Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Sevilla - 14. února 2019   18:55

0:1
(0:1)
Sevilla
Sevilla
22' Ben Yedder  (Sarabia)
Lazio
Strakoša – Bastos (57. Luiz Felipe), Acerbi, Radu – Marušić, Parolo (46. Cataldi), Lucas Leiva, Alberto (45+1. Durmisi), Lulić (C) – F. Caicedo, Correa.
Proto – Luiz Felipe, Durmisi, Badelj, Cataldi, Patric, Rômulo.
Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovacic (vš. SVN)
Stadio Olimpico, Řím (ITA)
Sevilla
Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia (84. Amadou), Banega, F. Vázquez, Escudero (76. Promes) – André Silva, Ben Yedder (71. Munir).
Soriano – Amadou, Mesa, Promes, Gil, Munir, Rog.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 20:16.
Tři nastavené minuty ve druhém poločase uplynuly a zápas končí. Sevilla si odváží z Říma důležité vítězství 1:0 v boji o postup do osmifinále Evropské ligy!

Ani jeden z týmů se v úvodních minutách do útoku příliš nehnal. Změna přišla až po více než dvaceti minutách, kdy se hosté dostali do rychlého protiútoku. Pablo Sarabia našel milimetrovou přihrávkou Wissama Ben Yeddera před odkrytou brankou a francouzský útočník poslal Sevillu do vedení. Následně mohlo Lazio srovnat, Marušić sice procedil míč mezi nohama Vaclíka, ale na brankové čáře zasáhl na poslední chvíli Kjaer.

Po změně stran nebyla k vidění ani jediná přesná rána mezi tři tyče. Sevilla dlouho pomýšlela o navýšení svého vedení, ale druhý zásah nepřidal hlavičkující Wissam Ben Yedder ani André Silva tvrdou ránou zpoza vápna.

