Tolik pro dnešní večer, díky za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit na počtenou.
Je hotovo. Domácí tým nakonec bere tři body. Sice vyrovnal De Camargo a už to vypadalo, že se dočkáme nerozhodného výsledku, ale proti byl dnes dvougólový střelec Van Buren, který tak pomohl svému mužstvo. Je jasné, že v této skupině je před koncem podzimní části máme dva postupující. Esbjerg a Salzburg.
90+3
Domácí mají míč pod kontrolou a chtějí utkání dohrát v naprostém klidu. Tři body jsou blízko.
90
Nad rámec zápasu se nastavují čtyři minuty.
88
A mohl málem počtvrté, přízemní střelu vyslal Hansen a míč putoval metr vedle levé tyče.
87
...jeho protějšek zasahoval hned třikrát.
87
Rønnow má prozatím dva zákroky...
86
To byl spíš takový lob, než střela. Nielsen vracejícího se Thurama nenechytal. Navíc inkasuje za faul žlutou kartu Ankersen.
85
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mehdi Carcela-González, přichází David Biton.
84
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Jerry Lucena, přichází Pape Paté Diouf.
82
Mpoku střílel na bránu a Rønnow byl v brankovišti připraven. Neměl žádný problém.
80
Domácí se tak dočkali a deset minut před koncem vedou znovu v tomto zápase. Soupeř má málo času, ale ještě se dá rozhodně vyrovnat.
79
Esbjerg právě vstřelil branku! MICK VAN BUREN se dnes raduje podruhé. Tentokrát měl velkou kliku, protože centr Hansena smolně tečoval Ben Haim přímo před bránu, kde byl právě připraven Buren. Jeho dorážka do brány byla pouze formalitou. Asistence: Kian Hansen.
78
Nepřesná rozehrávka Cissého nemohla soupeře nikterak vystrašit.
76
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Jakob Andreasen, přichází Kian Hansen.
74
Žlutou kartu dostává Alpaslan Öztürk (Standard Lutych).
72
Necelých dvacet minut před koncem je patrno na obou týmech, že nechtějí dohrát duel tímto výsledkem.
71
Poté střílel Mpoku, tentokrát mu nevyšla ta rána, která předtím skončila gólem.
70
Parádní standardka. Andreasen vypálil z pětadvaceti metrů a neméně kvalitní zákrok předvedl i brankář Thuram, jenž se vyšrábal do vzduchu a míč vyrazil.
68
Čekáme na šance, začátek poločasu byl dobrý, leč posledních deset minut je to taková taktická bitva.
67
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Reza Ghoochanneijhad, přichází Michy Batshuayi.
67
Střela Van Burena byla sražena na rohový kop a chystá se další změna v sestavě.
66
Emoce se dají pochopit, sice v tomto zápase o nic moc nejde, ale koeficient, prestiž a další okolnosti hrají samozřejmě důležitou roli.
65
De Camargo si také koledoval, ale ani on nedostává žlutou. To však naštvalo trenéra, který vystartoval na čtvrtého sudího a něco mu zřejmě nelichotivého řekl.
64
Nepřesnost střídá nepřesnost, míč je až u brankáře Thurama.
62
Mpoku fauloval a rozhodčí jej upozornil, že podruhé už to bude za kartu.
61
Nyní se hraje ve středu hřiště, borci v červených dresech se snaží vytvořit nápor.
60
Po hodině hry máme výsledek 1:1, Lutych dokázal svého soupeře zaskočit a dočkal se vyrovnání.
59
Nepřesná přihrávka Cissého končí až u brankáře Rønnowa. Od něj se bude rozehrávat.
58
Druhý poločas je podstatně zajímavější a diváci ve velké zimě sledují rázem fotbal, který může bavit a rozehřát.
56
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Laurent Ciman, přichází William Vainqueur.
56
A také se tak děje. Ankersen vypálil a Thuram musel zasahovat. Jenže nebyl to příliš dobrý zákrok a míč málem propadl na Nielsena, tomu v zakončení zabránil v hodině dvanácté obránce Ciman. Jinak by přišlo zakončení do prázdné brány a výsledek by se zřejmě měnil.
55
No vida a pak že nepadají. Hned máme zaděláno o pěknou podívanou.
53
Standard právě vstřelil branku!
