Beriša – Tolói (88. Cornelius), Caldara, A. Masiello – Hateboer, Cristante, de Roon (87. Petagna), Freuler, Spinazzola – Iličić, A. Gómez (C).
Bürki – Toljan (46. Schmelzer), Toprak, Papastathopoulos (C), Ł. Piszczek – Pulisic (59. Reus) – Dahoud (82. Isak), Şahin, Schürrle, M. Götze – Batshuayi.
Weidenfeller – Beste, G. Castro, Isak, Reus, Schmelzer, Zagadou.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:8.
Je konec! Borussie Dortmund se nakonec dočkala kýžené vyrovnávací branky, díky které se stává osmifinalistou! Dlouhou dobu se domácí drželi v postupové pozici, avšak vše bylo zmařeno necelých deset minut před koncem. I tak se sluší Atalantě zatleskat za oba zápasy, ve kterých byla více než vyrovnaným protivníkem.
90+3'
90+2'
Vypadá to, že je o postupujícím rozhodnuto. Dortmund totiž soupeře k ničemu nepouští a navíc se sám drží s míčem na kopačkách.
90+1'
Definitivně rozhodnout mohl Schürrle, jeho zakončení ale na poslední chvíli srazil nad bránu jeden z vracejících se protihráčů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Roman Bürki (Borussia Dortmund).
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Andreas Cornelius.
87'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Andrea Petagna.
85'
Žlutou kartu dostává Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).
84'
Rázem se do postupové pozice dostala právě Borussie Dortmund. Pro domácí je to obrovská rána, neboť před chvílí mohli odskočit na rozdíl dvou branek.
83'
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak to je velká škoda pro domácí! Beriša totiž neudržel balón ve své náruči, načež se jako první k němu dostal MARCEL SCHMELZER, který zamířil do levé části odkryté brány.
83'
Šance také pro Borussii! Reus se dostal do vápna, odkud poslal náramně přesnou přihrávku na Schürrleho, který bohužel pro hosty zamířil pouze do Beriši.
82'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Alexander Isak.
82'
Sahin mohl postupovat po pravém křídle, avšak balón přeci jenom opustil hrací plochu. Místo toho se tak domácí dostanou k autovému vhazování.
81'
Fantastický Bürki! Iličič totiž přihrál zcela volnému Gómezovi, proti kterému velmi dobře vyběhl hostující brankář. Kapitán Atalanty posléze pálil pouze do brankáře.
80'
Masiello si postavil balón přesně na půlící čáru, odkud poslal ostrý centr k hranici pokutového území. Tam se ve vzduchu prosadila urostlá věž jménem Sokratis.
79'
Žlutou kartu dostává Leonardo Spinazzola (Atalanta Bergamasca Calcio).
78'
Spinazzola neuspěl v souboji proti Piszczekovi, posléze se jeho kolegovi Freulerovi nepodařilo včas přihrát na Gómeze.
77'
Reus doslova vymotal Masiella, který v souboji jeden na jednoho evidentně nestíhal. Navrátilec do sestavy Dortmundu poté pálil daleko vedle vzdálenější tyče.
76'
Gómez vzorně napadal rozehrávku a Toprak tak musel přihrát až k brankáři. Bürki ale okamžitě odkopl míč k opačné šestnáctce.
75'
Poprvé se v dnešním zápase prodral k zakončení Batshuayi. Belgický forvard zkoušel překvapit brankáře střelou po zemi, Beriša byl ale připraven.
74'
Po Gómezově rohovém kopu se na malém vápně do sebe pustilo hned několik protihráčů a hlavní sudí se rozhodl odpískat útočný faul.
73'
Hateboer operoval u autové čáry, kde ho čistým skluzem dokázal odzbrojit Schmelzer. Zákrok to byl sice hezký, nicméně domácí zůstanou u balónu.
72'
Dahoud se ze stojné pozice pokoušel oslovit Batshuayie, avšak jeho nabídka neměla patřičnou přesnost. Navíc budou domácí zahrávat volný kop.
71'
Iličič postupoval na jediného obránce, který nikterak nezkoušel zasáhnout balón. Domácí hráč se tak odhodlal ke střele, jenž zaplula těsně vedle tyče.