Tomáš Vaclík odehrál v dresu Sevilly celý zápas, musel likvidovat jedinou střelu a pomohl svému týmu k ideálnímu vstupu do jarní části Evropské ligy.
90+3'
90+3'
Také Francesco Acerbi si ještě vysloužil trest v nastaveném čase. Stoper Lazia nedovoleným způsobem zastavil na levém kraji unikajícího Navase.
90+2'
Gabriel Mercado vidí v samém závěru zápasu žlutou kartu. Krajní obránce Sevilly chtěl až příliš agresivně získat balon na Leivovi ve středu pole.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Jesús Navas příliš dlouho otálel s rozehrávkou, následně vhodil míč do hry, ale střídající Amadou si pomohl přidržením protihráče. Lazio se téměř zadarmo dostává k míči.
89'
Felipe byl sražen na levém kraji. Hra mohla pokračovat, ale hlavní rozhodčí odpískal a domácí se zlobí na sudího, že neponechal výhodu. Lazio pokračuje po rychlé rozehrávce v kombinaci.
88'
Tlak Lazia se přece jen se závěrem zápasu lehce zvyšuje. Promes ale okradl u postranní lajny Marušiće a dokázal snadno vyvést míč až na útočnou polovinu.
87'
Tomáš Vaclík rozehrával od vlastní branky. Hosté chtěli hrát i pod tlakem konstruktivně a toho využil k zisku Lucas Leiva. Střední záložník Lazia pálil z nadějné pozice těsně vedle.
85'
Luiz Felipe vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Domácí se natlačili až před vápno českého brankáře, ale Cataldi ani následně Correa nezakončili přesně.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Ibrahim Amadou.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro domácí Lazio, které se snaží celou druhou polovinu o srovnání stavu.
82'
Zdálo se, že byl Lulić faulován, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Hosté se okamžitě přesouvali do útoku, ale Silvovi na poslední chvíli vkročil do cesty Felipe.
81'
K rozehrávce od rohového praporku se postavil Pablo Sarabia. Ve pokutovém území se snažil o zakončení André Silva i Quincy Promes, ale ani jeden na míč nedosáhl.
80'
Španělský celek zatlačil kombinací na pravé straně. Navasův centr dokázal odrazit Stefan radu znovu jen za brankovou lajnu. Sevilla bude mít k dispozici také rohový kop.
78'
Correa byl zezadu přišlápnut Kjaerem. Domácí bleskově rozehráli, ale Radův centr dokázal pohlídat u vzdálenější tyči Sergi Gómez. Tlak Lazia může pokračovat rohovým kopem.
77'
Sevilla i nadále kontroluje jednobrankové vedení. Střídající Promes si dokázal u rohového praporku poradit v souboji s Felipem a získal pro hosty alespoň autové vhazování.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Quincy Promes.
75'
Sarabiův přetažený centr našel na zadní tyči Mercada. Hosté ještě zůstali u balonu, ale neriskovali ztrátu a raději přihrávali na jistotu k nohám českého brankáře.
74'
Sarabia našel patou Silvu, který byl v rychlosti před vápnem, ale na Acerbiho si nepřišel. Domácí stoper zblokoval míč opět jen na rohový kop.
73'
Correa si sběhl pro míč na pravou stranu, poté mohl přihrávat pod sebe na Caiceda, ale nepříliš povedený centr skončil jen v rukavicích Tomáše Vaclíka.
72'
Po faulu na Navase rozehrávali fotbalisté Sevilly volný přímý kop z nadějné pozice. Střídající Munir se ihned tlačil k zakončení, ale jako první byl u balonu Lulić.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Munir.
70'
Hosté měli spoustu prostoru k přechodu do útoku. Sarabia už nechtěl přihrávat Silvovi a tak zkusil vystřelit, ale míč skončil jen na těle bránícího Acerbiho.
69'
Sevilla nepouští soupeře do tlaku. Od Vaclíka putoval míč po pravém kraji s Navasovi, ale kapitán hostů neustál tvrdý střet s Marušićem.
68'
Jesús Navas prošel po pravé straně až do pozice, odkud mohl posílat míč nebezpečně do vápna. V něm našel Ben Yeddera, který ale hlavičkoval jen těsně nad.
67'
Ještě před samotnou rozehrávkou od rohového praporku musel hlavní rozhodčí uklidňovat hráče ve vápně. Sarabia natlačil míč až před Strakošu, ten dokázal vyboxovat balon jen k Silvovi. Míč následně už zastavila domácí obrana.
66'
Domácí navíc musí dávat pozor na rychlé protiútoky Sevilly. Sarabia už zase startoval nebezpečnou přihrávkou Ben Yeddera, který ale ještě našel Escudera. Střela z úhlu byla zblokována Raduem.
65'
Italský celek i nadále drží balon pod kontrolou. Luiz Felipe si narazil s Marušićem, následně přizval do hry také Cataldiho, ale až před Vaclíka cesta nevedla.
64'
Nyní skončil na trávníku Caicedo, kterého skolil Éver Banega. Lazio zvyšuje útočnou snahu. Domácí rozehrávali volný přímý kop, ale před Vaclíkem nikdo míč nezasáhl.
62'
Banega sice jen nakopával míč na útočnou polovinu, ale Silva vybíhal až za posledním obráncem a je pískán ofsajd. Lazio pokračuje v postupném útoku.
61'
Joaquín Correa nebezpečně přišlápl Banegu a je potrestán žlutou kartou. Útočník Lazia si bude muset ve zbývající půlhodině dávat pozor na podobné zákroky.
60'
I po hodině hry vede Sevilla na trávníku Lazia o jednu branku. Ve druhém poločase zatím španělský tým kontroluje situaci. André Silva zkoušel pálit z velké vzdálenosti, ale nebyl přesný.
