Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Gent - 20. února 2020   21:00

AS Řím
AS Řím
13' C. Pérez (Džeko)
1:0
(1:0)
Gent
Gent
AS Řím
Pau López – Spinazzola (71. Santon), Fazio, Smalling, Kolarov – Veretout, Cristante – C. Pérez (81. Kluivert), Lorenzo Pellegrini (80. Mchitarjan), Perotti – Džeko (C).
Fuzato – Ünder, Santon, N. Kalinić, Mancini, Mchitarjan, Kluivert.
Kabakov – Margaritov, Valkov (vš. BUL)
Olympijský stadion (Řím)
Gent
Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu, Mohammadí – Kums (90+1. S. Marreh), Owusu, Odjidja-Ofoe (C) – Depoitre, Bezus (75. Čakvetadze), David.
Coosemans – Čakvetadze, Niangbo, Kvilitaja, Castro-Montes, S. Marreh, Godeau.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:13.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. AS Řím si do odvety odnáší vítězství nad Gentem 1:0.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Ani jeden z týmů se nemohl vytvořit souvislejší tlak v útoku. Až přišla chyba hostujícího celku ve středu pole, k míči se dostal Kolarov, který okamžitě našel Džeka. Kapitán AS perfektně uvolnil za obranu Carlese Péreze, který sám proti Kaminskému nezaváhal.

Po změně stran se sice Gent na moment dokázal dostat do tlaku, ale střely bez razance ze střední vzdálenosti nemohly Paua Lópeze překvapit. Ani domácí se už do šance nedostali a tak skončil zápas 1:0.
90+3'
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Sven Kums, přichází Sulayman Marreh.
90'
Po odraženém balonu se opřel do střely Justin Kluivert. Z blízkosti před brankou soupeře však trefil pouze před sebou stojícího Plastuna.
89'
Římané se snaží zápas dohrát s balonem pod kontrolou. S Perotti si několikrát vyměnil míč Edin Džeko. Následně právě kapitán AS získal prostor na pravé straně.
88'
Lópezovi sice vypadl centr Kumse z rukavic, ale následně se zorientoval nejrychleji právě domácí gólman a nedovolil Davidovi zakončovat.
87'
Na levé straně od pokutového území fauloval Veretout unikajícího Jonathana Davida a zajistil hostům volný přímý kop z nebezpečné pozice.
86'
Od Lópeze putoval míč jen k obsazenému Smallingovi, který jen tak tak dokázal odehrát do bezpečí za postranní lajnu.
84'
Gent se snaží vybojovat lepší pozici do odvety a tak se snaží útočit. Kumsova přihrávka našla Davida, poté byl u balonu i Depoitre, ale na obranu nevyzrál.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Řím i nadále drží jednobrankové vedení nad Gentem.
82'
Řím se po dvojici střídání dostal k balonu u středového kruhu. Kluivert se okamžitě po příchodu na trávník zapojil do hry, ale Džeka přihrávkou neoslovil.
81'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Justin Kluivert.
80'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Henrich Mchitarjan.
79'
Po levém křídle spěchal za balonem Diego Perotti. Následně přišla až příliš pomalá přihrávka a Džeko mezitím skončil v ofsajdu.
78'
Také Davide Santon mohl vhazovat po zákroku Mohammadího. Římský tým se usadil v kombinaci ve středu pole a stále čeká na vhodný moment k útoku.
77'
bez větší námahy získal míč pro domácí Aleksandar Kolarov. Domácí bek poté mohl vhodit balon do hry zpoza postranní lajny.
76'
Ve střední části trávníku se poprvé dostal k míči střídající Čakvetadze. Gent mířil do prostupnější obrany, ale nadějnou situaci zazdil Depoitre.
75'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Roman Bezus, přichází Giorgi Čakvetadze.
74'
Domácí pokračovali rozehrávkou od rohového praporku. Míč však zasáhl hlavou jako první Mikael Lustig a odpravil ho dostatečně daleko z vápna.
72'
Domácí se prokombinovali až do zajímavé pozice před vápnem. Džeko se nakonec rozhodl vypálit, ale do pokusu mu skočil obětavým zákrokem Plastun.
71'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Davide Santon.
