Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Apoel : Basilej - 20. února 2020   21:00

0:3
(0:1)
Basilej
Basilej
16' Petretta  (Cömert) • 53' Stocker  (Frei) • 66' Cabral  (Petretta)
Apoel
Belec – Vouros, Merkis, Ioannou (80. Wheeler) – Mihajlovic, Jensen, Alef, U. Matić – De Vincenti (C) (71. Jakoliš), Suleiman – Pavlović (56. Hallenius).
Waterman – Jakoliš, Aloneftis, Wheeler, Hallenius, Makris, B. Sigurdarson.
O. Grinfeld – R. Hassan, I. Yarkoni
GSP Stadium, Nikósie
Basilej
Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, B. Riveros – Xhaka, Frei (84. O. Bunjaku) – Stocker (C), Campo, Petretta (80. Pululu) – Cabral (74. Ademi).
Nikolić – Bergström, Ramires, Marchand, Pululu, Ademi, O. Bunjaku.

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji hezký večer a dobrou noc.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:18.
Hosté ve druhé půli přidali ještě dvě branky a rozhodli o svém zaslouženém vítězství, do odvety si vezou více než slibný náskok a nevím, co by se muselo stát, aby nepostoupili do čtvrtfinále.
90+4'
90+2'
Teď už bude Belec rozehrávat od brány, zbývá už jen minuta do konce tohoto klání.
90+1'
Hosté mohli ještě zvýšit své vedení, Pululu však tvrdou ranou bránu netrefil. Belec se balónu zřejmě dotkl, neboť následuje roh.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Merkis hlavičkoval vedle bližší tyče, zřejmě jedna z posledních šancí APOELU.
89'
Rohový kop rozehraje kyperský celek.
88'
Moc to nevypadá, další celkem zbytečně odevzdaný míč končí u brankáře hostů a ten s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
86'
Eray Cömert si teď počínal nedovoleně a balón tak získávají domácí. Dočkají se aspoň čestného úspěchu?
84'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Fabian Frei, přichází Orges Bunjaku.
83'
Žlutou kartu dostává Mike Jensen (APOEL FC).
81'
Míč propadl až na levou stranu, kde stál Linus Hallenius, ale nejen, že bránu netrefil, navíc stál v ofsajdu.
81'
Rohový kop rozehraje domácí mužstvo.
80'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Nicholas Ioannou, přichází Christos Wheeler.
80'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Raoul Petretta, přichází Afimico Pululu.
77'
Domácí jim celkem jednoduše darují míč po hodně mizerné souhře. Takto to určitě nepůjde.
76'
Hosté se už nikam příliš neženou, v klidu drží míč a vyčkávají. Čas hraje v jejich prospěch.
74'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Kemal Ademi.
73'
Žlutou kartu dostává Valentin Stocker (FC Basilej), jenž hodně nevybíravě srazil k zemi Nicholase Ioannoua.
73'
Žlutou kartu dostává Uroš Matić (APOEL FC).
72'
Po faulu zmíněné hráče zůstává ležet na hřišti Valentin Stocker, domácí hráčí si vysloužil žlutý trest.
71'
Omlin si připisuje první zákrok, když lapil do náruče nepříliš prudkou střelu Uroše Matiće.
71'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Tomás De Vincenti, přichází Antonio Jakoliš.
69'
Tým z Kypru to ještě nevzdává a snaží se aspoň o jeden gól, v cestě mu ale stojí dobře zformovaná obrana.
66'
Basilej právě vstřelila branku!
Domácí sice útočili, ale gól dává soupeř. Po rozehrávce od brány se míč postupně dostal až k ARTHUROVI CABRALOVI, který rychlou přízemní střelou trefil volný prostor u vzdálenější tyče.
65'
A další dobrý pokus ze strany domácího mužstva, tentokrát to byl Musa Suleiman, který to zkusil, jeho rána však o kousek minula levou tyč brány Basileje.
63'
Až teď to bylo více nebezpečné, Linus Hallenius se obtočil kolem obránce a vystřelil z dálky, ale jen do boční sítě.
62'
Žlutou kartu dostává Omar Alderete (FC Basilej).
61'
To domácí jsou bezradní, jejich daleký nákop končí jen u Omlina, který může v klidu rozehrát.
58'
Hosté jsou nyní hodně aktivní a domácí obrana má spoustu práce. Jeden z obránců teď ztečoval zakončení Arthura Cabrala na břevno.
56'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Andrija Pavlović, přichází Linus Hallenius.
55'
Hosté byli hodně rychle znovu v pokutovém území APOELU, v tomto případě byl míč zblokován na roh.
53'
Obrana kyperského týmu zcela propadla, soupeř toho využil a po velice pěkné kombinaci zakončoval VALENTIN STOCKER po zemi k bližší tyči, kam Belec neměl šanci dosáhnout.
52'
Valentin Stocker byl tísněn, ale povedlo se mu projít až před brankáře, poté přihrával do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
49'
Raoul Petretta tečoval míč tam, kam jistě nechtěl. Ten skončil v zámezí a rozehrávat bude Belec.
48'
Teď už se hostům faul píská, Valentin Stocker si počínal až příliš směle a balón musí odevzdat.
46'
Hodně nudný první poločas, šancí bylo k vidění opravdu málo a diváci mohou být rádi aspoň za jeden gól, ačkoliv početní menšina fanoušků. Duel je zatím hodně vyrovnaný, možná o něco aktivnější byli hosté, ale svého soupeře rozhodně nepřehrávají. Povede se kyperskému mužstvu srovnat?
45+2'
45+1'
První půle bude prodloužena o jednu minutu.
45'
Domácí se ještě v závěru snaží o gól do kabin, avšak obrana protivníka je velmi pevná.
43'
APOEL rozehrál standardku poblíž pokutového území, místo střely přišel centr na levou stranu, ale tam se do zakončení nedostal žádný z hráčů.
40'
Cabral se díky svému spoluhráči, jenž soupeři znemožnil rozehrávku, dostal osamocen před brankáře, avšak přízemní střelou jej nepřekonal. Velká šance Basileje.
38'
To na druhé straně se píská a Basilej rozehraje ze středového kruhu.
36'
Hosté si teď počínali hodně tvrdě u rohového praporku, avšak hlavní arbitr nechává i přes velkou nevoli domácích ve hře pokračovat.
33'
Giorgos Merkis na letící balón nedosáhl, hlavou jej tečoval jen do zámezí.
32'
Hosté teď zahnali protivníka do kouta, snažili se střílet ze všech pozic, avšak Belec ani jednou nezasahoval. Basilej si nevymohla ani rohový kop.
30'
Nepřesný pas končí u Beleca, ten rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
28'
Žlutou kartu dostává Andrija Pavlović (APOEL FC).
27'
A hned z toho bylo velké nebezpečí. Widmer nebezpečně hlavičkoval, avšak Belec bravurně zasáhl. K dorážce se dostal ještě další hráč Basileje, avšak balón trefil hodně mizerně a mířil mimo.
26'
Rohový kop pro švýcarský celek.
25'
Domácí byli blízko vyrovnání, Uroš Matić však volný míč poslal jen nad břevno. Tohle byla dobrá možnost.
24'
Další nakopnutý balón letí k Belecovi, ten jej bere do náruče.
22'
Míč končí u domácího brankáře, ten rozehrává na krátko.
21'
Po gólu se hra vrátila do starých kolejí, kdy se přelévá ze strany na stranu, ale žádná šance k vidění není.
19'
Hráči Basileje nadále nikam nepospíchají a udržují hru na své straně.
17'
Jeden z hostů leží na trávníku, hra je přerušena.
16'
RAOUL PETRETTA se dokázal vyhnout ofsajdové pasti a po Cömertově centru běžel sám na brankáře, kterého se štěstím překonal. Vid Belec jeho střelu ztlumil, ale nezachytil.
15'
Raoul Petretta měl před sebou dost volného prostoru, přesto končí jeho střela vedle pravé tyče.
14'
Švýcarský tým vybojoval rohový kop.
12'
Souboj o míč u postranní lajny vyhodnotil hlavní arbitr jen jako autové vhazování pro hosty. Nespokojeni jsou hráči obou celků.
10'
Z dálky to zkoušel jeden z domácích fotbalistů, neboť si všiml, že Jonas Omlin je daleko ze své svatyně, bránu však netrefil.
7'
Domácím se nepovedlo projít až k bráně a o míč přichází.
6'
Hosté si dlouho přihrávají na své polovině, úvod zápasu je docela nudný.
3'
Na hřišti se toho zatím moc neděje, hra se odbývá u středové lajny, daleko od obou branek.
1'