70'
Jeden z hostujících zadáků poslal hodně riskantní přihrávku na Bürkiho, který musel jednat hodně rychle. Napadající Iličič se málem dostal k míči.
69'
Právě řecký zadák ve službách Borussie Dortmund si počkal na náběh Batshuayie, který pádil za dlouhým míčem. Hostující forvard se ale nacházel v ofsajdu.
68'
Freuler se na polovině hrací plochy dopustil taktického zákroku, po kterém skončil na zemi Sokratis. Hra se začíná hodně kouskovat.
67'
Schmelzerův pohyb dělal vydatné problémy domácí obraně, která stěží poslala míč za autovou čáru. Atalanta není schopna podržet balón.
66'
Žlutou kartu dostává Hans Hateboer (Atalanta Bergamasca Calcio).
65'
Po Schmelzerově sražené ráně se hosté dostali k dalšímu rohu. Ten opět směřoval na přední tyč, kde balón odklidil připravený Caldara.
64'
Také střídající Reus se zapojil do útočných manévrů svého celku a hned z toho byl zisk rohového kopu. Pro Dortmund rohový kop číslo tři.
63'
Hosté rozjeli sérii krátkých přihrávek na opravdu malém prostoru. Najednou to centrovanou nabídkou zkoušel Schmelzer, včas balón odklidil Masiello.
62'
Zároveň se nám utkání dostalo za hodinu hry a v postupové pozici je stále Atalanta. Dortmund se ve druhém dějství nemůže prokousat k výraznější šanci.
61'
Posléze se podobným způsobem zkoušel prodrat do šestnáctky Spinazzola, avšak jeho průnik dokázal zachytit střídající Schmelzer.
60'
Iličič posadil na zadek Topraka, nicméně následně už nedokázal přihrát pod sebe. Hostující obrana se v dnešním zápase nejeví vůbec jistým dojmem.
59'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Marco Reus.
58'
Toprak se tak trochu nešťastným způsobem připletl pod míče, na což málem doplatil. Zakončující Hateboer ale nedokázal kloudně zamířit.
57'
Ten se snášel směrem od branky, načež se k odraženému míči málem dostal Cristante. Balón mu ale na poslední chvíli uskočil.
56'
Cristante sympaticky vyvezl míč, načež oslovil svého útočného kolegu Iličiče. Spolupráce těchto dvou hráčů se opakovala a první jmenovaný vybojoval třetí roh.
55'
Ani rychlonohý kapitán Gómez nedokázal zalepit balón na hřišti, místo toho se německý celek dostane k míči. Borussia začíná stupňovat svojí aktivitu.
54'
Schmelzer si na levém křídle nevěděl rady a míč raději vrátil na obrannou polovinu. Tam je prostor příliš přehuštěný a akce tak trvají opravdu jen krátce.
53'
Iličič mohl uklidnit hru, nicméně jeho hodně zbytečná nabídka kupředu neslavila úspěch. Domácí hráči se nyní ohlížejí na sebe.
52'
Dnes hodně nenápadný Batshuayi se snad poprvé ve druhém poločase dostal k míči, o který záhy přišel. De Roon se totiž jevil v souboji jako důraznější.
51'
Masiello nyní pomohl při bránění Pulišiče, následovalo totiž razantní odklizení míče ven z hrací plochy. Dortmund bude vhazovat.
50'
Spinazzola byl zpracováván hned dvojici protihráčů, který logicky slavila úspěch. Toprakovi se ale nepodařilo ideálně odklidit balón.
49'
Poprvé to směrem dopředu zkusila také Borussia. Pulišičovi odskočil balón příliš daleko od nohy a jeho kolega Piszczek ho už nezachytil na hrací ploše.
48'
Hned v úvodu se po míči na zadní tyči natahoval Gómez, avšak jeho přílíš kráké končetiny nakonec nedosáhly na kulatý nesmysl.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jeremy Toljan, přichází Marcel Schmelzer.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, který nám nabídl strhující podívanou. Oba celky se staraly o ofenzivní hody, jejichž výsledkem je zatím jediná branka. O tu se v úvodních minutách postaral obránce Tóloi, jenž dostal svůj celek do postupové pozice.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Vysoký balón směřoval na Batshuayie, který se v hlavičkovém souboji nedokázal prosadit. Spinazzola se tak ujme dalšího autového vhazování.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude něco nastavovat.
