Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Basaksehir : Hoffenheim - 2. listopadu 2017   19:00

Basaksehir
Basaksehir
90+4' Višća (Epureanu)
1:1
(0:0)
Hoffenheim
Hoffenheim
47' Grillitsch  (Wagner)
Basaksehir
Günok – Caiçara, Attamah, Epureanu (C), Clichy – Inler, Kahveci (81. da Costa) – Torun (62. Višća), Napoleoni (81. Elia), Frei – Erdinç.
Babacan, Cakir – Erdem, Elia, Ucar, da Costa, Višća.
Hoffenheim
Baumann – Hoogma, Nordtveit, Zuber – Grillitsch, Demirbay (74. Geiger), Vogt (C) (24. S. Posch), Amiri (60. Ph. Ochs), N. Schulz – Kramarić, Wagner.
Kobel – Geiger, Hack, Ph. Ochs, Passlack, Polanski, S. Posch.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 14:10.
Je konec! Fotbalisté Hoffenheimu nakonec nedokázali doválčit toto utkání do vítězného konce a po vyrovnávací brance z nastaveného času se koná pouze dělba bodu. Faktem je, že domácí celek byl povětšinu utkání aktivnější.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Andrej Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim).
90+4'
Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Domácí to přeci jenom dokázali, neboť jeden z posledních útoků končí vyrovnávací brankou. Za pokutovým územím si navedl míč na střelu EDIN VIŠĆA, jehož táhlá rána zapadla přesně k tyči.
90+3'
Nyní šestnáctkou pouze proletěl střílený centr, na který Elía vůbec nereagoval. Vypadá to, že o vítězi tohoto klání je již rozhodnuto.
90+2'
Elía sice prošel kolem jednoho z protihráčů, následně ale nepředal balón volnému Freiovi. Istanbul zahajuje závěrečný drtivý tlak.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Jediný střelec dnešního utkání pozdržel několik vteřinek a nyní se už opět hraje. Domácí rozjíždějí útok až od svého znuděného brankáře.
87'
Z levé strany to zkoušel přízemním centrem Frei, jenomže opět narazil pouze na nohu soupeře. Mezitím na hrací plochu ulehl hostující Grillitsch.
86'
Střídající Elía obdržel přihrávku, po které si navedl míč na pravou nohu. Následná rána opět končí pouze na vzorně bránícím Hoogmovi.
85'
Posledních dvacet minut sledujeme pouze hru na jedné polovině. Německý celek zkrátka zanevřel na jakékoliv útočení a pouze brání.
84'
Ten pouze proskákal pokutovým územím, načež se balón odrazil k Inlerovi, jehož tvrdá rána byal ještě tečována. Baumann nemusel zasahovat.
83'
Hoffenheim stále drží hubené vedení, přičemž do konce zápasu už nezbývá moc času. Zuber nyní zahrál alepsoň na rohový kop.
81'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází José Márcio da Costa.
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Stefano Napoleoni, přichází Eljero Elia.
79'
Geiger se postavil k rozehrávce rohového kopu, kterým pouze zdržel čas. V šestnáctce na centr číhala jen málo početná skupinka ve stejných dresech.
78'
Mimo jiné, hostující lodivod má už se střídáními útrum. Naopak domácí trenér stále může sáhnout ještě ke dvěma změnám.
77'
O územní převaze domácího celku jasně vypovídá také statistické vyjádření držení míče. To říká, že hráči Istanbulu mají míč na kopačkách šedesát procent času.
76'
Zuber pořádně protáhl autové vhazování, po kterém nedokázal Grillitsch udržet míče. Başakşehir se hodně rychle dostal zpět ke kulatému nesmyslu.
75'
Caicara nyní vyslal přihrávku pod sebe, u které byl opět jako první jeden z protihráčů. Tlak tureckého celku vydatně sílí.
74'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Dennis Geiger.
74'
Başakşehir zahrával standardní situaci, která nebyla rozehrána dle představ. Hostující zůstávají i nadále stoprocentní.
73'
Napoleoni roztáhl hru na pravou stranu na Višću, který to zkusil individuálně na bránu. Jeho přízemní ránu ale v poklidu zlikvidoval Baumann.
