Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Everton - 14. září 2017   19:00

Atalanta
Atalanta
27' A. Masiello  • 41' P. Gómez (Petagna) • 44' Cristante (Petagna)
3:0
(3:0)
Everton
Everton
Atalanta
Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello (77. Caldara) – Hateboer, Cristante (82. Kurtić), Freuler, de Roon, Castagne – Petagna (79. Cornelius), P. Gómez (C).
Gollini – Orsolini, Cornelius, Caldara, Kurtić, Haas, Bastoni.
Vladislav Bezborodov – Valerij Dančenko, Maxim Gavrilin (všichni Rusko)
Stadio Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo
Everton
Stekelenburg – Holgate, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Schneiderlin (67. Sandro Ramírez), Bešić – Vlašić, Rooney (66. Klaassen), G. Sigurdsson – Calvert-Lewin (76. Mirallas).

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost, u dalších online přenosů se na Vás zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:8.
Je dobojováno, Atalanta prožila snový návrat do evropských pohárů po šestadvaceti letech, když před vlastními fanoušky porazila favorizovaný Everton 3:0! Jedinou pasáži, kdy hosté určovali tempo hry, byl samotný začátek, Sigurdssona ale vychytal Beriša, o pár vteřinek později mířil Rooney nad branku. Od té doby už byl na travnaté ploše vidět jen jeden tým, vedoucí branku jsme viděli v sedmadvacáté minutě, kdy se po rohovém kopu trefil obránce Andrea Masiello. La Dea svému soupeři před odchodem do šaten uštědřila ještě dva tvrdé direkty, na 2:0 zvýšil po krásné ráně Alejandro Gómez, nedlouho nato se prosadil také Bryan Cristante.

Vše podstatné se odehrálo v úvodních pětačtyřiceti minutách, během druhé půle se zápas z důvodu jasného vedení domácího týmu už pouze dohrával. I tak si ale celek z Bergama vytvořil ještě jednu příležitost, rána Rema Freulera skončila na horní tyči. The Toffees se lehce zvedli po příchodu Sandra Ramíreze. Španělský útočník, spolu s Philem Jagielkou snad jediný hráč hostí, který dnes snesl přísnější měřítko, hru svého týmu rozhýbal a vyslal i několik střeleckých pokusů, Beriša ale čisté konto uhájil.
90+3'
90+2'
Koemanovi svěřenci se teď právem zlobí. Rána, kterou zpoza šestnáctky vyslal Mason Holgate, byla totiž zcela očividně tečována ve skluzu hrajícím Caldarou. Všichni očekávali nařízení rohového kopu, ruský sudí ale překvapivě ukázal na odkop od branky.
90+1'
Vzhledem k jasnému výsledku není důvod k tomu, aby se dnešní utkání zbytečně protahovalo. A ví to i hlavní sudí Bezborodov, který nad rámec základní hrací doby nastavuje tři minuty.
90'
Sandro Ramírez se s balonem přilepeným u nohy dopracoval až na kraj šestnáctky, kde všechny překvapil patičkou pro z druhé vlny sbíhajícího Klaassena. Jeho rána by Berišovi určitě zadělala na nemalé problémy, do jejího směru letu se ale postavil Palomino.
89'
Práci měli i na druhé straně hřiště chytající Maarten Stekelnburg. Tentokráte se nizozemský gólman musel vypořádat s ranou od Andrease Corneliuse, záměr dánského kanonýra spočívající v přízemním pokusu ke vzdálenější tyči ale vystihl a zasáhl.
88'
Gylfi Sigurdsson poslal míč k rozběhnutému Sandru Ramírezovi. Španělský šikula hru Evertonu určitě rozhýbal, což potvrdil i nyní, když se díky učebnicové zasekávačce zbavil Tolóie, nachystal si balon na pravačku a vypálil, Beriša ale spolehlivě zasáhl.
86'
Po dlouhé době jsme byli konečně svědky dalšího střeleckého pokusu. Zpoza šestnáctky jej po Gómezově nahrávce vyslal střídající Jasmin Kurtić, Bešić ale díky dobrému bloku nedopustil, aby Stekelenburg ze svého repertoáru musel vytáhnout další zákrok.
