Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Frankfurt - 14. února 2019   21:00

Šachtar
Šachtar
10' Marlos  • 67' Taison (Júnior Moraes)
2:2
(1:1)
Frankfurt
Frankfurt
7' Hinteregger  (Rode) • 50' Kostić  (Jović)
Šachtar
Pjatov – Butko, Kryvcov, Chočolava, Ismaily – Stěpaněnko, Patrick – Marlos (68. Solomon), Kovalenko (81. Malyšjev), Taison – Júnior Moraes (90. Bolbat).
Trubin – Bolbat, Maycon, Kayode, Malyšjev, Matvijenko, Solomon.
Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všichni Anglie)
OSK Metalist Stadion
Frankfurt
Trapp – D. da Costa, Hasebe, Hinteregger, N'Dicka – Gaćinović, G. Fernandes (82. de Guzmán), Rode (46. Willems), Kostić – Jović, Rebić.
Rönnow – de Guzmán, Falette, Haller, Paciência, Russ, Willems.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc.
Utkání bylo od úvodních minut poznamenané vyloučením domácího Tarase Stěpaněnka, jenž musel v jedenácté minutě předčasně pod sprchy. V následujícím průběhu zápasu měl Eintracht více ze hry, ale své šance zahodil a do odvety si poveze z Ukrajiny jen remízu 2:2. Naopak tento stav musí brát Šachtar, který i napodruhé srovnal a živý tak šanci na postup do další části.
90+4'
90+2'
Z levé strany se o centr pokusil Filip Kostić, jenž trefil ale prvního bránícího hráče. Německý celek rozehrál další rohový kop, ale na centr na zadní tyči nedosáhl Martin Hinteregger.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát ještě čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Serhij Bolbat.
90'
Krásná akce hostujícího celku! Luka Jović vyslal pas na pravou stranu šestnáctky, kam si nabíhal Danny da Costa. Jeho zakončení se ale do prostoru tří tyčí nevešlo.
87'
Hra se přerušuje, protože domácí hráče chytají křeče, a tak je nutnost jim pomoci. O jednoho z nich se stará Martin Hinteregger, jenž nohu soupeře propíná.
86'
Hostující tým vyprodukoval další centr z pravé strany, který přes šestnáctku proskočil až na Filipa Kostiće. ten na nic nečekal a okamžitě nepřesně vypálil.
85'
Žlutou kartu dostává Mijat Gaćinović (Eintracht Frankfurt), jenž po ztrátě míče zastavil rozběhnutého domácího kapitána a střelce druhé branky ukrajinského celku.
84'
Obraz hry z posledních minut je stále stejný! Německý celek je hodně u balonu a kombinuje na polovině soupeře, ale musí si dávat pozor na protiakce.
83'
Frankfurt rozehrával další rohový kop, který se jevil jako nepovedený. Ovšem balon rychle klesal a na zadní tyči si ho našel Martin Hinteregger, jehož hlavička ze záklonu zamířila jen nad břevno.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gélson Fernandes, přichází Jonathan de Guzmán.
81'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Maxim Malyšjev.
79'
Na levé straně byl nejprve zahnán Filip Kostić, jenž míč stihl a centr vyslal do pokutového území. Jeho pas mířil na spoluhráče, kteří se nedomluvili, a tak zakončení k vidění nebylo.
78'
Standardní situaci zakončil Jetro Willems, jemuž pokus moc nevyšel. Přesto bude hostující celek alespoň kopat rohový kop. Na centr si na malém vápně naskočil Martin Hinteregger, jehož hlavička zamířila jen těsně vedle levé tyče.
77'
Žlutou kartu dostává Serhij Kryvcov (FK Šachtar Doněck), jenž byl pozdě v souboji a je dalším potrestaným hráčem. Domácí hráč navíc nebude moci nastoupit v dalším utkání.
75'
Střídající Manor Solomon dostal přihrávku na hranici šestnáctky, kde předvedl kličku, po které o míč přišel. Hra se velmi rychle přesunula, ale Luka Jović branku netrefil.
73'
Je to stále stejná písnička! Frankfurt kombinuje na polovině soupeře, ale jen těžce hledá cestičky do velkých šancí. Naopak domácí celek se velmi dobře přesouvá a tím i brání.
72'
Po kombinaci se ke dvěma centrům z levé strany dostal Filip Kostić. První pas do šestnáctky odklidila obrana a druhý centr zamířil jen do rukavic gólmana.
71'
Dvacet minut plus nastavení schází do konce normální hrací doby a hlavně domácí celek po průběhu může být spokojenější. Naopak Frankfurt by jistě rád přidal třetí gól.
