To je všechno z dnešního zápasu FC Metalurgi Rustavi - FC Viktoria Plzeň. Děkuji Vám za pozornost při sledování dnešního online přenosu a přeji hezký zbytek večera.
Viktoria Plzeň má první soutěžní zápas sezóny 2012/2013 za sebou a zahájila sezónu vítězně na stadionu v Tbilisi, kde Rustavi hraje své zápasy Evropské ligy.

Druhý poločas začal velmi aktivně opět celek Rustavi, který neměl daleko k vyrovnání, k tomu nakonec nedošlo. Zlomomem v aktivitě domácích pak byla 59. minuta, ve které přišel třetí gól Plzně, který dal dalekonosným pokusem kapitán Plzně Pavel Horváth. Plzeň si už zbytek poločasu pohlídala a do domácí odvety si odváží velmi dobrý výsledek!

Odvetný zápas se uskuteční příští čtvrtek, tj. 26.7. od 20:00 v Doosan Aréně v Plzni.

Tým, který postoupí z tohoto dvojutkání, což s velkou pravděpodobností bude Plzeň a bylo by obrovské zklamání, pokud by tomu bylo jinak, se dozví svého soupeře už zítra po losování ve švýcarském Nyonu.
90+5
Plzeň už závěr jasně drží ve svých rukou, nastavený čas už vypršel.
90+3
Sudí ještě uděluje jednu žlutou kartu, kterou si prohlédl Razmadze.
90+2
Horváth napřáhl svou pověstnou levačkou, ale k hattricku měl hodně daleko.
90+1
Gavašelišvili fauloval a pro Rustavi nastává nebezpečí před brankou.
90+1
Janelidze je v posledních minutách nejaktivnějším domácím hráčem a nyní se neúspěšně pokusil o další střelu.
90
Hlavní sudí Alekovič z Bosny a Hercegoviny nechal nastavit druhou půli o čtyři minuty.
89
Další plzeňský útok, který vedl Ďuriš, končí odmávaným a odpískaným ofsajdem.
88
Avizovaná změna je tady. Ze hry odešel Daniel Kolář, kterého nahrazuje Marek Hanousek.
87
Zápas už se jen dohrává a u střídačky Plzně se už chystá poslední střídání.
85
Rustavi nyní zatlačeno s míčem na vlastní půlku.
84
Plzeňský kouč Pavel Vrba podruhé v utkání střídá. Ze hry odešel Martin Fillo a nahrazuje ho David Štípek.
83
Kolář se dostal k dalšímu střeleckému pokusu, který byl ale zablokován.
80
Pro Zemana se otevřel obrovský prostor na levé straně, který dokázal využít k centru do šestnáctky, kde ale Ďuriše nenašel.
78
Rustavi se ještě pokouší něco s výsledkem udělat, ale marně. Centr do pokutového území nyní v klidu pokryl Bolek.
76
Rustavi si dokonce vybojovalo standardní situaci, která však nebyla dobře rozehraná.
75
Rustavi se nyní dostává do útoku...
74
Ševinského hlavička poslala míč po centru Daridy do branky! Stoper Plzně se zapomněl v ofsajdu kvůli němuž není gól uznán!
72
Po faulu na zmíněného Zemana vybojovala Plzeň dobrou pozici pro standardní situaci.
70
Ďuriš se srazil v pokutovém území s brankářem, oba budou pokračovat.
69
Když se ještě vrátíme ke střídání Plzně, tak Martin Zeman se vrací po dlouhé době i na pohárovou scénu. Naposledy si zahrál zápas evropských pohárů 17.2.2011 proti Liverpoolu, kde střídal a odehrál dvě minuty. Celý zápas pak odehrál v Evropské lize za Spartu proti Kodani 16.12.2009.
68
Ďurišovi je nyní odmáván ofsajd.
67
Rustavi nemá co ztratit a tak přichází hned dvojité střádání domácích. Ze hry jde překvapivě Tatanašvili, kterého nahrazuje Janelidze. Odešel i Mikaberidze, kterého nahradil Sicharulidze.
67
65
Martin Zeman zažívá ostrou premiéru v dresu Plzně! Střídá Edgara Malakjana.
64
Rustavi nyní odpadá a už se tolik netlačí do útoku.
62
K vidění je nyní druhá žlutá karta na plzeňské straně a vidí ji Vladimír Darida.
61
Ďuriš se dopustil útočného faulu, ale ztráta míče Plzni tak vadit nebude.
59
Plzeň právě vstřelila branku!
Z PAVLA HORVÁTHA se dnes stává kanonýr! Plzeňský kapitán přidává třetí zásah Plzně jak jinak než ranou z dálky a výrazně vylepšuje pozici pro odvetu.
56
Sám Darida uvedl míč od rohového praporku zpět do hry. Obrana Rustavi tentokráte neměla problémy.
55
Další zajímavá a pohledná akce Plzně! Míč vyslal na branku Darida a brankář Bediašvili musel vytáhnout zákrok, kterým vytěsnil míč na roh.
54
Malakjan se dostal dobré pozice ke střele, kterou také předvedl! Míč končí kousek vedle!
52
Fillo se dopustil faulu, kterým zatavil domácí atak. Zastavení za cenu žluté karty.
52
