Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Curych : AEK Larnaka - 29. listopadu 2018   18:55

Curych
Curych
74' Khelifi
1:2
(0:1)
AEK Larnaka
AEK Larnaka
38' Giannou  (Acorán) • 85' Tričkovski  (Tomàs)
Curych
Brecher – M. Kryeziu, Bangura, Nef, Dixon – Domgjoni, Pálsson – Khelifi, Marchesano (46. Krasniqi), Roberto Rodriguez (73. Winter) – Odey.
Vaņins – Maxsö, Winter, Guenouche, Kololli, Krasniqi, Sohm.
A. Eskov – D. Mosjakin, A. Averianov (všichni RUS)
Stadion Letzigrund, Zurich
AEK Larnaka
Toño – Igor Silva, Truyols, Larena (C) (83. Tomàs), Acorán (78. Jean Luc) – Hevel, García, Mikel González, Ioannou – Taulemesse (66. Tričkovski), Giannou.
Christodoulou – Català, Tomàs, Tete, Tričkovski, Jean Luc, Konstantinou.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:13.
V posledním kole vyzve Curych Ludogorets a Larnaka se utká s Leverkusenem. Oba zápasy už budou formalitou, neboť oba celky, Leverkusen a Curych měli zajištěný postup již před dnešními zápasy. Avšak každá výhra přináší určitá finanční ohodnocení, takže o vypouštění zápasu rozhodně nepůjde.
Souboj Curychu a Larnaky je u konce. Larnaka se dostala do vedení v prvním poločase. Ve druhém poločase se domácím podařilo vyrovnat ze standardní situace. Už to vypadalo, že Larnaka na své premiérové vítězství ve skupině nedosáhne, ale před koncem zápasu se prosadili ze svého druhého rohového kopu v zápase a mohou se radovat z prvního vítězství.
90+4'
90+4'
Trochu času pro svůj tým ještě ušetřil Igor Silva, který si krátkodobě poležel na trávníku.
Zákroky brankáře Toño: 3
90+4'
Střela z hranice šestnáctky, ale s touto přízemní střelou neměl Toño výraznější problémy.
90+3'
Domácí to ještě zkouší dlouhými nákopy, ale hráči Larnaky poctivě brání.
90+2'
Toño dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+1'
V první minutě nastavení se najednou dostal Curych ke střeleckému zakončení, které putuje mimo branku.
90'
Hlavní rozhodčí ještě nastavuje čtyři minuty.
89'
Míč z levé strany propadl až do vápna, odkud jej však stihl odkopnout domácí obránce do bezpečnější zóny.
88'
Curych má k dispozici ještě jedno střídání, které bezesporu zanedlouho využije.
87'
Hostům se daří poměrně v klidu držet míč na polovině soupeře a ten již pravděpodobně vzdal nějakou honbu za vyrovnáním.
86'
Oba hráči, kteří se podíleli na vedoucí brance Larnaky střídali v průběhu druhého poločasu a hostujícímu trenérovi tohle střídání každopádně vyšlo.
85'
Larnaka právě vstřelila branku!
Ze svého druhého rohového kopu se přece jen Larnaka prosazuje podruhé! Tomás vyslal centr na přední tyč, kde si míč sklepl IVAN TRIČKOVSKI a následně jej dokázal doběhnout a zakončit ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Joan Tomàs.
83'
Střela ze středu hřiště, kterou vyslal Hector Hevel, ale míč putuje nad branku Curychu.
83'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Jorge Larena, přichází Joan Tomàs.
81'
Curychu se i nadále daří držet míč, Larnaka aktivně napadá a určitě by ráda přidala další branku.
80'
Přibližně deset minut do konce střetnutí, Curychu se podařilo vyrovnat ze standardní situace a jinak se nedostává k dalšímu ohrožení branky. Hra se odvíjí spíše na polovině hřiště a brzdí ji časté fauly a střídání.
78'
Acorán, který se dnes prezentoval pěknou asistencí u branky svého celku střídá a na jeho místo nastupuje Jean Luc.
78'
Curych je pochopitelně aktivnější po své vyrovnávací brance, avšak před branku svého soka se příliš nedostává.
77'
Žlutou kartu dostává Ivan Tričkovski (AEK Larnaka FC).
77'
Po jejich další útočné snaze končí míč u brankáře Larnaky, pro které tohle zakončení neznamenalo žádné nebezpečí.
76'
Curych tedy srovnal utkání z povedené standardní situace a uvidíme, jestli se dostanou i k otočení skóre.
74'
Curych právě vstřelil branku!
K exekuci standardní situace se dostal SALIM KHELIFI, který pěkně nad střelil zeď a umístil míč do levého horního rohu.
