Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Atlético - 12. dubna 2018   21:05

Sporting
Sporting
28' Montero (B. Fernandes)
1:0
(1:0)
Atlético
Atlético
Sporting
Patrício (C) – Ristovski (80. Doumbia), Coates, A. Pinto, Mathieu (26. Petrović), Acuňa – G. Martins, B. Fernandes, Battaglia, B. Ruiz (70. R. Ribeiro) – Montero.
Salin – R. Ribeiro, Petrović, Palhinha, Doumbia, Baldé, Barbosa.
Estádio José Alvalade, Lisabon (POR)
Atlético
Oblak – Juanfran, Savić, Godín, Lucas Hernández (46. Vrsaljko) – Vitolo (60. Á. Correa), Saúl Ñíguez, Gabi (C), Koke – Griezmann, D. Costa (52. F. Torres).
Werner – Partey, F. Torres, Á. Correa, Vrsaljko, Gameiro, J. Giménez.

Obránce Sebastián Coates v úvodu zápasu fantastickou hlavičkou po rohovém kopu donutil Jana Oblaka k zázračnému zákroku, zatímco po půlhodině hry už ho dokázal překonat Fredy Montero. Portugalský klub byl lepší a na bránu soupeře vyslal několik střel, jenže podruhé už síť nerozvlnil, stejně jako v závěru zápasu Antoine Griezmann, který dvakrát běžel sám na bránu, v prvním případě ho ale fantasticky vychytal Rui Patrício, zatímco ve druhém zamířil těsně mimo. Sporting v letošním ročníku UEFA Europa League končí, zatímco španělské Atlético Madrid postupuje do semifinále. Konečný výsledek. Sporting Lisabon 1 Atlético Madrid 0 (agregát: 1-2).
90+3'
90+3'
Jan Oblak viděl žlutou kartu za zdržování času v závěru zápasu.
90+1'
Rodrigo Battaglia fauloval v hlavičkovém souboji jednoho z hráčů Atlética ve výskoku loktem a viděl žlutou kartu.
90+1'
Radosav Petrović napřáhl ze střední vzdálenosti k prudké ráně pravačkou, která zamířila vysoko nad bránu.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90'
Rúben Ribeiro po autovém vhazování odcentroval z levého křídla a poté se svým spoluhráčům gestem omlouval, protože jeho centr na vzdálenější pravé tyči zamířil do zámezí.
89'
Fredy Montero se sice v blízkosti levého rohového praporku k ničemu nedostal, vybojoval ale alespoň autové vhazování, po kterém domácí zůstali u míče.
88'
Fanoušci Sportingu při každém útoku svého týmu zvyšují hlasivky, jenže domácí se marně snaží dostat do šance.
87'
Sporting Lisabon bojuje usilovně o každý míč a Ángel Correa zůstal ležet na hrací ploše. Nejednalo se ovšem o žádné simulování a co nejrychleji se vrátil zpět na nohy.
86'
Do konce zápasu zbývá odehrát necelých pět minut plus nějaké to nastavení. Domácí už příliš času nemají.
84'
Antoine Griezmann v rychlém sledu zahodil dvě obrovské šance a naděje Sportingu Lisabon stále žije.
83'
Antoine Griezmann se po nádherné kolmé přihrávce za obranu znovu řítil sám na bránu a už se zdálo, že kolem vybíhajícího Ruie Patrícia zamíří po zemi ke vzdálenější levé tyči, jenže ji těsně minul!
82'
Pokud by se Antoine Griezmann trefil, popravil by naděje Sportingu, který by místo jednoho potřeboval tři góly.
81'
Antoine Griezmann se ocitl sám uprostřed šestnáctky po krásném náběhu, jenže vybíhajícího brankáře Ruie Patrícia nedokázal přízemní střelou překonat!
81'
Rozeběhlo se posledních deset minut, které má Sporting na to, aby vstřelil jeden kýžený gól a poslal odvetné utkání čtvrtfinále UEFA Europa League do prodloužení.
80'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Seydou Doumbia.
78'
Antoine Griezmann těsně minul bránu a nepodařilo se mu vstřelit gól, který by zřejmě zpečetil postup Atlética Madrid. Sporting připravuje třetí střídání.
