Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Marseille - 5. dubna 2018   21:05

Lipsko
Lipsko
45+1' Werner (Forsberg)
1:0
(1:0)
Marseille
Marseille
Lipsko
Gulácsi – Laimer (74. Bernardo), Konaté, Upamecano, Klostermann – Forsberg (83. Sabitzer), Demme (C), Keïta, Bruma – Augustin (70. Kampl), Werner.
Mvogo – Bernardo, Sabitzer, Y. Poulsen, Schmitz, Kaiser, Kampl.
Undiano Mallenco – Alonso, Yuste (všichni ESP)
Red Bull Arena (Leipzig)
Marseille
Pelé – Sakaj, Kamara, Gustavo (C), Amavi – B. Sarr, M. Sanson, Anguissa, Ocampos – Mitroglu (80. Germain), Payet (C) (86. Maxime López).
Escales – Bedimo, Abdennour, N'Jie, Sertic, Maxime López, Germain.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:15.
Počet zákroků brankáře Yohann Pelé (OMA) – 0.
Počet zákroků brankáře Péter Gulácsi (RBL) – 3.
Dobojováno jest, zápas končí nejtěsnější možnou výhrou německého týmu.

Domácí poslal do vedení v nastavení první půle muž nejpovolanější, mladý šutér Timo Werner. Marseille si za celý zápas dokázala vypracovat několik šancí, žádný balon si ale nenašel cestu za záda Pétera Gulácsiho. Čisté konto a jednogólový náskok jsou jistě příjemné, co se šancí Lipska do odvety týče, naopak Olympique se na případný postup hodně nadře.
90+3'
90+3'
Výtečný zákrok Klostermanna, centr z pravé strany propadl do vápna, kde byli dva hráči v modrém, mladý zadák domácího týmu ale předčil oba a hlavou odpravil míč do bezpečí.
90+2'
Ocampos posunul míč pod sebe na Sarra, jeho přetažený centr však Germaina nenašel a k balonu se na zadní tyči dostal obránce Lipska Lukas Klostermann.
90+1'
Už v nastavení rozehrál López rohový kop a našel na hranici vápna Luize Gustava. Ten se s míčem bleskurychle otočil, svou střelu ale neprocpal skrz houštinu hráčů před Gulácsim.
90'
Nastaveny jsou tři minuty.
89'
Hezká a rychlá kombinace hostí vedla k nahrávce směrem na Ocampose, který mohl využít zaváhání Konatého. Za svého stoperského kolegu však zaskočil Upamecano, který byl faulován právě Lucasem Ocamposem.
87'
Klostermann se pokoušel odcentrovat z pravé strany, byl ale obklíčen přesilou hráčů Marseille a míč nakonec nasměroval jen do zámezí. Pelé bude odkopávat.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Maxime López.
85'
Bernardo si s přehledem poradil s pronikajícím Sarrem a vybojoval balon, načež jej posunul na Demmeho. Domácí kapitán byl poté faulován právě Bounou Sarrem.
84'
Po Payetově centru se k hlavičce tlačil Ocampos a poté, co se k němu odražený míč dostal ještě jednou, se po vzoru Cristiana Ronalda pokusil i o nůžky. Ty však dopadly neslavně, balon skončil vysoko na tribuně.
83'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Marcel Sabitzer.
82'
Balon po centru propadl k Germainovi, jeho pohotovou střelu zablokoval Upamecano. Poté se domácí vrhli do brejku, nic z toho ale není a v držení míče jsou opět fotbalisté v modrých dresech.
81'
Lukas Klostermann u postranní čáry necitlivě dohrál Payeta a píská se volný kop pro hosty z Francie. Rozehrávat bude podle všeho sám faulovaný Payet.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Konstantinos Mitroglu, přichází Valère Germain.
79'