72'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (TSG 1899 Hoffenheim).
72'
Už, už to vypadalo, že se právě Wagner po přihrávce od Grillitsche dostane k zakončení. Kombinaci ale zmařil praporek pomezního – ofsajd.
71'
Po delší době se také hráči Hoffenheimu dostali na útočnou polovinu, kde byl nakonec Wagnerovi odpískáno nedovolené hraní.
70'
Tohle se nepovedlo. Dnes nejlepší domácí hráč Caicara hýřil aktivitou a ze své kopačky vypustil další centr. Ten tentokráte přeletěl všechny zúčastněné.
69'
Stále sledujeme to stejné. Domácí to zkouší především křídelním prostorem, kde byl nyní centr sražen až k Baumannovi.
68'
Frei si potáhl balón na pravou nohu a poté nedokázal propasírovat balón na svého kolegu. Následně je domácím pískán útočný faul.
67'
Caicara si to opět namířil po pravém křídle a nyní se mu podařilo najít Erdince. Ten byl u míče jako první, nicméně jeho hlavička skončila nad brankou.
66'
Do hostujcíí šestnáctky přiletěl nadýchaný balón, pro který si suverénně vyskočil Nordtveit. Caicara okamžitě vhodil míč zpět do hry.
65'
Stále sledujeme hodně nezáživnou pasáž utkání. Fotbalisté Başakşehiru mají míč ve své moci, k ničemu vážnějšímu se ale stále nemohou dostat.
62'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Tunay Torun, přichází Edin Višća.
60'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Philipp Ochs.
59'
Başakşehir si stále neví rady se svými útočný kombinacemi. Naopak hosté hrají přesně tak, jak jim to vyhovuje. Tedy daleko od jejich branky.
58'
O několik vteřinek později to zkusil individuálně Kramarič, který pálil z velké vzdálenosti. Jeho střela také podle toho vypadala, Günok nemusel zasahovat.
57'
Wagner dokázal uzmout balón ve středu hrací plochy a následně hledal naběhnuvšího Kramariče. V tuto chvíli byla domácí obrana stoprocentní.
56'
Erdem se vytáhl s míčem hodně daleko z obrany, načež hledal na opačné straně hřiště Freie. Před ním ale včas zasáhl dnes velmi dobře hrající Hoogma.
55'
Po výkopu z kopačky Baumanna se pro změnu prezentoval faulem Wagner, který si přistrčil Inlera. Následně byl Istanbulu odmáván ofsajd.
54'
Erdinc obdržel nádhernou kolmici, kterou nedokázal zachytit na hrací ploše. Z této situace mohli domácí hráči vytěžit daleko více.
53'
Z obranné linie včas vystoupil Zuber, který nepustil balón na Toruna. Istanbul začíná pořádně svírat svého dnešního protivníka.
52'
Byl to právě pravý bek Başakşehiru, který posléze fauloval Wagnera. Úvodní minuty druhého poločasu se nesou v podobném duchu jako ty z prvního dějství.
51'
Epureanu vyslal hezkou kolmici na pravou stranu na Caicaru, kterému se absolutně nepovedl centr. Domácí se tak vracejí zpět s nepořízenou.
50'
Demirbay si v souboji s Inlerem pomáhal hodně okatě rukama, čehož si všiml také hlavní sudí, který odpískal nedovolený zákrok.
49'
Z větší vzdálenosti zkusil své štěstí Kahveci, jehož slabá rána skončila pouze v rukavicích Günoka. Ten neměl s touto střelou žádné problémy.
48'
Hosté tak zaznamenali velmi dobrý vstup do druhého dějství, přičemž udeřili hned z první šance. Na řadě je v tuto chvíli Istanbul.
47'
Žlutou kartu dostává İrfan Can Kahveci (Istanbul Başakşehir FK).