38'
Důležitost nadcházejících minut vycítili také domácí hráči, kteří si dávají velký pozor na své kombinace. Těžiště hry je v tuto chvíli u středového kruhu.
37'
Momentálně se hra trochu uklidnila a obě mužstva tak mohou vydechnout. Za pár okamžiků provede odkop od branky brankář Bürki.
36'
Dortmund konečně začal hrát a soupeř má obrovské problémy. Nejprve sražená rána doskákala kousek vedle tyče, následně se nedovoleným zákrokem prezentoval Batshuayi.
35'
O další minutu později se u míče opět ocitl Schürrle, který vyprodukoval nesmírně precizní bochánek na Götzeho. Druhý jmenovaný sice dopravil míč do sítě, avšak pouze z ofsajdu.
34'
Zřejmě nejaktivnější hráč Borussie André Schürrle se dostal ke svému tradičnímu manévru a následně pořádně protáhl Berišu.
33'
Zničehonic se italský celek dostal do další vyložené šanci, avšak v tomto případě se zakončení uskutečnilo z ofsajdového postavení.
32'
Přízemní kombinace byla hodně pomalá a domácí obrana tak neměla žádné starosti. Naopak se Atalanta okamžitě řítí kupředu.
31'
Schürrle měl před sebou hodně místa, avšak místo toho rozvinul hru napravo na Pulišiče. Americký talent pouze přeposlal přihrávku na Toljana.
30'
Hra se nám přesouvá z jedné strany na druhou. Německý křídelník Schürrle si přichystal balón ke střele, avšak jeho rána skončila v hledišti.
29'
Obrovská šance na druhou branku! Gómez poslal fantastický bochánek na zcela osamoceného Cristanteho, který ve stoprocentní šanci zamířil vedle.
28'
Na druhé straně hrací plochy se Pulišičovi podařilo sklepnout balón na Sahina, jehož rána z první se zařadila do kategorie méně povedených.
27'
Ten byl ale zahrán hodně mizerně. Nejvýše do vzduchu totiž vystoupal brankář Bürki, který okamžitě sevřel balón do své náruče.
26'
Spinazzola chtěl rychlým manévrem vyřadit ze hry Piszczeka, který ale stačil reagovat. Italský celek se po zablokovaném centru dostane k rohovému kopu.
25'
Götze přišel o hrací předmět a navíc se sám dopustil nedovoleného zákroku. Atalanta má k dispozici volný kop z vlastní obranné poloviny.
24'
Do rozehrávky se tak zapojil také brankář Bürki, jenž se s ničím neunáhlil a místo toho zvolil přihrávkou do strany na volného Toljana.
23'
Dortmund zatím nemá na kombinace vůbec žádný prostor. To maximálně pocítil Dahoud, jenž byl nucen odehrát míč k vlastní šestnáctce.
22'
Domácí se ujali autového vhazování od pravé autové čáry, kde se do kombinace dostal Iličič. Prudká přihrávka ale zamířila až k Bürkimu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám jednoznačně ukázala, že Borussie to bude mít hodně těžké. Domácí totiž hrají velmi dobře.
20'
Bergamo mělo k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice. Domácí se ale rozhodli rozehrát nakrátko, čímž se tak dostali z nebezpečné pozice.
19'
Z opakovaného záběru jsme si mohli skutečně všimnout, že se jako poslední dotkl míče domácí hráč. Bürki tak bude rozehrávat od své svatyně.
18'
Žlutou kartu dostává Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund).
17'
Gómez spěchal po levé postranní čáře, kde se driblinkem dostal přes Dahouda. Následně se Freulerovi nepodařilo vybojovat rohový kop.
16'
Dahoud přenesl hru na pravou stranu na Piszczeka, který to zkoušel z první na Batshuayie. Před ním si ale došel pro centr pozorný Beriša.
15'
Doposud jediný střelec dnešního zápasu si nechtěl přidělávat zbytečné starosti a balón raději poslal až k znuděnému brankáři Berišovi.
