Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Villarreal - 15. února 2018   21:05

Lyon
Lyon
46' NDombèlé (Díaz) • 50' Fékir (Díaz) • 82' Depay
3:1
(0:0)
Villarreal
Villarreal
63' Fornals  (Čeryšev)
Lyon
A. Lopes – Marçal De Oliveira, Morel, Marcelo, Rafael (84. F. Mendy) – Tousart, NDombèlé – Aouar (72. Depay), Fékir, B. Traoré (77. Cornet) – Díaz.
Gorgelin – Cornet, Depay, Diakhaby, Ferri, Cheikh Diop, F. Mendy.
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar, Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Trigueros, Hernández, Castillejo (54. Antonio Rukavina) – Fornals (90. Raba) – Čeryšev (75. R. Soriano), Bacca.
Barbosa – Bonera, Raba, Antonio Rukavina, R. Soriano, Leo Suárez, N. Sansone.

Tento zápas je u konce. Druhý poločas byl opravdu hodně zajímavý. Nejprve se během dvou minut ujal Lyon dvoubrankového vedení, u obou gólů byl Mariano Diáz. Nejprve nahrával na NDombèlého, který svou hlavičku z bezprostřední blízkosti poslal pod horní tyčku brankové konstrukce. V druhém případě se dostal ke do individuální akce již zmíněný Diáz a po vyražení brankáře se k míči dostal kapitán Fékir, který zakončil do odkryté branky. Hosté dokázali navázat jednou brankou po hodně pohledné akci, do střelecké listiny se zapsal Pablo Fornals. Villarreal měl od té chvíle více ze hry ale k brance nedošlo. Osm minut před koncem zvýšil vedení domácího celku Memphis Depay, který odehrál pouhých pár minut, jeho rána z velké dálky zapadla do levého dolního rohu. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.
90+3'
90+1'
Další žlutá karta, Rodrigo Hernández zfauloval svého soupeře uprostřed hrací plochy a hříšnik se svému napomenutí ani nediví.
90'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Daniel Raba.
90'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat tři minuty nad rámec základní hrací doby.
88'
Velká šance pro hosty! Po centru do pokutového území se ke střele dostal Pablo Fornals, jeho rána z voleje letěla ale pouze do dobře postaveného brankáře!
86'
Mariano Díaz se ještě chce prosadit. Tato střela mu ale moc nepomohla, letěla hodně vysoko nad branku.
85'
Memphis Depay a jeho další kličkování, prvního obránce dokázal dobře zmást, ale druhý stoper už byl pozornější a odpálil míč do bezpečí.
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafael, přichází Ferland Mendy.
82'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon zvyšuje opět na dvoubrankový rozdíl a už to vypadá, že tento zápas dotáhne do vítězného konce. To ale byla branka! Nováček na hřišti MEMPHIS DEPAY se dostal k míči z větší vzdálenosti a vypálil, jeho dělovka zapadla do levého dolního rohu branky, Sergio Asenjo neměl šanci reagovat.
81'
Depay se snažil kličkovat mezi obránci, ale vůbec mu to nevyšlo a velice rychle přišel o míč.
80'
Lyon se po dlouhé době dostává k akci, obránci si vyměňují přihrávky před svou vlastní brankou.
79'
Lopes se rozhodl vyběhnout ze své svatyně a schoval míč do svých rukavic.
78'
Villarreal sice má míč plně pod svou kontrolou, ale zatím se nedostal k brance, žádná střela, žádné nebezpečný pokus. Možná se dočkáme teď po standartní situaci.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Maxwel Cornet.
75'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Roberto Soriano.
75'
Villarreal se snaží dostat do další akce, která by znamenala vyrovnaní či aspoň nějakou velkou šanci.
73'
Žlutá karta na domácí straně. Fernando Marcal zašlápl nohu svého protihráče a nemohl čekat vůbec nic jiného, bude z toho sttandartní situace.
72'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Memphis Depay.
70'
Rodrigo Hernández si hodně dobře nabíhal, ale míč k němu nakonec nedošel, kdyby byl o pár milimetrů blíž, tak by z toho byla opravdu hodně velká šance.
68'
Hráči v žlutých dresech kombinují u své vlastní branky.
66'
Rodrigo Hernandez se provinil nedovoleným zákrokem a bude z toho standartní situace pro domácí Lyon.
65'
Hosté jsou teď hodně houževnatí a snaží se dostat do nějakého zakončení.
63'
Villarreal právě vstřelil branku!
A kontaktní branka je na světě! Villarreal měl v posledních minutách více ze hry a zaslouženě snižuje na rozdíl jediné branky. Celá akce přišla po ztrátě míče Lyonu na půlce hřiště. Hosté poté převedli typickou akci španělské ligy, rychlá kombinace na pár dotyků a z čista jasna se před brankářem objevil PABLO FORNALS, jeho rána zapadla těsně za brankovou čáru. Asistence: Denis Čeryšev.
60'
Mariano Díaz se ocitl na zemi, ale nic vážného to není, útočník se velice rychle zvedl a pokračuje ve hře.