APOEL FC: Belec – Vouros, Merkis, Ioannou – Mihajlovic, Jensen, Alef, U. Matić – De Vincenti (C), Suleiman – Pavlović.
Náhradníci: Waterman – Jakoliš, Aloneftis, Wheeler, Hallenius, Makris, B. Sigurdarson.

FC Basilej: Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, B. Riveros – Xhaka, Frei – Stocker (C), Campo, Petretta – Cabral.
Náhradníci: Nikolić – Bergström, Ramires, Marchand, Pululu, Ademi, O. Bunjaku.

Rozhodčí: O. Grinfeld – R. Hassan, I. Yarkoni.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu dosud ještě neutkali. Kdo se tak bude v premiéře radovat?
FC Basilej (Švýcarsko)

To švýcarskému celku se dařilo o poznání více, ve skupině C získal třináct bodů, když prohrál pouze v jednom případě, 0:1 v Krasnodaru, poté ztratil ještě body za remízu 2:2 s Trabzonsporem, z ostatních zápasů však vyšli jeho hráči jako vítězové. Pochlubit se navíc mohli velmi dobrým skóre, dvanáct vstřelených branek a pouze čtyři inkasované.
APOEL FC (Kypr)

Kyperský tým skončil ve skupině A na druhé příčce, když se mu zpočátku nedařilo, když z prvních tři utkání získal jen bod, ve zbylých duelech však ani jednou nenašel přemožitele, celkem získal deset bodů a mohl se radovat z postupu do další fáze. Dohromady v základní fázi nastřílel deset branek a osmkrát inkasoval.
Dobrý den, nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga dospěla do vyřazovací fáze. Čekají nás první zápasy osmifinále, v tomto přenosu budeme sledovat kypersko-švýcarský souboj mezi APOELEM a Basilejí. Očekává se hodně vyrovnaná bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.