77'
Antoine Griezmann na pravé straně hřiště rozehrál volný přímý kop a jeho následný pokus těsně minul bližší pravý horní roh brány domácího Sportingu Lisabon!
76'
Antoine Griezmann unikal po pravém křídle a zdálo se, že ho Bruno Fernandes zezadu zastavil čistým skluzem, jenže vůbec nehrál míč a navíc viděl žlutou kartu.
75'
Atlético Madrid se usadilo na útočné polovině a po přestávce působí mnohem lepším dojmem, jenže do žádné velké šance, která by zaváněla gólem, se nedostalo.
74'
Hra se během posledních okamžiků v pravidelném rytmu přelévá ze strany na stranu, na druhý gól ale zatím čekáme marně. Sporting Lisabon vede doma těsně 1:0.
73'
Fernando Torres na ose hřiště nedokázal zpracovat prudkou kolmou přihrávku a Rui Patrício v klidu rozehrával.
72'
Fotbalisté Sportingu Lisabon se dostali na levé straně hřiště k centru, který bez problému stáhl ze vzduchu Jan Oblak.
71'
Gelson Martins se nedokázal prosadit na pravé straně šestnáctky, kde hosté rychle zhustili volný prostor.
70'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bryan Ruiz, přichází Rúben Ribeiro.
70'
Marcos Acuňa si dobře pohlídal míč u postranní čáry a Fernando Torres ho zezadu stáhl. Jasná žlutá karta.
69'
Bruno Fernandes na levé straně hřiště napřáhl ze střední vzdálenosti k prudké táhlé střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jan Oblak ji ale vyrazil!
68'
Čas se z pohledu Sportingu Lisabon rychle krátí, stále mu ale stačí jeden gól k tomu, aby poslal odvetný zápas do prodloužení. Domácí drží těsné vedení 1:0.
66'
Fredy Montero na útočné polovině hřiště vyfasoval žlutou kartu a zřejmě ji viděl za protesty.
65'
Atlético Madrid si musí dávat obrovský pozor, protože Fredy Montero se před pár okamžiky ocitl ve velké šanci.
64'
Fredy Montero se dostal na ose hřiště na hranici šestnáctky k přízemní střele, jenže nedokázal svůj pokus dostatečně umístit k pravé tyči a Jan Oblak si připsal další zákrok!
64'
Bývalý útočník Liverpoolu je sice na hřišti jen pár minut, předvedl už toho ale mnohem více než Diego Costa.
63'
Fernando Torres se po rohovém kopu z pravé strany dostal na přední tyči nikým neatakován k hlavičce, jenže jeho pokus z ostrého úhlu zamířil nad bránu Sportingu.
62'
Atlético Madrid se mnohem častěji vrhá do útoku a nyní se na pravé straně šestnáctky dostal ke střele z úhlu Fernando Torres, Sebastián Coates ho ale na poslední chvíli dokázal dostihnout a srazil jeho pokus na rohový kop.
61'
Atlético Madrid po necelé hodině hry využilo všechna tří střídání a Antoine Griezmann se málem řítil sám na bránu téměř ze středového kruhu, jenže byl máván ofsajd.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Ángel Correa.
58'
Antoine Griezmann se na levé straně šestnáctky dostal k odraženému míči a z úhlu napřáhl k přízemní střele, kterou snadno lapil vpádu připravený Rui Patrício.
57'
Sebastián Coates po odvráceném centru z rohového kopu pohotově vypálil zpoza šestnáctky, jenže jeho přízemní střela zamířila pouze doprostřed brány, kde šel rychle k zemi Jan Oblak a připsal si snadný zákrok.
56'
Stefana Saviće si můžete pamatovat z působení z Manchesteru City, který letos míří za titulem Barclays Premier League. Na evropské scéně ho ale vyřadil v úterý Liverpool.
55'
Sporting Lisabon v rychlém sledu rozjel dva nebezpečné protiútoky, po prvním z nichž přišla přízemní střela mířící vedle levé tyče, zatímco druhý zastavil Stefan Savić.
54'
Podle oficiálních statistik UEFA Europa League už se Sporting dostal ke 12 střelám, zatímco Atlético Madrid pouze ke dvěma, což je na čtvrtfinále obrovský rozdíl.
