pravděpodobně Hannesson a kapitán Jónson. Více nám ukáže samotný zápas.

Úvodní sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda - Šírl, Rolko, Smejkal, Bořil - Kúdela, Ščuk - Sivrič, Magera, Mareš - Chramosta

Thór Akureyri: Rajkovič - Funicello, Andri Albertsson, Atli J. Albertsson, Aevarsson - Jónson, Hjaltason, Vrenko, Hjaltalín, Hannesson - Kristjánsson

Rozhodčí: Marco Borg – Alan Camilleri, Sammy Attard (všichni Malta).
I tak, Mladá Boleslav je jednoznačným favoritem, bylo by velké překvapení, kdyby nechala svého soupeře projít do třetího předkola Evropské ligy. I když, občas se dějí věci...
Na rozdíl od domácích, Thór Akuryeri je již rozehraný ze své soutěže, ve které okupuje 5. místo, ačkoli má 2 zápasy k dobru. Hrát dnes pro něj mohlo i zvýšené sebevědomí, které nabyl minulý týden domácím vítězstvím 5:1 v prvním předkole nad irskými Bohemians (první zápas 0:0). Možným nebezpečím z protiútoků by mohl být Sigurdur Marinó Kristjánsson, dvacetiletý forvard, jenž ve výše zmíněném utkání vsítil hattrick. I přes svůj věk jde o poměrně zkušeného hráče – je již pátým rokem v základní sestavě týmu.
Poznamenání hodnou věcí týkající se Boleslavi jsou letní příchody. Posilami jsou: Václav Ondřejka (Slovácko), Lukáš Magera (Ostrava), Matej Sivrič (Žižkov), Michal Smejkal (Teplice), Martin Nešpor (Bohemians 1905). Sluší se říci, že trenér Koubek je se svým kádrem nadmíru spokojen. Druhá věc, která stojí za zmínku, je fakt, že novým kapitánem bude mladík Jan Chramosta.

Město Akureyri se nachází v zátoce na severu ostrova. Přes zdánlivě nevlídnou geografickou polohu je zde relativně teplé počasí. Moře nezamrzá a díky tomu je Akureyri rovněž důležitým islanským přístavem. Samotné město je rozlohou druhé největší v zemi, co do počtu obyvatel (17 750) je na čtvrtém místě. Toto malebné městečko vypadá spíše jako velká vesnice, plná zeleně, nenápadně zapadající do nádherné krajiny. V Akureyri jsou 2 fotbalová hřiště (záměrně se vyhýbám slovu „stadion“). Thórsvöllur, by se za stadion vlastně považovat dal. Stadion je nový, hezký, okolo trávníku je atletická dráha a na západní straně tribuna pro necelou tisícovku diváků. Před nedávnem se na něj Thór přestěhoval z Akureyrarvöllur, plácku s improvizovanou přírodní tribunou, na němž nyní působí městský a ligový rival Knattspyrnufélag.


Fotbalový klub, v islandštině zvaný Þór Akureyri [sóur aküreiri], působí až v druhé nejvyšší soutěži. V roce 2010 po neskutečně dramatickém posledním kole, kdy zvítězil 9:1, těsně proklouzl na druhou postupovou příčku. V nadcházející sezóně ale obsadil 11., druhou nepostupovou pozici v první lize a sestoupil zpět. Spanilá jízda domácím pohárem ho vynesla až do finále, kde Thor sice prohrál, ale protože to bylo s úřadujícím mistrem KR Reykjavik, probojoval se tím do prvního předkola Evropské ligy. To se stalo v srpnu loňského roku. Nynější sezóna je na Islandu přesně v polovině (hraje se od začátku května do konce září).


Příjemný večer z Mladé Boleslavi. Za malý okamžik zde domácí fotbalové mužstvo počtvrté vkročí do evropských pohárových bojů. Jako první v cestě stojí islandský Thór Akureyri. I pro ty, kteří bedlivě sledují fotbalové dění ve světě, je tento celek dozajista neznámý. Tak si ho nejprve představme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Články odjinud