Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : Jablonec - 13. prosince 2018   18:55

Kyjev
Kyjev
0:1
(0:1)
Jablonec
Jablonec
10' Doležal  (Trávník)
Kyjev
Buščan – Kędziora, Burda, Kádár, Mykolenko – Sydorčuk (C), Šepeljev – Cygankov, Šaparenko (60. Citajšvili), Verbič – Besjedin (66. Duelund, 75. Andrijevskij).
Bojko – Andrijevskij, Alibekov, Duelund, Morozjuk, Šabanov, Citajšvili.
Thórarinsson – Sigurdsson, Gudmundsson (Ice.)
NSC Olimpijskij, Kyjev
Jablonec
V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Kratochvíl (89. Břečka), Hübschman (C), Jovović (79. Sobol) – Chramosta (70. R. Acosta) – Doležal.
Hanuš – Břečka, Sobol, R. Acosta, D. Ikaunieks, Masopust, Janković.

Přeju krásný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Máme za sebou závěrečné utkání Evropské ligy ve skupině K, v němž Jablonec senzačně zvítězil na hřišti favorizovaného Dynama Kyjev 1:0. O jediný gól utkání se postaral už v desáté minutě Martin Doležal, který se prosadil hlavou po rohovém kopu. Vyzdvihnout se musí hlavně obrana Severočechů v čele s Hrubým, která v dnešním utkání pracovala opravdu na výbornou. Jablonec se tak na šestý pokus konečně dočkal výhry a před zápasem se Slavií si výrazně zvýšil sebevědomí, pro Kyjev tato prohra nic neznamená, do vyřazovacích bojů postupuje z prvního místa.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 14:9.
90+6'
90+5'
Vypadá to nadějně, u pasu za obranu byl nejrychleji Hrubý, Kyjev má šanci na poslední útok.
90+4'
Do konce utkání zbývá jedna minuta, Severočeši jsou blízko senzačnímu vítězství!
90+3'
Giorgij Citajšvili vymyslel parádní přihrávku na Verbiče, fantasticky se ovšem vrátil David Lischka, jenž pokus střelce v jasné příležitosti zblokoval!
90+2'
Kouskování hry, to je přesně to, co Jablonec potřebuje, i když je to za cenu žluté karty, kterou obdržel Holeš.
90+1'
Výborná práce Acosty, který přes dva hráče předal balón, následný pas na Sobola byl ovšem příliš dlouhý.
90'
Žlutou kartu dostává Benjamin Verbič (FC Dynamo Kyjev).
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Tomáš Břečka.
89'
Centrovaný balón mířil do nebezpečného prostoru, Mykyta Burda ovšem poslal balón nad.
88'
Žlutou kartu dostává David Hovorka (FK Jablonec).
87'
Kromě presujícího Doležala už jsou všichni Jablonečtí zalezlí na vlastní polovině s cílem ubránit těsné vedení.
86'
Miloš Kratochvíl v těžké situaci podklouzl, nakonec ještě obětavě předal míč Hübschmanovi, skvělá práce mladého středopolaře.
85'
Volodymyr Šepeljev si pěkně navedl míč na levačku a pěknou střelou k levé tyči pořádně protáhl Hrubého. Akce pokračovala, avšak i s následujícím pokusem Sydorčuka si jablonecký brankář poradil.
84'
Na svou polovinu se stáhl i Benjamin Verbič, aby pomohl svým bezradným spoluhráčem v rozvíjení akce.
83'
Cygankov odcentroval, centr ještě výborně prodloužil za sebe Benjamin Verbič, před Citajšvilim však naštěstí zakročil Matěj Hanousek.
82'
Severočeši se logicky více zatáhli, budou se snažit udržet jednobrankový náskok, do kombinace zapojili i brankáře Hrubého.
81'
Přehoupli jsme se do poslední desetiminutovky a Jablonec stále drží překvapivé vedení. Toto vítězství by Radovým svěřencům po prohře s Karvinou určitě zvedlo sebevědomí.
80'
To šlo nedat? Po zmatku v pokutovém území se k míči dostal Benjamin Verbič, ve skvělé příležitosti ale minul!
79'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Eduard Sobol.
78'
David Hovorka byl v souboji s Cygankovem příliš agresivní, nebezpečně vypadající přímý kop pro Kyjev.
77'
Tomáš Holeš hledal Martina Doležala, jenže ten místo toho, aby se věnoval hře se držel za obličej, zřejmě po nějakém souboji s obráncem.
76'
Po nepěkném zranění už se opět hraje, na balónu Severočeši.