85'
Davy Klaassen se dopustil zbytečné ztráty ve středu hřiště, jeho zaváhání musel napravit až Mason Holgate, který jasně fauloval o únik se snažícího Castagneho. Atalanta tak bude mít k dispozici přímý kop, na střelu to z této vzdálenosti ale zřejmě nebude.
84'
Po de Roonově ztrátě se Everton mohl vydat do nadějně vyhlížejícího brejku. Ten táhl Gylfi Sigurdsson, který celou akci ještě hodlal vyšperkovat pasem na zapomenutého Mirallase, ten se ale zdál býti spíše překvapen a míč vůbec nezpracoval.
83'
Alejandro Gómez přebíral balon v jasném ofsajdu, pomezní sudí hru nechal chybně pokračovat. Domácí kapitán na to konto odcentroval k před pár okamžiky příchozímu Corneliusovi, tomu ale zakončení hlavou nesedlo, a Stekelenburg tak mohl zůstat v klidu.
82'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Jasmin Kurtić.
81'
Do konce utkání zbývá už jen deset minut. Troufám si tvrdit, že o vítězi je už rozhodnuto, Everton se sice po přestávce herně mírně zvedl, jeho výkon dnes na koncentrovaně hrající Atalantu ale prostě nestačí. Dočká se Koemanova družina alespoň čestného úspěchu?
80'
Po několikaminutové odmlce o sobě směrem dopředu dala vědět i Atalanta, která už se snaží dnešní utkání pouze v poklidu dohrát, což ji vzhledem k aktuálnímu skóre nemůžeme mít za zlé. Alejandro Gómez obešel Bainese, poté ale narazil do neprostupné zdi v podobě Jagielky.
79'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Andreas Cornelius.
78'
Sandro Ramírez si seběhl na přihrávku od Schneidrlina, poté zvedl hlavu a přesně nalezl Muhameda Bešiće. Ten si ukousl až příliš velké sousto, když vyzkoušel své štěstí z uctivé vzdálenosti, rána mu ale absolutně nesedla a balon skončil vysoko nad brankou.
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Mattia Caldara.
76'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Kevin Mirallas.
75'
Právě islandský špílmachr do šestnáctky vyslal nadýchaný centr, na který si na hranici penaltového puntíku naskočil Keane. Hlavička se mu celkem povedla, k Berišovi se ale balon díky dobré práci v malém vápnu zasahujícího Palomina nedostal.
74'
Střídající Sandro Ramírez u postranní lajny vykoupal napadajícího Castagneho, za což byl oceněn také potleskem z řad domácích fanoušků, Následný pas španělského mladíka doputoval k Sigurdssonovi, po jehož tečované střele Everton získal rohový kop.
72'
Masiello už je zpět na trávníku, krátké ošetření za postranní lajnou bylo dostačujícím odpočinkem. Na hřišti se ale začíná přitvrzovat z obou stran, Hateboer nyní nepěkně dohrál nic netušícího Bainese, ani tentokráte ale ruský sudí pro kartu nesáhl.
71'
Hra se přerušuje, na trávník jsou přivolání domácí zdravotníci. Dominic Calvert-Lewin totiž sestřelil Masiella, kterému se zpět na nohy tedy dvakrát nechce. Uvidíme, zda se jedná jen o drobný šrám, nebo bude trenér Gasperini muset sáhnout ke střídání.
70'
Tohle bylo zbytečné.. Sigurdsson už sám o sobě fauloval Castagneho, sudí ale ponechal Atalantě výhodu. V ten moment ale do domácího obránce zajel také Bešić a musím říci, že je mi velkou záhadou, jak se tento souboj mohl obejít bez karetního ohodnocení.
69'
S balonem si poprvé potykal Sandro Ramírez, jenž vyslal zpětnou přihrávku pro Keanea. Ten zvedl hlavu a zvětřil mezi obránci si sbíhajícího Calverta-Lewina, výtečnou hrou tělem se ale prezentoval Tolói, jenž si vysloužil hlasitý potlesk z tribun.
68'
Mason Holgate udělal kličku směrem ke středu hřiště, načež byl faulován Castagnem, jemuž se obranný skluz absolutně nevydařil. Přímý kop si vzal na starosti Sigurdsson, našel ale pouze hlavu na hranici malého vápna se pohybujícího Masiella.
