Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : FCSB - 22. února 2018   19:00

Lazio
Lazio
7' Immobile (Lulić) • 35' Bastos (Alberto) • 42' Immobile (Anderson) • 51' Anderson  • 71' Immobile (Anderson)
5:1
(3:0)
FCSB
FCSB
82' Gnohéré  (Coman)
Lazio
Strakoša – Patric, de Vrij, Cáceres (26. Bastos) – Basta, Parolo, Lucas Leiva, Alberto (67. Murgia), Lulić (C) – Anderson (74. F. Caicedo) – Immobile.
Guerrieri – Nani, Bastos, F. Caicedo, S. Milinković-Savić, Marušić, Murgia.
Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačić (všichni SLO)
Stadio Olimpico, Řím
FCSB
Vlad – Benzar, Găman (61. Bălașa), Planić, Júnior Morais – Nedelcu (46. Filip), Teixeira – Man, Budescu, F. Tanase (C) (46. Coman) – Gnohéré.
Stancioiu – Bălașa, Filip, Momčilović, Coman, O. Popescu, C. Tanase.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:9.
Utkání je u konce a domácí Lazio dokráčelo po výborném výkonu k postupu. I po přestávce byl italský tým nebezpečnější, vytvářel si šance a brzy dal čtvrtý gól. V 51. minutě si to středem namířil Felipe Anderson a střelou k tyči překonal Vlada. O 20 minut později se z hattricku mohl začít radovat Ciro Immobile a hosté byli zralí na ručník. I oni se ale aspoň jednou dočkali a v 81. minutě se s trochou štěstí prosadil Harlem Gnohéré. Bylo to ale pouze kosmetické snížení, které na postupu Lazia mezi nejlepších šestnáct týmů nemohlo nic změnit.
90+3'
90+3'
Rozehrání si vzal na starost Murgia, jenže mu to vůbec nevyšlo, míč se mu svezl po kopačce a vznesl se vysoko nad břevno.
90+2'
Ještě jeden přímý kop pro domácí, rozehrávat se bude kousek za vápnem.
90+1'
Na Lulićův centr si naskakovali Parolo a Caicedo, ani jednomu se ovšem nepovedlo Vlada ohrozit.
90'
Budou se nastavovat dvě minuty.
89'
Na deštěm promáčeném terénu se hráčům italského týmu daří kombinovat i na malém prostoru, diváci tyto kousky odměňují hlasitým Olé.
88'
Lulić vybojoval na vlastní polovině míč, dopředu ale nepospíchá. Rozehrál do šíře, domácí v klidu kombinují.
87'
Po rozehrání hlavičkoval Coman, míč jej ale spíše pouze lízl a skončil zcela mimo.
86'
Rohový kop pro FCSB.
85'
Benzarův centr byl odvrácen za pokutové území, odkud to zkusil Teixeira. Mířil ale o několik metrů nad Strakošovo břevno.
84'
Strakoša má míč na hranici vápna a zatím rozmýšlí, komu rozehraje.
83'
Hosté se i nadále snaží přejít do útoku a ještě ukrojit z hrozivé ztráty.
82'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Tak se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu. Po zisku míče vysunul Coman HARLEMA GNOHÉRÉHO a ten v souboji proti Strakošovi uspěl. Sice jej první střelou pouze trefil, ale prudký míč se pak od útočníka FCSB odrazil přesně do branky.
81'
Hraje se docela bezstarostný fotbal. A asi se ani není co divit.
80'
Lulić fauloval Gnohérého, hosté rozehrávají ze středového kruhu.
79'
Na tribunách již zní oslavné chorály, o postupujícím do dalšího kola je již nějakou dobu rozhodnuto.
78'
Zpoza vápna pálil hostující Filip, jeho rána ale zamířila k nebesům.
76'
Immobile chce, aby si gól dali i jeho spoluhráči, nyní se tak změnil v nahrávače, byť mohl sám zakončovat. Zpětné přihrávce na Caiceda ale scházela přesnost.
76'
Parolo hledal Immobileho, přihrávka po zemi ale skončila u jednoho z obránců FCSB.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Felipe Caicedo.
72'
Anderson si ale zjevně při akci ublížil, drží se totiž za zadní stehenní sval a gestikuluje směrem k lavičce.
71'
Lazio právě vstřelilo branku!
Demolice hostů pokračuje. Po levé straně našlápl Anderson, nahrál na zadní tyč, kde už číhal CIRO IMMOBILE, ten zasekl, počkal si, až Júnior Morais a Vlad odkloužou stranou, zakončil do prázdné branky a zkompletoval hattrick!
70'
Na druhé straně kličkoval Coman, proti přesile se však ve vápně neprosadil.
69'
