Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Basaksehir : Sporting - 27. února 2020   18:55

Basaksehir
Basaksehir
31' Škrtel  • 45' Aleksić  • 90+2' Višća (Clichy) • 119' Višća
4:1
(2:0)
Sporting
Sporting
68' Vietto  (Acuňa)
Basaksehir
Günok – Caiçara, Škrtel, Epureanu, Clichy – Okechukwu (77. Özcan), Aleksić, Kahveci (89. Robinho) – Višća (C) (120. Ponck), Ba, Elia (85. Gulbrandsen).
Babacan – Tekdemir, Ponck, Uçar, Özcan, Gulbrandsen, Robinho.
A. Mateu – P. Cebrián, R. Díaz (všichni ESP)
Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul
Sporting
Maximiano – Ristovski, Coates (C), Ilori, Acuňa – Battaglia, Wendel (90+1. Henrique) – Bolasie (60. Plata), Vietto, Cabral (73. I. Doumbia) – Šporar (108. Mendes).
Sousa – Rosier, Borja, Henrique, I. Doumbia, Plata, Mendes.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 8:10. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 11:21.
Duel končí, penalt se fanoušci nedočkali a myslím, že většině to ani nevadí. Krátce před koncem hosté zbytečně faulovali v pokutovém území a Edin Višća nabídnuté příležitosti využil. Jeho tým díky tomu postoupil do čtvrtfinále, naopak Sporting bude hodně smutnit, ale dnes se porazil sám, když za stavu 1:2 v závěru utkání nedokázal využití obrovské příležitosti, vstřelit druhý gól a rozhodnout o svém postupu.
120+2'
120+1'
Nastavuje se ještě minuta.
120'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Carlos Ponck.
119'
Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
EDIN VIŠĆA zřejmě rozhoduje o postupu svého celku do čtvrtfinále. Domácí hráč napálil míč prudce pod břevno, Luís Maximiano skočil stranou a neměl šanci zasáhnout.
118'
Obrovská možnost přichází vzápětí, kdy po faulu Luciana Vietta na Júniora Caiçara budou domácí kopat penaltu.
117'
Hráči Istanbulu drží míč na kopačkách a vymýšlí, kudy vést útok.
114'
Gonzalo Plata pálil bez přípravy příliš vysoko nad.
112'
Zcela jasným a zřetelným ofsajdem se teď provinili domácí.
110'
Řada nepřesností na obou stranách, na hráčích je vidět, že jsou nervózní, ale nechtějí udělat chybu.
108'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Pedro Mendes.
106'
Turecký tým se dožadoval pokutového kopu, avšak rozhodčí stál blízko a hned ukázal, že pískat nebude.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
Domácí si přihrávají na své straně a vyčkávají.
103'
První část prodloužení míří ke svému konci a nevypadá, že by se mělo ještě něco stát, přetažený centr jednoho z hostů letí do autu.
101'
Robinho střílel pouze do protihráče a gólmana tak neohrozil.
100'
Edin Višća vyslal pěknou ránu na hostující svatyni, ovšem Maximiano byl připraven a balón ukryl do náruče.
97'
Jasný faul v podání hostujícího hráče, následuje dobrá příležitost Istanbulu.
94'
Luciano Vietto přeběhl mezi dvěma protihráči a dostal se k hlavičce, míč ale nasměroval pouze nad bránu.
92'
Přetažený centr přeletěl pokutové území hostů a doplachtil do zámezí.
92'
Domácí rozehrají standardku na straně soupeře.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Hodně mrzet mohou hosty nevyužité příležitosti, kdy portugalský tým mohl zcela jasně vstřelit druhý gól a rozhodnout o svém postupu. Takto jsou více na koni domácí, které požene početné publikum.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Obrat mohl být dokonán, Júnior Caiçara však střílel z dálky jen nad břevno.
90+2'
Nedáš – dostaneš. Hosty mohou mrzet předchozí nevyužité tutovky, neboť vzápětí inkasují, když EDIN VIŠĆA prostřelil hradbu těl před sebou a zamířil přesně ke vzdálenější tyči, kam se brankář natahoval marně.
90+1'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Wendel, přichází Eduardo Henrique.
90+1'
Nastavují se tři minuty a domácí rozehrají rohový kop.
90'
Plata v další obrovské šanci přestřelil bránu.
89'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Robinho.
88'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, Idrissa Doumbia střílel do odkryté brány, ovšem Mert Günok stihl míč ještě v poslední chvíli ztečovat na břevno a pak ještě jednou zasáhnout.
86'
Míč se vzduchem snesl přímo do náruče hostujícího gólmana, který se snaží ušetřit čas.
85'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Eljero Elia, přichází Fredrik Gulbrandsen.
84'
Střelec důležité hostující branky Vietto napřáhl z velké dálky, avšak vysoko přestřelil. Sám se pak na sebe hodně zlobil.
82'
Danijel Aleksić nebezpečně pálil, míč se otřel o síť, ale skončil v zámezí.
81'
Žlutou kartu dostává İrfan Can Kahveci (Istanbul Başakşehir FK).
80'
Lisabon však drží balón na soupeřově polovině a opět šetří čas.
79'
Hodně nepřesná rozehrávka v podání hostujícího celku, jenž tak v podstatě daruje míč soupeři.
77'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Azubuike Okechukwu, přichází Berkay Özcan.
76'
Demba Ba se chytil do ofsajdové pasti.
74'
Žlutou kartu dostává Alexandru Epureanu (Istanbul Başakşehir FK).
73'
Mert Günok lehce zachytili letící balón do rukou a rychle rozehrál.
73'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jovane Cabral, přichází Idrissa Doumbia.
72'
Zblokovaný pokus končí na rohovém kopu.
71'
Žlutou kartu dostává Gaël Clichy (Istanbul Başakşehir FK).
70'
Hosté jsou při chuti, po jejich dalším útoku přichází faul, žlutá karta a velice dobrá pozice pro rozehrávku.