67'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Morgan Schneiderlin, přichází Sandro Ramírez.
66'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Davy Klaassen.
65'
Wayne Rooney si doslova došel pro faul od ve skluzu hrajícího de Roona. Standardní situaci si na starost vzal právě Gylfi Sigurdsson, jehož nákop do šestnáctky nebyl vůbec k zahození, Beriša ale přispěchal s včasným vyboxováním míče do bezpečí.
64'
Na lavičce už se ke vstupu na trávník připravují Klaassen s Ramírezem. Dle mého názoru ze hry půjdou Sigurdsson a Calvert-Lewin, kteří jsou dnes opravdu neviditelní. Především pak islandská posila ze Swansea zatím při svém působení u The Toffees zůstává daleko za očekáváním.
63'
Žlutou kartu dostává Gylfi Sigurdsson (Everton FC).
62'
La Dea bez povšimnutí hráčů soupeře, který se stále prezentují velice nedůraznou hrou, kombinuje na útočné polovině. Nyní se až do pokutového území probojoval hladový Hans Hateboer, jeho ránu ale zastavil Jagielka, snad jediný fotbalista Evertonu, který dnes snese přísnější měřítko.
61'
Domácí fanoušci jsou ve varu a také pořádně slyšet. Není se čemu divit, takovýto návrat svého týmu do pohárové Evropy si snad ani nevysnili. Atalanta ale nad favoritem z Liverpoolu vede naprosto zaslouženě a pokud ji nepotká velký výpadek, dokráčí si pro tři body.
60'
Hosté se alespoň dostali k rozehrávce rohového kopu. Po Rooneyho vybídce centroval Gylfi Sigurdsson, jenž hledal na zadní tyči si nabíhajícího Morgana Schneiderlina, tomu ale možnost hlavičky pokazil výtečně bránící Palomino.
59'
Michael Keane pořádně zabrnkal na nervy už tak dost nazlobeného Ronalda Koemana, když si před napadajícím Gómezem dovolil drzou kličku, který mu vyšla jen díky faktu, že kousek opodál stál Phil Jagielka. Ten totiž celou situaci zachránil.
57'
Málem to bylo už 4:0, Atalanta dnes opravdu hraje s neuvěřitelnou lehkostí a svého soupeře chvílemi doslova válcuje! Z pravé strany se do vápna přihnal Petagna, jenž si všiml z druhé vlny se nabízejícího Freulera, ten ale trefil pouze břevno branky Evertonu.
56'
Timothy Castagne se v souboji s Vlašićem dopustil nedovoleného zákroku. Přímý kop rozehráli hosté na krátko, do šestnáctky míč poslal až Wayne Rooney, Etrit Beriša ale ideální moment pro výběh odhadl skvěle a opět zachránil situaci.
55'
Everton i po přestávce pokračuje v ledabylém výkonu, na dnešní utkání budou chtít svěřenci trenéra Koemana rychle zapomenout. Tentokráte chyboval Holgate, rychlou protiakci vyřešil Petagna pasem pro Gómeze, ten ale branku přestřelil.
54'
Baines se dopustil zbytečného zaváhání, když nechal balon za sebou. Do útoku se na to konto vydal Hateboer, jenž ještě nahrával v šestnáctce si nabíhajícímu Gómezovi, bránící Jagielka se ale kličkami domácího kapitána nenechal zmást.
53'
Podle očekávání se Everton po návratu ze šaten alespoň trochu oklepal a teď se hosté u balonu drží daleko častěji než jejich soupeř. Průnik doposud neviditelného Sigurdssona skončil dříve než začal, výborně mu zabránil ve skluzu hrající Hateboer.
52'
Mason Holgate patří k aktivnějším mužům na straně Evertonu. Teď si anglický mládežnický reprezentant poradil s Castagnem, poté nahrál Vlašićovi, jenž ještě sklepl pro Rooneyho, jeho jakýsi pokus o střílený centr ale skončil neúspěchem.
51'
Morgan Schneiderlin to v souboji s Gómezem přehnal s agresivitou, Atalanta tak měla k dispozici přímý kop. Poněkud neočekávané domácí zvolili rozehrávku na krátko, což se jako šťastná volba neukázalo, de Roonovu nahrávku přečetl Jagielka.