59'
Vaclík musel přidat proti balonu, který mu poslal Mercado. Nebezpečně rychle se totiž blížil k českému brankáři napadající Felipe Caicedo.
57'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bastos, přichází Luiz Felipe.
56'
Lulićova přihrávka podél postranní lajny našla Correu, ten byl ale v obležení hned několika soupeřů a nemohl balon pořádně zpracovat. Sevilla snadno zabrzdila další útok soupeře.
55'
Právě Lucas Leiva ale nyní zasáhl loktem ve vzdušném souboji Andrého Silvu a nebyl daleko od žluté karty. Hlavní rozhodčí Slavko Vinčić ale nechal domácího záložníka bez trestu.
53'
Sevilla se drží s balonem daleko od vlastní branky. Vázquez sice přetlačil na pravé straně Leivu, ale pomohl si při tom lehkým faulem a musí balon odevzdat.
52'
Ke Strakošovi dolétl pouze dlouhý pas až z poloviny hostujícího celku. Lazio se okamžitě dostalo s balonem zpět k brance Tomáše Vaclíka.
50'
Tentokrát položil na zem Vázqueze Danilo Cataldi. Hostujícímu záložníkovi se zula kopačka a tak se musí před rozehrávkou počkat. To se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům.
49'
Sevilla se drží u balonu i ve druhém poločase. Mercadova přihrávka kolem Leivy skončila přesně u Navase, následně se ale hosté raději zatáhli zpětnou přihrávkou až k Vaclíkovi.
48'
S aktivním Banegou si musel pomoci faulem Francesco Acerbi. Po vysokém centru se balon v domácím vápně míč nebezpečně odrážel, ale nakonec je pískán faul Silvovi.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Sevilla ale o balon rychle přišla a útočit mohl Riza Durmisi. Střílený centr však Vaclíka neohrozil.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Danilo Cataldi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
Jedna nastavená minuta prvního poločasu je minulostí a hráči obou týmů odcházejí do šaten, spokojenější mohou být hosté, kteří vedou v Římě 1:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Riza Durmisi.
45'
Banega poslal k zemi ve středu pole Leivu a vidí žlutou kartu. Znamená to, že odveta na trávníku Sevilly bude právě bez záložníka španělského týmu.
44'
Po dlouhém nákopu domácího brankáře se fotbalisté Lazia příliš dlouho u balonu nezdrželi. Souboj o míč ve střední části trávníku vyhrál jednoznačně Éver Banega.
43'
Navasův centr z pravé strany byl zblokován na rohový kop. Sevilla se mohla přesunout před Strakošu. Gómezův pas zakončoval z nouzové pozice Ben Yedder mimo tři tyče.
42'
Banega nestíhal rozběhnutého Luliće a musel sáhnout k faulu. Lazio posílalo míč do šestnáctky na první tyč, ale tam byl připravený pouze Gabriel Mercado.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Sevilla vede v Římě i nadále o jednu branku. Španělský tým pokračuje v aktivní hře směrem dopředu, ale k dalšímu ohrožení Strakošovy branky zatím nedošlo.
39'
Lazio se snaží uklidnit hru kombinací ve středu trávníku. Lulić nakonec hledal přihrávkou podél levé postranní čáry Correu, který ale pouze vybíhal z ofsajdového postavení.
38'
Wissam Ben Yedder se postavil k rozehrávce z hranice pokutového území. Míč mu ale nesedl vůbec na kopačku a Strakoša nemusel vůbec zasahovat.
37'
Před Strakošou bylo pořádné horko. Escudero přihrával podél obranné zdi do pokutového území, následně sice ještě Bastos vytlačil Silvu mimo pokutové území, kde ale fauloval Parolo.
36'
Bastos tentokrát vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Ve středu pole však domácí přišli o balon a poté byl faulován Éver Banega Caicedem.
35'
Ben Yedder obelstil u postranní lajny Bastose, následně přihrával do pokutového území, kde byl ale Silva obsazen hned dvojicí obránců Lazia.
34'
Teď to zkusil italský tým z pravé strany. Bastosova souhra s Marušićem skončila pouze pokusem do boční sítě. Vaclík kontroloval dráhu letu míče přilepený u své tyče.
33'
Po rozehrávce ze středu trávníku se rozhodl pálit Sarabia, ale dělovkou po trávníku nemohl překonat zhuštěný prostor těsně před šestnáctkou. Při snaze získat míč pro Sevillu fauloval Silva.
32'
Stefan Radu podkopl u postranní lajny Navase a po několikátém tvrdém zákroku je potrestán žlutou kartou.
31'
Domácí přece jen zvyšuje útočnou aktivitu. S Albertem si to namířil do útoku Caicedo. Lazio ale nedokázalo projít přes Kjaera, který předvedl další vynikající zákrok.
30'
Po půlhodině hry vede Sevilla nad Laziem stále o jeden zásah. O ten se postaral po rychlém protiútoku Wissam Ben Yedder po parádní přihrávce Pabla Sarabii.
28'
Obrovská šance domácího týmu. Marušićovi se podařilo prostřelit Vaclíka mezi nohama, ale míč už neměl takovou rychlost a za brankovou čáru už nestačil doskákat. Parádní obranný zákrok předvedl Kjaer.
27'
Lulić spolupracoval na levé straně s Correou. Kapitán italského týmu zkoušel lobem přehodit hostující obranu, ale trefil pouze Mercada do obličeje. Ten ustál nepříjemný zásah a ještě odkopl balon do bezpečí.
26'
