Přenos se aktualizuje automaticky

Sevilla si tedy i ve druhém utkání skupiny H připisuje tři body a jde do trháku. Dnes se v prvním poločase proti Freiburgu trápila, ale ve druhém poločase ji pomohla situace z 62. minuty. Diagné v pokutovém území naivně fauloval Baccu, dostal druhou žlutou kartu, což znamenalo kartu barvy červené a navíc penaltu. Tu proměnil Perotti a domácí tým šel do vedení, které si pečlivě strážil a v samotném závěru ještě zvýšil. Po krásné individuální akci Rabella skóroval Bacca, který tak uzavřel na konečných 2:0.
Konec zápasu.
90+3
Freiburg se ještě snažil o korekci, když měl na pravé straně možnost přímého kopu. Ten poslal do vápna Kerk, jenže Bacca odvrátil na rohový kop.
90+1
Sevilla právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto! Rabello krásně prošel přes dva hráče, které doslova vygumoval a proběhl levou stranou až před Baumanna. Odtud našel na druhé straně volného CARLOSE BACCU, jenž neměl problém zakončit do odkryté branky.
90+1
V první ze tří nastavených minut tu byla další střela Sevilly. Rabello ale před Baumannem nevypálil razantně, a tak si hostující brankář poradil.
90
Další pokus domácích o zakončení. Jairův centr z pravého křídla našel ve vápně Baccu, který však akrobaticky nastřeluje pouze vlastní ruku.
89
Domácí Sevilla naposledy střídá. Muže utkání Rakitiće střídá Cristóforo.
88
Bleskurychlá kombinace Sevilly znamenala velkou šanci! Rakitić náramně posunul placírkou míč na dvacet metrů pro Baccu, jenž si jej na pravé straně posunul a následně zkoušel Baumanna opět přehodit lobem. Míč z jeho kopačky končí na břevně!
87
Dnes velmi dobře hrající Figueiras posunul míč na pravou stranu pro Marka Marina, který sám před Baumannem pálí nad. Jeho oblouček končí zhruba dva metry nad brankou.
86
Jairo zkoušel na levém křídle vyzrát na Sorga, ale ten domácího záložníka k centru nepustil.
85
A znovu hosté! Mehmedi-Freis-Hanke. Tato formulka znamenala zakončení posledně jmenovaného z vnitřku pokutového území, avšak bohužel pro hosty byla rána bývalého reprezentanta Německa Hankeho sražena na rohový kop.
85
Na straně druhé mohl Varase ohrozit překvapivě volný Hanke, jenže ten trefuje Calu.
84
Cala zkoušel zaměstnat svým zakončením brankáře Baumanna, ale nepochodil. Rána se mu vůbec nepovedla, a tak končí vysoko nad.
83
Jairo Samperio po centru z pravé strany zkoušel vypálit, jenže trefil jen stojícího obránce Gintera.
83
Sevilla kontroluje hru a kombinuje na vlastní polovině hřiště. Hráči Freiburgu už pravděpodobně nemají síly na aktivnější napadání soupeře.
81
Akce domácích po pravé straně vypadala hodně nebezpečně, když se k míči před brankovou čarou ještě dostal Jairo. Jeho centr Baumann netrefil, ale nikdo v bílém dresu Sevilly zakončit nedokázal.
79
Rána kapitána Ivana Rakitiće z pravé strany notně protáhla Baumanna, který si s prudkou střelou skvěle poradil a vyráží.
79
Fernandes dobře zastavil Rakitiće, jenže Iborra zastavil v úniku Mehmediho, a tak zůstanou u míče hráči domácí Sevilly, která pár minut před koncem utkání drží dobrý výsledek.
77
Domácí podruhé střídají. Perottiho nahradí na trávníku Rabello.
76
Perotti se z levé strany dostal přes Sorga a odcentroval před branku. Tam se k míči dral Bacca, ale zakončit nedokázal.
75
Jairo Samperio na Figuerase, jenže jeho další centr z pravé strany opět chytá Oliver Baumann.
75
Günter se dostal po nahrávce od Freise až do pokutového území, kde však skvěle zapracoval Cala, který svého soupeře tělem vysunul ze střeleckého úhlu, a tak hostující bek vypálil rozhozen mimo.
74
Marin opět nepochopen. Tentokrát hledal kmenový hráč Chelsea FC Baccu, ale ten běžel jiným směrem.
73
Kerk si nevyhověl na útočné polovině se spoluhráči, a tak mohl jít do brejku Marin. Ten ale provedl skoro to stejné a nahrává pouze do volného prostoru, kde bude první Günter.
72
Hra se po zajímavé desetiminutovce uklidnila a domácí již nemají kam spěchat. O pravý opak se logicky snaží Freiburg, ale k ohrožení Varase zatím nedošlo.
69
Hostující trenér Streich nemá co ztratit, a tak střídá do útoku. Klause nahradí Freis.
69