74'
Po faulu se Curych bude dostávat k zajímavé standardní situaci ze slibné vzdálenosti.
73'
Střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odchází Roberto Rodriguez, přichází Adrian Winter.
71'
Obránce Curychu dokázal čistě ve vápna zastavit Hevela, který sice upadl na trávník, ale tohle na penaltu rozhodně nebude.
70'
Larnaka se dostala k zahrávání svého prvního rohového kopu, centr zahrával Jorge Larena a míč se nebezpečně snesl do před brankového prostoru, ale nabíhající hráč na zadní tyči nedokázal zpracovat letící míč.
69'
Dixon fauluje a další faul na straně domácích, kteří hrají hodně do těla.
68'
Naopak Larnaka sahá po první výhře ve skupině. Nicméně již nemá šanci na postup.
67'
Domácí mají postup ze skupiny již zajištěn a uvidíme, nakolik ještě budou chtít něco s dnešním výsledkem něco udělat.
66'
Střídá Florian Taulemesse, který se nakonec předvedl pěkným faulem, za který viděl žlutou kartu. Na jeho místo nastupuje Ivan Tričkovski.
65'
Larnaka bude za malý moment poprvé střídat.
64'
Je tu další hodně nepřesný míč, který jde hodně mimo pokutové území a opouští hrací plochu do zázemí.
62'
Domácí dostali centrem míč před branku, ale nedokázali zakončit. Druhý pokus pak končí útočným faulem.
61'
A je tu další žlutá karta pro hosty. Tu vidí Florian Taulemesse, který svým zákrokem způsobil soupeři i menší tržnou ránu na noze.
60'
Hodina hry za námi a sledujeme vyrovnanou hru s minimem šancí. Ve druhém poločase měl jednu dobrou šanci Curych a po jedné šanci měl i jejich soupeř. Také se nám trochu přiostřila hra a ve druhém poločase jsme už mohli vidět další žlutou kartu.
59'
Thomas Ioannou skluzem podťal Dixona na půlící čáře a oprávněně vidí žlutou kartu. Celkově pátá žlutá karta zápasu a celkově druhá pro hostující celek.
58'
Ke střele záhy došlo i na druhé straně, míč putuje mimo tři tyče. Larnaka však dlouho nepodržela míč po rozehrávce a Curych má míč pod svou kontrolou.
57'
O pěknou táhlou střelu ze střední vzdálenosti se postaral Facundo García a míč jde mimo levou tyč.
56'
Toño si pohlídal dlouhý míč ze střední vzdálenosti a domácí jsou v útoku hodně bezzubí.
55'
Standadní situace byla ihned ve vápně odražena, následně chytá míč brankář a ten rychlým výhozem posílá své spoluhráče do útoku.
55'
Další faul ze strany domácích, nyní to odnesl Acorán, kterého možná nebolel tolik samotný faul, jako nekontrolovaný pád na trávník.
54'
Curych nic dlouhé nevymýšlel, rychle rozehrál, obrana Larnaky však stačila zareagovat na jejich rychlou rozehrávku a eliminuje nebezpečí.
53'
Thomas Ioannou fauluje na pravé straně Dixona a nyní budou mít domácí šanci ohrozit branku.
52'
Zatím se tak neděje a Larnace se daří svého soka držet daleko od své branky.
51'
Curych u míče a čekáme, jestli se ze své kombinace dostane na dostřel branky soupeře.
50'
Sledujeme stále stejnou hru jako v prvním poločase, bez nějakých větších šancí a spíše se hraje uprostřed hrací plochy.
49'
Fabio Dixon se následně dostal k pěkné hlavičce po dlouhém autu do vápna. Jeho pokus chytá do svých rukavic brankář Larnaky.
48'
Mikel González se dopustil faulu v souboji o míč. Fabio Dixon se protáhl za pomocí spoluhráče a bude v pořádku.
47'
Poprvé v akci nový hráč na hřišti, Mirlind Kryeziu nyní vybojoval pro svůj celek autové vhazování.
46'
Hosté se po rozehrání snažili o první útočnou akci ve druhém poločase, ale dlouhá přihrávka na levou stranu zapříčinila ztrátu jejich míče.
46'
Střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odchází Antonio Marchesano, přichází Bledian Krasniqi.
46'
Statistiky po prvním poločase
Střely na branku: 1:2
Střely mimo branku: 3:2
Rohové kopy: 2:0
Fauly: 10:3
Ofsajdy: 1:1
První poločas nám nepřinesl žádné šance, avšak dočkali jsme se jedné branky a to na straně hostů. Ti se z ojedinělé povedené útočné akce dostali do vedení v 38. minutě zápasu, kdy se trefil Apostolos Giannou. Celkově za první poločas měli domácí více ze hry, ale nevypracovali si za celou dobu 45 minut gólovou šanci.