Po dlouhém Vaclíkově nákopu se hnal za balonem Ben Yedder. Střelec zatím jediné branky ale neměl takovou rychlost také Bastos, který dokázal útočníka Sevilly připravit o míč.
25'
Také domácí ale pomýšlejí na vstřelení gólu. Parolo prostrkával míč do pokutového území, kde však prohrál klíčový souboj Caicedo s Mercadem.
24'
Sevilla i po vstřelené brance kontroluje balon. Ve středu pole si několikrát narazil Sarabia s Banegou, následně už přišla jen mizerná přihrávka do ofsajdu na Silvu.
22'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla se v Římě dostává do vedení! Lazio bylo ve velkém počtu na útočné polovině, poté se ale nestačilo vrátit zpět do obrany. Pablo Sababia naservíroval parádní přihrávku skrz vápno přesně do míst kam mířil WISSAM BEN YEDDER a francouzský útočník zakončil do odkryté sítě z blízkosti.
21'
Jesús Navas vybojoval na pravé straně autové vhazování pro svůj tým v souboji s Raduem. Navíc je po chvíli pískán také nedovolený zákrok rumunského obránce.
20'
I po dvacet minutách stále čekáme na vážnější šanci u jedné z branek. Sevilla se snaží vytvářet tempo zápasu, ale až před Strakošu se dostává pouze sporadicky.
19'
Hosté napadali soupeře až od středové čáry. Correa se dokázal prosmýknout kolem Mercada do vápna, v něm mu ale balon utekl až k Vaclíkovi se kterým se následně srazil.
18'
Po Parolovi má zdravotní potíže také Stefan Radu. Rumunský obránce schytal v souboji s Navasem tvrdý zásah do stehenního svalu, ale po krátkém pobytu na trávníku pokračuje ve hře.
17'
André Silva až příliš dlouho otálel s přihrávkou na Ben Yeddera až mu balon od kopaček upálil Bastos. Sevilla se ale záhy dostává k balonu zpět.
16'
Se Sarabiou se nepáral u středové čáry Stefan Radu. Po lehkém faulu rozehrávali hosté volný přímý kop. O exekuci se postaral Pablo Sarabia, ale jako první se dostal k míči Lucas Leiva.
15'
Souhra Liliće s Raduem nebyla z nejpřesnějších. Do kontru mohl jít André Silva, ale ani proti rozhozené obraně domácího týmu neuspěl. Acerbi stačil zavřít pravou stranu místo Radua.
14'
Do rozehrávky Sevilly se vložil Simon Kjaer. Dánský stoper posílal míč na dlouhou vzdálenost Navasovi, následně mohl postupovat do vápna Silva, ale hostující útočník byl odzbrojen čistým skluzem.
12'
Luis Alberto byl u Vázqueze příliš pozdě a musel ho faulovat. Hosté rychle rozehráli z místa přestupku, ale následně Navas zbrzdil celou akci nepřesnou přihrávkou přes celou šířku trávníku.
11'
Parolo pouštěl přihrávku na Marušiće, následně se zapojil do kombinace Leiva, ale ani domácím se nedaří projít až do samotného pokutového území. Correa v šestnáctce čekal na přihrávku marně.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Hosté jsou sice více u balonu, ale Ben Yedderův propagační centr neměl šanci Strakošu ohrozit.
9'
Před Silvou musel hrát jen na rohový kop Acerbi. Sevilla se udržela na útočné polovině, prudký centr do šestnáctky skončil bez úspěchu, míč prolétl pouze za brankovou lajnu bez doteku hráčů.
8'
Luis Alberto vedl útočnou akci domácího týmu. Do kombinace se velmi rychle připletl také Leiva s Lulićem. Ale od domácího kapitána se míč odrazil jen k Navasovi.
7'
Zdá se, že Marco Parolo bude pokračovat ve hře. Zkušený záložník Lazia je zpět na trávníku v plném tempu. Změna v sestavě se tak prozatím nekoná.
6'
Hosté pádili ve třech na dva obránce. André Silva přihrával Ben Yedderovi do vápna, ale francouzský střelec se dostal už do příliš velkého úhlu a nemohl ohrozit domácího brankáře.
5'
Sevilla je v úvodu zápasu více u balonu. Vázquezova přihrávka našla téměř volného Navase, kapitán hostů ale narazil na pevně stojícího Radua a o balon přišel.
4'
Sergio Escudero si to nyní namířil od levé postranní čáry až do vápna, prohodil si míč mezi dvěma obránci, ale následný pas už sebral do rukavic Strakoša. Mezitím už se chystá střídání, s Parolem to nevypadá nejlépe.
3'
Tvrdý střet s Vázquezem odnesl ve středovém kruhu Marco Parolo. Jeden ze dvou Italů v základní sestavě Lazia musí být ihned ve třetí minutě ošetřován.
2'
Právě od Escudera putoval balon jen za postranní lajnu. Domácí rychle vhodili míč zpět do hry, ale raději přihrávali jen k obráncům. Parolova přihrávka na Leivu navíc nebyla příliš přesná a tak mohl jít do útoku Ben Yedder. Ani hostující útočník se však neprosadil ke střele.
1'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali domácí fotbalisté. Lazio se vydalo do prvního útoku přes levou stranu, kde podstoupil hlavičkový souboj Marušić s Escuderem.
1'
Devětatřicetiletý hlavní rozhodčí Slavko Vinčić přivádí se svými asistenty na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Úvodní zápas vyřazovací části mezi Laziem a Sevillou tak může za několik málo okamžiků začít.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, Acerbi, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, Alberto, Lulić (C) – F. Caicedo, Correa.
Náhradníci: Proto – Luiz Felipe, Durmisi, Badelj, Cataldi, Patric, Rômulo.