68'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Manor Solomon.
67'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
To je utkání, Doněck v deseti lidech znovu vyrovnává! Balon se od postranní čáry rychle dostává Júnioru Moraesovi, jenž ve vápně viděl nabíhajícího TAISONA. Jeho technický pokus pak zapadl přesně k pravé tyči hostující brány. Asistence: Júnior Moraes.
66'
Ukrajinská režie si vybírá domácí střídačku, kde už se velmi rychle chystá střídání. Do hry by měl za pár okamžiků přijít Maycon, jenž dostává taktické pokyny.
65'
Frankfurt celkem po snadné přihrávce o balon přišel a musel se rychle vracet. Německý celek zastavil snažení soupeře jen za cenu faulu.
62'
Rozběhnutý Ismaily dostal přihrávku a zamířil na střed hrací plochy, kde obešel hned trojici soupeřů. Domácí hráč si to namířil až do šestnáctky, odkud střílel na zadní tyč, ale Kevin Trapp si připsal velký zákrok.
61'
Po rohovém kopu se k zakončení dostal Luka Jović, jehož zakončení se ale do prostoru tří tyčí nevešel. Bude se kopat jen od domácí branky.
60'
Sám faulovaný hráč se postavil k míči, který zakroutil pod hodní tyč na stranu, kde stál brankář. Ovšem Andrij Pjatov pokus vyrazil nad branku a bude z toho roh pro Eintracht.
59'
Německý klub kombinoval celkem dlouho kolem šestnáctky soupeře a jeho snažení navíc přinesl faul. Ante Rebić těsně za hranicí šestnáctky dostal naloženo.
56'
Eintracht odzbrojil soupeře o balon a okamžitě se pokusil vyslat útočníka do brejku. Jenže Andrij Pjatov celou situaci přečetl a Luka Jović na dlouhý pas nemohl dosáhnout.
55'
Hostující celek je opět u balonu a ve výborné divácké kulise kombinuje na vlastní polovině hrací plochy. Jenže tenhle stav Frankfurtu zatím stačí.
53'
Kop od rohového praporku byl rozehrán na hranici velkého vápna, kde se nacházel Filip Kostić. Jeho pokus po zemi letěl jen těsně vedle levé tyče.
52'
Na zelený pažit spěchá domácí lékařský tým, když jeden z hráčů potřebuje lékařskou pomoc. Ovšem Eintracht bude rozehrávat rohový kop.
50'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Pěkná akce německého celku končí druhou brankou! Od pravé postranní čáry našel Luka Jović na zadní tyči osamoceného FILIPA KOSTIĆE. Ten se v prostoru nacházel zcela sám a střelou z jedné dává vedoucí branku Frankfurtu. Asistence: Luka Jović.
49'
Ve druhém poločase se zatím hra přelévá ze strany na stranu a hlavně ze strany domácího celku sledujeme aktivní podívanou i v deseti lidech.
47'
Hra se velmi rychle přesunula před druhou z branek, kde z levé strany šestnáctky zakončoval Filip Kostić. Jeho pokus byl nepřesný a na zadní tyči našel jen bránícího hráče.
47'
Hned v úvodu se Doněck hnal do šestnáctky, kde se prokombinoval na levé straně k přihrávce před branku. Ovšem v tomto prostoru se nenacházel nikdo v černooranžovém.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Jetro Willems.
46'
Úvodních jedenáct minut nabídlo všechno důležité, co se v prvním poločase událo. Po standardní situaci se Eintracht rychle ujal vedení. Jenže o pár minut později přišel penaltový zákrok a bylo vyrovnáno. V jedenácté minutě pak předvedl druhý faul za hranicí pravidel Taras Stěpaněnko, jenž zamířil předčasně pod sprchy. Poté už se hrála taktická bitva, v níž německý celek kombinoval a Doněck čekal na rychlé protiútoky. Ovšem ani jeden z týmů vedoucí gól už nedal.
45+2'
45+1'
Po zisku míče se domácí celek vydal na polovinu soupeře, kde vymyslel jen nepřesnou přihrávku na levou stranu. Po vyrovnávacím gólu se hraje hodně takticky svázaná bitva.
45'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý anglický rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
43'
Úvodní poločas se dohrává uprostřed hrací plochy, Šachtar totiž kombinuje kolem půlící čáry a rozhodně nikam nespěchá. Navíc domácí vymysleli přihrávku až na vlastního brankáře.