Nepovedenou kombinaci domácích hráčů zastavil odkop Anguissy, domácí se rychle dostali zpět k míči. Nepovedenou hlavičkou zkusil prověřit Pelého Klostermann, gólman hostí s přehledem chytá.
77'
Rychlonohý Werner pláchl po pravé straně a dostal se až do vápna, přímo v moment střely ho ale skvělým skluzem zablokoval Gustavo. Důležitý zákrok brazilského fotbalisty ve službách francouzského mužstva.
76'
Olympique to zkusil postupnou rozehrávkou. Ta nicméně netrvala dlouho, Gustavo zrychlil hru dlouhým pasem na Sarra. To se ale nepovedlo a domácí jdou do protiútoku.
75'
Kampl na ose hřiště srazil k zemi Morgana Sansona, následovat tak bude rozehrávka hostujícího týmu. Ta se navíc musí opakovat, protože rychlou rozehrávku faulovaného Sansona zhatil příliš blízko stojící Demme.
74'
Konrad Laimer opouští hru v doprovodu dvou členů realizačního týmu, vypadá to, že utrpěl zranění na levé noze. Na hřišti ho nahradí Bernardo.
73'
Po Amaviho pasu se Sanson střetl s rozhodčím, i přes tuto nepříjemnost zůstávají fotbalisté Olympique na balonu. Na středu hraje Anguissa.
71'
Ocampos přivítal Kampla na hřišti povedenými jesličkami, pak už se ale k míči dostal zadák Lipska Klostermann, který otáčí hru. Ale to jen na chvíli, na zemi se totiž po předcházejícím souboji s Ocamposem ocitl Laimer.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Kevin Kampl.
69'
Na centr do vápna si sbíhal Konaté, v nadějné pozici ho ale na poslední chvíli stačil zablokovat pozorný Luiz Gustavo.
68'
Bouna Sarr si při bránění portugalského šikuly Brumy pomohl nedovolenými prostředky a Alberto Undiano potřetí tasí z kapsičky žlutou kartu.
66'
Keïta na středu hrací plochy faulován Dimitrim Payetem, volný kop pro domácí tým. Ten rozehrává od stoperů, jimž ještě vypomáhá kapitán Demme.
65'
Lucas Ocampos nabral rychlost na levém křídle a přeběhl Konatého. Toho se následně zbavil pěknou kličkou, pak už mu ale pod nohy přijel Demme a balon odkopl do autu.
63'
Ibrahima Konaté chtěl dlouhým pasem nastartovat na pravé lajně Laimera, balon však nabral přílišnou rychlost a pravý bek Lipska si s ním nedokázal poradit.
62'
Augustin se na pravé straně vymotal z obležení třemi hráči v modrém, jeho centr si ale ve vápně našel Sarr a odehrál balon do bezpečí. Laimer bude vhazovat.
61'
Chyba Amaviho, Keïta vystihl jeho rozehrávku a Lipsko zase může zaútočit. Akce však končí ofsajdem, ve kterém se po Brumově průnikové kolmici objevil Timo Werner.
60'
Nepřesnosti z obou stran, tuto jalovou pasáž hry pa k završil Laimerův odkop, který trefil přímo dotírajícího Ocampose. Následuje aut pro domácí tým.
59'
Yohann Pelé se přes Konatého neprotlačil k balonu, španělský rozhodčí píská faul domácího stopera. Hosté tak mohou rozehrát od vlastní šestnáctky.
58'
Ocampose zastavil Laimer. Demmemu se sice rozehrávka nepovedla, na levé straně však Klostermann s Wernerem opět zle zatopili obraně Marseille. Emil Forsberg se chystá k exekuci rohu.
57'
Ocampos se proháčkoval zleva až k vápnu a posunul míč Payetovi, který si ještě vylepšil palebnou pozici, pak ovšem pravou nohou vysoko přestřelil.
56'