Anderson neměl na levé straně dost prostoru pro vlastní průnik, proto raději volil přihrávku pod sebe. Akci tím sice zbrzdil, domácí jsou ale stále u míče.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Alessandro Murgia.
66'
Roh pro FCSB. Centr byl ale přetažený a na druhé straně se pak odehrál tvrdý střet mezi Leivou a Gnohérém. Domácí hráč trefil útočníka loktem, sudí si toho však nevšiml. Pokračuje se tak autem pro Lazio.
65'
Tempo nám nyní trochu pokleslo, přibylo nepřesností a přerušení.
63'
Příliš dlouhý pas na pravou stranu, míč je v zámezí a akce hostů u konce. Lazio vhazuje.
61'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Valerică Găman, přichází Mihai Bălașa.
60'
Na lavičce FCSB se chystá poslední střídání.
58'
Po kontru hlavičkoval Coman, ten je po svém vstupu do hry velmi aktivní, mířil ale nad.
58'
Velký závar v pokutovém území hostů, ke střele se dostával Immobile i Anderson, vše ale bylo hosty zablokováno. Nakonec se pískal faul ze strany Lazia.
57'
Bastos se i u tohoto rohu cpal k hlavičce, nyní byl ovšem v chumlu hráčů a nebyl tak v ideálním postavení.
56'
A už se zase hraje u Vlada, Lazio si vybojovalo rohový kop.
54'
Je slovu se ovšem dostávají i hosté. Po nepříliš povedeném odkopu pálil z hranice vápna Coman, prudkou ranou ale trefil pouze tyč Strakošovy branky.
53'
Lazio nemá dost, i za jasného stavu útočí a touží po dalším úspěchu.
51'
Už to začíná připomínat debakl... Po zisku se domácí dostali do rychlého kontru, přes Immobileho a teč jednoho z hostů se míče chopil FELIPE ANDERSON, středem si to namířil k brance a zakončil přesnou střelou k tyči. Ani v tomto případě neměl Vlad nárok
50'
Lazio u míče, vypadá to, že i po pauze to bude hlavně o tomto týmu...
48'
Bastos si dobře pohlídal svého protihráče, věděl, že ten je v ofsajdovém postavení, v poklidu tak s pomocí Strakoši rozehrál.
46'
Druhý poločas začal přímým kopem Lazia, centr do vápna byl ale hráči FCSB odvrácen. A vznikl alespoň náznak protiakce.
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Florin Tanase, přichází Florinel Coman.
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Dragoș Nedelcu, přichází Lucian Filip.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Je za námi první poločas a Lazio má skvěle našlápnuto mezi nejlepších 16 týmů Evropské ligy. Ztrátu z prvního utkání domácí smazali už v sedmé minutě, kdy si Ciro Immobile zpracoval centr na prsa a zblízka propálil Vlada. Lazio pokračovalo v tlaku, vytvářelo si šance a dočkalo se i dalších tref. Ve 35. minutě se po rohu prosadil hlavou Bastos a ve 43. minutě zakončil rychlou akci dnes svým druhým gólem Ciro Immobile. Lazio tak vede 3:0 a pokud chce FCSB pomýšlet na postup, musí po pauze dát dva góly a žádný neinkasovat.
45+1'
45+1'
Hostům teď nevychází vůbec nic, akce FCSB končí daleko před pokutovým územím soupeře.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
42'
Tohle už vypadá pro domácí tým velice dobře. Na levém křídle přešel přes obránce Anderson, zasprintoval a přihrávkou do vápna našel nabíhajícího CIRA IMMOBILEHO. No a ten střelou z první poslal míč ke vzdálenější tyči.
41'
Teď už byl Anderson v pozici pro střelu, Vlad však stál v dobrém úhlu a poměrně prudkou ránu zvládl zkrotit.
41'
Rychlá kombinace domácích byla ukončena kousek před pokutovým územím, na vině byla opět nepřesná přihrávka.
39'
Anderson vysouval Immobileho, myšlenka byla výborná, provedení už horší. Přihrávka byla totiž o něco málo prudší.
38'
Lazio hraje s lehkostí a v maximální pohodě. Soupeř bude muset navíc otevřít hru, což bude italskému týmu vyhovovat.
36'
Jedno je jisté, prodloužení dnes neuvidíme.
35'
Už je to 2:0! Na Albertův rohový kop si ve vápně naběhl BASTOS a prudkou hlavičku umístil přesně k tyči. Vlad neměl nárok!
34'
Vlad nyní podržel svůj tým, když se natáhl po Andersonově střele a vyškrábl ji nad břevno.
33'