53'
Sporting na pravém křídle vybojoval rohový kop a po následném centru hlavičkoval vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány dobře nabíhající Gelson Martins.
53'
Oba týmy si dnes nemají, co závidět. V prvním poločase odstoupil ze hry kvůli zranění domácí obránce Jérémy Mathieu, zatímco krátce po přestávce Diego Costa.
52'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Fernando Torres.
52'
Diego Costa jasně signalizoval, že bude muset střídat, a u postranní čáry už je připravený Fernando Torres.
51'
Diego Costa se málem řítil sám na bránu, jenže se do šance po včasném vyběhnutí Ruie Patrícia nedostal a navíc bude muset kvůli zranění střídat.
50'
Střídající fotbalista Atlética Madrid obstaral autové vhazování a na přední tyči se snažil z ostrého úhlu zakončit Diego Costa, jenže zakončení mu vůbec nesedlo.
49'
Atlético se v rychlém sledu snažilo prosadit na pravém a poté levém křídle. První akci ovšem zastavil faul, zatímco druhou akci domácí zastavili čistě a odvrátili míč za postranní čáru. Šime Vrsaljko se ujal vhazování.
48'
Atlético Madrid vstoupilo do druhého poločasu mnohem aktivněji, po předchozí pohledné kombinaci a centru z levé strany šestnáctky se ale do šance nedostalo.
47'
Pokud by se Sportingu podařilo ještě jednou skórovat a zároveň by neinkasoval, čekalo by nás prodloužení. Pokud by ovšem Atlético vyrovnalo na 1:1, portugalský tým by potřeboval k postupu tři góly.
46'
Atlético Madrid rozehrálo druhých pětačtyřicet minut, do kterých místo Lucace Hernándeze nastoupil Šime Vrsaljko. Hosté byli horším týmem a prohrávají zaslouženě 1:0. Sporting potřebuje ještě jeden gól.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Šime Vrsaljko.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Sporting dokázal smazat polovinu z dvoubrankového náskoku Atlética Madrid z úvodního zápasu. Jan Oblak sice bravurně zakročil proti skvělé hlavičce Sebastiána Coatese, jenže po necelé půlhodině střetnutí pouze vyboxoval nebezpečný centr Bruna Fernandese z pravé strany hřiště a na vzdálenější tyči ho z úhlu překonal Fredy Montero. Skóre po prvním poločase. Sporting Lisabon 1 Atlético Madrid 0 (agregát: 1-2).
45+2'
45+2'
Marcos Acuňa nádherně nacentroval z levé strany hřiště do šestnáctky a na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval nad po nádherné rybičce Gelson Martins, který málem zvýšil na 2:0!
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45'
Bryan Ruiz napřáhl na pravé straně hřiště ze střední vzdálenosti k nádherné táhlé střele, která byla ještě přizvednuta hlavou jednoho z hráčů Atlética, a míč mířil pod horní tyč, Jan Oblak ji ale dokázal vytáhnout nad břevno!
44'
Vitolo dnes nahradil v sestavě Ángela Correu a Atlético Madrid od prvního zápasu udělalo jednu jedinou změnu.
43'
Vitolo se po krásné kombinační akci a krátké kolmé přihrávce ocital na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci, jenže poslední pas mířil do ofsajdu, který byl odmáván a odpískán.
41'
Gelson Martins stál zády k bráně a po kolmé přihrávce si krásnou patičkou poslal míč do pohybu, na pravé straně šestnáctky už se mu ho ale po otočce nepodařilo dostihnout.
40'
Jak je ale fotbal krásný. Atlético Madrid v prvním zápase ve stejné chvíli vedlo již 2:0, nyní ale v Portugalsku prohrává.
39'
Sportingu Lisabon je ale úplně jedno, kdo gól dal a kdo na něj přihrál, protože v současné chvíli ho dělí jeden gól od prodloužení. Atlético Madrid vyhrálo první zápas 2:0.
38'
Dlužím Vám omluvu. Na úvodní gól Fredyho Montera nenahrál André Pinto, nýbrž s číslem 8 záložník Bruno Fernandes.
37'
Gelson Martins si z levé strany hřiště naváděl míč na střelu pravačkou, jenže byl tělem od míče čistě odstaven.
