Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  BATE Borisov : CZ Bělehrad - 23. listopadu 2017   19:00

BATE Borisov
0:0
(0:0)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
Sčerbicki – Ryas, Buljat, N. Milunović, D. Poljakov – Drahun, A. Volodko (56. Baga) – Hardzjajčuk (79. M. Volodko), Ivanić, Stasevič – Rodionov (C) (62. Signěvič).
Čičkan – Berezkin, Tuominen, Signěvič, Jablonskij, M. Volodko, Baga.
Moen – Haglund, Lundberg (všichni Norsko)
Borisov Arena, Borisov
CZ Bělehrad
Borjan – Stojković, Le Tallec, Savić, Rodić – Donald (C), Krstičić – Srnić (90. Račić), Kanga, Milić (65. Pešić) – Boakye (90+3. Gobeljić).
Supić – Račić, Milijaš, Adžič, Pešić, Babić, Gobeljić.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.

CZ Bělehrad – Kolín n/Rýnem
Utkání mezi BATE Borisov a CZ Bělehrad skončilo bezbrankovou remízou, po které si oba kluby mezi sebou body rozdělí. Z nerozhodného výsledku je zklamaný hostující celek, který podal rozhodně lepší výkon než jeho běloruský soupeř.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 5:10. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:10.
90+4'
90+4'
V samém závěru klání čelila defenziva domácího týmu rohovému kopu.
90+3'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Richmond Boakye, přichází Marko Gobeljić.
90+2'
Bělehradští ještě něco zkoušejí vymyslet, ale obranná řada Borisova je zkonsolidovaná.
90+1'
Nastavená doba hry činí tři minuty.
90'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Slavoljub Srnić, přichází Uroš Račić.
88'
Po odvráceném centru z rohového kopu následoval Ivanićův protiútok, který jen za cenu žluté karty zastavil Nenad Krstičić (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
87'
Sčerbicki si připsal důležitý zákrok, když nad břevno konečky prstů vyškrábl Boakyeův hlavičkový pokus z bezprostřední blízkosti a vysloužil si za to potlesk domácí části publika. Jednalo se o největší šanci dosavadního průběhu hry.
86'
Hosté chtěli vysunout Boakyeho, jenomže gólman Sčerbicki proti němu vyběhl včas.
85'
Pomalu, ale jistě se přibližuje konec utkání. Zatím to vypadá na bezbrankovou remízu.
84'
Asistent rozhodčího musel znovu zvednout svůj praporek vzhůru. Důvodem k tomu bylo ofsajdové postavení Kangy. Nepřímý kop znovu pro domácí.
83'
Ofsajd a v něm Boakye (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
81'
A po centru zleva zakončoval Boakye (FK Crvena Zvezda Bělehrad), z voleje však balon netrefil vůbec ideálně. Tohle nemělo naději na úspěch.
80'
Domácí se ubránili rohovému kopu, přesto Bělehradští zůstali na útočné polovině.
79'
Poslední výměna v týmu BATE Borisov: Michaila Hardzjajčuka vystřídal Maxim Volodko.
78'
Za tohle Kanga pochválen nebude. Hráč bělehradského týmu se opřel do míče, kterým ohrozil pouze obecenstvo sedící v horních řadách tribuny.
76'
Hosté se snažili něco vymyslet, ale Pešićův pas na Stojkoviće neprošel, protože byl příliš krátký.
74'
Hra znovu zabředla do středu hřiště. Achjo.
72'
Hosté zahrávali roh. Krstičićův pas oslovil na zadní tyči číhajícího Rodiće, jehož křižný pokus minul brankovou konstrukci o několik metrů.
71'
V době, kdy do konce utkání zbývá dvacet minut, se stále za bezbrankového stavu hraje v blízkosti středového kruhu.
70'
A tak mohli zaútočit domácí, kteří získali roh. Stasevič nic nevymýšlel a kopl balon rovnou do pokutového území, tam ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
68'
Pokus o rozběhnutí Signěviče hostujícím hráčům nevyšel, rychlý balon se totiž zatoulal mimo hřiště.
66'
Poljakov (BATE Borisov) vystoupil proti střele, kterou z hranice vápna vyprodukoval Boakye a zblokoval ji.
65'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: Nemanja Milić pustil do hry Aleksandara Pešiće.
63'
Před šestnáctkou se k odraženému balonu dostal Ivanić (BATE Borisov) a z hlubokého záklonu ho poslal někam do nebes.
62'
Střídání v týmu BATE Borisov: po hodině dohrál Vitalij Rodionov, makat teď bude Mikalaj Signěvič.
61'
Za stažení Staseviče uviděl Milan Rodić (FK Crvena Zvezda Bělehrad) žlutý kartonek.
59'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
56'
Střídání v týmu BATE Borisov: Aljaxandr Volodko přenechal své místo Dzmitryji Bagovi.
