Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Anderlecht - 20. září 2018   21:00

Trnava
Trnava
79' Oravec (Grendel)
1:0
(0:0)
Anderlecht
Anderlecht
Trnava
Chudý – A. Kadlec, Tóth, Godál (C), Čonka (52. Kulhánek) – Oravec, J. Rada – Jirka (64. Małecki), Grendel, Čanturišvili – Bakoš (87. Janso).
Rusov – Janso, Kulhánek, Ghorbani, Dangubič, Małecki, Lupták.
Clancy – Ross, Carr (všichni Skotsko)
Štadión Antona Malatinského
17 114 diváků
Anderlecht
Didillon – Najar (65. Saief), O. Vranješ, Sanneh, Milić – Musona (83. Makarenko), Kums, Trebel (C), Amuzu – Santini, Dimata (83. Gerkens).
Boeckx – Makarenko, Gerkens, D. Appiah, Saief, Kayembe, Sambi Lokonga.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 2:8. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:12.
Je dobojováno. Domácí nakonec ve velké senzaci slaví tři body do tabulky, když porazili velkého favorita této skupiny. Svůj náskok z devětasedmdesáté minuty tak dokázali udržet a hosté v samotném závěru ve velké šanci nesrovnali. Z Trnavy tak odjedou s prázdnou.
90+5'
90+5'
Ognjen Vranješ pálil z pravé strany a ve velké šanci trefil jen boční síť domácí branky. Je hotovo, domácí mohou začít slavit první tři body do tabulky.
90+4'
Vranješ se dostal do dobrého zakončení, ale jen o kousek minul domácí branku. Trnavští tak spěchají za dalším útokem, aby opět mohli držet míč co nejdále od branky.
90+2'
Patryk Małecki se dostával do akce, vystavil se ale ofsajdu a to postrannímu sudímu neuniklo. Domácí tak ztrácejí míč.
90'
Hlavní sudí nastaví čtyři minuty navíc.
89'
Domácí se snaží držet míč co nejdále od své branky. Zatím se jim to daří a stále drží velmi nadějný výsledek hned v prvním duelu Evropské ligy.
87'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Marek Bakoš, přichází Oliver Janso.
86'
Didillon rozehrál míč na Saiefa, který šel s míčem směrem dopředu, míč se však v pokutovém území odrazil od jednoho z domácích obránců a Trnava rychle otáčí hru na druhou stranu.
84'
Kulhánek čistě zastavil soupeře a málem se dostal do úniku. V jeho cestě mu však stála obrana Anderlechtu a hosté jsou tak zpět na míči.
83'
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Nany Landry Dimata, přichází Pieter Gerkens.
83'
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Knowledge Musona, přichází Jevhen Makarenko.
81'
Hosté spěchají na polovinu Trnavy a snaží se srovnat. Zatím se jim to ale nedaří. Domácí hráči tak stále drží těsný náskok proti velkému favoritovi tohoto duelu.
80'
Zároveň šlo o vůbec první střelu na branku v tomto utkání a hned je z toho úvodní branka. Domácí tak mají velkou šanci na první bodový zisk ve skupinové fázi Evropské ligy.
79'
Trnava právě vstřelila branku!
Domácí zahrávali dva rohové kopy za sebou a z druhé standardní situace domácí udeřili. Na Grendelův centr si u levé tyče Didillonovy branky vyskoči MATEJ ORAVEC a hlavou ho uklidil naprosto přesně – 1:0. Asistence: Erik Grendel.
77'
Centr, který přiletěl na Marka Bakoše z pravé strany, sebral Antonio Milić a odkopl balon daleko od hostující branky.
76'
Jakub Rada nepřesně přihrál míč spoluhráči a hosté se tak díky tomu dostali k míči, se kterým míří na opačnou stranu.
Utkání v Trnavě sleduje 17 114 diváků.
75'
Přes Andreje Kadlece neprošel jeden z hostů a míč skončil díky němu v zámezí. Kadlec tak bude zahrávat autové vhazování.
74'
Trebel zahrál přímý kop, na jeho centr si naběhl Santini, ale jeho pokus skončil jen na obraně domácích. Martin Chudý tak bude znovu odkopávat od své branky.