36'
Marcos Acuňa vybojoval pro svůj tým po sraženém centru z levé strany hřiště rohový kop, který sice bezprostředně po rozehrání nic nepřinesl, poté ale z úhlu napřáhl k přízemní střele Bryan Ruiz a Jan Oblak musel na přední tyči rychle k zemi. Nakonec se ale jednalo o snadný zákrok.
35'
Sporting Lisabon byl od úvodních minut jasně nebezpečnější a jeho vedení není nikterak překvapivé. Atlético Madrid si zadělalo v odvetném utkání na velice problémy.
33'
Gabi se pokusil vypálit zpoza šestnáctky, jenže jeho střela byla hodně nepřesná a Rui Patrício kopal od brány.
32'
Fotbalisté španělského týmu se po rozehrání standardní situace a přenesení hry dostali na pravé straně hřiště k střílenému centru, po kterém zamířili mimo bránu.
31'
Lucas Hernández byl poměrně dlouho ošetřován, nyní už je ale zpět na nohou a zápas může pokračovat. Sporting vede 1:0.
29'
Lucas Hernández se snažil prosadit podél levé postranní čáry, kde ho ostře fauloval Stefan Ristovski a viděl žlutou kartu.
28'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Bruno Fernandes nádherně odcentroval z pravé strany hřiště a Jan Oblak jeho centr, jenž se stáčel nebezpečně do brány, vyboxoval pouze ke vzdálenější levé tyči, kde ho z úhlu překonal FREDY MONTERO! Asistence: Bruno Fernandes.
27'
Na chvíli jsem se odmlčel, protože Jérémy Mathieu zůstal před pár okamžiky sedět na hrací ploše a musel být ošetřován. Obránce Sportingu poté odešel za postranní čáru, kde už zůstal, a do hry místo něj vyběhl Radosav Patrović.
26'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jérémy Mathieu, přichází Radosav Petrović.
23'
Marcos Acuňa v blízkosti levého rohového praporku doběhl prudký míč a bez přípravy ho poslal do šestnáctky, kde se po jeho centru sice dostal k hlavičce Fredy Montero, jenže zakončoval v záklonu a minul pravou tyč brány Jana Oblaka.
22'
Stefan Ristovski rozehrál na pravé straně hřiště další rohový kop a Sebastián Coates už se na vzdálenější levé tyči znovu šrouboval do vzduchu, tentokrát byl ale dobře pohlídán.
21'
Atlético Madrid hraje na hranici ofsajdové pasti při útočných akcích a zatím si ji jeho hráči špatně hlídají. Již dvě nebo tři útočné akce španělského týmu zastavil praporek pomezního.
20'
Fotbalisté Sportingu Lisabon mají od úvodních minut na vrh. Atlético Madrid se ještě nedostalo ani do jedné šance a Diego Costa s Antoinem Griezmannem jsou vpředu neviditelní.
19'
A znovu Fredy Montero, jehož střela zpoza šestnáctky byla na pravé straně hřiště sražena na rohový kop. Následný centr od rohového kopu žádné nebezpečí nepřinesl, ačkoliv se Fredy Montero málem dostal do třetice všeho dobrého do zakončení, jenže pěkný centr podběhl a hlavou na míč těsně nedosáhl.
18'
Bryan Ruiz poslal do šestnáctky z pravé strany hřiště nádherný kolmý pas, po kterém Fredy Montero hlavičkoval vysoko nad.
17'
Mezi rohovým kopem Gabiho a fantastickým zákrokem Jana Oblaka byla hra hodně kouskována zásluhou faulů.
16'
Ze zápasu uběhlo patnáct minut, po kterých je zatím skóre na stadionu Sportingu Lisabon bezbrankové 0:0.
15'
Gabi rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop Atlética Madrid a jeho centr nebyl vůbec špatný, jenže uprostřed šestnáctky fauloval Diego Godín, když přes něj přepadl Bryan Ruiz.
12'
Rohový kop Sportingu Lisabon z opačné strany hřiště žádné nebezpečí nepřinesl a Atlético Madrid může být rádo, že ještě neinkasovalo, protože Jan Oblak před pár okamžiky doslova čaroval.
