Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Sporting - 21. února 2019   18:55

Villarreal
Villarreal
81' Fornals (Toko Ekambi)
1:1
(0:1)
Sporting
Sporting
45+1' B. Fernandes
Villarreal
Andrés Fernández – M. Gaspar, Ra. Funes Mori, V. Ruiz – Llambrich (72. Cazorla), Fornals, Fuego (65. Iborra), Trigueros, Pedraza – Raba (58. Toko Ekambi), G. Moreno.
Asenjo – Álvaro González, Iborra, Toko Ekambi, Morlanes, Cazorla, Quintilla.
Královec – Nádvorník, Mokrusch
Estadio de la Cerámica, Villarreal
Sporting
Salin – Ilori, Coates, C. B. González – Ristovski (84. Phellype), Gudelj, Wendel, Jefferson – Diaby (78. Raphinha), Dost, B. Fernandes.
Ribeiro – A. Pinto, Raphinha, Phellype, Cabral, M. Luís, Correia.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:10.
Je konec! Villarreal nakonec v domácím utkání se Sportingem Lisabon ukopal remízu 1:1 a po výhře 1:0 na půdě portugalského soupeře postupuje do osmifinále! V první půli jsme čekali na šanci až do nastavení! Hned z první možnosti však poslal hosty do vedení Bruno Fernandes! Po změně stran však zkomplikoval Sportingu šance na postup Jefferson, který dostal druhou žlutou kartu a musel do kabin. Villareal dokázal vyrovnat Pablo Fornals! Pojistku ještě mohl přidat střídající Karl Toko Ekambi, ale Salin předvedl dobrý zákrok.
90+4'
90+3'
Dost si v pokutovém území brousil zuby na centr z levé strany hrací plochy, ale Mario Gaspar se před něj stačil natlačit a hlavou odehrál míč do bezpečí.
90+2'
Hosté se ještě zoufale snaží dostat k míči, jenže nikdo v zelenobílém dresu se zatím nemůže usadit na polovině domácího Villarrealu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Domácí stopeři v závěru utkání kombinují s míčem na vlastní polovině a nechtějí svého soupeře pustit do tlaku. Sporting už je v oslabení hodně unavený.
89'
Coates se dostal na hrot hostujícího útoku. Wendel se z pravé strany pokoušel prosmýknout do šestnáctky, jenže domácí zadák mu vystavil stopku.
88'
Sebastián Coates si pohlídal další prudkou přihrávku za obranu. Hostující brankář si na něj zakřičel a společně připravili domácí celek o možnost.
87'
Ekambi se po rychlém protiútoku Villarrealu dostal k centru z pravé strany, jenže ve skluzu levačkou nezamířil do volného prostoru a trefil brankáře Sportingu!
86'
Dost se tlačil za centrem na hranici pokutového území, jenže domácí stopeři byli dobře postavení a nepustili urostlého Holanďana do zakončení.
85'
Bruno Fernandes poslal prudkou přihrávku na rozběhnutého Dosta, jenže skvělou práci odvedl Santi Cazorla, který stačil balón vypíchnout špičkou kopačky.
84'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Luiz Phellype.
83'
Na stadionu najednou panuje fantastická atmosféra! Domácí fanoušci si užívají průběh utkání a ženou Villarreal za postupem do osmifinále.
81'
Villarreal právě vstřelil branku!
Domácí celek vyrovnává a výrazně se přibližuje k postupu do osmifinále Evropské ligy! Villarreal přetavil svůj tlak v branku! Po rychlé akci dostal zpětnou přihrávku PABLO FORNALS a střelou pod břevno rozjásal fanoušky!
80'
Villarreal se v posledních minutách dostává do obrovského tlaku. Po dalším centru z levé strany střílel Moreno, jenže z voleje trefil hned prvního obránce.
79'
Santi Cazorla si v blízkosti velkého vápna přehodil míč na levačku a zakončil. Domácí záložník však pálil v záklonu a vysoko přestřelil horní tyč.
