To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 13:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 9:16.
Je za námi odvetný zápas mezi Krasnodarem a Spartou a pražský tým se raduje z postupu. Sparta zcela ovládla druhou půli a gól Lukáše Marečka z 51. minuty nastartoval marš do dalšího kola. V 57. minutě navýšil náskok Martin Frýdek a v 70. minutě dokonal krasnodarskou zkázu Kehinde Fatai. Sparta se zcela po zásluze raduje z postupu mezi nejlepších 16 týmů soutěže, FK Krasnodar končí.
90+2
90+2
Achmedov se opřel do míče, jenže jeho rána zpoza vápna skončila vedle.
90+1
Na Matějovského centr si nejvýše vyskočil Dikan a před dotírajícími hráči Sparty si míč stáhl do náruče.
90
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
89
Brabec vyváží míč z vlastní poloviny.
88
Na centr z levé strany si naběhl Zahustel a opřel svou prudkou ránu o Dikanovo břevno!
87
Zápas se dohrává, Sparta drží míč na útočné polovině.
86
Konaté s Matějovským se ne zcela pochopili a celkem slibná akce tak skončila neúspěchem.
85
Z rohu nic nebylo, domácí fotbalisté ale i nadále zůstávají u míče.
85
Z velké dálky a poměrné z úhlu pálil Achmedov, bičík vyrazil na roh.
84
Poslední střídání Sparty, dohrál Bořek Dočkal, závěrečné minuty si zahraje Tiémoko Konaté.
83
Joãozinhova střela skončila zcela mimo tři tyče gólmana Bičíka.
82
Domácí publikum ale stále povzbuzuje, byť je jasné, že postup se dnes konat nebude.
81
Matějovský a Nhamoinesu kombinují na půlce, nikam se neženou.
80
Sparta si už hlídá svůj náskok a soupeře k ničemu nepouští.
79
Je zde již zmiňovaná změna. Dohrál Lukáš Mareček, zahraje si Marek Matějovský.
78
Vácha si ve vlastním vápně zpracoval centr na prsa a podařilo se mu míč dostal alespoň kousek za pokutové území.
78
Chystá se i další střídání, na trávník půjde Marek Matějovský.
76
Střídání hostů, dohrál Kehinde Fatai, na trávníku je již Lukáš Juliš.
76
Sparta je při chuti. Zahustel ukličkoval svého strážce, následně přihrál na Dočkala, jeho přízemní rána skončila těsně mimo.
75
Wándersonův centr z pravého křídla skončil u Bičíka, tohle byla pro hostujícího gólmana jednoduchá práce.
75
Domácí naposledy vystřídalí, Fjodora Smolova nahradil Dmitrij Torbinskij.
73
Ariho centr byl slabý a nepřesný, Holek hravě odhlavičkoval.
72
Na straně domácích přibyla další karta, na útočné polovině ji dostal Fjodor Smolov
70
Sparta právě vstřelila branku!
Už je zřejmě definitivně rozhodnuto, neboť Sparta přidala třetí gól. Hosté se dostali do brejku, zleva našel Krejčí volného KEHINDEHO FATAIE a ten prudkou ranou překonal bezmocného Dikana – 0:3.
70
Wánderson se sice dostával za Holka, sparťanský hráč si ale situaci pohlídal a zasáhl.
68
Další potíž pro Krasnodar, neboť Charles Kaboré se ohnal rukou po dotírajícím a faulujícím Frýdkovi a za to byl potrestán druhou žlutou a tedy i červenou kartou.
66
Joãozinho nacentroval do vápna, Achmedov se položil do nůžek, které mu ale nevyšly podle představ. Míč skončil mimo.
65
Ari se dostal ke střele, jeho ránu z pravé strany vyrazil pozorný Bičík na rohový kop.
64
Utkání sleduje 14 850 diváků.
64
Žlutou kartou za faul byl potrestán Kehinde Fatai.
62
Hned poté zamířil na lavičku Pavel Mamajev a místo něj se divákům představil Joãozinho.
62
Krasnodar střídá a to hned dvakrát. Nejprve odešel Mauricio Pereyra a místo něj nastoupil Wánderson.
61
Mamajev měl na pravém křídle trochu prostoru na centr, jenže našel pouze Bičíkovy rukavice.
59
Začal se hrát velmi útočný fotbal, na druhé straně hlavičkoval Achmedov, Bičíkovu branku netrefil.
58
Fatai málem vystihl Strandbergovu malou domů, Dikan byl ale u míče blíže a odkopl do bezpečí.
57
A už je to 0:2! Z pravé strany nacentroval Dočkal a jeho přesný pas našel hlavu MARTINA FRÝDKA. Na jeho prudkou hlavičku zblízka gólman Dikan nedosáhl!
56
Velice těsný ofsajd domácích, v nedovoleném postavení se ocitl Ari.
55
Na Mamajevův centr si naskočil Ari, jeho hlavička skončila nad.
55
Smolov se dostal za obranu Sparty, jenže nedokázal zpracovat pas z pravého křídla a dobré postavení nevyužil.
54
Míč doputoval za hranici vápna, kde se do něj opřel Kaboré. Jeho přízemní dělovka ale skončila uprostřed branky v Bičíkově náruči.
53
Sparta je opět na útočné polovině, nyní se ovšem Krasnodar ubránil a už rozjíždí útočnou akci.
51
Sparta jde do vedení a postup se pražskému týmu hodně přiblížil! Po akci po pravé straně pronikl do vápna Zahustel, poslal pod sebe příhru na LUKÁŠE MAREČKA a ten uklidil míč mimo Dikanův dosah – 0:1.
50
Krejčí s Dočkalem zahráli u rohového praporku náznak signálu, následný centr skončil za zadní tyčí.
49
Z asi 25 metrů vystřelil Frýdek, rána byla tečovaná a skončila mimo. Sparta má roh.
48
Zahustel srazil Petrova, který na střet nebyl moc připraven a bolestivě upadl na trávník.
48
Krejčí nepřešel přes Kalešina, míč je v autu.
47
Krasnodar vstoupil i do druhé půle aktivní hrou a snaží se tlačit před gólmana Sparty.
47
Pereyra posunoval na nabíhajícího Smolova, toho ale dobře pokryl Zahustel a hlavičkou přiklepl na Bičíka.