47'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
To je vstup do druhého poločasu! Hosté podnikli rychlý protiútok, který táhl aktivní Wagner. Německý forvard vyslal přízemní přihrávku před prázdnou branku FLORIANU GRILLITSCHOVI, který se zakončením neměl problém.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost hosté. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
První poločas nám nenabídl žádnou branku, tudíž jdou oba celky do kabin za nerozhodného stavu. Sledovali jsme velice vyrovnanou podívanou, přičemž ke konci poločasu měli navrch hosté.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
42'
Aby toho nebylo málo, tak jsme svědky dalšího varování. Pro změnu to přehnal hostující Amiri, který skluzem vletěl do Caicary.
41'
Už poměrně delší časový úsek čekáme na něco nebezpečného ze strany Istanbulu. Turecký celek se zkrátka nemůže prokousat až k zakončení.
40'
Hlavní sudí tahá další žlutý kartónek. Tentokráte si ho vysloužil Inler, jenž ve středu hřiště fauloval rukama Amiriho.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Střídající Posch kontroloval dráhu letu balónu, načež byl faulován napadajícím Erdincem. Hoffenheim tak bude vykopávat.
37'
Na druhé straně to zkoušel Grillitsch, který pro změnu neuspěl proti Torunovi. Hostující hráč ještě poté hodně ostře dohrál právě Toruna.
36'
Schulz si nekomplikoval život a raději odehrál balón do zámezí. Z autového vhazování se Caicara nedostal k ničemu nebezpečnému.
35'
Nyní musel prokázat pečlivé oko hlavní sudí, který posoudil jeden ze soubojů v pokutovém území jako nedovolený. Vstřelená branka domácích tak nemohla být uznána.
34'
Německý zástupce v Evropské lize se ještě chopil rohového kopu z levé strany. Míč směřoval na penaltový puntík, kde nakonec byl úspěšnější jeden z domácích.
33'
A slavit se mohlo na druhé straně! Amiri si všiml zcela osamoceného Schulze, který vnikl do šestnáctky a poté pořádně protáhl Günoka.
32'
Caicara se nevydržel dívat na bezradné útočení, a proto se odhodlal k centru. Polovysoký míč ale trefil hned prvního hráče.
31'
Momentálně sledujeme hluchou pasáž utkání, která nenabízí nic zajímavého. Hraje se výhradně mezi oběma šestnáctkama.
30'
Logicky tak následoval rohový kop, jenž byl zahrán nakrátko. Demirbay kombinoval ve spolupráci s Amirim, nicméně tato dvojice se neprokombinovala k centru.
29'
Hoffenheim zahrával standardní situaci z levé strany. K míči se postavil Demirbay, který se pokoušel najít Nordtveita. Jeho hlavička ale byla sražená.
24'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Stefan Posch.
23'
Nehrálo se zhruba minutu, nicméně hostující středopolař je zpět na nohou. Z ochozů se ozývá pískot, domácím příznivcům se nelíbí dlouhé polehávání.
22'
Další hodně tvrdý zákrok byl spáchán na Vogta, který se povaluje po zemi. Utkání se nám hodně přiostřuje, tentokráte se činil domácí Frei.
21'
Po velmi dobrém vstupu Başakşehiru do utkání jsme tak viděly i slušné momenty z hostující strany. Oba celky se střídají v držení míče.
20'
K přízemní centru z levé strany se dostal Schulz, který zpětnou přihrávkou našel dobře postaveného Kramariče. Ten z první pálil pouze vysoko nad.
19'
K rozehrávce rohového kopu z levé strany se postavil Vogt, jehož nadýchaný centr nepřinesl nic vážnějšího.
18'
První výstraha také od hostů. Demirbay vyslal průnikovou přihrávku na Kramariče, jehož pohotovou střelu musel Günok vyrazit.
17'
Stále platí, že více ze hry má turecký celek, který je směrem dopředu mnohem nebezpečnější. Nyní je hra ale hodně často kouskována.
16'
Máme tu první žlutou kartu dnešního utkání. Obdržel jí domácí útočník Erdinc, který po odehrání míče tvrdě sestřelil Vogta.
15'
Amiri si to namířil kolem autové čáry, kde byl bráněn hodně natěsno. Hoffenheim se tak ujme autového vhazování.