45+2'
45+1'
Toño je v pořádku a už se chystá k odkopu od své branky.
Zákroky brankáře Toño: 1
Zákroky brankáře Yanick Brecher: 1
45+1'
Dlouhý aut do vápna, kde se Larnaka ubránila a nejspíše tam došlo ke kontaktu s brankářem, který nyní zůstává sedět na trávníku.
45'
Curychu se podařilo dostat míč do pokutového území, avšak ten se pohyboval spíše ve vzduchu a nakonec soupeř zahrává míč do autu. Nastavovat se budou dvě minuty.
44'
Florian Taulemesse se ihned z první opřel do centru z levé strany a z hranice šestnáctky poslal míč mimo levou tyč.
43'
Curychu se nyní nedaří kombinace a na jeho souhře je momentálně hodně nepřesností.
42'
Od první branky Larnaky jsou hosté najednou živější a mají více míč na svých kopačkách.
41'
Ze kterého přišla lehčí střela do středu branky a Yanick Brecher bez problémů chytá míč.
40'
Jejich centr nepřinesl zakončením, naopak po ztrátě míče se soupeř dostával po pravé straně do dalšího rychlého útoku.
39'
Nedovolená hra Larnaky kousek za polovinou hřiště, Curych bude posílat dlouhý míč na hranici šestnáctky.
38'
A zničehonic se hosté dostávají do vedení! Povedený centr Acorána z pravé strany před branku tečuje APOSTOLOS GIANNOU a poslal míč k levé tyčce. Asistence: Acorán.
38'
Ten nakonec stihli na polovině hřiště zažehnat a získává míč pod svou kontrolu.
37'
Larnaka po zisku míče nedokázala udržet opět míč a nabízí soupeři možnost protiútoku.
36'
O tom, že Curych často fauluje už byla řeč a nyní další důkaz. Třetí žlutou kartu vidí Antonio Marchesano, který zcela zbytečně fauluje na polovině soupeře.
35'
Dobrá přihrávka hráče Larnaky do uličky, ale úmysl byl hodně čitelný a neměl šanci na úspěch.
34'
Zatím neevidujeme střídání na straně hostí a Facundo García pokračuje ve hře.
33'
Hra již pokračuje a stále čekáme na nějaké vzrušení na jedné či druhé straně, v před brankovém prostoru.
31'
A Facundo García asi nebude moci pokračovat ve hře, na hřišti již stojí vozítko, které Garcíu odváží ze hřiště, tak uvidíme.
30'
Ani po půl hodině hry se toho příliš mnoho nezměnilo a stále čekáme na vážnější situaci. Na fauly je to nyní 7:1 pro Curych!
30'
Po celé akci zůstal na trávníku ležet hostující hráč, který je ošetřován.
29'
Standardní situace v podání Larnaky přinesla míč do pokutového území, kde domácí obránce dokázal hlavičkou odrazit míč.
28'
Domácí se začínají proviňovat fauly, nyní fauloval Mirlind Kryeziu a vidí žlutou kartu.
27'
Z něj vyslala dlouhý míč na pravou stranu, který nakonec končí v zázemí.
27'
Larnaka zahrává standardní situaci z vlastní poloviny po útočném faulu soupeře.
25'
Neúspěšný postup vpřed a Curych se ocitá v ofsajdovém postavení.
24'
První žlutá karta je na světě. Facundo García zatahal pořádně soupeře za dres a vyzkoušel jeho pružnost.
23'
Hosté si zpětnou přihrávkou trochu zavařili a jejich soupeř získal na chvíli míč, nicméně nedokázal využít zaváhání soupeře k vymyšlení útočné akce.
22'
Nyní se míč pohyboval vzduchem od jedné šestnáctky k druhé. Nakonec domácím dávají míč zpět na zem a zahajují kombinaci na vlastní polovině.
21'
Útočník Larnaky si nabíhal na dlouhý míč. Jeho akce nevedla k zakončení, obránce si jej hodně na těsno držel.
20'
Dvacet minut je za námi. Stále jsme nebyli svědky vážnějšího ohrožení branky. Momentální statistika střel mimo branku je 3:1 pro domácí celek.
19'
Drobný faul Curychu zastavuje jejich postup vpřed.
18'
Salim Khelifi zkoušel vystřelit z pravé strany, míč končí hodně mimo branku.
17'
Zajímavý útok vedla Larnaka, obrana domácích však nezbaštila jejich úmysl a zastavují soupeře.
16'
Centr do pokutového území, který nenašel nikoho v bílém dresu a hostující obránce měl mnoho času se zpracováním a odpravením míče z pokutového území.