Rychlá kombinační akce Sevilly. Rakitić na pravou stranu pro Jaira, jehož centr na zadní tyči zakončil Bacca hlavičkou nad branku.
67
Marko Marin hledal na levém křídle Morena, ale ten byl až příliš rychlý, a tak tu máme ofsajd.
66
Rakitić vysunul ze středu hřiště na pravé křídlo Jaira, jemuž gól s číslem dvě nedovolil včasným výběhem brankář Baumann.
64
Argentinský fotbalista na oslavu své branky sundal dres, a tak logicky vidí žlutou kartu.
63
Sevilla právě vstřelila branku!
DIEGO PEROTTI z bílého puntíku nezaváhal a přesnou střelou k levé tyči slaví první branku dnešního utkání. Baumann zkusil štěstí skokem k druhé tyči, a tak neuspěl.
62
Dost možná klíčový moment utkání. Bacca dostal od Parejy dlouhou nahrávku za obranu Freiburgu. Utekl do pokutového území, kde byl jasně faulován Diagném. Ten tak dostane druhou žlutou kartu, což bude logicky znamenat červenou a samozřejmě i pokutový kop.
61
Dvojité střídání hostujícího celku. Odcházejí Coquelin s Albutatem a jejich místa zaujmou Kerk s Mehmedim.
61
Dvojité střídání hostujícího celku. Odcházejí Coquelin s Albutatem a jejich místa zaujmou Kerk s Mehmedim.
60
Coquelin po nahrávce od Hankeho vypálil z levé strany, ale Varas zasahovat nemusí. Tečovaná rána znamená jen rohový kop.
59
Hankemu nevyšel záměr vysunout na hrot Klause, jenže zmatená domácí obrana i přes moře času i prostoru okopává do zámezí.
57
Rakitić našel krásnou nahrávkou na pravou stranu Figueirase, který se sice zbavil svého strážce, ale nahrávku na Baccu neprocpal. V poslední možný moment odkopl Ginter.
56
Baccu ostře sestřelil Diagné, a tak tu máme další žlutou kartu.
56
Střídání Sevilly. Trochowski odchází a na jeho místo příjde Marko Marin.
55
První žlutou kartu utkání si připisuje domácí Iborra za ostrý skluz ve středu hřiště.
55
Bacca se sice dokázal propracovat k centru přes Diagného, jenže ve vápně úřadoval brankář Baumann, který pohodlně chytá.
53
Hanke vybojoval míč a obloučkem posunul na Klause. Ten mu chtěl vrátit, jenže mu nahrál pouze na paty, a tak z nadějně se rozvíjející akce nic není.
51
Jairo Samperio přenechal míč na pravém křídle pro Figueirase. Hbitý zadák domácích dobře prošel přes Coquelina a prudce vypálil, jenže Baumann skvěle vyráží na roh.
50
Po něm se zkoušel do zakončení dostat Bacca, ale střela mu nesedla. Rychlý brejk Freiburgu zastavil faulem Cala.
49
Rakitić našel na levém křídle Morena, který byl zbytečně faulován Klausem. Přímý kop Sevilly skoro od rohového praporku rozehraje kapitán Ivan Rakitić.
47
Figueiras hledal z pravé strany v pokutovém území osamoceného Baccu, jenže centr nebyl ideální, a tak si obrana hostů poradila.
46
Začal druhý poločas.
Máme za sebou nepříliš výživný první poločas. V něm sice byla o něco více aktivnější domácí Sevilla, ale Baumanna v brance hostů moc nevyděsila. Držení míče bez šancí je domácím zatím k ničemu. Freiburg na tom byl na druhé straně opačně. Držení míč nebyla jeho silná parketa, avšak do šancí se ve třech případech dostal. Ani Varas ale zatím nekapituloval, a tak si na branky musíme počkat do druhého poločasu, který začne v Seville přibližně ve 20:00.
První poločas skončil.
45
Na hranici pokutového území domácích se zjevil Hanke. Ten zkoušel posunout míč na Albutata, jenže s tím si obrana domácích poradila.
45
Iborra posunul na Pareju, jehož daleký centr nikdo v bílém dresu Sevilly nepochopil. Od své branky tak rozehraje Baumann.
43
Další nadějnou kombinaci Sevilly posílal z pravého křídla do pokutového území Jairo, avšak Bacca se k míči neprodral, a tak hrají hosté z Německa.
42
Rakitić vysunul na levém křídle Trochowského. Bývalý hráč HSV utíkal sám na Baumanna, ale z dobré pozice moc nevytěžil, když jeho snahu o lob hostující kapitán s přehledem přečetl a chytá.
41
Nádherný míč ze středu hřiště našel ve vápně hostů Rakitiće, který si však na pravé straně v palebné pozici zpracoval míč rukou, a tak je hra přerušena.
39
Klaus namířil z přímého kopu pouze do zdi a dorážející Fernandes pálil podobně. Nadějná pozice tak pro Freiburg šancí nekončí.
38
Albutat dostal po nahrávce z levé strany dost prostoru před pokutovým územím. Tam navíc po faulu upadl, a tak tu bude přímý kop hostů z nadějné pozice.
37
