Slovan si dnes postup do jarní části Evropské ligy nezajistil. Nad jeho síly byl dnes lépe hrající německý Freiburg, který zaslouženě zvítězit. Severočeši tak budou mít šanci na reparát 12.12. v Estorilu.

To je ode mě pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u on-line přenosů brzy na počtenou.
90+4
Slovan má zřejmě poslední šanci k útoku. Všichni hráči Freiburgu teď brání ve vlastní šestnátce.
90+3
Kováč měl na hlavě vyrovnání! Dárek k narozeninám mu ale zkazil zasahující Baumann.
90+2
Zřejmě poslední žlutou kartu uviděl Coguelin.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
90+1
Poslední střídání je na světě. Höhn nahrazuje Lorenzoniho.
90
Kalitvincev se pokusil o střelu. Balon ale skončil vysoko na střeše tribuny.
89
Hosté střídají. Gintera nahrazuje Albutat.
88
Domácí se nadechují k závěrečnému tlaku. Samotné dění se odehrává na polovině německého klubu.
87
Liberec si vypracoval další zajímavou šanci! Frýdek ale pokazil finální centr do vápna.
Dnešní utkání sleduje 8800 diváků.
86
Freiburg vybojoval přímý volný kop na útočné polovině a s jeho rozehráním nijak nespěchá.
85
Ten ale končí jen útočným faulem na Baumanna.
84
Liberecké publikum žene své oblíbence za vyrovnáním. Tys budou zahrávat další roh.
82
Hosté mohli ale okamžitě odpovědět! Gólman Kovář se ale blýskl pohotovým zákrokem a ještě uchoval šanci na remízový výsledek.
81
Liberec právě vstřelil branku!
Závěr utkání ale bude ještě zajímavý! Slovan se dostává po nenápadné akci na rozdíl jediné branky. Sackey odcentroval na Pimparu ten hlavou posunul na volného SERGEJE RYBALKU, který už měl jednoduchou práci – 1:2.
81
Slovan měl k dispozici další roh. Ani ten však na výsledku nic nezměnil.
80
Před námi je posledních deset minut utkání. Blíž ke třem bodům mají rozhodně hráči Freiburgu.
79
A další nepřesná rozehrávka Libereckých. Naštěstí balon končí jen u brankáře Kováře.
78
Severočeši se snaží kloudně kombinovat. Zatím je to ale dost nervózní a nepřesné.
77
Liberec naposledy střídá. Odpracováno má dnes Šural, který své místo přepustil Kalitvincevovi.
76
Pimpara si nepohlídal ofsajdovou past.
75
Severočeši se ale snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat. Rabušic se ale přes Krmaše neprotlačil.
74
Slovan to teď bude mít hodně těžké. Dvoubranková ztráta už je hodně citelná.
73
Freiburg právě vstřelil branku!
Slovan nebyl schopný získat balon na svoji stranu a Freiburg to trestá druhou brankou. Günter se prohnal kolem levé postranní lajny a přesným centrem našel přesně hlavu FRANCISE COQUELINA – 0:2.
71
Liberec podruhé střídá. Zřejmě zraněného Kušníra střída Pimpara.
71
Hosté šetří čas a snaží se míč udržet co nejdéle. Zatím se jim to úspěšně daří.
70
Freiburg se po dlouhé době dostal na útočnou polovinu, kde zatím trpělivě kombinuje.
69
Další žlutou kartu uviděl záložník Fernandes.
69
Kelič si pohlídal útočné choutky Hankeho a balon raději poslal do zámezí.
68
Rybalkův roh končí neúspěchem. Nikdo v bílém se k míči neprodral.
67
Severočeši hrají v druhé půlce velmi sympaticky. Ke štěstí potřebují ale vyrovnávací branku.
65
Sackey se dostal kousek za hranicí vápna k odraženému balonu. Následná střela ale skončila hodně mimo.
64
Rybalka fauloval Coquelina, což se pochopitelně nelíbilo libereckým příznivcům.
63
Šuralovi byl odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
62
Slovan se znovu dostal nebezpečně před Baumanna. Tam ale celá akce opět končí po útočném faulu.
61
Frýdek mohl vystřelit. Zradilo ho však zpracování a poté si ještě pomohl útočným faulem.
60
Hosté také střídají. Utkání skončilo pro Kerka, kterého nahradil Freis.
60
Hosté to se svoji akcí přehnali. Hankeho narážečka končí pouze v autu.
59
Slovan poprvé střídá. Delarge nahrazuje Frýdek.
58
Rabušic teď spálil obrovskou šanci Liberce! Na malém vápně měl dostatek času a prostoru. Bohužel ale branku Freiburgu trestuhodně minul.
57
Po něm se k přímé střele dostal Keliče, který ale jen vysoko přestřelil.
56
Kušnír se svým centrem z pravé strany neuspěl. Domácí ale budou mít další roh.
55
Coquelin se nebezpečně dostal až před Kováře. Úspěšnému zakončení ale chyběla razance.
54
Rabušic fauloval Krmaše a uviděl žlutou kartu.
53
Další ofsajd domácích fotbalistů. Šural si nepohlídal obrannou linii soupeře.
52
Slovan převedl velmi pohlednou akci, po které mohlo být vyrovnáno. Rabušic ale trefil pouze tyč hostující branky.
51
Severočeši stále drží míč a vymýšlí, jak vyzrát na obranu Freiburgu. Zatím však marně.
50
Baumannovi se odkop od branky vůbec nepovedl. Míč končí v zámezí a Slovan bude vhazovat.
49
A hned vzápětí zastavuje libereckou akci další ofsajdové postavení. Tentokrát v něm byl Delarge.
48
Rabušic nemohl hrát, uvízl totiž v ofsajdu.
47
Fleišman dlouhou přihrávku na hřišti nezastihl. Jeho centr pocházel už ze zámezí.
46
Hosté se ujali rozehrávky. Slovan ale začal aktivně a hned napadá.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
