Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Lok. Moskva - 8. března 2018   19:00

Atlético
Atlético
22' Saúl Ñíguez (Juanfran) • 47' D. Costa (Griezmann) • 90' Koke (Juanfran)
3:0
(1:0)
Lok. Moskva
Lok. Moskva
Atlético
Werner – Juanfran, J. Giménez, Lucas Hernández, Luís – Koke (C), Partey, Saúl Ñíguez, Á. Correa (75. F. Torres) – D. Costa (75. Gameiro), Griezmann (67. Vitolo).
Dos Santos – Montoro, Gabi, Gameiro, Vrsaljko, Vitolo, F. Torres.
Kehlet – Hummelgaard, Sørensen (všichni Dánsko)
Estadio Metropolitano, Madrid
Lok. Moskva
Guilherme – Ignatěv (53. Lysov), S. Kvěrkvelija, Ćorluka, Rybus – Anton Mirančuk (71. Kolomejcev), Igor Denisov (C), Pejčinović, Manuel Fernandes – Alexej Mirančuk, Éder.
Kočenkov – Lysov, Barinov, Michalik, Tarasov, Rotenberg, Kolomejcev.

Máme tu konec prvního zápasu osmifinálového souboje Evropské ligy mezi Atléticem Madrid a Lokomotivem Moskva. Domácí fotbalisté první zápas zvládli na jedničku. Svému soupeři prakticky nic nedovolili, navíc zaznamenai tři branky a udělali tak výrazný krok směrem k postupu do čtvrtfinále. V odvetě se sice může stát cokoliv, avšak nedá se již moc očekávat, že by Lokomotiv nějak výrazně španělský velkoklub pozlobil.
90+4'
90+4'
Přímý kop z velké dálky kopal Manuel Fernandes. Jeho nepovedený centr ale doputoval do rukavic brankáře Wernera, který ve velké pohodě zasáhl.
90+3'
Nyní jsou karty již rozdané jasně, domácí se nikam neženou a zápas se snaží dohrát s míčem na kopačkách.
90+1'
Druhý poločas bude nastavený o čtyři minuty.
90'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí nyní zaznamenali dost možná rozhodující gól celého dvojzápasu. Na 3:0 pro Atlético totiž nyní dává po přihrávce od Juanfrana do vápna nabíhající KOKE.
88'
Éder fauloval zbytečně u rohového praporku a dostává ještě jednu žlutou kartu pro hostující tým.
86'
Domácí fotbalisté jsou očividně spokojeni s dvoubrankovým náskokem a zápas se snaží dohrát v pohodě s míčem na kopačkách.
84'
Saúl Ñíguez zastavil faulem rozběhnutého Alexeje Mirančuka a dostává žlutou kartu.
83'
Ćorluka se nakonec na trávník po ošetření vrátil a hosté jsou tedy v plném počtu.
81'
Problém pro hosty. Zbravotní problémy má Ćorluka a nezdá se, že by mohl pokračovat ve hře. Vypadá to na křeče nebo problémy se stehenním svalem.
80'
V posledních minutách se hosté hodně snaží a jsou častěji na balonu. Jenže až k ohrožení domácí brány se dostávají velmi obtížně.
78'
Hned po rohu v podání Manuela Fernandese se sice hosté k zakončení nedostali, avšak o malou chvilku později se balon za vápnem odrazil k Lysovovi, jehož ránu doprostřed brány v pohodě pokryl Werner.
77'
Hosté kopali přímý kop, po něm se pokoušel Éder dostat do vápna a vybojoval rohový kop.
75'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Fernando Torres.
75'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Kévin Gameiro.
73'
Stále se hraje hlavně ve středu pole. Domácí kontrolují svůj dvoubrankový náskok a očividně jsou spokojeni.
71'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Anton Mirančuk, přichází Alexandr Kolomejcev.
71'
Do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut a stále vše hraje do karet domácího celku.
70'
Do vápna Lokomotivu nyní mířil centr na nabíhajícího Costu, ten byl ale tentokrát dobře pokrytý a k zakončení se nedostal.
68'
Hodně důrazně si nyní počínal Diego Costa. Na hranici velkého vápna ale podle rozhodčích čistě vybojoval balon a jen kousek chyběl k tomu, aby se domácí dostali do velké šance.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Vitolo.
66'
Jenže místo šance se po nakrátko rozehraném rohu začal rodit rychlý protiútok Lokomotivu, který faulem za žlutou kartu zastavil Correa.