Agilní Perotti zatím nemá své centry příliš přesné, a to potvrdil i teď. Míč z jeho kopačky pokutovým územím pouze proletěl a končí v zámezí.
35
Moreno dostal skvělý míč na levou stranu, odkud vracel míč na Baccu. Ten byl připraven doklepnout hlavou do sítě, ale v tu ránu se objevil Ginter, který skvěle odvrátil do zámezí.
34
Utkání zatím nabízí celou řadu nepřesností a pěkných fotbalových momentů bylo jen málo. Teď bude po faulu Höflera na Perottiho rozehrávat hostující tým přímý kop.
32
Trochowski posunul na Raktiće, který z levé strany kroutil míč do pokutového území. Tam hledal útočníka Baccu, jenž na něj jen těsně nedosáhl, a ten tak končí v zámezí.
31
A znovu Perotti. Tentokrát centroval z pravé strany, ale přízemní centr kapitán hostů Baumann v pohodě chytá.
30
Na straně druhé byl v dobré pozici Perotti, který ještě centroval na druhou stranu pro Baccu, jenže velmi nepřesně.
30
Fernandes dobře převzal míč od Coquelina a rychle posouval na Albutata. Pomezní sudí ale vidí ofsajd, a tak je hra přerušena.
28
Figueiras rychle vhodil na pravé straně pro Trochowského, kterému se však nepovedlo odcentrovat. Rychlý vpád do pokutového území domácím nevyšel.
26
Jairo Samperio posunul na levou stranu pro Morena, jenž zkoušel vypálit z levé strany. Míč se ale až na Baumanna nedostal. Sevilla i tak zůstává na útočné polovině.
24
Jairo před brankou Baumanna nezachoval chladnou hlavu a v dobré pozici nezakončil. To na straně druhé musel Varas znovu zasahovat. Střelu z pravé strany z kopačky Klause ale bez potíží lapil.
22
Perotti dobře obral o míč jednoho z hostů, avšak rychlý brejk z toho pro domácí bohužel nebude. Argentinský fotbalista raději nahrává do zadních řad.
22
Sevilla hosty přitlačila, ale další šanci si již nepřipisuje. Tečovaná střela Trochowského nebezpečná nebyla.
20
První šance domácích! Figueiras posunul na pravé straně pokutového území na Jaira, jehož tečovanou ránu musel Baumann s vypětím všech sil vyrazit mimo!
19
Perotti nepřesnou nahrávku od Parejy stihnout opravdu nemohl, a tak hraje SC Freiburg.
18
Nahrávka z levé strany hnala do útoku Baccu, jenže ten byl pomalejší než vyběhnuvší Baumann, a tak slaví brankář hostů. Ten rychle rozehrává na vlastní obránce.
16
Akce hostů po pravé straně se dostala na Hankeho, který se kličkou šťastně dostal na hranici pokutového území. Odtud bývalý reprezentant Německa vypálil, jenže Varas s přehledem slabou střelu chytá.
14
Z domácí strany to je zatím sterilní fotbal se snahou o dlouhé nakopávané míče za obranu soupeře. Tato jednoduchá snaha je ale snadno bráněna, a tak se Sevilla zatím nemůže dostat do zakončení.
12
Ginter nepustil u pravé postranní čáry k míči Baccu. Freiburg ale po vlastním autovém vhazování míč ihned ztrácí a musí se bránit.
10
Další nákop směr vpřed vyprodukoval bývalý spoluhráč Marka Suchého ze Spartaku Moskva Pareja, jenž hledal Trochowského. Míč nebyl přesný, a tak hrají od Baumanna hosté.
9
Moreno hledal z levé strany znovu za obranou Freiburgu Carlose Baccu, jenže ani teď domácí útočník ve hře nemůže pokračovat. Tentokrát pro ofsajd.
8
Zatím toho moc k vidění na Estadio Ramóna Sáncheze Pizjuána v Seville není. Změnit toto tvrzení zkoušel Mike Hanke, ale jeho střelu ze střední vzdálenosti Varas bezpečně chytá.
7
Iborra hledal z levé strany za hostující obranou Baccu, jenže ten fauluje Gintera, a tak se hra přerušuje.
5
Trochowski sice na útočné polovině nezpracoval dobře míč, a tak mohl jít Freiburg do brejku, jenže ten nebyl přesný. Přesto zůstávají hosté u míče.
4
Freiburg se snaží domácí hráče napadat na jejich polovině a ti s tím mají problém. Rakitić posílá pod tlakem míč do zámezí.
2
Diagné se nedomluvil s Baumannem a po centru z levé strany tu málem bylo snadné zakončení pro Baccu. Nakonec z toho je rohový kop.
2
Domácí celek začíná utkání s míčem na kopačkách, ale nic zajímavého z toho zatím nebylo. Ve středu hřiště kombinuje se spoluhráči kapitán Rakitić.
1
Utkání právě začalo.
Prosluněná Sevilla a Estadio Ramón Sánchez Pizjuána již vítá oba celky na trávníku. Rozhodcovská delegace z Ruska duel 2. kola Evropské ligy ve skupině H každou chvílí začne.
Úvodní sestavy:

