Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Guimarães - 19. října 2017   19:00

Marseille
Marseille
28' Ocampos (M. Sanson) • 76' Maxime López (Ocampos)
2:1
(1:1)
Guimarães
Guimarães
18' R. Martins  (H. Ramos)
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour, Evra (C) (58. Amavi) – Maxime López, Kamara, Gustavo, M. Sanson (82. Anguissa) – Germain (88. N'Jie), Ocampos.
Pelé – Rolando, Mitroglu, N'Jie, Amavi, Payet, Anguissa.
Johannesson – F. Nilsson, J. Nilsson
Stade Vélodrome, Marseille
Guimarães
M. Silva – J. Aurélio, Jubal, M. Valente, Konan – Wakaso, Miranda (C) (80. Celis) – Raphinha, F. Ramos (64. H. Ferreira), H. Ramos – R. Martins (72. D. Texeira).
Oliveira – García, Moreno, S. Rincón, H. Ferreira, D. Texeira, Celis.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:15.
Je dobojováno. Domácí Marseille potvrdil roli favorita a nakonec po velkém boji porazil Guimaraes 2:1 a získal tedy důležitý tři body. Nutno ale dodat, že portugalský celek předvedl velmi dobrý výkon a možná si i nejaký ten bodík zasloužil, ale nakonec nemá nic.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Raphinha (Vitória SC Guimarães).
90+1'
Domácí drží míč a hrají nyní přesně to, co potřebují.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minuty.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Domácí to ale zatím zvládají na jedničku. Dobře brání a kráčí za třemi body.
88'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Clinton N'Jie.
87'
Hostující celek přidal a nyní je lepší a stále se tlačí dopředu, tak uvidíme, zda něco v záěru utkání vymyslí.
85'
Mandanda nyní nejdříve vykopl míč, který směřoval před branku a poté s velkou dávkou štěstí zneškodnil i střelu z hranice velkého vápna!
83'
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Olympique Marseille).
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází André Anguissa.
82'
K další střele se dostal domácí Valère Germain, ale s jeho pokusem si Miguel Silva poradil a stav se nemění.
80'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rafael Miranda, přichází Guillermo Celis.
78'
Hostující borci se hned vydali dopředu, ale jejich kombinace k ničemu nevedla a na tahu je tak znovu Marseille.
76'
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak domácí se nakonec přeci jen dočkali a jdou do vedení 2:1! MAXIME LÓPEZ se dostal po rychlé akci k míči a z hranice penalty prostřelil vše, co mu stálo v cestě!
74'
Domácí to zkouší centry, kombinací, ale zatím se nic neujalo. Vitória stále drží cennou remízu.
72'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rafael Martins, přichází David Texeira.
71'
Oba celky mají posledních dvacet minut na to, aby rozhodly. Bude to ješte velmi zajímavé.
69'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a hosté se pouze brání, ale na další šanci stále čekáme.
66'
Domácí celek má tlak, ale zatím vedoucí branku nevstřelil. Nutno dodat, že Portugalci zatím brání dobře, velmi dobře.
64'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Francisco Ramos, přichází Hélder Ferreira.
64'
Žlutou kartu dostává Aymen Abdennour (Olympique Marseille).
62'
Po standardní situaci se ve vápně dostal k míči Morgan Sanson, který si položil protihráče, prostřelil i brankáře, ale míč orazítkoval jen břevno!
60'
Žlutou kartu dostává Rocha Jubal (Vitória SC Guimarães).
59'
Po rohu hlavičkoval Rafael Martins, ale měl to velmi složité a branku trefit nedokázal. Od své branky bude rozehrávat Mandanda.
58'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Patrice Evra, přichází Jordan Amavi.
58'
Rohový kop pro hostující celek.
57'
Miguel Silva šel do souboje s Ocamposem a byl úspěšnější. Hostující brankář dnes působí velmi jistým dojmem.
55'
Domácí zahrávali rohový kop a po něm se ke střele dostal Bouna Sarr, ale rána mu vůbec nesedla a branku tak neohrozil.
53'
Domácí kombinovali na své polovině, ale bylo z toho jen několik nepřesných přihrávek. Těch je ve druhém poločase k vidění zatím opravdu dost.
51'
Po bleskové akci odcentroval z pravé strany Ocampos, ale ve vápně hostujícího celku se žádný z hráčů k míči nedostal.
49'
Nyní ale domácí rozjeli pohlednou akci, ovšem finální přihrávce znovu scházela přesnost a míč doputoval jen do zámezí.
48'
Začátek druhého poločasu je zatím plný nepřesných přihrávek a nic zajímavého se na trávníku neděje.
46'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03 hodin.
První poločas je za námi. Do vedení se dostal hostující celek, ale domácí zabrali a nakonec vyrovnal Ocampos, takže Marseille hraje s Vitórií 1:1 a je jasné, že ve druhém poločase to ješte bude zajímavé. Máme se tedy na co těšit.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Domácí drží míč a snaží se ješte v závěru prvního poločasu něco vymyslet...
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ješte dočkáme.
39'
Na trávníku se přiostřilo a k vidění bylo v posledních vteřinách několik tvrdých zákroků.
37'
Po rohu zakončoval Aymen Abdennour, ale ani jeho hlavička přesná nebyla a stav se tedy nemění.
36'
Rohový kop pro Marseille.
35'
Domácí hráč dostal parádní přihrávku a mohl jít sám na brankáře, ale nezvládl zpracování a o šanci se připravil. Velká škoda pro Marseille.