70'
Mohammadí rozběhl přihrávkou po lajně Davida, následně se však vrátil do obrany pomoci spoluhráčům Cristante a získal míč pro AS.
68'
Cristante chtěl napravit své zaváhání z před malé chvíle. Spinazzolu sice dokázal na moment uvolnit překvapivou přihrávkou, ale poté se dostal k míči Mohammadí.
67'
Mizernou přihrávku na krátkou vzdálenost tentokrát předvedl Bryan Cristante. Děkovat může Smallingovi, který čistě odzbrojil Bezuse.
66'
Jako první z domácího týmu vidí žlutou kartu Chris Smalling. Stoper AS nedovoleně zastavil unikajícího Davida.
65'
Do útoku se nadechuje také domácí tým. Fazio našel Perottiho, poté přišla přihrávka na Džeka, ale než se kapitán AS dokázal otočit, tak i něj byl připravený Ngadeu.
64'
Vadis Odjidja centroval do vápna od rohového praporku. Ke Kumsovi se odrazil míč na vápno, pokus z prvního doteku však schytal jen Spinazzola.
63'
Na pravé straně měl o něco více prostoru Carles Pérez, ale potřebnou přesnost při přihrávce do vápna už nepředvedl.
62'
Domácí se snaží po divokých okamžicích před vápnem lehce uklidnit hru. Spinazzola přiťukl balon hrudníkem do náruče gólmana Lópeze.
61'
López chyboval v rozehrávce a hned bylo před brankou AS horko. Depoitre přihrával do šance Bezusovi, který ale lehkým pokusem domácího gólmana příliš neprověřil.
60'
Po hodině hry vede římský tým nad Gentem stále pouze o jednu branku. V prvním poločase se prosadil proti Kaminskému po Džekově přihrávce Carles Pérez.
58'
Nebezpečná situace před brankou Gentu. Cristante hlavičkoval po Džekově centru do tyče, ale vzrušení bylo zbytečné. Domácí záložník vybíhal pouze z ofsajdu.
57'
Tak přece jen si Pau López zapisuje zákrok. Z velké vzdálenosti vyzkoušel domácího brankáře Roman Bezus, ale López si poradil i s nepříjemným odskokem od trávníku.
56'
Ve středu pole si narazil Cristante s Veretoutem, následně se provinil proti pravidlům u postranní lajny Mohammadí.
55'
Depoitre se sice dostal ke střele po odraženém balonu, ale nepřesným pokusem trefil jen vlastního spoluhráče.
54'
I druhý poločas pokračuje bez většího nasazení. Mohammadí sice vystartoval po levém kraji, ale přízemním centrem našel jen prvního obránce soupeře.
53'
Ngadeu vybojoval míč pro hosty, ale skvěle se vrátil do obrany Smalling, který zastavil rozběhnutého Bezuse. Ani po změně stran se Gent nemůže dostat ke střele.
52'
Řím ještě zůstal natlačen na útočné polovině, ale po rohovém kopu se dopustil faulu právě Chris Smalling a rozehrávat tak může pouze Kaminski.
51'
Po zákroku na Cristanteho rozehrávali domácí volný přímý kop. Exekuce se ujal Pellegrini, který sice našel na zadní tyči Smallinga, ale ten míč do branky nepropasíroval.
49'
Po vhazování se dostal k balonu ve střední části trávníku Elisha Owusu. Gent si dokázal vytvořit tlak v úvodu druhé půle, ale Bezusova rána se do branky nevešla.
48'
López chtěl ještě zachránit míč před koncovou čárou a to se mu podařilo. ve skluzu odkopl balon alespoň na autové vhazování pro soupeře.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu hostující fotbalisté. Kums si nahrál s Owusem, poté už ale přišel zisk ve prospěch Říma od Veretouta.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Jedna nastavená minuta je minulostí a první poločas končí. Domácí fotbalisté odcházejí do šaten za jednobrankového vedení.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Těsně před koncem prvního poločasu přišla chyba Smallinga v rozehrávce. Míč odskočil mimo hrací plochu, ale Gent po autovém vhazování poslal míč jen ke stoperům.
44'
Nebezpečnou přihrávku musel hasit až těsně před vápnem Federico Fazio. Domácí se ale stačili stáhnout do obrany a nepustili Bezuse proti Lópezovi.
