Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Basaksehir : Wolfsberger - 24. října 2019   18:55

Basaksehir
Basaksehir
78' Kahveci (Okechukwu)
1:0
(0:0)
Wolfsberger
Wolfsberger
Basaksehir
Günok – Caiçara, Ponck, Škrtel, Clichy – Tekdemir (C) (46. Okechukwu), Topal, Kahveci – Višća (90. Ucar), Crivelli, Gulbrandsen (64. Robinho).
Babacan – Arda Turan, Ba, Behich, Ucar, Okechukwu, Robinho.
Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni BEH)
Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul
Wolfsberger
Kofler – Novak, Sollbauer (C), Rnić, Schmitz (90+1. Schmerböck) – Schmid, Leitgeb, Liendl, Ritzmaier – Niangbo (76. Schmidt), Weissman.
Kuttin – Gollner, Schmidt, Sprangler, Wernitznig, Schmerböck, Gölles.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 3.
Je dobojováno! Başakşehir zejména v první půli nepodal zrovna přesvědčivý výkon. Po změně stran už ale měl hru pod kontrolou a pouštěl soupeře jen k občasné střelbě z dálky. Vítězství tureckého favorita zařídil v osmasedmdesáté minutě İrfan Can Kahveci, který po individuální akci zavěsil k zadní tyči a rozhodl o konečném výsledku 1:0. Pro turecký klub je to velmi důležitá výhra, díky které se bodově dotáhl na svého dnešního soupeře a posunul se v tabulce skupiny J na druhé postupové místo.
90+2'
90+2'
Pomalu se rozbíhá druhá a zároveň i poslední nastavená minuta. Po faulu Crivelliho na Leitgeba rozehrál Liendl standardní situaci, ale Günokova branka ani v tomto případě v bezprostředním ohrožení nebyla.
90+1'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Lukas Schmitz, přichází Marc Andre Schmerböck.
90'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Ugur Ucar.
89'
Višća roztáhl hru doprava na Caiçaru a sám pokračoval dovnitř pokutového území, kde sice dostal od brazilského parťáka dobrou přihrávku, následnou střelu mu před brankovou čarou zastavil Novak.
89'
A další zákrok skvěle hrající stoperské dvojce Başakşehiru. Novakův přízemní centr z pravé strany skončil na Škrtelovi.
88'
Wolfsberger nalezl na soupeřovu rozehrávku a opakovaně získal míč na útočné polovině. Znovu to ale stačilo jen na střelu zpoza vápna, kterou Ritzmaierovi poněkolikáté zablokoval Škrtel.
87'
Alexander Schmidt neměl šanci zachytit přenesení hry k levé postranní čáře. Vhazovat bude Júnior Caiçara a turecký tým tak může šetřit další desítky vteřin.
86'
Kahveci si dal záležet na centru na veterána Robinha, který si vstoje navedl míč na pravačku, ale zleva o kousek minul vzdálenější tyč.
85'
Mario Leitgeb svou přihrávkou trefil Okechukwua. Odražený míč si vzal Sollbauer, ale znovu si musel pomoct přihrávkou na gólmana.
84'
Novak prohrál osobní souboj, po kterém se míč dostal k Robinhovi. Jeho centr ale propadl na druhý konec hřiště a tam ho nedokázal chytit ani Júnior Caiçara.
83'
Hosté se poměrně snadno dostali k rohovému kopu. Günok ale mohl zůstat v klidu, protože Leitgeb během letu centrovaného míče fauloval Mehmeta Topala.
82'
Michael Novak vhazoval z poloviny hřiště. Nikdo v bílém se mu ale nenabídl a vše tak musel vyřešit přihrávkou k vlastnímu brankáři Koflerovi.
81'
Účastník turecké Superligy je naopak při chuti a rád by dal soupeři definitivní K. O. Střelou z dálky se o to znovu pokusil autor gólu Kahveci, ale tentokrát o velký kus minul prostor mezi tyčemi.
80'
Rakouskému celku moc času na odpověď nezbývá. Do karet mu ani nehraje průběh druhé půle, ve které je Wolfsberger směrem dopředu hodně bezzubý.
