Ferreira - Dněpr | ONLINE | 24.10.2013 21:05 | Evropská liga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Přeji vám krásný čtvrteční zbytek večera, loučí se Jaroslav Svoboda.
Já se s vámi pro dnešní den loučím, ještě dodám informaci, že Dněpr tak utekl bodově Ferreiře, se šesti body je v tabulce druhý, s tříbodovou ztrátou na Fiorentinu, ale s pětibodovým náskokem na duo Pandurii a Ferreira.
Je konec! Hosté vybojovali v Guimaraesi tři body za vítězství 2:0, když obě branky padly v posledních minutách. Nejprve se trefil po dobře sehraném rohu Rotaň, poté po krásné individuální akci Konopljanka.
Konec zápasu.
90+1
Irobiso se také dostal ke střele jen z větší vzdálenosti, Bojko v poklidu míč pokryl.
90
Tak francouzský sudí ještě nastaví čtyři minuty, jenže vzhledem k tomu, jak nebezpeční, samozřejmě s nadsázkou řečeno, byli domácí během celého utkání, se nedá ještě nějaké drama čekat.
88
Tak hosté nejspíš dohrají tento zápas do vítězného konce, po dlouhých minutách nudy se závěr utkání přece jen dočkal zajímavých momentů na obou stranách, leč byli to hosté, kdo dokázal příležitosti využít.
86
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
A je jasno, a tohle provedl JEVGEN KONOPLJANKA naprosto parádně! Nastartoval motory, prosvištěl kolem Valenteho a pod tělem padajícího brankáře Filipeho lehounce špičkou poslal míč do branky!
85
Valente fauloval Rotaňa, to je asi to poslední, co by teď však domácí potřebovali.
83
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
A podívejte se! Konopljanka odcentroval po nakrátko rozehraném rohu přízemní pas a sbíhající RUSLAN ROTAŇ trefuje přízemní tvrdou ranou přes Filipeho!
81
Druhé střídání Ferreiry v zápase. Irobiso přichází na úkor Miguela ještě občerstvit síly v ofenzívě domácích.
79
Rychlý brejk hostů a centr na zadní tyč našel Zozulju, který ale ve složité pozici hlavičkoval pouze k Filipemu.
78
Bebé to zkusil na hranici vápna, Bojko musel zase zasahovat, jinak by míč zapadl za zadní tyč!
77
Zozulja přetáhl Santose přes nohy a vidí žlutou kartu, takže v této statistice máme srovnáno.
75
Seri minul branku Dněpru, tak přece jen se domácí dostávají v závěru utkání do koncovky.
73
Seri poslal přihrávku na hranici šestnáctky Ribeirovi, který se do míče opřel a Bojko se musel hodně natahovat, a dosáhl na balon! Domácí měli na kopačkách vedení, ale stále tu čekáme na gól.
72
Tak jsem se nechal unáhlit a velmi zajímavý centr se snášel do šestnáctky domácích, naskakoval tam Selezňova, míč ale netrefil ideálně a domácí odvrací balon.
70
Zozulja v ofsajdu.
70
Vzhledem k vývoji tabulky bych čekal, že spíš domácí se budou snažit urvat výhru, a také se začíná zdát, že hráči ve žlutém začínají mít optickou převahu, tedy zatím jen v držení míče.
67
Juande Ramos, kouč hostů, znovu střídá. Trávník opustil Bruno Gama, teď se bude po pažitu prohánět Matheus.
66
Že někteří hokejoví brankáři neumí hrát holí, oukej, beru, i když je to omezuje. Ale aby fotbalový brankář neuměl nohou? Filipe znovu ukopl všelijak míč, z nabídnutého prostoru však Dněpr vymyslel pouze ofsajd.
65
Bebé přestřeluje z přímého kopu branku Bojka.
64
Ze hřiště odchází kapitán domácích Manuel José, nahrazuje jej Ribeiro.
64
Rotaň fauloval Sergio Oliveiru, přímý kop pro hosty a dochází na zmiňované střídání.
63
Střídat budou i domácí, u postranní čáry se připravuje Ribeiro, ale zatím hra plyne dál a teď to je právě Ferreira, kdo se snaží nějakým způsobem překvapit obranu soupeře.