Sevilla FC: Varas – Figueiras, Cala, Pareja, A. Moreno – Jairo, Rakitić (C), Trochowski, Iborra, Perotti – Bacca.
Náhradníci: Beto – Fazio, Coke, Marin, Cristóforo, Rabello, Gameiro.

SC Freiburg: Baumann (C) – Sorg, Diagné, Ginter, Günter – Klaus, Fernandes, Albutat, Höfler, Coquelin – Hanke.
Náhradníci: Schwolow – Schraml, Höhn, Stanko Stanko, Kerk, Mehmedi, Freis.

Rozhodčí: Vladislav Bezborodov – Nikolaj Golubjev, Vjačeslav Semenov – Michajl Vilkov, Sergej Ivanov (všichni RUS).
Ani domácí Sevilla však v úvodu sezony fotbalově neoslňuje. Sedm kol v Primera División znamenalo pro celek Unaie Emeryho jen šest bodů. Alespoň pohárová Evropa byla v prvním kole pro Sevillu úspěšná. Souboj na hřišti Estorilu dopadl po brankách Vitola a Gameira dobře s výsledkem 2:1. Domácí celek se dnes bude muset obejít bez Parejy, Čeryševa, Vitola, Mbii a Navarra.
Freiburg nepřijíždí na Pyrenejský poloostrov v dobré náladě. Partě trenéra Christiana Streicha se totiž v úvodu sezony vůbec nedaří, když v sedmi utkáních domácí soutěže vybojovala pouhé tři body. Ani v prvním kole EL to i přes podařený start do utkání nakonec znamenalo proti Slovanu Liberec jenom bod. Řada individuálních chyb na obou stranách přinesla výsledek 2:2. Dnes se tak od Freiburgu na hřišti favorita skupiny ani moc nečeká, ale to by právě hostům mohlo hrát do karet.
Hezký den při sledování druhého kola Evropské ligy. Dnes nás bude zajímat duel skupiny H mezi domácí Sevillou FC a hosty SC Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Skupina H

Evropská liga, anglicky Europa League, je druhá nejprestižnější klubová fotbalová soutěž pro evropské týmy. Pořádá jí Evropská fotbalová asociace (UEFA). Evropská liga byla založena v roce 1955 jako Veletržní pohár, přejmenována na Pohár UEFA byla v roce 1971 a od roku 2009 nese název Evropská liga UEFA. V Evropské lize hrají týmy, které se nekvalifikovaly do Ligy mistrů.

Evropská liga čítá po úpravě v roce 2021 32 mužstev ve skupinové fázi. Týmy jsou rozděleny do 8 skupin po 4 účastnících (utkávají se systémem každý s každým doma-venku). Do další fáze soutěže postupují dva nejúspěšnější týmy z každé skupiny. Týmy na 3. místě si zahrají předkolo play off Konferenční ligy. Týmy na 2. místě se utkají s týmy na 3. místech v Lize mistrů v rámci předkola play off Evropské ligy. Vítězové skupin jsou nasazeni rovnou do osmifinále vyřazovací části. Dvojice mezi sebou odehrají dva zápasy systémem doma-venku, postupuje vždy mužstvo s lepším součtem skóre z obou zápasů (při rovnosti rozhoduje vyšší počet branek vstřelených na hřišti soupeře, při rovnosti obou skóre se pak prodlužuje a případně rozhodují pokutové kopy).

Finále Evropské ligy se hraje na jediný zápas na předem určeném stadionu. Vítěz Evropské ligy si zajistí účast v příští sezoně Ligy mistrů bez ohledu na postavení v lize a také bojuje na začátku následující sezony s vítězem Ligy mistrů o evropský Superpohár. Nejúspěšnějším mužstvem historie Evropské ligy je španělský klub Sevilla FC, který posbíral celkem čtyři tituly.

Články odjinud