78'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Raphinha.
77'
Alfonso Pedraza se mohl stát domácím hrdinou! Domácí hráč se parádním zpracováním zbavil Ristovskiho, jenže vnějším nártem rozvlnil jen boční síť!
76'
Villarreal zahrával rohový kop. Centrovaný míč z kopačky Santiho Cazorly přiletěl na přední tyč, kde vystoupil Dost a ve skluzu odehrál míč za hranici šestnáctky.
75'
Santi Cazorla našel krásnou přihrávkou Gaspara, který zakončoval špičkou kopačky, jenže jeho pokus nabral opačnou faleš a prolétl daleko od branky.
74'
Wendel prošel s balónem u nohy do blízkosti pokutového území, přehodil si míč na pravou nohu, jenže jeho přízemní ránu ukryl Andrés Fernández do rukavic.
73'
Pablo Fornals z pravé strany vyslal prudkou přízemní přihrávku do pokutového území, jenže obránce Sportingu se stačil stáhnout a skluzem odehrál míč do bezpečí.
72'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Miguelón Llambrich, přichází Santi Cazorla.
71'
Fornals odcentroval z levé strany do pokutového území, nicméně jeho centr byl hodně přetažený a obrana Sportingu tentokrát nemusela vůbec zasahovat.
70'
Osamocený Dost se na hrotu útoku bil o vysoký nákop z vlastní poloviny. Oba stopeři ve žlutém jej však dokázali od balónu odstavit.
69'
Domácí fotbalisté se sice po změně stran tlačí do útoku, jenže Villarrealu se vůbec nedaří v předfinální fázi. Obrana Sportingu brání na hranici šestnáctky na jedničku.
68'
Nemanja Gudelj si na polovině hřiště pokryl míč tělem a domácí Iborra jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat tak budou hosté.
67'
Alfonso Pedraza si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže Fornals mu poslal příliš pomalou pobídku, kterou stačili vypíchnout zadáci Sportingu.
66'
Sporting zahrával přímý kop na polovině domácího celku. Centrovaný míč se snášel do míst, kde byl Dost, jenže kolem něj operovali tři hráči ve žlutém.
65'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Javi Fuego, přichází Vicente Iborra.
64'
Ekambi si navedl míč do blízkosti pokutového území, efektně si jej přehodil na pravačku, nicméně jeho technický pokus letěl jen do rukavic hostujícího brankáře.
63'
Hostující brankář Romain Salin znovu vyrazil z brankové čáry na malé vápno a došel si pro vysoký centr z pravé strany. Hosté mohou na chvíli uklidnit hru.
62'
Villarreal zahrával další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na přední tyč, kde ve vzdušném souboji uspěl hostující stoper Sebastián Coates.
61'
Ekambi se krátce po svém příchodu na trávník zapojil do útočení, po pravém křídle se hnal do pokutového území, jenže zadáci Sportingu byli na místě.
60'
Je za námi hodina hry a Sporting i v oslabení drží výsledek, který by portugalskému celku pomohl do prodloužení.
59'
Bruno Fernandes táhl akci Sportingu po levé straně, odcentroval na hranici velkého vápna, jenže zadáci Villarrealu se stáhli a odehráli balón do bezpečí.
58'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Daniel Raba, přichází Karl Toko Ekambi.
57'
Gerard Moreno natáhl ke střele zpoza hranice pokutového území, jenže rána levačkou mu vůbec nevyšla a balón prosvištěl vysoko nad břevnem.
56'
Gerard Moreno se v pokutovém území tlačil za vysokým centrem z pravé strany, jenže Sebastián Coates se před něj dostal tělem a nenechal jej zakončit.
55'
Do rozehrávky Sportingu se musel zapojit brankář Salin. Gólman portugalského celku hledal dlouhou přihrávkou Wendela, ale ten neuspěl v souboji s Alfonsem.
