To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou!
Dnešní utkání prvního kola základní skupiny Evropské ligy, které se zcela jednoznačně vyvíjelo ve prospěch Twente, končí nakonec 2:2. Již v 7. minutě se zásluhou Willema Janssena dostali domácí do vedení, když v 54. minutě zvýšil Nacer Chadli už na 2:0, zdálo se být o výsledku dnešního utkání rozhodnuto. V 67. minutě ovšem přišlo snížení v podání Artura Sobiecha a o 6 minut později si vlastní branku vstřelil domácí kapitán Wisgerhof. Oba celky si tak na úvod skupin připíší do tabulky po jednom bodu.
90+4
Castaignos v další obrovské příležitosti opět nastřelil pouze Zielera.
90+3
Tadićův centr nenašel žádného adresáta.
90+1
V dnešním utkání se budou nastavovat 4 minuty, domácí začínají nastavení rohovým kopem.
90
Do obrovské příležitosti se dostal Castaignos, který tváří tvář Zielerovy neuspěl!
89
Eggimann vidí žlutou kartu za faul na Gutierreze.
87
Hosté stále drží míč a snaží se strhnout utkání na svou stranu.
86
Na hřišti se to strká! Douglas se nějak nepohodl se Sobiechem.
85
Michajlov s problémy vyrazil ránu Husztiho.
84
Landzaat zcela evidentně zatáhl jednoho z pronikajících hostujících hráčů, za což vidí žlutou kartu.
82
Na hřišti zůstal ležet Schlaudraff, který si vyžádal ošetření.
81
K odraženému míči se málem dostal Boyata, dříve ale zasáhl Zieler.
80
Po dlouhé době se hra stěhuje před Zielera, domácí budou rozehrávat od rohového praporku.
78
Sobiechova hlavička nemohla Michajlova nijak ohrozit.
78
Naposledy střídají také domácí, střelce druhé branky Nacera Chadliho vystřídal Felipe Gutierrez.
77
Domácí hráči jsou velmi zaskočení, spíše hrají hannoverští.
75
Poslední střídání Hannoveru, ze hry odešel Leon Andreasen, kterého nahradil Manuel Schmiedebach.
74
Hostující fanoušci jsou po vyrovnání v euforii.
73
Hannover právě vstřelil branku!
Centr z pravé strany do pokutového území si sám do branky sráží před Sobiechem kapitán PETER WISGERHOF!
72
Na hřišti se přiostřuje, anglický sudí zatím nechává hru plynout.
70
Brama fauloval Nikciho, hosté tak zůstanou u míče.
69
A hosté pokračují v obléhání pokutového území Twente.
67
A hosté snižují! Prví ránu Rausche zablokovali domácí obránci přímo k volnému ARTURU SOBIECHOVI, který poté střelou do prázdné branky snižuje!
67
Hannover se dostává do mírného tlaku.
66
Castaignos sice dobře vybojoval míč, poté ho ale nepředal dál dobře.
64
Michajlov stáhl Stindlův centr.
62
Útok domácích tentokrát ztroskotal na hostující obraně.
58
Žlutou kartu viděl hostující Rausch.
60
Douglas trochu teatrálně odehrál míč na rohový kop.
59
Rohový kop domácích v pohodě stáhl ze vzduchu hostující brankář Zieler.
58
Domácí jsou po druhé vstřelené brance ve velké herní pohodě.
56
Schlaudraff chtěl rychle odpovědět, jeho střela ale přistála přesně na Michajlovových rukavicích.
54
Twente právě vstřelilo branku!
Po dalším faulu Cherundola rozehrávali domácí standartní situaci, ze které NACER CHADLI s přispěním teče Jana Schlaudraffa zvyšuje vedení Twente na 2:0!
52
Hosté přišli do druhého poločasu velmi namotivováni, zatím to ovšem předvádí pouze při faulech.
50
Další střídání hned zkraje druhé půle, odešel domácí Edson Braafheid, místo něho přišel na hřiště Anga Dedryk Boyata.
48
Lars Stindl vypálil hodně nad.
46
O poločase proběhly dvě střídání, domácí trenér McLaren stáhl ze hry Roberta Schildera, kterého nahradil Denny Landzaat. Za hosty odstoupil Mohammed Abdellaoue, místo něhož hraje Artur Sobiech.
46
46
Po první půli vede domácí Twente 1:0, když už v 7. minutě se prosadil Willem Janssen. Prvních 30 minut měli navíc domácí jasně navrch, hosté z Hannoveru se blíže k pokutovému území Michajlova dostali až ke konci první půle. Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
45
Anglický sudí Dean nastaví v prvním poločase 1 minutu.
44
Další rohový kop domácích míří rozehrát Chadli.
44
Tadićova technická rána byla ztečována na roh.
43
Felipe se na zadní tyči dostal ke hlavičce, branku ale minul.
42
Schlaudraff vybojoval rohový kop, který sám rozehraje.
40
Hannover se na konci první půle osměluje, drží míč na útočné polovině.
38
Szabolcs Huszti sestřelil Tadiće, za což vidí žlutou kartu.
36
Janssen mohl střílet, předložil míč ale ještě Castaignosovy, který byl v ofsajdu.
34
Tadić se sám vyhnal s míčem až do zázemí.
33
Husztiho pokus z volného přímého kopu v pohodě lapil Michajlov.
31
Hosté střídají, ze hry odstupuje Sergio Pinto, na jeho místo naskočil Adrian Nikci.
30
Rohový kop domácích rozehraje Tadić.
29
Rosalesova bomba zpoza šestnáctky byl zablokována.
28
Schlaudraff se dostal k míči, nedokázal ovšem dobře nacentrovat.
26
Hezký rychlý protiútok domácích neskončil žádným zakončením.
24
Castaignos si ale pomohl při náběhu faulem.
23
První rohový kop v utkání budou zahrávat domácí.
22
Centrovaný míč pouze prolétl pokutovým územím Twente.
21
Felipe se špatně dohodl s Zielerem a k míči se tak dostal Luc Castaignos, který ale vysokým lobem těsně minul branku!
20
Hosté toho zatím moc nepředvedli.
18
Dušan Tadić se snažil z velkého úhlu přehodit Zielera, to se mu sice povedlo, střela ale skončila vedle.
17
Twente je v dosavadním průběhu utkání jasně lepším týmem, nyní se snaží rozjet další útok.
15
Další dlouhý balón za hostující obranu už nestihl Janssen na hrací ploše.
14
Tadić nedokázal svou hlavičku nasměrovat mezi tři tyče.
12
Tadić neprostřelil obranný blok Hannoveru.
11
Schilder sice nezpracoval dobře míč, domácí ovšem zůstanou u míče.
10
Chadli v ofsajdu.
9
Hannover se snaží o rychlou odpověď, domácí obrana úspěšně odolává.
7
Chadli naváděl míč podél pokutového území, v pravou chvíli předložil míč volnému WILLEMU JANSSENOVI, který se nemýlil a otevírá tak skóre dnešního utkání!
6
Hráči Twente vysunuli svůj presink hodně vysoko.
5
Janssen byl vyhnán až do zázemí.
4
Domácí se snaží rozjet postupný útok.
3
I hosté poprvé připravili Michajlovovy práci, Abdellaoue se ale ke střele nedostal.
1
Chadli si naběhl za obranu na Tadićovu přihrávku, nedokázal ale zamířit přesně.
1