První poločas je minulostí. Freiburg byl v prvním dějství zatím mírně lepším týmem a také po zásluze vede. Liberec se zatím do žádné větší šance neprokousal. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+3
Ještě před odchodem do šaten si žluté napomenutí vysloužil hostující Krmaš.
45+2
Slovan zahrával další roh, po kterém bylo před Baumannem pořádně rušno. Pavelka ale ani nadvakrát nedokázal hostující obranu propálit.
45+1
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Pavelka měl dobrou šanci na střelu. Ta ale byla hned záhy zablokována pozornou obranou.
44
Nebezpečně vypadající útok Freiburg hasí až na poslední chvíli obránce Fleišman.
43
Německý klub drží míč a pomalu se blíží ke Kovářovi, který bude muset vyhlásit pohotovost.
42
Hosté ale kontrolují hru a snaží se zbytek poločasu dohrát daleko od vlastní svatyně.
41
Dalším potrestaným hráčem je liberecký Kušnír.
40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Aktuálně drží míč domácí, kteří budou vhazovat.
39
Liberečtí zahrávali další roh. Rybalka jej rozehrál na krátko, což ale nebylo optimální řešení.
38
Freiburg nepřesně rozehrál. Liberec rychle spěchá a snaží se okamžitě vhazovat.
37
Rybalkovu ránu už viděli domácí fanoušci v síti! Balon ale končí dobrý metr od levé tyče.
36
Krmaš evidentně přistrčil Rabušice, který se ochotně skácel k zemi a vybojoval faul pro Slovan.
35
Günter neuspěl se svým pasem. Balonu se do cesty postavil Šural a od něho putoval do zámezí.
34
Severočeši jsou v posledních minutách aktivnější a častěji u balonu. Uvidíme, zda se dočkáme vyrovnání.
33
Po Kušnírově centru se natahoval Delarge. Domácímu záložníkovi však chyběly milimetry.
32
Slovan měl k dispozici roh. Šuralův centr ale doplachtil pouze k protihráčům.
31
Kováč se vydal dopředu. Liberec ale míč ztratil. Na jeho postu tak chvíli zaskakoval mladíček Sackey.
30
Severočeši přidali na obrátkách a snaží se o vyrovnání. Bez střelby to ale rozhodně nepůjde.
29
První žlutou kartu uviděl domácí Sackey, pro kterého to byla zároveň čtvrtá karta v ročníku a v příštím utkání si nezahraje.
27
Hra se v posledních minutách odehrává převážně ve středu hřiště, kde oba celky svádí urputný boj.
25
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu. Rabušic ale upadl až příliš okatě.
24
Hned vzápětí mohl na druhé straně vyrovnat Rybalka! Tomu ale střela z penaltového prostoru vůbec nesedla.
23
Liberečtí podcenili rohový kop a hosté se ujímají vedení. Kovářovi vypadl balon z rukavic k volnému MATTHIASI GINTEROVI, který vysokým polocentrem dopravil míč do sítě – 0:1.
22
Günterovi se centr do šestnáctky nepovedl. Míč místo toho ale zamířil přímo na Kováře, který jej musel vytěsnit na rohový kop.
21
Severočeši se svojí útočnou akcí nepochodili. Hosté tak dostanou další šanci.
20
Zatím sledujeme hodně vyrovnanou hru. Ani jeden z týmů se nedostal ke střelecké příležitosti.
19
Kušnírovi se odkop příliš nepovedl. Ten končí hned záhy za postranní lajnou. Hosté budou vhazovat.
18
Hosté se vinou nepřesné rozehrávky připravili o zajímavou pozici před branku Slovanu.
17
Liberečtí musí zatím pokračovat v deseti. Fleišman má menší zdravotní problémy a je za lajnou.
16
Hankeho přímý volný kop vypadal hodně nebezpečně. Ven z branky musel Kovář, aby efektivně zasáhl.
15
Hosté ale rychle získali míč zpět a zatím trpělivě kombinují na polovině hrací plochy.
14
Krmašův dlouhý nákop končí jen za brankovou čarou.
13
Rabušic to ml proti několikanásobné přesile hodně obtížné. Podle toho také celá akce Slovanu dopadla.
12
Sackeyho příliš nízký centr se neujal. Krmaš si s ním bez problémů poradil.
11
Freiburg se osvobozuje dlouhým nákopem na útočnou polovinu, kde bude hra pokračovat.
10
Následné exekuce se ujal Rybalka. Jeho přetažený centr ale k nikomu ze spoluhráčů nezamířil.
9
Pavelka vybojoval na Diagném rohový kop.
8
Kováč si pohlídal náběh Kerka, který se hnal za balonem. Domácí budou rozehrávat od vlastní branky.
7
Liberecký Pavelka zůstal ležet v pokutovém území soupeře a zřejmě potřebuje lékařské ošetření.
6
Sorg si při svém počínání dopomohl rukou, což správně postřehl i švédský rozhodčí Hansson.
5
Německý klub zahrával svůj první roh. Centrovaný balon ale doletěl pouze na hlavu Keliče.
4
Hosté stále drží míč a a pomalu se přibližují ke Kovářovi.
3
Freiburg se nebezpečně přesouvá před branku Slovanu. K jejímu ohrožení však zatím nedošlo.
2
Nepřesná kombinace domácích končí až u gólmana Baumanna, který bude odkopávat od brány.
1
Liberečtí fotbalisté se ujali rozehrávky. Šural se ihned vydal dopředu, s míčem se ale dostal za lajnu.
1
Oba celky již nastupují na hrací plochu. Liberec se představí v bílých dresech. Freiburg v tmavě modrých.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč (C), Kelič, Fleišman – Sackey, Rybalka – Šural, Pavelka, Delarge – Rabušic.