14'
Spinazzola se chopil autového vhazování, po jehož provedení se Freulerovi nepodařilo udržet míč ve vymezeném prostoru. Vhazovat bude také Dortmund.
13'
V tuto chvíli se do postupové pozice dostala právě Atalanta, jenž je i po úvodní brance stále aktivním celkem. Hosté pouze odkopávají míče.
12'
Domácí hráči tak těžili z aktivního vstupu do dnešního zápasu a naprosto zaslouženě se dostali do vedení. Borussie se okamžitě snaží o rychlou odpověď.
11'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do vedení! Atalanta zahrávala rohový kop, načež balón propadl na zadní tyč k RAFAELU TÓLOIOVI, který dopravil míč do prázdné brány.
11'
Ten nepřinesl nic moc závratného, naopak se v poklidu činila obrana Borussie. Německý gigant ale není schopen kloudnější kombinace.
10'
Gómez nastartoval své dolní končetiny, načež k němu přiběhl pozorný Sahin. Atalanta má k dispozici rohový kop z levé strany.
9'
Po Cristanteho narážečce musel hodně rychle jednat Piszczek, který odkopl míč pouze za postranní čáru. Domácí se drží u míče.
8'
Toljan se komickým držením dopustil nedovoleného zákroku, po kterém domácí tábor chtěl žlutou kartu pro hostujícího zadáka. Hlavní sudí zatím žlutou tasit nebude.
7'
Götze poslal hezkou přihrávku na Pulišiče, který měl v šestnáctce hodně málo prostoru. Domácí obrana ho následně vytlačila ven z vápna.
6'
Atalanta se pořádně zakousla do svého protivníka, který se v úvodu pouze brání. V tuto chvíli se Spinazzola staví k autovému vhazování.
5'
K akrobatickému zakončení se natlačil Hatoboer, avšak míč jen slabě lízl. Posléze pálil vysoko nad branku zadák Tóloi. Bürki bude vykopávat.
4'
Konečně se k balónu dostali také hráči Dortmundu, kteří kombinovali u vlastní šestnáctky. Následovala ale zbytečná ztráta míče v podání Toljana.
3'
Po první útočné akci v podání domácích hráčů se k centrovanému míči dostal Iličič. Míč se ale svezl pouze za brankovou čáru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
První zápas

První vzájemné utkání nabídlo hodně divokou přestřelku, která nabídla hned tři obraty skóre. Nejdříve se do vedení dostal německý celek, avšak v krátkém časovém sledu dvakrát udeřila Atalanta. Již zmiňovaná letní posila Michy Batshuayi prokázal své útočné vlohy a dvěma brankama strhl vítězství na stranu Borussie. Bergamo tak bude muset v dnešním odvetném zápase za každou cenu zvítězit, naopak Dortmundu stačí i jakákoliv remíza.
Borussia Dortmund

Na opačném pólu stojí velmi ambiciózní Borussia Dortmund, tedy celek, pro který je účast v Evropské lize rozhodně málo. Německému celku ale absolutně nevyšlo počínání ve základní skupině Evropské ligy. Borussia nasbírala pouhopouhé dva body, nicméně i ty je dokázaly alespoň vynést do vyřazovací fáze Evropské ligy. Zdá se, že se Dortmund začíná výkonnostně zvedat, neboť v lize naposledy prohrál před více než třema měsíci. Jeden zádrhel tu ale přeci jenom je. V rámci zimního přestupového období klub opustil obávaný kanonýr Aubameyang, na jehož místo přišel Belgičan Batshuayi.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta Bergamo předvádí v letošním ročníku opět velmi vlažné výkony, avšak na ligové scéně se zatím nachází na osmé pozici. Bergamo si ale opět dalo za cíl umístění na pohárových pozicích, přičemž na poslední pohárové místo ztrácí pouze tři body. Co se týče představení v základní skupině Evropské ligy, tam se Atalantě dařilo nadmíru dobře. Italský zástupce totiž s tříbodovým náskokem před Lyonem zvítězil ve své skupině a bez jediné porážky se tak dostal do vyřazovací fáze Evropské ligy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat odvetný souboj mezi Atalanta Bergamasca Calcio a Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.