73'
Patryk Małecki si nabíhal po pravé straně do pokutového území, ale nechtěně při tom strčil do soupeře a další akce Trnavy končí velmi brzy.
71'
Další pěkný moment domácích, z pravé strany dostal do běhu přihrávku Marek Bakoš, ale skákavý balon nedokázal zkrotit. V opačném případě by šel asi sám na branku.
70'
Grendel našel znovu nabíhajícího Marka Bakoše, ten však přes obranu hostů dále neprošel.
68'
Následně pak se do dobré střelecké pozice v pokutovém území dostal Antonio Milić, ale ani jeho pokus nebyl přesný. Chudý má míč ve své moci a pošle ho do hry.
67'
No a z této standardní situace málem zapršelo. Volný přímý kop zahrál Erik Grendel a posadil balon přímo na hlavu Marka Bakoše, který byl vedle tyče hostující branky, jeho pokus však skončil jen těsně nad hostující brankou!
67'
Po faulu na Marka Bakoše budou domácí hráči zahrávat volný přímý kop.
67'
Chudý si poradil s dalším centrem z pravé strany a poté odkopl míč směrem k brance hostujícího celku.
66'
Saief se hned zapojil do hry a zahrál autové vhazování. Hosté se tak dostávají znovu na polovinu trnavského celku.
65'
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Andy Najar, přichází Kenneth Saief.
64'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Jirka, přichází Patryk Małecki.
63'
Milić dlouhým nákopem chtěl uvolnit Amauzua, ale to se mu nepovedlo. Balon zaletěl jen vedle domácí branky, odkud ho odkopne zpět do hry Martin Chudý.
62'
Rada poslal centr na Jiřího Kulhánka, ten ale na míč nedosáhl a záhy tak skončila další dobře se rodící akce na straně Trnavy. Následuje tak pouze odkop od hostující branky.
61'
Sanneh odvrátil centr domácího hráče a Trnava tak díky tomu branku Didillona neohrozila. Hned na to hosté otáčejí hru na opačnou stranu.
60'
Vachtang Čanturišvili vyslal nebezpečnou střelu na branku domácích, ale míč poslal jen vysoko nad.
58'
Andrej Kadlec zahrál autové vhazování a u míče tak jsou znovu Trnavští. Ti se pokusí na polovině Anderlechtu ohrozit brankáře Didillona.
58'
Erik Jirka zatáhl míč do rohu hřiště, avšak rohový kop nevybojoval. Balon si tak přebírá Thomas Didillon a odkopne ho od svého zařízení.
57'
Další snaha hostů dostat se do blízkosti domácího brankáře byla marná a následuje tak odkop od Chudého branky.
56'
Santini po Dimatově přihrávce směřoval až před branku Trnavy, Martin Chudý však dobře vyběhl a dokázal dostat balon pod svojí kontrolu.
55'
Sanneh odehrál balon přes obranu domácích, hráči Trnavy se ale k míči dostali a míří do další útočné akce.
54'
Kums vyslal střelu, která doletěla do rukavic Martina Chudého. Ten poté dlouhým nákopem poslal své spoluhráče do útoku. Před velkým vápnem pak fauloval soupeře Bakoš a měl by si dávat pozor, neboť už jednu má.
53'
Souhru hostů zastavil Erik Jirka, který mezi dva hráč vložil nohu a obral je o balon. Ovšem stejně se domácí tým dopředu nedostal.
52'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matúš Čonka, přichází Jiří Kulhánek.
51'
Grendel se snažil obejít Kumse, ten mu ale do běhu vložil svoji nohu a poslal ho k zemi. Sudí zatím vše vyřešil pouze domluvou.
50'
Zatím tak domácí hráči inkasovali už celkem pět žlutých karet, zatímco hosté ani jednu.
49'
Žlutou kartu dostává Vachtang Čanturišvili (FC Spartak Trnava).
48'
Rada odehrál míč daleko od vlastní branky a do útoku míří znovu hráči Trnavy. Jenže znovu je slyšet hvizd hlavního sudího. Vachtang Čanturišvili také tvrdým zákrokem srazil soupeře a sudí už si ho volá.