62
Strinič pelášil na branku, byl ještě zdvojen, leč v šestnáctce jej čistě k zemi poslal Santos, souboj tělo na tělo ukončil náznak šance Dněpropetrovsku.
61
Nuda a šeď bohužel pokračuje. Snad všichni hráči hostů si teď zahráli s míčem, následná snaha o rychlý přechod vyzněla do prázdna.
59
První kartonek, dostává jej Tony za faul na Konopljanku, takže po skoro hodině hry vidíme první kartu.
58
A Kalinič toho víc v dnešním utkání nepředvede. Nahrazuje jej Selezňov.
58
Kalinič se snažil otevřít skóre, ale to by musel v prvé řadě trefit branku.
55
Jenže snaha někdy nestačí. Trošku stereotypně se pokoušejí borci v modrém projít po křídlech. A tam si to Portugalci hlídají velmi obezřetně.
54
Budiž ke cti hostům, že to jsou hlavně oni, kdo se snaží tvořit a útočit.
52
Hosté poprvé v zápase míchají sestavou, přichází na trávník Giuliano, opouští jej Kankava, který má tedy pro dnešek odslouženo.
49
Rui Miguel si seběhl na zadní tyč na centrovaný balon, trefil jej hlavou, ale netrefil branku. A můžeme si zase napsat jen zajímavou příležitost, která skončila hodně pod svým potenciálem.
49
Rotaň naložil Serimu zleva zprava, pak ho skácel na trávník a domácí si zahrají přímák.
46
Oliveira hnedle pálí a Bojko musí ihned po nástupu z kabin zasahovat!
46
Oba trenéři nejspíš nenašli důvod jakkoliv míchat sestavou. A tak na trávníku na úvod druhé půle vidíme stejné jedenáctky jako na samém začátku zápasu.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas by měl začít pár minut po 22. hodině, tak přijďte si s námi pro rozuzlení zatím vyrovnaného duelu, ve kterém pravda trošku více šancí na vstřelení gól měli hosté, tu největší pak Kalinič po obrovské chybě Filipeho.
Takže, suma sumárum, první poločas je u konce, a jestliže lze u bet-at-home tento zápas vsadit i živě, tak by se o sázce na bezbrankový výsledek opravdu dalo uvažovat.
První poločas skončil.
45+2
Kalinič si ustlal ve vápně ve chvíli, kdy kolem něho prošel soupeř, pískat se určitě nebudu, na druhou stranu tato herecké etuda neměla takový dramatický náboj jako Ronaldova show ze zápasu s Milánem.
45+1
Jenže snaha marná, u míče Valente, který bude vhazovat.
45
Nuda prvního poločasu dostává dvouminutový přídavek, hosté se snaží projít po pravém křídle.
44
Jenže Konopljanka naprosto zbytečně fauluje kousek od vápna a hosté budou muset čelit standardní situaci. Začínám mít pocit, že pokud má vůbec některý tým dnes vstřelit gól, tak to bude právě jen díky standardkám, ale i v nich si počínají oba týmy zatím žalostně. Centr Manuela Josého toto tvrzení nikterak nevyvrátil.
44
Další "nápaditý" pokus domácích, to jest nákop po křídle a snaha o centr přes bránícího hráče, který stojí metr opodál. Vše vyústilo pouze v nastřelení onoho bránícího hráče.
41
První poločas nám skoro vrcholí, a kdo dorazil do ochozů, ten asi již nyní lituje... Poměrně velká fotbalová nuda dnes v Guimaraesi na programu.
39
Vůbec, vzhledem k tomu, že Ferreira hraje v "exilu" v Guimaraesi, tak atmosféra na stadionu je velmi komorní.
38
Tony fauova Kaliniče a další standardka pro hosty, z tohoto místa snad už třetí dnes. Jenže Rotaň rozehrál přímý kop velmi podivně, asi to měl být centr padající na zadní tyč, ale zapadl tak někam do druhé řady liduprázdné tribuny za brankou.
36
Šancí sice moc nevidíme, ale za to nedovolených zákroků se na trávníku množí, jeden vedle druhého.