Fauly: 5:9
Máme za sebou první poločas a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Krasnodar ale předvádí zcela jiný výkon, než minulý týden v Praze a několikrát byl domácí tým blízko branky. Zatím ovšem doplácí na nepřesnou mušku. Rozhodně je to ale pro Spartu velkým varováním a druhá půle bude velmi dramatická.
45+2
45+1
Sparta se v nastavení drží na půlce soupeře, je to ovšem celé bez zakončení.
45
Rozhodčí přidá dvě minuty.
45
Frýdek je na zemi a za faul na jeho osobu byl žlutou kartou potrestán Mauricio Pereyra.
44
A najednou mohla udeřit Sparta. Z voleje se o gól pokoušel Nhamoinesu, jeho pokus skončil na horní síti Dikanovy branky.
43
Po rozehrávce nakrátko přilétl od Pereyry centr na vápno, Strandberg poslal hlavičku nad!
42
Opět roh pro domácí Krasnodar.
41
Za nedovolený zákrok u půlky hřiště dostal žlutou kartu hostující Lukáš Mareček.
40
Pereyra si dlouho šteloval míč na nohu, výsledkem byla silně nepovedená střela. Míč skončil zcela mimo.
39
Jeho centr skončil přesně v náruči gólmana Bičíka, ten si už prohlíží situaci a chystá se rozehrát.
39
Domácí tým se chystá k rohovému kopu, u míče je Pereyra.
38
Akce Nhamoinesa skončila u půlky, nyní je u míče Krasnodar.
37
Hra se teď trochu uklidnila, míč se drží na sparťanské polovině.
36
Z levé strany střílel Smolov, Bičík si s touto přízemní ránou hravě poradil.
35
Roh už pro Spartu nebezpečný nebyl, ta se celkem v poklidu ubránila.
35
Mareček odvracel na roh a určitě si on i jeho spoluhráči oddechli, neboť odkop nebyl nejpřesvědčivější a málem skončil v Bičíkově brance.
34
Celá akce skončila těsně mimo hrací plochu, zpětná přihrávka a následná střela, to vše už bylo ze strany domácích zbytečné.
33
Ari si poradil hned s trojicí protihráčů a ještě zvládl rozehrát na pravé křídlo.
32
Granqvist zastavil unikajícího Fataie, zvládl to čistým způsobem. Sparta vhazuje.
31
Frýdek si vyskočil na Nhamoinesův centr, hlavička skončila vysoko nad Dikanovou brankou.
30
Krejčí kombinoval s Nhamoinesem, nakonec z toho vznikla pouze zpětná přihrávka.
29
Krasnodar rozehrál, po prvotním odvrácení střílel Kalešin, trefil pouze hostující bránící val.
28
Zpoza vápna pálil Ari, i tentokrát byla střela sražena Brabcem, míč skončil těsně vedle. Roh.
28
Akce je u konce, Achmedov po sraženém centru hledal Pereyru, dal mu ovšem příliš prudkou přihrávku.
27
Ari si seběhl na hlavičkové sklepnutí, Brabec jeho střelu srazil na roh. Bičík zasahovat nemusel.
26
Po vysokém centru hlavičkoval Nhamoinesu, jeho pokus domácí u tyče zvládli zlikvidovat a rozehrát.
25
Roh pro Spartu, Fataiova hlavička po centru zleva byla sražena domácí obranou.
24