47'
Další žlutá karta pro Trnavu. Tóth odhodil Amuzua, který sletěl až za postranní čáru a sudí tak počtvrté tasí žlutý kartonek.
46'
Bakoš v souboji se Sannehem získal balon a domácí hráči směřují před hostující branku.
46'
Střely na branku: 0 – 0
Hlavní rozhodčí tohoto zápasu nenastavil ani minutu navíc a první poločas je tak u konce. Sledovali jsme velkou bitvu o vedoucí branku, ani jeden tým se však prosadit nedokázal. Domácí tak zatím proti velkému favoritovi drží dobře krok. Největší šance se zrodila v devětatřicáté minutě, kdy Dimata hlavou poslal míč jen kousek nad břevno Chudého branky. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 22:03.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Marek Bakoš (FC Spartak Trnava).
45'
Marek Bakoš se tvrdě opřel do Kumse, kterého nečistě poslal k zemi a i on od hlavního sudího obdrží žlutou kartu.
44'
Dimata byl zase aktivní, tentokráte ale nedoběhl míč na levé straně velkého vápna a ten získávají znovu domácí fotbalisté.
43'
Hosté mají v závěru prvního poločasu menší tlak před brankou Trnavy, domácí hráči však zatím dobře čelí. Nyní získali míč a směřují zpět před hostující branku.
42'
Musona dobře střílel z hranice velkého vápna, jeho pokus však zaletěl opět vysoko nad domácí branku.
41'
Amuzu zůstal ležet na zemi po zákroku Gendela, nakonec nepotřeboval ošetření a pokračuje dále ve hře. U míče jsou hosté a spěchají na trnavskou polovinu.
40'
Poté znovu hosté ohrozili Chudého, ten na míč dosáhl a následně ho okamžitě odkopl od svého zařízení. Trnava tak může opět zaútočit.
39'
První velká šance utkání. Hosté založili pěknou akci, z levé strany pak nacentroval míč do pokutového území Francis Amuzu volnému Dimatovi, který hlavou koníčkem poslal míč těsně nad břevno domácí branky!
38'
Marek Bakoš šel do úniku, ale nakonec byl v těsném ofsajdu a postranní sudí vše viděl a zdvihl svůj praporek. Rázem tak končí slibně se rodící akce Trnavy.
37'
Hosté se pokoušeli o další průnik před branku domácích, ale obrana Trnavy znovu velmi dobře zapracovala.
36'
Vachtang Čanturišvili si nabíhal podél levé postranní čáry směrem k brance hostů, ovšem dobře mu sekundoval Andy Najar, který ho zastavil.
35'
Trebel táhl další akci hostů, jenže proti němu se vyrojila hned trojice domácích hráčů, která jeho pokus založit další akci, zastavila.
35'
Kums poslal centr na Sanneha, který chtěl hlavou zakončit, ale bylo to jen k pravé tyči Chudého, který na balon v pohodě dosáhl.
34'
Rada poslal k zemi Dimatu a hosté budou zahrávat další přímý volný kop.
33'
Najar centroval balon do pokutového území, kde si nabíhalo několik jeho spoluhráčů, stopku však vystavila obrana Trnavy.
32'
Amuzu měl k dispozici autové vhazování, po něm se k míči dostali jeho spoluhráči, ovšem ti se na polovinu Trnavy nedostali a nyní to znovu zkouší z vlastní poloviny.
31'
Čonka si připsal další dobrý obranný zákrok proti Trebelovi a nepustil tak hosty k ničemu. Ti zatím marně hledají recept na pozorně hrající domácí celek.
31'
Ten zahrál Trebel, ale Matúš Čonka dokázal jeho pokus zablokovat a hned předal míč svým spoluhráčům. Ti tak otáčejí hru na opačnou stranu.
30'
Oravec v souboji s Dimatou nakonec hostujícího hráče fauloval a Anderlecht bude zahrávat volný přímý kop.
29'
Hosté si nyní neporozuměli v rozehrávce a balon jim odskočil až k brankáři Chudému. Ten si ho tak znovu bez problémů přebírá a pošle zpět do hry.
28'
Trnava zahrávala rohový kop, míč se snesl do pokutového území a po hlavičkovém souboji dvou hráčů skončil v zámezí. Díky Bakošovi a bude se tak odkopávat od branky Anderlechtu.