41'
Po vlažné rozehrávce se hostující celek zmocnil balonu a okamžitě zakončil. Pět metrů za šestnáctkou se zjevil Mijat Gaćinović, jehož pokus mířil pod horní tyč. Ovšem Andrij Pjatov vytáhl dobrý zákrok.
40'
Ante Rebić byl zahnán a měl na zádech dva soupeře. Hostující útočník se po kličce stejně uvolnil, ale centr před branku nasměřoval jen na domácího gólmana.
39'
Eintracht v poklidu kombinuje na polovině soupeře, ale zatím se k šestnáctce nedostává. Německý celek zatím hraje hodně trpělivě.
37'
Z levé strany se k centru odhodlal Ante Rebić, ale míč z jeho kopačky místo na spoluhráče, mířil jen vysoko nad domácí branku.
35'
Roh rozehrál hostující tým jen na krátko, ale po chvilce přišel z pravé strany centr. K vidění bylo i slabé zakončení, které skončilo v moci domácího gólmana.
34'
Kombinací na jeden dotek se německý celek dostal rychle až k vápnu soupeře, jenže finální přihrávka Filipa Kostiće byla zastavena a Eintracht bude kopat rohový kop.
32'
Na pravé straně si rychle zasekl míč Luka Jović, který se následně dostal k centru. Ovšem jeho míč byl o trochu vyšší, než by si jeho spoluhráč před brankou přál.
31'
Frankfurt nyní trochu uklidňuje hru, když kombinuje na vlastní polovině. Nutno říct, že domácí obrana se v posledních minutách skvěle přesouvá.
29'
Eintracht vytahuje napadání hodně vysoko, ale nyní se německému celku míč získat nepodařilo. Naopak Doněck táhl útok po levé straně, ale po přihrávce doprostřed byl míče zbaven.
26'
Za dalším přihrávkou se vydal rozeběhnutý Ante Rebić, který z ostrého úhlu vystřelil. Jeho pokus se do prostoru tří tyčí nevešel a jen rozvlnil síť zvenku.
24'
Německý celek se vydal do otevřené obrany, balon byl posunut do strany a Luka Jović s ním zamířil do šestnáctky. Jeho technický pokus se ale do levé šibenice nevešel.
23'
Za dlouhým pasem běžel Ante Rebić, jenž balon nedoběhl, a tak budeme sledovat jen odkop od domácí branky. Jenže Doněck se rozhodl ke krátké rozehrávce.
22'
Eintracht Frankfurt kombinuje na polovině soupeře, ale útok po levé straně byl zastavený. Jenže ukrajinský celek se zmohl jen na odkop, a tak se bude znovu bránit.
20'
Standardní situace byla již rozehrána! Míč zamířil na hranici malého vápna, odkud jej vyboxoval Kevin Trapp.
19'
Žlutou kartu dostává Gélson Fernandes (Eintracht Frankfurt), který u postranní čáry sice zastavil útok soupeře, ale jen za cenu hrubého faulu.
17'
Musíme přiznat, že úvodní minuty nám nabídly hodně atraktivní podívanou. Viděli jsme dvě branky, ale také červenou kartu v ruce hlavního sudího.
16'
Hra se nyní trochu uklidňuje, když Šachtar Doněck kombinoval na vlastní polovině. Ovšem první přihrávka na polovinu soupeře německý celek zachytil.
15'
Po zisku míče se domácí vydali do otevřené obrany. Míč byl zprostředka posunut na levou stranu šestnáctky, kde se Ismaily, jeho pokus byl ale zablokován.
14'
Zakončení hostujícího mužstva mířilo jen nad branku. Jenže po odkopu se německý celek vrátil k balonu a v pohodě kombinuje kolem půlící čáry.
11'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Taras Stěpaněnko (FK Šachtar Doněck). Domácí středopolař na dlouhou nohu nedosáhl na balon a poslal k zemi Sebastiana Rodeho.
10'
Z pokutového kopu je rychle vyrovnáno! Kevin Trapp sice vystihl stranu, ale na balon nedosáhl. MARLOS to totiž trefil fantasticky.
9'
Pokutový kop pro Doněck, když Evan N'Dicka fauloval ve vápně soupeře.
7'
Standardní situace končí úvodní brankou. Volný kop z levé strany rozehrál Sebastian Rode, jenž na zadní tyči našel hlavu MARTINA HINTEREGGERA. Jeho hlavička mířila na brankáře, ten ale míč před brankou neudržel. Asistence: Sebastian Rode.