Sevilla FC: Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia, Banega, F. Vázquez, Escudero – André Silva, Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Mesa, Promes, Gil, Munir, Rog.

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovacic (vš. SVN).

Hlavním rozhodčím sledovaného duelu bude devětatřicetiletý Slovinec Slavko Vinčić. Na čarách budou pomáhat krajané Tomaž Klančnik s Andražem Kovacicem. Čtvrtým rozhodčím je Grega Kordež také ze Slovinska.

Slavko Vinčić řídil v letošním ročníku Evropské ligy jeden zápas základní skupiny. V utkání Zenitu Petrohrad s Kodaní rozdal čtyři žluté karty. Vinčić rozhodoval také federální derby Slovenska s Českem v rámci Ligy národů.
S. S. Lazio

Lazio bojovalo v minulém ročníku Serie A do úplného závěru. V posledním kole si to dokonce v přímém souboji rozdalo s Interem Milán o postup do Ligy mistrů. Lazio sice vedlo 2:1, ale poté Milánští otočili průběh zápasu a na poslední chvíli předskočili v tabulce svého soupeře, Laziu přitom stačil k Lize mistrů zisk pouhého bodu.

Římský celek odehrál v přípravě pouze čtyři zápasy. Proti slabším italským celkům nemělo Lazio problémy, ale následně prohrálo 0:2 s londýnským Arsenalem. V generálce poté podlehlo 0:1 Borussii Dortmund, když se o jediný zásah postaral Marco Reus.

Také v rozehrané sezoně se Lazio dlouho pohybovalo okolo čtvrté pozice, ale především kvůli mizerné části v listopadu a prosinci se propadlo až na sedmé místo se ztrátou neskutečných pětadvaceti bodů na první Juventus. V posledních dvou kolech už ale Lazio bodovalo naplno, když porazilo 1:0 týmy ze spodku tabulky Frosinone a Empoli

Lazio si zajistilo postup do jarní části Evropské ligy ze skupiny H. V ní sice prohrálo dokonce třikrát, ale i se záporným skóre se podařilo italskému celku proklouznout do vyřazovacích bojů. Hned dvakrát Lazio nestačilo na neporažený Frankfurt, jednou poté padlo s Apollonem. Naopak plný počet bodů si Lazio zajistilo ze zápasů s trápícím se Marseille.
Sevilla FC

Sevilla obhajuje z předešlého ročníku španělské soutěže sedmou pozici. Ještě bez Tomáše Vaclíka se vyhoupla Sevilla na poslední místo zaručující postup do evropských pohárů až v posledních kolech.

Český reprezentační brankář se ihned po svém příchodu zařadil mezi nejlepší gólmany celé ligy a i jeho zásluhou se Sevilla nachází na skvělé čtvrté pozici se ztrátou čtrnácti bodů na vedoucí Barcelonu. Mohlo být ale ještě o mnoho lépe. Sevilla totiž v posledních pěti ligových zápasech vyhrála pouze jednou a to když sestřelila 5:0 Levante. O víkendu pouze remizovala na domácím stadionu 2:2 s průměrným Eibarem.

Do vyřazovací části Evropské ligy proklouzla Sevilla ze základní skupiny J. V šesti duelech padl španělský tým v Krasnodaru a také překvapivě v Lutychu a o postup tak musel bojovat až do posledního zápasu. V něm ale v domácím prostředí jednoznačně 3:0 porazil Krasnodar a zajistil si playoff dokonce z prvního pozice.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Druhá nejprestižnější klubová soutěž Evropská liga se přehoupla po zimní přestávce do své vyřazovací části. V prvním kole playoff se zaměříme na souboj Lazia, které před domácím publikem přivítá Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.