54'
Tak ne, podle názoru hlavního arbitra to bylo bez teče. Bude se proto odkopávat od domácí branky.
53'
Rodićův centr srazil jeden z domácích hráčů mimo bránu a to znamená další roh pro Bělehrad.
51'
Zanedlouho poté čelila borisovská obrana dalšímu rohovému kopu a také tentokrát zvládla svou úlohu na výbornou.
49'
Borisov se ubránil.
48'
Drápky vystrčili také hosté. Možnost ohrozit soupeřovu bránu budou mít díky exekuci rohového kopu.
47'
V úvodu druhé půle mohli domácí udeřit. Hardzjajčuk dostal přihrávku do pravé části pokutového území, odkud těsně minul bližší tyč.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Kdo sledoval první poločas tohoto zápasu, ten se musel unudit k smrti. Nejenže si hosté nevypracovali žádnou gólovou příležitost, ale jejich střely častokrát končily úplně mimo branku. A domácí? Ti raději nezakončovali téměř vůbec. Pokud to takhle půjde i po změně stran, budou na konci utkání slavit jen fandové defenzivního fotbalu.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavil jedinou minutku.
44'
Atak svých soupeřů domácí nakonec odrazili, rychlá protiakce neměla dlouhého trvání.
43'
Hráči Bělehradu nadále operují na území Borisova a trpělivě hledají skuliny v jeho defenzivě.
41'
Srbský celek disponuje územní převahou.
40'
Ruka. Volejbal s fotbalem si na útočné polovině spletl Rodić (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
38'
Nakonec hned dvěma rohům musela čelit obranná řada Borisova, která neuhlídala Miliće. To ale nevadilo, protože proti hlavičkovému pokusu zasáhl Sčerbicki.
37'
Hned z dalšího útoku vybojovali hosté rohový kop.
35'
Kangovu prudkou ránu z nějakých dvaceti metrů bezpečně lapil Sčerbicki (BATE Borisov).
32'
Po Le Tallecově faulu na Rodionova rozhodčí přisoudil balon fotbalistům Crvene Zvezdy.
31'
Hardzjajčuk se rozhodl zakončit z úctyhodné vzdálenosti, ale hostující branku o podstatný kus minul. Borjan proto zůstal bez práce.
29'
Ivanić (BATE Borisov) došel před hranici pokutového území, odkud trefil bránícího Krstičiće.
27'
Ryas a Kanga se v přerušené hře začali pošťuchovat. Takové chování se nelíbilo hlavnímu arbitrovi, který oba kohouty slovně napomenul.
25'
Sčerbicki si připsal druhý úspěšný zákrok. Gólman Borisova tentokrát musel zastavit nepříjemnou skákavou střelu, tu z rohu šestnáctky vypustil Milić.
23'
Aktivita je na straně fotbalistů Bělehradu.
22'
O chvíli později hosté kopali standardku. Kanga z ní posadil míč na hlavu Boakyeho a ten trefil přesně to místo, v němž se vyskytoval brankář Sčerbicki.
20'
Udělat to chtěli rozběhnutím Srniće, ten ale přes jednoho z domácích zadáků neprošel.
19'
Rozvážně kombinující hráči Bělehradu přemýšlejí, jak se probojovat na soupeřovo území.
18'
Útočný faul. Ve vzdušném souboji ho spáchal Rodionov (BATE Borisov).
16'
Borisovští zahrozili průnikovou přihrávkou na Rodionova, tomu se ale míč ztratil za koncovou čárou.
15'
Tohle nevyšlo. Z velké dálky zkoušel Sčerbického překvapit Boakye (FK Crvena Zvezda Bělehrad), neměl však dostatečně přesně seřízena mířidla.
13'
Domácí nevíhali roztáhnout hru doleva, odkud Poljakov odcentroval míč do náruče Borjana.
12'
Hráči Crvene Zvezdy postoupili k pokutovému území, tam chtěl do odraženého míče kopnout Donald, jenomže z voleje promáchl.
10'
Momentálně se hraje v blízkosti středového kruhu.
8'
Další bělehradské tažení tentokrát zastavil Ryasův nedovolený zákrok vůči Rodićovi.
7'
Hosté byli o poznání kreativnější a svou akci dotáhli až do zakončení. Na centr zprava si naskočil Srnić, který odhlavičkoval míč nad břevno.
5'
Stasevič (BATE Borisov) obdržel přihrávku na levý okraj vápna, svého strážce ovšem neobehrál.
3'
To se nepovedlo, a proto mohli zaútočit hosté. Kanga si vypracoval střeleckou pozici a ze střední distance zamířil daleko od levé tyčky.
2'
Hráči běloruského celku drží balon na kopačkách a hledají cestu, která by je zavedla hlouběji do pole.
1'
Zahajovací výkop obstarali borisovští fotbalisté.
1'
Domácí odehrají zápas ve žlutomodrých dresech, zatímco hosté budou hrát v bílém kompletu.
Norští rozhodčí v čele se Sveinem Moenem právě přivádějí fotbalisty obou týmů na zelený pažit.