54'
Moreno si pohybem řekl o přihrávku za obranu Sportingu Lisabon, jenže Sebastián Coates stačil včas vystoupit a odkopl balón vysoko na tribunu.
53'
Domácí celek zahrával rohový kop. Pablo Fornals odcentroval na malé vápno, kam vyrazil brankář Salin a bez problémů vyboxoval míč do bezpečí.
52'
Žlutou kartu dostává Gerard Moreno (Villarreal CF).
Žlutou kartu dostává Tiago Ilori (Sporting Lisabon).
51'
Sporting si pořádně komplikuje situaci! Jefferson totiž šlápl na soupeře a po druhé žluté kartě musí do sprch.
50'
Dost se dostal k odraženému míči, roztáhl hru na levou stranu na Fernandese, jenže ten se vinou špatného zpracování vůbec nedostal k centru.
49'
Na druhé straně se za skákavou přihrávkou řítil Wendel, jenže domácí brankář Andrés Fernández vyrazil ven z branky a došel si pro skákavý balón.
48'
Gerard Moreno sprintoval za prudkou přihrávkou do pokutového území, ale obránce Tiago Ilori akci Villarrealu přečetl a odehrál míč do zámezí.
47'
Bas Dost dostal prudkou přihrávku mezi stopery domácího celku, jenže se rozběhl hodně pozdě a stoper Víctor Ruiz na poslední chvíli odehrál míč do bezpečí.
46'
Sporting obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Portugalský celek se ihned vydal do útoku, jenže nákop na pravou stranu dokázala obrana Villarrealu odvrátit.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bojovné utkání. Přesto do kabin odchází spokojenější Sporting! Domácí zadáci totiž vyrobili obrovskou chybu, po které se do úniku dostal Bruno Fernandes, jež poslal portugalský celek do vedení! Za tohoto stavu bychom tedy sledovali prodloužení.
45+2'
45+1'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Sporting Lisabon se v samotném závěru prvního poločasu dostává do vedení! Hosté udeřili z první šance dnešního souboje! BRUNO FERNANDES se dostal k přihrávce na polovinu soupeře, běžel sám na branku a bezpečně zakončil kolem brankáře!
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Dost hlavou sklepl vysoký nákop pod sebe, kde byl osamocený Fernandes, jenže jeho přenesení hry na levou stranu bylo příliš prudké.
44'
Bruno Fernandes se nedovoleným zákrokem přihlášil o žlutou kartu. Hráčům Sportingu trošičku začínají téct nervy.
43'
Bruno Fernandes hledal dlouhým nákopem Dosta, jenže jeho nákop byl příliš dlouhý a domácí obránce Mario Gaspar stačil balón odkopnout na polovinu soupeře.
42'
Dost si naběhl na fantastickou přihrávku za obranu Villarrealu, z úhlu se řítil na domácí branku, ale asistent rozhodčího zvedl praporek nad hlavu. Ofsajd!
41'
Manu Trigueros měl velké problémy se zpracováním a důrazný obránce Sportingu Lisabon jej okamžitě připravil o balón. Sporting může po delší době zaútočit.
40'
Sebastián Coates poslal vysoký nákop na levou stranu hrací plochy, jenže tam nebyl nikdo v zelenobílém dresu. Vysoký nákop propadl do zámezí.
39'
Fernandes se vrátil na vlastní polovinu a včasným skluzem se položil pod nohy rozběhnutého Morena. Defenzivní partie pokračuje.
38'
Domácí stopeři kombinují s míčem na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru. Hostující útočník Dost tentokrát rozehrávku napadal, jenže k míči se nedostal.
37'
Alfonso Pedraza si na levé straně narazil míč s Fornalsem, naběhl si na hranici pokutového území, jenže jeho pobídku srazil obránce na vhazování.