FC Twente: Michajlov - Wisgerhof, Schilder, Rosales, Douglas - Braafheid, Brama, Janssen, Tadić - Chadli, Castaignos

Hannover 96: Zieler - Andreasen, Eggimann, Cherundolo, Felipe - Pinto, Huszti, Stindl, Rausch - Schlaudraff, Abdellaoue

Rozhodčí: Dean - Collin, England (všichni Anglie).
Za to německý celek naskočil do Evropské ligy až v třetím předkole, ve kterém si povodil irský St. Patrick's a po výsledcích 3:0 a 2:0 postoupil do další fáze, kde jej čekala polská Wroclaw. Ve dvou divokých zápasech pokaždé Hannover nasázel soupeři pověstného 'bůra' a postoupil tak do skupiny. V německé Bundeslize zatím patří Hannoveru se sedmi body třetí místo za stoprocentními Bayernem Mnichov a Eintrachtem Frankfurt.
Twente se do základní skupiny muselo prokousat všemi čtyřmi předkoly, během své pouti vyřadila ze hry také Mladou Boleslav, kterou v dvojzápase porazila celkem 4:0. V lize je Enschede po 5 odehraných zápasech zatím suverénní a s dvoubodovým náskokem na druhý Vitesse Arnhem zatím dominuje Eredivisie.
Zdravím všechny fanoušky dobrého evropského fotbalu, dnes jsou na programu úvodní zápasy základních skupin Evropské ligy pro ročník 2012-13, nizozemské Twente přivítá na svém stadionu Hannover 96.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.