68'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Situace je opět jiná, Acuňa po pěkné souhře odcentroval před bránu, kam naběhl nepohlídaný LUCIANO VIETTO, který hlavou do protipohybu nedal domácímu gólmanovi nejmenší šanci.
67'
Mert Günok dobře zareagoval, když vyběhl z brány a volný míč odkopl až ke svému protějšku.
64'
Ofsajd a v něm chycený domácí mančaft.
62'
Eljero Elia místo přihrávky volil střelu, která mu vůbec nesedla a proletěla vedle bližší tyče.
61'
Lisabon rozehrál standardku a málem se jeden z jeho hráčů dostal do zakončení, ovšem nepovedlo se.
60'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Yannick Bolasie, přichází Gonzalo Plata.
59'
Yannick Bolasie se zkoušel prosadit individuálně, ale od míče byl čistě odstaven, ten skončil u Merta Günoka.
58'
Jeden z hostů se hnal do zakončení, ovšem o míč přišel.
56'
Domácí byli hodně blízko třetí brance. Demba Ba střílel v pádu po zemi, avšak Luís Maximiano vytáhl fantastický zákrok a míč vyrazil. Ba poté ještě v leže zkoušel dorážet, avšak hostující brankář zneškodnil i tento slabý pokus.
53'
Turecký tým se málem dostal do zakončení, nepřesná přihrávka však skončila jen u brankáře.
51'
Nepřesná přihrávka končí u brankáře Sportingu, ten si už zdržování nemůže dovolit.
49'
Hosté vystihli rozehrávku protivníka, avšak daleko se s míčem nedostali.
48'
Domácí se v útoku provinili faulem a balón musí odevzdat.
46'
Luciano Vietto byl blízko snížení, jeho střela se odrazila od země a mířila pod břevno, Günok vytáhl míč z posledních sil nad břevno.
46'
Náskok Sportingu je pryč, zdržovací a bránící taktika nevyšla a pokud chce portugalský tým pomýšlet na postup, musí bezpodmínečně skórovat. Šance si sice vypracovat dokázal, ale většinou to byli domácí kdo útočil, dva góly vstřelili po zásluze.
45+1'
45'
Tak pozor, v tuto chvíli postupuje turecký mančaft. DANIJEL ALEKSIĆ se opřel do balónu a jeho rána šla přesně ke vzdálenější tyči, hostující gólman se stihl jen ohlédnout.
44'
Domácí v závěru první půle tlačí, nyní si vynutili faul poblíž pokutového území.
42'
Žlutou kartu dostává Luciano Vietto (Sporting Lisabon).
42'
Júnior Caiçara na nic nečekal a okamžitě střílel odražený balón směrem na bránu, avšak tu přestřelil.
41'
Stefan Ristovski zblokoval střelu protihráče a rohovému kopu bude čelit jeho celek.
39'
Mert Günok teď podržel své barvy, když v poslední chvíli vyrazil nepříjemnou střelu, kterou na něj vyslal z hranice pokutového území Marcos Acuňa.
38'
Rána z dálky byla zblokována za postranní lajnu a celek z hlavního města Portugalska rozehraje rohový kop.
37'
Žlutou kartu dostává Danijel Aleksić (Istanbul Başakşehir FK), jenž atakoval Stefana Ristovskiho.
36'
Sporting drží dlouho míč na soupeřově polovině, ale hráči si jen přihrávají.
35'
Domácím byl odmáván ofsajd, míč tak musí odevzdat.
34'
Žlutou kartu dostává Wendel (Sporting Lisabon).
32'
Hosté mohli odpovědět, ovšem Yannick Bolasie bránu netrefil.
31'
Domácí rozehráli rohový kop, Luís Maximiano se míč snažil vyrazit do bezpečí, k tomu se ale dostal MARTIN ŠKRTEL, jenž hlavou zamířil mezi nohy brankáře.
30'
Teď se do šance dostal Demba Ba, jehož pokus se podařilo Maximianovi vyrazit.
30'
Míč opět jen projel pokutovým územím Lisabonu a ač bylo poblíž několik hráčů v oranžovém dresu, žádnému se nepodařilo dostat se k balónu včas a poslat jej do brány.
28'
Těsný ofsajd Istanbulu, Luís Maximiano tak může v klidu rozehrát.
27'
Okan Buruk, kouč Başakşehiru, měl zřejmě nemístné poznámky a obdržel od hlavního arbitra žlutou kartu.
27'
Teď budou rozehrávat standardku také domácí hráči, ovšem o něco dál, než předtím portugalský tým.
25'
Marcos Acuňa rozehrávku oddaloval, poté zamířil přímo do gólmanovy náruče.
23'
Hosté si vynutili faul a budou rozehrávat v bezprostřední blízkosti pokutového území.
22'
Stejný hráč se o chvíli později opřel do míče hlavou, ovšem i tento pokus letí mimo tři tyče.
21'
Danijel Aleksić se teď se svým pokusem z velké dálky možná trochu unáhlil, balón letí jen do zámezí.
19'
To domácí na první střelecký pokus mířící mezi tři tyče stále čekají, po ztrátě míče bude soupeř vhazovat aut.
17'
Rodrigo Battaglia tvrdou střelou z dálky prověřil pozornost domácího gólmana, Günok byl ovšem připraven a ránu vyrazil. Následná dorážka Jovaneho Cabrala proletěla jen nad bránou.
15'
Rodrigo Battaglia se dostal k odraženému míči a snažil se jej z voleje poslat přímo na bránu, avšak trefil jen protihráče.
13'
Znovu turecký tým obsadil pokutové území, avšak obrana hostů odvrátila míč do bezpečí.
11'
Danijel Aleksić střílel z hranice pokutového území, ale jen do protihráče.
10'
Dvakrát míč jen nakopli k brankáři Sportingu, ten jej vždy ukryl do náruče a pozdržel rozehrávku.
9'
Domácí jsou od úvodu aktivnější, ale nedaří se jim v zakončení.
7'
První velká šance utkání, Danijel Aleksić měl před sebou dost volného prostoru, hlavou ale usměrnil míč jen do zámezí.
6'
Jeden z domácích hráčů přihrával z levé strany na střed pokutového území, míč jím jen projel a nebyl nikým tečován.
4'
Za portugalský tým zahrozil Jovane Cabral, který nepřesnou střelou z dálky bránu minul.
3'
Znovu drží Luís Maximiano balón v náruči a s rozehrávkou nespěchá.
1'
Domácí se dostali do blízkosti hostující brány, ovšem míč nakonec skončil v rukavicích brankáře Sportingu.
1'