75'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mikkel Duelund, přichází Olexandr Andrijevskij.
74'
Mikkel Duelund dohrál, dokonce to vypadá, že bude muset být odnesen na nosítkách. Velmi nešťastná situace pro hráče, který do hry přišel až v jejím průběhu, snad to nebude nic vážného.
73'
Po souboji ve vápně se na zem svalil Mikkel Duelund, na hřiště už byli přivolání i kluboví lékaři.
72'
Dynamo Kyjev působí bezradně. Sice kombinuje, avšak je to bez nápadu, žádná překvapivá přihrávka za obranu, žádný nečekaný náběh, nic.
71'
Giorgij Citajšvili si neporozuměl s balónem, jeho pokus o centr skončil daleko v zámezí.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Rafael Acosta.
69'
Trávník velmi nešetrně zajel do Mykolenka, od sudího se mu dostalo ústního varování.
68'
Další z mnoha naivních pádů Cygankova, to už by si zasloužilo kartu.
67'
Serhij Sydorčuk sice nasadil Hanouskovi jesličky, předskočit jabloneckého hráče ale nedokázal, odkop od branky.
66'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Arťom Besjedin, přichází Mikkel Duelund.
65'
Po dalším z centrů se k hlavičce dostal opět Besjedin, jenž těsně minul levou tyč, navíc došlo ke kontaktu s Hovorkou. Oba hráči ale jsou v pořádku.
64'
Arťom Besjedin napřáhl ke střele za šestnáctkou, avšak trefil pouze střed branky, kde byl se svým zákrokem připravený Hrubý.
63'
Jenže v ofsajdu se nacházela hned trojice útočících hráčů, postavení mimo hru nakonec odmáváno Tomáši Hübschmanovi.
62'
Martin Doležal v těžké pozici vybojoval faul na svoji osobu, po delší době tak mají Jablonečtí příležitost zaútočit.
61'
Giorgij Citajšvili hned po svém příchodu vypracoval obrovskou šanci! Jeho přízemní centr z levé strany si našel Besjedin, mířil však pouze do tyče!
60'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Giorgij Citajšvili.
59'
Kyjev utahuje smyčku, Jablonec se už delší dobu nedostal za polovinu soupeře.
58'
Centr Kedziory z pravé strany se nebezpečně stáčel do brány, Hrubý na poslední chvíli vyrazil za sebe!
57'
Benjamin Verbič se krásně zbavil Hanouska, jenže balón si příliš pokopl a na hrací ploše už ho nestihl, odkopem od brány vrátí balón do hry Vlastimil Hrubý.
56'
Viktor Cygankov si sice nabíhal za Hanouska, pravý bek Jablonce si ovšem počkal na přihrávku a zachytil ji.
55'
Pěkná poziční hra Tomáše Hübschmana, který pozastavil rychlý protiútok domácích.
54'
Volodymyr Šepeljev se elegantně dostal přes dva hráče, avšak poté zkazil přihrávku, s míčem tak mohou zase operovat Severočeši.
53'
Martin Doležal dobře nabíhá za obranu, často to ale končí těsným ofsajdem. Bohužel to tak bylo i v tomto případě, kdy se útočníka snažil vyslat do úniku Chramosta.
52'
Za šestnáctkou se ke střele z první odhodlal Volodymyr Šepeljev, pokus mířil pouze do středu brány, Hrubý kryje.
51'
Viktor Cygankov zkoušel velmi naivně nasimulovat penaltu. Za tohle by si kartu zasloužil několikanásobně víc, než na druhé straně Martin Doležal.
50'
Pas na zadní tyč si našel Tomasz Kędziora, byl ovšem pod velkým tlakem, přihrávka do ohně tak byla velmi slabá.
49'
Pěkný pas za obranu dostal Cygankov, který se s míčem otočil a předal Šepeljevovi. Jako uragán se však přihnal Tomáš Hübschman a odkopl na roh.
48'
To mělo být o dvě branky! Kratochvílův centr skvěle přepustil Doležal na Chramostu, jablonecký útočník ale v další obrovské příležitosti přestřelil!
47'
Ou, tak to bylo velmi těsně. Lischka si při malé domů vůbec nevšiml Besjedina, Hrubý před útočníkem skryl míč na poslední chvíli.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
Skončil první poločas utkání Evropské ligy mezi Dynamem Kyjev a Jabloncem, ve kterém se prosadili pouze Severočeši, kteří tímpádem vedou 1:0. Branka padla už v desáté minutě, kdy se po rohovém kopu Trávníka prosadil hlavou Doležal. Jablonec se v žádném případě nezalekl svého věhlasnějšího soupeře a ještě mohl navýšit své vedení, avšak útočník Doležal ani Jovovič své šance nevyužili.