To je překvapení, z ničeho nic udeřilo. IGOR DE CAMARGO takřka hokejovým způsobem protečoval ostrou střelu Mpoku do sítě. Ta rána by za normálních okolností šla k brankáři, ale autor branky šikovně změnil směr dráhy letu a míč zapadl do svatyně. Asistence: Paul-José Mpoku.
52
A také nepřesné střely, které nemíří do brankového prostoru. O jednu se postaral Ankersen.
50
I druhý poločas vypadá podobně, jako v tom prvním dějství. K vidění je řada nepřesností a chyb v rozehrávkách.
49
Hostům nelze rozhodně upřít snaha, horší je to s koncovkou.
48
Lutych měl dobrou šanci, konkrétně dobře hrající Mpoku, ale jeho střela šla doprostřed brány, kde byl připraven brankář Rønnow.
47
Jedna změna v sestavě domácího kouče, Esbjerg se zatím drží častěji u míče a nepouští soupeře do nějakých akcí.
46
Střídání v týmu Esbjerg fB: ze hřiště odchází Emil Lyng, přichází Casper Nielsen.
46
Pokračujeme ve 22:08.
Je za námi první poločas, který diváky nemohl příliš bavit, ale důležitý je výsledek. Ten hovoří jasně, po gólu Van Burena vede Esbjerg 1:0. Sice se Lutych tlačil do šancí, všechny ale končily nepřesnými střelami. Nějaké další tutovky už k vidění nebyly, proto duel zatím chudý na šance končí tímto poločasovým výsledkem.
45+2
Ghoochanneijhad v ofsajdu a už se skutečně blíží konec poločasu.
45+2
V nastaveném čase zahrával roh Mpoku, také neměl šanci uspět.
45
Nad rámec poločasu se budou nastavovat dvě minuty, je to především díky ošetřování.
44
Ankersen zahrával další standardku, kterých dnes bylo velké množstí, jenže všechno je to jako přes kopírák. Míč letí do vápna a tam je vždy obrana připravena zakročit.
43
Žlutou kartu dostává Alessandro Iandoli (Standard Lutych).
42
Zahrával jej Mpoku, ale rozehrál prachbídně, vůbec mu ten centr nevyšel.
41
Možná teď, to bude Lutych zahrávat rohový kop.
40
Pět minut do konce poločasu a stále sledujeme průměrný fotbal bez nějakého nasazení a zajímavých akcí.
38
Dostal nepříjemnou ránu, kterou dobře zblokoval. Ale protivník jej dohrál.
37
Gonzáles musí být u postranní čáry ošetřován, chvíli budou hrát hosté v deseti.
36
Ankersen nehraje vůbec špatně, snaží se centrovat do ohně, ale tam jeho spoluhráči jsou většinou dobře hlídaní.
35
Ani teď si brankář Esbjergu nepřipíše zákrok. Mpoku střílel hodně nepřesně, ačkoliv se snažil na míč dosáhnout skluzem Cissé, bylo to na něj příliš dlouhé.
34
Stále je to takové rozhárané, bez nějakých nápadů. Rozehrávka vázne a na hřišti se nic moc zajímavého neděje.
32
Stále je výsledek 1:0, mnoho pěkných fotbalových momentů nesledujeme, ale domácí diváci mohou být spokojeni po trefě Van Burena.
31
Jeho spoluhráč Cissé nyní vyzkoušel své štěstí z dálky, ale ani šestá střela nekončí v bráně. Šla opět vedle.
30
Opět ten stejný hráč, který má s trochou nadsázky opravdu výtečné jméno – Ghoochanneijhad. Nyní fauloval ve středu hřiště, kartu však nedostal.
29
Lucena fauloval Ghoochanneijhad a ten poté vypálil z trestého kopu vysoko nad.
28
Knudsen si dlouho šteloval míč na kopačky, až se mu do jeho rány vložil zákrokem obránce Ben Hain. Skluzem ho čistě obral.
27
Míč končí po špatné rozehrávce Lutych až u gólmana Rønnowa.
26
Adreasen zahrával standardku, ale ta propadla pouze na hlavičku obránce Cimana, jenž míč uklízí do bezpečí.
25
Standard sice nezačal zápas špatně, měl i více ze hry, ale poslední minuty to vypadá, že zmizel.
24
Hra se často kouskuje pro fauly na obou stranách.
23
Střel bychom měli na obou stranách poměrně hodně, ale chybí tam daleko kvalitnější přesnost.
22
Poté se zastřeloval i dobře hrající Ankersen a dopadl podobně, míč končí také vedle.
