Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zorja Luhansk : Hertha Berlin - 19. října 2017   19:00

Zorja Luhansk
42' Araújo da Silva  • 79' Svatok (Karavajev)
2:1
(1:0)
Hertha Berlin
56' Selke  (Plattenhardt)
Lunin – Opanasenko, Pryima (22. Svatok), Grečyškin, Suchockij – Charatin (63. Andrijevskij), Araújo da Silva – Karavajev (C), Gordijenko, Lunov (81. Gromov) – Freitas de Castilho.
Čuvajev – Svatok, Kameňuka, Soares Damasceno, Andrijevskij, Gromov, Babenko.
Liany – Biton, Shimon
Arena Lviv, Lvov
Almenning Jarstein – Pekarík (C), Stark, Rekik, Plattenhardt – Weiser, Lustenberger, Maier, Esswein (58. Kalou) – Lazaro, Selke (58. Ibišević).
Klinsmann – Skjelbred, Kalou, Duda, Ibišević, Haraguči.

Rozhodčí Liany naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ve kterém Zorja Luhansk porazila Herthu 2:1. Domácí tým zvítězil naprosto zaslouženě, protože hlavně ve druhém poločase byl pro svého soupeře nebezpečný. Zorja se dostala do vedení ve 42. minutě, když Silas proměnil volný přímý kop, Hertha pak v 56. minutě vyrovnala na 1:1, to se přesně trefil Selke. Domácí tým se pak trefil ještě jednou, to se na listinu střelců zapsal střídající Svatok, který zajistil 3 body. Zorja si udržela 2. pozici v tabulce a Hertha klesla na poslední 4. příčku. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+4'
90+3'
V samotném závěru chtěl vedení domácím pojistit Silas, ale mířil nepřesně.
90'
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
87'
Weiser se snažil vyrovnat na 2:2, ale střela mu nesedla a pálil nepřesně.
86'
Zápas se pomalu, ale jistě blíží do svého konce a zatím to vypadá, že Zorja si všechny 3 body nechá pro sebe, domácí fanoušci jásají nadšením.
84'
Ibišević se ocitl v ofsajdu a útočná akce hostů velmi rychle skončila.
81'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Maxym Lunov, přichází Arťom Gromov.
79'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Domácí tým měl výhodu rohového kopu, před kterým se ale Hertha ubránila. Nicméně hráči v bílých dresech nesložili zbraně, míč znovu získali a zaútočili. Na pravém křídle rozjel akci Karavajev, který pak poslal milimetrově přesnou přihrávku před bránu, kde byl OLEXANDR SVATOK, jenž elegantně dopravil míč za brankovou čáru.
78'
Opanasenko se ocitl v dobré šanci, ale na brankáře si nepřišel.
77'
Ibišević mohl poslat hosty do vedení, ale Lunin ho v obrovské šanci vychytal.
76'
Faulovaný byl Stark, proti kterému se provinil Lunov a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
75'
Lazaro se prezentoval jedovatou střelou, ale trefil jen bránícího protihráče, který míč srazil na rohový kop, ze kterého pak hosté nic nevytěžili.
74'
Suchockij zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.
71'
Ibišević měl nějaké protesty k rozhodčímu a ten mu ukázal žlutou kartu.
71'
Volný přímý kop si vzal na starost Andrijevskij a vsadil na přímou střelu, která nevypadala vůbec špatně, ale gólman si s ní poradil a míč vytěsnil na roh.
69'
Maier zastavil útočnou akci soupeře, ale za cenu faulu a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
68'
Do šance se teď dostali po delší době hosté, ale Weiser svůj pokus proměnit nedokázal. V 68. minutě se stav skóre nemění, stále je to 1:1.
63'
Ze hřiště odešel Charatin, místo kterého se na trávník dostal Andrijevskij.
60'
Gólman Herthy opět v šanci a tentokrát si připisuje výtečný zákrok! Karavajev totiž obdržel přesnou přihrávku za obranu a poté už šel sám na brankáře, ale nepřekonal ho, protože Jarstein ze své sbírky vytasil opravdu skvělý zákrok.
60'
Suchockij zahrával rohový kop, před kterým se Hertha sice ubránila, ale Silas stál na správném místě ve správný čas, dostal se k odraženému míči a prudce do něj kopl. Nicméně gólman Almenning Jarstein byl připraven.
58'
Další změna v sestavě Herthy. Tentokrát odešel na lavičku Esswein a místo něj naskočil Kalou.
58'
Ze hry odstupuje autor vyrovnávací branky Selke a místo něj přichází Ibišević.
56'
Hertha právě vstřelila branku!
Hosté po zisku míče rychle vyrazili na soupeřovu polovinu a i oni získali výhodu rohového kopu, avšak narozdíl od soupeře této výhody dokázali využít. Plattenhardt poslal před branku načechraný balon, ke kterému se dostal hlavičkující DAVIE SELKE a přesnou trefou vyrovnal na 1:1.