Malakjan byl nedovoleně odstaven od balónu. Sudí celou situaci řeší domluvou s faulujícím Dobrovolskim.
51
Plzeňská akce z pravé strany skončila zablokovanou přihrávkou.
50
Poprvé bylo vidět, že trenér Vrba pořádně domlouval od střídaček svým svěřencům, ve druhém poločase je to zatím jednostranné představení.
50
Rohový kop pro domácí, kteří z něj ale opět nic zásadního nevymysleli.
49
Rustavi se snaží a ve druhé půli je zatím jasně lepší.
48
Na druhé straně za dlouhým balónem šel Ďuriš, ale byl odstaven obráncem.
46
Poločasové střídání zaniklo v okolním dění. Místo Kavtaradzeho nastupuje do druhé půle Dobrovolski.
47
Bolek si pohlídal přetažený centr.
46
Hned na úvod druhé půle roh pro domácí Rustavi.
46
Výkop ve druhém poločase mělo Rustavi.
46
Oba týmy zpět na hrací ploše, druhý poločas může začít.
Druhý poločas začne přibližně v 18:57.
Sudí Aleckovič první poločas nijak neprotahoval a hned po jeho uplynutí foukl do své píšťalky. Plzeň byla v prvním poločase lepší v prvních dvaceti minutách a po právu se ujala vedení. Poté přišlo ale pochybení v plzeňské obraně a to chladnokrevně trestal Dmitri Tatanašvili, bývalý Viktorián. Plzeň dokázal vzápětí odpovědět gólem Koláře, který tak určil prozatímní výsledek střetnutí. Nutno říct, že Rustavi hrálo v závěru poločasu velmi aktivně a dokonce sahalo znovu po vyrovnání!
45
Poslední minutka prvního poločasu se rozeběhla.
44
Závěr poločasu se blíží, v posledních minutách jasně aktivnější Rustavi.
43
Míč od rohového praporku nabral trajektorii, kterou Bolek očekával a míč v klidu sebral do rukavic.
43
Rohový kop pro Rustavi.
41
Getsadze se ujal exekuce přímého kopu z blízkosti pokutového území. Míč napálil jen těsně nad.
40
Maisuradze byl nyní faulován a na pořadu dne bude nebezpečná standardní situace ze strany Rustavi.
38
Rustavi v posledních minutách evidentně přidalo a nyní si vytváří i šance. Po dobrém přiťuknutí míče pálil o kousek vedle Maisuradze.
36
Plzeň se dostala na svojí útočnou polovinu, ale poté přišla ztráta míče.
34
Rustavi opět v útoku a k centru se teď dostal opět Tatanašvili, který tentokráte mířil o dost nad branku Petra Bolka.
32
Na odpověď ze strany Plzně jsme nemuseli čekat dlouho! Centr do pokutového území od jednoho z obránců, měl by jím být Limberský se dostal k DANIELU KOLÁŘOVI, který navrací Plzni vedení!
29
Metalurgi Rustavi právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba v plzeňské obraně, konkrétně kapitána Pavla Horvátha, který nabídl míč přesně na nohu DIMITRIJE TATANAŠVILIHO, který si položil Bolka a míč poslal k zadní tyči!
27
Rustavi se daří projít na plzeňskou polovinu jen sporadicky.
24
V Plzeňském dresu dnes je dost vidět Malakjan, ale nedaří se mu zatím v koncovce.
22
Suchiašvili dostává žlutou za nafilmovaný pád, kterým si chtěl vybojovat pokutový kop.
20
Akce Rustavi po pravé straně nebyla vůbec nebezpečná. Bolek nakonec ani nezasahoval.
18
Obrovská šance pro Viktorku! Velký závar před brankou Rustavi, ze kterého vzešla jen střela těsně vedle.
17
Roh pro Plzeň.
17
A plzeňská akce pokračovala, konkrétně byl u míče Malakjan, který trefuje spojnici tyčí!
16
Plzeň po gólu pokračuje v útočení a poměrně velkou šanci si vypracoval Kolář!
14
Plzeňská akce po pravé straně, Rajtoral odcentroval k Daridovi, který našel Filla, který ještě narazil míč na hranici vápna PAVLU HORVÁTHOVI, který vystřelil přesně do protipohybu brankáře!
11
Roh pro Rustavi, které z něj nic podstatného nevytěžilo.
10
Plzeňská obrana odvrátila.
9
Malakjan se dopustil nedovoleného zákroku. Rustavi bude kopat standardku.
7
Přesný pas na Ďuriše, který se dostal k první střele na branku, gólman Bediašvili jeho pokus vytěsnil.
6
Ramadze se dopustil faulu na Koláře, Plzeň se opět dostane na dostřel domácí branky.
4
Kolář se dopustil faulu, Rustavi se poprvé dostane na delší dobu k míči.
4
Plzeň si vytvořila první velmi zajímavou šanci, kombinace Horvátha s Fillem nebyla zakončena přesnou střelou.
2
Plzeň zatím zatlačila svého soka, faulu se dopustil Tatanašvili.
1
Úvodní výkop v prvním poločase měla Plzeň.
1
Vše už se schyluje k začátku zápasu, oba týmy už na hrací ploše.