65'
Na pravé straně měl uvnitř vápna dostatek prostoru Juanfran, jeho rána byla ale lehce ztečovaná a následuje roh.
63'
Ruský Lokomotiv se jen těžko dostává k míči. Domácí mají nadále otěže zápasu pevně ve svých rukou.
61'
Domácí se poměrně snadno dostávají až do vápna soupeře. Fotbalisté Lokomotivu si ve druhém poločase zatím dost koledují.
59'
Po rohu propadl balon ke zcela volnému Diegu Costovi, který svou tvrdou ránou trefil ruce Čorluky. Ten byl ale očivicně v přirozeném pohybu a penalta se nepískala.
58'
Na přihrávku do vápna si naběhl Griezmann, po jehož zblokované střele bude následovat roh.
56'
Domácí fotbalisté nadále bez větších problémů drží dvoubrankový náskok. Hraje se ve středu pole.
54'
Éder nyní ve snaze pokrýt si balon fauloval Giménez. Hodně se sice diví, ale verdikt rozhodčího nezmění.
53'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Vladislav Ignatěv, přichází Michail Lysov.
51'
Hostující bek Vladislav Ignatěv zůstal nyní ležet na trávníku a musí být ošetřovaný. Zranil se po srážce se Saúlem.
49'
Nyní se zdálo, že se do další šance dostane Diego Costa, jenže tentokrát byl lapený v ofsajdové pasti a balon budou mít hosté.
49'
Domácí fanoušci po gólu na 2:0 hodně ožili a za bránou Marinata Guilhermeho je teď v kotli opravdu velmi veselo.
47'
Domácí hned v úvodu druhé půle navyšují své vedení, když Griezmannovu střelu vyrazil gólman jen před sebe a dorážející DIEGO COSTA bez problémů usměrnil balon do odkryté brány!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Je za námi první poločas zápasu mezi Atléticem Madrid a Lokomotivem Moskva. Domácí v prvním poločase více kontrolovali balon a jejich vedení 1:0 je zasloužené. Hosté očividně přijeli hlavně bránit a až na jednu inkasovanou branku jim to zatím celkem vychází. Uvidíme, jakou podívanou nám přinese druhý poločas.
45'
45'
Ve vápně Lokomotivu se na trávníku ocitl Antoine Griezmann. Penalta se nepíská, protože právě Griezmannovi byl odpískaný útočný faul.
45'
Již běží poslední minuta první půle. Nastavovat se nebude ani minutka.
44'
Hosté by sice rádi srovnali krok, stále ale tahají za kratší konec provazu.
42'
Nyní se hraje na velkém prostoru od vápna k vápnu. Na další zajímavou šanci na jedné nebo druhé straně si musíme ale počkat.
40'
Čas rychle běží a již se rozeběhla poslední pětiminutovka prvního poločasu. Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.
38'
Útočného faulu se dopustil hostující Éder a je pískáno. Míč mají domácí, kteří s rozehrávkou opět nespěchají.
38'
První poločas pomalu spěje ke svému konci. Nyní jsou u balonu hosté, zatím ale hodně daleko od brány, kterou střeží Axel Werner.
36'
Domácí fotbalisté jsou opět nastěhovaní na polovině soupeře. Hosté z Moskvy se opět zuby nehty brání.
34'
Hostující útočník Alexej Mirančuk zkusil nafilmovat pád v pokutovém území a za nesportovní chování dostal žlutou kartu.
31'
To bylo něco! Griezmann nyní při signalizovaném ofsajdu Diega Costy skvěle vyhodnotil situaci. Diego Costa se totiž po kolmém pasu na svou osobu nezapojil do hry a naoapk Griezmann vybíhal z hloubi pole, kde v ofsajdu rozhodně nebyl. Míč mířil k postranní čáře, kam proti němu vyběhl gólman Lokomotivu Guilherme. Jenže ten souboj u lajny s Griezmannem prohrál a domácí útočník tak pálil do zcela prázdné brány. Měl to ale těžké a zamířil nakonec těsně mimo!
30'
Těžiště hry je aktuálně spíše ve středu pole. Domácí jsou více na balonu, avšak do zakončení se moc neženou.
28'
Domácí rozehráli rychle nakrátko, do nebezpečné pozice pro zakončení se ale nedostali.
28'
Diego Costa vnikl sice s balonem do vápna, tam ale nakonec vybojoval jen další rohový kop.
26'
Máme za sebou více než polovinu prvního poločasu a domácí Atlético zatím v zápase jasně dominuje. Hosté se jen zcela vyjímečně dostávají za půlící čáru.