Po rohovém kopu se odrazil k Anguissovi, který patičkou vybídl ke skórování Ocampose. Ten však z nadějné pozice pozice střelou z první minul.
55'
Sakaj si pod tlakem pomohl zpětným pasem na Pelého, ten napálil balon dopředu. Tam zabojoval Payet a najednou, po nepřesvědčivém zákroku Konatého, pálil z vápna osamocený Ocampos. Upamecano jeho ránu srazil na roh.
54'
Amavi nedokázal zachytit prudký Sansonův pas na hrací ploše, Laimer vhazuje směrem na Ibrahimu Konatého.
53'
Laimer rychle uzmul balon Ocamposovi a nastartoval Augustina. Ten sice rozkmital své rychlé nohy, nedokázal však projít přes Luize Gustava.
52'
Vzápětí je pískán asi třímetrový ofsajd právě Emilu Forsbergovi. Domácí se nicméně rychle dostali zpět k míči a dravý Werner se protáhl po levé straně do vápna, s jeho střelou si poradil Pelé.
51'
Emil Forsberg nakonec rozehrál hned dva kopy od praporku, s tím druhým si s přehledem poradil Pelé, který vyrazil z branky a balon vyboxoval daleko za vápno.
50'
Ojedinělá akce Marseille skončila na vápně domácího týmu a po rychlém brejku Lipska byl Wernerův střílený pas odražen Pelém na roh.
49'
Tentokrát se balon odrazil za brankovou čáru od Klostermanna, odkopávat tak bude Yohann Pelé.
48'
Roh zase k ničemu nevedl, Jordan Amavi bude vhazovat aut na opačné straně hřiště. Hosté ale o míč rychle přišli a opět se budou muset bránit.
47'
Gustavo nešťastným odkopem pouze odevzdal míč Brumovi, který po souboji se Sakajem vybojoval rohový kop pro domácí tým.
46'
Do druhého poločasu balon uvedli hosté, kteří, stejně jako domácí tým, zatím hrají beze změn. Ani domácí trenér Hasenhüttl, ani kouč Olympique Garcia zatím nesáhli ke střídání.
46'
Je za námi poměrně zajímavý první poločas. Domácí sice měli územní převahu, na šance ale vedli hosté. Hned v úvodu zakončoval nebezpečně Mitroglu a těsně před poločasem trefil akrobatickým zakončením mladý Sarr břevno. Skóre se v samém závěru prvního dějství přeci jen změnilo, ovšem na druhé straně. Gulácsi vychytal Sarra a Ocampose, aby z následného útoku udeřil Timo Werner, který zapsal čtvrtý gól v letošním pátém utkání Evropské ligy.
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
45+2'
45+1'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Otřepané klišé nedáš-dostaneš se zase potvrdilo. Péter Gulácsi podržel domácí tým proti střele Sarra i Ocampose a z následného rychlého brejku Lipsko udeřilo! TIMO WERNER se na pravé straně vápna zbavil Kamary a prostřelil Pelého. Asistence: Emil Forsberg
45'
Po Forsbergově centru balon propadl až k Augustinovi, který se obratně zbavil obránce a pak padl k zemi. Domácí se marně dožadují penalty.
44'
Bruma se stáhl až ke stoperům a pomáhá se založením akce, nyní to Lipsko zkouší po pravé straně. Po zásahu Amaviho rozehraje Forsberg rohový kop.
43'
S následným rohem hostí už si defenziva Býků poradila a nyní už domácí zakládají další postupnou kombinaci na středu trávníku.
42'
Ocampos se po křídle probil až k centru. Mitroglu sice prohrál souboj s Upamecanem, balon se ale odrazil za tuto dvojici a Sarr se akrobatickým zakončením postaral o největší vzrušení tohoto zápasu, když balon po jeho střele skočil a odrazil se do břevna!
41'