11'
Stefan Ristovski rozehrál rohový kop na pravé straně hřiště a po jeho nádherném centru hlavičkoval ve výskoku uprostřed šestnáctky k levé tyči velice nebezpečně Sebastián Coates, Jan Oblak ale vytáhl fenomenální zákrok, když pravou rukou míč vytáhl na rohový kop!
10'
Sporting Lisabon rozehrál na levém křídle standardní situaci nakrátko, jmenovitě Bruno Fernandes, a Marcos Acuňa poslal na vzdálenější pravou tyč krásný centr, jenže Jan Oblak byl v pohotovosti a míč vyboxoval mimo hrozící nebezpečí.
8'
Bruno Fernandes se v rychlém sledu dvakrát snažil prosadit na levém křídle, ničemu kloudnému se ovšem nedostal a fotbalisté španělského týmu se úspěšně ubránili.
7'
Atlético Madrid se znovu vrhlo směrem vpřed, jenže kolmý pas za obranu mířil do ofsajdu, který neunikl pomeznímu rozhodčímu.
6'
Na obou stranách jsme byli svědky jedné slibné příležitost, i když šance v podání Diega Costy nebude započítána do statistik kvůli již avizovanému faulu, jenž předcházel jeho zakončení.
5'
Diego Costa si naběhl na vzdálenější levé tyči na přetažený centr z pravého křídla a těsně minul bránu. Vzrušení ovšem bylo kvůli jeho faulu, když přistrčil rukama protihráče, zbytečné.
4'
Marcos Acuňa si naběhl do šestnáctky na krásný centr z pravé strany hřiště a jeho hlavička minula pravý horní roh brány, když jeho pokus hlavou zamířil nad bránu Atlética Madrid!
3'
Sporting podle očekávání vstoupil do utkání aktivněji a na levém křídle tentokrát vybojoval autové vhazování, po kterém přišel dlouhý centr do šestnáctky, v blízkosti značky pro pokutový kop byl ale odvrácen.
2'
Fotbalisté portugalského klubu se ani nadvakrát na levém křídle nedokázali prosadit a Juanfran mohl v klidu vhazovat.
1'
Souboj o semifinále UEFA Europa League byl právě zahájen. Výkop zápasu obstarali fotbalisté domácího Sportingu Lisabon. Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Milorad Mažić.
1'
Fotbalisté obou týmů právě nastoupili na hrací plochu a do výkopu odvetného zápasu zbývá jen okamžik.
Sporting Lisabon je v domácím prostředí neskutečně silný, což potvrzuje fakt, že portugalský klub před svými fanoušky neprohrál ve všech soutěžích dvacet zápasů v řadě. Sporting doma naposledy prohrál 27. září 2017, kdy nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 podlehl Barceloně. Atlético Madrid má namířeno do semifinále a v letošní sezóně usiluje o třetí finále evropských soutěží během posledních pěti sezón.

Sporting Lisabon: Patrício (C) – Ristovski, Coates, A. Pinto, Mathieu, Acuňa – G. Martins, B. Fernandes, Battaglia, B. Ruiz – Montero.
Náhradníci: Salin – R. Ribeiro, Petrović, Palhinha, Doumbia, Baldé, Barbosa.

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Savić, Godín, Lucas Hernández – Vitolo, Saúl Ñíguez, Gabi (C), Koke – Griezmann, D. Costa.
Náhradníci: Werner – Partey, F. Torres, Á. Correa, Vrsaljko, Gameiro, J. Giménez.

Rozhodčí: Milorad Mažić. Asistenti: Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević. Čtvrtý rozhodčí: Nemanja Petrović. Brankoví rozhodčí: Nenad Djokić, Danilo Grujić (všichni SRB).
Přemožitele Viktorie Plzeň čeká ve čtvrtek večer velice náročný úkol. Sporting Lisabon prohrál v Madridu v úvodním utkání čtvrtfinále UEFA Europa League dvoubrankovým rozdílem a proti Atléticu Madrid musí v domácím prostředí vstřelit minimálně dva góly a žádný neinkasovat, pokud chce postoupit mezi nejlepší čtyři týmy a dovést odvetný zápas alespoň do prodloužení. Portugalský klub si musí dát obrovský pozor na vstup do utkání poté, co v Madridu inkasoval po pouhých 22 sekundách z kopačky Kokeho, na jehož gól krátce před přestávkou navázal útočník Antoine Griezmann.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.