Náhradníci: Hroššo – Karišik, Coufal, Frýdek, Pimpara, Hušek, Kalitvincev.

SC Freiburg: Baumann (C) – Sorg, Diagné, Krmaš, Günter – Ginter, Coquelin, Fernandes, Kerk, Lorenzoni – Hanke.

Náhradníci: Batz – Höhn, Pilař, Albutat, Klaus, Mehmedi, Freis.

Rozhodčí: Hansson – Wittberg, Andren (všichni Švédsko).
V prvním letošním vzájemné duelu se zrodil poměrně divoký výsledek. Domácí vedli na Mage Solar stadionu již 2:0, jenže Slovan se dokázal vzchopit a během druhé půle vyrovnal na konečných 2:2.
Domácí tábor hlásí před utkáním podzimu takřka kompletní kádr. Ze základní sestavy visí otazník pouze nad Delargem. To hosté mají mnohem větší problémy. Freiburg nemůže počítat s Guédém, Hoflerem, Schusterem, Smidem a také Čechem Daridou.
Severočeši zatím drží ve skupině H druhé postupové místo. Pokud by dnes Liberec dokázal zvítězit, postup už mu neunikne a na evropské scéně se představí i na jaře. Freiburg je v tabulce třetí, jenže na svém kontě má o tři body méně. V případě vítězství by se tak bodově dotáhl právě na dnešního soupeře.
Hezký večer z mrazivého severu. Čtvrteční program patří Evropské lize, ve které se představí také jediný český zástupce. V 5. kole přivítá liberecký Slovan německého soupeře SC Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.