50'
Michael Keane si dnes také nepočíná vůbec dobře. Nyní posila z Burnley naprosto zbytečně a lehkovážně přišla o balon, a nabídla tak příležitost pro aktivního Petagnu. Jeho rána nepostrádala razanci, přesnost ale ano, Stekelenburg tak v klidu zasáhl.
49'
Mason Holgae si troufl na drzý průnik po pravé straně hrací plochy. Nakonec si anglický mladík jako adresáta své nahrávky vybral Vlašiće, kterému se sice podařilo vystřelit, Etrit Beriša ale s jeho marným pokusem žádné starosti neměl.
48'
Phil Jagielka se vydal na ofenzivní výlet, který zakončil zajímavě myšleným obloučkem pro Rooneyho. Ten ale nekřikl na Sigurdssona, načež se oba zkušení borci v dresu The Toffees srazili, a nabídl tak klidné vyvezení míč pro Tolóie.
47'
Do druhého poločasu vstoupily oba celky bez jediné změny, především u Evertonu se jedná o velké překvapení. Do šance se krátce po rozehrávce probojoval Wayne Rooney, trefil ale pouze prostředek branky, kde číhal Beriša.
46'
První poločas je za námi, zatím se nestačíme divit, jakým směrem se dnešní utkání ubírá – Atalanta totiž nad favorizovaným Evertonem vede už 3:0! Začátek utkání byl sice vyrovnaný, možná mírně aktivněji si počínali svěřenci trenéra Koemana, ovšem ani jednu ze svých šancí nedokázali proměnit. Postupem času se z jejich hry začala zcela vytrácet bojovnost a jakékoliv nasazení, což domácí nemilosrdně potrestali. Skóre v sedmadvacáté minutě otevřel stoper Masiello, na 2:0 po parádní pumelici zvýšil Gómez a půli hrůzy pro The Toffees zakončil přesně mířící Cristante. V kabině liverpoolského celku bude asi pořádně horko, tak se nechme překvapit, zda se s jeho přístupem po přestávce něco změní.
45'
44'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tohle už zavání debaklem a také pořádnou ostudou pro The Toffees, kteří ještě před koncem prvního poločasu v Bergamu prohrávají už o tři branky! Hateboer skvělým obranným skluzem zajistil rychlou protiakci domácích, kterou táhl nehlídaný Petagna. Ten si počkal na ideální okamžik a pak balon předal nabíhajícímu si BRYANU CRISTANTEMU, jenž se tváří v tvář brankáři Stekelenburgovi nezmýlil.
43'
Tohle už je pro Everton vážný problém. Řekl bych, že o přestávce čeká The Toffees v kabině pořádný kartáč, Ronald Koeman je totiž na první pohled velice nespokojený a není se čemu divit. Jeho svěřenci působí velice odevzdaným dojmem, domácí je naprosto přehrávají.
41'
To byla opravdová paráda, po níž se Atalanta proti zatím velmi mizerně hrajícímu Evertonu dostává už do dvoubrankového vedení! Andrea Petagna si všiml neobsazného ALEJANDRA GÓMEZE, jenž ukázal svou mimořádnou šikovnost, když si balon přes Vlašiće přehodil na svou silnější pravačku a vypálil. Jednalo se o krásnou ránu, po níž míč zaplul přesně pod břevno, Stekelenburg se natahoval marně.
40'
Těm ale rozehrávka této standardní situace neklapla. José Palomino se totiž ve snaze probojovat k hlavičce dopustil jasného faulu vůči Bešićovi, následovat tak bude odkop od branky nizozemského veterána Stekelenburga.
39'
Míč se po nepřehledném souboji mezi Holgatem a Petagnou odporoučel do zámezí. Sudí dlouho váhal, komu jej přisoudit, nakonec se po radě od svého pomezního kolegy rozhodl nařídit rohový kop pro svěřence trenéra Gasperiniho.
38'
Konečně o sobě alespoň drobným náznakem dali vědět hostující hráči. Opět u toho byl Wayne Rooney, na jehož načechraný pas si za obranu v šestnáctce sbíhal Calvert-Lewin, k dosažení na balon mu těsně před Berišou však ještě pár decimetrů scházelo.