Sparta se po nějaké době dostala do útoku, bylo to však trochu zpomalené a Dočkal se ke kloudnému zakončení nedostal.
23
Je tu první žlutá karta, za ostrý šlapák na Frýdka byl potrestán Charles Kaboré.
22
Po centru z pravého křídla míč propadl na hranici pokutového území, Petrov pálil nad.
21
Krasnodar i nadále pokračuje v náporu, Sparta teď pouze brání.
20
Smolov se dostal akce po levé straně, poslal pod sebe přízemní přihrávku, Mamajev ovšem z plného běhu nemířil přesně.
19
Najednou vznikla rychlá akce Krasnodaru, na centr si vyskočili Mamajev s Brabcem a od domácího hráče skončil míč v zámezí.
18
Akce po levé straně vyvrcholila centrem, ten ale skončil u domácích obránců.
18
Následný centr do vápna odhlavičkoval Zahustel a Sparta jde do brejku.
17
Hraje se velmi tvrdě, Brabec zezadu trefil Mamajeva, rozehrávat se bude proti Bičíkově brance.
16
No a je tu další tvrdý zákrok domácích, nyní na trávníku leží Fatai. I on se drží za tvář, tentokrát ovšem za pravou.
15
Frýdek se drží za levou tvář a vypadá značně otřeseně. V doprovodu míří za postranní čáru.
14
Na trávníku leží Martin Frýdek a rychle k němu spěchá lékař s masérem.
13
Hosty teď zachránil praporek asistenta, neboť za obranu mířil dlouhý pas a Smolov pálil z voleje. Byl to těsný ofsajd.
12
Zpoza vápna vypálil Pereyra, branku sice minul, ale stále pokračuje převaha Krasnodaru.
12
V pokutovém území Sparty došlo k souboji mezi Smolovem a Holkem, sparťanský hráč byl úspěšnější a akci Krasnodaru zastavil.
11
Obrana domácích vše zvládla, míč má ve svém držení gólman Dikan
11
Zahustelův centr hledal Frýdka, ten sice branku neohrozil, vybojoval alespoň rohový kop.
10
Míč je u Bičíka, ten už vyhledává, komu by rozehrál.
9
Nyní se odehrál faul na kličkujícího Smolova, toho k zemi srazil Zahustel.
8
Poměrně ostrý zákrok na Frýdka, sudí si prozatím vystačil s domluvou.
7
Domácí tým teď drží míč na vlastní polovině a láká hráče Sparty k vysunutí.
6
Další míč za obranu hostů, Ari přijímal pas těsně v ofsajdové pozici.
5
Sparta se ani další akcí nedostala k zakončení, Krasnodar už jde opět do útoku.
4
Krasnodar měl první gólovou šanci. Po narážečce s Pereyrou se za obranu Sparty dostal Ari a přízemní střelou se snažil překonat Bičíka. Jeho pokus skončil o decimetry vedle branky!
3
Útočný faul se odehrál i na druhé straně, nedovoleným zákrokem se provinil Krejčí.
2
Celá akce vyšla do ztracena, Kalešin se dopustil útočného faulu.
2
Domácí se dostali až k centru, Mareček odvracel míč na rohový kop.
1
Zahustel musel zpracovávat těžký míč, povedla se mu sice klička, ale následná přihrávka už ne.
1
O výkop se postarali hráči Krasnodaru.
1