36'
Bruno Fernandes se ihned zapojil do útočné akce Sportingu, ale portugalskému celku zatím chybí větší nabídka. Obrana Villarrealu situace s klidem zvládá.
35'
Na světě je první žlutá karta dnešního souboje. Za ostrý skluz na polovině hřiště ji dostává Jefferson.
34'
Gerard Moreno si naběhl na další krásnou přihrávku za obranu hostujícího celku, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
33'
Sebastián Coates se poněkolikáté v utkání skvěle zorientoval ve své šestnáctce a špičkou kopačky vypíchl centr z pravé strany hřiště.
32'
Alfonso Pedraza se znovu krásnou kličkou na levé straně zbavil svého strážce, prošel až na hranici pokutového území, ale Sebastián Coates jeho centr odhlavičkoval.
31'
Stefan Ristovski se pustil do hlavičkového souboje s Fornalsem a domácí křídelník jej trefil loktem do horní čelisti. Hraje se hodně tvrdě.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme obrovský boj. Na trávníku dominují obě defenzivy. Stále tak čekáme na úvodní možnost.
29'
Nemanja Gudelj si na polovině soupeře pokryl míč tělem a Gerard Moreno jej poslal na zem. Domácí útočník by si na podobné zákroky měl dávat pozor.
28'
Také Gerard Moreno si v dalším hlavičkovém souboji pomohl nedovoleným zákrokem a zboural jednoho z obránců Sportingu Lisabon.
27'
Jefferson podpořil útok Sportingu náběhem po levé straně. Jeden z domácích obránců se před něj skvěle natlačil tělem a nechal se faulovat.
26'
Rozehrávky rohového kopu se ujal Manu Trigueros. Jeho centr přiletěl do klubíčka hlavičkářů, kde se k zakončení dostal Víctor Ruiz, jenže jeho hlavička prolétla vysoko nad břevnem.
25'
Alfonso Pedraza se znovu probil až na hranici pokutového území. Obrana Sportingu se tentokrát stačila stáhnout a odehrála míč na rohový kop.
24'
Jefferson si v dalším souboji pomohl podkopnutím jednoho ze soupeřů. V prvním poločase je k vidění velké množství nedovolených zákroků.
23'
Fornals dostal další prudkou přihrávku, pohotově se otočil a snažil se roztáhnout hru na pravou stranu. Jeho přihrávka byla příliš prudká a míč skončil v autu.
22'
Alfonso Pedraza dostal další parádní přihrávku na levou stranu a bez váhání poslal centr do pokutového území. Brankář Salin schoval míč do rukavic.
21'
Bruno Fernandes si v souboji s domácím fotbalistou pomohl loktem. Rozhodčí měl souboj přímo před očima a bez váhání odpískal přímý kop pro Villarreal.
20'
Hostující brankář teď trošičku chyboval při rozehrávce a málem pustil do šance Morena. Stopeři Sportingu však stačili pohotově zasáhnout.
19'
Do rozehrávky Sportingu Lisabon se nyní zapojuje také brankář Salin. Gólman portugalského celku nakopl míč na pravou stranu, kde nebyl nikdo v bílozeleném.
18'
Sporting je zatím směrem dopředu naprosto bezzubý. Stopeři Villarrealu hrají hodně aktivně a nepouští soupeře do blízkosti pokutového území.
17'
Pablo Fornals napřáhl ke střele zpoza hranice pokutového území, jenže jeho dělovka pravačkou nabrala opačnou rotaci a prosvištěla kolem zadní tyče.
16'
Javi Fuego si na polovině hřiště skvěle pokryl míč tělem, otočil se kolem svého soupeře, jenže jeho přenesení hry na pravé křídlo bylo také nepřesné.
15'
Wendel dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování a fotbalista Sportingu přihrávkou na dlouhou nohu rozehrál nepřesně.
14'
Mori si na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem a daroval Sportingu rozehrávku. Fotbalisté portugalského celku však odevzdali míč soupeři.