27'
Další dobrá akce hostů, kterou zastavil Martin Chudý a chystá se tak odkopnout míč od své branky.
25'
Amuzu, který je zatím hodně aktivní, obešel obránce Trnavy a dostal se do pokutového území, tam však byl blíže míči Martin Chudý a ten ho dostal pod svojí kontrolu.
24'
Dlouhým nákopem z půlky hřiště chtěl Kums uvolnit nabíhajícího Francise Amuzua, druhý jmenovaný na přihrávku nedosáhl.
23'
Andrej Kadlec odehrál autové vhazování a po něm se pak domácí fotbalisté pokusili projít před hostující branku, to se jim ale nepovedlo. Včas zasáhla obrana Anderlechtu.
22'
Ten zahrál Adrien Trebel, ale trefil jen jednoho z domácích hráčů, který poté na nic nečekal a poslal míč na polovinu hřiště. Další menší tlak domácí hráči ustáli.
22'
Hosté vybojovali rohový kop.
21'
Skvělá atmosféra panuje v Trnavě, diváci si užívají Evropskou ligu a vytvářejí tak pro hráče obou celků skvělou kulisu.
20'
Po pravé straně unikl Kadlec, který poslal míč Jirkovi a ten poté chtěl svému spoluhráči balon vrátit, ovšem skončil jen na obraně Anderlechtu.
19'
Další nepřesná rozehrávka Anderlechtu a míč má Martin Chudý, který zase odkopává balon od své branky.
18'
Dlouhý nákop Santiniho s přehledem chytil Martin Chudý a dalším odkopem poslal míč znovu mezi své spoluhráče, kteří spěchají do útoku.
17'
Vachtang Čanturišvili se pokusil rozehrát míč zpoza obranu hostů, ale vyslal příliš prudkou přihrávku na nabíhajícího Bakoše, která skončila až u brankáře hostů.
16'
Andy Najar zahrál rukou na polovině domácích a hosté ztrácejí míč. Ten znovu odkopne od své branky Martin Chudý.
15'
Po patnácti minutách hry jsme se zatím úvodní trefy nedočkali a také ani žádné velké šance. Oba celky tak hrají spíše opatrně, aby neudělal nikdo chybu, která by ho stála inkasovaný gól.
14'
Dimata se zjevil u pravé tyče Chudého a ze vzduchu sklepl balon, který končí jen vedle jeho brány. Následuje tak další jeho odkop od brány.
14'
Domácí tuto situaci ustáli a hostům nepovolili dostat se do ohrožení Chudého branky. Ten tak poté mohl v klidu odkopnout míč od své branky.
13'
Další standardní situace pro hosty, volný přímý kop kousek od velkého vápna.
13'
Žlutou kartu dostává Andrej Kadlec (FC Spartak Trnava).
12'
Musona se uvolnil a řítil se k pokutovému území, poté ho Kadlec zastavil nečistě zezadu a je z toho další žlutá karta pro Trnavu.
12'
Hosté zahrávali nepřímý volný kop a po něm se míč bez větších problémů dostal k domácím hráčům, kteří se už ženou do další útočné akce.
11'
Žlutou kartu dostává Erik Grendel (FC Spartak Trnava).
11'
Erik Grendel převzal přihrávku od Bakoše, dále se však nedostal. Navíc tvrdě fauloval soupeře a sudí tak vytahuje poprvé v utkání žlutou kartu.
10'
Tóth obral o míč Santiniho a poté ho nacentroval směrem dopředu, kde si nabíhal Marek Bakoš, ovšem na balon nedosáhl. Rázem tak končí slibně se rodící akce domácího celku.
9'
Matúš Čonka byl sražen k zemi Dimatou. Je ale v pořádku a pokračuje dále ve hře.
8'
Centr z levé strany, který do pokutového území vyslal Francis Amuzu, vyboxoval do bezpečí domácí brankář Martin Chudý.
7'
Bakoš se snažil vybojovat rohový kop, ale to se mu nepovedlo. Následuje tak další přechod hostů na útočnou polovinu.