Ciro Immobile byl po dalším zákroku, který rozhodčí vyhodnotil jako čistý hodně rozezlený, vyjádřil se směrem k rozhodčímu a ten mu ihned jako odpověď udělil žlutou kartu.
33'
Začíná se přiostřovat z obou stran, rozhodčí tomu zatím dává poměrně velkou volnost.
32'
A platilo to i o tom posledním, hráči v modrobílém jdou to pozvolného protiútoku.
31'
Přímý kop hostů se změnil v kop rohový, Budescuovy centry zatím zvládá obrana Lazia odvracet.
30'
No a kromě přímého kopu se uděluje i žlutá karta. Dostal ji Dušan Basta.
29'
Tvrdý souboj u pomezní čáry, faulován byl hostující Gnohéré.
27'
Immobile na levém křídle neuspěl s kličkou, míč je v zámezí. Domácí budou pokračovat v útočné činnosti autovým vhazováním.
26'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Martín Cáceres, přichází Bastos.
26'
Je to tak, Cáceres nebude moci pokračovat, do hry půjde Bastos.
25'
Na trávníku posedává domácí Cáceres a drží se za levé koleno. Na střídačce začalo být živo, chystá se tam rychlé střídání.
24'
Po centru přišla rázná obranná hlavička, Lazio se pro tuto chvíli osvobodilo.
23'
Po delší době se hraje zase u Strakoši, hosté mají k dispozici rohový kop.
21'
Na ofsajdové linii se uvolnil Immobile, udělal kličku brankáři, jenže svou akci pak nedotáhl do zdárného konce. Střela se zastavila o boční síť Vladovy branky.
21'
Domácí tým začíná získávat na převaze, poslední minuty se hrají převážně na půlce FCSB.
19'
A další obrovská šance Lazia. Na pravé straně se uvolnil Felipe Anderson, zpětnou přihrávkou našel Immobileho, jenže ten z penalty branku přestřelil!
18'
Moc nescházelo a bylo to 2:0! Parolo dostal až příliš mnoho prostoru pro naběhnutí si za obranu, jenže ztroskotal na vyběhnutém Vladovi. Ten nyní podržel svůj tým opravdu povedeným zákrokem.
17'
Nebezpečné to pro obranu hostů nebylo, sražený centr skončil u Vlada.
16'
Po faulu na Luise Alberta rozehrávají domácí přímý kop z levé strany.
15'
Už je po akci, rumunský tým se s vypětím sil ubránil a Vlad bude odkopávat z malého vápna.
14'
O pár vteřin později ale Immobile vybojoval rohový kop pro Lazio.
14'
Anderson po zasekávačce hledal spoluhráče ve vápně, tuto ošemetnou situaci obrana FCSB zvládla odvrátit.
13'
Spolupráce mezi Tanasem a Gnohérém skončila slabým zakončením, s tímto neměl Strakoša vůbec žádný problém a mohl v poklidu rozehrát.
11'
Hraje se nahoru a dolů, nyní to byl aktivní Budescu, kdo se cpal do zakončení. Pálil ale nad.
10'
Lazio je ale rychlým úspěchem povzbuzeno a po dalším centru se po míči natahoval Immobile. O kousek ale na něj nedosáhl.
9'
Hosté jsou na útočné polovině, útočí ale do plných. Júnior Morais vhazuje.
8'
Náskok FCSB je tak pryč, za trvání současného stavu bychom se dočkali prodloužení.
7'
A teď se už domácí radují z vedení! Zleva odcentroval Lulić, CIRO IMMOBILE si ve vápně zpracoval na prsa a zblízka poslal za Vlada prudkou střelu. Gólman FCSB si sice na míč sáhl, vyrazit jej však nezvládl.
6'
Zlomit to chtěl Immobile, dostal přihrávku do běhu, a dokázal vystřelit i při těsném bránění. Jeho rána prolétla nad.
5'
Lazio se zatím prakticky ještě nedostalo za půlku, rumunský tým je v úvodu rozhodně aktivnější.
4'
Strakoša ale zasahovat nemusel, Budescu totiž svůj pokus poslal vysoko nad břevno.
4'
Budescu je v úvodu utkání v centru dění, po Leivově faulu na jeho osobu se bude rozehrávat poměrně nebezpečný přímý kop.
3'
Další přihrávka na Budescua už vypadala lépe, hráč se dostal za obranu, míč mu ale o kousek utekl do zámezí.
2'
Dlouhý nákop na Budescua skončil u Patrica, ten poté poslal malou domů na Strakošu, který odkopem přenesl hru k půlce.
1'
O výkop se postarali hráči FCSB.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, de Vrij, Cáceres – Basta, Parolo, Lucas Leiva, Alberto, Lulić (C) – Anderson – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri – Nani, Bastos, F. Caicedo, S. Milinković-Savić, Marušić, Murgia.