37'
Alejandro Gómez to až na zakončení udělal parádně! Nejprve si balon na levé straně vyměnil s Castagnem, poté se s ním přiřítil do pokutového území, kde si položil Jagielku a vypálil, jeho rána ale byla příliš slabá a pro Stekelenburga nepředstavovala žádné nebezpečí.
36'
Michael Keane pořádně zabrnkal ne nervy svých spoluhráčů a fanoušků celku z Liverpoolu, když ve snaze odkopnout míč trefil napadajícího Gómeze. Od něj se balon málem odrazil příhodně pro Petagnu, který by, nebýt okamžité reakce Jagielky, šel sám na branku.
35'
Celek z Bergama pokračuje ve výborném výkonu. Andrea Petagna dokázal na zádech udržet dotírajícího Bešiće, poté navíc vykouzlil brilantní kolmici pro Masiella, který se opět zjevil na hrotu útoku, tentokráte ale byl u míče o chvíli později než Maarten Stekelenburg.
34'
Tohle opět zavánělo nebezpečím, obrana Evertonu by potřebovala pořádný budíček. Castegneho načechraný centr přes tři pouze přihlížející zadáky The Toffees dolétl k nehlídanému Hateboerovi, tomu ale rána z pravého kraje šestnáctky nesedla podle představ.
33'
Střelec zatím jediné branky tohoto mače si vybral slabší moment, když prohrál osobní souboj se Sigurdssonem, načež jej zastavil jen za cenu jasného faulu a žluté karty.
32'
Jenže hosté si nedali říct a dopustili se další velice zbytečné ztráty v nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky. Těžit z toho mohl de Roon, jenž se nijak nerozmýšlel a ihned vypálil, Schneiderlin ale míč ke Stekelenburgovi doputovat nenechal.
31'
Na druhé straně hrací plochy si zpoza obranné linie pro nahrávku seběhl Petagna. Útočník domácího celku se přes nedůrazného Holgatea dostal až přízemní centr, který prolétl okolo malého vápna, Alejandru Gómezovi ale naneštěstí pro La Deu přistál pouze na patách.
30'
Wayne Rooney se snažil změnit něco v přístupu svého celku, když se nejprve zvládl zbavit Hateboera a pak svým pasem hledal Calverta-Lewina, tomu ale v souboji s Masiellem chyběl dostatečný důraz. Atalanta se tak i nyní v klidu ubránila.
29'
No, s touto variantou asi fotbalisté Evertonu úplně nepočítali. Pokud bychom to měli brát podle posledních minut, vedou domácí fotbalisté naprosto zaslouženě, The Toffees totiž zcela rezignovali na jakoukoliv ofenzivu a za svou pasivitu byli potrestáni.
27'
Asi jsem to zakřikl, protože nedlouho nato se v posledních minutách velice aktivně hrající Atalanta dostává do vedení! První velkou šanci ještě stačil zlikvidovat výtečně reagující Stekelenburg, poté ale následoval rohový domácího celku. Gómezův načechraný centr byl Muhamedem Bešićem nešťastně tečován přesně do míst, kde číhal dobře postavený ANDREA MASIELLO, kterému už pouze stačilo míč dopravit do prázdné branky.
26'
Everton se v posledních minutách zcela zbytečně zatáhl do hluboké defenzivy, u postranní lajny divoce gestikulující Ronald Koeman není spokojen. Zatím ale hosté brání pozorně, což nyní při odvrácení Hateboerova centru předvedl Keane.
25'
Remo Freuler se ve středu hřiště ukázkově zbavil napadajícího Rooneyho, poté zvedl hlavu a vymyslel chytrou kolmici do běhu pro Castagneho. Tomu ale tentokráte nevyšel první kontakt s balonem, čehož okamžitě využil Mason Holgate.
24'
Gylfi Sigurdsson se dobře zorientoval a všiml si za obranu soupeře nabíhajícího Vlašiće. Jeho nadýchaný bochánek se stáčel přesně k chorvatskému mladíkovi, tomu ale plány překazil v ten pravý moment vybíhající Beriša.