21
Öztürk je dalším hráčem, který se nebál do toho pořádně opřít a jeho prudká pumelice končí vedle levé tyče.
20
Po dalším rohu domácích zakončoval Lyng a minul prostor mezi třemi tyčemi.
19
Ačkoliv domácí do této chvíli nic nepřevedli, přesto se radují z vedení.
18
Esbjerg právě vstřelil branku! A po něm se mění skóre. MICK VAN BUREN se dostal k odraženému míči, na hranici ofsajdu se dostal k míči a vypálil z otočky přesně do sítě, kterou hájí Thuram. Obrana hostů reklamovala postavení mimo hru, ale dle všeho to bylo v naprostém pořádku. Asistence: Jakob Ankersen.
17
Ovšem na druhé straně budeme sledovat roh domácího celku.
16
Aktivitou hýří Lutych, který je stále u míče a snaží se co nejvíc kombinovat.
14
Ankersen chyboval a pustil do šance Gonzálese, který střílel z hranice velkého vápna. Avšak mu míč na kopačky vůbec nesedl a vysoko přestřeluje.
12
Cissého střela z dálky neměla patřičný směr a kvalitu. Přesto hosté již třikrát vypálili na bránu Esbjergu.
11
Diváci ve velké zimě sleduji průměrný fotbal, který je prozatím nemůže příliš zahřát.
10
Stále čekáme na nějakou větší gólovou šanci, dobrou střelu měl před chvíli Mpoku, ale netrefil bránu.
9
Öztürk faulován Lucenou, byl z toho trestný kop, ale ten si brankář domácích pohlídal.
8
Standard tak začal celkem dobře, může hrát uvolněně, nemá rozhodně co ztratit.
7
Dobrá střela hostujícího Mpoku, který napřáhl z dvaceti metrů a míč skončil na horní síti. Tedy velice těsně nad.
6
Na druhé straně centroval Öztürk a dopadl prakticky stejně.
5
Standardku zahrával Lucena, ale neprošla do pokutového území.
4
Zatím je to taková vzájemná oťukávaná, nedá se asi od obou čekat nějaký útočný fotbal. Esbjerg má své jisté, Lutych už nemá šanci postoupit.
3
Na druhé straně zabránil brankář Thuram rohovému kopu, který chtěl vybojovat Knudse.
2
Začínáme střelou, kterou vyslal Ciman a nebyla vůbec přesná. Hosté však o sobě dali poprvé vědět.
1

Esbjerg fB: Rønnow – P. Ankersen, Askou, Drobo-Ampem, Knudsen – J. Ankersen, Lucena, H. H. Andreasen (C), Lyng – Bakenga, Van Buren.
Náhradníci: Højbjerg – Hansen, J. Andreasen, Laursen, Nielsen, Diouf.

Standard Lutych: Thuram-Ulien – Ciman, Ben Haim, Arslanagic, Iandoli – Mpoku, Cissé, Öztürk, Carcela-González – De Camargo (C), Ghoochanneijhad.
Náhradníci: Kawašima – Van Damme, Bulot, Buyens, Biton, Vainqueur, Batshuayi.

Rozhodčí: Balaj – Gheorghe, Artene (všichni Rumunsko).
Tabulka skupiny "C":

1. Salzburg – 12. bodů
2. Esbjerg – 9. bodů
3. Lutych 1. bod
4. Elfsborg – 1. bod
Standard Lutych: Belgičané jsou také ze hry venku. S jedním bodem se těžko dá operovat a před sebou mají ještě dva zápasy. Ty už ani v případě výhry nebudou stačit. Salzburg v minulém kole vyhrál 3:1 právě na půdě Lutychu a také si zajistil postup. Dnes tedy půjde o čest, koeficient a prestiž.
Esbjerg fB: Dánové zatím předvádí velice kvalitní výkony a jsou tak trochu v této skupině překvapením. I když těžko říct, kdo byl před začátkem favoritem, protože v ní ještě je rakouský Salzburg a švédský Elfsborg. Klub z Dánska má však již devět bodů a postup v kapse. V minulém kole si jej potvrdil výhrou 1:0 právě u Švédů.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji při sledování Evropské ligy, a to skupiny "C", kde je prakticky o postuvších týmech rozhodnuto. Esbjerg fB má postup zajistěn – Standard Lutych už hraje pouze o čest a prestiž.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.