24'
Domácí jsou při chuti a hned se znovu tlačí do útoku. Hosté jsou pod trvalým tlakem.
22'
Tak to byla paráda. Domácí získali na polovině hřiště balon, Juanfran ho z levé strany posunul na střed SAÚLU ÑÍGUEZOVI, který krásnou střelou z dobrých třiceti metrů překvapil hostujícího gólmana!
20'
První roh v zápase kopali také hráči Lokomotivu. Ani oni se ale k přímému ohrožení brány Wernera nakonec nedostali.
18'
Domácí kopali Kokem rohový kop, po centru na přední tyč se ale hosté znovu ubránili.
17'
Přímý kop domácího celku kopal ze zajímavé pozice Griezmann, jenže svou tvrdou ránu poslal jen do zdi a hosté se tak ubránili.
16'
Domácí začínají mít výraznou územní převahu. Poslední minuty se hraje výhradně na polovině Lokomotivu.
14'
Kvěrkvelija fauloval a domácí kopali z levé strany přímý kop. Po centru do pokutového území se ale fotbalisté Lokomotivu ubránili.
12'
Domácí kopali první roh v zápase, opět to ale k ohrožení brány soupeře nevedlo.
10'
Hosté jsou v defenzivě zatím hodně důslední a hráči Atlética to mají velmi složité. Už teď je jasné, že dnes budou hrát patrně do plných.
9'
Domácí jsou opět u míče, až do zakončení se ale dostávají zatím jen velmi složitě.
8'
Do střelecké pozice se dostal Correa, jenže jeho rána z hranice vápna byla zblokovaná a hosté se v pohodě ubránili.
7'
Stále sledujeme velmi opatrnou podívanou. Je jasně vidět, že žádné z mužstev nechce udělat chybu.
5'
Prakticky poprvé se až teď k balonu dostali hosté, jenže Manuel Fernandes velmi nepřesně přihrál a balon se dostal k domácímu brankáři Wernerovi.
4'
Úvod je hodně opatrný. Ani domácí se zatím rozhodně nehrnou do nějakého bezhlavého útočení.
3'
Domácí mají v úvodních vteřinách balon na kopačkách a soupeři ho zatím nepůjčují.
1'
O výkop se postarali hosté. Ti jsou dnes v zaleném, domácí mají tradiční červenomodrou kombinaci dresů.
1'
Ještě před výkopem zápasu oba celky uctily minutou ticha Davide Astoriho, který v minulém týdnu nečekeně zemřel.

Atlético Madrid: Werner – Juanfran, J. Giménez, Lucas Hernández, Luís – Koke (C), Partey, Saúl Ñíguez, Á. Correa – D. Costa, Griezmann.
Náhradníci: Dos Santos – Montoro, Gabi, Gameiro, Vrsaljko, Vitolo, F. Torres.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, S. Kvěrkvelija, Ćorluka, Rybus – Anton Mirančuk, Igor Denisov (C), Pejčinović, Manuel Fernandes – Alexej Mirančuk, Éder.
Náhradníci: Kočenkov – Lysov, Barinov, Michalik, Tarasov, Rotenberg, Kolomejcev.

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Sørensen (všichni Dánsko).
Ruský Lokomotiv hrál na podzim skupinu Evropské ligy, kde se mimo jiné střetl dvakrát i s českým celkem Fastav Zlín (doma vyhrál 3:0 a ve Zlíně pak 2:0). Lokmotiv Moskva nakonec svou skupinu vyhrál a v jarním playoff ho čekalo francouzské Nice. Lokomotiv se k postupu nasměřoval na hřišti soupeře, kde vyhrál překvapivě 3:2. V odvětě pak na domácím hřišti zvítězil 1:0 a dnes tak může vyzvat španělského soupeře.
Španělské Atlético hrálo na podzim skupinu Ligy mistrů, kde ve skupině C skončilo na třetím místě za AS Řím a Chelsea. Díky tomu "sestoupilo" do jarních bojů v Ecropské lize, kde se v prvním jarním kole střetlo s Kodaní. Na hřišti soupeře vyhráli zástupci španělského velkuklubu 4:1 a v domácí odvetě si pohlídali výhru 1:0.
Hezký čtvrteční večer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže z prvního osmifinálového souboje mezi španělským Atléticem Madrid a ruským Lokomotivem Moskva v rámci Evropské ligy. Favoritem dvojzápasu bude samozřejmě španělský klub, avšak ruské týmy jsou často velmi nevyzpytatelné, a tak se dá očekávat zajímavý fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.