59'
Villarreal se dokázal vzpamatovat z tlaku a přechází do útoku.
57'
Carlos Bacca na sebe snad poprvé upozornil, ale v tom špatném světle, nedokázal zpracoval lehkou přihrávku a následně ztratil míč.
56'
Nabil Fékir leží na zemi po ostrém souboji a nevypadá to, že by měl jen tak vstanout. Snad to nebude nic vážného.
55'
Manu Trigueros při své akci uklouzl a poté už domácí obránci poslali míč do bezpečí.
54'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Antonio Rukavina.
53'
Další šance na domácí straně. Mariano Díaz je hodně aktivní a chtěl se zapsat mezi střeleckou listinu, jeho rána z pravé strany ale skončila na rukavici brankáře.
52'
Rohový kop pro domácí. Lyon se tedy pořádně dostal do zápasu a vytváří si neuvěřitelný tlak. Z následného centr Fékira ale už nic nebylo.
50'
A je tam druhý gól, Lyon tedy začíná druhý poločas ve velkém stylu! Mariano Díaz se od prostředka hřiště do individuální šance a dokonce i provětral rukavice brankáře, k dorážce se následně dostal NABIL FÉKIR, zbývalo mu už jen trefit odkrytou branku. Mariano Díaz.
48'
Lyon stálé nemá dost a vrhá se opět dopředu.
46'
Lyon se hned v úvodu druhého poločasu ujímá vedení! Na první branku jsme tedy moc dlouho nečekali, gól přišel takřka z první kombinace. Mariano Díaz prodloužil hlavičku na TANGUYHO NDOMBELÉHO, který svůj hlavičkový pokus usměrnil do pod horní tyčku branky! Asistence: Mariano Díaz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:07.
Tak a máme za sebou první poločas tohoto duelu. Branka sice nepadla, ale šancí bylo poměrně hodně. Mariano Díaz byl hned po dvanácti minutách hodně blízko ke vstřelení gólu, jeho samostatný únik skončil dobrým zákrokem brankáře. Villarreal za několik minut také reagoval a bylo z toho nebezpečné zakončení. Pablo Fornals ale z voleje mířil pouze do dobře postaveného brankáře. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas a zda se fanoušci dočkají branky.
45+0'
45'
Samuel Castillejo a jeho přetažený centr do vápna, míč sice nemířil přesně, ale ani to by moc nepomohlo, hostující záložník se ocitl v ofsajdu.
44'
Závěr uvodního dějství se odehraje na polovině Lyonu.
43'
A opět se žlutí. Tentokrát se mezi hřišníky zapsal Denis Čeryšev za jeho ostrý faul uprostřed hřiště.
42'
První žluté napomenutí dnešního zápasu. Uprostřed hrací plochy se proti pravidlům provinil González Álvaro, rozhodčí neměl na výběr.
39'
Sergio Asenjo se před koncem poločasu pořádně protáhl. Nabil Fékir se dostal do úniku z pravé strany a z většího úhlu se rozhodl překvapit brankáře střelou, ten si poradil.
37'
Samuel Castillejo se rozhodl zrychlit hru a namířil si to rovnou na branku, prvního obránce se sice zbavil, ale na druhého už nestačil.
35'
V zápase zatím vůbec nejde vidět Carlos Bacca, jeden z předních střelců Villarealu, obránci si hodně důkladně hlídají.
34'
Rodrigo Hernández a jeho rána z velké vzdálenosti, míč ale hodně zaplachtil a zcela podle očekávání letěl vysoko na tribunu.
33'
Mario Gaspar a jeho prudký přízemní centr do pokutového území, přihrávka ale našla pouze kopačku jednoho z domácích obránců.
32'
Anthony Lopes hodně zariskoval s rozehrávkou a hned ho atakovali dva útočníci Villarrealu, míč se odrazil těsně za branku a letěl těsně kolem levé tyče. Lopes si musel hluboce oddychnout.
31'
Rohů na hostující straně stálé přibývá, ale zatím ani z jedné situace nebyla žádná pořádna střela na branku.
28'
Manu Trigueros nevěděl, co s míčem a vyslal ho těsně za vápnem na branku, jeho rána ale ještě byla jemně tečovaná a bude z toho roh.
27'
Denis Čeryšev se rozhodl čelit hned trojnásobné přesile, to ale bylo moc velké sousto i pro tohoto šikovného založníka.
26'
Rafael vhodil míč zpět do hry a Lyon se bude se snažit dostat před branku.
25'
Manu Triguerosovi se klička úplně nepovedla, ale naštěstí pro něj obránce poslal míč na rohový kop.
23'
Houssem Aouar a jeho finální přihrávka, ta ale nenašla svého adresáta.
22'
Další faul z hostujícího pohledu. Lyon bude mít tedy přímý kop. Nabil Fékir to myslel hodně dobře a jeho rána by nejspíš i zapadla do branky, nebýt pohledného zákroku brankáře!
21'
Hodně kvalitní centr od Rafaela, který dopadl na hlavičku Diáze, který svůj pokus ale poslal pouze do náruče brankáře.