78'
Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Domácí se zhruba čtvrthodinu před koncem dostávají do vedení! Parádní individuální akci se blýskl IRFAN CAN KAHVECI, který si učebnicově zpracoval dlouhý pas od Okechukwua, posunul se s míčem do pokutového území a poté, co kličkou opil rohlíkem Solbauera, vypálil přesně k levé tyči Koflerovy brány.
77'
Višća centrem zprava hledal na zadní tyči Robinha. Novak nastalou situaci ale dobře přečetl a odehrál balón na vhazování, které obstará Gaël Clichy.
77'
Carlos Ponck na kraji hřiště vystavil stopku Ritzmaierovi, který na levé straně nabral vynikající rychlost, ale ta mu ve finále k ničemu nebyla.
76'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Anderson Niangbo, přichází Alexander Schmidt.
75'
Další zpackaný odkop Merta Günoka, který po vhazování Novaka mohl potrestat Romano Schmid, jenže to by z větší vzdálenosti nesměl vystřelit hodně vedle branky.
75'
Ani z tohoto mráčku ale nezapršelo. Liendl svým centrem našel Leitgeba, ale jeho hlavička z hodně těžké pozice prosvištěla nad břevnem.
74'
Günokovy odkopy dnes přidělaly už spoustu vrásek na čele domácích trenérů i fanoušků. Po zbytečné chybě se chystá další rohový kop pro hosty.
73'
Nařízenou standardku z hloubi pole rozehrál Michael Liendl, ale Crivelli v pohodě odhlavičkoval balón ven z pokutového území.
72'
Weissman byl ve vzduchu zbourán známým tvrďákem Martinem Škrtelem, který z toho vyvázl jen se slovní domluvou od rozhodčího Peljta.
71'
Do konce zápasu zbývá posledních dvacet minut. Ani po změně stran to není žádná divočina a bezbranková remíza se tak začíná jevit jako velice pravděpodobný výsledek.
70'
Čerstvý Robinho měl dost volného prostoru na levém křídle. Nijak toho ale nevyužil, protože odcentroval jen do náruče nikým neobtěžovaného Koflera.
69'
V posledních minutách všudepřítomný Liendl rozjel zřejmě nacvičený signál centrem na hranici vápna, ovšem Schmitzova střela z voleje byla hodně nepřesná.
68'
Martin Škrtel byl ve správný čas na tom nejpotřebnějším místě a zablokoval Liendlovu střelu z nějakých osmnácti metrů na rohový kop.
67'
Po následné rozehrávce domácí nic nevymysleli. Po rychlé ztrátě naopak rodící se brejk zastavil taktickým faulem na Liendla Carlos Ponck.
66'
Azubuike Okechukwu se ve vzájemném skluzu nepříjemně střetl s Liendlem, který si kromě drobného šrámu odnesl ze souboje i žlutou kartu.
65'
Kahveci měl po své levici Robinha, který vrátil míč na Clichyho, ale jeho centr byl velice snadnou kořistí pro hostujícího gólmana.
64'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Robinho.
63'
Carlos Ponck bleskově rozehrál po ofsajdu Weissmana. Z následné akce vzešla Višćova střela zpoza vápna, která byla nohou obránce sražená do prostoru vedle branky.
62'
Kahveciho nákop Višća nezkrotil a musel si tak nechat zajít chuť na ohrožení Koflerovy brány. I ve dvaašedesáté minutě tak platí bezbrankové skóre.
61'
Romano Schmid dával prudký míč do ohně, ale před Weissmanem včas zasáhla noha dobře postaveného kapverdského obránce Poncka.
60'
Držení míče: 59% – 41%.
59'
Edin Višća se udržel na míči v pokutovém území. Pak ale vyslal ze své kopačky takový hybrid mezi střelou a přihrávkou a míč putoval ke Koflerovi.
58'
Znovu je praporek pomezního rozhodčího ve vzduchu. Své postavení si tentokrát nepohlídal izraelský útočník Shon Zalman Weissman.
57'
Edin Višća rychle vystartoval za nakopnutým balónem, ale ten pro něj stejně byl dlouhý, takže si předním balón přivlastnil dvaatřicetiletý gólman Wolfsbergeru.
56'
Francouzský útočník Enzo Crivelli se marně dožadoval odpískání faulu po hraničním souboji ve středovém kruhu. Wolfsberger mohl zaútočit, avšak Schmitz odcentroval jen do dlaní brankáře Günoka.