Gustavo roztáhl hru doleva na Amaviho, v akci ještě pokračuje rychlík Lucas Ocampos.
40'
Rychlá kombinace domácích končí nepřesným pasem Keïty, balon sebral pohotový Sarr. Hosté mohou otočit hru směrem na Gulácsiho bránu.
39'
Forsbergovi se dnes centry nedaří, i tento nadýchaný balon doletěl jen na hlavu obránce v modrém dresu. Následně se míč dostal do zámezí, rozehrávat bude brankář Marseille.
38'
Amavi se důrazně opřel do Laimera, který odpadl na trávník. Je pískán faul hostujícího hráče a Lipsko tak může rozehrát další nadějný přímý kop z pravé strany.
37'
Anguissa nerozehrál ideálně a doslova daroval soupeři autové vhazování. Fotbalisté v bíločerveném se však sami zahnali až zpět na vlastní polovinu.
36'
Konaté si v souboji s Ocamposem počínal velmi zkušeně a odstavil argentinského fotbalistu od balonu, aby pro svůj tým vybojoval aut.
34'
Sarr se sice snažil, na nepřesný pas však nestačil a nakonec skončil i s balonem v autu. Vhazovat tak znovu mohou domácí, kteří pokračují v ofenzivě.
33'
Laimer se napravo skvěle zbavil Amaviho, ale následně posadil centr jen na hlavu obránce Kamary. U odraženého míče byl první Payet, kterého nešetrně dohrál Lukas Klostermann.
32'
Za vápnem se balonu zmocnil portugalský fofrník Bruma a rychle si ho navedl doprava, jeho střelecký pokus však zaplachtil až do hlediště.
31'
Domácí fotbalisté dobrým napadáním rychle získali míč zpět a už se zase posunují kupředu směrem na polovinu soupeře.
30'
Timo Werner se zapomněl v ofsajdové pozici, čehož si všiml pomezní. Balon pro Marseille.
29'
Keïta přeběhl balon a přenechal jej Forsbergovi. Švédský záložník to zkoušel k bližší tyči, branku o chloupek minul. Skóre se tedy nemění a Pelé se protáhne dalším odkopem.
28'
Naby Keïta se protáhl kolem Anguissy a ten ho zastavil jen za cenu faulu. Je z toho velmi pěkná pozice pro rozehrání volného kopu, balon stojí za vápnem mírně nalevo, ideální pozice pro praváka.
27'
Na opačné straně se do rozehrávky Lipska zapojil i Péter Gulácsi, jeho spoluhráči teď rozjíždějí rychlou ofenzivní akci.
26'
Hra se zklidní, balon končí v zámezí. Odkopávat může hostující brankář Yohann Pelé, kterého zatím domácí moc neprověřili.
25'
Po nepovedeném rohovém kopu Payeta se vpřed vydal Werner a v brejku ještě hledal nalevo nabíhajícího Keïtu, do nahrávky se ale vložil zodpovědně se vracející Sarr.
24'
Dobrá práce Ocampose, který zpracoval balon po nepříliš vydařeném autu Amaviho. Následně si navíc křídelník Marseille poradil i s přesilou protihráčů a vybojoval roh.
23'
Po rohovém kopu se ve vápně Marseille nejvýš vznesl Ibrahima Konaté a zakončoval hlavou, mířil pouze nad břevno Pelého branky. Teď si zase míče mohou alespoň trochu užít i hosté.
22'
Domácí ale pokračují v ofenzivě. Po Wernerově nahrávce vyslal Keïta zajímavou střelu, která byla zablokována. Následně musel Sarr před Brumou odehrát míč na roh.
21'
Na žluté karty je prozatím srovnáno, za nedovolené zastavení Keïty je potrestán stoper Marseille Kamara. Forsbergova rozehrávka standardní situace však vyšla vniveč, defenziva francouzského celku zapracovala optimálně a nebezpečí je prozatím odvráceno.
20'