23'
Další příležitost por celek z Bergama, který se začíná v posledních minutách osmělovat. Calvert-Lewin neudržel balon na svých kopačkách a nabídl domácím protiakci, na jejímž konci pálil Cristante, s včasným blokem ale přispěchal Holgate.
22'
A nakonec z toho byla poměrně zajímavá možnost pro La Deu. Castagne krásně přenesl hru k Hateboerovi, jenž po narážečce s Petagnou vyzval ke skórování Alejandra Gómeze, ten ale trefil pouze blokujícího Phila Jagielku.
21'
Nakonec z této snahy ale nevzešlo zhola nic, Gylfi Sigurdsson to sice nemyslel vůbec zle, balonu ale dodal až příliš velkou razanci a poslal jej přesně do náruče Etrita Berišy. Ten vyslal dlouhý výhoz ke Castagnemu, jenž se řítí s odpovědí.
20'
Na druhé straně se po Schneiderlinově odkopu do samostatného úniku mohl vydat Dominic Calvert-Lewin, sprinterský souboj s Hateboerem ale prohrál. Domácí obránce však odvrátil míč pouze k Rooneymu, tlak Evertonu tedy může pokračovat.
19'
Freuler roztáhl hru na volného Hateboera, který se rozhodl kombinovat s na hranici šestnáctky působícím Petagnou. Ten se bleskově otočil a poté nalezl z druhé vlny si sbíhajícího Cristanteho, jeho snahu ale stačil eliminovat Michael Keane.
18'
Alejandro Gómez se protáhl kolem Holgata, ten ale v poslední možný moment vytasil obranný skluz a odvrátil balon na další roh pro celek z Bergama. Nakonec Atalanta kopala hned dva, obrana The Toffees si s těmito situacemi ale zatím ví rady.
17'
Teď měli svěřenci Ronalda Koemana ale pořádné štěstí. Zpětná přihrávka od Bešiće mezi ty povedené rozhodně nepatřila, Phil Jagielka se musel hodně namáhat, aby zabránil napadajícímu Petagnovi ve vydání se do samostatného úniku. Zkušený Angličan ale zasáhl v ten správný okamžik.
16'
Aktivní pasáž hostujících fotbalistů pokračuje. Nejprve se k zajímavému centru prodral Mason Holgate, Beriša ale včas vyběhl a uzmul balon pro sebe. O chvíli později z ideální pozice střílel Wayne Rooney, do jeho rány však obětavě padl Masiello.
15'
Netrvalo to dlouho a The Toffees se dostali k další gólem zavánějící příležitosti. Tentokráte se jednalo o sóloakci v podání Rooneyho, jenž si balon nachystal na pravačku a poté vyslal vstříc Berišovi nevyzpytatelný lob, zacílil ale kousek nad horní tyč.
14'
První šanci tohoto utkání si vypracovali hostující fotbalisté. Nikola Vlašić se pokoušel navézt balon do pozice pro střelu, kulatý nesmysl se mu ale zamotal pod nohama. Čerstvá posila Evertonu jej ale i tak stačila přistrčit Sigurdssonovi, jehož dělovku doprostřed branky vyrazil Beriša.
13'
Po rozehrávce standardní situace zhruba z poloviny hrací plochy nalezl de Roon nabíhajícího si Cristanteho. Ten si jako adresáta své nahrávky vybral Castagneho, jeho ránu ale lehkou tečí zpomalil Jagielka, což Maartenu Stekelenburgovi rozhodně přišlo vhod.
12'
Kombinace The Blues pokračovala i nadále, což si z ochozů stadionu vyžádalo hlasitý pískot domácích fanoušků. Koemanovi svěřenci ale nic kloudného nevymysleli, jejich snažení vyústilo ve Schneiderlinovu ztrátu a následný faul proti Gómezovi, za který mohla klidně přijít žlutá karta.
11'
Baines si posunul balon směrem k lajně, poté zvedl hlavu a pasem na osu hřiště nalezl na hranici ofsajdu si nabíhajícího Calverta-Lewina. Ten byl ale napadajícím Palominem vytlačen až téměř k půlce, Everton tak musí začít zase od píky.