15'
Hosté se dostali po pravé straně do blízkosti branky soupeře, avšak nakonec byli vyšachováni zpět k půlící čáře.
14'
Které přišlo, avšak taktéž šlo spíše o lehčí střelu, která neměla rozhodně brankové parametry.
14'
Roberto Rodriguez nepřesně přihrál na hranici šestnáctky, přesto se jeho celek stále drží u míče a snaží se o zakončení.
13'
Po kombinaci hostí na pravé straně v blízkosti rohového praporku se nakonec jeden z jejich hráčů dostal do ofsajdu.
12'
Najednou velmi povedená střela Hectora, který vyslal křižnou ránu a míč šel jen kousek vedle levé tyče!
11'
Drobný faul ze strany Roberta Rodrigueze na polovině hřiště. Larnaka rozehrála míč, který se dostal postupně až k jejich brankáři.
10'
Po deseti minutách hry se domácí dostali k jedné střele na branku a zahrávali jeden rohový kop. Vážná šance nepřišla.
9'
Hosté dlouhým míčem neuspěli, jejich soupeř rychle překazil jejich začínající útočnou akci.
8'
Postup z pravé strany domácích přinesl přetažený centr a Toño rozehrává na své obránce.
7'
Larnaka v úvodu zápasu spíše brání svou polovinu a opět se ubránila jen za cenu posláním míče do autu.
6'
Nepřesná přihrávka, nicméně domácí se dokázali dostat zpět do kombinace a v závěru přišla střela na branku, která však byla spíše propagačního charakteru a Toño neměl vůbec problémy s chycením míče.
5'
Centr do pokutového území odrazil obránce Larnaky, avšak domácí se rychle dostávají k míči zpět.
5'
Facundo García zabránil kombinaci soupeře a zahrává míč do autu. Curych v krátké době vhazuje druhý aut.
4'
Útočná akce vedená po levé straně nepřinesla vůbec nic a domácí brankář bude odkopávat od své branky.
3'
Následně jsou zastaveni na půlící čáře a budou vhazovat aut.
3'
Larnaka je u míče, ale kombinuje na vlastní polovině v blízkosti své branky.
2'
Ten zahrával Roberto Rodriguez, jeho centr se snesl do před brankového prostoru, ale domácí nedokázali zakončit směrem na branku.
1'
Domácí ze svého prvního útoku vytěžili první rohový kop zápasu.
1'

FC Curych: Brecher – M. Kryeziu, Bangura, Nef, Dixon – Domgjoni, Pálsson – Khelifi, Marchesano, Roberto Rodriguez – Odey.
Náhradníci: Vaņins – Maxsö, Winter, Guenouche, Kololli, Krasniqi, Sohm.

AEK Larnaka FC: Toño – Igor Silva, Truyols, Larena (C), Acorán – Hevel, García, Mikel González, Ioannou – Taulemesse, Giannou.
Náhradníci: Christodoulou – Català, Tomàs, Tete, Tričkovski, Jean Luc, Konstantinou.

Rozhodčí: A. Eskov – D. Mosjakin, A. Averianov (všichni RUS).

FC Curych
Curych je již jistým postupujícím ze skupiny A. Společně s ním bude postupovat Leverkusen. Oba mají shodně devět bodů a zbývající dva duely už budou jen o tom, zda Curych postoupí ze druhého, či z první místa.
Curych vyhrál oba domácí zápasy – 1:0 Ludogorets a 3:2 Leverkusen! Po čtyřech duelech dokázal vstřelit pět branek a tři branky dostal. A právě skóre je zatím drží na druhém místě, neboť skóre Leverkusenu je lepší. Curych bude chtít další domácí vítězství a také se snažit vylepšit své brankové skóre.

AEK Larnaka FC
Kyperský účastník skončí letošní učinkování v EL v základní skupině. Na svém kontě má jen dva body a ani případné poslední dvě vítězství jim nepomůže k postupu do vyřazovacích bojů.
Larnaca jedno utkání venku prohrála (2:4 s Leverkusenem) a jedno utkání skončilo bezbrankovou remízou (Ludogorets). Larnaca celkově čeká na své první vítězství a proti dnešnímu soupeři má reálnou šanci, avšak otázkou bude, jak domácí k zápasu přistoupí, vzhledem k tomu, že již mají postup zajištěn.
První duel ve skupině
V prvním duelu padla jen jedna branka a po ní se Curych radoval z celkového vítězství. Daná branka padla v 61. minutě a to ještě z pokutového kopu, který tehdy proměnil B. Kololli. V 84. minutě dostal Modou druhou žlutou kartu a zbytek utkání dohrával Curych v devíti hráčích v poli. Dokáže Larnaca pro změnu bodovat na hřišti soupeře?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.