55'
Ve finále to byly rohy hned dva, ale Liendl ani z jednoho nezahrozil. Domácí přešli do rychlého gólu, ovšem gólu Crivelliho předcházela Gulbransenova přihrávka do ofsajdu na Višću.
54'
Rozehrávka od praporku se bude opakovat. Domácí roh ubránili, ale Škrtel pak ještě musel zablokovat ambiciózní ránu Marcela Ritzmaiera.
53'
Martin Škrtel zahrál malou domů na Günoka, z jehož hodně nepovedeného odkopu resultuje doslova darovaný roh pro Rakušany.
52'
Přestože sudí rozdal už pět karet, tak se hraje velice čistě. Jeden z mála faulů nyní předvedl Liendl, který poslal k zemi Clichyho.
51'
Po autu Novaka se hosté neprokousali přes hranici velkého vápna, a tak to Michael Liendl nepřesně zkusil z nějakých třiadvaceti metrů.
50'
Başakşehir se po Clichyho autu vrátil o několik desítek metrů, až skončil na své vlastní polovině, kde u balón poměrně lacino přišel.
49'
Domácí mají zkraje druhé půle mnohem více ze hry. Po hodně odvážném vyběhnutí Günoka přešli do rychlého protiútoku, ovšem Višća nakonec vystřelil jen na střed brány, kde Kofler míč vyrazil.
48'
Michael Novak šel do skluzu proti Clichymu a ten mu nakonec vyšel tak náramně, že se místo rohu bude konat jen odkop od branky rakouského celku.
47'
İrfan Can Kahveci si nikým nestrážen doběhl do vápna, jenže po přihrávce z pravé strany trestuhodně zkazil střelu placírkou a míč proletěl kolem pravé tyče Koflerovy branky.
46'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Azubuike Okechukwu.
46'
Žluté karty: 3 – 2.
Je za námi první poločas, který se odehrál v solidním tempu, ale přesto nenabídl moc situací, během kterých by se brankáři museli obávat o ztrátu čistého konta. Zhruba do třicáté minuty bal aktivnější Wolfsberger, který dvakrát zahrozil z dálky. Zbylá čtvrthodina se už odehrála poblíž Koflera, jehož branku nepřesnou střelou z hranice vápna nejvíce ohrozil Gulbrandsen.
45+1'
45+1'
Crivelliho kolmice na Višću byla dlouhá a Kofler díky dobrému čtení hry balón zastavil jako první. To už se rozběhlo minutové nastavení.
45'
Gulbrandsen vyskočil nad Sollbauera, kterého nechtěně trefil nohou do hlavy. Faul to byl, nicméně norský útočník se druhé žluté karty obávat nemusel.
44'
Rozhodčí Peljto je zatím hodně úzkostlivý. Teď odměnil žlutou kartu také Škrtela, který drobně překážel Koflerovi při provedení rychlého odkopu.
44'
Edin Višća přenechal míč Kahvecimu, který napřáhl ke střele z osy hřiště, ovšem Liendl ji pohotově srazil na rohový kop. O jeho realizaci se zasloužil Višća, ale centr skončil v rukavicích brankáře.
43'
Anderson Niangbo v křídelním prostoru otravoval Caiçaru. Ten se však vyvaroval jakékoliv chyby a doprovodil míč za koncovou čáru.
42'
Alexander Kofler chyboval při odkopu a pak se navíc špatně domluvil s kolegou z obrany. Višća se k volnému míči ale nedostal a pro hosty vše dobře dopadlo.
41'
Tempo hry v posledních desítkách vteřin trochu opadlo. Nesmělý útok Wolfsbergeru přerušilo ofsajdové postavení Andersona Niangba.
39'
Romano Schmid se chopil volného míče, ale při pokusu o rychlý protiútok byl Topalem zastaven jen pár metrů za půlící čarou.
38'
Kahveciho trochu odfláknutý centr snadno a rychle odkopl do bezpečí Ritzmaier. Solidní pasáž od domácích fotbalistů tím ale ještě nekončí.
37'
Michael Novak na poslední chvíli překazil Gulbrandsenovu finální přihrávku do velké šance. Před rohovým kopem dostal za protesty žlutou kartu Sollbauer.