14'
Epureanu si seběhl s míčem až k půlící čáře, odkud adresoval balón rychlonohému Clichymu. Ten nyní kombinuje ve spolupráci s Napoleonim.
13'
Nejdříve byla Nepoleoniho střela zablokovaná, poté se ke střeleckému pokusu dostal také Frei, jehož rána dopadla úplně stejně.
12'
Teď si hosté neporozuměli. Wagner spěchal k šestnáctce a v tandemu měl Schulze. První jmenovaný ale přihrávku příliš uspěchal.
11'
Attamah se skvěle protáhl kolem napadajícího Wagnera a poté okamžitě přenesl hru na Toruna. Ten se v době přihrávky pohyboval v ofsajdu.
10'
Turecký celek ještě poté zahrával první rohový kop utkání, který nepřinesl nic nebezpečného. S míčem momentálně hrají hosté.
9'
Tak to byla slušná šance! Başakşehir podnikl rychlý kontr, na levém křídle převzal balón Frei, jehož ránu stačil Baumann vyrazit nad branku.
8'
Hostujcíí útočník Wagner operoval ve středu hřiště, kde nastřelil Napoleonimu ruku. Hlavní sudí odpískal nedovolené hraní rukou.
7'
Do velmi zajímavé pozice se dostával Wagner, který střílenou přihrávkou hledal naběhnuvšího Kramariče. Přihrávka na druhého jmenovaného ale byla příliš dlouhá.
6'
Hoffenheim po chvilce sebral soupeři balón a ihned zahájil vlastní ofenzivní výpad. Ten táhl Zuber, jenž na pravé straně otřel míč o protihráče.
5'
Caicara nahrál vedle stojícímu Torunovi, který se nepustil do ničeho vážnější a pouze vrátil balón na vlastní polovinu.
4'
Hoogma chtěl přenést těžiště hry na levou stranu na Schulze, který měl k míči hodně daleko. Balón končí až za postranní čárou.
3'
Hlavní sudí ponechal hostům výhodu, avšak poté musel odpískat. Na zemi skončil Zuber, který byl nepříjemně poslán na hrací plochu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Attamah, Epureanu (C), Clichy – Inler, Kahveci – Torun, Napoleoni, Frei – Erdinç.
Náhradníci: Babacan, Cakir – Erdem, Elia, Ucar, da Costa, Višća.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Hoogma, Nordtveit, Zuber – Grillitsch, Demirbay, Vogt (C), Amiri, N. Schulz – Kramarić, Wagner.
Náhradníci: Kobel – Geiger, Hack, Ph. Ochs, Passlack, Polanski, S. Posch..
TSG 1899 Hoffenheim

Na druhé straně stojí zástupce Německa, kterým je Hoffenheim. Podobně jako Başakşehir, tak i hostující celek dnešního utkání prožil poměrně povedenou loňskou sezónu. Hoffenheim se umístil pro změnu na čtvrté pozici, která měla taktéž za výsledek kvalifikaci Evropské ligy. Tam německé mužstvo narazilo na velmi silný Liverpool, jenž byl nakonec konečnou fází před skupinou Ligy mistrů. Hoffenheim tak zapadl "pouze" do Evropské ligy, ve které nepředvádí zrovna přesvědčivé výkony. Německý zástupce zatím zvítězil pouze v jediném zápase, a to právě proti dnešnímu soupeři. Na další zavahání už není prostor, nyní už je zapotřebí bodovat.
Istanbul Başakşehir FK

Turecký Istanbul Başakşehir je v posledních letech jedním z vážných aspirantů na titul ve své domácí soutěži. Minulá sezóna měla za výsledek umístění na druhé příčce a tedy kvalifikaci o Ligu mistrů. Tu turecký celek nezvládl, neboť v posledním předkole byla proti ambiciózní Sevilla. Başakşehir se tak musel smířit pouze se skupinovou fází Evropské ligy, kde ve skupině narazil na Bragu, Ludogorets a právě Hoffenheim. Domácí tým dnešního utkání má po třech odehraných utkání na kontě pouhý jeden bod a vidina postupu se tak hodně vzdaluje.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Istanbul Başakşehir FK a TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.