BATE Borisov: Sčerbicki – Ryas, Buljat, N. Milunović, D. Poljakov – Drahun, A. Volodko – Hardzjajčuk, Ivanić, Stasevič – Rodionov (C).
Náhradníci: Čičkan – Berezkin, Tuominen, Signěvič, Jablonskij, M. Volodko, Baga.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojković, Le Tallec, Savić, Rodić – Donald (C), Krstičić – Srnić, Kanga, Milić – Boakye.
Náhradníci: Supić – Račić, Milijaš, Adžič, Pešić, Babić, Gobeljić.

Rozhodčí: Moen – Haglund, Lundberg (všichni Norsko).
Přibližně půl hodiny před začátkem utkání probíhá na hřišti Borisov Areny rozcvička.
Tabulka skupiny H po 4. kole:

1. Arsenal – 10 bodů, skóre 8:3, bilance 3-1-0
2. CZ Bělehrad – 5 bodů, skóre 2:2, bilance 1-2-1
3. BATE Borisov – 4 body, skóre 6:10, bilance 1-1-2
4. Kolín n/Rýnem – 3 body, skóre 6:7, bilance 1-0-3
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Bělehrad na úvod skupinové fáze hrál před svými příznivci nerozhodně 1:1 s Borisovem a následující vydřené vítězství 1:0 v Kolíně nad Rýnem vystřídala těsná domácí porážka 0:1 s Arsenalem. Odvetné klání v Londýně svého vítěze nepoznal, po remíze 0:0 se obě mužstva rozešla smírně.

Do základní skupiny Evropské ligy vstoupil Borisov remízou 1:1 na hřišti Bělehradu. Pak běloruský klub odehrál dvě domácí utkání, s Arsenalem neuspěl po výsledku 2:4, zatímco Kolín nad Rýnem přehrál těsně 1:0. Odveta v Německu už ale tak veselá nebyla, protože jí BATE vinou hrozivé druhé půle prohrálo 2:5.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční večer a zároveň vás vítám u sledování online reportáže z utkání BATE Borisov – FK Crvena Zvezda Bělehrad, které se v rámci základní skupiny Evropské ligy odehraje od 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.