6'
Žlutou kartu dostává Taras Stěpaněnko (FK Šachtar Doněck), jenž je sice nespokojený, ale skluzem zezadu poslal na trávník Anteho Rebiće.
5'
Na pravé straně se rozeběhl Danny da Costa, jenž přihrával před branku, ale domácí obrana zapracovala na jedničku a míč poslal do bezpečné zóny.
5'
Šachtar už je dlouhou dobu u míče, ale vlastně kombinuje jen kolem půlící čáry. Zatím sledujeme hodně opatrnou podívanou, což se ale dalo čekat.
4'
Nátlaková hra Frankfurtu donutila obranu soupeře k zakopnutí míče do autu. Ovšem ukrajinský celek získal balon velmi rychle zpátky, ale přes půlící čáru se nedostal.
2'
FK Šachtar Doněck nastoupil k dnešnímu zápasu v černooranžových dresech, naopak Eintracht Frankfurt zvolil bílou sadu. Vraťme se na zelený pažit, kde jsou u balonu domácí.
1'
Utkání začalo, pojďme se bavit fotbalem. Úvodního výkopu se chopili hráči německého celku, ale jejich nákop na levou stranu byl nepřesný a skončil za autovou čárou.
1'

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Kryvcov, Chočolava, Ismaily – Stěpaněnko, Patrick – Marlos, Kovalenko, Taison – Júnior Moraes.
Náhradníci: Trubin – Bolbat, Maycon, Kayode, Malyšjev, Matvijenko, Solomon.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. da Costa, Hasebe, Hinteregger, N'Dicka – Gaćinović, G. Fernandes, Rode, Kostić – Jović, Rebić.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Haller, Paciência, Russ, Willems.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všichni Anglie).
Oba celky se v historii utkaly pouze jednou. V rámci zimní přípravy v lednu roku 2014, kdy se z hubeného vítězství radoval Doněck. V závěru prvního poločasu se totiž prosadil, fanouškům známý Alex Teixeira, jenž momentálně hraje v Číně. Jednalo se ale jinak o vyrovnanou bitvu, která oba soupeře hodně prověřila. Ovšem to už je dávná historie, a tak je na čase napsat nový začátek ...
FK Šachtar Doněck

Evropské poháry začal Šachtar v Lize mistrů, kde na něj ve skupině čekali těžcí soupeři. Ze skupiny F postoupil s přehledem Manchester City, který doplnil ambiciózní Lyon. Doněck se šesti body, za jedno vítězství a tři remízy získal šest bodů, což stačilo na třetí příčku a postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. Ukrajinský celek ve skupině v šesti zápasech inkasoval šestnáct branek, na čemž potřebuje rychle zapracovat. Nejlepším střelcem týmu byl Junior Moraes, jenž tři míče dopravil za brankovou čáru.

Ukrajinská nejvyšší soutěž má další kolo na programu až poslední víkend v únoru, což by Šachtaru mohlo v souboji s německým sokem trochu uškodit. Nicméně Doněck má v domácí lize jistotu postupu do skupiny o titul, když o sedm bodů vede ligu před Kyjevem. Zatímco Bundesliga už nabízí ostré starty, domácí celek se musí spolehnout na kvalitní přípravu. V posledním duelu vyzval Šachtar rakouský Innsbruck a duel nabídl jen bezbrankovou remízu.
Eintracht Frankfurt

Německý celek byl pro skupinovou fázi Evropské ligy nalosován do skupiny H, kterou ovládl. Společně s Frankfurtem postoupilo do vyřazovacích bodů italské Lazio. Ovšem Eintracht předvedl spanilou jízdu, v níž neztratil jediný bod, a tak své soupeře doslova deklasoval. Dnes hostující tým v šesti zápasech nasázel soupeřům sedmnáct branek. Nejlepším střelcem německé organizace v poháru byl Luka Jović, jenž se prosadil pětkrát.

Pojďme se společně ještě podívat na tabulku Bundesligy, která v jarní části sezóny nabídla už čtyři kola. Frankfurt si nevede špatně ani na domácí scéně, vždyť mu s třiatřiceti body patří pátá příčka, čímž by se kvalifikoval do skupinové fáze Evropské ligy i pro příští ročník. V posledních třech zápasech vždy Eintracht remizoval. Ovšem odehrál v nich těžké souboje s vedoucím Dortmundem nebo čtvrtým Lipskem.
Vítám vás u úvodního vyřazovacího zápasu Evropské ligy, v němž budeme sledovat konfrontaci mezi ukrajinským a německým fotbalem. FK Šachtar Doněck totiž vyzve Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.