19'
Carlos Bacca se ocitl v ofsajdovém postavení, čárový rozhodčí si toho hned všiml, volný kop pro Lyon.
19'
Tohle ale byl faul od Čeryševa, ten tudíž nemohl pokračovat v útočném snažení.
18'
Hosté kombinují u své branky.
17'
Villareal se rovněž dostal do hodně dobré šance! Po rohovém kopu se k voleji dostal Pablo Fornals a brankář Lopes musel vytasit obdivuhodný zákrok!
15'
Samuel Castillejo vyslal centr do pokutového území, který ale skončil pouze na hlavičce Marcela, ten míč poslal do zámzemí.
14'
Hráči ve žlutých dresech se snaží zvýšit útočné obrátky a budou mít výhodu rohové kopu.
12'
Mariano Díaz nebyl daleko první brance zápasu! Předvedl ukázkový individuální průnik, ale těsně před brankářem se mu zamotaly nohy a jeho rána už nebyla tak přesná, brankář dokázal zasáhnout, první šance zápasu.
11'
Nabil Fékir se s ničím nepáral a vyslal jedovatou ránu na branku ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale letěl vedl pravé tyčky.
10'
Lyon se nastěhoval před pokutové území svého soupeře, ale zatím z toho nebylo žádné zakončení, které by stálo za zmínku.
9'
Vhazování pro hosty ve žlutých dresech.
8'
Míč si ke střele připravil Mariano Díaz a jeho rána nejspíš původně měla letět na vzdálenější tyč, nakonec ale mířila vysoko nad brankovou konstrukci.
7'
Nabil Fékir se prezentoval pohlednou invidividuální akcí, ale poté byl zfaulovaný a Lyon bude mít výhodu přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti.
6'
Samuel Castillejo si nevedl moc dobře a zcela zbytečně přišel o míč, Lyon kombinuje u vlastní branky.
5'
Rafael si udělal výlet na útočnou polovinu a zbavil se obránce, jeho následný centr do pokutového území byl nadzvednutý.
5'
Z rohu nic nebylo a Lyon přechází do rychlého protiútoku.
4'
Situace byla rozehraná na krátkou vzdálenost. K míči se dostal Samuel Castillejo a snažil se míč prodrat až vápna, nakonec vybojoval úvodní rohový kop utkání.
3'
Fernando Marcal poslal jednoho z hostujících záložníků k zemi a může být rád, že neobdržel žluté napomenutí. Villarreal bude zahrávat standartní situaci.
1'
První pokus ohrozit branku v dnešním utkání, Nabil Fékir se dokázal zbavit svého soupeře, ale jeho následná střela byla zblokovaná prvním obráncem.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali hosté a velice rychle se hrnou dopředu.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Marçal De Oliveira, Morel, Marcelo, Rafael – Tousart, NDombèlé – Aouar, Fékir, B. Traoré – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Cornet, Depay, Diakhaby, Ferri, Cheikh Diop, F. Mendy.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Trigueros, Hernández, Castillejo – Fornals – Čeryšev, Bacca.
Náhradníci: Barbosa – Bonera, Raba, Antonio Rukavina, R. Soriano, Leo Suárez, N. Sansone..
Mírným favoritem tohoto zápasu by měl být domácí Lyon, ale vše nasvědčuje tomu, že toto utkání bude velmi vyrovnané. Domácí totiž v poslední době často prohrávají a nikde není napsané, že v tomto zápase musí přijít Lyon takový, jaký jsme jej mohli vidět ve skupinové fázi. Naopak hosté mohou hrát sebevědomě a rozhodně nejsou bez šance. Dalším faktorem je výhoda domácího prostředí, uvidíme, jak moc ji dokáže francouzský celek využít a jaký výsledek do odvety se zrodí.
Villarreal
Hosté z Villarrealu postoupili do osmifinále jako vítěz skupiny A, když s jedenácti body těsně předběhli desetibodový celek z Astany. Nejlepším střelcem hostů ve skupinové části byl Cedric Bakambu, jenž vstřelil tři branky, stejně jako jeho lyonský kolega.
V domácí lize se Villarreal drží na páté příčce s náskokem jediného bodů na šestou Sevillu. Na čtvrtou pozici ztrácejí bodů pět, což je rozhodně manko, které je možné dohnat, ale je třeba počítat s faktem, že oným čtvrtým týmem je věhlasný Real Madrid. Villarreal stejně jako jejich oponent netrpí žádnou fazónou, protože své poslední dva zápasy prohráli, i když hráli proti výrazně slabším celkům.
Lyon
Domácí Lyon postoupil do osmifinále jako druhý tým skupiny E, když s jedenácti body nestačil pouze na Atalantu. Nejlepším střelcem domácích ve skupinové části byl Bertrand Traore, jemuž se podařilo vsítit tři branky.
V domácí lize se drží dlouhodobě na čtvrté příčce s komfortním náskokem deseti bodů na páté Nantes. Na místo třetí ztrácejí body čtyři, což je rozhodně manko, které je možné dohnat. Jedinou brzdou pro domácí celek by mohl být fakt, že prohráli poslední tři zápasy a jejich aktuální forma tudíž není ideální.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.