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Škrtel, Epureanu, Clichy – Okechukwu, Aleksić, Kahveci – Višća (C), Ba, Elia.
Náhradníci: Babacan – Tekdemir, Ponck, Uçar, Özcan, Gulbrandsen, Robinho.

Sporting Lisabon: Maximiano – Ristovski, Coates (C), Ilori, Acuňa – Battaglia, Wendel – Bolasie, Vietto, Cabral – Šporar.
Náhradníci: Sousa – Rosier, Borja, Henrique, I. Doumbia, Plata, Mendes.

Rozhodčí: A. Mateu – P. Cebrián, R. Díaz (všichni ESP).
Vzájemný zápas

Jediným vzájemným soubojem týmů bylo utkání odehrané před týdnem, ve kterém porazil Lisabon svého soupeře poměrem 3:1.
FK Sporting Lisabon (Portugalsko)

Hosté ve Skupině D skončili druzí o bod za rakouským celkem LASK, neboť v souboji o prvenství v posledním duelu skupiny se zmíněným mančaftem prohráli 0:3. Jinak se jim dařilo, z šesti utkání brali čtyři vítězství a jen dvě porážku, vstřelili jedenáct gólů a sedm inkasovali.
Istanbul Başakşehir FK (Turecko)

Turecký tým se ve Skupině J postaral o menší překvapení, když ji dokázal s deseti body za tři výhry a jednu remízu vyhrát, třebaže jeho skóre bylo pasivní, 7:9. Za sebou nechal týmy jako AS Řím nebo Mönchengladbach. Nyní před sebou má těžký úkol, dohnat dvoubrankové manko, k postupu mu stačí výhra 2:0, pokud by inkasoval, musí zvítězit aspoň o tři góly.
Dobrý den, po dvou dnech Ligy mistrů přichází na řadu také Evropská liga, která má na programu odvetné zápasy osmifinále. Slibný náskok z úvodního klání bude na horké půdě tureckého Istanbulu Başakşehir hájit portugalský Sporting Lisabon. Prvně zmíněný tým je mírným favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.