7'
Francis Amuzu čistě zastavil domácího hráče, míč se dostal za postranní čáru a následuje tak autové vhazování pro Anderlecht.
6'
Domácí znovu vybojovali standardní situaci, ovšem tentokráte je to z hodně nevýhodné pozice. Vachtang Čanturišvili pak míč poslal na druhou stranu, kde si ho opět přebrali hosté.
5'
Hráči Trnavy zahrávali volný přímý kop z levé strany kus před velkým vápnem, ovšem zahrávající hráč trefil připraveného obránce hostů do hrudi a míč tak získává Anderlecht.
4'
Marek Bakoš táhl akci slovenského celku, směrem dopředu žene trnavské hráče početné publikum, které si přeje úvodní branku zápasu.
3'
Ta však netrvala příliš dlouho, hosté sebrali Trnavě míč a opět si to namířili před Martina Chudého. Santini na něho vyslal přízemní střelu, se kterou však brankář Trnavy neměl sebemenší problém.
2'
Po nepřesné střele Santiniho odkopával míč od své branky domácí brankář, který poslal svůj tým do útočné akce.
2'
Andy Najar centroval míč od pravé čáry, jenže k němu se dostal jeden z domácích hráčů a poslal ho na polovinu hostů. Ti tak zakládají další akci znovu.
1'
Hosté jsou hned u míče a už se snaží projít na polovinu Trnavy. Ta si tak staví své obránce, aby hráčům Anderlechtu útočnou akci znepříjemnili.
1'

FC Spartak Trnava: Chudý – A. Kadlec, Tóth, Godál (C), Čonka – Oravec, J. Rada – Jirka, Grendel, Čanturišvili – Bakoš.
Náhradníci: Rusov – Janso, Kulhánek, Ghorbani, Dangubič, Małecki, Lupták.

RSC Anderlecht: Didillon – Najar, O. Vranješ, Sanneh, Milić – Musona, Kums, Trebel (C), Amuzu – Santini, Dimata.
Náhradníci: Boeckx – Makarenko, Gerkens, D. Appiah, Saief, Kayembe, Sambi Lokonga.

Rozhodčí: Clancy – Ross, Carr (všichni Skotsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkaly v dávné historii. V sezóně 1972/1973 dokázala Trnava porazit Anderlecht dvakrát 1:0 v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí, nyní Lize mistrů.
RSC Anderlecht (Belgie)

Hosté z Anderlechtu si vybojovali postup do Evropské ligy bez kvalifikace díky umístění se v belgické lize. O to větší měli čas na přípravu. Do ligy vstoupili hráči Anderlechtu dobře. Po sedmi odehraných utkáních jsou na čtvrtém místě se třinácti body. Naposledy se jim však nedařilo, když prohráli v Genku těsně 0:1. Spravit chuť si tak budou chtít v prvním utkání nového ročníku Evropské ligy a pokusí se v Trnavě vybojovat nejlépe všechny tři body.
FC Spartak Trnava (Slovensko)

Trnavští fotbalisté neuspěli v kvalifikaci o Ligu mistrů, kde se dostali do semifinále a nestačili na CZ Bělehrad. Ovšem po nasazení do finále předkol v Evropské lize se jim dařilo proti Ljubljaně, kterou vyřadili a získali tak vstupenku do základní skupiny této prestižní soutěže. Dnes tak na slovenský celek čeká úvodní zápas na domácí půdě, kde bude chtít uspět. Co se týče slovenské ligy, tam vstup Trnavě příliš nevyšel. Po osmi odehraných kolech má na svém kontě osm bodů a v tabulce je na osmém místě. O to větší mají domácí fotbalisté motivaci začít sezónu na evropské půdě úspěšně. Uvidíme, zda se jim podaří belgický Anderlecht porazit. Zajímavostí je, že slovenský celek trénuje bývalý vynikající český fotbalista, Radoslav Látal.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. V úterý naplno odstartoval nový ročník Ligy mistrů a dnes tomu není jinak také u Evropské ligy. Na řadě je pořádná porce utkání a jedním z nich, které budeme sledovat v tomto textovém online přenosu, je zápas mezi týmy FC Spartak Trnava (Slovensko) a RSC Anderlecht (Belgie) ve skupině D.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.