FC Metalurgi Rustavi: Bediašvili - Suchiašvili, Gavašelišvili, Machviladze, Japaridze - Razmadze, Maisuradze - Getsadze, Mikaberidze, Kavtaradze - Tatanašvili.

FC Viktoria Plzeň: Bolek - Limberský, Ševinský, Procházka, Rajtoral - Horváth, Darida - Malakjan, Kolář, Fillo - Ďuriš.

Rozhodčí: Aleckovič - Ibrisimbegovič, Dujak (všichni Bosna a Hercegovina).
Rozhodčí dnešního zápasu jsou z Bosny. Hlavním je Emir Aleckovič. Jeho asistenty Senad Ibrisimbegovič a Goran Dujak. Čtvrtým rozhodčím pak Elmir Pilav, taktéž Bosňan.
Jak už bylo zmíněno v představení Metalurgi Rustavi, tak dnešní zápas se odehraje na stadionu v Tbilisi, jelikož stadion v Rustavi nesplňuje podmínky UEFA. Stadion místního Lokomotivu má kapacitu přes 27 000 míst, ale v současné době je v rekonstrukci, aby se zde mohl konat Evropský superpohár mezi vítězem Ligy mistrů a Evropské ligy v roce 2015. Kapacita tedy v současné době není nikterak vysoká, ale ani vysoká návštěva se dnes nečeká, mělo by jít zhruba jen o 1 000 fanoušků, což je na zápas EL hodně málo.
Viktorii Plzeň není nutné nijak dlouze představovat, spíše se pojďme podívat na novinky a zajímavosti z plzeňského kádru, který v létě prošel lehkou obměnou.

V Plzni v létě zaznamenali hned několik příchodů. Pojďme se podívat na ty hlavní. Na západ Čech zamířili dva nový brankáři, ze slovenské Senice přišel Petr Bolek, z kyperské Famagusty pak Matúš Kozáčik. Do obrany přišla posila od hlavního plzeňského rivala, ze Sparty přišel mladý stoper Lukáš Hejda. Velký pohyb oběma směry proběhl v záložní řadě. Z Plzně odešel Václav Pilař, který zamířil už na předem dohodnuté angažmá do Wolfsburgu a také Milan Petržela, jedna z opor Plzně v minulých sezónách zamířila taktéž do německé Bundesligy, do Augsburgu. Naopak do Viktorie přišel zpět z hostování Martin Fillo (hostování v Mladé Boleslavi), Marek Hanousek z pražské Dukly (přestup byl proveden už v zimě, ale jarní část odehrál Hanousek ještě v Dukle), Edgar Malakjan z Pjuniku Jerevan (Malakjan nastoupil za Pjunik proti Plzni v loni ve druhém předkole LM a právě tam si ho Viktorie vyhlédla) a na hostování ze Sparty zamířil do Plzně Martin Zeman.