13'
Domácí se opět usadili na polovině soupeře, kde postupnou kombinací hledají cestičku do pokutového území soupeře. Hráči portugalského celku však hrají skvěle.
12'
Miguelón Llambrich dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže si vůbec nepotykal se zpracováním a míč mu prosvištěl do zámezí.
11'
Bruno Fernandes se hlavou snažil prodloužit nákop na rozběhnutého Dosta. Domácí stopeři však stáli blízko u sebe a odehráli míč do bezpečí.
10'
Gerard Moreno odcentroval z levé strany do pokutového území, kde se k jeho prudkému centru prodral Pablo Fornals, jenže jeho hlavička mířila do míst, kde stál Salin.
9'
Alfonso Pedraza skvěle vystoupil na polovině hrací plochy, přenesl hru na Morena, který zkoušel zakončit z ostrého úhlu, jenže jeho pokus Salin vykopl.
8'
Víctor Ruiz dostal přihrávku na polovinu hřiště, efektně se s míčem otočil a snažil se rozběhnout svého spoluhráče. Obrana Sportingu se stačila stáhnout.
7'
Dost si nabíhal na dlouhou přihrávku za obranu domácího celku, ale stoper Mario Gaspar se s ním skvěle stačil vrátit a odhlavičkoval balón do bezpečí.
6'
Alfonso Pedraza znovu odcentroval z levé strany do pokutového území. Moreno hrudí sklepl míč pod sebe, ale dobíhající Javi Fuego trefil jen prvního obránce.
5'
Alfonso Pedraza z levé strany vyslal prudký centr do pokutového území. Hostující obránce Coates se skvěle roztáhl a špičkou kopačky odkopl míč ven ze šestnáctky.
4'
Wendel dostal prostor na pravé straně hrací plochy, prošel s míčem na polovinu soupeře, jenže si netroufl na odcentrování do pokutového území.
3'
Gerard Moreno rozkmital své rychlé nohy po pravé straně hrací plochy, prosmýkl se kolem obránce, ale potom zapomněl míč za sebou. Obrana Sportingu se tak stačila srovnat.
2'
Bas Dost si naskočil na první vysoký nákop. Domácí stopeři se však dostali k odraženému míči a Víctor Ruiz zahrál hlavou do rukavic domácího brankáře.
1'
Pavel Královec zahájil úvodním hvizdem dnešní duel. Domácí Villarrealem se ihned vydal na polovinu svého soupeře, ale důrazný Coates získal míč pro Sporting.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Villarreal bude hrát ve žlutém, zatímco Sporting přijel do Španělska v zelenobílém.

Villarreal CF: Andrés Fernández – M. Gaspar, Ra. Funes Mori, V. Ruiz – Llambrich, Fornals, Fuego, Trigueros, Pedraza – Raba, G. Moreno.
Náhradníci: Asenjo – Álvaro González, Iborra, Toko Ekambi, Morlanes, Cazorla, Quintilla.

Sporting Lisabon: Salin – Ilori, Coates, C. B. González – Ristovski, Gudelj, Wendel, Jefferson – Diaby, Dost, B. Fernandes.
Náhradníci: Ribeiro – A. Pinto, Raphinha, Phellype, Cabral, M. Luís, Correia.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch.
První zápas

Dnešní soupeři se v úvodním duelu střetli před týdnem na půdě portugalského giganta! Ve španělské lize se trápící Villarreal překvapil a v portugalské metropoli zvítězil překvapivě 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil už ve třetí minutě Pedraza. Domácí si navíc celou situaci zkomplikovali ve druhém poločase, když se po druhé žluté kartě nechal vyloučit tahoun Sportingu Acuňa. Přesto ještě mohl vyrovnat nizozemský kanonýr Bas Dost, jenže střelec Sportingu deset minut před koncem pouze orazítkoval tyč.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Villarrealem CF a Sportingem Lisabon. Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.