FK Krasnodar: Dikan – Petrov, S. Strandberg, Granqvist (C), V. Kalešin – Achmedov, Kaboré, Pereyra – Smolov, Mamajev – Ari.
Náhradníci: Sinicyn – Markov, Torbinskij, Gazinskij, Bystrov, Joãozinho, Wánderson.

AC Sparta Praha: Bičík – Zahustel, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Mareček, Vácha, Dočkal (C) – Frýdek, Krejčí – Fatai.
Náhradníci: Miller – Mazuch, Kováč, Matějovský, Konaté, Jiráček, Juliš.

Rozhodčí: Stefan Johannesson – Fredrik Nilsson, Mehmet Culum (všichni SWE).
Oba týmy již nastupují na trávník, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadionu Kubaň začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou řídit pánové ze Švédska. Jako hlavní se představí Stefan Johannesson, kterému budou na pomezí pomáhat Fredrik Nilsson a Mehmet Culum. Čtvrtým rozhodčím byl niminován Magnus Sjöblom a u branek budou číhat Andreas Ekberg a Kristoffer Karlsson.
Úvodní zápas

Minulý týden předvedla Sparta povedený výkon se šancemi, jenže proměnila pouze jednu, když se v 64. minutě prosadil Juliš. Výhra 1:0 dává Spartě trochu volnější ruce, týmu stačí jakákoliv remíza, nebo i prohra o jednu branku se vstřeleným gólem, na to se ale nelze spoléhat a Sparta by neměla ukázat pouze defenzívu, ale nebát se zaútočit.
AC Sparta Praha

Sparta je na jaře zatím stoprocentní, kromě domácí výhry nad Krasnodarem válí i v lize. Na dnešní zápas v Rusku odletěl pražský tým bez zraněných Štěcha a Lafaty a také bez posily Josefa Šurala, který už v Evropské lize nastoupil za Liberec a Sparta s ním tak v letošním ročníku nemůže počítat.
FK Krasnodar

Domácí tým stále čeká na zahájení jarní části ligové soutěže a herní praxí tak pro Krasnodar byly pouze přípravné zápasy a úvodní duel proti Spartě. To může být pro ruský celek problémem, nicméně výhodou je domácí prostředí, kde bude pátý tým ruské nejvyšší soutěže velice silný.
Dobrý večer u Evropské ligy. Dnes se společně podíváme na odvetné utkání mezi týmy FK Krasnodar a AC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.