Na včerejší tiskové konferenci řekl plzeňský kouč Pavel Vrba: „Byl by propadák, kdybychom nepostoupili. Upozorníme hráče na určité fotbalisty, kteří tam jsou, a na způsob hry soupeře. Tento dvojzápas prostě musíme zvládnout." A jaký výsledek by bral kouč Plzně dnes? „Pokud neprohrajeme a vstřelíme nějaké branky, budu s výsledkem spokojený."

V sestavě Plzně dnes budou chybět dva z klíčových hráčů. Ve stoperské dvojici nemůže kvůli zranění nastoupit stabilní článek plzeňské sestavy Marián Čišovský, kterého by měl podle slov trenéra Vrby na včerejší tiskové konferenci nahradit zřejmě František Ševinský.

Druhou absencí a možná citelnější je slovenský útočník Marek Bakoš, který nemůže nastoupit kvůli červené kartě z loňského osmifinále Evropské ligy proti Schalke 04. Nahradit by ho měl v sestavě jeho krajan Michal Ďuriš. „Čeká nás těžký zápas a musíme ho zvládnout. Určitě svou kvalitu mají. Před čtyřmi roky, když jsem hrál v Banské Bystrici, jsem se střetnul s dalším týmem z Gruzie, se Zestafoni. Vím, že se ve čtvrtek potkáme s nepříjemným soupeřem. Nečeká nás nic lehkého a musíme se na ně zodpovědně připravit,“ řekl slovenský útočník na adresu Rustavi pro web Plzně.
Metalurgi Rustavi je pro českého diváka velkou neznámou a proto se vám pokusíme v krátkosti tento klub přiblížit.

FC Metalurgi Rustavi je klub, který sídlí ve městě Rustavi vzdáleném asi 25 km od hlavního města Gruzie Tbilisi, ale právě v hlavním městě Tbilisi se dnešní zápas odehraje, je to z důvodu nevyhovujícího stadionu v Rustavi.

Klub Metalurgi vznikl v roce 1948, ale výrazněji se v Evropě "prosazuje" až v posledních třech letech. V roce 2009/2010 dokázal tento tým vyhrát podruhé v klubové historii domácí soutěž (poprvé v sezóně 2006/2007) a v následné sezóně si zahrál i druhé předkolo Ligy mistrů, ale nestačil na kazašské Aktobe. Úspěšnou pohárovou sezónu z pohledu Rustavi zažil klub loni, kdy se dokázal prokousat přes Banants (Arménie), Irtyš Povlodar (Kazachstán) až do třetího předkola Evropské ligy, kde Gruzíncům vystavil stopku francouzský Stade Rennais.

Hráčský kádr je pro nás velkou neznámou až na jedno jméno. V dresu Rustavi totiž září Dimitri Tatanashvilli, který působil před pár lety právě v Plzni a v sezóně 2008/2009 si připsal za Plzeň 19 ligových startů v nichž vstřelil jeden gól (8.9.2008 v zápase proti Olomouci - Plzeň v zápase prohrála 2:1). Následnou sezónu ještě tento osmadvacetiletý fotbalista strávil na hostování v Kladně, kde za 22 zápasů vstřelil čtyři branky, z nichž hned tři znamenaly výhru Kladna (v zápasech proti Brnu, Č.Budějovicím, Slovácku).

Rustavi letos muselo už absolvovat první předkolo EL, ve kterém porazilo albánský klub Teuta. V prvním zápase v Albánii Rustavi vyhrálo 3:0 a postup mělo díky pohárové matematice téměř na 100 % jistý, jen potvrzení přišlo v odvětě, kterou Rustavi zvládlo jednoznačně 6:1.
Hezký podvečer všem fanouškům českého fotbalu a především Viktorie Plzeň! Ve 20:00 místního času (18:00 v ČR) na stadionu v Tbilisi začne souboj mezi Metalurgi Rustavi a Plzní, ve které je favoritem český klub.