36'
Fanoušci na prořídlých tribunách si mohou oddechnout. Jeden z hostů už byl s míčem za postranní čarou a vhazovat tak bude Júnior Caiçara.
35'
Wolfsberger se usadil na útočné polovině. Postup vpřed byl hodně pomalý, avšak po zásahu Škrtela se vše schyluje k autovému vhazování z pravého křídla.
34'
Clichy přihrál doleva na Tekdemira, jehož pas ve vápně Višća nezpracoval. Z těžkého úhlu nakonec pálil Mehmet Topal, ale ani Kofler zasahovat nemusel.
33'
Lucas Schmitz zleva připravil střelu z hranice pokutového území Schmidovi, kterému zakončení bez přípravy ale hrubě nesedlo a míč vůbec neletěl na branku.
33'
Až teď poprvé zahrozil také zástupce tureckého fotbalu. Zajímavou střelu z hranice vápna vyslal Fredrik Gulbrandsen a jen těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.
32'
Carlos Ponck zvládl těžký souboj v roli posledního hráče. Weissman míč neudržel a rychlý konstr se tak obešel bez zakončení.
31'
Držení míče: 51% – 49%.
30'
Fredrik Gulbrandsen zezadu srazil Schmida po odehrání míče a jako třetí hráč si od bosenského arbitra prohlédl žlutou kartu.
29'
Clichy svým náběhem po levé straně doplnil Gulbrandsena. Centr se mu ale vůbec nepovedl a Alexander Kofler z klidu vykopává.
28'
Po rozehrávce v podání Michaela Liendla před Günokem nic nebezpečného nevzniklo. Wolfsberger přesto může být s první třetinou zápasu nadmíru spokojen.
27'
Weissman předal míč Ritzmaier a ten bez bázně a hany vypálil levačkou z dobrých třiceti metrů. Resultuje z toho roh, protože Günok rukavicemi ztečoval letící projektil nad břevno.
26'
Rakouské mužstvo snad v sedmi lidech aktivně napadalo na útočné polovině. Škrtel a další velkému tlaku ale odolali a Caiçara už vytáhl míč za půlící čáru.
25'
Novak nepřenesl hru na levou stranu a pak se svými spoluhráči trochu propadl u půlící čáry. Nic vážného z toho ale nebylo, Schmitz v šestnáctce skvěle obral o míč Gulbrandsena.
24'
Míč do pohybu uvedl İrfan Can Kahveci, který pak sledoval dvě hlavičky Topala a jednu Škrtela, po které už balón letěl ke Koflerovi.
23'
Sollbauer si u postranní čáry vyšlápl na Tekdemira, který svůj pád doprovodil hlasitým výkřikem. Je z toho standardka pro tým z Istanbulu.
22'
Ze středu hřiště rozehrál Rnić na Niangba, který místo přihrávky na Weissmana pálil z delší vzdálenosti a o velký kus minul prostor mezi třemi tyčemi.
21'
Enzo Crivelli šel do souboje s Leitgebem šlapákem a přestože se sám zranil, tak právě on vyfasoval žlutou kartu.
20'
Lucas Schmitz nadýchaným nákopem hledal v pokutovém území Weissmana, ale předním zkušeně zasáhl slovenský stoper Martin Škrtel.
19'
Ritzmaier se ještě jednou dostal k míči, poté co neprošel jeho centr. Pak už ale byl v těžkém úhlu a pro Wolfsberger nezískal ani rohový kop.
18'
Crivelli i malý kousek nedosáhl na Clichyho nákop. Chvíli předtím museli hosté odevzdat míč kvůli ofsajdu Weissmana.
17'
Po částečně odvráceném rohu ještě zkoušel štěstí Ritzmaier, jenže volejem zpoza velkého vápna minul Günokovu branku o velký kus.
16'
A další dobrý blok od Mehmeta Topala, který srazil na rohový kop další dalekonosný pokus z kopačky aktivního Leitgeba.
15'
Romano Schmid táhl útok do nezformované obrany, která si poradila díky tomu, že Topal zablokoval trošku ukvapenou střelu od Niangba.
14'
Brazilský pravý bek Júnior Caiçara zaútočil po odkryté pravé straně, jenže diagonální střílený pas u zadní tyče nestihl dorazit žádný z jeho spoluhráčů.