34
Kalinič se otočil ve vápně kolem bránícího hráče a hned vypálil levačkou na domácí branku, jenže přímo do náruče Filipeho!
34
Další roh pro hosty.
33
Konopljankův pokus jemně tečován ve zdi, je z toho roh.
32
Nuno Santos fauloval Gamu a hosté budou kopat přímák z nějakých třiceti až pětatřiceti metrů.
31
A deja vu! Tony se srazil ve výskoku s Leaem a stejně jako před chvílí Miguel bolestivě zůstává ležet na trávě.
30
Rui Miguel zůstává na hřišti v hodně bolestivé grimase, a pánové, dostat ránu do stejných míst, nereagovali byste jinak. Hra přerušena a u Miguela už jsou zdravotníci domácího mančaftu.
30
Domácí si standardku soupeře pohlídali a odvracejí míč do bezpečí.
30
Rotaň bude zahrávat centr do vápna z přímého kopu.
28
Tony zkoušel štěstí, ale hosté zablokovali jeho střelecký pokus dřív, než mohl doletět k Bojkovi.
26
A ofsajd i na druhé straně, provinil se Zozulja.
25
Balon za obranu míří na Bébého, ten ale už předtím mířil do ofsajdu, takže z možného brejku není nic.
24
Bruno Gama faulován u postranní čáry, odtud, ze vzdálenosti nějakých 40 metrů, však hosté těžko budou hrozit.
24
Rotaňův centr do vápna domácí zadáci pohodlně odvrátili.
22
Že bychom dnes sledovali nějakou fotbalovou hitparádu, to se říci nedá, oba týmy mají problém něco kombinačního vymyslet, prostor a možnost zaútočit pramení hlavně z chyb toho či onoho mužstva.
21
Podobná situace, znovu přihrávka brankáři od Valenteho, i tentokrát si Kalinič popoběhl směrem k brankáři, tentokrát se Filipe ale do balonu trefil.
20
Nikola Kalinič měl obrovskou šanci! Filipe totiž při odkopu promáhl (!?!) míč, prostě jej minul, a Kalinič se z první snažil poslat míč mezi tyče, ale i on se situací naložil bídně, poslal balon někde směrem k ostrovu Madeira. Největší šance dosavadního průběhu zápasu!
18
Hodně důrazně teď Chapron vysvětloval Kankavovi, že takové zákroky, jako teď vysekl na probíhajícího Oliveiru, už dále tolerovat bez karetního ocenění nebude.
16
Ouuuu, Oliveirova štiplavá rána, Bojko se musel činit, aby falšovanou ránu na tyč srazil mimo branku! První vážnější slovo domácích, a teprve druhý Bojkův kontakt s míčem v dnešním zápase, leč tento opravdu zaváněl nepříjemnostmi.
16
Hra se trochu zklidnila, Dněpr přestal na chvíli "bláznit" směrem do útoku.
14
A teď dlouhý pas na Bébého, málem jsem to přivolal, ale Bojko včas vyběhl a schoval nakopnutý míč do náruče dřív, než se jej útočník domácích zmocnil.
13
Hosté vsadili na ofenzivnější line-up 3-5-2 a zatím jsou jasně aktivnější a nebezpečnější tým, těžko bych dumal v paměti, zda vůbec domácí dokázali zakombinovat tak dvě, tři přihrávky na půlce soupeře.
12
Na hřišti je samozřejmě český obránce Mazuch, hájící barvy Dněpru, jen ze střídačky sleduje jeho i dalších spoluhráčů počínání brankář Jan Laštůvka.
11
Rotaň poslal centr do vápna, tam jako jediný zasáhl balon Kalinič, ovšem míč minul tyč branky Pacosu Ferreira.
10
Tvrdě naložil Konopljankovi u postranní čáry obránce Tony! Když Ukrajinec proskakoval kolem zadáka domácích, tak mu Tony vytrčil ruku do cesty a knokautoval jej k zemi. Karta však zůstala v kapsičce rozhodčího.
9
Nejprve Sergio fauloval portugalského záložníka ve službách Dněpru Bruno Gamu, poté zase přehnal důraz Kalinič.