10'
Tohle může domácí tým mrzet. Po de Roonově průnikovém pasu si totiž Timothy Castagne na kraji hřiště pohrál s napadajícím Holgatem, těsně před přechodem do vápna ale zakopl, a nabídl tak anglickému mladíkovi šanci na nápravu předchozího zaváhání.
9'
Dominic Calvert-Lewin sice neměl s kým kombinovat, ovšem i tak se nebojácně vrhl vstříc šestnáctce soupeře. Nakonec se probojoval až k jejímu okraji, tam jej ale povedeným skluzem odzbrojil poctivě se vracející Tolói.
8'
Pomalou kombinaci na obranné polovině Koemanovy družiny utnul Muhamed Bešić, který si všiml z pravého křídla si nabíhajícího Vlašiće. Právě jemu svou přihrávku adresoval, chorvatský mladík byl ale čistě odstaven pozorným Castagnem.
7'
Muhamed Bešić se s míčem u nohy nesmyslně vřítil mezi dva bránící protihráče a proti přesile o něj zákonitě přišel. To samé se ale o chvíli později podařilo de Roonovi, zahrozit tak mohl Schneiderlin, jeho nákop se ale stal snadnou kořistí pro Berišu.
6'
S jeho rozehrávkou ale tentokráte nenaložili vůbec dobře, ba naopak. The Toffees se totiž po Keanově odhlavičkování dostali do zajímavě vypadajícího přečíslené, nic zajímavého se ale kvůli pokažené nahrávce podání Calverta-Lewina neudálo.
5'
Everton zatím působí poněkud opařeným dojmem, jeho obrana není vůbec důrazná, domácí mají až mnoho prostoru ke tvoření. Hateboerův centr byl tečován, načež se kupředu jal postupovat Petagna. Ten si sice míč zřejmě zpracoval rukou, sudí ale hru pustil a domácí mají k dispozici další roh.
4'
Exekuce rohového kopu se ujal Alejandro Gómez, jeho centr ale dolétl jen do prostoru, kde se pohyboval Stekelenburg, jenž se prezentoval důrazným vyboxováním. Míč se ale ocitl pouze u Hateboera, který jej do centra dění vrátil, o hlavičku se snažící Cristante ale číhal v ofsajdu.
3'
U balonu se zatím výhradně drží domácí fotbalisté. Opět to byl Castagne, kdo krásným přenesením hry dostal míč k Hateboerovi. Ten obešel přes Rooneyho a vyslal do šestnáctky zajímavý centr, který Phil Jagielka pro jistotu uklidil pouze na roh.
2'
První útočnou akci tohoto mače Atalanta rozjela po levé straně hřiště, kde se individuálně pokoušel prosadit Timothy Castagne, ocitl se ale mezi dvěma napadajícími protivníky. Nakonec to byl Wayne Rooney, kdo pro Everton vybojoval autové vhazování.
1'
Vladislav Bezbordov právě foukl do píšťalky, úvodní utkání základní skupiny E v rámci Evropské ligy mezi Atalantou a Evertonem tedy bylo odstartováno – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v černo-modrých dresech, naopak The Toffees budou hrát v bílém.
1'
Vladislav Bezborodov z Ruska, který bude mít dnešní atraktivní duel na povel, už jeho aktéry shromažďuje v útrobách stadionu – za pár okamžiků tak budeme moci konečně začít.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello – Hateboer, Cristante, Freuler, de Roon, Castagne – Petagna, P. Gómez (C).
Náhradníci: Gollini – Orsolini, Cornelius, Caldara, Kurtić, Haas, Bastoni.

Everton FC: Stekelenburg – Holgate, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Schneiderlin, Bešić – Vlašić, Rooney, G. Sigurdsson – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Pickford – A. Williams, Sandro Ramírez, Mirallas, Cuco Martina, Gueye, Klaassen.

Rozhodčí: Vladislav Bezborodov – Valerij Dančenko, Maxim Gavrilin (všichni Rusko).