33'
Nakonec se Francouzi dopředu vydali, ale Ocampos se tentokrát neprosadil a u míče už jsou tedy hosté.
32'
Domácí drží míč a nikam nyní nepospíchají. Nutno ale dodat, že Vitória v této fázi velmi dobře napadá.
30'
Dopředu se vydali i hosté a byl z toho zajímavý centr, ale nakonec Rafael Martins na vysoký míč nedosáhl a rozehrávat tak bude od své branky Mandanda.
28'
A je vyrovnáno a nutno dodat, že zcela zaslouženě! LUCAS OCAMPOS si naběhl na zpětnou přihrávku a akrobaticky uklidil míč za brankáře, nádherný fotbalový moment!
27'
Stále se hraje na polovině portugalského celku, který po vstřelené brance začal pouze bránit.
25'
Do zakončení se dral domácí Aymen Abdennour, ale nakonec ani z této akce nic nebylo. Marseille tak i nadále prohrává o jednu branku.
23'
Domácí přidali a je to znát. Marseille nyní stále kombinuje na polovině soupeře, ale k ničemu se zatím domácí nedostali.
21'
Ale domácím se zatím nedaří podle představ. Nyní jim pořádně vyčinil trenér, tak uvidíme, co si z toho hráči Marseille vezmou.
20'
Domácí se usadili na polovin hostujícího celku a snaží se něco vymyslet...
18'
Guimarães právě vstřelilo branku!
A máke tu úvodní branku! Domácí se bránili, ale po zisku míče se hned vydali dopředu, nakonec z pravé strany odcentroval Ramos a RAFAEL MARTINS povedenou hlavičkou nedal Mandandovi šanci, takže Portugalci jdou trochu překvapivě do vedení 1:0!
16'
Domácí měli také dobrou možnost, ale po střele se vyznamenal brankář Miguel Silva, který míč vyrazil jednou rukou a zachránil tak svůj celek!
15'
Tohle byla první šance! Po centru se k hlavičce dostal hostující Rocha Jubal, ale branku těsně minul a stav se nemění!
13'
Ale ani hostům se zatím ve finální fázi příliš nedaří a tentokrát z toho byla jen další nepřesná přihrávka do vápna.
12'
Kombinaci domácích ale ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je tak Vitória SC Guimarães.
11'
Už se znovu hraje. Evra je na hřišti a vypadá to, že bude v pořádku. U míče jsou hráči Marseille, kteří nikam nepospíchají.
10'
Evra nyní dostal ve vzdušném souboji pořádně naloženo a zůstal ležet na trávníku. Kapitán domácích musí být ošetřen.
9'
Hosté ho ale nerozehráli vůbec dobře. Nebyl z toho ani centr a míč pouze doputoval do zámezí, takže rozehrávat bude Steve Mandanda.
8'
Rohový kop pro celek z Portugalska.
7'
Po dlouhé kombinaci domácích přišel nákop do prostoru levého křídla, tam si naběhl Maxime López, ale nakonec míč na hrací ploše nezachytil.
6'
Začátek je zatím velmi opatrný a hraje se hlavně kolem středového kruhu. Je jasné, že ani jeden celek nechce udelat zbytečnou chybu.
4'
Domácí to vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost, takže míč pohodlně sebrali zadáci Vitórie.
3'
Nyní už kombninuje francouzský celek, který je velkým favoritem tohoto duelu, tak uvidíme, zda tuto roli potvrdí.
2'
Hostující celek začal tento duel velmi dobrou kombinací, ale nakonec ji zastavil zkušený Evra, který skluzem poslal míč jen do zámezí.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří hrají v černých dresech. Domácí hrají v bílém.
1'
Vše je připraveno, tak jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Marseille a Vitórií začne za malý okamžik.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour, Evra (C) – Maxime López, Kamara, Gustavo, M. Sanson – Germain, Ocampos.
Náhradníci: Pelé – Rolando, Mitroglu, N'Jie, Amavi, Payet, Anguissa.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – J. Aurélio, Jubal, M. Valente, Konan – Wakaso, Miranda (C) – Raphinha, F. Ramos, H. Ramos – R. Martins.
Náhradníci: Oliveira – García, Moreno, S. Rincón, H. Ferreira, D. Texeira, Celis.

Rozhodčí: Johannesson – F. Nilsson, J. Nilsson.
Duel mezi Marseille a Vitórií začíná v 19:00 hodin a my budeme samozřejme u toho, tak si tento zápas nenechte ujít. Myslím si, že se máme na co tešit.
Vitória SC Guimarães zatím získala jeden bodík. Hned v prvním utkání hostil rakouský celek a nakonec tento vyrovnaný zápas skončil 1:1. Ve druhém duelu zajíždel Guimaraes do Turecka, kde vyzval Konyaspor. Také zde to byla velká bitva, ale nakonec ji lépe zvládl Konyaspor, který po boji vyhrál 2:1. Hosté dnes potřebují bodovat, ale lehké to mít nebudou.
Olympique Marseille má zatím na svém konte 3 body. V prvním utkání hostil turecký Konyaspor a po velkém boji nakonec francouzský celek potvrdil roli favorita a vyhrál 1:0. Ve druhém duelu ale celek Marseille zajíždel do Salcburku, kde to byl také velký boj a také ho rozdola jedna branka. Tu ale nakonec vstřelil celek z Rakouska a vyhrál tedy 1:0. Dnes domácí neberou nic jiného, než tři body.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Po Lize mistrů je na programu Evropská liga a my budeme sledovat duel mezi Marseille a Vitórií Guimaraes. Favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.