55'
Hosté se však před touto standardní situací v pohodě ubránili a míč získali pro sebe.
55'
Hertha teď musí být pozorná, protože její soupeř má k dispozici rohový kop.
52'
Útočou akci hostů zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd, v němž uvízl Selke.
49'
Do velkého vápna sice přilétl zajímavý centr, ale nikdo z domácích se k míči nedostal.
49'
Plattenhardt fauloval a Zorja bude zahrávat volný přímý kop.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu vyfasoval žlutou kartu Selke.
46'
Míč do druhého poločasu uvedla Hertha, která potřebuje vyrovnat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Rozhodčí Liany foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 1:0. Zatím jedinou branku zápasu zaznamenal v samotném závěru první půle Araújo do Silva, díky kterému Zorja vede nad Herthou. Zatím je k vidění spíše průměrný zápas, ve kterém je však Hertha aktivnější, ale hlavně na míči, střelecky nějak moc nevyčnívá. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
42'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Míč na značku si položil SILAS ARAÚJO DA SILVA a poté poslal svůj tým do vedení. SILAS se prezentoval parádní ránou, kterou však tečoval ještě jeden z hráčů ve zdi a střela díky této teči změnila směr a skončila za zády gólmana. Brankář Almenning Jarstein dělal co mohl, ale inkasovanému gólu nezabránil, i přesto, že si na míč sáhl.
41'
Stark fauloval a domácí tým bude zahrávat standardní situaci.
39'
Zorja Luhansk se dostala po delší době na útočnou polovinu a vypadalo to velmi zajímavě! Finální přihrávku ve vápně obdržel Iury, který se s míčem obtočil a poté vypálil, nicméně z bezprostřední blízkosti branku těsně minul.
38'
Pokud první poločas skončí bezbrankovou remízou, tak se nikdo divit nemůže.
37'
Hertha si po delší době vypracovala zajímavou šanci, ale celá akce skončila jen nepřesnou střelou.
36'
Na hřišti se toho příliš zajímavého neodehrává, hra probíhá převážně mezi pokutovými územími a žádné extra šance k vidění nejsou.
33'
Silas teď vsadil na střelu z větší dálky, ale ta se mu ani trochu nepovedla a míč skončil na tribuně.
31'
Selke se dostal k centrovanému míči a vystřelil, ale opět mířil nepřesně.
31'
Tato akce hostů nevypadala vůbec špatně. Z levé strany přilétl do vápna nadýchaný centr, ke kterému se dostal Selke, jenž zakončoval hlavou, ale jeho střelu stihl tečovat na roh Suchockij.
29'
Hertha zahrávala svůj dnešní druhý rohový kop, ale nic z něj nevytěžila. K odraženému míči se pak ještě dostal Maier, který pálil z voleje, ale nepřesně. Navíc to vypadalo, že byl faulovaný, ale rozhodčí nedovolený zákrok neviděl. Ve 29. minutě zůstává stav skóre stále bezbrankový.
27'
Držení míče: Zorja Luhansk 33%:67% Hertha.
25'
Hosté teď vsadili na dlouhý nákop na polovinu soupeře a vybojovali autové vhazování, takže se přiblížili k bráně, ale když rozehráli zase se stěhovali na vlastní území.
24'
Fotbalisté v modrých dresech jsou u míče, ale pohybují se s ním pouze na vlastní polovině, protože dál se dostat nemohou, jelikož jejich soupeř rozehrávku aktivně napadá a to je pro Herthu nepříjemné.
23'
Silas se snažil získat míč, ale místo toho šlápl svému protihráči na nárt. Rozhodčí odpískal faul a Hertha bude rozehrávat.
22'
Zraněný Pryima už zamířil do útrob stadionu a místo něj naskočil na hřiště Svatok.
21'
Pryima má nejspíš svalové zranění, protože už s lékařem opustil hrací plochu a Zorja teď má na hrací ploše o jednoho hráče méně, než její soupeř.
21'
Vypadá to, že Zorja Luhansk bude muset střídat.
19'
Gólman Almenning Jarstein si připsal svůj první zákrok. V šanci se totiž ocitl Karavajev, který pálil k tyči, ale brankář Herthy si vše pohlídal a svůj tým podržel.
18'
Rozhodčí opět foukl do píšťalky, tentokrát odpískal nedovolený zákrok a Hertha bude rozehrávat.
16'
Iury si řekl o přihrávku, ale ve hře pokračovat nemohl, protože mu rozhodčí odpískal ofsajd. Nicméně v tomto případě se o ofsajd nejednalo, avšak sudí byl jiného názoru.
15'
Karavajev obdržel přihrávku od spoluhráče a poté už vzal vše na sebe. Karavajev nejprve naznačil, že bude střílet, ale poté udělal otočku a ze své levačky vyslal technickou ránu, která byla nepřesná. V 15. minutě se stav skóre nemění.