45+2'
45+1'
Další promarněná tutovka Jabloneckých! Po chybě Burdy se do úniku řítil Vladimir Jovović, místo střely ovšem volil přihrávku, k ní se dostal Martin Doležal, jenže trefil pouze skvěle se přesunujícího Buščana!
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Cygankův centr byl opravdu velmi nepovedený, míč doletěl přímo do rukavic Hrubého.
43'
Hovorkův pas na Holeše byl příliš dlouhý, bek Jablonce však skvělým přístupem donutil Mykolenka k chybě a vybojoval aut pro svůj tým.
42'
Pěkné obtočení Trávníka kolem Mykolenka, levému bekovi pak už nezbývalo nic jiného, než českého reprezentanta faulovat.
41'
Benjamin Verbič se ještě než balón doletěl do vápna dopustil útočného faulu, nebezpečí je zažehnáno.
40'
Po centru z příméh kopu hlavičkoval Arťom Besjedin, trefil jen Hubschmana, roh pro domácí.
39'
Dynamo Kyjev se opět snaží o kombinaci, avšak Severočeši skvěle presují a obsazují své hráče, zatím opravdu velmi dobrý výkon českého klubu.
38'
Přihrávku na Šaparenka výborně přečetl David Hovorka, nacházel se ovšem pod velkým tlakem a tak míč jen zakopl do zámezí.
37'
Rohové kopy jsou dnes na obou stranách opravdovým nebezpečím. Po dalším takovém se do vzduchu vyhoupl Lischka, tentokráte ovšem přestřelil.
36'
Mykola Šaparenko udělal velkou chybu, kterou zadarmo daroval roh Jablonci.
35'
A udeřit mohlo okamžitě na druhé straně! Vladimir Jovović se zbavil bránícího hráče a vyslal technickou střelu na zadní tyč, skvělým zákrokem se ale vytasil Georgij Buščan!
34'
Obrovská příležitost na vyrovnání! Cygankův centr prodloužil na zadní tyč Kadár, kde byl Tomasz Kędziora, ten ale ve stoprocentní šanci přestřelil!
33'
Centr Jovoviče do míst, kde se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů, míč odvrací Mykyta Burda.
32'
David Lischka skvěle vystoupil proti míči, jenže okamžitě ho svým dlouhým odkopem vrátil soupeři.
31'
S přemírou snahy to přehnal Viktor Cygankov, jenž se v zápalu boje dopustil útočného faulu.
30'
Chramosta se snažil odstavit Burdu, jenže to se mu nepovedlo, naopak stoper odstavil útočníka.
29'
Miloš Kratochvíl zkusil vyslat střílený centr, avšak ten šel až příliš k brance, balón sebral Georgij Buščan.
28'
Kadár stáhl unikajícího Trávníka a po zásluze vidí žlutou kartu.
27'
Šaparenkovovi kličky v žádném případě nerozhodily Kratochvíla, jenž soupeře obral a může založit další útočnou akci svého týmu.
26'
Velmi hraniční situace po přihrávce na Doležala, který by šel opět sám na branku, pomezní ovšem zvedl praporek signalizující ofsajd.
25'
Jablonec zatím hraje velmi sympatický fotbal, Dynamo Kyjev je zdá se poněkud zaskočen aktivitou soupeře.
24'
Jan Chramosta se nechal hloupě předskočit Sydorčukem, který předal Šaparankevi, proti němuž ale skvěle zakročil Lischka, dokonce se bude odkopávat od branky.
23'
David Hovorka způsobil nemalé problémy přihrávkou na svého brankáře, Vlastimil Hrubý si ovšem se situací nakonec poradil.
22'
Chramostova rána nadělala Buščanovi pořádné problémy, ve stoprocentní šanci dorážel Jovovič, jenže nedal, navíc se nacházel v postavení mimo hru.
21'
Znovu tu byl souboj obou krajních beků. Bohužel, úspěšnější byl opět ten domácí.
20'
Skvělý obranný zákrok Mykolenka, který na poslední chvíli zabránil v centru Tomáši Holešovi.
19'
Více prostoru za vápnem dostal Miloš Kratochvíl a tak to zkusil na bránu. Pokus měl razanci, ne však přesnost, Georgij Buščan kryje.
18'
Do dvou hráčů se pustil Benjamin Verbič, podle očekávání ale neuspěl, balón je na kopačkách Jabloneckých.