FCSB: Vlad – Benzar, Găman, Planić, Júnior Morais – Nedelcu, Teixeira – Man, Budescu, F. Tanase (C) – Gnohéré.
Náhradníci: Stancioiu – Bălașa, Filip, Momčilović, Coman, O. Popescu, C. Tanase.

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačić (všichni SLO).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Olimpico začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Slavko Vinčić, kterému budou na pomezí pomáhat Tomaž Klančnik a Andraž Kovačić. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Grega Kordež a u branek budou hlídat Rade Obrenović a Roberto Ponis. Všichni pánové jsou ze Slovinska.
První utkání

Do dnešní odvety má o něco lepší výchozí postavení rumunský tým, který doma těsně vyhrál 1:0. Jedinou branku utkání, ve kterém hosté z Říma nedokázali využít svou míčovou převahu a nenašli recept na dobře chytajícího Vlada, dal ve 29. minutě Gnohéré. Nicméně o postupujícím rozhodně není rozhodnuto, jednobranková ztráta není nic, co by Lazio na svém stadionu nezvládlo odmazat.

FCSB – S. S. Lazio 1:0 (1:0)

Branky: 29. Gnohéré (Budescu)

Karty: 26. Pintilii (STB), 64. Vlad (STB), 78. Găman (STB) – 9. S. Milinković-Savić (LAZ), 45+1. Cáceres (LAZ), 45+3. J. Lukaku (LAZ), 52. Luiz Felipe (LAZ), 90+1. Immobile (LAZ)

FCSB: Vlad – Benzar, Găman, Planić, Júnior Morais – Pintilii (46. Teixeira), Nedelcu – Man, Budescu, F. Tanase (58. Coman) – Gnohéré (82. C. Tanase).

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, Luiz Felipe, Cáceres – Basta, Murgia, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, J. Lukaku (75. Lulić) – Nani (56. Anderson), F. Caicedo (56. Immobile).

Rozhodčí: Aytekin – Beitinger, Foltyn
Dobrý podvečer u odvetného utkání prvního kola play off Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy S. S. Lazio a FCSB.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.