Nedoraz v rozehrávce hostujícího týmu, Amavi nedoskočil na balon a ten končí v autu, vhazovat budou domácí.
19'
Z následného rohu domácí vytěžili jen další kop od praporku. Ani napodruhé z toho nic velkého nebylo, Augustinovu nahrávku do vápna zastavil jeden z bránících hráčů.
18'
Poprvé se připomněl Timo Werner. Mladý forvard se dostal k míči ve vápně soupeře, nicméně Sakai byl dost rychlý a dokázal střelecký pokus domácího útočníka zablokovat.
17'
Sarr instinktivně sklepl balon do pravé lajny, kde očekával nabíhat Payeta. Kapitán Marseille však v pohybu vpřed nepokračoval a volného míče se tak mohl ujmout Klostermann.
16'
Exekuce přímého kopu se dle očekávání ujal Dimitri Payet, který však trefil jen zeď. V následném závaru se Mitroglu dotkl míče rukou a hrát tak mohou domácí.
15'
První žlutou kartu utkání vidí Konrad Laimer, který na hranici domácí šestnáctky nedovoleně zastavil unikajícího Argentince Ocampose. Následuje nebezpečný přímý kop pro Marseille.
14'
Demme hledal pěkným dlouhým pasem na levé straně Wernera, k tomu však zavčasu přistoupil Sarr a hlavou odehrál balon do bezpečí.
13'
Ocampos sehrál z levého křídla zpětnou nahrávku na osu hřiště, kde se za vápnem zjevil Anguissa. Ten se elegantně zbavil Keïty, nicméně jeho následná rána patřila mezi ty méně povedené, Gulácsi odkopává.
12'
Hosté se bez potíží ubránili. Balon následně končí v autu a vhazovat může levý bek francouzského týmu Jordan Amavi.
11'
Nedovoleného zákroku se na levé straně dopustil středopolař Morgan Sanson, volný kop pro domácí tým. Centrovat bude Emil Forsberg.
10'
Skvělá práce Luize Gustava, který ve vlastním vápně dobře zablokoval nabíhajícího Augustina a získal balon do své moci.
9'
První významnější šance hostí. Payet vykouzlil z pravého křídla přesný pas na malý čtverec, kam si seběhl Kostas Mitroglu a lehkou tečí usměrnil balon na branku. Gulácsi si připsal pohotový zákrok.
8'
Skvělý návrat Lukase Klostermanna, mladý bek německého týmu přesprintoval u postranní čáry Sarra a sehrál balon na brankáře Gulácsiho.
7'
Po Amaviho autu rozehrává Olympique útočnou akci na pravé straně. Sarr posunul míč Payetovi, ten o něj záhy přišel.
6'
Od vlastní brány pošle balon do hry Yohann Pelé, na polovině Lipska ale dobře zapracoval Naby Keïta. Po několika nepřesnostech se balon dostává až na kopačky zkušeného Luize Gustava.
5'
Bruma to teď udělal skvěle, individuální akcí otevřel prostor pro své spoluhráče. Do rozehrávky domácího mužstva se ale dobře vložil pozorný Amavi, který včas přistoupil k Forsbergovi.
4'
Payet dohrál Brumu, který reklamoval nedovolený zákrok francouzského špílmachra. Signalizován je ale jen aut pro Marseille.
3'
Na balonu jsou nyní stopeři domácího týmu Konaté a Upamecano, druhý jmenovaný rozehrává doleva na Klostermanna.
2'
První nepřesný pokus o dlouhý průnikový pas směrem k brance Marseille se nepovedl, odkopává gólman Pelé.
1'
Jdeme na to. Domácí Lipsko hraje tradičně v kombinaci bílé a červené barvy, hosté z Francie oblékají modré dresy.
1'
Oba týmy už nastoupily na trávník krásného stadionu v Lipsku, nyní je na řadě hymna Evropské ligy. Už za pár okamžiků přijde na řadu výkop.