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu. Atalanta do dnešního utkání vstupuje se čtyřmi změnami oproti nedělnímu vítěznému duelu proti Sassuolu – od začátku dostávají prostor Palomino, Hateboer, Freuler a Petagna. To Ronald Koeman do podoby základní jedenáctky zasáhl ještě výrazněji, důvodem zřejmě bude sobotní nepovedené vystoupení proti Tottenhamu. Místo Pickforda bude chytat Stekelenburg, v obraně před Williamsem a Martinou dostávají přednost Keane a mladíček Holgate. Na lavičce zůstávají také Gueye s Klaassenem, které nahradí Bešić a Vlašić, na hrotu útoku pak místo Ramíreze nastupuje talentovaný Angličan Calvert-Lewin.
Everton FC

Everton už několik let patří k širší špičce anglického fotbalu, k vyrovnání se ostatním velkoklubům mu však stále ještě něco schází. Poznat to bylo i během loňského ročníku, kdy se The Toffees, především pak v první polovině soutěže, nedokázali vyvarovat zbytečným ztrátám s papírově slabšími soupeři. Nakonec z toho ale přeci jen bylo solidní sedmé místo, které celku z Liverpoolu opět po dvou letech zaručilo šanci zabojovat o účast v Evropské lize. Předkoly svěřenci Ronalda Koemana sice dokázali projít, když si poradili jak se slovenským Ružomberokem, tak s Hajdukem Split, přesvědčivými výkony se ale rozhodně neprezentovali.

Everton přes léto mnoho hráčů neopustilo, obrovskou ztrátu ale jistě bude představovat odchod Romela Lukaka, který zakotvil v Manchesteru United. Získané peníze klub využil na rozšíření a především zkvalitnění týmu, v Goodison Parku se hlásilo hned osm nových tváří. Roli brankářské jedničky plní mladík Pickford, obranné řady doplnily Keane s Martinou, v záloze bude o místo bojovat Klaassen. Díru po belgickém kanonýrovi se budou snažit zalepit Sigurdsson, Vlašić, Ramírez a také Wayne Rooney, který zpět k The Toffees zamířil po třinácti letech. Také Koemanova družina neměla na úvod Premier League ideální los. Na začátek sice přemohla Stoke, poté vydřela remízu na půdě Manchesteru City, nyní už ale dvě kola nebodovala a ani nevstřelila branku. Proti Chelsea neměli The Blues žádnou šanci, o víkendu pak museli skousnout další těžkou prohru, když Tottenhamu podlehli vysoko 0:3.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta se stala obrovským překvapením loňského ročníku italské nejvyšší fotbalové soutěže. Za osmatřicet kol totiž zaznamenala pouhých osm porážek a díky skvělému závěru se nakonec umístila na fantastické čtvrté pozici. Úvodní trojice jim sice byla na míle vzdálena, v tabulce ale svěřenci trenéra Gasperiniho nechali za sebou třeba oba milánské velkokluby či římské Lazio. Do pohárové Evropy se celek z Bergama kvalifikoval po dlouhých šestadvaceti letech, tehdy mu až ve čtvrtfinále Poháru UEFA vystavil stopku Inter Milán. Přes letní pauzu La Deu opustili dva velmi talentovaní hráči, Andrea Conti a Franck Yannick Kessié odešli do milánského AC.

Udržet se naopak podařilo loni šestnáctigólového Alejandra Goméze, novými posilami se stali třeba Marten de Roon z Middlesbrough, Josip Iličić z Fiorentiny či Andreas Cornelius, jenž naposledy působil v Kodani. Roli brankářské jedničky bude plnit albánský reprezentant Etrit Berisha. Do nového ročníku Serie A Atalanta nevstoupila úplně ideálně, po třech duelech má na svém kontě pouze jedno vítězství, což ji momentálně řadí na třinácté místo. Nutno ovšem poznamenat, že los úvodních kol se s modročernými příliš nemazlil. Nejprve se střetli s římským AS, o týden později s Neapolí, ovšem ani na jednoho z italských gigantů nestačili. V neděli se ale Bergamasca prvního vítězství už dočkala, když před vlastními fanoušky přemohla Sassuolo 2:1, o rozhodující trefu se postaral Andrea Petagna.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Po Lize mistrů, která svá první utkání v rámci základních skupin nabídla v úterý a ve středu, se dnes rozjíždí také Evropská liga. My se v tomto online přenosu zaměříme na velmi atraktivní souboj, v němž Atalanta Bergamasca Calcio přivítá anglický Everton FC. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.