13'
Domácí neměli situaci úplně pod kontrolou ani po rohovém kopu, nicméně Leitgebovo další zakončení neprošlo přes Mahmuta Tekdemira.
12'
Sollbauer jenom nadzvedl centr Liendla a Günok situaci snadno vyřešil. Jen o pár vteřin později už ale musel zasahovat naostro, když ho střelou z dálky protáhl Leitgeb.
11'
Wolfsberger zatím působí velice nebojácným dojmem. Po faulu na afrického útočníka Niangba bude zahrávat standardní situaci.
10'
Liendlova průniková přihrávka prošla těsně kolem noh jeho dvou spoluhráčů a nakonec skončila až v rukavicích třicetiletého gólmana Başakşehiru.
9'
Višća nezpracoval pas od Clichyho. Hosté rychle otočili hru, ale stačilo jim to jen na zisk autového vhazování z křídelního prostoru.
8'
Drobná nepříjemnost pro turecký tým. Júnior Caiçara má nějaký zdravotní problém a příliš se mu teď nechce do provedení autového vhazování.
7'
Z pravé strany poslal balón do ohně Michael Liendl, ale Topal propadlý centr neohroženě odpálil do klidného středu hřiště.
6'
Novakův centr neprošel přes Clichyho a hosté tak budou mít k dispozici premiérový rohový kop.
5'
Edin Višća rozehrál na krátko s Caiçarou. Nakonec odcentroval právě bosenský fotbalista, ale ve vápně míč odvrátil Lucas Schmitz.
4'
Hosté spáchali během úvodních minut celou řadu faulů. Po tom od Leitgeba na Tekdemira už sudímu došla trpělivost a poprvé vytáhl žlutou kartu.
3'
Ritzmaier hodně přetáhl centr z levé strany. U opačné postranní čáry ještě dokázali míč získat Novak a Schmid, který ho poslal do náruče Günoka.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v oranžovočerných dresech.
1'

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Ponck, Škrtel, Clichy – Tekdemir (C), Topal, Kahveci – Višća, Crivelli, Gulbrandsen.
Náhradníci: Babacan – Arda Turan, Ba, Behich, Ucar, Okechukwu, Robinho.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Novak, Sollbauer (C), Rnić, Schmitz – Schmid, Leitgeb, Liendl, Ritzmaier – Niangbo, Weissman.
Náhradníci: Kuttin – Gollner, Schmidt, Sprangler, Wernitznig, Schmerböck, Gölles.

Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni BEH).
Istanbul Başakşehir FK

Domácí jsou bráni za mírného favorita, i když tomu postavení v tabulce skupiny J neodpovídá. Celku z Istanbulu vstup do soutěže vůbec nevyšel, když si z Říma odvezl vysokou porážku 0:4. Nelehkého soupeře potkal i za další dva týdny, nad Mönchengladbachem turecký klub dlouho vedl, jenže v nastavení druhé půle inkasoval a po remíze 1:1 se tak body dělily. Dnes tak čtvrtý tým nejvyšší turecké soutěže potřebuje nutně bodovat, jinak jeho šance na postup do jarní vyřazovací fáze rapidně klesnou. Během uplynulého víkendu hrál Başakşehir ligový zápas proti Göztepe a díky gólu z 91. minuty tentokrát vyhrál 2:1.
RZ Pellets Wolfsberger AC

Rakouský tým se nachází ve velice dobré formě. Od desátého srpna ani jednou nepoznal příchuť porážky a v ligové soutěži se po jedenácti kolech nachází na solidním třetím místě se ztrátou šesti bodů na favorizovaný Salcburk. Velice dobře si Wolfsberger vede i na mezinárodní scéně. Obrovský šok způsobil při zápase na hřišti Mönchengladbachu, odkud si odvezl senzační výhru 4:0. Na domácí půdě poté hostil italský AS Řím a znovu dokázal bodovat, když remizoval 1:1 V tabulce je Wolfsberger na druhém místě s náskokem tří bodů na nepostupové příčky.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího hracího kola Evropské ligy. Od osmnácti hodin a pětapadesáti minut se můžeme těšit na utkání mezi Başakşehirem a Wolfsbergerem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.