43'
Cristante zkoušel rozběhnout Spinazzolu, který ale na startu lehce zaspal a poté mu balon odskočil od kopačky až za postranní lajnu.
41'
Odjidja dostal nahrávku proti noze. Dokázal si udělat prostor a nebezpečnou ránou vystrašil Lópeze v domácí brance. Míč ale jen přelétl břevno.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Ani rohovým kopem domácí Kaminského nezaměstnali. Po odvráceném rohu se ale Gent u balonu příliš dlouho nezdržel.
39'
Pérez si perfektně zpracoval míč v pohybu, poté našel Pellegriniho. Ten dnes zatím není příliš vidět, ale tentokrát pro domácí získal rohový kop.
37'
Po kombinaci ve středu trávníku se k míči dostal Bryan Cristante. Domácí se nastěhovali na útočnou polovinu, ale ani přesnou kombinaci si střeleckou pozici nevytvořili.
36'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Roman Bezus. Hostující útočník vletěl do souboje s Perottim až příliš tvrdě.
35'
Tentokrát spěchal do otevřenější obrany Bezus, který ještě před vápnem vymýšlel přihrávku na Odjidju, ale kapitán hostů byl pokrytý Kolarovem.
34'
Také domácí se dostali po delší době do útoku Spinazzola poslal míč podél postranní lajny Pérezovi, který se už ale proti Owusovi k centru neprosadil.
33'
Ani Bezus se proti srovnané obraně Říma individuálně neprosadil. Gent nemá zatím recept na domácí celek.
31'
Lustig ještě zachránil míč před postranní lajnou, poté oslovil Kumse, který mohl najít Depoitreho. Útočník Gentu byl ale proti přesile soupeřů bez šance.
30'
Podobná situace jako u zatím jediného gólu zápasu. Domácí získali míč na polovině trávníku, poté ale nepřišla geniální Džekova přihrávka a Pérez už nemohl jít na Kaminského.
29'
O nebezpečnou ránu zpoza pokutového území se postaral Roman Bezus. Hostující útočník nemířil vůbec zle, ale nakonec míč prosvištěl jen kolem tyče.
27'
S přetaženým centrem ke vzdálenější tyči si poradil López. Domácí gólman okamžitě rozehrál výhozem na Péreze, který ale rychle narazil na Mohammadího.
26'
Kolarov chtěl nejspíše centrovat do vápna, ale balon mu od kopačky odlétl nečekaně až za hostující branku. Rozehrávat tak bude moci Thomas Kaminski.
25'
Zápas pokračuje v pozvolném tempu. Dlouhou přihrávku na Bezuse vymýšlel Odjidja, ale kapitán Gentu našel pouze dobře připraveného Smallinga.
24'
Římský tým rozehrál od rohového praporku jen do kombinace. Veretout nakonec přece jen zakroutil míč do vápna, ke se ještě zkoušel otočit s balonem Džeko, ale následně pálil jen mimo branku.
22'
Až od stoperů museli začít hostující fotbalisté svou akci. Lustig však u postranní lajny prohrál silový souboj s Kolarovem a bylo po šanci hostujícího celku.
21'
Po Pérezově centru se dral po balonu Aleksandar Kolarov. Domácí bek před sebou zbroural Ngadea a hlavní rozhodčí bez většího otálení pískal faul.
20'
I po dvaceti minutách vede domácí tým o jednu branku. O tu se postaral po parádní přihrávce Edina Džeka Carles Pérez.
18'
Před Bezusem se otevřel prostor, poté s ale útočník Gentu dal míč dále od kopačky a bez cizího zavinění skončil na trávníku.
17'
Federico Fazio byl v souboji s Davidem příliš pozdě a musel si pomoci faulem. Řím se ale po nedovoleném zákroku dokázal stáhnout k vlastnímu vápnu.
16'
Kolarova zatáhl za dres Owusu. Domácí s rozehrávkou nespěchali, ale posunutí míče do kombinace vystihl Vadis Odjidja a útočit mohou znovu hosté.
15'
Gent se snaží o rychlou odpověď. Kumsova nahrávka na levou stranu dokázal na moment zpomalit Kolarov a poté už se balonu ujal Chris Smalling.