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Konaté, Upamecano, Klostermann – Forsberg, Demme (C), Keïta, Bruma – Augustin, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Sabitzer, Y. Poulsen, Schmitz, Kaiser, Kampl.

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Kamara, Gustavo, Amavi – B. Sarr, M. Sanson, Anguissa, Ocampos – Mitroglu, Payet (C).
Náhradníci: Escales – Bedimo, Abdennour, N'Jie, Sertic, Maxime López, Germain.

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Alonso, Yuste (všichni ESP).
Olympique Marseille

Slavný a tradiční tým se zase vrací na špičku francouzského fotbalu. Loňské páté místo letos zatím svěřenci trenéra Rudiho Garcii ještě vylepšili a po 31 kolech drží třetí příčku v tabulce, která ještě zajišťuje předkolo Ligy mistrů.

Poté, co PSG vypadlo z Ligy mistrů a Lyon nezvládl dobře rozehraný boj s moskevským CSKA a vypadl v minulém kole Evropské ligy, je Olympique Marseille posledním reprezentantem Ligue 1 na kontinentálním fotbalovém bojišti. K tomu, aby postoupili až mezi nejlepší osmičku Evropské ligy, potřebovali jeho fotbalisté 14 zápasů – prošli dvěma předkoly, absolvovali šest zápasů ve skupině, kde skončili druzí za Salzburgem, a v play off postupně vyřadili Bragu a Athletic Bilbao.

V historicky prvním střetu s Lipskem bude Marseille spoléhat na kapitána Dimitriho Payeta a šikovného křídelníka Lucase Ocampose, který se letos rozehrál do slušné formy. Na druhou stranu by podle všeho měli chybět zkušený gólman Steve Mandanda a stoper Adil Rami, který zatím odehrál všech dosavadních 14 pohárových zápasů – oba se zranili ve víkendovém zápase proti Dijonu. Připraven navíc pravděpodobně nebude ani letos skvěle hrající Florian Thauvin.
RB Lipsko

Celek z východu Německa si v domácí soutěži nevede úplně špatně, i když tak dobrý ročník jako loni už letos nezažívá. Minulá sezona, která byla pro Lipsko vůbec první prvoligovou v krátké historii klubu, skončila druhým místem. V současnosti je německá liga těsně před finišem, do konce zbývá šest kol, a Lipsko je momentálně na 4. místě, které ještě jako poslední zajišťuje postup do Ligy mistrů.

Jediný zbývající zástupce Bundesligy v Evropské lize ve své premiérové sezoně na kontinentální scéně bojuje se střídavě lepšími a horšími výsledky. Na podzim se, díky už zmiňované podařené loňské sezoně, představili fotbalisté Lipska v papírově vyrovnané skupině Ligy mistrů s Besiktasem Istanbul, Portem a Monacem.

Nakonec z toho pro německý tým bylo třetí místo a tedy postup do jarní fáze Evropské ligy. V ní si zatím v uplynulých dvou kolech Býci poradili se silnou Neapolí (po výhře 3:1 venku a prohře 0:2 doma) i s ruským Petrohradem (po domácí výhře 2:1 se v odvetě na půdě Zenitu zrodila remíza 1:1).

V úvodním duelu s Marseille bude rakouský trenér Ralph Hasenhüttl spoléhat na útočníka Tima Wernera, který v posledních sedmi zápasech v evropských pohárech nastřílel šest branek. Oporou mužstva je i gólman Péter Gulácsi, který zatím v deseti pohárových zápasech Lipska v této sezoně nechyběl ani minutu. Naopak domácí tým s jistotou nemůže počítat s obráncem Willim Orbanem, který si odpyká trest za žluté karty.
Hezký čtvrteční večer! Evropská liga má na programu otevírací duely čtvrtfinálových dvojzápasů. Mezi osm nejlepších týmů se probojovaly mimo jiné i německé Lipsko a francouzský Olympique Marseille, jejichž souboj budeme sledovat prostřednictvím tohoto přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.