17'
Opět tu máme kombinaci Kyjeva, která ale opět probíhá pouze kolem středu hřiště, obrana Jablonce prozatím působí velice kompaktně.
16'
Kyjev si připsal první střelecký pokus na branku, postaral se o něj Serhij Sydorčuk, avšak střela byla slabá, Hrubý v poklidu chytá.
15'
Centr domácích z levé strany se kroutil směrem od branky, skvěle zasáhl Miloš Kratochvíl.
14'
Další jablonecká snaha končí ofsajdem, ve kterém se ocitl zatím velmi aktivní Martin Doležal.
13'
Velmi těžká situace na posouzení, každopádně žlutá karta je na tomto místě velmi přísná.
12'
Doležal šel sám na branku, při kličce gólmanovi ale po nakopnutí Buščanem upadl. Rozhodčí penaltu neodpískal, naopak udělil žlutou kartu Doležalovi za simulování.
10'
Jablonec právě vstřelil branku!
Jablonec šokuje ukrajinského favorita! Centr Trávníka z rohového kopu našel přesně hlavu MARTINA DOLEŽALA, který poslal balón do pravého horního rohu, Buščan byl bez šance! Asistence: Michal Trávník.
9'
Na pravé straně se k míči dostal Michal Trávník, který dával pod sebe na Jana Chramostu. Ten zkusil vystřelit z otočky, do cesty střely se ovšem postavil Mykyta Burda, jenž odvrátil na roh.
8'
Pěkná obranná práce Miloše Kratochvíla, která naneštěstí pro Severočechy končí faulem, u balónu tak budou opět domácí.
7'
Viktor Cygankov si všiml, že Vlastimil Hrubý je více z brány, než by bylo zdrávo a tak ho zkusil z velké vzdálenosti přehodit. Střela šla nad bránu, nicméně gólman Jablonce by se stihl vrátit.
6'
Miloš Kratochvíl se dožadoval faulu na svou osobu, ale nepochodil, domácí mají šanci založit rychlý protiútok.
5'
V úvodu jasně jsou jasně aktivnějším celkem domácí, kteří kombinují, prozatím však pouze kolem středu hřiště.
4'
Jen pro připomenutí, oběma týmům už vlastně o nic nejde. Dynamo Kyjev má už jistý postup, Jablonec naopak hraje o svou čest. Každopádně body do koeficientu by se určitě hodily.
3'
Viktor Cygankov se po nepovedené přihrávce opět dostal k míči, na poslední chvíli zakročil David Lischka, rohový kop.
2'
Hráči Dynama Kyjev oblékli tradiční bílé dresy, Jablonec navlékl dresy černé.
1'

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Burda, Kádár, Mykolenko – Sydorčuk (C), Šepeljev – Cygankov, Šaparenko, Verbič – Besjedin.
Náhradníci: Bojko – Andrijevskij, Alibekov, Duelund, Morozjuk, Šabanov, Citajšvili.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Kratochvíl, Hübschman (C), Jovović – Chramosta – Doležal.
Náhradníci: Hanuš – Břečka, Sobol, R. Acosta, D. Ikaunieks, Masopust, Janković.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

V prvním duelu mezi oběma celky se zrodila remíza 2:2. Budou hosté bodovat i na půdě ukrajinského Kyjeva?
FK Jablonec

To hosté ze severočeského Jablonce už nemají žádnou šanci postoupit a čeká je tak poslední duel v letošním ročníku Evropské ligy. Budou se chtít důstojně rozloučit a rádi by si připsali alespoň první výhru ve skupině. Na svém kontě mají dva body za dvě remízy a třikrát prohráli. Co se týče ligové scény, je na tom Jablonec velmi dobře, když je na třetí pozici. Rozhodně by si toto místo chtěli minimálně udržet, jsou tak v pásmu postup do bojů do skupiny o titul.
FC Dynamo Kyjev

Domácí Dynamo Kyjev už má zajištěn postup do vyřazovacích bojů z prvního místa a může tak skupinu K v pohodě dohrát. Kyjevští hráči dosud neprohráli, na svém kontě mají jedenáct bodů za tři výhry a tři remízy. Mohou se tak už soustředit na jarní boje v play-off. A daří se jim i v lize, kde okupují druhou příčku tabulky a tam už zase mají jistotu postupu do skupiny o ligový titul. Dnes se dá očekávat, že na svém hřišti budou chtít s Jabloncem neprohrát, aby si udrželi svou neporazitelnost až do konce skupinových bojů. Čeká nás zajímavý zápas, byť prakticky o nic nejde.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu závěrečné boje ve skupinách Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy FC Dynamo Kyjev a FK Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.