13'
AS Řím právě vstřelil branku!
Římské AS se ujímá vedení! Domácí získali míč ve středu pole, poté Džeko perfektní přihrávkou poslal do úniku CARLESE PÉREZE, který si už sám proti Kaminskému snadno poradil. Polský gólman ve službách Gentu si nevybral správnou stranu a musí poprvé lovit míč ze své sítě.
12'
U postranní lajny skončil po kontaktu se Spinazzolou na trávníku Mikael Lustig. Hosté se mohou na moment osvobodit z vlastní poloviny.
11'
Po faulu na Džeka rozehrávali domácí volný přímý kop z nadějné pozice. Pellegrini zakroutil míč do šestnáctky, kde se však Kolarov k hlavičce neprosadil.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Cristante spolupracoval s Perotti, před zhuštěný střed trávníku se ale domácí ke střele nedostali.
9'
Úvod zápasu je opatrný z obou stran. Owusu přibrzdil Cristanteho jen za cenu malého vápnu. Domácí rychle rozehráli, to už ale byla obrana Gentu zformována před vápnem.
8'
Před Lópezem se ale vzrušení nekonalo. Prudký centr si domácí s klidem poradili a poté už přišla jen přihrávka do ofsajdu na Bezuse.
7'
Ve středu pole přihrával Odjidja Davidovi. Právě hostující útočník si posunul míč kolem obránce a Kolarov musel sáhnout po faulu. Gent bude pokračovat rozehrávkou z místa přestupku.
6'
Také Gent se dostává ke slovu. S Kumsem si narazil Owusu, poté byl ve hře i Plastun, ale ani hosté se nemohu prosadit kombinační hrou.
5'
První nadějnější akci Říma rozehrál na pravé straně Spinazzola. Povedeným centrem našel na zadní tyči Edina Džeka, který ale hlavičkoval jen mimo branku.
4'
Pau López rozehrával pouze na krátko k nohám Kolarova. Římský tým se v úvodu zápasu nemůže prosadit hlouběji na útočné území.
3'
Po autovém vhazování Leonarda Spinazzoly se ujal balonu Pérez, domácí se sice tlačili do útoku po levém kraji, ale proti srovnané obraně se neprosadili.
2'
Do prvního poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté domácího týmu. Po dlouhém nákopu se dostal k balonu Perotti, ale míč se poté odrazil jen k Lustigovi.
1'

AS Řím: Pau López – Spinazzola, Fazio, Smalling, Kolarov – Veretout, Cristante – C. Pérez, Lorenzo Pellegrini, Perotti – Džeko (C).
Náhradníci: Fuzato – Ünder, Santon, N. Kalinić, Mancini, Mchitarjan, Kluivert.

KAA Gent: Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu, Mohammadí – Kums, Owusu, Odjidja-Ofoe (C) – Depoitre, Bezus, David.
Náhradníci: Coosemans – Čakvetadze, Niangbo, Kvilitaja, Castro-Montes, S. Marreh, Godeau.

Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov (vš. BUL).
Utkání mezi AS a Gentem začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít. Myslím si, že se mám na co těšit.
KAA Gent se představil v základní skupině s označením I. V té byl ještě Wolfsburg, St. Etienne a také ukrajinský celek Oleksandrija. Gent ve skupině předváděl skvělé výkony, ani jednou neprohrál, nasbíral nakonec 12 bodů a celou skupinu ovládl. Druhé místo obsadil Wolfsburg, který měl 11 bodů. Hosté mají v Evropské lize také velké ambice, tak uvidíme, jak si povedou proti silnému AS.
AS Řím hrál v základní skupině s označením J, kde narazil na Basaksehir, Mönchengladbach a Wolfsberger. Skupinu nakonec ovládl turecký celek, který získal 10 bodů. AS se tedy umístil na druhé pozici, když nasbíral pouze o bod méně. Třetí byl s osmi body celek z Německa a poslední čtvrté místo obsadil rakouský Wolfsberger. AS nezažívá nejlepší sezonu, trápí se v lize a proto by domácí chtěli uspět v Evropské lize.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu vyřazovací boje a my budeme sledovat duel mezi italským AS Řím a belgickým Gentem. Mírným favoritem jsou dnes domácí, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.