8
Až moc prostoru a času dostal nalevo Konopljanka, udělal rychlý pohyb do vápna a ihned zkusit nastřelit míč na branku, pro Filipeho to sice nebyla příliš namáhává práce, ale i tak – Portugalci si zahrávají s ukrajinským ohněm.
7
Portugalský tým začíná zápas hodně zakřiknutě, a Dněpr znovu rozjíždí další výpad.
6
Z následného rohového kopu hosté nic nevymysleli, a Ferreira po delší době dostává míč za půlící čáru.
5
Konopljanka poslal z levé strany centr do vápna, který ale i bez zapříčinění jakéhokoliv spoluhráče nadělal Filipemu obrovské problémy, začal se totiž stáčet do branky. Filipe vyrazil nad břevno, ale tady už hosté pořádně zahrozili!
4
Rotaň vypálil z pravého strany pokutového území, jeho přízemní ránu Filipe kryl, nicméně jsou to hosté, kdo vstoupil střelecky do zápasu aktivněji.
3
Skončila třetí minuta zápasu a stále jsme neregistrovali vážnější akci.
2
A máme za sebou dvě úvodní poměrně vlažné minuty, více času mají míč na kopačkách hosté, kteří navíc nastupují do zápasu s aktivním napadáním hluboko na polovině soupeře.
1
Domácí tým nastoupil do utkání ve žlutých dresech, ukrajinský výběr navlékl modré barvy.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Paços Ferreira: Filipe – Valente, Santos, Ricardo, Tony – Leão, Miguel, Oliveira, Seri – Bebé, José (C).
Náhradníci: Degra – Grégory, Lopes, Romeu, Ribeiro, Anunciação, Irobiso.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Bojko – Mazuch, Mandzjuk, Strinić – Kankava, Konopljanka, Čeberjačko, Rotaň (C), Gama – Kalinič, Zozulja.
Náhradníci: Laštůvka – Douglas, Fedeckij, Giuliano, Politylo, Selezňov, Matheus.

Rozhodčí: Tony Chapron.
Vážení fanoušci, tak tedy teď již pár minut před začátkem utkání vítejte u sledování přímého online přenosu z fotbalového utkání Evropské ligy. Pacos de Ferreira narazí "doma" v Guimaraesi na ukrajinský Dněpr Dněpropetrovsk. Od klávesnice vás zdraví Jaroslav Svoboda, dobrý fotbalový večer.
Hlavním rozhodčím utkání bude Francouz TONY CHAPRON, pomáhat mu budou na lajnách jeho krajánci, Stephan LUZI a Fredji HARCHAY.
Ukrajinský tým je na tom v tabulce skupiny E poněkud lépe, ačkoliv i on prohrál s Fiorentinou (1:2), leč v Rumunsku vyhrál 1:0, jedinou trefu zápasu obstaral Rotan. Proti Fiorentině se pak trefil Selezňov.

Na soupisce ukrajinského týmu jsou také dva čeští fotbalisté, obránce Ondřej Mazuch a brankář Jan Laštůvka. Prestižním by mohl být zápas i pro Bruna Gamu, portugalského záložníka oblékajícího modrobílé barvy Dněpropetrovsku.
F.C. Paços de Ferreira je relativně mladý klub, byl založen v roce 1950. A letos poprvé si zahrál v Champions League, do jejíž skupinové fáze však nedošel, a tak si "chladí žáhu" v Evropské lize. V předchozích dvou zápasech skupiny nejprve prohrál na půdě italské Fiorentiny 0:3, poté doma remizoval s poměrně neznámým rumunským celkem CS Pandurii 1:1, ačkoliv domácí byli takřka celé utkání jasně aktivnějším týmem.

Teď tedy Ferreira přivítá Dněpropetrovsk, a to na hřišti Estádio D. Afonso Henriques v Guimaraesi, kde Ferreira hraje své domácí zápasy v evropských pohárech.
Vážení fanoušci, vítejte při sledování online přenosu z Evropské ligy UEFA. Na půdě portugalského klubu F.C. Paços de Ferreira se představí ukrajinský výběr FC Dněpr Dněpropetrovsk, takže budeme svědy duelu v rámci skupiny E ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
Aktuální zápasy
Články odjinud