15'
Domácí Zorja Luhansk je u míče a pohybuje se s ním na soupeřově polovině, kde si hledá cestičku k brance, ale ta je zatím dost trnitá.
14'
Lustenberger fauloval svého protihráče, rozhodčímu nic neuniklo a hru přerušil. Lustenberger si vyslechl napomenutí.
12'
Na příliš velkou návštěvu to dnes ve Lvově nevypadá, ale atmosféra je velmi dobrá a starají se o ni především fanoušci Herthy, kteří jdou parádně slyšet. V takovém prostředí se hostům určitě hraje příjemně.
9'
Zorja Luhansk se během úvodních devíti minut do žádné šance zatím nedostala. Hertha už třikrát, ale ani jedna situace gólem neskončila, navíc na bránu šla pouze jedna střela a s tou si gólman poradil.
8'
Hertha měla výhodu rohového kopu, ale nic z něj nevytěžila. Přihrávku obdržel Esswein, ale jeho střela zpoza vápna byla nepřesná a branku asi o metr a půl minula.
7'
Obrana domácího celku se dopustila menší chybičky a soupeř ihned zaútočil. Finální přihrávku do vápna obdržel Weiser, který se prezentoval tvrdou střelou, ale gólman Lunin byl pozorný a tento pokus zneškodnil.
5'
Hertha zahrávala standardní situaci v podobě volného přímého kopu, kterou si vzal na starost Lustenberger, který našel přesnou přihrávkou Essweina, jenž se dostal ke střele, avšak pálil nepřesně.
4'
Rozhodčí musel hned na úvod sáhnout do kapsičky a vytáhl z ní žlutou kartu, kterou obdržel Silas.
3'
Zorja Luhansk se po zisku míče rychle přesunula na soupeřovu polovinu a vybojovala první roh dnešního zápasu. Nicméně hráči v bílém ze standardní situace vůbec nic nevytěžili.
2'
Hertha se podél pravé postranní čáry přesunula na útočnou polovinu a podnikla útočnou akci, která bohužel neskončila žádnou střelou. Weiser poslal parádní přihrávku před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se na toto místo nedostal, a tak si domácí celek mohl ulevit.
1'
Německý celek drží míč na svých kopačkách a kombinuje na vlastní polovině hřiště.
1'
Domácí Zorja Luhansk nastoupila do dnešního zápasu v bílých kompletech, Hertha zase v kompletech modrých.
1'
-3'
Sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

FK Zorja Luhansk: Lunin – Opanasenko, Pryima, Grečyškin, Suchockij – Charatin, Araújo da Silva – Karavajev (C), Gordijenko, Lunov – Freitas de Castilho.
Náhradníci: Čuvajev – Svatok, Kameňuka, Soares Damasceno, Andrijevskij, Gromov, Babenko.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Pekarík (C), Stark, Rekik, Plattenhardt – Weiser, Lustenberger, Maier, Esswein – Lazaro, Selke.
Náhradníci: Klinsmann – Skjelbred, Kalou, Duda, Ibišević, Haraguči.

Rozhodčí: Liany – Biton, Shimon.
Hertha BSC je v tabulce na 3. příčce a na svém kontě má 1 bod. Německý tým na úvod remizoval s Bilbaem 0:0 a poté prohrála ve Švédsku (Östersunds 1:0 Hertha). Fotbalisté Herthy tedy čekají na první vítězství ve skupině a také na první vstřelený gól. Dočkají se dnes?
FK Zorja Luhansk se v tabulce nachází na 2. místě a na svém kontě má 3 body. Dosavadní stav skóre je 1:2. Zorja Luhansk na úvod doma prohrála (Zorja 0:1 Östersunds), ale pak si zlepšila chuť vítězstvím ve Španělsku (Bilbao 0:1 Zorja).
Dnešní utkání nemá svého favorita, ale o něco víc se věří německému celku Hertha BSC. Nicméně Zorja Luhansk je na svého soupeře přichystaná a ráda by vyšlápla za druhým vítězstvím ve skupině. Hertha na tom s formou v poslední době zrovna nejlíp není, nedaří se jí v lize a ani v Evropské lize. Německý celek doma o víkendu prohrál s Schalke 0:2 a rád by si dnes spravil chuť prvním vítězstvím v letošním ročníku Evropské ligy. Uvidíme, kdo se bude radovat s konečným hvizdem.
Zápas bude řídit hlavní arbitr Liran Liany, na čarách mu budou asistovat David Elias Biton a Dvir Shimon. Čtvrtým sudím byl zvolen Roy Hassan. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou Erez Papir a Menashe Masiah. Všichni pánové jsou z Izraele.
Příjemný večer všem fanouškům Evropské ligy. Dnes si přiblížíme 3. zápas ve skupině J, ve kterém na sebe narazí FK Zorja Luhansk a Hertha BSC. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Arena Lviv, což je fotbalový stánek v ukrajinském městě Lvov. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.